WKA 'BS ÉS' Podiumplaats voor GTH Egmonder werkt aan het historisch besef Nederlanders Zeevogels vergeet te scoren Goede resultaten voor TIOS turnsters Zilver en brons voor YIOS turnsters Expositie over Patagonië in De Oude Clipper 1111119 UITKIJKPOST - 26 JANUARI 2005 - PAGINA 10 Oppositie HMHSml piSlIilliliilli SsSpH fEffijSMys mw&m Klaverjasdrive Geslaagd weekend Yennewater Badminton Bergen neemt punt mee uit Egmond Bridgeclub Fumez pas Bridgeclub Limmen Horizon maakt 1680,- over naar 555 Damesbridgeclub Sans Atout SY Yredeburg Zomerkamp van de gym Cool Daddy op Egmondse Bloemenzee Dubbeltentoonstelling in Hanswijk Dimtronic Meervogels tegen Lacom Bridgeclub Sans Atout HEILOO - In de 17de ronde van de interne competitie wist koploper v.Veelen niet door te dringen in de hechte stelling van Kracht. Kracht is bezig met een sterk seizoen, hij speelt onbevangen en laat zich niet gauw van de wijs brengen. Tegen v.Veelen, die niet veel verder deed dan wat schuiven en geneuzel in het centrum, had Kracht zelfs nog op winst kunnen spelen, maar dat zou wel risico' s met zich hebben meegenomen, vandaar dat beiden tevreden waren met een puntendeling. Manni incasseerde zijn vijfde nederlaag op rij en is daardoor uit de top 10 geval len. Een cyclus van verliezen overkomt iedereen wel eens, met aanmodderen heeft het niets te maken, het is meer een kwestie van angst die toeslaat weer een blunder te maken. Van Etten kreeg de winst in de schoot geworpen toen Manni weer volledig mistastte. De onfortuinlijke maar altijd sportieve Manni merkte later op dat hij maar beter kan gaan sjoelen of pim-pam-pet- ten. Ook Zeeman, de kampioen van vorig jaar, heeft het moeilijk met wisse lend maar toch povere resultaten.Tegen v.d.Werff kwam hij in een symmetrische stelling bij elke zet lastiger te staan. Toen v.d.Werff zijn stukken nog beter wist te mobiliseren, kon Zeeman alleen maar toekijken hoe zijn stelling onder druk kwam te staan. Wat oplapwerk en het ergste buiten de deur houden mocht natuurlijk niet meer baten. Huffnagel vreesde de aanval van Hassing, maar die kwam dit keer helemaal niet uit de verf. De zwartspeler bleef steken in erg passief spel met als gevolg dat Huffnagel zich in de luxe positie bevond dat hij van zijn tegenstander alle ruimte kreeg. Huffnagel had in het verdere verloop geen kind aan Hassing en won vrij eenvoudig. De Jager tenslotte, bereikte tegen Shannon Vlaar een gewonnen eindspel, maar hij maakte het zich nog even onnodig moeilijk. Met zetdwang wist hij uiteindelijk de winst binnen te halen. De uitslagen: Kracht-v. Veelen rem;Jongkind-Folkertsma rem;Bosma- v.Roemburg l-0;Maas-v.d.Brink rem; v.Etten-Manni l-0;v.d.Werff-Zeeman 1- 0;L. Vlaar-Jonkheer 0-1 ;de Jager-S. Vlaar 1 -0;Huff nagel-Hassing 1 -0;Roodbol-de Vries rem; Kraayenbrink-Korse 1-0. ■ilWmmmWt MHÉlM mmmmSsm Het wedstrijdteam zoals dit heeft deelgenomen aan de regionale turnwedstrijd. Vooraan de trainsters Marjan Kruit en Karin de Ruiter met tussen hen in Bente, daarachter van links naar rechts: Olga, Birgit, Roza, Gaby, Britt en Manon. HEILOO - Tijdens de tweede regiona le turnwedstrijd zondag gehouden in sporthal De Meent in Alkmaar heeft Olga Leegwater, turnster van GTH, een knappe tweede plaats behaald bij de Pupillen 1, landelijke oefenstof (LOS) A niveau 5. Olga heeft haar podiumplaats verdiend door op alle onderdelen heel goed te