Excellence 50-Plus wijdt aandacht aan 'de Millers Volop belangstelling voor Kerstexpositie Tintoretto Breakdance, weer eens iets heel anders! 1 Lezing Robert Haasnoot in bibliotheek Castricum Sfeervol nieuwjaarsconcert met Harmonieorkest Caecilia en Amsterdam Klezmer Band Wandelen langs het Pieterpad met Wim van der Ende Het Heilooër Bos als cultuurhistorisch monument Afkolven van moedermelk borstvoeding en een baan www. UITKIJKPOST -12 JANUARI 2005 - PAGINA 10 HEILOO - In het Programma 50-plus, dat op dinsdagavond 18 januari van 20.00 tot 21.00 uur wordt uitgezonden op Streekradio Excellence, wordt muziek gedraaid van de in de jaren 1940-1960 meest populaire Nederlandse soft swing combo 'De Millers'. Variërend optredend als het 'Miller kwartet' en het' Miller sextet' dankt het zijn ontstaan vlak na de bezetting van Nederland door de Duitsers in 1940 aan de broers Ab en Jochem de Molenaar, die respectievelijk gitaar en bas speelden. Bij de start werden ze aangevuld door de pianist Joop Maaten en de latere eerste vrouw van Ab, Sanny Day, als vocalist. Jochem trok zich al snel terug en werd opge volgd door Paul Schwippert. In de loop van hun bestaan vonden er veelvuldig wisselingen plaats. Je komt namen tegen als Eddy Doorenbos, Herman Schoonderwalt, Paul Ruys, Coen van Nassou en vele anderen. In 1944 trad ook de toen 18-jarige Pia Beek toe tot het ensemble oorspronkelijk als pia niste, maar spoedig bleek, dat ze ook aardig overweg kon met vibrafoon en accordeon en bovendien meer dan ver dienstelijk kon zingen. De bezetter Peutervo orstellingen in Bibliotheek Heiloo HEILOO - Bibliotheek Heiloo geeft deze maand veel aandacht aan de Nationale Voorleesdagen (18 t/m 29 januari). Deze voorleesdagen zijn speciaal in het leven geroepen om ouders van jonge kinderen op het spoor te zet ten van al het plezier dat met boe ken beleefd kan worden. Speciaal voor peuters (2 en 3 jaar) en hun (groot) ouders organiseert Bibliotheek Heiloo tijdens de Nationale Voorleesdagen activitei ten met een illustrator en een schrijfster van kinderboeken. Mylo Freeman Op maandag 24 januari geeft illustrator en schrijfster Mylo Freeman van 10.00 tot 11.00 uur een speciaal op peuters gerichte voor stelling in de bibliotheek aan de Westerweg. Mylo schrijft en illustreert zelf haar prentenboeken. Zij is onder andere bekend van haar boek 'Potje!'. Tijdens de voorstelling wordt met de peuters een spelletje gespeeld en natuurlijk wordt er een verhaal voorgelezen. Mylo kleurt ook een tekening met ecoline in. Zo kunnen de kinderen iets meer te weten komen over zowel kleuren als dieren! Na de voorstelling is er koffie en thee voor de ouders, limo nade en iets lekkers voor de klein tjes, en zijn er gesigneerde boeken te koop. Betty Sluyzer Op donderdag 27 januari is schrijf ster Betty Sluyzer eerst van 10.30 tot 11.30 uur in uitleenpost Ypestein. In de bibliotheek aan de Westerweg is zij die dag van 14.00 tot 15.00 uur. Zij verzorgt een voor stelling onder de naam: "Kunstjes doen met de drie haasjes", speciaal voor peuters met knuffels, boekjes, speelgoed en snoepjes. Betty leest voor, doet spelletjes, zingt liedjes, draagt versjes voor en laat de kinderen meedoen en bewe gen. Na de voorstelling is er koffie en thee voor de ouders, limonade voor de kleintjes en zijn er gesig neerde boeken en posters te koop. Toegangskaarten voor peuters bedragen 1,- per activiteit. (Groot)ouders gaan gratis mee. De kaarten zijn verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg en bij de uitleenpost in Ypestein (in wijkgebouw de Ypsalon). Reserveren kan ook: tel. 072- 5330670; e-mail bibliotheek@biblio- theekheiloo.nl. Peuters die tijdens de Nationale Voorleesdagen worden ingeschre ven als lid bij Bibliotheek Heiloo ontvangen als welkomstcadeautje het vingerpoppetje Olivier uit het boek 