Uitslagen SV Vredeburg Nieuws rond Spiegel van de lage landen gepresenteerd Uitslag zevende wedstrijd HSV Kennemerland Finale Rabobank bosloop AYC op 27 februari \<vde eg\° Barre omstandigheden bij zeevissen DWV Fotoclub Castricum bij DEFA Concert in Slotkapel Bouw Fixet in Limmen heeft hoogste punt bereikt Handbalsters Dimtronic Meervogels verliezen Levenslied en smartlappen op Bonhoeffercollege Mensendieck Heiloo buigt zich nogmaals over vergoedingen mededeling Jan Marijnissen ontvangt eerste exemplaar in Den Haag Infodag over Zuid-Afrika, Australië en de USA bij Goodbookers The Fortunes en Toni Macaroni publiekstrekkers Golden Classics festival Clinics Nordic Walking bij Sportsfactory UITKIJKPOST - 16 FEBRUARI 2005 - PAGINA 8 Uitslagen Heilooër Bridge Club Uitslagen bridgeclub Fumez pas Uitslagen Bridgeclub Limmen Tweedehands voetbalbeurs bij De Foresters Geslaagde zwemmers in De Watertoren Reumafonds huldigt medewerkers Disco in De Watertoren Unieke PC-helpdesk van Pee-Cee.nl HEILOO - Veertien doorgewinterde zeevissers van DWV hebben op zater dag 12 februari onder barre omstandig heden voor de eerste keer van de kant gevist. De bedoeling was om op de noordpier bij Wijk aan Zee te vissen, maar door de weersomstandigheden werd zoveel mogelijk de luwte van de binnenkant opgezocht. Ondansk het weer werd er toch nog redelijk vis gevangen. De vangst bestond uit Gul, zeebaars, wijting en steenbolk. Eerste werd Gerrit Ynsen, gevolgd door Roland Klaver en Joop Nieuwland. Verder nieuws: De eerste wadwedstrijd wordt dit jaar op 23 juli gevist op de Oosterschelde. Er worden veel bijzon dere vangsten verwacht in dit Zeeuwse water. Snel opgeven is belangrijk, de streep wordt gezet bij 25 personen. De eerstvolgende wedstrijd is op 26 maart. Opgave voor deze wedstrijd is nog mogelijk. Informatie en opgave: E. Wijckelsma, tel. 072-5337330, e-mail: emil.wijckelsma@ hccnet.nl of R. Blok, tel. 072-5336108. HEILOO - SV Vredeburg speelde vrij dag ronde 17 van de interne competitie. R. van de Storm maakte het J. Admiraal dermate lastig dat Admiraal ondanks zijn materiaalvoorsprong in tijdnood koos voor remise. Hetzelfde gebeurde bij de tweede topper: B. Stolp tegen M. Weigraven. Stolp had zelfs een stuk meer maar de tacticus Weigraven zocht telkens complicaties en wist in dit mijnenveld Stolp zodanig te verwarren dat hij remise aanbood. Er veranderde hierdoor niets in de top-4. C. Dinkla won op regelmatige wijze van R van de Heijdt en klom naar een verdienste lijke vijfde plaats. H. Ebels herstelde zich van zijn matige spel van de afge lopen weken en dwong de koning van G. Hafkamp naar het midden van het bord. Runner-up G. Hafkamp overzag hoofdschuddend zijn ruïnestelling en liet zich als een lam naar het slachtveld leiden. G. Pouw startte angstig zijn par tij tegen de lange tijd afwezige J. Limmen, die zijn ruime Corus-ervaring tentoonspreidde en Pouw geen enkele kans gaf. In groep B won Allard de Vries met een mooi schaakmat van Floris-Jan van Zanten. Allard staat nu stevig op de eerste plaats gevolgd door Alex Termes die won van Dylan de Vries. Uitslagen: Groep A. J. Admiraal-R. vd Storm remise, B. Stolp-M. Weigraven remise, D. Keijzer-P. Zwart 1-0, G. Hafkamp-H. Ebels 0-1, J. Limmen-G. Pouw 1-0, C. Dinkla-P vd Heijdt 1-0, E. Levering-T. Al 0-1, D. Aafjes-R. Rommel remise, J. Levering-M. Sturk 0-1, G. de Graaf-T. Beentjes 1-0, M. Wester-S. Sofan 0-1, M. Koot-N. Pepping 1-0, T. Witkamp-M. Hendriks 1-0, J. de Graaf-M. Voorwalt remise, M. Krom-M. Kos 0-1W. Mijnsbergen-M. van Buuren 1-0 Groep B. Allard de Vries-Floris-Jan van Zanten 1-0, Bert Hollander-Thomas Voorwalt 1-0, Alex Termes-Dylan de Vries 1-0, Ozair Dahi-Karel Voorwalt 0-1, Irene Klaver-Alex Zwart 1-0, Steven Boon- Loek Admiraal remise, Remi Aafjes- Hidde Ebels 0-1, Bart Pepping-Laura Aafjes 0-1 HEILOO - Dinsdag 8 februari: A lijn: 1. Grootjen-Hurkmans 60,00. 