presteren, maar vooral door een hele mooie oefe ning op de balk, welke oefening haar 8.75 punten opleverde. Voor de balk een héél hoog cijfer. Op het toestel brug werd zelfs een 9.50 gescoord! In de ochtend was het de beurt aan de één jaar jongere clubgenoten, de Instapgroep genaamd. Deze groep turnt op niveau 6 van LOS A. Daar behaalden Britt Klooster en Gaby de By een gedeelde zevende plaats en Manon Oudejans, met een mooie brug- oefening die beloond werd met een 9.20 werd elfde. Beide groepen streden in een sterk bezet deelnemersveld. De prestaties resulteerden in doorstroming naar de halve rayonfinale van de hele instapgroep. Van de pupillen hebben zich Olga, Roza en Bente voor deze halve finale geplaatst. Birgit kwam helaas net iets te kort om aan de halve finale te kunnen deelnemen. Tijdens de komende trainingen zal er hard gewerkt worden om de turnsters deze goede prestaties tijdens de halve finale, welke finale op 5 februari zal worden gehouden, te kunnen evenaren. Mocht u de uitslagen na willen lezen, dan kunt u naar deze vinden op de website van GTH. KERSLOOT - Vrijdag 29 januari is er weer een klaverjasdrive in de hand balkantine aan de Boschweg in Akersloot. Aanvang 20.00 uur. Kantine open vanaf 19.30 uur. Voor inlichtingen bel Tineke Krom tel 0251-311355. HEILOO - Het is alweer de op één na laatste speelweek van het competitiesei zoen. Alle elf teams moesten dit week end in actie komen. Enorm spannend is het bij het seniórenteam 3. Momenteel tweede op de ranglijst met nog kansen op het kampioenschap en met nog maar twee wedstrijden te gaan. Afgelopen zondag kwam de nummer 1 Hoogkarspel 3 op bezoek. Bij winst zou de achterstand op nummer 1 nog maar 1 punt bedragen. Martijn Harren kwam als eerste in actie. Blijkbaar had de tegenstander niet gere kend op zoveel tegenstand want Martijn maakte echt korte metten met zijn tegenstander en won vrij gemakkelijk in twee sets; 15-2 en 15-1. Tim Zegwaard kreeg het in zijn enkelspel erg lastig. De eerste set was bijzonder spannend maar verloor hij het net aan met 16-17. De tweede set ging helaas wat minder en ook deze set werd verloren: 3-15. In de wedstrijd van de eerste dame liet Karin Karlshoven een zeer goede partij zien. Mooie rally's en dus een verdiende overwinning met 11-4 en 11-7. Tanja de Wijs moest als tweede dame haar enkel spelen. Helaas was zij niet opgewassen tegen haar snellere tegenstandster. Beide sets waren voor Hoogkarspel: 8- 11 en 2-11. De stand halverwege is 2 tegen 2. De heren dubbel met Martijn en Tim leverde een zeer spannende wedstrijd. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en er moest een derde set aan te pas komen voor de overwinning. En die ging naar de jongens van het Vennewater. Goed gespeeld en ver diend gewonnen met 12-15,15-10 en 15- 6. In de damesdubbel liet Tanja zien dat zij echt een goed teamspeelster is. Scherp gespeeld en een verdiende over winning met 15-3 en 15-7. De mix met Martijn en Karin moest dus de doorslag geven. Beiden gingen er voor de volle honderd procent tegenaan. En dat heeft uiteindelijk geresulteerd in een prachtige zege van 15-12 en 15-11. De overwinning is binnen! De laatste mix met Tim en Tanja werd ook weer een mooie partij om te zien. Ook hier duurde het drie sets. Nu ging de overwinning helaas naar Hoogkarspel, 8-15,17-14 en 6-15. Al met al een zege op de nummer 1! Volgende