u Drie gespreksmiddagen voor leden van de KB O Limmen/Heiloo kampt met startproblemen 'Overvloed van Heiloo' op de bühne voor Azië Succes Dojo 't Loo op meidentoernooi Mevrouw Vendel wint mand vol boeken bij Deutekom i VI =1 Appartementencomplex De Driestal nadert voltooiing Zesde wedstrijd wintercompetitie gevist bij HSY Kennemerland mededeling Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Succesvol open huis kinderdagverblijf de Kwekkerij UITKIJKPOST - 26 JANUARI 2005 - PAGINA 14 INGEZONDEN Krenterigheid! Afgelopen jaar probeerde de heer W.A. Gomes zijn mede raadsleden aan te sporen een kleine bijdrage te schen ken (hun verhoogde(!) vergoeding) om daarvan een aantal inwoners van Heiloo met de kerstdagen een beetje 'licht in de duisternis' te geven. Van de dikke buiken partijen VVD en Heiloo2000 hoefje niets te verwachten. Van de PvdA, waar de A van Arbeid, allang vervangen is door de A van Academici, hoef je ook niets te ver wachten. Groen Links en CDA dan? Oh, nee. Oh, ja: giro 555. Een bijdrage van de afdeling Welzijn misschien? Maar nee toch, daar is het beleid juist gericht om zoveel mogelijk mensen in de bijstand te jagen! Het bleef dus bij een eenmansactie (gesteund door een aantal inwoners) van deze NCPN-er. Misschien krijgt u, mijnheer Gomes, de andere raadsleden dit jaar wel met u mee. Dan staan immers de gemeente verkiezingen van 2006 op het spel! A. van der Laan Heiloo Bewonersbelangen Stationsweg HEILOO - De laatste ledenvergade ring van de Vereniging Bewoners belangen Stationsweg is al weer enige tijd geleden. Toch heeft het bestuur van de vereniging niet stil gezeten. De laat ste tijd is veel energie gestoken in aller lei verwikkelingen rondom de voorge nomen bouwactiviteiten. Het bestuur heeft gesproken met zowel de Gemeente als het bouwmanagement van 2 van de 3 bouwprojecten. Zo is bijvoorbeeld de inzet van de ver eniging om geen bouwverkeer toe te laten in de Stationsweg en te zorgen voor een goede naleving daarvan. Daarnaast is aandacht gevraagd voor de methode van damwanden slaan en het aanbrengen van palen in de grond. Ook staat de bouwputbemaling op de agenda. Recent zijn de bouwvergunnin gen afgegeven voor de 3 bouwprojec ten in het Stationscentrum. In de bouw vergunningen heeft het bestuur nog niet alle praktische afspraken omtrent onder andere de bouw en het bouwver keer terug kunnen vinden. Het bestuur heeft hierover de Gemeente een brief geschreven. In afwachting van ant woord op die brief is de termijn waar binnen bezwaar kan worden gemaakt tegen de bouwvergunningen verlopen. Het bestuur heeft daarom ter behoud van rechten bezwaar aangetekend tegen de 3 afgegeven bouwvergunnin gen. Zodra meer bekend wordt zal een nieuwe ledenvergadering worden uit geschreven. Voor verdere vragen kunt u zich altijd wenden tot één van de bestuursleden van de vereniging; Hans van Gelder, Martin van Diemen, Bert de Vos, Ton Ruijter of Menno Lesterhuis. Vereniging Bewonersbelangen Stationsweg Heiloo ÜflpBfi HEILOO - Er was koffie en gebak op het nieuwbouwproject De Driestal. De bouwvakkers hebben deze week de vlag in top gehangen, want het hoog ste punt van de bouw van 14 koopap partementen in Heiloo is bereikt. Nog een paar maanden en dan kunnen de eerste bewoners hun intrek nemen. De eerste woningen worden in juli 2005 opgeleverd. Door de koopwonin gen aan de Driestal alleen aan huur ders van Kennemer Wonen (voorheen Woningstichting Heiloo) aan te bie den, kunnen 14 huurwoningen aan regionale