AUGUSTUS SEPTEMBER UITKIJKPOST - 05 JANUARI 2005 - PAGINA 13 Kinderen denken na over toekomst van Heiloo Eerste paal locatie Driestal geslagen ^2» Gezellige boel op Heiloos oranjeplein Eerste woning Het Palet opgeleverd Bijzonder monument onthuld bij GGZ Medailles in de wacht gesleept op Paralympics in Polen Sportieve Limmers fietsen naar Santiago de Compostella Prachtige dag voor Parkgolf Heiloo Storm raast over Heiloo, maar schade valt mee Pater Anton Revers is 50 jaar priester Verhuizing huisartsen naar terrein Sint Willibrord Bloemen voor burgemeester Den Boon 'Buitengewone' opkomst discussieavond Heiloo kiest voor MeerWarmte op bedrijventerrein de Boekelermeer Verdacht pakketje legt treinverkeer plat Poolse studenten terug naar huis Gemeente Castricum voert een pilot-project met Aquaflow uit Achtervolging eindigt in het ziekenhuis -- m Vrachtwagen in brand op snelweg A9 Lunchen met de burgemeester Ervaringen van bewoners Kennemerstraatweg leveren handige tips op voor wethouder Opdam Eindelijk is het zomer! Oud A&P-pand aan de Westerweg gekraakt Man krijgt lichtbak op zijn hoofd Verkeerssituatie rond St. Maartenschool aangepakt Kermis Castricum trekt ondanks warmte veel publiek Timmerdorp weer begonnen! Ringsteken Limmen valt niet altijd mee Samenwerkingsovereenkomst ANBO en KBO beklonken Cor en Willy van der Oord vierden rodium bruiloft Record aantal bezoekers op Country Fair Heiloo Begraafplaats Dielofslaantje wordt gedeeltelijk geruimd Echtpaar Kortekaas-Floris 65 jaar getrouwd Stichting Ouderenwerk introduceert Graag Gedaan Junior Heieen Groot Koninklijk onderscheiden Gerrit Zeeman 25 jaar bij Stichting Ouderenwerk Heiloo Open Dag Beheer Openbare Ruimte en Brandweer Heiloo HEILOO - In het kader van de de nieuwe toekomstvisie van de gemeente Heiloo, zijn inwoners, ondernemers en bestuurders in Heiloo, in 2004 gevraagd om mee te denken over de toekomst van ons dorp, onder het motto 'Fijn wonen in 't groen'. Ook aan de basisschoolleerlingen werd gevraagd mee te denken over het ideale Heiloo als zij volwassen zijn, in de vorm van een ontwer pwedstrijd. De jury, bestaande uit burgemeester Den Boon, wethouder Bos, en de raadsleden Oosters, Borst, van Dril en mevrouw Ris-Dekker kozen de Jan van Rijckenborgschool als winnaar, die dinsdag 15 juni de prijs uitgereikt kreeg. Zij gaven volgens de jury een zeer volledig beeld van de toekomst van Heiloo, in de vorm van de kaart van Noord-Holland. HEILOO - Op 18 juni sloeg wethouder JDaas, met een authentieke hand-heimachine de eerste paal van het nieuwe appartementencomplex in Heiloo op locatie De Driestal. Onder het genot van een hapje en een drankje werd de gebeurtenis door buurtbewoners en andere genodigden bijgewoond. In het spraakmakende ontwerp van architect Charles Slot zullen, als de bouwperiode meezit, vol- gend jaar rond deze tijd de eerste mensen hun intrek nemen in hun nieuwe koopappartement. HEILOO Een pleintje aan de Boswinde werd in juni voor het Europees Kampioenschap voetbal omgedoopt tot Oranjeplein. Initiatiefnemer John Molenaar en buurtgenoten Ben van Tricht en Johan Hoetjes dedën eigenhandig en met hulp van de overige buren een tent verrijzen waarop de buurtjeugd en de volwassenen de verrichtingen van het Nederlands elftal in Portugal konden vol gen. De sfeer tijdens Nederland - Tsjechië zaterdag 19 juni was fantastisch... totdat Dick Advocaat de inmiddels beruchte wissel toepaste. LIMMEN - Donderdag 17 juni werd het eerste appartement aan de Rijksstraatweg 83-85 opgeleverd. In appartementencomplex Het Palet ontving het echtpaar Hoedjes