Cursus levensverhalen schrijven 4»$ mededeling 6000 euro opgehaald voor Azie tijdens jubileum Klein Varnebroek Keer op Keer schenkt 5000 aan Dorcas te Andijk Een nieuwe badkamer? Praat eens met Khismeester Lambert Lukkassen Een skidroom wordt werkelijkheid... Immmmmmmn 8|ouwen en wonen ededelingen Ypedisco SSBi UITKIJKPOST - 26 JANUARI 2004 - PAGINA 06 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. hmwmwMwmm HEILOO vervolg van pagina 4 Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Fontein Verschuirlaan 9 - vergroten woning [reg.nr. 2004/0389] Keldercroftlaan 24 - vergroten woning met eet kamer en bijkeuken [reg.nr. 2005/0015] Middelhof 13 - vergroten woning met erker en luifel voorgevel [reg.nr. 2005/0014] Schoutslaan 1 - veranderen woning en garage [reg.nr. 2005/0016] Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks- balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het plaatsen van een erker aan de voorzijde van de woning op het perceel Butterlaan 20. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 27 januari 2005 gedu rende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te ver lenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemoti veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 20 januari 2005 Geboorten Laura d.v. P.J. Croux en M. Bruinzeel Benjamin P., z.v. P.C.T.J, Haverkamp en M. Leek Anouk A.C., d.v. R.A.J. Letschert en I.C. Bolten Isabella S., d.v. M.J. Jonkers en K. van Rijnsoever Iris J., d.v. H.R. Kramer en E.E. Edelman Elders geboren Kyle C, z.v. J.C.P. Sprenkeling en L. Bartlett KylianJ.C, z.v. P.J.H. Aubroeck en E.H. 't Hart Hannah L.S., d.v. R.W.M. van der Sluijs en K. Vos Huwelijken D.L. Beers en W. Molenaar Overleden J.J. Bommer C.J. Bijvoet Elders overleden C.J. Uijtenhaak Pas-65 De Wet op de uitgebreide identificatieplicht is op 1 januari 2005 in werking getreden. Vanaf deze datum moet iedereen in Nederland van 14 jaar en ouder een geldig identiteitsbewijs kunnen tonen. De Pas-65 is een overbodig document geworden, omdat 65-plussers met hun identi teitsbewijs hun leeftijd kunnen aantonen. Daarnaast worden 65-plussers onnodig op kosten gejaagd als ze nog een Pas-65 zouden moeten aanschaffen om bepaalde faciliteiten te kunnen verkrijgen. Om deze reden heeft het Ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport de financiering van deze pas beëindigd en verstrekt de gemeente de Pas-65 niet meer sinds 1 januari 2005. Bent u reeds in het bezit van de Pas-65, dan kunt u de pas blijven gebruiken. Alle aanbieders van kor tingen zijn hiervan op de hoogte. f.4Wal en milieu Oud papier hoort in de papiercontainer De inzameling van oud papier in de container aan het Vennewater valt onder verantwoording van vrijwilligers uit het verenigingsleven en levert hun vereniging extra inkomsten op. Dit brengt veel werk met zich mee en kost de leden van de verenigingen heel veel tijd. Zij zorgen dat de container zo goed mogelijk wordt gevuld en papier en rommel naast de container wordt opgeruimd. Oneigenlijk gebruik papiercontainers Het is daarom jammer dat niet iedereen begrijpt dat de container uitsluitend bedoeld is voor oud papier. Nu blijkt dat er al meer papier naast de in de papiercontainer wordt gegooid, zoals grof huisafval. Dit misbruik kost de vereniging extra geld. Wij vragen u om karton plat te vouwen en het losse papier zoveel mogelijk in afgesloten dozen te doen zodat niet bij elke windvlaag de parkeer plaats weer vol ligt. Glas, piepschuim en ander afval behoort niet in de papiercontainers. Daar zijn weer andere con tainers voor. Grof huisvuil hoort ook niet op deze plaats, maar bij de gemeentelijke afval brengplaats aan het Rosendaal 2, welke elke dag geopend is van 08.00 tot 16.00 uur en elke zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Glas- en textielcontainers