Megaprestatie op de Deel kerstoernooi P8IT Klaverjasdrive visclub Dojo 't Loo sluit 2004 spetterend af HZV de Witburger kerst toernooi zaalvoetbal Meervogels F2 kampioen Bridgedrive in het Open Huis GS Noord-Holland legt preventief toezicht op financiën gemeente 33ste Egmond halve marathon UITKIJKPOST - 5 JANUARI 2005 - PAGINA 16 Afzwemmen zwembad Loos GTH springt bij Triffis Uitslagen Oppositie Volleyballers Oranje Wit starten trainingen Bezig zijn in het duin als vrijwilliger Neva Ensemble speelt opnieuw in Abdijkerk Bla-enbal in Egmoi 1 aan Zee HEILOO - Op zondag 30 januari houdt bridgeclub Sans Atout Heiloo het brid- gekampioenschap van Heiloo/Limmen waarvoor iedereen die graag bridged, thuis of in clubverband, wordt uitgeno digd om deel te nemen. De nadruk van deze dag ligt op gezelligheid en sporti viteit! Het inschrijfgeld bedraagt 5,- /p.p. Van een deelnemend paar dient tenminste één persoon woonachtig te zijn in Heiloo of Limmen of lid te zijn van een bridgeclub in Heiloo/Limmen. Er wordt gespeeld in drie verschillende lijnen naar sterkte en in rookvrije ruim- HEILOO - Op 21 december is er door leerlingen van zwembad Loos afge zwommen voor het A en B diploma. Namens de nationale raad zwemdiplo ma's was aanwezig dhr. Groot. Hij was zeer tevreden over de prestaties van de kinderen. Iedereen geslaagd. De geslaagden zijn: Diploma A: Roel Bakker, Beau Barnhoorn, Daniël Dumanaw, Tim Favot, Twan Heidemann, Lars Mulder, Junior van Ophuizen, Niels Oud, Daniël Smit, Jana Spaans, Caroline Verhoef, Finn Volger, Roos de Zeeuw, Natascha Zwalua. Diploma B: Jesse Bijlsma, Joeri Bouwman, Lisa van't Boveneind, Daniëlle Brons, Stan Bussen, Tessa Duin, Ties de Haan, Leroy Manshande, Ghyma Monteiro, Guus Ruiter, Silke Sassen, Friso ter Stege, Jim Taylor, lizzy Tendijck, Lourens Veerman, Hartger Welling, Jitske v.d. Woude. Diploma C: Kifah Burnet, Floor de Haan, Timber Huisman, Amber v.d. Mark, Isabelle Pronk, Alan Rahimi, Jilwan Rahimi, Lisa Tegel, Perrry Warmenhoven, Femke v.d. Woude. tes; de winnaar van de A-lijn is tevens kampioen van Heiloo/Limmen. Daar naast worden vele prijzen beschikbaar gesteld. Begonnen wordt om 10.00 uur, einde ca. 17.00 uur, waarna de prijsuit reiking plaatsvindt. Inschrijffor mulieren liggen klaar bij de bar van het Open Huis; ook telefonisch of per e- mail kan men zich aanmelden bij Ton Mooij, tel. 072-5331672 of bij Gerrit van der Klis, tel. 5111525 of mail t.mooij@euronet.nl of gmklis@zon- net.nl. Uiterlijk 20 januari dient uw aanmelding binnen te zijn! Vol is vol! HEILOO - Andrea Lenders (en haar clubgenoten) zijn vlak voor de Olympische Spelen tijdelijk lid gewor den van GTH (Gym- en Hirnvereniging Heiloo) omdat tram polinevereniging Triffies nog niet was opgericht en zij toch ingeschreven dien de te zijn bij de KNGU. Als dank bood Triffis aan om een demonstratie te geven. Omdat onze gymzaal in Heiloo te laag is voor de sprongen van de Olympische deelneemster werd afge sproken dat de beide trampolinegroe- pen van GTH een clinic bij Triffis in Alkmaar zouden krijgen. Dit geschied de eind december. De jongens en meisjes hebben gespron gen en veel geleerd. Het was heel leuk om eens op een grote wedstrijdtrampo line te springen. De lessen werden gegeven door Swen Mooij en Andrea Lenders. Ook Linda de Jong en Melanie Tabak, die de trampolinelessen voor GTH verzorgen, waren bijzonder enthousiast en zijn, net als de jongens en meisjes, nu nog fanatieker