uit Limmen als eerste de sleutel van hun nieuwe woning. Uitvoeder Cees Sierkstra overhandigde namens BAM woningbouw Alkmaar het echtpaar een fraai boeket bloemen en wenste hen veel geluk in hun nieuwe huis. HEILOO Vrijdag 18 juni vond de officiële onthulling plaats van een bijzonder monument op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord. Van bovenaf is een beeld te zien van ter plekke gevon den archeologisch materiaal zoals baksteen, leisteen, keramiek, porselein, glas, ijzer en hout. Op deze manier is een soort herdenkingsmonument ontstaan dat tevens dienst als podium, marktplaats en mijmerplek voor zowel cliënten en medewerkers van GGZ NHN als alle omwonenden uit de omgeving. Het monument werd onthuld door Adriaan Jansen, lid van de raad van bestuur van GGZ NHN en een vertegenwoordiger van de wijkvereniging Ypestein. Tevens werd er ingegaan op de geschiedenis van het monument. HEILOO - Op 19 juni vonden in de plaats Schwietochlowice in Polen de jaarlijkse Paralympics plaats. Een dag met veel sport en spel, plezier en verbroedering. De tweeling Lisa en Laura Brinkhorst, beiden 12, Piet Nieuwenhoven (28) en Ricardo Manuela (24) brachten maar liefst zeven plakken mee terug naar Heiloo. LIMMEN - De dorpsgenoten Kees Brasser en Ton Baltus hebben dit jaar een enorme sportieve prestatie geléverd. Op vrijdag 28 mei vertrokken zij op de fiets vanuit Limmen. Precies drie weken later, op vrijdag 18 juni, kwamen zij aan in het beroemde bedevaartsoord Santiago de Compostella. Gelegen aan de westkust van Spanje, waarvoor zij 2.600 km hebben afgelegd. nSFjm* HEILOO -Op zondag 27 juni werd voor het desrde jaar op rij Parkgolf Heiloo gehouden door de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden. Voor dit inmiddels zeer succesvolle evenement was het recreatiegebied Noorderneg en Zuiderneg omgetoverd tot een schitterende 18-holes golfbaan, na een wekenlange voorbereiding door de leden van de Lions Club van maaien, greens aanleggen en onderhoud. Op de dag zelf waren ook nog eens zeventig vrijwilligers actief. Carel Schoppink en Piet Duijneveld konden namens het comité van Parkgolf Heiloo een mooie cheque overhandi gen, ter waarde van maar liefst E 15.000. Deze werd namens Hospice Alkmaar in ontvangst genomen door Elles Jonker. HEILOO - Ondanks de gevreesde problemen is de zuidwesterstorm van woensdag 23 juni in Heiloo en de omliggende dorpen gelukkig meegevallen. Het waaide behoorlijk, maar op een aan tal afgerukte takken en een losgewaaide dakpan na, werd ernstige schade niet gemeld. LIMMEN - In het weekend van 3-4 juli vierde Pater Anton Revers zijn 50 jarig priesterschap. De formele datum viel samen met de viering in september in de parochie te Sao Gon^alo, Deelstaat Rio, Brazilië, in juli vierde hij dit heuglijke feit met familie, dierbaren, dorpsgenoten en andere bek enden. HEILOO - De huisartsen Gransbergen, Den Engelsen en groepspraktijk DUIF gingen in 2004 een nieuwe toekomst tegemoet. Van hun eigen praktijken hebben ze gezamenlijk een HOED (Huisartsen Onder Een Dak) gestart op het terrein van Willibrord. In het najaar konden de artsen de patiënten ontvangen in de totaal gerenoveerde ruimtes. HEILOO -De raadsvergadering van 5 juli was de laatste voor het zomerreces. Naast een verhitte discussie over de zin of onzin van de bomenkap aan De Kreek/ Holleweg, was ook de herbe noeming van de burgemeester, wiens eerste ambtstermijn afloopt in december, een agendapunt. Het ministerie van Binnenlandse Zaken, de Koningin, en de Commissaris van de Koningin moesten hun handtekening nog zetten, maar