In Heiloo is het verboden voor 06.00 uur en na 22.00 uur glas en textiel in de containers te deponeren (Algemene Plaatselijke Verordening, APV). Aan inwoners wordt gevraagd hier reke ning mee te houden. Als u overlast heeft van de containers dan kunt u dat melden bij medewerkers van de afdeling (072) 535 68 68. Ook voor verdere vragen hier over kunt u hen bellen. Direct omwonenden hebben begin januari een brief ontvangen over de nieuwe containers. Wat mag er in de containers? In de textielbakken kunnen de volgende zaken: alle kleding en toebehoren, schoeisel (per paar gebundeld), linnengoed, woningtextiel, hoofd deksels, dekens en pluchen beesten. Stop geen zwaar verontreinigde textiel in de containers, dit kan worden aangeboden in de grijze rolemmer. Ook geen vloerbedekking en tapijten. Op de afvalbrengplaats van de gemeente kunt u deze goederen gratis inleveren Glas dat in de glasbak kan, zijn alle lege eenma lige glasverpakkingen (flessen en potten) waarin dranken, eten, cosmetica en medicijnen hebben gezeten. Dus ook klein glas, zoals potjes van babyvoeding, kruidenpotjes, tabascoflesjes, par fumflesjes en deodorantflesjes. Er zijn ook typen glas die niet in de glasbak mogen: gebroken ruiten (vlakglas), glaskeramiek (ovenschalen), (gebroken) drinkglazen, gloeilampen, TL-buizen, kannen, kristal en spiegels. Dit glas kunt u inle veren bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16,00 uur en iedere zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. Koopzondagen 2005 Het college van burgemeester en wethouders heeft in de vergadering van 7 december 2004 de volgende twaalf data aangewezen als koopzon dagen in Heiloo in 2005. 9 januari meubelbranche 13 maart winkelcentra 28 maart bouwmarkten, meubelbranche en tuincentra 5 mei bouwmarkten en tuincentra 16 mei bouwmarkten en tuincentra 9 oktober winkelcentra 16 oktober meubelbranche 27 november winkelcentra 4 december tuincentra 11 december tuincentra 18 december tuin-en winkelcentra 26 december meubelbranche Deze data komen overeen met de suggesties die de winkeliersverenigingen aan de gemeente hebben gedaan voor de diverse branches. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organi satieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. Maquette Stationsplein te bezichtigen Voor de ontwikkeling van het nieuwe plan Sta tionsplein in Heiloo is er een fraaie maquette gemaakt. Deze is vanaf woensdag 26 januari tot en met vrijdag 5 februari a.s. te bezichtigen op het gemeentehuis van Heiloo. De maquette laat zien hoe het plan Stationsplein eruit gaat zien. Rotteveel M4 gaat het plan reali seren. Naast de ondergrondse parkeergarage worden ook de nieuwe winkels op het Stations plein gerealiseerd, plus de daar bovenliggende appartementen. Het appartementencomplex heet 'De Blinken'. De gemeente Heiloo en Rotteveel M4 Vastgoed- ontwikkeling zijn het vorige week eens geworden over de uitgangspunten voor de ont wikkeling van het nieuwe plan Stationsplein in Heiloo. Burgemeester H. den Boon namens de gemeente Heiloo en de heer H.L.M. Rotteveel van Rotteveel M4 hebben de samenwerkings overeenkomst waarin alle afspraken zijn kend. Meer informatie De maquette van het plan Stationsplein is te bezichtigen tijdens de reguliere openingstijden van het gemeentehuis: maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Dijk van de gemeente Heiloo, telefoonnummer (072) 535 67 92. Aanvraag monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 17 van de Monumentenwet 1988, op 5 januari 2005 een aanvraag voor een vergunning is ingediend voor het realiseren van een schildering op de achter wand van de Genadekapel op het terrein van Onze Lieve Vrouwe ter Nood aan de Kapellaan (rijksmonument). Ter inzage De vergunningsaanvraag ligt met ingang van huis. Deze is geopend op maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en op maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Ook kunt u de aanvraag inzien na afspraak met mevrouw Van Breugel va%de afdeling Monumentenzorg, telefoonnummer (072) 535 67 55. Indienen zienswijzen Gedurende de genoemde periode kunnen ziens wijzen over de bovengenoemde wijziging van meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Toestemming muzikale festiviteit Burgemeester en wethouders verlenen toestem ming aan de Stuurgroep Trefpunt tot het organiseren van een vrijwilligersavond met levende muziek in het ontmoetingscentrum voor ouderen, Abraham de Bois-hof 2 op vrijdag 4 februari 2005 van 20.00 tot 23.00 uur. Dit op grond van artikel 4.1.3. van de Algemene Plaat selijke Verordening 2000. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organi satieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. Verkeersbesluit Het college van burgemeester en wethouders Het realiseren van een algemene invaliden parkeerplaats in de directe omgeving van Hildebrandhof 30. Dit wordt kenbaar gemaakt door het plaatsen van het verkeersbord E6 (invalidenparkeerplaats). Mogelijkheden tot bezwaar Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u, binnen zes weken na de dag van deze publicatie, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend kan tevens een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. HEILOO - Zondag 23 januari vierde restaurant Klein Varnebroek aan De Omloop 22 in Heiloo haar 20-jarig jubileum. Samen met vele gasten- die in die 20 jaar bij het restaurant heb ben gegeten, hun bruiloft of een ander feest hebben gevierd- zakenre laties en andere belangstellenden, werd het jubileum groots gevierd. Deze middag kon uitgebreid worden genoten van diverse culinaire proeve- rijen, topentertainment en de gezel ligheid van Klein Varnebroek. Kinderen en kleinkinderen konden zich uitleven op de mini winterkermis op het parkeerterrein van Klein Varnebroek. Omdat eigenaren Pieter en Gerda Ranzijn en alle medewer kers geen cadeaus wensten, was er een bus neergezet, waarin giften kon den worden gedoneerd. Maar liesft 6000 euro werd opge haald, geld dat in zijn geheel wordt geschonken aan het Platform Heilöo Wereldwijd, die nauw contact hebben met een school in Sri Lanka. Door de zeebeving is daar nu hard geld nodig is voor de wederopbouw van scholen en huizen en voor verloren school materiaal. CDA fietst weer door het dorp HEILOO - Op zaterdagmorgen 29 januari fietsen de CDA fractie- en bestuursleden door Heiloo. Wanneer u hen wilt spreken, komen ze graag bij u langs. In dat geval graag even een bericht naar: Elly Beens, tel. 5338208 of e-mail: ellybeens@quicknet.nl Tweedehands kinderkledingbeurs HEILOO - Op zaterdag 5 maart is er weer een kinderkledingbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois hof 2 in Heiloo. U kunt 1 tafel huren voor 5 euro. Het gaat om de verkoop van tweedehands kleding en speelgoed. Dus niet voor de verkoop van restpar tijen nieuwe kleding. De markt is van 10.00 tot 12.00 uur. Voor verdere infor matie en aanmelding kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo: 072- 5331297 HEILOO - Vrijdag 28 januari is er weer een Ypedisco voor alle kinde ren van de basisschool. Van 19.00 tot 20.30 uur in de Ypsalon aan de Hucht. Entree en consumpties 0.50 euro. Nieuw: Health Center Heiloo HEILOO - Een nieuw fitnesscentrum met professionele begeleiding. Fitness met schemabegeleiding: het programma van Healt software. Het centrum is voor jong en oud, voor iedereen die wat extra lichaamsbeweging kan gebruiken. Kom een keer langs, neem een (gratis) proef les van onze voorjaarskorting. Het fit nesscentrum opent vanaf 29 januari, openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, en zondag van 11.00 tot 14.00 uur. Industrieterrein Oosterzij 