week de laatste wedstrijd met een zeer goede kans op het kampioenschap. De overige uitslagen van afgelopen weekend: Vennewater 1 - Hoogkarspel 2 8-0; De Flinters 2 - Vennewater 2 8-0; Vennewater 3 - Hoogkarspel 3 5- 3; Vennewater 4 - Hoogkarspel 5 5-3; De Flinters 8 - Vennewater 5 2-6; Vennewater 6 - Hoogkarspel 8 6-2; Vennewater 7 - HBV 15 8-0; Vennewater 8 - HBV 16 6-2; Vennewater 9 - Hoogkarspel 10 6-2; Vennewater 10 - Hoogkarspel 11 8-0 en Sparta 8 - Vennewater 11 0-8. Nieuws rond >GM0ND Henk ten Berge schrijft Spiegel van de Lage Landen-Monumentale verhalen EG MOND - Van de duizenden mensen die dagelijks in de file voor de Coentunnel staanweten slechts weini gen waarom die tunnel Coentunnel heet. Drie eeuwen voordat Guus Hiddink werd verafgood in Korea, gin gen twee landgenoten hem daar al voor. Waarom staat de naam van een Nederlandse stad op de Are de Triomphe in Parijs? Wat doet de keuri ge staatsman Thorbecke tussen de strip- teasedames en de feesttenten op het plein dat zijn naam draagt? Welke Nederlander was het brein achter de Franse Revolutie? We weten niet zoveel meer van de vaderlandse geschiedenis. En wat leren we er eigenlijk nog over? Er is in de loop van de eeuwen ontzettend veel gebeurd in Nederland en met merk waardige Nederlanders. In tal van plaat sen herinneren standbeelden daaraan. Veel beelden staan er maar zonder dat de voorbijgangers weten waaróm ze daar staan.- Schrijver-journalist Henk ten Berge reisde door het hele land langs een der tigtal beelden en onderzocht in hoever re zij in onze tijd nog een rol spelen. In Spiegel van de Lage Landen- Monumentale verhalen vertelt hij het vaak verrassend dramatische of geesti ge verhaal dat erbij hoort. „De mensen hoeven niet bang te zijn dat ze een geschiedenisboek aanschaffen, juist verre van dat", laat de Egmondse schrij ver weten. „Ik heb het boek geschreven naar het thema van de Boekenweek, die van 9 tot en met 20 maart 2005 wordt gehouden. Het thema Spiegel van de Lage Landen gaat in op het historisch besef van de gemiddelde Nederlander. In mijn boek gebeurt dat dus met een fikse knipoog naar het verleden." Michiel de Ruyter: 'schaatskampioen uit Friesland' Het besef van onze landgenoten levert karikaturale en opwindende momenten op. Een bekende Nederlander ant woordde op de vraag wie Michiel de Ruyter was: 'Een schaatskampioen uit Friesland'. In een enquête typeerde iemand Bonifatius als 'een pionier van de homo-beweging'. Enerzijds blijken er gedreven liefheb bers te zijn die onze historie levend houden, anderzijds gaat Nederland - de overheid voorop - vaak slordig en wei nig respectvol om met zijn helden en geschiedenis. En dat terwijl er zoveel indrukwekkende dingen gebeurd zijn en daar zulke geweldige verhalen over verteld kunnen worden. Henk ten Berge werkte als kunst- en filmredacteur, schreef tv-series en publiceerde een aantal boeken, waaron der De Pleitvader, De Droom van Hollywood, Johan Cruijff is ongenees lijk beter en de autobiografische roman Vaders van tien. Voor het boek Hier schijnt de zon - Schrijvers over Schoorl, Groet en Camperduin, een jubileumuit gave van Uitgeverij Conserve, schreef hij het verhaal De debutant en de kunstpaus over Jan de Hartog als begin neling. Verkoop binnenkort Spiegel van de Lage Landen-Monumen tale verhalen is binnenkort bij de boek handels te koop. Voor meer inlichtingen over