er waren alvast bloemen voor de burgemeester. Een door de raad van Heiloo samengestelde vertrouwenscommissie heeft zijn herbenoeming in behan deling genomen en goedgekeurd. CAS IRICUM - Het moet de gemeente Castricum 'Buitengewoon' goed hebben gedaan dat zoveel Castricummers mee wilden praten over de strategische visie Buitengewoon Castricum 2030. In Hotel Borst te Bakkum was geen zitplaats meer te vinden en stonden de belangstellenden zelfs buiten te wachten om toch vooral maar mee te mogen beslissen over de toekomst van de gemeente. Aan de hand van de inbreng van de mensen wil de gemeente inventariseren hoe de Castricummer tegen zijn gemeente aankijkt. Burgemeester Emmens-Knol, ook aanwezig, luisterde in elk geval aandachtig naar de discussies. HEILOO - Alle bedrijven op het nieuw te ontwikkelen bedrijventerrein Boekelermeer Zuid3 in Heiloo krijgen warmte van MeerWarmte, een joint-venture die wordt gevormd door NV Huisvuilcentrale N-H en NV Nuon Warmte. Tijdens een feestelijke bijeenkomst op vrijdag 9 juli tekende wethouder Opdam namens de gemeente Heiloo twee overeenkomsten waarin het gebruik van warmte wordt geregeld. Namens MeerWarmte tekenden de heren Jansen en Nieuwendijk, directie MeerWarmte. Bedrijven die zich op het bedrijventerrein vestigen zullen voor de ver warming van hun bedrijfsruimte of de warmte voor productieprocessen worden aangesloten op het leidingnet van MeerWarmte. Heiloo is na Alkmaar de tweede gemeente die zich aansluit bij dit duurzame warmteproject. HEILOO - Dinsdag 13 juli rond 9.30 uur werd door een conducteur van de NS bij de politie mel ding gemaakt van een verdacht pakketje in de trein van Amsterdam naar Alkmaar. De trein werd op station Heiloo stilgezet, alwaar alle passagiers de trein moesten verlaten. Ook het station zelf en een gedeelte van het winkelcentrum naast het stationsgebied werden ontruimd. Het Explosieven Opruimings Commando (EOC) heeft vervolgens het pakketje bekeken en meegenomen voor nader onderzoek. Even voor 13.00 uur werd het sein weer 'veilig' gegeven en kwam het treinverkeer weer op gang. Een woordvoerder liet weten dat alleen al door de enorme schade die onstaat bij dergelijke incidenten, zowel financieel als emotioneel, de zaak grondig onderzocht zal worden. HEILOO - In juli zijn studenten van het Kochanowski Gymnasium uit de zustergemeente Swietochlowice in Polen op bezoek geweest in Heiloo. De Stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice had voor hen onderdak geregeld bij een aantal gastgezinnen in Heiloo. Hoofddoel van het bezoek was de deelname aan het IMUNA-project op het Murmellius Gymnasium in Alkmaar. Daarbij werden door studenten uit verschillende landen de Verenigde Naties nagespeeld. Daarnaast heeft de Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice vooreen aanvullend programma gezorgd. C AST RICUM - De gemeente C astricum startte in juli een experiment met een straat zonder regen- putten en molgoten. Toch staat de straat niet blank bij een forse regenbui, dankzij een nieuw Engels systeem van professor C.J. Pratt van de universiteit van Coventry (Engeland). De gemeente Castricum had de Noord-Hollandse primeur. De gemeente bracht bij wijze van proef Aquaflow aan in het parkeerterrein bij de nieuwe gymzaal van Bonhoeffer. Met Aquaflow wordt het regenwater niet meer via het riool afgevoerd, maar geïnfiltreerd in de bodem. EGMOND/HEILOO - Een wilde achtervolging van twee autodieven leidde zaterdag 17 juli in Egmond-Binnen tot een spectaculair slot. De dieven slipten met hun gestolen Audi de bosjes in, daarbij