woningzoekenden worden aangeboden. Per saldo worden 28 woningzoekenden geholpen. Het pro ject biedt de mogelijkheid door te stro men vanuit de huur- naar de koopsec tor. Kennemer Wonen verkoopt de woningen aan huurders voor 30% pnder de huidige marktwaarde. Wanneer de woning weer wordt ver kocht, wordt de waardeontwikkeling HEILOO - Het bestuur van de KBO en de Willibrordusparochie bieden drie gespreksmiddagen aan voor de leden van de KBO, die onder leiding zullen staan van pastor H. Helsloot. Bezinning en de zin van het leven zijn zaken die voor ouderen net zo fundamenteel zijn als een dak boven het hoofd en dage lijks brood. Veel ouderen hebben belangstelling voor de levensbeschou welijke en spirituele kant van het leven. Niet altijd komt deze kant naar voren in ons dagelijks leven. Daarom is het goed om eens met elkaar ervaringen uit te wisselen, persoonlijke verhalen te vertellen en daardoor elkaar te verrij ken. Deze drie middagen zijn bedoeld als een uitnodiging om letterlijk óp ver haal te komen bij elkaar. Uw verhaal van heden, verleden en toekomst, uw verwachtingen en grenzen, uw liefde, verlies en einde. Uw verhaal met de kerk, God, de traditie, en met wat goed is, waar en schoon. Het gesprek ont staat aan de hand van een boekje, dat uitgegeven is voor de Unie KBO: 'Het REGIO - De tafeltennissers van Limmen/Heiloo zijn de nieuwe voor- jaarscompetitie moeizaam begonnen. Diverse teams hadden duidelijk moei te om op gang te komen. Het eerste team ging buurten in Alkmaar om daar de punten op te halen. Dat was echter niet zo simpel. In de eerste ronde was het alleen Henk-Jan den Ouden die winst haalde en daar ook het dubbel de mist in ging en vervolgens Giovanni Bakker niet op dreef bleek was de achterstond snel opgelopen tot 1-4. Toen was het weer de beurt van Henk-Jan die er 2-4 van maakte maar deze zege werd weer gevolgd door een nederlaag van Mark Stoop: 2-5.In de laatste ronde bleven de Limenaren echter allen overeind zodat de schade toch beperkt bleef in een gelijk spel hetgeen dus in hoofd zaak veroverd werd door Henk-Jan die ongeslagen bleef. Moeizaam op gang Het tweede team had eveneens moei te om op gang te komen maar kwam uiteindelijk toch nog goed weg met eveneens een geüjk spel. Ieder pakte zijn puntje, Cor een extra en die van het dubbel bracht de puntenverdeling tegen Esopus 4 tot stand. Ook het derde team dat op bezoek ging bij Olympia 5 uit Enkhuizen had startpro blemen en kwam zelfs tot een bijzon dere belevenis. In de kortste keren keken de Barendsen tegen een 0-4 achterstand aan maar toen was het over, wat de coach toen heeft gezegd is niet bekend maar en werd geen punt meer aan de tegenstanders gelaten zodat toch de volle winst naar Limmen kon worden meegenomen. :6-4 Team 4 kon niet zover reiken. Doko 2 was net even sterker en hield met 6-4 de winst in eigen zak. Het eerste jeugdteam startte de com petitie voortvarend vooral dankzij de goede vorm van Peter Seignette. Hij bleef ongeslagen en dat was een aan genaam deel om tegen Disnierats 5 uit Hoorn een 7-3 overwinning te boeken. Het tweede behaalde tegen Juliana- dorp 3 tegenpunten terwijl het derde tegen Alkmaar 5 geen punten kon sco ren. Kampioen Na vorige week al het internationale Espoir judotoernooi in Eindhoven te hebben gewonnen heeft het Heiloose judo talent Maureen Groefsema het afgelopen weekend het open Schiedamse judotoernooi op haar naam geschreven. De pas 13-jarige Maureen deed hier mee in de catego rie Meisjes -17 jaar en minder