met het trampolinespringen bezig. Een gratis proefles trampolinespringen bij GTH kan altijd. De lessen worden gehouden op maandagavond van 18.00-19.00 en op vrijdagavond van 19.00- 0.00 uur. De lessen vinden plaats aan de gymzaal aan de Breedelaan. Voor meer informatie kunt u ook con tact opnemen met E. Koomen, tel. 072- 5334439. HEILOO - Dat 13 niet altijd een onge luksgetal hoeft te zijn, bewees Ton Ransijn uit Heerhugowaard op het jaarlijks terugkerende De Deel delica tesse Kersttoernooi, dat werd gehou den in het BowlingCentrum Heiloo. Hij was de man die de voorronde van dit toernooi een flitsende st^rt meegaf door het scoren van een Perfect Game. Op maandag 20 december in de eerste game van de tweede serie is het Ton gelukt om twaalf strikes achter elkaar te gooien (pinfall 300). Deze schier onmogelijke sportprestatie werd op donderdag voor de prijsuitreiking beloond met een officiële erkenning door de Nederlandse Bowling Federatie (NBF), zijnde het overkoe pelende orgaan van bowlend Nederland. Ook de bowlingvereniging Heiloo, de sponsor en het bowlinghuis toonden tevens hun waardering met het overhandigen van cadeaus. Het was al weer 8 jaar geleden en de vierde keer uit het bijna 30-jarige bestaan van de Bowlinghuis en bowlingvereniging dat zo'n prestatie was geleverd. Jan Buitenhuis uit Heiloo was de eerste op 18 mei 1993, gevolgd door Gerard de Kloe en de Belg Chris Vandamme. Dit handicaptoernooi werd gehouden van maandag 20 december t/m de fina ledag donderdag j.l. Naast de twee wisseltrofeeën en bekers voor de eerste drie per klasse, werd er vooral gestre den voor een plaats bij de laatste acht in de vier finaleronden. Dan was je zeker van een van de 32 kerstsurprises, die waren samengesteld door De Deel delicatesse uit 't Loo De voorronde bestond uit zes series en was verdeeld in twee klassen mannen en vrouwen. De prestatie van Ton Ransijn zette onmiddellijk een stempel op de A klasse bij de mannen. Hij scoorde in de drie games voorronde naast zijn 300 game ook nog 183 en 208 scratch (een gemiddeld incl. handicap van 245,33). De enige die Ton nog van de eerste finaleplaats had kunnen afhouden was Jasper Hoogendijk uit Heemskerk, die met een score 248,214,179 een tweede finaleplaats veroverde met een achter stand van slechts 32 pins. Helaas moest Jasper door een mindere score in de finale genoegen nemen met een vijfde plaats. Hierdoor kon Ton, na een gemiddelde score van 196 in de finale, het kampioenschap in de hoogste klas se niet meer ontgaan. Achteraf bleek hij ook nog de fel begeerde wisseltrofee te hebben gewonnen met de hoogste totaalscore van de beide klasse man nen. Tweede werd Ron van Dijk uit Heiloo met een totaal gemiddelde van 216 incl. hc over 6 games, gevolgd door Edward Ernster uit Heerhugowaard. De hoogste klassen bij de vrouwen leek een simpele overwinning te worden voor Simone Heinis uit Alkmaar, na het scoren van een 247-game scratch in de voorronde. In de spannende finale bleek dat maar net voldoende voor het behalen van het kampioenschap. Op 7 pins afstand werd Brenda Meijaard uit Heiloo tweede. Een opvallende presta tie werd in deze klasse geleverd door Trudy Komen uit Obdam. Zij wist zich in de finale op te werken van een zevende plaats naar een eervolle derde plaats. In de B-klasse bij de mannen was het Peter Pirovanno uit Heemskerk die het kampioenschap behaalde. Door zijn score in de voorronde 204,155 en 200 scratch en een 200 game