in hun kielzog een politieauto meenemend. De agent die deze wagen bestuurde, zat het duo al geruime tijd achterna, uit de richting van Bergen aan Zee. Daar kregen de twee een stopteken na een verkeersovertreding, maar in plaats van te stoppen ging men er met hoge snelheid vandoor. De agent besloot daarop de achtervolging in te zetten. Even na de bocht in de Herenweg, ter hoogte van manege Vredestijn, ging het mis. De 32-jarige man uit Heiloo en zijn 28-jarige bijrijder, eveneens afkomstig uit Heiloo, werden elk apart in een politiewagen gezet, maar omdat een van de verdachten zich niet lekker voelde werd deze weer uit de auto gehaald en in het gras gelegd. Vervolgens werd hij afgevoerd in een ambulance. Ook de achtervolgende agent moest per ambu lance worden afgevoerd, vermoedelijk met een gebroken arm. Beide voertuigen die bij het ongeval betrokken waren raakten zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. j *rcï. 4 >-■ W ■%-: AKERSLOOT - Op de rijksweg A9 is woensdagochtend 21 juli bij de afslag Akersloot/Uitgeest- Noord een lange file ontstaan door een brand in een vrachtwagen. Het voertuig, een zogeheten mammoettruck van de firma Winder, vloog even na 8.00 uur door nog onbekende oorzaak in brand De chauffeur wist zijn voertuig op de vluchtstrook tot stilstand te brengen, waarna de vlammen direct uit de truck sloegen. Nadat de brand geblust was duurde het nog de hele ochtend om de zware vrachtwagen van de A9 af te krijgen. Pas rond half 12 kwam het verkeer weer langzaam op gang. HEILOO - Na een verblijf van 18 dagen in Heiloo gingen de Poolse kinderen uit zusterstad Swietochlowice op 29 juli weer naar huis. Dankzij de medewerking van de gastouders konden dit jaar 24 kinderen in de leeftijd van 7 tot 12 jaar uitgenodigd worden. Op het programma van de Stichting 'Een hart voor Polen' stonden onder andere een disco, een sport- en spel dag, winkelen, bowlen, èn lunchen met de burgemeester. HEILOO - In opdracht van de gemeente Heiloo verrichte Ballast Nedam Infra Noord West evenals het jaar daarvoor een aantal reconstructie- en onderhoudswerkzaamheden aan de Kennemerstraatweg. Dit jaar vonden van vier tot en met 22 augustus asfaltwerkzaamheden plaats aan het deel tussen de van Aostastraat en de rotonde met de Vennewatersweg. Toen de volgende fase van de reconstructie van de Kennemerstraatweg in zicht kwam, wilde wethouder Rob Opdam met bewoners van het gereed gekomen deel van de Kennemerstraatweg napraten over hoe zij de periode van werkzaamheden voor de deur beleefd hebben. En wellicht advies krijgen over hoe de komende werkzaamheden zo optimaal mogelijk kunnen verlopen. Hij ging op bezoek bij Linda Scholten en Monique Hilferink en sprak met hen over hun beleving van de afsluiting van de Kennemerstraatweg. Goede, tijdige voorlichting aan de bewoners, duidelijke omleidingroutes en geen overschrijding van de aangegeven periode van afsluiting, dat waren de tips die de wethouder kon meenemen naar de volgende fasen in de reconstructie van de Kennemerstraatweg. HEILOO - De dametjes op de foto genoten met volle teugen van de zomer in zwembad Het Baafje, die in augustus eindelijk begon. Het openluchtzwembad mocht zich verheugen op een dagelijks groeiend aantal bezoekers. HEILOO - Heiloo kende in augustus tijdelijk een heus kraakpand. Het oude A&P-pand aan de Westerweg werd het onderkomen van Martin, Moes en Naomi. De drie zeiden het pand gekraakt te hebben uit woningnood en omdat ze het zonde vinden dat het pand al 2,5 jaar leeg stond. Donderdag 5 augustus stonden ze echter alweer op straat. Door