de auteur Henk ten Berge en dit boek zie www.conserve.nl. mm AIKm.jar Tekta G7? LIMMEN - Zaterdag 22 januari kwa men negen meisjes van gymnastiekvere niging TIOS uit Limmen in actie op de eerste LOS B wedstrijd in Alkmaar. Om 9.15 uur startte de eerste wedstrijd. Marlu van der Linden, Maaike Talsma, Bianca Castricum en Danielle Dam waren klaar wakker en hadden zin in de wedstrijd. Marlu voerde al haar oefenin gen heel netjes uit en haalde haar hoog ste score op de balk, een 9.60. Al haar punten bij elkaar waren goed voor een bronzen medaille. Maaike belandde op de zesde plaats, Bianca op de achtste plaats en Danielle, die voor de eerste keer meedeed, op de dertiende plaats. Een heel goed resultaat voor deze jonge meisjes. Sanne Pepping en Joyce Mous waren aan de andere kant bezig onder leiding van Samantha Droog. Joyce stond drie toestellen lang bij de eerste vier meisjes, maar helaas na haar balkoefening zakte ze naar de zevende plaats. Pluspuntje was dat haar ophurken op de brug lukte. Ook Sanne had een succesje op de brug. Ze deed voor het eerst alleen haar salto af. Jammer dat ze pech had op de balk want daardoor belandde ze op de vijf tiende plaats. Bij de tweede wedstrijd kwamen Emma Jongsma, Ailéen Boersen en Manon Min in actie. Aileen scorde hoog op vloer (9.35) en brug (9.60) en wist hier door de gouden medaille binnen te halen. Manon werd heel keurig tiende en Emma, die voor de eerste keer mee deed, belandde op de vijftiende plek. Alle meisjes kregen een diploma mee naar huis. De volgende dag streden de meisjes van LOS A om de fel begeerde plakken. Drie meisjes van TIOS mochten er één mee naar huis nemen. Daphne Schneider was de eerste van TIOS die er één omgehangen kreeg. Met een uitste kende score voor haar brugoefening (9.45) en vloeroefening (8.90) legde zij beslag op de derde plaats. May Lin Droog steeg van de tiende naar de zevende plaats. Laura Quinten, Maud Burgering, Silvie Kaandorp en Jamie Bakker turnden in een klein groepje hun wedstrijd. Laura en Maud bleven met hun koprol op de balk en dat lever den voor hun hoge cijfers op. Ook de brugoefening wisten ze foutloos uit te voeren. Laura werd beloond met een zil veren medaille en Maud met een bron zen. Ook Nienke Oiling wist haar score van de eerste wedstrijd te verbeteren. Door te kippen op de brug kon ze zich nu met de eerste tien meisjes meten. Ze werd zevende van de 24 deelneemsters. Lisa Deylen behield haar positie op de twinitigste plek. Voor Melanie van Diepen verliep deze tweede wedstrijd niet zo succesvol als de eerste. Zij moest genoegen nemen met een zevende plaats. Op de balk echter pakte ze de hoogste score van de hele groep (8.70!). De laatste turnster, Michèle de Ruyter, draaide een goede wedstrijd. De tegenstand bleek echter te groot zodat zij op de zestiende plaats terecht kwam. De volgende wedstrijd voor de LOS B meisjes vindt plaats op 12 maart in Noord-Scharwoude. De A meisjes mogen een week later in Beverwijk strijden. HEILOO - De uitslagen van 20 janua ri zijn: Lijn A: 1 T. Crabbendam G. Kemmere 62,50; 2 T. Piersma N. Min 58,75; 3 M. G. Jacques 55,42; Lijn B: 1 S. Sandkuijl T. van Vliet 60,42; 2 P. van Lochem F. Beerse 56,25; 3 N. C. Castricum 55,42; Lijn C: 1 R. B. van der Meer 63,33; 2 M. Rozemeijer C. Zwart 60,00; 3 R. Kops D. Wegenwijs 57,08; Lijn D: 1 L. de Bree T. Waelput 60,83; 2 J. J. Knegt 55,42; 3 