Februari multimediamaand in Bibliotheek Castricum Pastor Oiling viert zijn vijftigste verjaardag Carnavalsprogramma van de Uylenspieghels Smartlappen in Limmen Hempolder tijdelijk verboden voor honden Groots afscheidfeest voor Kees Bloedjes Scholieren helpen Azië ,1 Subsidie voor iepenbeplanting, duinrellen, rietkragen en hagen Appartementen voor starters aan de Rijksweg 26 JANUARI 2005 - PAGINA 13 Kunstwerk voor bewoners De Cameren Klaverjassen in Akersloot op zondag Soos voor mensen met en zonder beperking Akersloters zingen voor Akersloters Diefstal uit woningen Excursie Wie beheert, boswachter of koe? Conquista agenda Geslaagde actie door jeugd Limmen voor jeugd Sri Lanka Thema reuma in het Mantelzorgcafe Commissaris Borghouts naar Castricum Aanrijding fietser Beter Nederlands leren spreken? Nieuwe brug voor Akersloot LIMMEN - Starters en jongeren die op zoek zijn naar woonruimte opgelet! Nog dit jaar hoopt wethouder Voulon dat de eerste palen voor betaalbare appartementen de grond in gaan aan Rijksweg 97, locatie De Pook te Limmen. Het college van Burge meester en Wethouders heeft inge stemd met een principeverzoek voor - het realiseren van een appartementsge- bouw voor deze doelgroep. Hoewel het plan nog nader moet worden uitge werkt en er diverse voorwaarden zijn gesteld vanuit de gemeente, lijkt het er op dat binnenkort een overeenkomst met de indiener kan worden gesloten. Het bouwblok mag maximaal tot de voorste hoek van Rijksweg 45 evenwij dig aan de Rijksweg worden geplaatst. De voorste woningen moeten in de richting van de Rijksweg worden gesi tueerd. Daarnaast moet de privacy van de bewoners aan de Rijksweg 95 wor den gegarandeerd en moet het aantal parkeerplaatsen worden vergroot. De appartementen zullen aan diverse geluidsnormen moeten voldoen. Permanent bewonen Daarnaast wordt het bestemmingsplan van de recreatiewoningen (Gouden Stulp) in de nabije omgeving gewijzigd. De woningen krijgen in plaats van 'recreatieve bestemming' een 'perma nente bestemming', wat inhoudt dat de woningen het hele jaar door bewoond mogen worden. Op het open stuk land naast deze woningen zullen plusminus twintig starterwoningen moeten verrij zen, het bouwwerk wordt volgens de wethouder maximaal drie lagen hoog. Als alles meezit en er niet te veel bezwaren tegen het bouwplan zijn kun nen de palen nog dit jaar de grond in. Ook aan de Rijksweg 43, op het terrein van Prima Licht te Limmen mogen appartementen worden gebouwd. Het „-college gaf deze week ook aan dit "bouwplan haar bouwvergunning af. Op deze plek zullen zo'n tien apparte menten worden gesitueerd, in diverse prijsklassen. LIMMEN - In de nacht van donderdag op vrijdag 24.00 uur werden de inwo ners van Limmen 'opgeschrikt'doordat de klokken van de H. Corneliuskerk luidden. Gelukkig was het wegens een blijde gebeurtenis, namelijk om aan te geven dat Pastor Johan Oiling 50 jaar (jong!) werd. Vanzelfsprekend werd dit uitbundig gevierd. Aan een Abraham ontbrak het ook al niet. Pastor Oiling vond zijn 'evenbeeld'aan de muur van het Piusgebouw, waar vrijdag de wat 'ouderebewoners van De Cameren langskwamen voor koffie en een 'lekker glaasje. Pastor Oiling had zelf alle mensen in Limmen uitgenodigd voor de namiddag. Het werd dus op voorhand een gezellige boel. (foto MSP) CASTRICUM - Alles draait om multi media in de Castricumse bibliotheken in de maand februari. De hele maand door zijn er allerlei acties. Elke week heeft zijn aanbieding: Acties Van 2 tot en met 5 februari is het 2 cd's halen 1 betalen Van 7 tot en met 12 februari is het 2 cd- rom's halen 1 betalen Van 14 februari tot en met 19 februari is het 2 dvd's halen 1 betalen Van 