ingrijpen van politie, gemeente en de eigenaar van het pand, Schuitema Vastgoed, werd het voormalige A&P pand ontruimd. HEILOO - Maandag, 9 augustus omstreeks 12.00 uur, reed een vrachtwagentje van wasserij Hollands Roem BV op het fietspad naast de Kennemerstraatweg, dit vanwege de huidige werk zaamheden aan de weg. Ter hoogte van De Best Makelaardij raakte de vrachtwagen de gevel van genoemde winkel, waarop de complete lichtbak van de vorige huurder van het winkelpand- advies bureau AFD-, losliet en op straat viel. Een bewoner van een naastgelegen huis stond op dat moment juist de werkzaamheden aan de Kennemerstraatweg te bekijken. Hij zag de lichtbak te laat vallen en kreeg deze op zijn hoofd, waarna hij op straat in elkaar zakte. Even later arriveerde de ambu lance waarna de onfortuinlijke Heilooër met de nodige ondersteuning van zijn nek en rug werd ver voerd naar het Medisch Centrum in Alkmaar. LIMMEN Het schoolbestuur van de St. Maartenschool gaf in overleg met de gemeente aan dat de verkeersveiligheid rondom de school tijdens het ophalen en wegbrengen van de kinderen te wensen over liet. Kinderen werden veelal per auto gebracht en gehaald. Het college van burgemeester en wethouders van Castricum voerde een aantal maatregelen uit ter bevordering van de verkeersvei ligheid. Om deze onveilige verkeerssituatie aan te pakken besloot het college om in de omgeving van de St. Maartenschool een aantal stopverboden in te stellen. Tevens werden er twee oversteek plaatsen gerealiseerd. CASTRICUM - De kermis in Castricum heeft ondanks het warme weer in augustus veel publiek op de been gebracht. Zaterdag 7 augustus stonden de kinderen in de rij voor het oplaten van een bal lon. De gemeente Castricum beraadt zich over eventuele volgende keren, zoals de wethouder Veldt ook in zijn openingswoordje aangaf. De gemeente staat namelijk achter de actié van natuurorga nisatie Save the Northsee. Deze organisatie wil een verbod op het oplaten van ballonnen, omdat de restanten en touwtjes schadelijk kunnen zijn voor de vogels. De kinderen kon het allemaal niet veel schelen, die heten uitgelaten hun ballon de lucht in. Daarna verklaarde wethouder Veldt de kermis 2004 voor geopend en wenste iedereen gezellige dagen toe. HEILOO - Maandag 16 augustus om 10.00 uur werd er door 600 enthousiaste kinderen afgeteld tot de poort naar het Timmerdorp aan de Omloop werd geopend. Vervolgens rende iedereen naar een pallet, pakte de gereedschapskist uit en werd er netjes in een lange rij gewacht tot de spijkers wer den uitgedeeld. Al snel was her en der het getik te horen van de hutten in aanbouw en ging het een paar dagen later weer in vlammen op. LIMMEN - Dat je voor ringsteken meer moet kunnen dan alleen je paard goed kunnen besturen is algemeen bekend. Met een lange stok door de ringen prikken die ineens een stuk kleiner blijken dan wanneer je langs de kant staat valt niet mee. Maar wanneer je paard het dan ook nog eens in de bol krijgt en een steigerend protest laat aantekenen, dan wordt het helemaal lastig. Deze ruiter die deel nam aan het ringsteken in Limmen moest dan ook alle zeilen bijzetten om haar paard weer in het ft'at, gareel te krijgen. HEILOO - Woensdag 25 augustus werd het samenwerkingsverband SBO beklonken. Met een handtekening van de voorzitter van de ANBO- Kees de Ruiter, en KB O-voorzitter Ton ten Hoope, werd de bijzondere fusie een feit. Een duidelijker ouderenbeleid is het streven van de SBO met een betere samenwerking met de gemeente Heiloo. CASTRICUM - Zondag 22 augustus waren Cor en Willy van der Oord precies 