7, tel. 072-5338210. HEILOO - Afgelopen vrijdag 21 janu ari toog een groot aantal vrijwilligers van Keer op Keer naar de stichting Dorcas te Andijk om een werkbezoek te brengen aan de stichting Dorcas. Onder het genot van een kop koffie kregen de vrijwilligers van Keer op Keer een lezing over het werk van Dorcas. De hulporganisatie Dorcas houdt zich bezig met o.a. het opzetten van projecten in Oost-Europa en diverse landen in Afrika om de bevol king de mogelijkheid te geven een bestaan op te bouwen. Ook geven ze sociale hulp in de vorm van voedsel voorzieningen en noodhulp bij diverse acute rampen. Voor Keer op Keer was het bezoek aan Dorcas zeer de moeite waard. Een van de vrijwilli gers: "We worden er op deze manier weer aan herinnerd waar we in de winkel mee bezig zijn. En dat is niet alleen winkeltje spelen, maar het, op een indirecte manier, lenigen van de nood van zoveel mensen. Al het leed kunnen we niet veranderen, maar wel verzachten door HEILOO - Sinds een jaar heeft Heiloo er een professioneel klussen bedrijf bij. Voor een lekkende kraan, kleine verbouwing, een nieuwe keu ken, een nieuwe badkamer of een laminaat vloer kan men terecht bij Klusmeester Lambert Lukkassen. Lambert was gedurende zijn hele werkzaam leven actief in de uitvoe rende bouw en heeft grote en kleine opdrachten uitgevoerd. Hij beschikt over vergunningen om ook construc tief werk te maken. De stap naar zelf standigheid was niet groot, hoewel hij kleinschalig aan de slag ging. Hij heeft er voor gekozen om een samen werking aan te gaan met de professi oneel werkende franchise-organisatie Klusmeester in Almere. Lambert stort zich niet geheel onvoorbereid in het nieuwe avon tuur, zoals al aangegeven. Een ver bouwing van een keuken, badkamer of zolder, het plaatsen van een schut ting, dakramen en dakkapellen beho ren tot de meest uitgevoerde klussen. Recentelijk renoveerde hij een com pleet huis, waar de eigenaar door het leveren van slecht werk van een ander, behoorlijk mee omhoog zat. Over zijn motivatie zegt Lambert: „Dit onderhoudswerk blijft me trek ken. Als je een mooie klus gedaan hebt en de klanten zijn tevreden geeft dat nieuwe energie om met de vol gende klus te beginnen. Ik ben niet iemand die van half werk houd en soms wel heel erg precies. In zet me graag in om klanten snel van hun ver- bouwingsprobleem af te helpen." Nog een voordeel voor de klanten is dat Lambert geen voorrijkosten berekent en altijd eerst een offerte uitbrengt. Garantie? Hij werkt vol gens de Uitvoeringsvoorwaarden van de branchevereniging de VLOK, waar hij bij is aangesloten, alsmede bij de Geschillencommissie Klussen bedrijven. Wie meer wil weten over dit Heiloos bedrijf kan een kijkje nemen op de website www.klusmeester.nl. Telefo nisch is hij bereikbaar via nummer 072-5323676, zijn e-mailadres is l.luk- kassen@klusmeester.nl. HEILOO - Ieder mens is een boek. Elk leven ritselt van verhalen, gebeurtenissen, geschiedenissen, dwaze voorvallen en memorabele situaties die soms doorverteld wor den maar vaker nog in een vergeten hoekje van een mensenhoofd sluime ren. Soms wordt gezegd: dat moet je eens opschrijven, en soms denk je zelf: eigenlijk zou ik eens naar de pen moeten grijpen. Voor alle mensen die de daad nu eens bij de gedachte wil len voegen start dinsdagmiddag 1 februari in Heiloo de cursus levens verhalen schrijven. In tien middagen is het natuurlijk niet mogelijk een heel levensverhaal op papier te krij gen. In deze cursus wordt daarom ook een verkenningtocht onderno men naar stukjes levensverhaal. Via schrijfoefeningen wordt gezocht naar stukjes van de legpuzzel. Er wordt gegraven naar jeugdherinneringen, er wordt geschreven naar aanleiding van gerichte opdrachten en soms met behulp van foto's. Ook wordt in de cursus aandacht besteed aan de tech niek van het schrijven. De