21 februari tot en met 28 februari is het 2 cd's halen 1 betalen Tijdens de multimediamaand kunt u in de bibliotheken terecht voor allerlei workshops rond Internet of u schrijft zich in voor de voorlichtingsbijeen komsten rond de krantenbank en de geautomatiseerde catalogus. U kunt in februari ook deelnemen aan de regulie re cursussen van het Gilde zoals Kennismaken met de computer (in de activiteitenruimte van Bibliotheek Castricum) waarvoor u zich kunt aan melden bij de Stichting Welzijn. Of een vraag stellen tijdens het computer spreekuur op de woensdagochtend van 11.00-12.00 uur in de Bibliotheek Castricum. Bibliotheekinstructie Wilt u moeiteloos uw weg vinden in de bibliotheek en de geautomatiseerde catalogus? Aarzel niet en meld u aan voor deze gratis voorlichtingsbijeen komst in één van onze vestigingen. Woensdagochtend 2 februari 10.00-12.00 uur Limmen Donderdagochtend 10 februari 10.00-12.00 uur Castricum Woensdagochtend 16 februari 10.00-12.00 uur Akersloot van van van Workshop: De mogelijkheden van Internet Zoeken, mailen, chatten, nieuwsgroe pen raadplegen, informatie aanbieden op het web. Alle mogelijkheden van het Internet kort besproken. Toegang 5,-. Dinsdag 8 februari van 10.00-12.00 uur Castricum. Workshop: Hoe werkt e-mail? Een e-mail account aanmaken, een mailtje schrijven en versturen, bijlagen meesturen, werken met hotmail. Toegang 5,-. Vrijdag 11 februari van 10.00-12.00 uur Castricum Workshop reizen en internet Kunt u uw weg vinden op het Internet en bent u geïnteresseerd in reizen? Een enthousiaste zeer reislustige medewer ker van de bibliotheek is uw touropera tor op het wereld wijde web. Toegang 5,-. Maandag 14 februari van 10.00-12.00 uur Castricum. Workshop: Zoeken op Internet Informatie zoeken en vinden op Internet. Werken met zoekmachines, internetadressen en index. Toegang 5,-. Donderdag 17 februari van 10.00-12.00 uur Castricum. Hoe werkt de krantenbank? Gratis voorlichting over het gebruik van de krantenbank. Hoe vindt u infor matie in deze zeer uitgebreide data bank vol krantenartikelen uit de archieven van de bekende Nederlandse dagbladen Vrijdag 25 januari van 10.15-11.15 uur Castricum. Grote verkoop van afgeschreven cd's en cd-rom's Op zaterdag 19 februari biedt de bibli otheek afgeschreven cd's en cd-roms te koop aan. Geïnteresseerden kunnen van 11.00-15.00 uur snuffelen of er iets van hun gading bij is. Locatie Castricum, Geesterduinweg 1. 5r tTRIMMEN - Nog even en dan barst het "carnaval los in Gorteldonk. Zaterdag 29 januari is het de beurt aan de 45 "plussers van Gorteldonk. Vanaf 20.00 uur heet Prins Tyl XI met zijn raad hun 45+ gasten welkom in Leutbunker de Burgerij met een kopje koffie of thee. De muziek is in handen van Dirk Brouwer en de toegang is gratis. Voor de haal,- en breng service mag u met Esther de Wildt bellen, 072-505 4327. Vrijdag 4 februari is het carnaval voor de kinderen van de basisscholen te Limmen. Bezoekt uw kind speciaal onderwijs buiten Limmen dan is hij of "Zij" deze dag natuurlijk ook welkom. Neem even contact op met A. van Steenis, 072-5020021, hij kan u vertellen op welke tijd er een programma voor uw kind is in Leutbunker de Burgerij. In de ochtend is er een programma met eên kinderartiest voor de groepen 1,2, 3, 4 en 5 en 's middags is er de play- backshow voor de groepen 6, 7 en 8 i.s.m. Specials Drive-in Shows. Zaterdag 5 februari is het een drukke dag voor de Uylenspieghels. Als eerste brengt die middag Prins Tyl XI met zijn gevolg een bezoek aan buurtgemeente Pieperduin om daar mee te gaan in de optocht. Dan is er 's avonds om 19.00 uur een carnaval gezinsviering in de Corneliuskerk waar ook de Uylenspieghels