Ingezon 1 Nieuwe eigenaar voor restaurant Tumi Keer op Keer keert 12.500 uit aan 3 projecten Fixet Klusmarkt heeft superveilige opslag van vuurwerk mededeling Kalender voor Stichting Veldwerk De Lantaarn in Limmen opent 2005 met groot benefietconcert Slagerij Kramer/ Versshop Heiloo: nog steeds ouderwets goed! - MMmÊ; fval en milieu Kerstboominzameling ededelingen Nieuwjaarsbijeenkomst UITKIJKPOST - 22 DECEMBER 2004 - PAGINA 06 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. illïimmmi HEILOO vervolg van pagina 4 Fonduen en gourmetten Gebruikt u spiritus? Vul dan nooit de brander in de nabijheid van vuur. Vul de brander pas als deze helemaal is afgekoeld en doe dit niet op de tafel. Zorg dat het fonduestel tijdens gebruik op een niet brandbaar onderblad staat. Hierdoor voorkomt u dat de tafel te heet wordt en boven dien wordt de gemorste olie opgevangen. Ook bij fonduen kan de vlam in de pan slaan. Leg daarom een passend deksel op tafel om snel te kunnen reageren. Zet een elektrisch fonduestel zo dicht mogelijk bij het stopcontact. Dan kan niemand over het snoer struikelen en het fonduestel meesleuren. Gebruik geen aardewerk pannen voor vleesfondue. Deze zijn niet bestand tegen de hoge temperatuur die daarvoor nodig is. Laat (kleine) kinderen nooit alleen fonduen en reik nooit over de fonduepan heen om iets te pakken. Heeft u een openhaard? Een regelmatige veegbeurt van uw schoorsteen verkleint de kans op een schoorsteenbrand sterk. Zorg voor voldoende ventilatie in uw woning en trek in uw schoorsteen. Anders kan de hoeveel heid koolmonoxide in huis ongemerkt tot een gevaarlijk niveau oplopen. Brand geen (geverfd) afvalhout in uw openhaard. Gebruik een vonken- scherm. Laat de openhaard nooit onbeheerd achter als deze brand. Maak de openhaard goed uit voordat u naar bed gaat of het huis verlaat. Algemeen Plaats een brandmelder op iedere etage in de gang, hal e.d., dus voorde woonkamer, de slaap kamers en - indien aanwezig - op zolder. Koop een klein blusmiddel, b.v. 6 kg sproei- schuimblusser en hang deze op een vaste plaats in uw huis. Maak een vluchtplan en oefen dat samen met uw huisgenoten Hoe te handelen bij een calamiteit Mocht er, ondanks alle door u genomen voor zorgen, toch nog iets mis gaan, handel dan als volgt: - Blijf kalm - Waarschuw de overige bewoners - Vlucht volgens uw eigen vluchtplan - Houd deuren en ramen gesloten en sluit deuren achter u - Blijf dicht bij de grond - Bel NA ONTVLUCHTING direct 1-1-2 Als u naar aanleiding van deze informatie vragen heeft dan kunt u bellen met Brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. De brandweer wenst u veilige feestdagen toe. Nieuwe ophaalkalenders reiniging U bent gewend om eind december de ophaalka- lender voor het nieuwe jaar te ontvangen. In Heiloo werken we er met zijn allen hard aan om van afvalscheiding een succes te maken. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor uw portemonnee. U levert afval al steeds beter gescheiden aan, maar we zijn er nog niet. Afval blijft dagelijk onze aandacht vragen. Om afval goed te kunnen scheiden, moeten we er ons wel van bewust zijn wat we weggooien. De afvalka- lender is een geheugensteun bij het goed scheiden van afval. Alle informatie op de afvalka- lender is ook te vinden op de website van Heiloo: www.heiloo.nl. Het scheiden van huishoudelijk afval is een gewoonte die u zich snel eigen zult maken: Afval, elke dag apart I Wanneer krijgt u de nieuwe ophaalkalender De nieuwe ophaalkalender wordt dit jaar bij de Uitkijkpost van vandaag gevoegd en huis-aan- huis verspreid. Heeft u geen kalender ontvangen, dan kunt u deze tijdens de openings uren afhalen bij de receptie van het gemeentehuis en (vanaf woensdag 5 januari) ook bij de bibliotheek. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Ieder jaar organiseert de gemeente in het begin van het nieuwe jaar een kerstboominzameling. Deze keer wordt de inzameling gehouden op woensdag 5 januari 2005 tussen 11.30 en 16.00 uur. De kerstbomen kunt u aanbieden op de vol gende plaatsen: - de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje - het parkeerterrein bij De Loet - het parkeerterrein bij de Hucht (Ypsalon) Verzoeken om verzamelde kerstbomen bij parti culieren op te halen kunnen we niet inwilligen. Graag de kerstbomen zelf aanbieden op één van de drie genoemde plaatsen. Voor iedere ingeleverde kerstboom krijgt u een bon die recht geeft op een versnapering. Tien bonnen kunt u ter'plaatse inwisselen voor een CD-bon ter waarde van 3,40. Al vele jaren worden de kerstbomen niet meer verbrand maar versnipperd. De belasting voor het milieu is zo minder groot. Ook hopen wij dat er door de geplande inzameldag weinig of geen kerstbomen bij het huisafval of in de plant soenen terechtkomen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. Wat te doen met frituurvet en -olie na de feestdagen Na de feestdagen is er vaak frituurvet of -olie over. Deze plantaardige oliën en vetten kunt u afgeven bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo. Zo voorkomt u extra verontrei niging van uw rolemmer en wordt het ook nog milieuvriendelijk verwerkt. De Afvalbrengplaats is gelegen aan het Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg) en geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Elders op deze pagina worden de gewijzigde openingstijden in verband met de feestdagen en nieuwjaarsbijeenkomst aange geven. De oliën en vetten dient u wel af te geven in de aanschafverpakking, omdat men de oliën ter plaatse niet kan overgieten. Op maandag 3 januari 2005 houdt het gemeen tebestuur van Heiloo de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie. Het gemeentebestuur stelt het zeer op prijs om samen met de inwoners van Heiloo tijdens een gezellig samenzijn een glas te heffen op het nieuwe jaar. Deze bijeenkomst vindt plaats in de Witte Kerk (Heerenweg 32). U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn tussen 19.30 en 21.00 uur. Het zal een informele bijeenkomst zijn zonder toespraken; de collegeleden lopen rond om iedereen de hand te schudden. Verlenging sluitingsuur De burgemeester van Heiloo verleent toestem ming tot verlenging van het sluitingsuur vanwege het organiseren van een besloten Oud en Nieuwfeest in het clubhuis van sportvereni ging De Foresters op sportpark Het Vennewater. Het sluitingsuur wordt in de nacht van vrijdag 31 december 2004 op zaterdag 1 januari 2005 verlengd tot 05.00 uur. Het feest is voor leden van de sportvereniging De Foresters, De Terriers en HSV en het aantal personen, dat gelijktijdig in hét gebouw aanwezig mag zijn, is maximaal 600. Dit op grond van het bepaalde in het artikel 23.1.4 van de Algemene Plaatselijke Verorde ning 2000. Meer informatie Voor eventuele vragen kunt u terecht bij de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Organisatie ondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. Verlenging sluitingsuur De burgemeester van Heiloo verleent toestem ming tot verlenging van het sluitingsuur ter gelegenheid van de jaarwisseling aan café-bar 't Kroegje, Westerweg 237. Het sluitingsuur wordt in de nacht van vrijdag 31 december 2004 op zaterdag 1 januari 2005 verlengd tot uiterlijk 04.00 uur. Dit op grond van het bepaalde in het artikel 2.3.1.4 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Meer informatie Voor eventuele vragen kunt u terecht bij de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Organisatie ondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. Een e mail naar de gemeente? Inwerkingtreding Wet elektronisch bestuurlijk verkeer Op 1 juli van dit jaar is de Wet elektronisch bestuurlijk verkeer in werking getreden. Deze wet geeft regels voor het berichtenverkeer langs elektronische weg tussen burgers en