teksten worden met elkaar besproken en des kundig becommentarieerd. Aan het eind van de cursus heeft elke deel- ne(e)m(st)er een herinneringsboek gemaakt, een kleinood voor later of voor kinderen en kleinkinderen. De cursus bestaat uit 10 bijeenkomst op dinsdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. De groepen bestaan uit niet meer 5 personen om een zo'n persoonlijk mogelijke sfeer te hand haven. De begeleiding is in handen van Margreet Schouwenaar, docente en schrijfster. Voor informatie en/of opgave kunt u na 18.00 uur bellen met 072-5332418. een helpende hand te reiken, door middel van daadwerkelijke hulp, hoe klein dan ook. Het is voor de klanten in onze winkel een goede gedachte, dat zij door hun aankopen echt een steen tje kunnen bijdragen". Na het zien van een zeer indrukwekkende film en dia's over het werk van Dorcas en het scho lenproject in Albanië, waar Keer op Keer in 2004'5000 euro voor bijeen heeft gebracht, was er een rondleiding door de immense hal van de organisa tie. In deze hal liggen goederen opge slagen, die klaar liggen voor verzen ding naar de diverse oorden waar Dorcas actief is. Ook werd tijdens het bezoek een cheque van 5000 euro overhandigd aan Dorcas-medewerker André Blank. Het geld wordt besteed aan het opknappen en inrichten van scholen in Albanië. U kunt bij Keer op Keer nog steeds uw gebruikte spullen inbrengen. Openingstijden: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 toto 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEEMSKERK - Michelle van Helwerden (14 jaar) van Skicentrum Heemskerk maakte een droom waar! Zij werd in Alle leeftijdscategorieën én ook bij de seniorenkampioen schappen Nederlands kampioene sla lom skiën in Uden. Ook haar broertje Jimmy van Herwerden (10) werd eer ste in zijn leeftijdscategorie. Vorige week was het dus feeststemming alom. Ook andere kinderen die bij Skicentrum Heemskerk trainen, zet ten hele goede prestaties neer tijdens de Nederlandse Kampioenschappen. Bibi Zeeman (19) werd derde, Arlene Wierda (13) achttiende, Jesse Keiler (13) achtste, Milou van Gelderen (12) vierde, Lizzy Genefaas (11) twaalfde, Ronne Keiler (9) vijfde en Kris Wierda (9) achtste. Deze kinderen skiën drie keer per week, en sinds dit seizoen verzorgt Richard Molenaar (eigenaar van Skicentrum Heems kerk) twee van deze wekelijkse trai ningen. Deze jonge skitalenten heb ben dit seizoen een geweldige sprong in hun techniek gemaakt en het kan niet anders dan dat Richard Molenaars aanpak hier een belang rijk aandeel in heeft gehad. Er is volop bedrijvigheid bij Skicentrum Heemskerk; ook in de shop. „De voorraad skischoenen wordt bij ons voortdurend op peil gehouden", ver telt Marko van der Zande (ook eige naar). „Wij hebben zo'n 15 a 20 ver schillende modellen in elke maatse- rie. Zo kun je bij elke klant een schoen adviseren en passen die geschikt is voor het skiniveau, de leeftijd en de persoonlijke voorkeur van de klant. Als extra service geven wij bij de skischoenen gratis op maat gemaakte orthopedische zooltjes weg. Normaal betaalt de consument hier 59,95 voor! Wilt u vast even het wintersportsfeer tje proeven onder het genot van een Glühweintje, dan moet u echt even langskomen. Bijvoorbeeld voor de exclusieve skikleding van de merken Peak, Castelbajac, Rossignol hangen. En u kunt vast profiteren van kortin gen van 20% op een deel van deze collectie! Voor informatie en aanbie dingen kunt u surfen naar www.ski- centrumheemskerk.nl. Het adres is Communicatieweg 4D, 0251-248500. v.l.n.r: Marit Zeeman, Arlene Wierda, Milou van Gelderen, Michelle van Herwerden, Bibi Zeeman, Lizzy Genefaas, trainer Richard Molenaar, Kris Wierda, Jimmy van Herwerden, Jesse Keiler en Ronne Keiler, (eigen foto) Heiloo contact y:;if ;-'r v A:.. ïMm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6