Ia k Wij wensen u prettige feestdagen! 'Plezier met boeken van vroeger' voor grootouders en kleinkinderen t (2 j - h 0 t; intratuin YJ Jro korting Snel opruimen vuurwerkresten voorkomt slachtoffers HOPMAN m m edri Lekkere kerstsfeer op Heiloo op terrein GGZ Jfej Vos Makelaardij BORDEN PE L LA eli Red White Er^l OMSTREKEN Let Off 1(072) 53510(H) Vanaf maandag 27 december op alle kerstartikelen 22 DECEMBER 2004 - 69e JAARGANG NO. 52 |S| E LJ \A^S B LA 13 "VC3 C3 R H E E volgende.week woensdag 29 december verschijnt er géén Uitkijkpost Drukkerij Uitkijkpost is de gehele week van 27 t/m 31 december GESLOTEN Wij wensen u prettige feestdagen Ook op internet; Omdat IEDER VAARWEL V EEN BIJZONDERE IS... MAKELAARS ERA' Prettige feestdagen en een gezond 2005 Oud Nieuw Groot Oud en Nieuwfeest Gratis af te halen: Sintfoto's Televisie en sieraden uit woning gestolen Aanrander van paarden krijgt werkstraf al onze bekende merken zijn nu VAN DER HET GROENE WARENHUIS WÏMêiÊË^iÊÊÊ^m Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Ml HEILOO - De gemeente Heiloo doet mee aan de landelijke 'Opruimactie Zwerfvuurwerk'. Deze jaarlijks terug kerende actie voorkomt niet alleen vuurwerkslachtoffers maar spaart ook het milieu. De Uitkijkpost vroeg aan Reggie (14), Édvin (11), Dennis (13) en David (8) en Isa (8) een aantal vragen over het afsteken van vuurwerk: Steek jij vuurwerk af? Reggie: Ja, ik steek vuurwerk af. Omdat het leuk is en het is iets wat je de rest van het jaar niet kunt doen. Edvin: Ja. Omdat ik het leuk vind. Dennis: Ja David: Nee, nog niet. Maar dit jaar mag ik van mijn vader vuurwerk afsteken. Weieens een gevaarlijke situatie meegemaakt? Reggie: Nee Edvin: Nee, maar ik heb wel gehoord van een vriend dat er een rotje in zijn hand was ontploft. Maar er was niks gebeurd. Een aantal Heilooër kids over vuurwerk, v.l.n.r: (achter) Edvin, Romario, Reggie, Patrick, Dennis, Björn, (voor) David, Sharita en Isa. Dennis: Nee David: Nee, nog nooit. Maar voor onze poezen vind ik vuurwerk wel gevaarlijk. Die kunnen schrikken en dan weglopen! Steekje oud vuurwerk opnieuw aan? Reggie: Nee, dat is gevaarlijk! Dan kan het in je handen ontploffen. Edvin: Nee, want dan is het vuurwerk misschien.niet meer goed. Dennis: Nee, dat is gevaarlijk. David: Nee, dat mag niet. Ruim je je vuurwerkresten altijd op? Reggie: Ik laat vuurwerkresten liggen, dat doet iedereen en bovendien ben ik geen vuilnisman! Edvin: Nee, ik laat het lekker liggen. Dennis: Nee, dat doe ik nooit. David: Mijn broer maakt altijd pyrami- des van rotjes en als alles geknald heeft, zoek ik of er nog vuurwerk over is. Samen met m'n vader. Op nieuwjaarsdag gaan kinderen altijd vroeg de straat op om niet ontploft vuurwerk te zoeken. Dat steken ze - zich niet bewust van de gevaren- opnieuw af. Hierdoor zijn de afgelopen jaarwisseling meer slachtoffers geval len dan het jaar daarvoor. Het beste middel om dit te voorkomen is vuur werkresten snel opruimen. Wacht dus niet tot de veegploeg van de gemeente komt. Dat doen de kinderen namelijk ook niet. Om u hierbij een handje te helpen stelt de gemeente een speciaal voor deze actie vervaardigde vuilniszak ter beschikking, deze heeft u als bijlage bij deze Uitkijkpost ontvangen. "Neem de mooie herinneringen mee naar 2005..." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO Foto: MSP) HEILOO - De Stichting Openbare bibliotheek Heiloo en de Stichting Ouderenwerk Heiloo hebben voor grootouders en kleinkinderen weer een speciale bijeenkomst in petto. Zij organiseren een opa/oma en kleinkin dochtend op 5 januari in de bibliotheek met het thema 'Plezier met boeken van vroeger'. Een gezellige en feestelijke vakantie ochtend voor kinderen van groep 6, 7 en 8 en hun opa en/of oma. Begeleiding van de ochtend is in handen van Marlise Mantel. Marlise heeft haar sporen verdiend op gebied van drama en dat is dan ook de invalshoek om aan het motto te werken. Theaterwetenschappen en docent Dramatisch Nederlands Marlise is volgens eigen zeggen: docent 'dramatisch Nederlands', wat zoveel wil zeggen als dat zij op het Pascalcollege in Zaandam al 35 jaar lesgeeft in drama in de onderbouw en Nederlands. Maar eigenlijk zou zij het liefst in alle klassen en vakken drama letterlijk en figuurlijk laten meespelen. Dat is niet voor niets, want Marlise heeft theaterwetenschappen gestu deerd aan de Universiteit van Amsterdam. In haar verdere loopbaan heeft zij veel gedoceerd, is zelf lessen blijven volgen en heeft vele stukken geregisseerd. Bekende namen zijn haar revue gepasseerd. Zo heeft zij gewerkt met Lenette van Dongen (een van haar leerlingen), les gegeven aan de regis seur Bruun Kuyt, en ze heeft zelf les gehad van de bekende regisseur Erik Vos. De laatste heeft een enorme indruk op haar achtergelaten. Haar stokpaardje is wel improvisatie. Minder muren tussen generaties Een stortvloed van woorden stort Marlise uit wanneer ze vertelt over haar plannen en waar ze allemaal van- In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. l||| Kennemerstraatweg 330 Heiloo m Telefoon: 072 -533 40 95 nvm Internet www.hopman.nu Marlise Mantel organiseert een gezellige en feestelijke vakantieochtend voor kinderen van groep 6, 7 en 8 en hun opa en/of oma. daan komen: „Ik wil eigenlijk laten zien in de opa/oma en kleinkindoch tend dat er eigenlijk in die leeftijden niet zoveel verschil is en dat we alle maal plezier kunnen maken. Je bent vaak al zo afgeschreven als je op leef tijd bent. Ik vind dat leeftijd niet uit moet maken en er minder muren tus sen de generaties moeten bestaan. We moeten het tenslotte met elkaar maken! We gaan door middel van drama aan de slag en wel met het boek Dik Trom. Marieke Hagen van de jeugdafdeling van de bibliotheek heeft deze keuze gemaakt. Marieke leest een stuk voor en dan gaan we scènes maken en naspelen uit het boek. Leuk is om het dan bijvoorbeeld te hebben over 'stout zijn' vroeger en nu. Ook zullen we tableaux (stilstaande frag menten) gaan maken naar aanleiding van illustraties in het boek. Natuurlijk spel en zelf je tekst maken vind ik het leukst." Marlise beschrijft nog een aan tal technieken (in vaktaal: charades, functieverandering van object), die u zelf kunt ervaren als u meedoet aan deze leuke ochtend. Het is niet de eerste keer dat Marlise gaat werken met verschillende genera ties. Op de Paulusschool is deze combi op 12 november al uitgeprobeerd en bleek een groot succes. Lees vervolg op pagina 2 HEILOO - Op woensdag 15 december was het terrein van de GGZ Noord- Holland-Noord (Willibrordus) aan de Kennemerstraatweg in Heiloo dè plek ïoor de decemberactie van Wonings tichting Heiloo en GGZ Noord- fiolland-Noord. Een goed gemutste lerstman deelde met overduidelijk ple- kèr ambachtelijke banketstaven en speculaaspoppen uit aan huurders van de woningstichting en aan cliënten van de GGZ. De actie is een vervolg op het succes van voorgaande jaren en zeer veel mensen wisten hun weg naar het ont moetingscentrum van de GGZ te vin den. Huurders van Woningstichting Een goed gemutste kerstman deelde ambachtelijke banketstaven en speculaas poppen uit aan huurders van de woningstichting en aan cliënten van de GGZ. Heiloo kregen de lekkernij tegen inle vering van de bon uit de laatste nieuws brief. Er kwamen vele belangstellenden af