75 jaar getrouwd. Een bijzondere gelegenheid, want vorig jaar waren er maar acht echtparen in Nederland die hun rodium bruiloft vierden. In juni 2004, voor zover bij de gemeente Castricum bekend, maar vier in heel Nederland. Burgemeester Emmens bracht een bezoek aan het jubilerende paar, dat van oor sprong uit West Friesland komt-. HEILOO - Hoewel het zonnetje het aan het eind van de middag liet afweten en de paraplu's weer in de aanslag moesten, is de Country Fair Heiloo eind augustus wederom een succes geworden. De weergoden waren de Paarden en Ponyclub goed gezind en 4000 bezoekers hebben genoten van wat een echte Engelse Country Fair mag heten. AKERSLOOT - De gemeente Castricum is voornemens op korte termijn over te gaan tot het ruimen van zo n 38 graven waarin na 1950 mensen begraven zijn. De algemene begraafplaats, gelegen rond de Hervormde kerk te Akersloot, is eigenlijk al jaren vol. Zo vol dat per nieuwe begrafenis eerst een oud graf moest worden geruimd om plaats te kunnen maken voor de recent overledene. Door een groter aantal graven te ruimen hoopt de gemeente weer enkele jaren voort te kunnen. In overleg met de Historische Vereniging Oud Akersloot, Monumentencommissie Akersloot en nabestaanden is besloten het unieke karakter van de begraafplaats te behouden. Graven van meer dan 80 jaar oud mogen blijven bestaan. Historische stenen worden na verwijdering in een historische hoek geplaatst. AKERSLOOT - Op maandag 30 augustus vierde de familie Kortekaas-Floris hun 65-jarig huwelijksfeest. In het bijzijn van de kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen was het een drukke bedoening in de huiskamer aan de Mozartlaan. Burgemeester Emmens-Knol bracht het jubilerend bruidspaar eveneens een bezoek. HEILOO - Een keer in de twee weken grasmaaien, bladeren harken, of 's winters de sneeuw van het pad vegen. En elke keer een stickertje ter waarde van 2,- verdienen voor een waardebon van in totaal 10 euro? Sinds september 2004 kan dat, bij Graag Gedaan Junior van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH). Cees van Ginkel en Anneke Assema van Graag Gedaan en Mirjam Heijnis van de Stichting Ouderenwerk Heiloo verklaarden in een interview in de Uitkijkpost het ontstaan van deze jongere versie van Graag Gedaan, een van de diensten voor senioren die vanuit het Trefpunt door vrijwilligers wordt aangeboden. HEILOO - Op vrijdag 3 september heeft burgemeester den Boon aan Heieen Groot-Gerritsen een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt. Ze is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau en kreeg het versiersel opgespeld tijdens het Nationaal Kampioenschap Bloemschikken voor amateurs van de (landelijke) Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde/Groei en Bloei. HEILOO - Met een receptie in het Trefpunt, door zijn bestuur aangeboden, vierde Gerrit Zeeman donderdag 16 september, dat hij 25 jaar geleden in Heiloo betrokken raakte bij het welzijnswerk voor ouderen. De laatste twaalf jaar als directeur van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. HEILOO - De afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) en Brandweer Heiloo hielden samen een open dag op zaterdag 11 september. Het was een zeer boeiende dag waar veel te zien was, maar zeker ook zelf uit te proberen. Zo konden volwassenen ervaren hoe de brandweer te werk gaat bij de bevrijding van een persoon na een auto-ongeval. De medewerkers van de BOR brachten de ver schillende disciplines en werkzaamheden onder de aandacht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 13