aanwezig zullen zijn. Kinderen mogen deze avond verkleed naar de kerk komen. Hierna gaan om 20.30 uur de deuren van Leutbunker de Burgerij open voor een swingende Foute Avond. De muziek deze avond wordt verzorgd door Zemsonite, een acht mans formatie, die u trakteert op nujnmers uit de jaren '70 en '80. Het is geen verplichting om deze avond gekostumeerd te komen, er is ook geen jurering dus zijn er ook geen slagers, slijters, of bakkersbonnen te winnen. Kom gewoon of in je foute kleding en beleef een gezellige avond. Gratis entree op vertoon van je donateur- kaart, anders 5,- euro. Op zondag 6 februari start om 13.30 uur bij het park aan de Vuurbaak de optocht. Prins Tyl XI en zijn raad zijn weer heel benieuwd naar de karren die gemaakt zijn door diverse groepen. Heb je deze nog niet aangemeld, doe dit dan alsnog bij René Levering tel. 072-5054175 06-53507593. Aansluitend na de optocht is er weer groot feest voor grote en kleine Gorteldonkers in Leutbunker de Burgerij o.l.v. DJ Harold. Natuurlijk wordt er daar ook weer een prijs uitge reikt voor de mooiste kar van de optocht. Als dan daar rond de klok van 19.00 uur de deuren sluiten wordt de zaal klaar gemaakt voor het discobal. Om 20.30 uur gaan de deuren weer open en staat de Specials Drive-in Shows met Harold voor de jeugd klaar om samen met de Uylenspieghels er een spetterende avond van te maken. Kaarten voor deze avond kosten 5,- euro, in de voorverkoop van vrijdag 28 januari in Conquista is het 2 halen 1 betalen. Maandag 7 februari wordt er een bezoek gebracht aan het nieuwe Camerdonk. Vanaf 15.00 uur zal Prins Tyl XI met zijn gevolg een programma aan de bewoners van Camerdonk pre senteren. Dan op dinsdag 8 februari is er alweer de slotavond. De aanvang is 20.00 uur en de muziek wordt verzorgd door Kees Ruyte. Ook is er een gastoptreden van The Dutch Blues Brothers. Rond 20.45 uur zal de tweede trekking plaatsvinden van de Jubileum Loterij. De toegang deze avond is gra tis en het zou leuk zijn om deze avond carnavalssfeer te proeven. Ook al is het niet verplicht verwelkomen de organi satoren u graag deze avond minimaal met een boerenkiel. A LIMMEN - Op donderdag 27 januari zal in het, in december jl in gebruik genomen, zeer eigentijdse en ruim opgezette zorgcentrum De Cameren een kunstwerk overhandigd worden. Stichting Woonzorg Lage Weide heeft de beeldhouwer Rob Cerneüs uit Monnickendam gevraagd een beeld voor hen te ontwerpen, waarin tot uit drukking komt hoe waardevol het is om ouderen in je leefgemeenschap te hebben. Het kunstwerk zal om 15.00 uur door de Stichting Woonzorg Lage Weide worden onthuld en aan de bewoners aangeboden. Stichting Partners in de Zorg, Locatie De Cameren aan de Lage Weide 3 te Limmen, tel. 072-5051744. LIMMEN - Op donderdag 3 februari houdt de activiteitencommissie Lim men van de KB O de derde themamid- dag van dit seizoen, die zoals gebruike lijk plaatsvindt in de Vredeburg, aan vang 14.00 uur. Inleider is Henk Brandsma uit Limmen met het thema De Smartlap uit de doeken gedaan. De smartlap of levenslied mag weer. 'Steeds meer koren leggen zich toe op dit droevige lied of worden er speciaal voor opgericht. Het hoogtepunt van het genre lag in de negentiende eeuw toen straatzangers op kermis en markt hun hartverscheurende liederen kweelden. Zij bedienden zich daarbij van een dui delijk zichtbaar opgehangen doek, waarop de hoogtepunten van het lied kleurrijk waren weergegeven. Met de komst van de moderne media als krant, radio en film verdween de smartlap in de cabaretsfeer, waar mensen als Koos Speenhoff, Willy Derby, Louis Davids en Jacques van Tol zich ermee inlieten. In de jaren vijftig