op de actie. Van kinderen die voor opa en oma het lekkers kwamen afha len tot complete gezinnen en stelletjes die er een uitje van maakten. De kerst man, die er echt fantastisch uitzag, kreeg vele positieve en vooral dankba re reacties. Veel kinderen mochten met de kerstman op de foto en er werd volop met zijn bel gerinkeld. De bezoe kers, waaronder ook cliënten van de GGZ, stonden letterlijk in de rij voor de overheerlijke banketstaaf of specu laaspop. Het was opvallend om te zien dat veel bezoekers, na ontvangst van hun gratis lekkernij, de tijd namen om een praatje te maken onder het genot van een heerlijke kop warme chocolademelk. Ook grepen veel mensen de kans om de expositie van kerststalletjes te bezoeken in het kapelletje op het ter rein, of om een mooi kerststukje te kopen in de plantenkas. De gemoede lijke sfeer, de mooie aankleding, de vrolijke kerstman, de chocolademelk en de kerstmuziek maakten de uitdee lactie van Woningstichting Heiloo en GGZ Noord-Holland-Noord tot een groot succes. Dit jaar misschien wel het grootst tot nu toe; veel bezoekers gaven aan de keuzemogelijkheid voor banket of speculaas erg leuk te vinden. De kerstman deelde in totaal zo'n 500 lek kernijen uit. HEILOO - Het Sport en Medisch Fitnesscentrum(SMF)vindt u aan de Westerweg 389 in Heiloo. Op het par keerterrein naast sauna het Venne- water. Daarnaast zijn er vestigingen in Alkmaar en Heerhugowaard. Deze moderne centra zijn unieke combiJ i- ties van fysiotherapie en sport medi sche fitness volgens mede-eigenaar Douglas Roos van Raadshoven. In het verleden was fysiotherapeut Roos van Raadshoven werkzaam in Amerika en kwam daar in aanraking met een vergelijkbaar sport medisch fitnesscentrum. In Amerika al een begrip, maar voor Nederland nog onbekend. Met twee collega's besloot Douglas dit concept ook in Nederland te starten en wel in Alkmaar. Ze kwamen in aanraking met een inspanningsfysioloog die destijds bezig was met een compu terprogramma waarmee begeleiding op maat geboden kan worden. Zo werd een mix van toevalligheden een uitstekende match waarmee gestart kon worden. Uitstekende match van fysiothera pie, fitness, computerprogramma Dat was 10 jaar geleden. Inmiddels zijn daar Heerhugowaard (sinds 3 jaar) en Heiloo (sinds 1_ jaar) bijge komen. In de ruime sportzaal met 8 cardio- en 13 krachtapparaten, allen van Technogym ('De Rolls Royce onder de fitnessapp ar atuur') vertelt Douglas waarvoor men terecht kan. „Wanneer men bij een fysiothera peut in behandeling komt, is er altijd een moment dat men behan- deltechnisch klaar is. Het is dan belangrijk om daarna conditie en kracht te onderhouden. Dan kan men bij ons in het centrum verder trainen. Er is altijd deskundige begeleiding van een fysiotherapeut. Maar er zijn ook klanten die hier gewoon lekker sporten. Toch vindt er altijd een test plaats. Kenmerkend voor medische fitness is dat men rekening houdt met iemands beperkingen en mogelijk heden, gewicht, lengte, medicijnge bruik. Wanneer iemand bijvoor beeld medicijnen gebruikt tegen hoge bloeddrük kan die persoon beperkt zijn bij de fietstest en ipoet er rekening mee worden gehouden bij de training. De klant moet ook altijd een test doen om te bepalen welk programma en op welk niveau gedaan kan worden." Bewegingsprogramma voor COPD-patiënten De centra lopen goed, er worden pati ënten doorverwezen door huisarts, fysiotherapie of specialist en de recla me gaat van mond tot mond. Te meer omdat de klanten van SMF persoon lijke begeleiding krijgen en nooit voor een apparaat hoeven te wachten, zoals in menig sportzaal. De groepen zijn namelijk klein (10-12 personen) en klanten