bestuursor ganen en tussen bestuursorganen onderling. In de wet staat wanneer verkeer langs elektroni sche weg is toegestaan en aan welke voor waarden het moet voldoen om even betrouw baar te zijn als gewoon schriftelijk verkeer. Vooruitlopende op de inwerkingtreding van de wet heeft de gemeente al eerder de'mogelijkheid opengesteld voor elektronisch verkeer. De gemeente heeft bijvoorbeeld een algemeen e-mailadres info@heiloo.nl. Daarnaast zijn op de website van de gemeente, www.heiloo.nl, via het "digitaal loket" elektronische aanvraag formulieren beschikbaar voor een aantal pro ducten van de gemeente. Mailen naar de gemeente Mailen naar de gemeente kan via het e-mail adres: info@heiloo.nl Brieven die per e-mail gestuurd zijn, worden net zo behandeld als gewone schriftelijke post. Bij de afdeling Post, Archief en Documentatie van de gemeente wordt de e-mail geregistreerd net als een 'gewone' brief. Vervolgens gaat deze "brief' naar de betreffende afdeling voor verdere afhan deling. Net als bij gewone brieven is het uitgangspunt dat u zo snel mogelijk en in ieder geval binnen de wettelijk gestelde termijn op uw e-mail een reactie krijgt. In de meeste gevallen krijgt u een ontvangstbevestiging, waarin aangegeven staat dat uw brief in behandeling is genomen, bij welke afdeling en wanneer u een reactie kunt verwachten. De ontvangstbevestiging wordt per gewone post verstuurd. Het is dus van belang om in uw e-mail ook uw postadres te vermelden. Nog niet alles kan digitaal Nog niet alle correspondentie kan digitaal aan de gemeente verzonden worden. Dit heeft in som mige gevallen te maken met de noodzaak om de identiteit van de afzender te kunnen vaststellen of met het verifiëren van handtekeningen. Correspondentie waarop uw handtekening niet mag ontbreken of correspondentie waar bij lagen, zoals tekeningen, bijgevoegd moeten worden, moet u nog via de gewone post ver sturen of kunt u bij de gemeente afgeven. Meer informatie Wilt u meer over dit onderwerp weten dan kunt u contact opnemen met de afdeling Post, Archief en Documentatie, telefoonnummer (072) 535 66 67. Of u mailt uw vraag naar info@heiloo.nl erk in uitvoering Start uitvoering werkzaamheden Plan Zuid Op 29 november JL is het officiële startsein gegeven voor het groot onderhoud van Plan Zuid. De daadwerkelijke start van de werkzaam heden vindt plaats op 10 januari 2005. De onderhoudswerkzaamheden starten in de Bree- delaan vanaf de Stationsweg en in het meest noordelijke hofle vanaf de Werkendelslaan. Indien noodzakelijk wordt ter plekke de omlei ding voor het verkeer aangegeven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer H. Bekker van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 53 56 762. WÈÈÊ MÊKÈÈm HEILOO - Vanaf 1 januari 2005 onder gaat restaurant Tbmi een grote veran dering, maar eigenlijk verandert er niks! Op de menukaart staan dezelfde lekkere gerechten voor dezelfde super goede prijs, van pannekoek tot tourne- dos, en van pizza tot burrito. Allemaal voor u bereid door het kookteam van Tumi, onder leiding van chefkok Hans Bouman. U wordt nog steeds vriende lijk geholpen door hetzelfde gezellige team, onder leiding van Michel de Graaff, met de uitstekende service die u inmiddels van Tumi gewend bent. Ook de inrichting blijft hetzelfde, sfeervol, met knusse tafeltjes waaraan u roman tisch kunt dineren, maar ook prima aan kunt schuiven voor een gezellig familie diner. Wat is dan die grote verande ring? Tumi-kok Hans Bouman legt uit: „Vanaf 1 januari zal ik restaurant Tumi officieel overnemen. Een hele veran dering dus, maar voor onze klanten ver andert er nagenoeg niets. Toen we in juni 2003 begonnen met Tumi, was het al met het idee dat ik het later over zou nemen. Lex en Jolande van der Aat, eigenaars van café de Wit, kochten de ruimte en waren verantwoordelijk voor het financiële gedeelte van het restau rant. Maar