in de finale was er voor hem geen vuiltje meer aan de lucht. Ben Peereboom uit Heerhugowaard werd hier tweede, gevolgd door oud voorzitter Arij de Graaf uit Heemskerk, die net elf pins tekort kwam om Ben te evenaren. Evelien Groot uit Alkmaar kon haar eerste finaleplaats in de B-klasse vrou wen niet vasthouden. Kampioen in deze klasse werd Danielle Fiseier uit Beverwijk, met een gemiddelde score van 215,5 incl hc. Door haar totaalscore van 1293 incl hc wist zij zelfs de winna res uit de A klasse te passeren en beslag te leggen op de wisseltrofee. Martha Laan-Dieteman uit Heiloo stal hier de show door haar zesde finaleplaats om te zetten in de tweede in de eindrang schikking. Direct na de voorronden waren de teamprijzen trio's bekend. Het trio met het hoogste totaal aan pinfall incl. han dicap (1848) kwam op naam van het team met de naam TTie Young Ones met de spelers Erik van Wilgen uit Uitgeest en Ron van Dijk en Linda de Jong, beiden uit Heiloo. Nieuws rond üGMOND Witviskampioen Gerrit Tuijn (links) feliciteert baarskampioen Rob Jak (rechts) LIMMEN - Zondag 9 januari is er in Bar De Lantaarn weer een klaverjas- middag. Dit is ten bate van Jeugdvisclub Samen Beet Limmen. De drive staat sinds jaar en dag bekend om de gezelli ge sfeer en de rijkelijk gevulde prijzen- tafel. Natuurlijk is er ook weer een ver loting en kan in het voorcafé een kans gewaagd worden bij het vlotbruggen. Het kaarten begint om 14.00 en de inschrijving bedraagt 2,- per persoon. U vindt De Lantaarn aan de Dusseldorperweg 56 te Limmen. Voor zowel de jeugd als de senioren is een nieuw visseizoen aangebroken. De huldiging van de prijswinnaars van 2004 is alweer een tijdje geleden, maar wij willen u de uitslagen niet onthouden. Zowel de vissers als de partners kwa men in grote getale op de feestelijke prijsuitreikingavond af. Na het ope ningswoord van voorzitter Gerrit TUijn werd begonnen met de witviscompetitie. In de A-klasse was het diezelfde TUijn die zichzelf mocht feliciteren met de eerste prijs. Bestuurslid Peter van der Heijdt (secretaris) werd tweede en Jim Jak pakte het laatste eremetaal. Voor de B-klasse werd het een familie-onderons je: 1 Rene Levering, 2 Piet Levering, 3 Cees Levering. Hierbij moet worden vermeld dat Rene commissielid is binnen het bestuur. De baarscompetitie kende een deelnemersveld van 25 man. Hier was het penningmeester Rob Jak die de wisselbeker in ontvangst mocht nemen. Volgens de aanwezige leden kon dit geen toeval zijn: het hele bestuur pakte de hoogste prijzen en werd dan ook beticht van fraude en samenzwe ring. Natuurlijk was dit met een glimlach en na de nodige versnaperingen. De nummers 2 t/m 5: Tinus Veldt, Gerrit Tuijn, Co Bakker, Gerrit Boer. Ook zijn onlangs de prijzen voor de jeugdvissers verdeeld. De middag werd gezellig aangekleed met bingo, ren je rot en verschillende visdemonstraties. Een beker voor de grootste vis ging naar Sander Schouws. Zijn vis van 29 cm was op zich niet heel bijzonder, maar groot genoeg voor het eremetaal. Het was Rick Beers die met maarliefst 146 vissen beslag wist te leggen op de eerste plaats in de A-klasse. Zijn zusje Britt pakte de tweede plaats met 100 vissen. Derde werd Coen Hoogeboom met 50 stuks. In de B-klasse ook fantastische vangsten en ook een familie-onderonsje. 