2. Klerk-Stark 59,17, B lijn: 1. fam. Elsman 64,58. 2. Mark-Ribberink 57,29. Donderdag 10 februari: A lijn: 1. fam. Moscou 57,08. 2. Smit-Tiel 53,33. B lijn: 1. fam. de Winter 59,58.60.2. fam. Boukens 54,17. C lijn: 1. fam. Romar 58,75. 2. Rohn- Zuurbier 56,67. D lijn: 1. Jonker-Vogel 68.13.2. Beentjes-Nielen 65,63. HEILOO - De uitslagen van 10 februari zijn: Lijn A: 1 T. Kunst T. Rosier 61,67; 2 S. Sandkuijl T. van Vliet 57,92; 3 M. G. Jacques 57,08; Lijn B: 1 E. Haafkens R. Kunst 59,17; 2 M. N. Mons 58,75; 3 R. J. TUrk 56,67; Lijn C: 1 M. Rozemeijer C. Zwart 69,42; 2 J. J. Knegt 57,67; 3 T. Bras T. Geerling 55,5; Lijn D: 1 G. P van Lochem 70,42; 2 A. R. van der Werf 61,25; 3 L. de Bree T. Waelput 58,33. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 9 februari als volgt gespeeld: A-Lijn: l.Dolmans-Bollweg 62.05, 2.v.Duyn-v.Toornburg 54.02, 3.Bom- Kruyswijk 50.89, B-Lijn: 1. v.Roest- Strauss 56.79, 2. Fam.de Nijs 55.36, 3. Klous-v.Straaten 53.93, C-Lijn: 1. Mooij-Boelhouwer 60.16, 2. Valkering-v.Charldorp 54.02, 3. Eichhorn-Schoonakker 52.23, D-Lijn: l.v.d. Horn-Kops 62.50, 2. Endel- Wulterkens 57.50, 3. Goedhart-de Wijs 53.93, E-Lijn: 1. Oosterling- Slemmer 58.93, 2. Zwart-de Graaf 57.14.3. Beentjes-Duindam 55.36. EGMOND - Mirjam Karres (piano) en Sandra Karres (viool) verzorgen zon dag 20 februari een concert in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Op het programma staan werken van van Beethoven, Bartok (Roemeense Volksdansen) en van Astor Piazolla. Het concert begint om 15.00 uur en vanaf 14.30 kunt u in de Slotkapel terecht. Kaarten kunt u reserveren bij Mw. Thyssen 072-506 2033 of bij dhr. W.Noteboom 072-506 2387 en kosten 10,00 CJP/658,00 en kinderen tot 12 jaar 5,00, dit alles inclusief koffie en koek. EGMOND - Vrijdagavond 18 februari komt bij de vereniging De Egmondse Foto Amateur in het verenigingsge bouw naast de RK Kerk in de Wilhelminastraat in Egmond aan Zee de fotoclub Castricum op bezoek. Regelmatig worden bij diverse foto verenigingen in Nederland dit soort uitwisseling avonden georganiseerd. Dit keer is De Egmondse vereniging dus gastheer (en vrouw) voor de Fotoclub Castricum vanaf 20.00 uur. Een delegatie van acht leden laat op deze avond hun werk zien en geeft hierbij uiteraard ook tekst en uitleg. De ervaring heeft geleerd dat dit soort avonden voor alle foto liefhebbers zeer leerzame avonden zijn. Niet alleen de boeiende verhalen achter het tot stand komen van de getoonde dia's en foto's komen aan bod, maar ook de techniek en bewerkingen komen ter sprake. Zo zal er binnenkort een foto expositie worden geopenc in Hotel Zuiderduin waarbij foto-hot mdjes te zien zijn van fotowerken n de leden over Egmond aan Zee. van Duin-B Termes-B. van Blekemolen Diermen 0-1, 0-1, prIEIL,Qg>r SV De ForestersJioudt op 19 februari in de trainingshal een tweedehands voetbalbeurs van 10.00 tot 12.00 uur. Inbrengen van voetbal artikelen kan op woensdag 16 februa ri van 14.00 tot 16.00 uur en op vrij dag 18 februari van 19.00 tot 20.00 uur. Alles moet duidelijk geprijsd ingeleverd worden. Deze prijzen zijn vaststaand, er kan dus niet afgedon-. gen worden en de prijzen mogen alleen in hele of halve euro's zijn. De spullen worden door vrijwilligers van de vereniging voor u verkocht. 