ik zou het, samen met Michel, gaan runnen. We besloten het een jaar aan te kijken, een nieuw restaurant beginnen brengt tenslotte best wat risico's met zich mee. Nu, anderhalf jaar later hebben we bewe zen dat Tumi wel degelijk een succes is. Eigenlijk vanaf het begin zitten we bijna elke avond vol, en we horen alleen maar positieve berichten." Lex vult hem aan: „Dus het is absoluut niet zo dat ik er geen zin meer in heb of er geen tijd meer in wil steken. Het was vanaf het begin al helemaal het restau rant van Hans, behalve op papier. Een belofte, eens wens wordt nu ingewil ligd, want Hans heeft het gewoon ver diend. Samen met Michel heeft hij er in korte tijd een goede zaak van gemaakt, die in Heiloo en omstreken bekend staat om de goede kwaliteit, voor een scherpe prijs." Hans: „Daarom willen we ook niets veranderen aan het concept van Tumi. Behalve dan dat we nog meer willen benadrukken dat Tumi geen Mexicaans restaurant is. We hebben een aantal Mexicaanse lekkernijen op de kaart staan, maar ook heerlijke vleesgerech ten van de grill, huisgemaakte pizza's, pannenkoeken en een aantal overheer lijke visgerechten. Ik zou zeggen: kom Tumi gewoon een keertje proeven, voor de prijs hoeft u het niet te laten!" Tumi is le kerstdag gesloten en op 2e kerstdag geopend vanaf 16.30 uur. Op 31 december en 1 januari is het restau rant gesloten. Vanaf 2 januari is het restaurant overigens weer 7 dagen per week geopend! U vindt Tumi aan de Heerenweg 138B, tel. 072-5321933. Het team van Tumi wenst u fijne feestdagen een een voorspoedig 2005! Jolande wenst Hans heel veel succes met zijn nieuwe restaurant, foto: MSP Berliner bollen Kerstmenu's zijn momenteel in alle media te vinden. En misschien gaat u wel buiten de deur eten. Daarom geen kerst menu in deze rubriek, maar een recept voor Berliner bollen. Als u in Berlijn komt, dan kunt u inderdaad deze lekker nij 'op straat' kopen. Het is ook wel weer een aardig alternatief voor oliebollen of een aanvulling daarop. U hebt het vol gende nodig voor ca. 10 (niet al te grote) bollen: 15 gr. gist, 200 gram bloem, 2 eie ren, dl melk, 50 gram boter, 30 gram basterdsuiker, snufje zout, jam of banket bakkersroom en uiteraard frituurolie. Voor de buitenkant fijne kristalsuiker en wat kaneel. Bereiding: meng de gist met de melk (melk eerst lauw maken). Smelt de boter en voeg suiker zout en bloem toe. Vervolgens het geheel kneden tot een soepel deeg is verkregen. Laat het deeg gedurende circa een uur rijzen.. Daarna uitrollen tot een lap van ongeveer 2 cm dik. Steek (met een vormpje) hieruit (voor 10 bollen een 20tal) rondjes. Druk in het midden van het rondje een kuiltje en maak de randen iets vochtig. Plaats in het kuiltje wat jam of banket bakkersroom. Bedek de rondjes met een ander rondje (eventueel ook hierin een gaatje drukken en dan uiteraard het kuiltje naar beneden). Randen even aan drukken (uitsteekvormpje gebruiken; hierdoor worden de bollen mooi rond). Het deeg nog 20 minuten laten rijzen op een met meel bestoven bakplaat (en theedoek erover plaatsen). Frituurvet heet laten worden en de bollen in ca. 7 minuten gaar en bruin bakken. Maak een mengsel van de fijne kristal suiker en kaneel en rol de bollen er doorheen. Een zoete wijn (likeurwijn) smaakt hier bij erg lekker. HEILOO - Maandag kwamen Piet Jonker, directeur van Domein Vastgoedadvies, en Fred Valkering, penningmeester van de Stichting Veldwerk, dozen vol kalenders ophalen op het kantoor van drukkerij Uitkijkpost. Niet zomaar kalenders, maar ver jaardagskalenders, speciaal gemaakt voor Stichting Veldwerk. Piet Jonker vertelt: „Dit voorjaar waren mijn vrouw en ik bij René Veldt van Stichting Veldwerk in Kathmandu. We gingen op bezoek bij onze dochter Linda, die die periode als vrijwilligster bij René en 'zijn kinderen' werkte. Wat we daar zagen heeft enorm veel indruk op ons gemaakt. Niet alleen de