1 Mandy Schouws 176 st, 2 Sander Schouws 168 st, 3 Simon Schouws 120 st. Een nieuw visseizoen betekent ook weer dat men in het bezit moet zijn van nieuwe vispapieren. Voor de senioren is de eerste lichting vergunningen inmiddels de deur uit. Het lidmaatschap voor 2005 kost 18,-. U kunt dit geld overmaken naar 33.64.02.430 t.a.v. hen gelsportvereniging Limmen. Voor vra gen kunt u contact opnemen met Rob Jak 5053858. Voor jeugdzaken kunt u contact opnemen met Joost Zwertbroek 5053134. Ook op de website vindt u de nodige informatie: www.hsvlimmen.nl. HEILOO - In de veertiende ronde van de interne competitie werden slechts drie remises genoteerd. Koploper Van Veelen wist met zwart niet door te drin gen in de taaie verdediging van Jongkind. Achtervolger Manni ging tegen Woudstra lelijk in de fout. Folker- tsma bewees dat hij op de goede weg terug is tegen v.d.Wal. Hassing kon tegen De Jager zijn teleurstellende rang positie niet opvijzelen. Naast Hassing presteerde ook Van Etten onder zijn kunnen in zijn partij tegen Van Ham. Kraayenbrink hoefde zijn best helemaal niet te doen, het ging allemaal vanzelf. REGIO - Gedeputeerde Staten (GS) van Noord-Holland hebben onlangs besloten om de gemeente Bergen onder preventief toezicht te stellen. Door middel van preventief toezicht wil de provincie samen met de gemeen te het financieel evenwicht op de begroting herstellen. De gesprekken die wethouder A. Schep op 14 oktober met de provincie over de Bergense financiën gevoerd heeft, gaf volgens gedeputeerde Poelman, een positief beeld. Na de gesprekken bij de provin cie is Bergen voortvarend aan de slag gegaan om de begroting voor 2005 goed sluitend te krijgen. Ondanks het feit dat Bergen door een aantal maatre gelen de begroting voor 2005 sluitend heeft gekregen, zegt de provincie dat het een zorgpunt is dat de begroting voor 2005 met een aantal incidentele middelen gedekt is. Gedeputeerde LIMMEN - Het jaar 2004 is afgelopen en dat is te merken. Vele leden heb ben het druk en onze jongste leden genieten lekker van hun vakantie. Op donderdag 6 januari zullen de trainin gen voor.de senioren- en recreanten leden; van 20.00 tot 21.30uur, weer starten. De jongste leden hebben nog schoolvakantie dus deze starten een week later op 13januari van 17.30 tot 18.30uur de mini's en van 18.30 tot 20.00uur de C-jeugd. Hij had de partij met een kleine bewe ging uit kunnen maken, maar liet tegen stander Koenders nog even op het bord. Dat werd hem noodlottig, want Koenders worstelde zich Uit de nesten om vervolgens de verontwaardigde Kraayenbrink op te zadelen met een mataanval. De uitslagen: Jongkind- vVeelen rem; Manni-Woudstra 0-1; Bosma-vdBrink rem; vRoemburg- vdWerff 1-0; Jonkheer-Zeeman rem; Folkertsma-vdWal 1-0; vHam-vEtten 1- 0; Limmen-Maas 0-1; de Jong-Huffnagel 1-0; S. Vlaar-Sauer 0-1; De Jager-Hassing 1-0; L.Vlaar-de Lange 1-0; Korse-Rump 0-1; Roodbol-Horninge 1-0. HEILOO - De laatste week van het jaar was een hele drukke voor de judo ka's van Dojo 't Loo. Allereerst werd op maandag en dinsdag het tweede kerstkamp gehouden voor de wed- strijdgroep. Er werden gedurende twee dagen volop judotrainingen verzorgd door de gebroeders Sander en Wesley Groefsema. Tlissen de trainingen door wist de jeugd zich zelf uitstekend te vermaken met allerlei spellen op de judomat. Maandagmiddag werd er gezwommen en op dinsdagmiddag mochten de judoka's de schaatsen onderbinden. Absoluut hoogtepunt is altijd het overnachten op de judomat. Maar niet nadat eerst gekeken was naar een videofilm op een groot scherm en niet na een inspannend kussenge vecht. Het vele