werd het genre nieuw leven ingeblazen door o.a. Johnny Hoes en de Zangeres zonder Naam. Deze laatste wenste de term smartlap niet te gebruiken. Zij vond dat een minder waardige benaming en sprak daarom van 'Levenslied'. Hoe dan ook, het staat wel vast dat de liederen waarin het menselijk leed en verdriet breed "worden uitgemeten, al sinds de Middeleeuwen worden gezongen en met betraande ogen worden beluisterd. In zijn lezing zal Henk Brandsma stil staan bij het ontstaail, de geschiedenis en de inhoud van deze schrijnende lie deren: van Het waren twee Koningskinderen tot Het broekje van Jantje, van Achterin het stille Klooster tót Manuela. U krijgt vele van deze tophits van toen en nu te horen en u kunt zelf meezingen, want voor teksten wordt gezorgd. De middag is toeganke lijk voor alle senioren uit Limmen en omgeving. AKERSLOOT - Helaas kan de geplan de klaverjasdrive van zaterdag 29 janu ari niet doorgaan. Deze drive die in De Vriendschap in Akersloot gehouden zou worden is verplaats naar zondag 30 januari. De aanvang van deze drive is 15.00 uur. Het wordt als vanouds een gezellige drive met een enorm prijzen pakket. Zo is de hoofdprijs een prachtige dvd-speler of een draagbare radio-cd speler. Daarnaast veel levens middelen, paling, rollades enz. Wie niet zo gelukkig is met de klaverjasdrive kan zijn geluk altijd proberen bij de grote verloting waar ook prachtige prijzen te winnen zijn. Alle deelnemers krijgen belegde broodjes om de ergste trek te stillen. Je kunt telefonisch jezelf opge ven onder nummer 0251-312866. CASTRICUM - Op zondag 6 februari wordt er een soosmiddag gehouden voor mensen met en zonder beperking in Café Sam Sam; Er is tijdens de soos weer gelegenheid een praatje te maken, een spelletje te darten, te poo len, te sjoelen of naar de sfeervolle muziek van Sam Sam te luisteren. De soos is van 14.00 tot 16.00 uur. Adres Café Sam Sam: Dorpsstraat 75 in Castricum. Sam Sam is toegankelijk voor rolstoelen. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Castricum, Irene Zijlstra, tel. 0251-657998. AKERSLOOT - Op 6 februari zingen Akersloters weer voor Akersloters. Met een leuk en gevarieerd program ma, van liederen van Mozart tot Afrikaanse en Ierse volksmuziek. Het concert van Akersloters voor Akersloters wordt op zondag 6 februa ri gehouden in de Dorpskerk aan het Dielofslaantje en begint om 15.00 uur. Het wordt georganiseerd in samenwer king met de SWOA, de Stichting Welzijn Ouderen Akersloot. Voor de pauze worden er liederen ten gehore gebracht van Baermann, Spohr en Mozart. Tussendoor is er een instru mentaal intermezzo voor viool en piano met werken van Portnoff en Vivaldi. Het eerste concertgedeelte wordt afge sloten door het ensemble Shosholosa dat Afrikaanse volksliedjes zingt. Na de pauze kan men luisteren naar wat populairdere muziek van onder meer Abba, Linda Perry en Wim Zonneveld. Daarnaast zal er Ierse volksmuziek te horen zijn terwijl het geheel wordt afgesloten door The Kromsailors met diverse 'traditionals'. De entreeprijs bedraagt drie euro; de koffie of thee daarentegen is gratis. In verband met veiligheid en ruimte kan het concert worden bijgewoond door niet meer dan 110 personen. Dus wie het eerst komt... De deuren van de Dorpskerk zijn vanaf 14.30 uur open. CASTRICUM - Bij een woning aan de Rosa Spierstraat is woensdag 19 janua ri ingebroken tussen dinsdag 10.00 en woensdag 14.00 uur. De daders zijn binnen gekomen via een dakraam. Er zijn diverse spullen ontvreemd. CSTRICUM - Zondag 30 januari, 10.00 uur, startpunt bezoekerscentrum De Hoep kunt u de diavoorstelling Wie beheert, boswachter of koe? bekijken. Steeds vaker worden grote grazers