C. G. Slop 54,17. LIMMEN - Bridgeclub Limmen heeft op. 19 januari als volgt gespeeld: A-lijn: 1/2. Keyzer-Keyzer en Limmen-Glorie 63.84,3. Landstra-Tuinstra 58.04, B-lijn: 1. v.Baar-Mooij 60.36, 2. Fam. van der Molen 58.93, 3. Fam. Morcus 56.07, C- lijn: 1. Valkering -Kuiper 65.63, 2. Fam.Hoogland 61.16, 3. Hennalla- Limmen 54.46, D-lijn: 1. v.d.Horn-Kops 59.64, 2. Op 't Veld-Witting 57.86, 3. Witting-Dekker 56.07, E-lijn: 1. Endel- Wulterkens 60.71,2. Breeman-Slemmer 57.59,3. De Graaf-Zwart 54.46. EGMOND - Koploper Zeevogels heeft tegen het laag geklasseerde v.v. Bergen twee punten laten liggen. De normali ter makkelijk scorende Hoevers misten nu twee handen vol aan kansen. Trainer Han Visscher van de bezoekers uit de Heerlijkheid moest alle zeilen bijzetten om een representatief team in het veld te brengen. De 0-0 uitslag betekende voor de Bergenaren een gevonden punt. Voor de thuisclub betekende het twee dure verliespunten. Zeevogels kwam tegen Bergen goed uit de startblokken. Trainer Johan van Heel verving de vakantievierende Jeroen Koel door Hans van der Werf. Van der Werf, terug na een langdurige blessure, speelde zoals altijd gedreven. De bezoekers hadden niets in de melk te brokkelen en het wachten was op de openingstreffer van de thuisclub. Kansen, de één nog mooier dan de ander, voor Richard van Gelderen, Frank Jong, Gijs de waal, Niels Eijlander en Tibor Zwaan werden om zeep geholpen of door de prima doel man van Bergen, Daan Blijleven, onschadelijk gemaakt. Na het rustsig- naal van de uitstekend fluitende scheidsrechter zochten de verkleumde toeschouwers de warme kantine op. In de tweede helft, zo was de algemene verwachting, kon het niet anders dan dat Zeevogels, met de wind in de rug, het klasse verschil wel in doelpunten zou gaan uit drukken. Raar maar waar Na de thee begon Zeevogels waar het gebleven was. Bergen werd weer op de eigen helft vastgezet. De gastheren kre gen opnieuw de nodige mogelijkheden maar het beslissende zetje over de doellijn liet maar op zich wachten. De tijd verstreek en de thuisclub werd slor diger en slordiger. De meeste aanvallen stranden in het volle centrum en bij een schietkans lag de bal veelal voor het verkeerde been. De vele hoekschoppen wilden maar niet goed voor het doel komen en de creativiteit in het aanvals- spel verdween met de minuut. Bergen kreeg zowaar ook nog een paar moge lijkheden. Spits Alain Vonk liet Zeevogels doelman Jacco Walta gestrekt naar de hoek gaan. Walta had deze middag omgestraft ATV kunnen nemen. Als hij pas in het laatste kwar tier van de wedstrijd zijn plek tussen de palen had ingenomen was er voor Zeevogels nog steeds niets aan het handje geweest. Even later had de Bergenaar Dennis Quant zijn hand nodig om de bal te controleren en zag een prima mogelijkheid terecht afge floten worden. Niels Eijlander had de drie punten toch nog in Egmond kun nen houden. Vlak voor tijd en vlak voor de doellijn wist hij zijn hoofd niet ach ter een voorzet te krijgen. De ogen schijnlijk makkelijke opdracht liet hij aan zich voorbijgaan, Dat de wedstrijd zonder doelpunten werd afgesloten was raar maar waar. Programma Zeevogels mag komende zondag van een vrij weekend gaan 'genieten'. Bergen ontvangt degradatiekandidaat nummer 1; Meervogels. Henk ten Berge houdt onze historie levend, (foto MSP) ALKMAAR - Zondag 23 januari zijn in sporthal De Meent