dan 48 kilo. Ze wist al haar tegenstanders met ippon te verslaan. Dit waren mooie testcase voor de grote toernooien die ze de komende maanden voor de boeg heeft. Maureen reist volgende week met zes andere pupillen van sportinsti tuut Tom van der Klok af naar Arlon in Belgie. Dit is een zeer zwaar inter nationaal gebeuren waar judokaVs punten kunnen halen om aan het vol gende Europees kampioenschap voor dames onder de 20 jaar mee te kunnen doen. Maureen is weleswaar nog te jong om aan deze europees kampioen schappen mee te mogen doen maar mag nu wel alvast aan dit toernooi mee doen. Gezien haar leeftijd zal ze waarschijnlijk niet in de prijzen vallen maar kan hier wel weer een hoop ervaring op doen. ALKMAAR - Werkelijk prachtige weersomstandigheden zondagochtend aan de Hoornsevaart te Oudorp (Alkmaar). Het water lag er bij zo glad als een biljartlaken en ook de zon scheen er lustig op los. En al vrij snel na het aanvangssignaal werden de eerste vissen geschept. Alles wees erop dat er vandaag goed zo worden gevangen. Maar langzaam zette de wind in kracht aan, wel bleef de zon maar de vis was niet meer te vangen. De vissers die op de feeder hadden gegokt zouden zelfs de gehele ochtend zonder beet blijven. Het was Teun Kanon in het midden van het parcours die al binnen vijf minuten een flinke brasem en een voorn van over de kilo wist te landen en met nog twee extra visjes de vakwinst zeker verhaal van je leven'. Dit boekje biedt beschouwende teksten en prikkelende vragen over de grote thema's van het leven, die ons uitdagen om ons eigen verhaal te vertellen. De drie bijeen komsten zullen gehouden worden in de vergaderruimte van het Willibror- dushuis, Westerweg 267, en wel op woensdag 23 februari, woensdag 9 maart en woensdag 23 maart. Alle bij eenkomsten beginnen om 14.00 uur en duren ongeveer 2 uur. Het maximale aantal deelnemers is 12 personen. Leden van de KBO kunnen zich voor 15 februari opgeven bij Piet Kuipers, tel. 5337406. Geschatte kosten: 15,-, inclusief het bovengenoemde boek, dat u van te voren zal krijgen. Kinderkoor De Koele Kikkers HEILOO - Vrijdag 28 januari gaat kinderkoor De Koele Kikkers weer zingen en swingen voor kin<jfërpn vanaf 4 jaar. Zondag 23 januari wordt er met de kinderen, die al op het koor zitten, zingen voor Azië in het oude gemeen tehuis van Bergen (tegenover de Ruïnekerk). Die dag begint om 11.00 uur met allemaal leuke spelletjes. Daarna is er een workshop kinderper cussie door Herman en Rita van Samba Salad. De Koele Kikkers treden om 15.30 uur op met daarna een disco. Voor meer informatie of opgave kunt u terecht bij Monique, tel. 072-5814746 of kijk op www.vankustotkust.nl. Voor meer informatie kunt u bellen De Koele Kikkers, Martine, tel. 072- 5338576 of www.dekoelekikkers.nl. Buiten Gewoon Castricum CASTRICUM - Vorige week heeft er een overleg plaatsgevonden tussen de projectgroep Buiten Gewoon Castri cum en stedenbouwkundig bureau VHP over de toekomstvisie Buiten Gewoon Castricum 2030. In het gesprek was de uitwerking van de tien kerndoelen tot een concrete toekomstvisie het belangrijkste agen dapunt. De visie Buiten Gewoon Castricum bestaat uit een korte analyse van de ontwikkelingen in de gemeente (gebaseerd op de verkenningennpta) en een korte beschrijving van de lange termijn doelstellingen. Er wordt een visie opgesteld met een plankaart, met toelichtende beelden en een projecten programma. Het eerste concept wordt op 17 maart in de speciale commissie Buiten Gewoon Castricum