volgen in een uur een speciaal voor hen samengesteld circuit. Dit alles op afspraak. Met ingang van 1 januari 2005 wordt het aanbod nog overzichtelijker. Het Sport Medisch Fitnesscentrum en de fysiotherapie gaan dan verder onder de naam fysio- partner.nl. Eén overkoepelend orgaan waaronder men alle activiteiten terug kan vinden. Op dit moment zijn er al verschillende programma's, waaronder bijvoorbeeld voedingsbegeleiding met de naam Diplan. In januari start een nieuw en zeer actueel aanbod: een bewegings programma voor COPD patiënten. COPD stond vroeger bekend onder de naam CARA. U moet dan vooral denken aan mensen met chronische bronchitis en longemfyseem. COPD- patienten kunnen ondanks ademha- lings- en ventilatieproblemen conditie en spierkracht verbeteren en blijven trainen. Dit alles volgens de nieuwste regels en richtlijnen. Begeleiders van SMF zijn hiervoor speciaal opgeleid. „De Universiteit van Leuven, voor aanstaand op dit gebied, heeft weten schappelijk onderzoek verricht en bewezen dat 80% van de groep die dit programma volgde sterk verbeterde en de training bleef doen. Tegenover groepen die zelf een sportbeoefening kozen. Daarvan bleef slechts 10% trai nen en viel de rest terug naar hun oude slechte niveau. Daarbij komt nog dat trainen volgens dit programma de kans op een volgende ziekenhuisop name vermindert",vertelt Douglas. Voor verantwoorde sportbeoefening moet u dus zijn bij het Sport Medisch Fitnesscentrum, binnenkort Fysio- partner.nl. U bent verzekerd van 25 jaar eyvaring in fysiotherapie, diïecte lijnen haar de omringende ziekenhui zen en de nodige specialisaties (sport- fysiótherapie, manuele therapie, post operatieve revalidatie enbedrijfs/ arbeidsjysiotherapie). U kunt contact opnemen met de locatie in Heiloo via tel. 072-5334256. Website vanaf januari: www.jysiopartner.nl. (oud Blókkerhoffeest) Sporthal bar de Foresters Kaarterr.whlte_red_2004@hotmail.com (alleen in voorverkoop) HEILOO - Is uw kind gekiekt tijdens de Sinterklaasviering in winkelhof 't Loo? Bij de Hema liggen nog heel veel foto's van deze middag. Ze zijn gratis af te halen! HEILOO - Woensdag 15 december, tussen 14.00 en 20.00 uur, werd inge broken in een woning aan de Spanring. Men kwam in de woning door het ver nielen van een raam. Vanuit de woning werd onder andere een televisie wegge nomen. Ook mist de bewoner een aan tal sieraden Iets later op de avond ont dekte de bewoner van een woning aan de Driestal dat er ook ben was ingebro ken. Ook hier kwam men binnen door het vernielen van een raam. De bewo ner van deze woning mist vooralsnog geen goederen. HEILOO - Een werkstraf van 200 uur, dat hoorde S.G. uit Heiloo tegen zich eisen Daarnaast kreeg de 22-jarige Heilooer, die eind vorig jaar werd aan gehouden omdat hij diverse keren en op verscheidene manieren een aantal merries verkrachtte, zes maanden voor waardelijke celstraf en verplichte the rapie met een proeftijd van drie jaar. S.G. werd op 7 december in een paardenbox aan de Hoogeweg gesigna leerd, door de moeder van de jonge eigenaresse van het paard. Hij had juist een aantal attributen klaargezet om aan zijn gerief te komen. Bij eerdere soortgelijke voorvallen kon G. niet worden berecht bij gebrek aan concreet bewijs. Advocaat J. de Goeij noemde de kans op herhaling gering, nu zijn cliënt behandeld wordt en bovendien een relatie heeft. Deze advertentie wordt u aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Bergen Hoorn Heiloo Alkmaar Douglas Roos van Raadshoven op een van de apparaten van Technogym. „De Rolls Royce onder de fitnessapparatuur. 40% HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1