20% van de opbrengst is voor De Foresters. Dit zal ten goede komen aan de jeugdafdeling. Onder tweede hands voetbalspullen wordt verstaan: gebruikte voetbalschoenen, zaal- schoenen, trainingspakken, voetbals hirts, sporttassen, voetbalvideo's -en boeken, etcetera. Uw opbrengst en eventueel niet-verkochte spullen kunt u ophalen op zaterdag 19 febru ari van 17.00 tot 18.00 uur. Voor vra gen kunt u terecht bij Yvonne Sombroek, tel. 072- 5340062 of Erica Zwart, tel. 072-5332317. HEILOO - Zondag 13 februari werd door visvereniging HSV Kennemer land gevist in de Zaan te Wormerveer. Een stevige bries, flinke natte sneeuw buien en hagelbuien: niets bleef de vis sers bespaart. Daarbij was de gevoel stemperatuur door deze extreme omstandigheden niet echt aangenaam. Maar al snel werd er dan toch vis gevangen. Na het eerste uur had een ieder vis en was het vooral Teun Kanon die bleef doorvangen. Een uur voor tijd passeerde een grote zandboot en was het over met de pret. Een enkeling ving daarna nog een vis, maar dat was een uitzondering. Bij weging bleek dat Teun Kanon weer had toegeslagen en zich terecht winterkampioen mag noemen, met vijf maal eerste en een tweede plaats. In het ander vak was het Daan van der Venne die zijn vak wist te win nen. In de wintercompetitie eindigden Nico Schouws en Theo Breedijk gelijk op punten en op vangstpunten, zodat het aantal gevangen vissen in de com petitie uitsluitsel moest geven. Dat was 77 stuks voor Nico Schouws en 68 stuks voor Theo Breedijk, zodat zij respectie velijk als tweede en derde zijn geëin digd in deze wintercompetitie. Uitslag: Vak A 1. Teun Kanon 19 vissen 6.300 gram, 2. Sjaak Veldt 7 vissen 4.600 gram en 3. Jan j asperse 5 vissen 2.000 gram. Vak B 1. Daan van der Venne 8 vissen 5.200 gram, 2.Harrij van Dessel 7 vissen 4.025 gram en 3. Gert Lute 11 vissen 2.925 gram. Einduitslag wintercompetitie 2004- 2005: 1. Teun Kanon 6 punten, 327 vangstpunten, 2. Nico Schouws 10 pun ten, 291 vangstpunten (77 stuks), 3. Theo Breedijk 10 punten, 291 vangst punten (68 stuks), 4. Gert, Lute 11 pun ten, 135 vangstpunten. 5. Harrij van Dessel 12 punten,^? vangstpunten. EGMOND - 'Spiegel van de lage lan den', titel van het laatste boek van kunst- en filmredacteur, schrijver en journalist Henk ten Berge, is afgelopen woensdag in Den Haag gepresenteerd. Jan Marijnissen, voorzitter van de SP, mocht het eerste exemplaar in ont vangst nemen. Het boek is zeer de moeite waard voor iedereen die geïnte resseerd is in onze geschiedenis. Het is vormgegeven door middel van korte verhalen, gesitueerd in heden en verle den. „De keuze op Jan Marijnissen is niet gevallen om politieke redenen maar omdat hij de parlementariër was die een paar jaar geleden het idee opperde in Nederland een Huis van de Geschiedenis op te richten naar het voorbeeld van de grote ons omringen de landen. Het boek heeft met vader landse geschiedenis te maken maar is geen leer- of geschiedenisboek. Het is een boek met verhalen naar