in Alkmaar de tweede rondes gehoudens van de com petitie LOS A van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie. Er deden vijftien VlOS-deelneemsters mee in de twee hoogste niveaus van het Landelijk Oefenstof Systeem. Bij de senioren niveau 1 behaalde Annemieke Veldt na een fantastische wedstrijd een zilveren medaille. Dankzij een 9.20 pnt voor haar vloer oefening en een 8.75 voor brug werd ze verdiende tweede. (34.55 pnt) Zilver en brons In de categorie junioren niveau 3 scoor de Marlous de Bruijne heel goed: balk 8.60 pnt, 8.45 brug, 7.90 sprong en 8.35 vloer. Ook zij mocht het zilver in ont vangst nemen. Nathalie Louter turnde een constante wedstrijd, waarbij zij met een puntentotaal van 29.60 de zesde plaats bezette. De bronzen medaille ging in de categorie Pupillen II niveau 5 naar Manouk Rodenburg. Manouk behaalde bijna een perfecte score op sprong en brug: 9.60 en 9.80 pnt. Op balk liet ze wel wat puntjes liggen, maar werd uiteindelijk derde. Bij de categorie Jeugd niveau 3 turnde Nina Derriks een prima wedstrijd: 8.00 (sprong), 8.75 (brug), 7.65 (balk) en 8.30 (vloer). Zij werd negende. Lottie Twisk liet mooi turnwerk zien in de categorie Pupillen 1 niveau 5: 9.10 (brug), 8.50 (balk) en 8.25 (vloer). Helaas ging haar sprong wat minder (7.40) en eindigde ze als achtste. Nicky Nooy behaalde in haar categorie het hoogste brugcijfer: 9.45 pnt. Bij de Pupillen 1 niveau 6 deden Merel Glorie en Daphne Loots mee. Beide meisjes turnden veel beter dan de eer ste wedstrijd. Op de brug behaalde Merel zelfs een 9.30 (Balk 7.00, sprong 8.00 en 6.85 voor de vloer.Een keurige vijfde plaats. Daphne scoorde 8.30 (sprong), 7.85 (brug), 5.85 (balk) en 7.50 (vloer) en eindigde als achtste. De jongste VIOS deelneemsters kwa men in actie in de categorie Instap niveau 7. Matty Meijer en Maaike Haasbroek maakten een keurige sprong (resp. 8.40 en 8.70) en brugoefe ning (8.95 en 8.60). In actie Alle meisjes en dames komen op 19 maart weer in actie. Drie VlOS-turn- sters hebben zich geplaatst voor de halve finale regio Zuid op 5 februari in Amsterdam: Annemieke Veldt, Nina Derriks en Lottie Twisk. EGMOND - Theatergroep Horizon heeft na haar musical A Bohemian Rapsody een bedrag van 1680,- over gemaakt naar Giro 555. Dit bedrag is bijeengebracht door van de laatste 250 kaarten een substantieel deel af te staan voor de slachtoffers. Horizon gaat als amateurgroep er niet aan voorbij, dat, ondanks de krappe budgetten voor amateurtoneel, hetsunami vele malen groter is. HEILOO - Uitslag damesbridgeclub Sans Atout van 19 januari: A- lijn:T\iinstra-Tuinstra 60.42, Vecht Schroor 53.47. B-lijn:Bennen-Hemke 63.54, Weehuizen-v.d. Vlies 58.85. C-lijn: Admiraal-Pilkes 60.42, Oosterwyk- Warmenhoven 59.17. D-lijn: Maas- v.d.Hulst 70.31, Grutters-Kuhne 60.94. LIMMEN - Vrijdag 21 januari speelde SV Vredeburg ronde 14 van de interne competitie. M. Weigraven toonde zijn groot combinatietalent tegen de ervaren E. Stolp. In een onregelmatige Franse verdediging met de witte loper op d4 pakte Weigraven niet alleen een gezon de witte pion maar ruilde ongenadig af naar een gewonnen eindspel. J. Admiraal overspeelde zijn hand in een Siciliaan met tegengestelde rokade tegen B. Stolp. De aanval van Stolp kwam eerder dan de dreigingen van Admiraal en dit leverde-een kostbare overwinning op voor Stolp. R. vd Storm blijft winnen, ditmaal ten