ellende, maar juist de goede dingen die gebeu ren dankzij de stichting, is ons bijgeble ven. Ik vroeg aan René wat ik, terug in Nederland, voor hem zou kunnen doen, in plaats van slechts geld schenken. Samen kwamen we al brainstormend op het idee om een kalender uit te brengen, met veel foto's van de kinde ren van zijn kindertehuis." Het werd een verjaardagskalender, inderdaad vol mooie kleurenfoto's, gemaakt door Piets dochter Maaike, Kees Hageman (van Van Gogh's Iris hoveniersbedrijf) die ook Kathmandu heeft bezocht, en door René zelf. De opbrengsten van de kalender gaan, uiteraad, naar Stichting Veldwerk. Piet, Fred en natuurlijk René en zijn kinderen, hopen dat bij voorbeeld scholen, bedrijven en andere instellingen besluiten een aantal kalen ders te kopen! De kalenders zijn ook per stuk te koop voor 7,50. Bestellen kan door het totaalbedrag over te maken op het gironummer 8289522, onder vermelding van 'kalender'. Voor meer informatie kunt u terecht bij het secretariaat van Stichting Veldwerk, tel. 072-5339585. LIMMEN - In café De Lantaarn aan de Dusseldorperweg in Limmen vindt zaterdag 1 januari een bijzondere avond plaats. Samen met René Commandeur en Pieter Mors organiseert Hans van Ammers, de eigenaar van De Lantaarn, een benefietconcert. De opbrengst van de avond komt in zijn geheel ten goede aan achttien Roemeense kinderen, die in de zomer naar Nederland komen. Voor het benefietconcert op nieuwjaars avond heeft Hans van Ammers twee optredens op het programma staan. In de achterzaal treedt de groep Bob en de Blue Band op. Deze zeven-mans forma tie uit Noord-Kennemerland timmert de laatste tijd heel hard aan de weg. Bob en de Blue Band is een veelzijdige band die covers speelt van heel veel artiesten. Volgens eigen zeggen spelen ze met het zelfde enthousiasme hedendaagse rock- and-rollnummers als bekende popmu ziek uit moeders en zelfs grootmoe- derstijd. Dat doet Bob en de Blue Band op zo'n originele wijze dat ze inmiddels een graag geziene gast zijn in heel Noord-Holland. Om de avond nog veel meer kleur te geven, treedt in het voorcafé van De Lantaarn de zanger John Meijer op. Voor veel wintersportgangers behoeft John eigenlijk geen nadere introductie meer. In Oostenrijkse plaatsen als Gerlos en Winterberg luistert hij regel matig de befaamde 'après-skifeesten' op. Daar weet hij altijd weer zo'n enorme feeststemming te creëren dat de cafés waar John optreedt altijd een bruisende ambiance kennen. Vlak voordat John naar de Oostenrijkse wintersportoorden vertrekt doet hij Limmen nog aan waar hij de bezoekers al vast in de juiste wintersportstemming zal brengen. Zijn repertoire bestaat grotendeels uit Nederlandstalige nummers, maar voor een gepaste stemming kan John ook put ten uit ander repertoire. René, Pieter en Hans zijn het afgelopen voorjaar in Roemenië geweest. Zij raak ten dermate onder de indruk van de situ atie in het Roemeense plaats Iasi dat ze achttien kinderen van veertien en vijf tien jaar een vakantie in Nederland wil len aanbieden. Om dat voor elkaar te boksen heeft Hans in ieder geval de fooienpot beschikbaar gesteld. Het benefietconcert van nieuwjaarsdag moet een nieuwe financiële injectie beteke nen. De organisatie hoopt van harte dat veel mensen hun steentje willen bijdra gen. Daarnaast biedt het programma van het benefietconcert voldoende hou vast voor een spetterend begin van 2005. Op nieuwjaarsdag is De Lantaarn vanaf 18.00 uur open. De entree bedraagt zeven euro. HEILOO - Ter feestelijke afsluiting van 2004 heeft Keer op Keer, kringloop voor het goede doel te Heiloo drie pro jecten gesteund. Er is tijdens het ope ningsfeest op de nieuwe locatie op het industrieterrein Oosterzij 7000,- uit gekeerd aan stichting de Opkikker, voor verwendagen voor ernstig zieke kinderen. De stichting 'Doe iets goeds' te Egmond-Binnen, is gesteund met 3000,- Dit geld is bedoeld voor de