besproken. Informatie over het inspraaktraject volgt nog. Voor informatie over de toe komstvisie en de laatste ontwikkelin gen kunt u terecht op www.buitenge- wooncastricum.nl. gedeeld tussen verkoper en Kennemer Wonen. Project De Driestal is het eerste nieuwbouwproject in de Randstad dat onder Koopgarant (kopen-met-kor- ting-regeling) wordt gerealiseerd. Tevens is dit het eerste project met Woonkeur in Heiloo. Het markante ontwerp staat in een mooie groene omgeving. Op www.driestal.nl staat uitgebreide informatie over het project. Samen eten in het Trefpunt HEILOO - Op vrijdag 11 februari wordt er in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, weer een maaltijd geserveerd, die als volgt is samengesteld: wildsoep, karbonade, roerbakschotel, gekookte aardappe len en jus, goulash met witte rijst, rauwkost, en warme bitterkoekjesvla toe. De maaltijd begint om 18.00 uur. Voor en ook na de maaltijd is er een mogelijkheid om in de ontmoetings ruimte wat te drinken. De maaltijd kost 8,80 te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een gezamenlijke activiteit van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de SB O (samenwerkende ouderenbon den ANBO en KBO). De maaltijd wordt bereid door het personeel van de keuken van 'De Loet' en vrijwilli gers nemen de bediening voor hun rekening. Heeft u geen vervoer? De chauffeurs van het vrijwilligers auto vervoer staan voor u klaar, zij halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zijn: 4,- retour (in Heiloo) aan de chauffeur te voldoen. U kunt zich voor deze maaitijd - en voor vervoer - opgeven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072-5331297. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhin derd, wilt u dat dan zo spoedig mogelijk doorbellen. Dubbele vernieling personenauto HEILOO - In de nacht van 11-12 janu ari werd aan de Vredenoord een perso nenauto vernield. Aan bestuurderszijde van de groene Volvo V50 werd een kras met een lengte van ongeveer 2 meter aangebracht. De horizontale kras liep over een gedeelte van het voorportier over het achterportier naar het achter scherm. De schade wordt geraamd op 1000 euro. Dezelfde auto werd weer vernield in de nacht van 17-18 januari. De auto stond toen geparkeerd op het het Zevenhuizen. De auto werd weer bekrast. De kras werd aangebracht boven de kras die eerder aangebracht werd. Deze schade wordt ook geraamd op 1000 euro. Verkeerscontrole HEILOO - Op maandag 17 januari werd van 09.00 tot 10.30 uur op de Vennewatersweg een snelheidscontrole gehouden. Tijdens de controle werden 6 overtredingen geconstateerd waarbij de maximumsnelheid van 50 km. per uur werd overschreden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 83 km. uur Hierna werd van 10.45 tot 11.45 uur een roodlicht controle gehou den op de spoorwegovergang aan de Kerkelaan. Tijdens de controle werden geen overtredingen geconstateerd. Diefstal flatscreens HEILOO - Uit het magazijn van een bedrijf aan de Westerweg werden maandagmiddag 17 januari drie televi sies ontvreemd. De drie flatscreens stonden in het magazijn zonder verpak king en waren bedoeld als showmateri aal. Op het moment van de diefstal was het bedrijf alleen toegankelijk met de code van de toegangsdeur. Omdat geen braakschade werd gecon stateerd wordt vermoed dat de dader(s) op de hoogte zijn geweest van de code van het alarm. Vernieling personenauto HEILOO - In de nacht van dinsdag op woensdag 11-12 januari werd op de Slootenslaan een personenauto