bewegen zorgde er in ieder geval voor dat er door de meesten prima geslapen werd. De tweede dag werd afgesloten met een leuke les waarbij ook vele ouders, waarvan som migen voor het eerst, zich in een judo- pak hesen. En wat is er voor de kinde ren nou leuker dan te winnen van je eigen vader of moeder met judo? Moe maar voldaan namen de kinderen dins dagavond afscheid van elkaar en van de trainers. Maar niet voor lang, want woensdag stond alweer het allereerste oliebollen- toernooi van op het programma. Meer dan 100 judoka's van Dojo 't Loo had den zich hier voor opgegeven in de leeftijd van 4 jaar tot boven de 40 jaar. De organisatie had de groep judoka's verdeeld in acht gelijkwaardige teams die allemaal een bepaald land ver tegenwoordigden. Onder leiding van een teamcaptain namen de teams het in een sportieve ambiance tegen elkaar op. Voor sommige judokaatjes was het hun eerste toernooiervaring, andere judoka's zijn op wedstrijdgebied al door de wol geverfd. De organisatie was er heel knap in geslaagd om teams te formeren waarbij iedere judoka het tegen een gelijkwaardige tegenstander moest opnemen. Het team dat in de onderlinge krachtmeting met een ander team de meeste wedstrijden wist te winnen had die totale wedstrijd gewonnen. Ook de teamcaptains zelf kwamen daarbij in actie. Dit leidde tot hele spannende wedstrijden. Het Het winnende team van het oliebollentoernooi olv Johan Zoon publiek genoot volop en moedigde de judoka's enthousiast aan. Aan het eind van de dag moest Amerika (teamcaptain Maarten Huisman) het opnemen tegen China (teamcaptain Menno Lesterhuis) om de derde en vierde plaats. In de voor ronden had China Amerika al versla gen, maar nu lieten de judoka's van Amerika zich niet weer verrassen. De strijd ging geheel gelijk op en de laatste wedstrijd tussen de teamcaptains moest de beslissing brengen. Met een fraaie overname wist Maarten een ippon te scoren en stelde hiermee de derde prijs voor zijn team veilig. De finale was zo mogelijk nog span nender. Het team van Robin Boom, Engeland, had nog geen wedstrijd ver loren toen zij moesten aantreden tegen Korea, aangevoerd door Johan Zoon. Ook hier was de stand voor het begin van de laatste partij exact gelijk, zodat wederom de teamcaptains de doorslag moesten geven. In een gelijk opgaande titanenstrijd keerden de kansen zich met de minuut, totdat Robin in het grondgevecht in een houdgreep terecht kwam. Een laatste krachtsinspanning bleek onvoldoende om de controle van De trotse prijswinnaars op het ereschavot. (foto MSP) HEILOO - Op tweede kerstdag werd alweer het 22ste kersttoernooi Zaalvoetbal door HZV de Witburger gehouden. Vanaf 11.00 uur werd er in twee poules van elk vier teams gestre den voor de eer en de bokaal, die uit gereikt zou worden aan het beste team. Naast de teams van HZV de Witburger' 1 en 2 HSV, Foresters 71 en White Stones deden ook de Hoofdklassers Rolff Keukens en LSW Hink Sport mee. Tevens had de organisatie de win naar van vorig jaar, Goud van Oud, bereid gevonden om hun titel te verde digen. Na de poule wedstrijden moest er uit de kruisfinales LSW Hink Sport - Goud van Oud en HZV 1 - HZV 2 de 2 finalisten komen. De eerste halve fina le werd met 2-1 door Goud van Oud gewonnen waarna een prestigestrijd volgde tussen de -twee teams van de organiserende vereniging. Barry Aelbers werd de matchwinnaar voor het tweede team, waarbij keeper Jeroen Pronk (speler van het toernooi) knap