koste van de opvallende klimmer C. Dinkla. P. vd Heijdt plukt de vruchten van zijn huis werk in zijn schaakgarage, het eindspel met een pion meer was een kolfje naar zijn hand. Met zekere hand manoeuv reerde hij zijn pionnen naar winst tegen de vergeefs tegenspartelende D. Aafjes. Uitslagen: Groep A. E. Stolp-M. Weigraven 0-1, J. Admiraal-B. Stolp 0-1, R. Rommel-M. Kos 1-0, R. vd Storm-C. Dinkla 1-0, G. Hafkamp-H. Levering 1- 0, R. Termes-T. Al 1-0, P. vd Heijdt-D. Aafjes 1-0, J. de Graaf-J. Tebbens 1-0, K. Aafjes-M. van Rees 1-0, M. Krom-B. Blekemolen 0-1, E. van Duin-M. Wester 1-0, S. Sofan-M. Hendriks 1-0, T. Castelein-M. Koot 1-0, T. Beentjes-T. Witkamp 1-0. Groep B. Bert Hollander- Jeffrey vd Wagen 0-, Allard de Vries- Hidde Ebels 1-0, Dylan de Vries-Tom Beentjes 1-0, Loek Admiraal-Floris-Jan van Zanten 0-1, Joep van Zanten-Bart Pepping 0-1, Laura Aafjes-Irene Klaver 0-1, Tjardo Sassen-Remi Aafjes 0-1, Ozair Dahi-Thomas Voorwalt 0-1, Karei Voorwalt-Alex Termes 0-1, Steven Boon-Alex Zwart 0-1. HEILOO - Met een groep kinderen een hele week midden in de bossen plezier hebben en deelnemen aan activiteiten zoals een speurtocht, zwemmen, bosspe- len en een turninstuif, dat moet ieder kind eigenlijk eens hebben meege maakt. Al ruim 40 jaar organiseert een enthousiaste groep vrijwilligers de zomerkampen van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU). Jaarlijks komen zo'n 3.000 kinderen verdeeld over zeven weken met hun verenigingsleiding naar dit spektakel. En ben je één keer geweest, dan wil je het liefst elk jaar! Op de inter netpagina www.zoka.nl kun je van alles over zomerkamp vinden, ook over de kosten bijvoorbeeld. De kinderen van 6- 8 jaar gaan drie dagen. Vanaf 8 jaar mag je kiezen drie of zeven dagen en vanaf 9 jaar mag je een hele week. Je mag vriendjes en vriendinnetjes meenemen. Die hoeven geen lid te zijn van GTH. Het vervoer naar en van Beekbergen wordt door GTH geregeld. Dit jaar gaan zij in ZOKA week 4: zondag 24 t/m zaterdag 30 juli op zomerkamp. Voor iedereen die op zomerkamp gaat wordt er in juni een informatieavond gehou den. Voor informatie: kijk op de website Zoka of neem contact op met je gym- leidster. EGMOND - De muziekformatie Coól Daddy werd vorig jaar opgericht door een aantal leden van de bekende Egmondse band The Monkeys en een paar bevriende muzikanten. In novem ber trad deze formatie voor het eerst op tijdens een besloten feest en zater dag 29 januari spelen zij in de voorzaal van Dorpshuis De Schulp in Egmond- Binnen tijdens de Bolbloemenshow. Het repertoire bevat o.a. nummers van The Beatles, Rolling Stones, Eric Clapton, Elvis, Santana, Joe Cocker en vele anderen, kortom muziek uit de jaren '60 en '70. De muzikanten van de band zijn zelf jongens (vaders) uit de jaren zestig. Het spelen is voor hen dan ook een grote hobby en de bedoeling is dat slechts één a tweemaal per maand wordt opge treden op feesten en in kroegen. De bezetting bestaat uit Piet Kool (zang), Joop van Waveren (sologitaar), Mare Pothast (toetsen), Ger Beentjes (drums), Johan Kool (slaggitaar) en Nico Apeldoorn (basgitaar). Iedereen die de sfeer van de zestiger en zeventiger jaren weer eens wil proeven wordt uitgenodigd om deze* avond bij te wonen. De band begint om 21.00 uur te spelen en de entree is gratis. EGMOND - In het dorpshuis Hans- wijk, Hanswijk 1 te Egmond aan den Hoef exposeren