'Wat nu, Olivier?' (zolang de voorraad strekt!). verbood het spelen van Engelstalige muziek, maar daar wist Ab wel een mouw aan te passen door er een Nederlandstalige tekst en titel aan te geven. De clandestiene luisteraars naar de BBC wisten toch wel waar het om ging. Een voorbeeld is het 'Katerliedje', oorspronkelijke muziek van Duke Ellington en Bob Russell. Na de bevrijding speelden de Millers in België voor de Amerikaanse en Canadese troepen, later ook in Duitsland en Frankrijk. Ze waren regelmatige gasten in het radioprogramma van het American Forces Network in Germany (AFN). Begin vijftiger jaren gingen ze opnieuw op tournee door Duitsland, Zwitserland, Frankrijk en Denemarken. In 1961 werd het ensemble opgeheven. Veel van hun muziek is bewaard gebleven, doordat op initiatief van Lou Tiel en Pete Felleman eind zestiger jaren een aantal 'Millers' bij elkaar kwamen en samen het album 'het complete song boek van De Millers' opnamen. Vooral de wat oudere luisteraars zullen veel plezier beleven aan deze muziek. Geld ophalen voor 555 HEILOO - Nadia Rijkers en haar vriendinnetje Janine Bakker van de Paulusschool, allebei 10 jaar oud uit Heiloo, hebben een hele middag geld opgehaald voor het goede doel Giro 555. De beelden op televisie hield hun zo bezig dat ze samen dit plan bedach ten. Op dit moment staat het bedrag al op ruim 165,-, maar de dames gaan nog even door. De ouders van Nadia hebben besloten om het uiteindelijke bedrag te verdubbelen. Voorjaarscurus Groei Bloei HEILOO - Het afgelopen jaar werden de cursussen door de nieuwe bloem schikcommissie georganiseerd. Een jaar waarin veel ervaring is opgedaan en velen de cursussen met veel plezier hebben gevolgd. In de komende voor jaarscursus wordt onder andere de techniek van het klemmen behandeld. Als ondergrond wordt een bijzonder mooie aardewerk schaal in een grijs groene tint gebruikt. Er wordt een klas sieke schikking gemaakt, die de basis vormt voor veel goed bloemwerk. Dit arrangement kunt u later zelf weer een voudig toepassen. Uiteraard worden ook de voorjaarsbloemen niet vergeten in de arrangementen! Groep A: woens dagmiddag 19 januari, 9 februari en 20 april, aanvang 14.00 uur, Groep B: woensdagavond 19 januari, 9 februari en 20 april, aanvang 19.45 uur, Groep C: donderdagavond 20 januari, 3 febru ari en 14 april, aanvang 19.45 uur. Zelf meenemen: Snoeischaar, draadtang, en een goed humeur. Eventueel een krat, om het bloemstuk in te vervoeren. De cursus staat onder leiding van Mercedes Docter en Willy Tames met assistentie van Maaijke Rooseboom. De cursus wordt gegeven in de grote zaal van de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo. Kosten: 60,- voor leden van Groei Bloei, niet-leden betalen 72,50. Aanmelden kan telefonisch bij Stien Offerman tel. 0251-245837 of per e-mail: jan-stien.offerman@planet.nl onder vermelding van welke groep, wel/geen lid. Na aanmelding ontvangt u een cursusnummer dat bij de betaling vermeld dient te worden. Het verschul digde bedrag kunt u tot minimaal een week van tevoren overmaken op: reke ningnummer 336454589 ten name van KMTP Heiloo. Vergeet niet uw cursus nummer bij de betaling te vermelden. HEILOO - De Hofdijk trok veel belangstellenden tijdens de feestdagen. Zo'n 394 mensen uit Heiloo en omge ving kwamen naar het bekende schil- 'Mijn broer' van Ben van der Sluis dersatelier van Tintoretto gedurende de vier expositiemiddagen op 25-26 december en 1-2 januari. Een opmerke lijk groot aantal, waar wij als amateur- kunstgenaarsvereniging best een beetje trots op zijn. Het vergt namelijk veel inzet van de leden. Allereerst om een mooi en goed ingelijst werk af te leve ren en ten tweede, om van een schil dersatelier een bijna professionele expositieruimte te maken. In totaal werden 71 werken geëxposeerd en aan de bezoekers werd