de nul handhaafde. Op het moment dat het sportcafé van Sporthal het Vennewater steeds voller werd, speelde HZV 2 zich door doel punten van Reinout Bliek, Raymond Jongerie en twee maal Bart Dirkson naar een 4-1 overwinning. René Tromp redde de eer voor Goud van Oud, waarin o.a. Dennis Koppes, Mare Niesten en Mark Vermeulen acte de presence gaven. HZV 2 gecoacht door Wim Robert, mocht als verrassende winnaar de hoofdprijs van 300 euro ophalen. Niels Haring werd uitgeroe pen tot topscorer van het toernooi. Johan te verbreken, zodat het team van Korea er met de gouden plak vandoor ging. De prestatie van Engeland was er echter niet minder om. Aangezien de onderlinge verschillen allemaal erg klein waren eindigden de teams van de teamcaptains Bart Kuipers, Edwin Metselaar, Ingrid Hoefmans en Denis Kampstra allemaal op de vijfde plaats. Zowel de judoka's als het publiek waren hongerig geworden van alle inspanningen, zodat de volop aanwezi ge oliebollen een goede bestemming vonden. De enthousiaste organisatie mikt vol gend jaar zeker weer op zo'n succesvol toernooi. Op 2 januari werden de oliebollen al weer weggesport op het Nieuwjaarstoernooi van Dun Hong in Den Helder. Er werden mooie derde plaatsem behaald door Joris Molenaar, Elise Kuipers, Tim van Buuren, Thijs Kampstra en Timo Lesterhuis. Fraaie tweede plaatsen waren weggelegd voor Kars Zoon, Thijs Lesterhuis en Jasmijn Lesterhuis, terwijl bekers voor de eer ste plaats werden uitgereikt aan Gaby de By, Tim Kuipers, Jasper Henselmans en Karen Stevenson. EGMOND - PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland is óók natuurbeheer der en organiseert werkdagen voor mensen die als vrijwilliger willen mee werken in het duin. Het Greenteam van PWN zorgt voor de begeleiding. Zaterdag 8 januari is er een werkdag in het Noordhollands Duinreservaat bij Egmond-Binnen. Er wordt verzameld op de parkeerplaats Middenweg (zij weg van de Heerenweg) in Egmond Binnen. Om 10.00 uur wordt gestart met koffie of thee en rond 16.00 uur eindigen de werkzaamheden. Aan melden kan telefonisch via nummer 023-5413289 of via de website www.pwn.nl. Kinderen onder begelei ding zijn welkom. Brood, laarzen of stevige schoenen en kleding die tegen een stootje kan, die nen deelnemers zelf mee te nemen. PWN zorgt voor deugdelijk gereed schap koffie, thee en soep. Staten vindt de begroting 2005 dus niet aan te merken als materieel sluitende begroting. Daarnaast geeft het dek kingsplan 2005-2008 volgens de provin cie nog teveel onduidelijkheden. Op het moment dat de gemeente Bergen een materieel goed sluitende begroting heeft en het dekkingsplan op orde is, kan het preventief toezicht weer wor den opgeheven. Het plan van het colle ge is om de onzekerheden rond de begroting weg te nemen bij de perspec tiefnota. Het meerjarenbeleidsplan is vanaf 2007 al wel structureel dekkend. Preventief toezicht van de provincie wil zeggen dat iedere begrotingswijziging die door de gemeenteraad wordt geno men, moet worden goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. Pas nadat Gedeputeerde Staten goedkeuring aan de begrotingswijziging heeft gegeven mag tot uitvoering van het besluit wor den overgegaan. Er is geen sprake van onder curatele stellen zoals bij artikel 12 Wet Financiële Verhoudingen omdat er geen toezichthouder is aangegeven zoals Binnenlandse Zaken pleegt te doen bij artikel 12. De gemeenteraad is inmiddels van dit besluit van de provin cie op