ver nield. De groene Volkswagen Golf werd op 2 plaatsen bekrast. De schade wordt geraamd op 650 euro. Diefstal Bets HEILOO - Uit de schuur van woning in Boekenstein werd een damesfiets ontvreemd. De diefstal van de grijze damesfiets van het merk Gazelle type Superieur werden vrijdag 21 januari tussen 09.30 en 23.30 uur gepleegd. De schuur waarin de niet afgesloten fiets stond was niet afgesloten. Inbraak HEILOO - Bij een woning aan de Kennemerstraatweg is woensdag 19 januari tussen 17.15 en 19.05 uur inge broken. De daders zijn binnen geko men via een raam aan de achterzijde van de woning. Er zijn veel goederen ontvreemd zoals een flatscreen tv, een computer en lcd-scherm en een fotoca mera. HEILOO - De aftrap was nog een schot in het ongewisse, maar de vele spontane reacties maken het een en ander al heel concreet! In rap tempo wordt er vorm gegeven aan het project 'Heiloo op de bühne voor Azië'. Het eerste uitgangspunt- dat iedereen met enig talent of specialiteit, eens de kans moet krijgen om dat te laten zien, is goed aangeslagen. Zowel de jeugd als het volwassen segment van Heiloo hebben al zoveel verschillende items aangemeld dat een weg terug niet eens meer mogelijk is! En dat laatste zou ook meer dan zonde zijn, omdat er waarschijnlijk nog nooit zo een bonte verzameling Heilooër talent op een middag te zien is geweest. Vandaar dat de naam 'Overvloed van Heiloo' geko zen is! Een naam die aangeeft hoeveel talent en leuke acts er eigenlijk wel in ons dorp aanwezig zijn. Maar ook een naam die verwijst naar de verschrikke lijke vloed in Azië. Inmiddels is de datum ook beter in zicht en zal het een middagvoorstelling worden in maart, hopelijk in ons eigen Beun Theater. Omdat er een divers aanbod is van acts door en voor kinde ren maar ook door volwassenen voor volwassenen heeft het organiserend comité een aparte oplossing gevonden: het programma zal uit twee delen bestaan! Voor de pauze het jongeren programma, en na de pauze het vol wassen deel. Mensen kunnen gewoon een volledig entreebewijs kopen, maar desgewenst ook een halve. Het doel is dat zoveel mogelijk mensen aan het programma kunnen deelnemen. Ook van buiten Heiloo zijn er al heel leuke aanmeldingen, maar de eerste aan dacht gaat uit naar bijdragen uit eigen dorp. Er is nog beperkt plaats voor extra inbreng van acts, met name voor het tweede deel. Ook medewerking in de organisatie en op de dag van de voorstelling zelf is welkom.Wie graag zijn steentje bijdraagt voor of achter de schermen, kan contact opnemen met Karien Fabius, tel:072 5334191 of kfa- bius@quicknet.nl. Voor de opbrengst van deze benefietvoorstelling is geko zen voor een concreet doel: het Prithipura weeshuis op Sri Lanka. Om de kosten van de voorstelling in te dekken, zodat de opbrengst optimaal kan worden, zijn sponsorbijdragen ook meer dan welkom. Want het tweede uitgangspunt van dit project, een bene fietvoorstelling, moet natuurlijk wel wat opleveren! stelde. In het andere vak was het Nico Schouws die in het eerste uur twee flin ke en twee kleine voorns wist te landen en daarmee zijn vakwinst. Het zijn ook Teun Kanon en Nico Schouws die in de laatste wedstrijd gaan uitmaken wie zich winterkampioen 2005 mag noe men. In vak A waren er helaas een aan tal vissers zonder vis, terwijl in het B- vak elke deelnemer in ieder geval vis wist te landen. Uitslag: Vak A 1. Nico Schouws 4 vissen 1.200 gram, 2. Gert Lute 1 vis 375 gram en 3. Toon Collonello 1 vis 25 gram. Vak B 1. Teun Kanon 4 vissen 