gevraagd of zij deel wilden nemen aan een voor de kunste naars interessante publieksbeoordeling 330 bezoekers gaven gehoor aan dit verzoek en leverden daarmee een belangrijke bijdrage aan de eindejaars viering van de vereniging. Daarbij gaat het uiteindelijk vooral om de eer. Op 5 januari, tijdens de eerste club avond, in 2005 werd de uitslag bekend gemaakt: 1. Ben van der Sluis, M'n broer (zie foto), olieverf, 112 stemmen, 2. Annie Vreeker, De Kapberg, olieverf, 89 stemmen, 3. Hilly Goedhart, Haven Spakenburg, aquarel, 81 stemmen, 4. Gonny van Dongen, Zonder titel, aqua rel, 71 stemmen, 5. Gonny van Dongen, Wite roos, aquarel, 59 stemmen. Tijdens de expositie werden tegen een vrien denprijsje, gedrukte prenten verkocht van werken van de leden. De opbrengst van 105,- werd gestort op giro 555. Expositie Trees Bos-Brands in de Hema HEILOO - Momenteel exposeert Trees Bos-Brands met haar sfeervolle schilderijen in de lunch van de Hema. Trees begon in 1989 met schilderijen toen zij na een druk zakelijk leven ein delijk tijd en rust voor zichzelf vond. Zij nam schilderlessen bij diverse docenten en leerde van hen met ver schillende technieken en materialen om te gaan, zoals acryl, aquarel, pastel en houtskool. De laatste jaren werkt zij alleen nog maar met olieverf, in de inti miteit van haar eigen huis. De in Den Bosch geboren schilderes heeft altijd een speciaal gevoel gehad voor de zee en luchten. Zo spreekt het werk van de Engelse schilder William Tbrner haar erg aan. Vanaf 1966 begon ze met het exposeren, wat een succes bleek te zijn. Tot eind maart is haar werk te zien bij de Hema in 't Loo. HEILOO - Het Pieterpad is de lange- afstandswandeling van Pieterburen in Groningen naar de Sint-Pietersberg bij Maastricht. Het is een van de eerste en zeker de bekendste wandeltochten die het Nivon in ons land heeft uitgezet en beschreven. Het is geen marathonloop die enkel voor sportfanaten geschikt zou zijn, integendeel. In twee uitvoeri ge gidsen is uitvoerig beschreven hoe deze in totaal bijna 500 kilometer lange wandeling in 17 etappes ook voor minder geoefende wandelaars goed te doen is. Het Pieterpad is het onderwerp van een dia-lezing die de heer Wim van der Ende op zaterdagavond 15 januari 2005 zal houden voor de afdeling Heiloo van het Nivon. Hij heeft het Pieterpad zelf meerdere malen gelopen en is tevens voorzitter van de gelijknamige werkgroep. Veel foto's heeft hij daar gemaakt - hij is fotograaf van beroep - en aan de hand van zijn dia's en tekst schetst hij een boeiend beeld van het gevarieerde landschap waar de wandelaar door heen wordt gevoerd: Groningse'klei en Drentse zandgronden, Salland in Overijssel, Achterhoek en Montferland in Gelderland, en tenslot te het langgerekte en gevarieerde Limburg. Ieder gebied heeft zijn eigen karakteristiek. De avond vindt plaats in Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo (vlakbij NS-station, westzijde), om 20.00 uur. Kosten: leden 2.50, anderen 5,- euro, jeugd E 1,- per persoon. Opgave mogelijk bij Reina Mulder (tel. 072- 5333127) of Joop Koorn (tel. 072- 5334001). De Openbare Bibliotheek in Heiloo verzorgt zoals gewoonlijk weer een collectie boeken. HEILOO - Er worden de laatste tijd steeds meer jongeren gezien die wel heel raar gedrag vertonen. Nu is op je handen staan niet zo opzienbarend, maar op één hand huppelen en hori zontaal op twee handen in de rondte zwieren is toch wel heel ongebruike lijk. Als er dan meerdere jonge binkies onder het uitvoeren van dit soort capriolen, enthousiast discussiëren over de 'sixstep', 'freeze', 'helicopter' en soortgelijke krachtermen, dan moet er iets bijzonders aan de hand zijn. De kiem van deze nieuwe Heilooer trend is gelegd in Ypestein. De jonge enthou siaste breakdancer Johan Zandbergen heeft een jaar lang een aantal jonge knapen