de hoogte gesteld. EGMOND - Traditiegetrouw maakt het vocaal Neva Ensemble uit Sint Petersburg gedurende deze maanden een tournee door Nederland. Hun oor- strelend optreden was reeds op 7 november in de Abdijkerk te Egmond Binnen te beluisteren. Maar gezien de overweldigende belangstelling zal dit optreden worden herhaald op woens- EGMOND - Op zondag 9 januari zal de jaarlijkse halve marathon van Egmond weer voor het nodige spektakel in de omgeving zorgen. In Hoi Zuiderduin, gelegen in het duingebied van Egmond aan Zee op slechts 100 m ter van het strand, bent u welkom voor de prijsuit reiking en het traditionele en altijd fee stelijke Blarenbal. Dit jaarlijks terugke rende evenement is bestemd voor alle deelnemers, supporters en toeschouwers van de halve marathon van Egmond. Tijdens het bal kan de geslaagde dag, onder het genot van een hapje, een drankje en gezellige muziek een vervolg krijgen op de dansvloer. Vanaf 15.00 uur is de Zuiderduinzaal open. De gerenom meerde band Full Circle zal gedurende het Blarenbal voor een swingend live optreden zorgen. De entree bedraagt 2,50 p.p. Het feest zal duren tot onge veer 20.00 uur. De prijsuitreiking vindt in het hotel plaats in de Van Speykzaal, waar de deuren om 14.30 uur worden geopend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Hotel Zuiderduin via tel. 072-7502000 of e-mail: info@zui- derduin.nl. U kunt tevens terecht op de uitgebreide internetsite van het hotel: www.zuiderduin.nl. Het bezoekadres van Hotel Zuiderduin is: Zeeweg 52, te Egmond aan Zee. dag 19 januari. Aanvang: 18.30 uur, kerk open: 18.00 uur. Door brand voorschriften zijn slechts 250 genummerde toegangskaarten beschikbaar. Vanaf maandag 10 januari kunnen deze kaarten gratis bij de por tier van de Abdij worden afgehaald. Telefonisch reserveren is helaas niet mogelijk. Na afloop is er de gebruike lijke open collecte ten bate van dit ensemble en bestaat er gelegenheid tot het aanschaffen van een cd. EGMOND - Uit alle hoeken van het land trekken 9 januari 2005 voor de 33ste kéer meer hardlopers dan ooit er crp uit voor de Egmond Halve Marathon. Maar liefst 12.500 deelnemers gaan de strijd aan met het loodzware parcours over het Noordzeestrand en door het Noord hollands Duinreservaat, waarbij de weergoden traditiegetrouw een grote rol zullen spelen. Het maximum aantal deel nemers is hiermee bereikt. Voor het eerst kunnen deelnemers dit jaar ook kiezen voor een kwart marathon, die deels over hetzelfde parcours zal gaan als bij de halve marathon. Veel oud-winnaars in Egmond Veel winnaars keren op 9 januari terug naar de Egmond Halve Marathon. Bij de mannen zijn met uitzondering van Kamiel 'Maase alle winnaars van de afgelopen zes edities aanwezig. William Kipsang, de sterke winnaar van de barre loop in 2004, neemt de strijd op tegen ondermeer Greg van Hest, winnaar in 1999 en nog steeds houder van het scherpe parcoursrecord. Tweevoudig winnaar Wilson Kigen, 2000 en 2002, komt terug naar Egmond en zal ook stuiten op tegenstander Luc Krotwaar die de editie van 2003 op zijn naam schreef. Bij de vrouwen komt zevenvou dig winnares Tegla Loroupe na drie jaren van afwezigheid in Egmond voor de elfde keer aan de start. Daarnaast is viervoudig winnares Maija Wokke weer van de partij. Pendelbus vanuit Heiloo en Alkmaar Egmond aan Zee zal op 9 januari voor binnenkomend autoverkeer tussen 9.00 uur en 17.00 uur afgesloten zijn. Pendelbussen van Connexxion zorgen