aanleiding van standbeelden die weer met de geschiedenis te maken hebben. Gewoon een lekker leesboek met veel prikkelende en plagerige informatie. Geen reden voor geschiedenisang sten", aldus de in Egmond-Binnen woonachtige schrijver. Zuinig met standbeelden Ten Berge, in Den Haag in gezelschap van zijn uitgever Kees de Bakker (Uitgeverij Conserve), liet weten met verbazing kennis te hebben genomen van de nauwelijks nog aanwezige ken nis van 'het verleden' in ons land. „Jongere mensen weten amper iets van 'vroeger'. Nederland is bovendien zui nig met standbeelden. Straten willen we nog wel naar onze helden vernoe men, of pleinen. Maar een standbeeld is wat anders. Als er al eens een wordt geplaatst dan mag het weer niet te veel kosten. De beelden uit vroegere eeu wen hebben nog wel een behoorlijke allure, maar voor die uit de moderne tijd had men kennelijk niet veel geld over. Wie in het kunstenaarsdorp Bergen het eerbetoon aan Adriaan Roland Holst ziet, zou gaan denken dat deze Prins der Dichters als een lilliput ter door het leven is gegaan. En de Wilhelmina op het Rokin in Amsterdam doet eerder denken aan een meisje van middelbare leeftijd dan aan een dominante vorstin", aldus de schrijver. Dolle Mina Toch is het hem gelukt een dertigtal (fraaie) beelden van prikkelend com mentaar te voorzien. Hij reisde stad en land af en dook in. de archieven om 'de verhalen achter de beelden' boven water te krijgen. Dit ging vaak gepaard met de nodige hilariteit, wanneer de schrijver op straat aan voorbijgangers vroeg van wie het beeld was en wat deze persoon dan in het verleden heeft gedaan om als standbeeld te worden vereeuwigd. Zo liep Henk ten Berge door Amsterdam en sprak op de hoek van de Churchillaan een ouder echt paar aan met de vraag of zij wisten wie het standbeeld (Wilhelmina Drucker oftewel Dolle Mina, strijder voor de vrouwenbelangen in Nederland) ver beeldde. De vrouw: 'lets van de oorlog zeker? Nee? Ik schaam me dood, ik woon hier al 32 jaar maar ik zou het niet weten.1 De man: 'Ik werk als timmerman in West. Daar heb je beelden die ik wel ken. Dominee Nieuwenhuis. Dat was een rooie die voor de arme klasse opkwam. Een goeie rooie. Voor die tijd tenminste.' Zij, na het beeld aandachtig geïnspec teerd te hebben: 'Er staat een naam op. G.J. v.d. Veen '39. Zo zal ze dan wel heten. Hij: 'Nee, G.J. v.d. Veen '39, dat moet Gerrit van der Veen zijn, een verzets held die de moffen hebben gefusilleerd. Die was beeldhouwer eigenlijk. Gerrit van der Veen heeft dus dit beeld gemaakt.' Wanneer Ten Berge de mensen voor zichtig vraagt of zij wel eens van Dolle Mina gehoord hebben, reageert de man enthousiast: 'Ja natuurlijk, wilde wijven, dat waren die wilde wijven.' Zijn vrouw als door een wesp gestoken: Daar heb je hém weer met zijn wilde wijven. Hij heb het altijd over wilde wijven!' 'Niet', gromde haar man. 'Niet over wilde wijven. Over lekkere wijven.' Nou ja, da's toch hetzelfde.' 'Helemaal niet', protesteerde hij. 'Lekkere wijven zijn okay. Wilde mot ik niet.' 'Hij mot geen wilde. Toevallig maak jij dat niet uit.' 'Oh nee? Wie dan wel? Jij zeker!' 