als koeien en paarden ingezet voor het natuurbeheer. De boswachter legt u uit waarom duinbeheerder PWN kiest voor grote grazers in het duinen. Aan de hand van een diavoorstelling krijgt u inzicht wat een grote grazer kan betekenen als natuur beheerder, welke dieren geschikt zijn en hoe u als bezoeker omgaat met de dieren als u ze tegenkomt in het duin. De diavoorstelling duurt 30 minuten, daarna gaat de boswachter met u op pad om de effecten van het grazen, poepen en trappen in het veld te bekij ken. De wandeling duurt ongeveer 2,5 uur. Tussen. 4$ diaserie en de wandeling krijgt -u een kopje koffie aangeboden. U bent öm 13.00 uur weer terug bij het startpunt de Hoep. Maximaal 20 perso nen (vanaf 12 jaar), prijs 5 euro per per soon, inclusief koffie en dialezing Aanmelden: tel. 0800-7966288. LIMMEN - Het programma voor woensdag 26, vrijdag 28 en zaterdag 29 januari bij JC Conquista is: Conquista kids: voederpotjes maken Bij Conquista kids word er weer super veel geknipt en geplakt. Dit keer ga je voederpotjes maken waarmee je de vogeltjes een groot plezier kunt doen. Heerlijk knutselen dus, spelletjes doen en misschien ga je nog even de disco in! De entree is leuro en Conquista Kids start om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. Club X-tra: Disco Party Club X-tra presenteert zaterdag 29 janu ari Disco Party! Alle hits, alle stijlen en natuurlijk weer een super DJ! Gewoon weer een top avond dus. Ben je tussen de 12 en 16 jaar en wil je mee helpen club X-tra feesten te organiseren? Mail dit dan naar: tienerwerk@conquista.nl. De avond begint om 19.00 uur en Clujb X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 16 jaar. CONQ Café: Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds ged- pend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, pool biljart, internetcomputers en zithoek. Met andere woorden: lekker relaxerj, een biertje pakken, een pooltje schieteh en af en toe even chatten. De entree fe gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: Club op woensdag heeft natuurlijk spél computers klaar staan en de muziek aan! Je kunt natuurlijk ook weer tafel tennissen, darten, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play-Statioh op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 t/m 12 jaar.Voor extra info en fotó- 's kijk op www.conquista.nl. CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorgcafé Castricum zal plaatsvinden op woens dag 2 februari van 19.30 tot 21.00 uur. G. Schoen van de Reuma patiënten- bond zal vertellen over reuma en de behoeften van mensen met deze ziekte. Er zal aandacht worden besteed aan Hoe kunnen mantelzorgers de patiën ten het beste steunen? Elke eerste woensdag van de maand houden de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de man telzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft gaat uw leven veranderen. Het is prettig met lotgenoten en des kundigen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een consulent van het Steunpunt Mantelzorg IJmond aanwe zig. U bent welkom en krijgt informatie met koffie, thee of een drankje. Regio De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daar voor hulp nodig heeft voor een thuis blijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. AKERSLOOT - Burgemeester en wet houders hebben een verbod ingevoerd voor het betreden van de Hempolder in Akersloot met een hond. Dit verbod beoogt de rust tijdens het broedseizoen voor weidevogels te garanderen en geldt gedurende de periode 1 maart tot 1 juli van elk kalenderjaar. Aan het einde van het seizoen zal worden beoordeeld, of het verbod in stand moet worden gehouden voor het