2.750 gram, 2.Theo Breedijk 5 vissen 2.450 gram en 3. Herman Otte 5 vissen 2.350 gram. HEILOO - Het jeugdjudo is nog altijd meer een jongens- dan meisjesgebeu- ren. Zo zijn veel toernooien dan ook gemengd van opzet. En, alhoewel meis jes judoën tegen jongens van dezelfde leeftijd en gewicht, moeten zij altijd een extra stapje zetten om van een jongen te winnen. De praktijk leert dat jongens altijd hun uiterste best doen om 'niet van een meisje te verliezen'. In ieder geval één maal per jaar is dit niet aan de orde: Het Meidentoernooi van Hikari in Zaandam. Dit jaar leken er wel wat minder aan meldingen wat wellicht ook de verkla ring was voor sommige onlogische poule-indelingen. De animo van de mei den was er afgelopen zondag echter niet minder om. Elise Kuipers begon haar eerste twee wedstrijden fanatiek tegen veel grotere tegenstanders, maar verloor helaas beide keren met een ippon. Ook de derde partij stond ze goed te judoën. Nadat in de reglementaire tijd niet gescoord was, kwam de 'golden score' op naam van haar tegenstander. De laat ste partij wist Elise evenwel winnend af te sluiten met een ijzersterke houd greep. Elise viel buiten de podiumprij- zen, net als Maaike Stevenson. Maaike was nog herstellende van de griep. Na twee verloren partijen moest zij helaas opgeven. Karen Guit en Jasmijn Lesterhuis zaten in dezelfde poule. Nadat Karen haar eerste wedstrijd verloor op scheidsrech- tersbeslissing, wist zij haar twee volgen de partijen knap te winnen. Jasmijn won haar eerste partij in de 'gol den score' met een yugo en de tweede wedstrijd met een mooie 'o soto gari' (beenworp). De derde partij werd Jasmijn overgenomen en verloor zij. De laatste wedstrijd ging tussen de club genoten onderling. Alhoewel de strijd lange tijd gelijk opging moest Jasmijn in het grondgevecht uiteindelijk haar meerdere erkennen in Karen. Dit bete kende voor Karen een fraaie eerste plaats. Jasmijn viel op basis van judo- punten net buiten de prijzen. Lotte van Vemde verloor haar eerste partij nipt met yugo. De tweede partij ging het de hele tijd gelijk op en ook in de golden scoretijd werd niet gescoord. De scheidsrechter besliste uiteindelijk niet in Lotte's voordeel. De volgende twee partijen werden vervolgens weer knap Cursus Nordic Walking bij Sportinstituut het Vennewater is groot succes! HEILOO - Een van de laatste trends op sportgebied is Nordic Walking. Nordic Walking is overgewaaid uit Duitsland en Oostenrijk waar deze sport al immens populair is gewor den. Nordic Walking is een wandel- vorm waarbij gebruik wordt gemaakt van speciale wandelstokken, poles genaamd. Door het gebruiken van deze poles worden met name de spie ren van de rug, schouders en armen actiever gebruikt. Hierdoor neemt het energieverbruik met 20 procent toe in vergelijking met Sportief Wandelen! Bij Sportinstituut het Vennewater hebben het afgelopen jaar meer dan vijftig personen de cur sus Nordic Walking gevolgd. Tijdens deze cursus leerden zij om te gaan met de poles onder leiding van een gediplomeerd Nordic Walking trai ner. Na het volgen van deze cursus kunnen zij de trainingen gaan volgen (zaterdag van 9.00 tot 11.00 uur) welke gegeven worden in de nabije; natuur van Heiloo en omgeving. Ook zijn er deelnemers die na het volgen van de cursus zelfstandig deze sport beoefenen. U bent hen misschien al tegengekomen! Zaterdag 5 februari start Sportinstituut het Vennewater een nieuwe cursus Nordic Walking. De cursus wordt gegeven op de zater dagochtend