'Precies. Je begint het eindelijk een beetje te begrijpen.' Een treffende dialoog oog in oog met Wilhelmina Drucker. Soms moesten beelden eens wat terug kunnen zeggen. Of goedkeurend knikken... Spiegel van de Lage Landen (256 pagi na's) is te koop bij dé boekhandels voor E 18,- (richtprijs). Voor meer informa tie over de schrijver en uitgever kijk op www.conserve.nl of mail info@conser- ve.nl. J Jan Marijnissen bedankt Henk ten Berge voor het eerste exemplaar van Spiegel van de Lage Landen. Kees de Bakker van Uitgeverij Conserve kijkt goedkeurend toe, CASTRICUM - De laatste bosloop van AVC van dit seizoen wordt op 27 febru ari gehouden. Op deze dag wordt de KNAU-wedstrijd van de Kennemer Cross Cup gelopen. Deze wedstrijd is voor de vrouwen 7,4 kilometer en voor de mannen 10,7 kilometer. Ook is er een wedstrijd voor de jeugd, want deze keer valt de beslissing wie de pupillen- cup. en wie de juniorencup wint. Het parcours gaat door het duingebied tus sen Castricum en Heemkerk en is onverhard. Naast de afstanden van de Kennemer Cross Cup kan er ook een lange afstand gelopen worden, die van de klassieke 10 Engelse mijl (16,1 kilo- AKERSLOOT - De handbaldames van Dimtronic Meervogels speelden zondag tegen RK DES in Kudelstaart. Dimtronic Meervogels ging slecht van start en keek als snel tegen een 8-1 achterstand aan. Verdedigend zat het niet goed dicht en aanvallend werd er EGMOND- Afgelopen weken is er weer afgezwommen. Hier volgen de resultaten: Zwemvaardigheid: snorkelen 1: Robin Bouwland, Menno Groen, Rhea Koning, Jaep Koning, Jordy Sturm en Thomas Noordeloos. Snorkelen 2: Marco Eckhardt, Danny de Groot, Denise Mooy, Kelly Snijders, Noortje Wijker. Snorkelen 3: Kimberley Baas, Ester Blaauboer, Jennifer Gouda, Bas Groot, Valentine Leek, Lotte Leek, Jeroen Steketee, Rowanne Zonneveld. Diploma A: Tom Bockting, Jet Dekker, Rutger Drenth, Kim de Goede, Wouter Groot, Myrthe Groot, Hidde Hoekstra, Dean Hof, Wiep van Kimmenade, Robin van de Knaap, Anna Koopman, Elisa Mans, Sharon Meyer, Wazyma Mohensi, Mostafa Mohensi, Jens Mueller, Justin Recourt, Sanne Röpke, Bernd de Ruijter, Arak Saakyan, Jesse Sengers, Nick Stam, Jesse Tromp, Robert de Waard, Angela de Wit, Tim Zoon. Diploma B: Jolijn Bollen, Larissa Broomans, Rick Buter, Milan Groot, Fleur Hendriks, Jip van der Himst, Casper Jolen, Max Kareis, Max Koel, Tom Koopman, Eva Middelburg, Ilse Neuman, Gerben Pastijn, Nikita Schuijt, Jasper Vasbinder, Mijs Visser, Cheyenne Voos, Sebastiaan Wijn, Melanie de Wit, Julia Zonneveld, Ted Zwart, Lisa Zwart, Tim Zoon. verzuimd te scoren. De ruststand was 12- 5 voor RK DES. De tweede helft ging voor beide teams gelijk op. Maar Dimtronic Meervogels kon het grote gat niet dichten. De eindstand was 22-12. Volgende week speelt Dames 1 om 13.30 uur in sporthal de Lelie tegen SV Baarn. meter) .Ter herinnering: net zoals bij de loop van 5 december en die van 2 janu ari is er één categorie vrouwen. Dit geldt voortaan voor alle boslopen die georganiseerd worden. De afstand die de pupillen gaan lopen is 2,3 kilometer. Het wordt spannend of de huidige kop lopers hun positie gaan behouden. Nino Kraaijer staat bij de jongens aan kop en Marjolein Reitsma bij de meis jes. Bij de junioren die 4 kilometer gaan afleggen, zijn Emiel Admiraal en Caressa Toonstra de nummers één van dit moment. De start en finish van alle afstanden zijn op het atletiekterrein De Duinloper. De jeugd gaat als eerste van start om 10.15 uur, de andere afstanden starten om 10.45 uur. Inschrijven kan vanaf 9.30 uur op De Duinloper. De inschrijfgelden bedragen voor de jeugd 2,50 (inclusief herinnering). Dit geldt zowel voor de 2,3 