uit Ypestein onder zijn vleu gels gehad. Tot voor kort werd in wijk gebouw de Ypsalon een maal per week de geheimen van deze dans uit de doe ken gedaan. En met succes, want een aantal van deze jonge binken doen al dingen, waar de meesten onder ons al pijn in het ongetrainde lichaam van krijgen als we er naar kijken! Maar de beperkingen van een ruimte zonder hulpmiddelen deden zich gelden, en daarom is Johan Zandbergen nu over gestapt naar een gymzaal. Na de geslaagde try-out in Ypestein, kan hij nu in de juiste entourage een serieuze doorstart maken met een jonge groep, in de leeftijd van 7 tot 12 jaar. Johan Zandbergen zelf: „Ik ben zelf meer dan 4 jaar geleden samen met mijn broertje aan de dans begonnen, en hoewel er vanaf toen al veel enthousiaste jongens met ons mee- trainden zijn er maar een klein aantal van overgebleven. Juist daarom ben ik zo blij dat de huidige groep jongens zo enthousiast alles willen leren over deze dans. Want uiteindelijk doe ik het om hun voor te stellen aan deze kunst vorm, zodat ze zich uiteindelijk zelf standig kunnen ontwikkelen tot echte professionele dansers! Voorheen had den we óf geen plek om te oefenen omdat het buiten te koud was, of de ruimte waar we oefenden was te klein. Een aantal weken geleden ben ik naar de gemeente gestapt met de vraag of het mogelijk is om de gymzaal aan de kerkakkers te huren, en dat was geen probleem. Sindsdien trainen we elke week weer erg hard om ons arsenaal aan trucs te vergroten!" Met deze insteek is door Johan ook een eigen website ingericht, om men sen een indruk te geven waar deze groep mee bezig is. Met foto's, links en eigen clip's laat hij zien waar naartoe gewerkt wordt, maar ook waar zijn boys al toe in staat zijn. En dat laatste is al verbazingwekkend veel, dit tot trots van Zandbergen zelf, die zichzelf herkent in aan aantal van zijn meest enthousiaste leerlingen. Voor mensen die eens iets anders willen dan anders is 'www.breakdanceinheiloo.tk' een prima ingang. Johan Zandbergen en zijn breakdancers kijken naar Falko en Sam hun (foto: A. de Graaf) moves Oecomenisch leerhuis over depressie HEILOO - Het oecumenisch leerhuis Heiloo start vrijdag 3 bijeenkomsten over religie en depressie. Als je depres sief bent ziet de wereld er vaak som ber, grijs en bedreigend uit. Alles kost enorm veel energie. Opstaan is vaak al een heldendaad. Maar waar doe je het eigenlijk voor? De mensen om je heen snappen er vaak niks van. Als je zo in de put zit zou je geloof toch licht moe ten geven? Maar hoe vaak voel je in deze duisternis ook niet door God ver laten? Op drie vrijdagmiddagen praten, lezen en luisteren we samen. Voor mensen die zelf of in hun omgeving met depressie te maken hebben. Begeleiding is in handen van Marie- Jose van Bolhuis, geestelijk verzorger bij de GGZ. Data van de bijeenkom sten zijn: 14 en 28 januari, enll febru ari van 13.30 uur tot 15.00 uur. Het vindt plaats in het Willibrordushuis, Westerweg 267, tel. 5330906: gaarne van te voren opgeven, kosten 6 euro voor drie middagen. HEILOO - Een goed gevulde zaal, een sfeervolle ambiance, een uitstekend presterend Caecilia en een spetterende Klezmerband. Dit waren de ingrediën ten voor een mooi nieuwjaarsconcert afgelopen zondag in de ontmoetings ruimte van Stichting Willibrord te Heiloo. Caecilia kan wat dat betreft terugzien op een prima muzikale acti viteit in het jaar waarin zij haar 80ste verjaardag viert. Het harmonieorkest opende het con cert met de Egyptischer Marsch van Johan Strauss. Direct werd duidelijk dat het orkest gegroeid is in haar muzi kale uitingen. Met een uitstekende balans, dynamiek en klankkleur kwam het karakter van het stuk uitstekend tot zijn recht. Het publiek waande zich zelfs even in de Weense concertzaal. Het Andante Cantabile van Tschaikowski werd, na een betekenis volle