er voor dat de deelnemers en supporters Egmond aan Zee tijdig kunnen berei ken. Deze pendelbussen hebben een filevrije doorgang naar Egmond aan Zee via de Heilooër Zeeweg (vanaf de overige locaties). De Zeeweg is deze dag alleen toegankelijk voor de pendelbus sen. De pendelbussen rijden om de 5-10 minuten vanaf de Wendelaarstraat bij Albert Heijn via Winkelcentrum 't Loo, NS-Station en Het Baafje in Heiloo naar Egmond aan Zee. Vanaf de locatie Olympiaweg bij de Wielerbaan wordt rechtstreeks naar Egmond aan Zee gereden. De bussen rijden van 9.30 uur tot 12.00 uur en zijn bestemd voor zowel deelnemers als supporters/toeschou wers. De kosten voor een retourtje per pendelbus bedragen 2,50. Ter plekke kunnen kaartjes worden besteld. Met gepast geld betalen wordt op prijs gesteld. De deelnemers aan de halve marathon en de kwart marathon starten vanaf 12.00 uur op de Noord-Boulevard in Egmond aan Zee, waarna zij een ronde maken door Egmond aan Zee. Na deze ronde zal het strand worden aangedaan, alwaar de lopers aan de halve marathon het gedurende 7 kilometer op moeten nemen tegen het rulle zand en mogelijk onstuimige wind. Het Noordhollands Duinreservaat wordt bereikt bij het Strandplateau in Bakkum aan Zee. Eerst wordt de heuvelachtige, onverhar de Vlewoscheweg gevolgd waarna via de Grote Veldweg een afdaling volgt naar de Van Oldenborghweg. Via de Herderlaan wordt daarna de Staringweg en weer de Van Oldenborghweg bereikt; deze wordt vervolgens aangehouden. Bij de Bloedweg wordt de Van Oldenborghweg weer verlaten. De laat ste anderhalve kilometer zullen de lopers feestelijk worden ingehaald met als finale een laatste klim bij de vuurto ren naar de finish op de Noord- Boulevard. Deelnemers aan de kwart marathon zullen halverwege het halve marathon traject over het strand al de duinen inslaan om vervolgens via de Middenweg het parcours van de halve marathon weer te bereiken. Hierna vol gen de kwart marathon lopers hetzelfde parcours als bij de halve. Verzorging Op drie plaatsen onderweg (na onge veer 5 km op het strand, 10 km bij Bakkum aan Zee, 17 km Middenweg in het Noordhollands Duinreservaat) zijn verzorgingsposten aanwezig. Deelne mers krijgen hier drinken, thee, water, mandarijnen en bananen. De verzor gingsposten zijn vaak locaties waar veel toeschouwers samenstromen om de deelnemers aan te moedigen. AKERSLOOT - Vorige week zaterdag was de laatste wedstrijd van Meervogels F2, om 8.00 uur was ieder een present voor de laatste wedstrijd tegen Koedijk, maar de wedstrijd bleek afgelast. Dit tot grote teleurstelling van de jongens. Ze stonden nu dan wel eer ste in de competitie maar Alcmaria Victrix moest ook nog een wedstrijd voetballen en alles hing af van of zij zouden winnen of niet. Na wat heen en weer gebel kregen de voetballertjes rond het middaguur het verlossende woord; Alcmaria had verloren van de tegenpartij dus was de overwinning voor Akersloot. Om 15.00 uur werd dit groots gevierd in de Meervogels kanti ne. Eerst werd er een foto gemaakt en de jongens kregen van Cees allemaal een mooie trainingsbal en een mooie foto. Daarna gingen ze lekker eten en kregen ze een kampioensstandaard. Boven: Frank Buur (leider), Stanley Terluin, Jesse Schouten, Tim Wichers, Cees van Vliet (trainer), Patrick Verduin, Mees Broersen en Johan Arends (leider). Onder: Sem Broersen, Tim Gast, Joel Arends, Niels Buur en Max van Vliet.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 16