kilometer als voor de 4 kilometer. Voor de senioren bedragen de inschrijfgelden voor de 7,4 kilome ter 3,- 4,50 met herinnering), voor de 10,7 kilometer 3,50 (met herinne ring 5,-) en voor de 16,1 kilometer 4,- (met herinnering 5,50). De uitsla gen komen op de websitewww.avcastri- cum.nl. te staan. Inlichtingen: Corine Bosma, tel. 0251- 671523 of e-mail bos- loop@avcastricum.nl LIMMEN - Het hoogste punt van tij dens de bouw van de nieuwe Fixet Bouwmarkt in Limmen is bereikt. Nog maar net twee weken geleden is begonnen met de bouw. De Fixet Bouwmarkt moet half mei opengaan voor het publiek. De zaak van Ab, Gré en zoon Patrick Meeldijk is nu nog 700 vierkante meter groot. „Dat wordt ruim 2000 vierkante meter. We kunnen zo ons assortiment verbreden en veel meer aan onze klanten laten zien." Het nieuwe gebouw heeft een verdieping waar kantoren komen en veel van de ruimte wordt op die ver dieping gereserveerd voor het laten zien van verschillende schuifkastsyte men. Verder komt er een groot en hoog magazijn." HEILOO - GoodBookers, de vakan tie-, reis- en avontuurwinkel aan de van Aostastraat in Heiloo houdt op 27 februari samen met GoodBookers Alkmaar aan de gedempte Nieuwesloot 4 in Alkmaar, de GoodBookers wereld infodag. Op deze dag kunt u alles te weten komen over reizen naar Zuid-Afrika, Australië en de USA. Met een indruk wekkende audio-visuele presentatie geeft GoodBookers een uitgebreide beschrijving van het land en de diver se reismogelijkheden dat het biedt. De landen die tijdens de GoodBookers infodag centraal staan hebben veel te bieden. GoodBookers biedt wel meer dan 1001 mogelijkhe den van culturele reizen, exotische strandvakanties en ontdekkingsrei zen, tot actieve vakanties en cruises. Het is ook mogelijk om aan de hand van eigen eisen en wensen de reis op maat te laten samenstellen. De erva: ren Amerika specialisten van GoodBookers helpen graag bij het;, samenstellen van een eigen reis. Gedurende de GoodBookers infodag/. staat voor elk land een aparte presen tatie van een uur gepland. Om 10.00/ uur en om 14.30 uur Australië, om 13.00 uur Zuid-Afrika en om 11.30 en' 16.00 uur de USA. Bij deze presenta ties zijn GoodBookers médewerkers aanwezig die alle vragen kunnen beantwoorden. De toegang is gratis. Reserveren is noodzakelijk. Voor informatie en aanmeldingen kan men bellen naar: GoodBookers 072- 5323150 of 072-5153833 of mailen naar info@heiloo.goodbookers.nl of info@alkmaar.goodbookers.nl EGMOND - Op zaterdag 19 februari wordt voor de laatste maal het Golden Classics festival georganiseerd in Hotel Zuiderduin te Egmond aan Zee. Op deze avond zijn optredens van de legendarische 60's formatie The Fortunes en de inmiddels befaamde coverband Toni Macaroni the Swinging Devils. Het voorprogramma wordt verzorgd doorThe Surphonics. Kijk voor speciale Golden Classics arrangementen op www.zuiderduin.nl of bel: 072-7502000. Kaarten 17,50 per stuk zijn nu verkrijgbaar bij de vol- HEILOO - Tijdens de jaarlijkse bijeen komst van het collectecomité Heiloo zijn C.G. Stikkel en G.M. Wolse gehul digd door het de rayonleider van het Reumafonds Gera Rodi. Meer dan 25 jaar hebben beidé dames meegewerkt aan de collecte. Wilt u ook meehelpen om reuma te bestrijden? Bel dan naar Gera Rodi, tel. 0226-313745 of email: g.rodimuurlink@reumafonds.nl. De collecte is van 13 tot en met 19 maart. gende verkoopadressen: Hotel