stilte, ingeluid door speaker Marius Prein, opgedragen aan de slachtoffers van de zeebeving in Azie. Als woorden tekort schieten, spreekt de muziek. Deze gedachte werd door het publiek zeer gewaardeerd. Aansluitend werd de overgang ingezet naar het thema van het concert, Oost- Europese joodse muziek met zigeuner en Balkan invloeden. Dirigent Wim Klaver leidde zijn orkest door Shirim heen met een passie en toeweiding die Een goed gevulde zaal, een sfeervolle ambiance, een uitstekend presterend Caecilia en een spetterende Klezmerband. Dit waren de ingrediënten voor een mooi nieuwjaarsconcert afgelopen zondag in de ontmoetingsruimte van Stichting Willibrord te Heiloo. HEILOO - De maandelijkse wandelin gen in het Heilooër Bos, georganiseerd door het IVN, de Vereniging voor natuur- en milieueducatie, gaan meest al over het bos als 'natuurmonument'. Maar in bepaalde opzichten is het ook op te vatten als een 'cultuurmonu ment'. Tijdens de eerstvolgende wandeling, op zondagmorgen 16 januari gaat de aandacht met name uit naar de cul tuurhistorische achtergronden van het Landgoed Nijenburg, waar het bos een deel van is. Het landgoed zoals wij het nu kennen heeft zijn vorm pas in de loop van de 18de eeuw gekregen. Diverse sporen van de manieren waar op men dat heeft gedaan zijn nu nog steeds zichtbaar, onder andere in bouwwerken, beelden, lanen en beplantingen. In het beheer door de huidige eigenaar van het landgoed, de Vereniging Natuurmonumenteh, wordt gepro beerd enerzijds te zorgen voor een aantrekkelijk bosgebied, en anderzijds de cultuurhistorisch interessante ken merken van het landgoed te behouden A Day's Work HEILOO - A Day's Work special op RTV 80. Komende vrijdag is het radio programma Kickstart op RTV 80 geheel in het teken van de Alkmaarse/ Heiloose emorock band A Day's Work. Van 19.00 tot 20.00 uur zal er op 105.9 FM naast interviews uiteraard ook muziek van de band te horen zijn. Gitarist/Heilooër Bart Jan: „Kickstart heeft elke maand een goeie regionale band in het programma, eindelijk zijn wij aan de beurt.De band maakt emo rock in de stijl van Filter, My Vitriol en the Cure. A Day's Work is geen onbe kende in de Nederlandse muziekscene. In de afgelopen 2 jaar deden zijn meer dan honderd shows in binnen én bui tenland. Een afgeladenvolle Melkweg was vol lof over de jongens. Zes weken lang stonden ze genoteerd in the Outlaw 41, de alternatieve top 40 van radiostation KINK FM. Komend jaar verdwijnen ze even de studio in om een vervolg op het succesvolle 'drowning in what I believe' op te nemen. Aanstaande vrijdag kunt u horen hoe de band het afgelopen jaar heeft beleefd en wat de plannen zijn voor de toekomst. Alzheimer cafe REGIO - 'Als opname in zicht komt', dat is het thema tijdens het maandelijk se Alzheimer café. De Alzheimer afde ling Noord-Kennemerland organiseert de eerste Alzheimer-bij eenkomst van dit jaar op woensdag 19 januari. Dement wordt men niet van vandaag op morgen, het is een proces, een pro.- ces dat thuis begint, slopend soms. Lange tijd weten de dementerende met de gezonde partner en familie zich thuis te handhaven tot er een situatie ontstaat, dat de zonodige begeleiding thuis tekort schiet of te zwaar wordt, waardoor opname in een zorginstelling in zicht komt. Het verlaten van de eigen woning, de zorg in handen geven aan anderen gaat niet zonder emoties. Daarom worden thuiswonende demen terenden, de gezonde partner en fami lie, belangstellenden en zorgverleners uitgenodigd deze bijeenkomst te bezoeken. Het Alzheimer café/bijeen komst met muzikale intermezzo's wordt gehouden in wijkcentrum Overdie aan de Ruusbroechof 97 te Alkmaar. Inloop is vanaf 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. De avond duurt tot 21.30 uur. De toegang is, inclusief koffie/thee, gratis. Voor meer info: M. Blijleven, tel. 