van 11.00 tot 12.00 uur en bestaat uit 6 lessen van een uur. Ook starten wij weer met een cursus vanaf 19 maart. U kunt gebruik maken van de poles van Sportinstitut het Vennewater. Geef u snel op want er kunnen een beperkt aantal deelne mers meedoen! Sportinstituut het Vennewater, tel: 072-5330344, www.sivennewater.nl, infó@sivenne- water.nl. gewonnen door Lotte. Met een laatste verliespartij viel ook Lotte jammer genoeg net buiten de prijzen. Beter af ging het Karen Stevenson en Corina Henselmans. Ook zij waren in dezelfde poule ingedeeld. Karen won haar eerste partij overtuigend met een houdgreep en ook haar tweede en derde partij met een hele snelle ippon. Corina Henselmans is pas sedert een half jaar overgestapt van turnen naar het judo. Dat zij over veel aanleg beschikt, bleek ook zondag. Alhoewel zij tegen ervaren judoka's op de mat stond won zij haar eerste wedstrijd met een houdgreep en haar tweede partij met een mooie over name. De derde partij werd een con frontatie tussen de clubgenoten onder ling. Karen het zich niet misleiden en eiste de eerste plaats op met een over winning op Corina. Hierna moest Corina nog 1 partij judoën voor de twee de plaats. Corina verzaakte niet een legde heel knap beslag op het zilver. De meiden van Dojo 't Loo zien al weer uit naar het meidentoernooi van 2006. Maar tot die tijd moeten ook de jongens oppassen. De meiden zullen geen stap opzij zetten. Om kans te maken op een mand vol boeken konden klanten van Boekhandel Deutekom hun gegevens invullen in de winkel. De gelukkige winnares is mevrouw Vendel uit Heiloo gewordenzij mocht een mand vol prachtige boe ken van Uitgeverij Prometheus/Bert Bakker in ontvangst nemen. CASTRICUM - Op woensdag 2 februari start bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de cursus zelfver dediging voor vrouwen: tien lessen van 19.30 tot 21.00 uur. Kosten 72,- Veel vrouwen worden in hun leven, zowel verbaal als fysiek, geconfron teerd met diverse vormen van (seksu eel) geweld, zonder dat ze weten hoe ze zich hiertegen kunnen verweren. Tijdens deze cursus kómen zowel de fysieke als de mentale kanten van de zelfverdediging aan bod en wordt het geheel in een historisch en maat schappelijk perspectief geplaatst. Hierdoor word je jezelf niet alleen bewuster van de diverse signalen uit je omgeving en leer je daar, verbaal of fysiek, een adequaat antwoord op te geven, maar neemt ook je zelfver trouwen en je gevoel van veiligheid toe. Bovendien is het een bijzondere en leuke vorm van conditietraining. Door inhoud en fysieke belasting is de cursus minder geschikt voor vrou wen jonger dan 18 en ouder dan 55 jaar. Lezing dyslexie De laatste jaren horen we steeds meer over dyslexie; wat is dit nu pre cies en welke kenmerken heeft ditf leerprobleem, waar kinderen en ook volwassenen mee kampen. Wat bete kent het voor hen in de praktijk? We besteden ook aandacht aan de ver schillende visies op dyslexie en hoe kunnen we dit leerprobleem herken nen bij kinderen in de basisschool leeftijd en het voortgezet onderwijs. Welke stappen kan men onderne men, als er een indicatie is voor dys lexie, door leerkrachten en ouders. Daarbij komen ook de onderwerpen aan de orde: hoe ga ik er als leer kracht mee om in de klas, het eventu eel doorverwijzen naar andere instanties, tips voor ouders, welke hulpmiddelen zijn er voor dyslectici. De noodzaak van een dyslexieverkla- ring wil ik graag onder uw aandacht brengen. Ook wordt er kort ingegaan op dyscalculie.Tot slot