tot 8 april Anneke Schoutsen en Arie Breed. De tentoon stelling is voornamelijk ingericht met aquarellen van beide kunstenaars. Anneke Schoutsen (15-01-56), woonachtig in Heemskerk is al vanaf 1992 aan het schilderen. Ze heeft onder tussen van diverse kunstenaars les gehad. Het laatste jaar bekwaamt zij zich voornamelijk in modeltekenen en -schilderen; waarbij zij verschillende materialen zoals aquarel, acryl, inkt en krijt gebruikt. Op de tentoonstelling is een doorsnee te zien van wat Anneke maakt. Het laat goed zien hoe zij met de techniek omgaat: spelen met kleuren, licht en schaduw en transparantie zijn onderdelen in haar werk. Arie Breed(29-7-1932) woont in Egmond aan Zee. Na werkzaam leven als huisschilder is hij in 1999 met aqua rellen begonnen bij Frits de Nooijer. Eerst met stillevens, later met modelte kenen. Vorig jaar maakt hij een start met acryl; hetgeen een kleurrijker resultaat oplevert. Met zijn schilderijen probeert hij een gevoel fhn rust op te wekken. Beide kunstenaars kénnen elkaar van de kunstenaarsver eniging Perspectief uit Castricum en hoewel hun achtergrond verschillend is vormen hun werken in deze tentoon stelling toch één geheel. I.v.m. de beperkte openstelling van het dorpshuis en het gebruik van de zalen is het aan te bevelen voor de bezichtiging van de hele tentoonstelling contact op te nemen met de dorpshuisbeheerder Sander Rozemeijer: tel. 072-5061492. AKERSLOOT - Afgelopen zondag speelden Dames 1 van Dimtronic Meervogels tegen Lacom uit Heerhugowaard. Beide ploegen bevin den in de degradatiezonde en konden de punten dus goed gebruiken. Dimtronic Meervogels begon sterk aan de wedstrijd. De eerste tien minuten ging de stand nog gelijk op maar daar na bouwde Dimtronic Meervogels een voorsprong op. Dimtronic Meervogels ging de rust dan ook met een ruime voorsprong in. De tweede helft werd wat rommeliger. Echter, Dimtronic Meervogels gaf de opgebouwde voorsprong7 niet meer uit handen. De eindstand was 20-14 in het voordeel van Dimtronic Meervogels. HEILOO - De uitslagen van maandag avond 24 januari zijn als volgt: A-lijn l Fam. Mak 63.5y 2 Tuinstra - Kuyt 54,7; B-lijn 1 Lute - v. Zomeren 59.9, 2 Kuiper - Valkering 54.7; C-lijn 1 vd Klis - Slob 63.0,2 Vriend - v. Ophem 57.8; D- lijn 1 Phaff - de Waard 62.0,2/3 Bolweg - Pohley Noordenbos - v. Veen 53.6; E-lijn Magermans - Feyen 58.6,2 Kat - Smit 57.5. EGMOND - Agnes Kager en Theo van Gend, beiden lid van De Egmondse Foto Amateur, houden vanaf 22 januari een foto expositie over Patagonië in Restaurant De Oude Clipper te Egmond aan Zee. Patagonië is puur natuur en ligt deels in Argentinië en deels in Chili. De wind, grote gletsjers en uitgestrekte pampa's vol met grote roofvogels en nandoes, een struisvogels oort, sieren het landschap terwijl hoog oprijzende rotspijlers tot de moeilijkste bergen ter wereld behoren. De grasvlakten, ijs, rotsen, vergezichten, prachtige luchten en vriendelijke bevol king, dat is Patagonië. Agnes en Theo reisden langzaam naar het 'einde van de wereld' tot aan Vuurland. Op de expositie zijn foto's te zien van o.a. Buenos Aires, Perito Moreno glet sjer, Walvis verkenning, Pinquïns, water vallen van Foz do Iguagu, Fitz Roy mas sief en Ushuaia de meest zuidelijke stad ter wereld. De expositie duurt tot 30 juni en is te zien tijdens openingsuren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10