broedseizoen in 2006 en later. De reden voor de invoering van het verbod houdt verband met de schrikre acties onder de broedende weidevogels die de aanwezigheid van honden bij deze vogels opriepen. Of honden waren aangelijnd, maakte hierbij niets uit. CASTRICUM - Aanstaande vrijdag brengt de Commissaris van de Koningin de heer HCJL Borghouts een bezoek aan de gemeente Castricum. Allereerst ontmoet de commissaris de leden van de raad. Daarna zijn onder meer politie, brandweer, maatschappelijke instel lingen etc. aan de beurt om met de heer Borghouts te spreken. Ook zal hij kennismaken met enkele leerlin gen van drie openbare scholen, die met hem van gedachten wisselen over jeugd en beleid. Daarnaast zullen onderwerpen als openbare veiligheid en orde, geschiedenis, heden en toe komst van de gemeente aan bod komen. De heer Borghouts zal tevens een bezoek brengen aan de diverse ker nen (de Woude, Akersloot, Limmen en Castricum) om markante punten te bekijken. Zo zal onder meer wor den stil gestaan bij camping Bakkum, het strandplateau en de Puikman. De toenemende belangstelling voor het weggetje bij de hondenbezitters zou funest kunnen zijn voor broedresulta- ten. De Hempolder is een qua vogelbestand zeer waardevol gebied en om die te waarborgen heeft het gemeentebestuur deze maatregel moeten nemen. Inzage Het besluit ligt met ingang van donder dag 27 januari ter inzage in de biblio theek van Akersloot en in de hal van het gemeentehuis in Castricum. Voor informatie over de maatregel kan informatie worden ingewonnen bij team grondzaken, tel. 0251-661118. LIMMEN - In het weekend van 15 en januari was het in Conquista een drukte van belang. In dit weekend waren vefc vrijwillige medewerkers actief bezig oih Azië een helpende hand te bieden. E r werd voor iedereen een zeer gevarieerp programma geboden. Het doel van dezè actiedag was om geld in te zamelen vodr de Stichting Weeshuis Sri Lanka. Deze stichting zet zich met name in voor de wezen in Sri Lanka en de (weder)opbouw van hun voorzieningen. Eén van hun projecten ligt in het gebieif Kogala. In dat gebied worden een drié tal gebouwen gerenoveerd tot ee(i schoolgebouw, dokterspost en een he^l voetbalveld. Voor dat goede doel is f. 1.425,50 opgebracht. De organisatoreh zijn dan ook erg blij met dit moofé bedrag dat zij zullen overmaken aan dé stichting. Het was een succesvol week end, mede door de bezoekers, onderne mers en winkeliers uit Limmen. Meester Bloedjes loopt door een erehaag van leerlingen nog eenmaal naar de St. Maartenschool, waar hij meer dan 30 jaar lang werkzaam was. i w ij warhfixi iih-.r voo? èèu voojt Dit is een aetü Van 5int AKERSLOOT - Vrijdag 23 januari moesten Roos van Baar, Jamie Hofstee, wietske Beentjes en Roxy van der Vliet zich inzetten voor Azië. Dat deden zij door kokoskoeken te verkopen in de winkel van Bakkerij van Baar. Het was een groot succes De meiden deden erg hun best en vonden het hartstikke leuk om te doen.Ze hebben 87pakken koek verkocht wat 43,50 euro in het laatje bracht. De totale opbrengst was op vrijdagmiddag al meer dan 600 euro. CASTRICUM - Maandag 24 januari raakte een 81-jarige man uit Castricum gewond bij een aanrijding. De man fiet ste op de Stationsweg op het fietspad. Hij stak plotseling de weg over, van het fietspad de rijbaan op, en werd daarbij aangereden door een auto met daarin een 42-jarige automobilist uit Castricum. De automobilist kon de fiet ser door deze plotselinge manouvre niet meer ontwijken. De man is met diverse verwondingen opgenomen in het ziekenhuis. CASTRICUM - Dat kan bij Gilde Samenspraak. Bij het Gilde bieden men sen van boven de vijftig hun kennis en ervaring gratis