reparatie van het dak van een school in Albanië. Er is 2500,- gegaan naar de Stichting Aktie Benin, voor een gezondheids kraamzorgcentrum in de regio Boukombe. Alle vrijwilligers van Keer op Keer, die met hart en ziel, belangeloos werken, zijn de bewoners van Heiloo en daarbuiten zeer dank baar voor dit prachtige resultaat. Zij wensen iedereen langs deze weg een zeer gelukkig Kerstfeest en een geze gend 2005. Begin januari ligt er in de winkel een 'resultatenboek', waarin de klanten van Keer op Keer kunnen zien waar de opbrengsten naar toe zijn gegaan en wat de resultaten zijn. Ook in het nieuwe jaar staan er bij Keer op; Keer weer tal van projecten op de nominatie om gesteund te worden. Als u in het nieuwe jaar de opruimkriebels krijgt, bent u van harte welkom bij Keer op Keer met uw overtollige spul len. Openingstijden zijn: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur eft zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Het- adres is: Industrieterrein Oosterzij 17 hoek Nijverheidsweg, tel. 072-5325962. Vorige week zijn wij vergeten de onderstaande tekst van slagerij Kramer/ Versshop Heiloo te plaatsen. Hiervoor onze excuses. HEILOO -Andere Slager, dezelfde kwaliteit en service. Slagerij Kramer Versshop Heiloo is voor de vaste klan ten het bekende adres voor een goed stukje rund, varkens of kalfsvlees. Ook ons lamsvleesassortiment en onze met en leverworst zijn bekend en bij het 'oude' gebleven. Ook deze kerst heb ben wij weer een groot en veelzijdig assortiment wild en gevogelte. Laat u eens verrassen. De beenhammetjes rollades, schotels en salades worden met de grootste zorg bereid! De nieuwe producten zoals tapas en brood van Bakker Jonker zijn al aardig ingebur gerd. Vrijwel het hele team is in tact gebleven en wensen u fijne feestdagen en een zalig 2005 toe. De aanbiedingen voor de feestdagen zijn:'3 malse kogelbiefstukken voor 5,95 (met gratis Stroganoffsaus), 2 gekruide hele verse kippen voor 5,-. Maaltijd van de week is mihoen of babi pangang, portie 3,95. De vleeswaren- specialiteiten van slager Brink: Parmaham 100 gram: 1,98, Roasted Pore 100 gram: 1,59, schinkenmet worst 100 gram: 1,98. Elke woensdag; 1 kilo rundergehakt voor 3,49. EGMOND - Fixet Klusmarkt op Industrieterrein De Weidjes in Egmond aan den Hoef heeft knallend nieuws. De winkel verkoopt vuurwerk en dat is in deze tijd best bijzonder. Niet vijfen twintig winkels in de regio Alkmaar - zoals voorheen - maar slechts zes zaken verkopen nu vuurwerk. Dit van wege het nieuwe vuurwerkbesluit van de regering die zware eisen stelt aan de opslag ervan. Fixet voldoet ruim schoots aan de criteria. Fixet is sinds dit jaar de enige winkel in de Egmonden die vuurwerk verkoopt. Bergen, Heiloo en Limmen zijn nu bijvoorbeeld vuur- werkvrij. Alle ogen zijn dus gericht op de winkels die wel het groene licht krijgen voor vuurwerk verkoop. Het bedrijf werkte anderhalf jaar lang aan een verbou wing. „We hebben een bron geslagen van veertig meter diepte, waaruit we - als dat nodig is - achttienhonderd liter per uur kunnen tanken. We hebben een spinklerinstallatie, een gecertificeerde brandinstallatie en twee nieuwe inpan dige opslagbunkers. We hebben zelf trouwens hogere eisen gesteld dan noodzakelijk is zodat we ook in de toe komst goed zitten. Alles dus supervei- Bovendien is de vuurwerk capaciteit vier keer groter geworden", vertelt eigenaar Rob van Fixet. De winkel ver koopt honderd verschillende soorten vuurwerkartikelen. Dat is knalvuur-; werk en echt mooi siervuurwerk; grote pijlen en potten. Wie tot de kerst een voorbestelling doet, krijgt tien procent korting. Fixet verkoopt zijn vuurwerk de laatste drie dagen van het jaar. Fixet Klusmarkt, Ambachtsweg 5, Egmond aan den Hoef, (industrieter rein De Weidjes), tel. 072-5067467. Heiloo contact iiiiiffffiij ISlllIHfl lig-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6