072-5334893 of J. Rood, tel. 072- 5335297. en zo mogelijk te herstellen. Zo is ruim een jaar geleden begonnen met een reconstructie van het Sterrenbos aan de noordzijde van het landhuis. Daar zijn de lanen hersteld en is de open ruimte beplant om als 'hakhout' beheerd te gaan worden. Vanwege de bijzondere historische waarde heeft Natuurmonumenten besloten de zorg voor het landhuis en het naastgelegen koetshuis over te dragen aan de daarin gespecialiseerde Vereniging Hendrick de Keyser die deze gebouwen de komende jaren zal restaureren. Zoals gebruikelijk begint de wandeling om 10 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Naast delen van het landgoed zal ook een stukje van de dorpskern van Heiloo in de wandeling betrokken worden. Al naar het weer op dat moment doet men er goed aan warme en/of waterdichte kleding en schoeisel aan te trekken. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van 1,50 verwacht; voor kin deren is dat 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072- 5325110. dal: zoeken we op leidde tot een van de hoogtepunten van het concert. Toen was het de beurt aan Annelieke van Riel. Met een prachtige klarinetso lo, begeleid door het orkest in Nocturne van Tschaikovski, zorgde zij voor een mooi rustpunt in het pro gramma. Ingetogen en stemmingsvol, in contrast met de zigeunerklanken die zouden volgen. Want met Odessa Bulgarisch en Limonchiki werd het vuur opgestookt. Samen met de Amsterdam Klezmer Band werden beide nummers in een arrangement van Wim Klaver voor het eerst voor publiek vertolkt. Zwoele klanken, gelardeerd met dynamische uitspattin gen in een aanstekelijk ritme vulden de zaal. Caecilia sloot haar programma af met Bessarabyanke, een dynamisch goed in het gehoor liggend stuk, waarmee het orkest de handen op elkaar kreeg van het publiek. Keurig uitgevoerd, strak in het ritme en mooi van klank werd hun optreden dan ook beloond met een staande ovatie. Na de pauze werd het toneel ingericht voor de Amsterdam Klezmer Band. Een zevental enthousiaste muzikanten betrad het podium en startte vol vuur haar optreden. Met diverse gevarieerde nummers wist de band het publiek te amuseren. Joodse bruiloftsliederen, Klezmer traditionals en zigeunermu- ziek wisselden elkaar af, waarbij vooral de typerende ritmiek regelmatig leidde tot een meeklappend publiek. AKB is er in geslaagd om de brede en uiteenlo pende Klezmermuziek goed in de schijnwerpers te zetten, hetgeen door het publiek gewaardeerd werd met een lovend applaus. Herprofileren Soomerwegh CASTRICUM - Het herprofileren van de Soomerwegh is het begin van de her ontwikkeling van de westzijde van win kelcentrum Geesterduin e.o.. Door het verleggen van de oostelijke rijbaan en deze te combineren met de westelijke rijbaan ontstaat er ruimte voor het reali seren een boulevard en het vormen van een stedelijk front bestaande uit een uit breiding van het gemeentehuis met daarboven appartementen en/of kanto ren en het reaüseren van twee hoekto rens met appartementen. Nadat het bestaande benzine-/LPGstation is ver plaatst kan een winkelfront met daarbo ven appartementen worden gereali seerd. Hierdoor ontstaat een duidelijke voorkant van het centrum die zorg draagt voor een duidelijke presentatie van het centrum naar de Soomerwegh. De oostelijke rijbaan wordt benut voor het maken van extra parkeerplaatsen aan deze zijde van het centrum. Daarnaast wordt de capaciteit van het bestaande parkeerdak vergroot en op de plek van het huidige parkeerterrein wordt onder de woontoren een parkeer garage aangelegd, gedeeltelijk in een duin, gedeeltelijk onder de grond. Ter afscherming van de achterkanten van de woningen aan de Molenweide wordt hier een op een duin langgerekte wal aangebracht. Ter verbetering van de beeldkwaliteit vindt er een beperkte uitbreiding van