aan. Een aantal van hen helpt anderstaligen beter Nederlands te leren spreken. Gewoon bij de begeleider of bij de anderstalige thuis. Een prettige manier om meer te horen over de Nederlandse samenleving en ook de begeleider vindt het leuk om meer te horen van de andere cultuur. Zo wordt in de huiselijke sfeer Nederlands gesproken over alledaagse onderwerpen. Er wordt dus geen les gegeven. Onderling wordt afgesproken wanneer men bij elkaar komt. Meestal één keer per week 1 a 2 uur. Anderstaligen die meer willen weten en belangstellende vrijwilligers kunnen contact opnemen met de Sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5, in Castricum, tel. 0251-656562. De stich ting is van maandag t/m donderdag bereikbaar van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 14.00 uur. LIMMEN - Ingehaald door een ere haag van meer dan 500 leerlingen volg de Kees Bloedjes met zijn vrouw Ans nog eenmaal de 500 meter lange route naar 'zijn' school. Door een prachtige ereboog, gemaakt door ouders, ging hij zijn kleurrijk ver sierde school binnen. Op het kleuter plein werd hij door zijn leerlingen met een feestlied begroet. Daarna begon voor alle leerlingen in de klassen een feestprogramma. Kees, Ans en kinderen werden verrast door allerlei stukjes eh liedjes van alle groepen van de school. De kinderen bleven allemaal over en werden door de ouderraad getrakteerd op patat. Om 14.00 uur eindigde hejt feest voor de kinderen en volgde er eeji besloten en een open receptie. De daf* werd besloten met een bruisende feest avond. Voor iedereen een heel bijzon dere dag om op terug te kijken. AKERSLOOT - Op dinsdag wordt om 8.00 uur begonnen met het plaatsen van een nieuwe voetgangersbrug ach ter de Rembrandtschool. De oude brug, die voor veel inwoners een ver binding was naar de Geesterweg, werjj tien maanden geleden verwijderd. Dé brug vertoonde teveel mankementeji om de veiligheid van de gebruikers të kunnen waarborgen. Aanstaande dins dag, in de loop van de ochtend kunnep de voetgangers weer volop gebruik maken van de brug. CASTRICUM - De subsidieregeling voor herstel en aanleg van landschaps elementen is weer opengesteld. Particulieren, boeren en verenigingen in het buitengebied van Noord- Holland kunnen tot 1 april subsidie aanvragen bij Landschap Noord- Holland. De eerstvolgende ronde loopt van 1 juni tot 1 september. Het betreft de subsidieregeling Landschapselementen, die nu haar vierde jaar van bestaan ingaat. De rege ling, ingesteld door de provincie, is bedoeld om het karakteristieke land schap van Noord-Holland te verster ken en te behouden. De reden is dat veel landschapselementen in de loop van de tijd hun oorspronkelijke functie hebben verloren, zijn verwaarloosd of zelfs verdwenen. De uitvoering van de regeling is in handen van Landschap Noord-Holland. Het accent ligt dit jaar op duinreller|, duinwateren en herstel van iepenbé- plantingen (na verwijdering van zieke iepen. Deze elementen zijn uitgeroe pen tot speerpunt en maken daarmeb een grotere kans gesubsidieerd te wolf den. De regeling biedt particulieren en boeren in het buitengebied de mogé- lijkheid om individueel of in groepsver band subsidie aan te vragen. Ook voor (agrarische) natuurverenigingen en historische verenigingen of vrijwillt- gersgroepen is de regeling interessant. Wanneer zij (of hun leden) landschaps elementen in beheer hebben of waii- neer zij eigenaar zijn van interessantp gebieden, kunnen zij in aanmerking komen voor deze subsidie. Wilt u meer informatie kijk dan of) www.landschapnoordholland.nl of bel Landschap Noord-Holland, tel. 025 iS- 662244.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 13