nog enige aan bevelingen t.a.v. literatuur over dit onderwerp,zowel voor kinderen als voor volwassenen, op woensdag 2 februari en op donderdag 10 februari een lezing over dyslexie van 19.30 tot 21.30 uur. Kosten 9,- docente Marjo van Eggelen. Whisky in a nutt shell Malt whisky heeft een magische uit straling. Niemand weet dat beter dan Lowie van Herpen die al jarenlaftg elk jaar naar Schotland gaat om te proeven en te leren van de mensen die de whisky maken. Dit levert natuurlijk vele verhalen en anekdo tes op. Deze verhalen, originele mate-' rialen en soms een gedicht omlijsten de whiskies die op deze avond geschonken worden. Maar liefst vijf top malt whiskies: Mannochmore, Auchentoshan, Bowmore Cask Strength, Aardbeg Ten en Royal Lochnagar, gaat u proeven met daar bij behorende hapjes van gerookte zalm, smökey cheddar en toast. Aan het eind van de avond zullen vele,;; maar niet alle, vragen beantwoord zijn. Malt whisky is dan ook een pro duct waar je nooit over uitgepraat raakt. Woensdag 2 februari 09.30 tot! 22.00 uur, kosten 22,- Cursus meditatie Op donderdag 3 februari start bij plu sactiviteiten Bonhoeffercollege de; cursus meditatie, acht lessen van 19.30 tot 21.00 uur, kosten E 58,-. Het leven wordt voor velen van ons door onrust en drukte beheerst. Het is dan een verademing om via een simpele: meditatie in contact te komen met de stilte en plezier: het in harmonie zijn. Meditatie is bewust zijn van jezelf en je omgeving op een onbevangen manier. Het ervaren van één zijn mét alles, zonder belemmeringen van lichaam of gedachten. Het is een ont dekkingsreis in jezelf: vol verrassin gen. In deze cursus zullen verschillen de meditatievormen aan bod komen; met en zonder beweging en geluid. Op deze manier krijg je zicht op w# meditatie is en wat het voor je kan doen. De meditatie wordt afgestemd op de groep; er is geen verschil voor beginners en gevorderden. Ieder zal datgene ervaren wat op dat moment voor hem of haar aan de orde is. Op maandag 7 februari start bij plu sactiviteiten Bonhoeffercollege de cursus torso maken, twee lessen van 19.00 tot 21.00 uur, kosten 38,-; deze torso is gemaakt van koud por selein, een klei die droogt aan de> lucht. De torso wordt bevestigd aan een standaard en is uitgevoerd in een zilver-patina kleur. De cursusprijs is inclusief 18,50 materialen. LIMMEN - Afgelopen zaterdagmid dag hield kinderdagverblijf de Kwekkerij een gezellig open huis. Niet alleen was er tijd voor een drankje en een praatje, maar er werden ook pan nenkoeken gebakken en voor een klein prijsje verkocht voor het goede doel... giro 555. Dit leverde een nieu we wetenswaardigheid op voor de zeer ervaren leidsters Suzanne en Marjolein: Een meisje van nog geen 2 jaar kan bijna 5 grote pan nenkoeken eten... achterelkaar! Wat zal dat een grote meid wor den!!! Ook de grote mensen lie ten zich niet kennen... en werd flink gegeten, het was immers voor het goede doel en werd er niet gegeten, er werd altijd wel wat in de pot gedaan! Ondertussen klonken vele loven de woorden over het prachtige kinderdagverblijf, de mooie villa waarin het gevestigd is en de rustige ligging. Verbazing alom over de lage prijzen die berekend wor den, kortom, zoals altijd was het een prima sfeertje in de Kwekkerij. Ook buiten de tijden van het officiële open huis om is er altijd gelegenheid om te informeren of om even te komen kij ken. Bel 072-5110487 of kijk op www.de-kwekkerij .nl. <*"88

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 14