het centrum plaats langs de Geesterduinweg. Het realiseren van voorkanten aan deze zijde kan de afron ding zijn van de herontwikkeling van het centrum. De meest vergaande ver nieuwing wordt bereikt wanneer in het hart van het centrumgebied ruimte wordt gecreëerd voor een nieuw intiem karakteristiek plein, omgeven door win kels met bovenwoningen. Dit plein kan het echte hart van Geesterduin gaan vormen. CASTRICUM - Tegenwoordig zijn er diverse apparaten te koop om moeder melk af te kolven. Op deze manier krijg je wat meer vrijheid tijdens de intensie ve borstvoedingsperiode en krijgt je baby toch de belangrijke voedingsstof fen van de moedermelk binnen. Als je weer aan het werk gaat buitenshuis kun je door blijven gaan met het geven van borstvoeding. Wettelijk gezien heb je recht om je kind te voeden of om je melk te kolven. In de bijeenkomst op 27 januari van 20.00-22.00 uur in het Bonhoeffercollege in Castricum laat lac- tatiekundige Hester Hillegers van Borstvoedingscentrum IJmond diverse kolven zien en legt uit hoe je te werk gaat. Het bewaren van de melk, het leren drinken uit een flesje en tips om je werk te combineren met borstvoeding komen uitgebreid aan de orde. Ter plek ke kunnen kolven en borstvoedingskle- ding worden bekeken en aangeschaft. Een onmisbare bijeenkomst voor zwan gere en voedende moeders die het beste willen voor zichzelf en hun baby! Baby's zijn van harte welkom. De kosten zijn 10,-. Aanmeldingen en vragen: Hester Hillegers, tel. 0251-321723 of bij de Plusactiviteiten, tel. 0251-659119. Aanmelden via internet is ook mogelijk op www.lactatiekundige.net. CASTRICUM - Toonbeeld Literair en de Bibliotheek Castricum ontvangen op dinsdagavond 25 januari de schrij ver Robert Haasnoot. Hij vertelt over zijn leven en werk in het leescafé van de bibliotheek Castricum, Geester duinweg 1. Robert Haasnoot is in 1961 geboren in Paterson, USA. Toen Robert twee jaar was verhuisde het gezin naar Katwijk en Haasnoot groeide daar op. Vooral zijn Amerikaanse moeder had het in het begin moeilijk in Nederland. Robert keerde na zijn middelbare schooltijd terug naar de Verenigde Staten. Hij vertrok naar New York, waar hij van 1978 tot 1982 woonde en werkte. Daarna kwam hij terug naar Katwijk. In 1997 debuteerde hij met De kracht van het woud, een magisch-rea- listische roman die zich afspeelt in een op New York gelijkende stad, en waar in de levens van twee personages door een onontkoombare kracht worden verbonden. In 1999 verscheen zijn tweede roman Waanzee met een waar gebeurde geschiedenis als uitgangs punt: het verhaal van de Katwijkse 'Gekkenlogger' uit 1915, waar als gevolg van de godsdienstwaanzin van een van de opvarenden drie beman ningsleden om het leven gebracht wor den. Voor Waanzee ontving hij de Prix des Ambassadeurs 2000. In 2002 ver scheen de roman Steenkind. Ook dit verhaal is gesitueerd in de kustplaats Zeewijk (lees Katwijk). Hier draait het om twee broers die op een dag merken dat hun ouders spoorloos verdwenen zijn. In februari verschijnt een nieuwe roman van Haasnoot De Heugling. Een onheilspellende groep raven strijkt neer op de toren van de Grote Kerk in Zeewijk. De konijnenpopulatie wordt door een onbekende ziekte bijna uitge roeid. Verschillende bewoners van het dorp dromen dezelfde droom. Er woont een excentrieke man bovenop het duin in villa Allegonda. Dat zijn slechts enkele van de vreemde zaken die het dorp Zeewijk in de greep hou den. De verteller in deze roman is getuige van de gebeurtenissen en legt alles vast. Hij is de laatste van een eeuwenoud geslacht van heuglingen, geschiedschrijvers van het dorp. Kaarten voor de literaire avond zijn voor 7,- (CJP en pas 65 6,-) ver krijgbaar bij Boekhandel Laan, de Read Shop en de Bibliotheek Castricum. m

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10