Zuiderduin (Egmond aan Zee), Pop Eye (Alkmaar)en bij de VW-kan- torenAlkmaar, Bergen-Schoorl, Castricum en Egmond. Tevens zijn er kaarten beschikbaar via Ticket Service: www.ticketservice.nl en tel. 0900- 3001250. Meer informatie over deze en andere evenementen treft u aan op www.goldenclassics.nl EGMOND - Op vrijdag 18 februari is er weer disco in de Watertoren. Het zwembad is open van 18.00 - 22.00 uur en de disco is van 19.00 - 21.30 uur. Er is disco op iedere derde vrijdagavond van de maand. Voor 6 april staat er weer een spelletjesmiddag voor de woensdagmiddag gepland. Het zwem bad is open van 09.30 tot 17.00 uur en de spelletjes zijn van 14.00 tot 15.30 uur. De kinderen krijgen na inlevering van hun deelnemerskaart een glaasje limonade en een zakje snoep. Spelletjes worden gedaan op de eerste woensdag van de maand met uitzondering van de schoolvakanties. Meer info krijgt u via: 072-5062196 of www.dewatertoren.com. HEILOO - „Vanwege de nog steeds aanwezige onduidelijkheden hebben we weer het een en ander voor u op een rijtje gezet. Deze informatie geldt ook voor fysiotherapie en oefenthera pie Cesar. Eerst nog even voor de duidelijkheid een overzicht over de manier van ver goeden per 1 januari 2004: Voor ver zekerden boven de 18 jaar vindt er vergoeding plaats vanuit de aanvul lende verzekering. Dit geldt ook voor de eerste 9 behandelingen bij chroni sche aandoeningen. Vanaf de 10de behandeling voor chronische aandoe ningen vindt er weer 100% vergoe ding plaats vanuit de basisverzekering. Voor verzekerden onder de 18 blijft de vergoeding onveranderd 100% vanuit de basisverzekering van het ziekenfonds. Van alle verzekerings maatschappijen hanteert alleen Univé een vergoeding van 75% in plaats van 100% uit de aanvullende verzekering. Er geldt dan een eigen bijdrage van ongeveer 6 per behandeling. Per 1 januari 2005 vergoedt Univé behande lingen van verzekerden met een top- pakket 100%Voor verzekerden met een basis- of uitgebreid pakket is er niets veranderd. Overige verzeke ringsmaatschappijen hanteren deze eigen bijdrage niet. Tip: De meeste ziekenfondsverzekeringen kunnen premieverhogingen nog tot 28 februa ri worden gewijzigd of opgezegd. U kunt dus nog overstappen naar een andere verzekeringsmaatschappij. Handig is te kijken op www.indepen- der.nl. Controleer wel altijd uw polis voorwaarden. Tot slot: Oefentherapie is inzetbaar bij alle aandoeningen aan het bewegingsapparaat. Een aantal voorbeelden zijn: werkgerelateerde klachten (waaronder RSI), bekken klachten, arthrose, hernia, Parkinson, reuma, ademhalingsklachten en stressklachten." Voor vragen of het aanvragen van een folder kunt u ons bereiken onder tel. 072-5338114, Mensendieck-Heiloo: www.mensen- dieck-heiloo.nl CASTRICUM - De plusactiviteiten op het Bonhoeffercollege: Matthaus Passion, Op woensdag 9 maart start bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de cursus Matthaus Passion: drie lessen van 19.00 tot 21.00 uur, kosten 31,- In de eerste les geven we een beeld van het dagelijks leven van Bach als Thomascantor in Leipzig en behande len we de ontstaansgeschiedenis van de Matthaus-Passion. In de tweede en derde les bespreken we het werk zelf. De cursusprijs is inclusief tekstboekje. Levenslied en smartlap, op vrijdag 11 maart organiseert Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de lezing Levenslied en smartlap van 15.30 tot 17.00 uur, kosten 6,- In zijn lezing zal Henk Brandsma stilstaan bij het ontstaan, de geschiedenis, de verbrei ding en de inhoud van deze schrijnen de liederen. Van 'Het waren twee koningskinderen' tot Het broekie van Jantje' van 'Achter in het stille klooster' tot 'Manuela'. Snoeien, op maandag 14 maart start bij de Plusactiviteiten de cursus Snoeien: Drie theorielessen van 1 uur en 45 minuten van 19.00 tot 20.45 uur en een praktijkles van 3 uur. Kosten 45,- Wanneer, hoe en met welk materi aal kan ik het beste snoeien, zodat er voor plant, boom en heester een zo optimaal mogelijk resultaat ontstaat. Ook het snoeien van fruitbomen wordt in deze cursus uitgebreid behandeld. Het geleerde wordt de eer ste zaterdag na de theorielessen in de HEILOO - Sportief Wandelen en Nordic Walking wordt steeds popu lairder. Steeds meer mensen kom je tegen met wandelpoles. Ter kennismaking met het 'Noors Wandelen' kunt u zich aanmelden voor de nieuwe reeks introductie-trai ningen. Ook binnen de revalidatie- trainingen (sportief wandelen voor mensen met een beperking) wordt er gebruik gemaakt van deze wandelpo- les.Een clinic duurt een uur en geeft u een realistisch beeld over de inhoud van de cursus. De kosten zijn 10 euro per clinic, u dient zich op te geven om deel te kunnen nemen. Het aantal deelnemers per clinic is beperkt. In Heiloo kunt u op vrijdag 4 en 11 maart om 13.00 uur meedoen aan de clinic Nordic Walking of u laten informeren over de revalidatie- wandeling. Aanmelding bij de Sportsfactory aan de Westerweg 291 in Heiloo. tuin van één of meerdere cursisten in praktijk gebracht.Voor informatie en inschrijving, tel. 0251-659119 of kijk op www.plusactiviteiten.nl. REGIO - Uw computer is inmiddels niet meer weg te denken uit uw omge ving. U mailt, bezoekt webpagina's, bewerkt foto's of muziek. Veelvuldig gebruik en bedreigingen van buitenaf, bijvoorbeeld virussen en spyware kun nen ervoor zorgen dat uw computer niet goed meer werkt. Loskoppelen en naar de leverancier brengen was tot voor kort uw enige mogelijkheid. Pee- Cee.nl heeft nu de ideale oplossing voor uw PC-problemen. Nooit meer met uw computerkast onder de arm naar de een PC reparateur. Nooit meer minutenlang in de wacht staan bij tele fonische helpdesks, die vervolgens juist uw probleem niet blijken op te kunnen lossen. Nooit meer het advies krijgen om 'dan maar uw harde schijf te wis sen' om u vervolgens met een lege PC achter te laten. Alex en Petra Lucas uit Bergen van Pee-Cee.nl doen het hele maal anders! Binnen 2 minuten maken zij op eenvoudige wijze contact met uw PC, waarna, samen met u en stap voor stap, uw computerprobleem wordt opgelost. Dit zonder abonnementsver-- plichting voor particulieren! Voor hulp- via internet betaalt u slechts 18,- per kwartier of een gedeelte daarvan. Na afloop hoort u wat de kosten zijn en dat wordt bevestigd met een factuur. Om de kosten laag te houden wordt de gebruikte tijd eenmalig geïncasseerd. Verder hoeft u geen voorrijkosten te betalen; u beslist zelf wanneer u van onze service gebruik wenst te maken en hoeft dus niet te wachten. Ook kan Pee-Cee.nl training geven,zowel tele fonisch als on line. De helpdesk van Pee-Cee.nl is maandag tot en met vrijgg dag bereikbaar, van 09.30 tot 20.30 uurf-£ op tel. 06-23406721. Kijk voor meef% informatie op www.pee-cee.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8