RT 1 OPEr i HUIZEN ROUTE OPEN HUIZEN ROUTE HSY-jeugd warmpjes wintermaanden door Judoka Maureen Groefsema wordt Nederlands kampioen Bronzen plak voor Siem Boekei Danspaar Philipoom en van Londen finalisten in Hilversum Zeevogels wint nipt van Petten Beginnerslessen degenschermen 5 MAART 2005 Prijzenfestival Judoka's Dojo 't Loo 5 MAART 2005 www.era.nl www.era.nl UITKIJKPOST - 23 FEBRUARI 2005 - PAGINA 10 Cees Donkersloot nieuwe trainer van Zeevogels EGMOND AAN DEN HOEF - Cees Donkersloot wordt de nieuwe hoofd trainer van Zeevogels. De vijftig-jarige oefenmeester uit Heiloo speelde zelf voor het tweede elftal van AZ '67, eer steklasser Leek en de Foresters. In de jaren tachtig sloot de technisch begaafde voetballer zijn actieve voet balloopbaan af bij Zeevogels in Egmond aan den Hoef. Donkersloot was eerder trainer bij v.v. Bergen, de Germaan en de hockeyers van de Terriërs uit Heiloo. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maan dagavond 21 februari gespeelde wed strijden zijn als volgt: A-lijn: 1. Dolmans - Schouten 59.9, 2. De Bruyckère - de Waal 59.4: B-lijn: 1. De Groot - Laan 56.8,2. Fam Kemper 55.2. C-lijn: 1. Lind - v Vliet 62.5,2. V. Baar - Haan 57.8. D- lijn: 1. Bolweg - Pohley 59.7, 2. Kat - Smit 56.9. E-lijn: 1. V Dam - Dekker 60.0,2. Weefyuizen - Polle 56.2. HEILOO - Zaterdag 19 februari wer den er in Nijmegen de Nederlandse kampioenschappen gehouden voor de judoka's onder 20 jaar. Niet alleen een prijs winnen op dit toernooi is belang rijk. Maar ook het verkrijgen van één of meerdere A-toernooien in de L20 hangt aan dit kampioenschap vast. Op dit moment is wel het grootste jongste talent van Nederland de 13-jarige Maureen Groefsema uit Heiloo in de - 48 kilo. In de finale trof ze Glynis Rojot (Nederlands kampioen dames en -20 in 2004) Na ruim een minuut judoën tilde Maureen Royot omhoog en met een vliegende worp belande Maureen met vol punt boven op Royot. Zo werd Maureen Nederlands kampioen. In het zelfde gewicht wist ook clubgenoot Birgit Ente knap de derde plaats te behalen. Verder werd Mikos Salminen bij de heren in de -60 kilo Nederlands kampioen. Lisa Tempelaars, dames -63 kilo, werd tweede van Nederland. Rosanne van Schaick eindigde als derde. Maureen Groefsema Nederlands kampioen HEILOO - Tijdens de dit weekend gehouden Nederlandse kampioen schappen indoor atletiek te Gent heeft Siem Boekei van Trias uit Heiloo ver dienstelijk geacteerd op de 800 meter.Terwijl hij nota bene de afge lopen tien jaar geen 800 meter gelopen had is hij erin geslaagd na een gerichte en uitgekiende voorbereiding een derde plaats te behalen bij de masters 40 (dit zijn veteranen van 40 jaar en ouder). Hij was ervan overtuigd dat een eindtijd van rond de 2 minuten tot de mogelijkheden zou behoren. Zijn race was daarop ook afgestemd. Ronde tijden van 30 seconden per 200 meter zouden hem naar de gewenste eindtijd moeten brengen. In de laatste ronde echter met nog 150 meter voor de boeg liet de souplesse hem in de steek en konden twee tegenstanders hem nog Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 16 februari als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. v.d.Eng-Straathof 61.61, 2. Bom-Kruyswijk 58.04, 3. Limmen-Zijp 55.36, B-Lijn: 1. Fam.v.d.Molen 63.57,2. Hulsebosch-Zeeman 59.29, 3. v.Buytenen-Strauss 58.21, C-Lijn: 1. Witting-v.Charldorp 58.57, 2. Mooij- Boelhouwer 55.71, 3. Andriessen- Noom 55.00, D-Lijn: 1. Vriend-Zwalua 57.59, 2. Goedhart-de Wijs 57.29, 3. Op 't Veld-Witting 53.65, E-Lijn: 1. Nijman- Castricum 56.25, 2. Duykersloot- Kaandorp 55.80,3. Oosterling-Slemmer 54.91. Uitslagen SV Vredeburg HEILOO - Vrijdag 18 februari speelde SV Vredeburg ronde 18 van de interne competitie. Uitslagen: Groep A. B. Stolp - H. Ebels 0-1, M. Weigraven - C. Dinkla remise, R. Rommel - J. Levering 1-0, R. Termes - E. Stolp 0-1, G. de Graaf - J. de Graaf 1-0, T. Al - G. Pouw remise, J. Tebbens - B. Blekemolen 0-1, M. Kos - H. Levering 0-1, T. Witkamp - M. Wester 0-1, N. Pepping - M. van Buuren 1-0, M. van Rees - S. Sofan 1-0. M. Koot - M. Krom 0-1, C. Pepping - M. Hendriks remise, T. Beentjes - E. van Duin 1-0, W. Mijnsbergen - J. Limmen 0-1, Groep B Allard de Vries - Alex Termes 0-1, Floris - Jan van Zanten- Karel Voorwalt remise, Bert Hollander - Dylan de Vries 0-1, Ozair Dahi - Laura Aafjes 1-0, Bart Pepping - Irene Klaver 0-1, Steven Boon - Fabienne Mijnsbergen 0-1, Loek Admiraal - Joep van Zanten 1-0, Tom Beentjes - Remi Aafjes remise, Hidde Ebels - Thomas Voorwalt 1-0. Heilooër Bridge Club HEILOO - De uitslagen van dinsdag 15 februari: A lijn: 1. Huting-Huting 69,17.2. Starink-de Jong 57,50. B lijn: 1. fam. Elsman 63,75. 2. Dortmont- Schaaper 62,92, Donderdag 17 februari: A lijn: Schreiber-Werdmuller 59,17. 2. Smit-Tiel en de Bruyckere-Stark 58,33. B lijn: 1. fam. Boukens 65,63. 2. fam. Hutten 59,38. C lijn: 1. fam. Van Os 60,42 2. Bikker-Cavalini 59,38. D Lijn: 1. fam. Piet 65,00. 2. Hendrikse-Schram 55,42. ERA LIMMEN - Zondag 27 februari is alweer de slotronde van de wintercom petitie 2005. Een serie wedstrijden op het Stet, waarbij er wisselend veel en weinig is gevangen. Tot nog toe wist Rien Faasse uit Castricum er 398 te vangen, onder andere door een top- vangst in de tweede wedstrijd (221 stuks). Hij leidt het klassement met zeven punten, op de voet gevolgd door Han Duin en Jan Walta, ieder met acht punten. Deze vissers hebben ook nog een afschrijver tegoed, en elk van hen kan nog kampioen worden. Co Bakker volgt in hun kielzog met 15 punten, maar die kan een acht wegvissen. Gevaarlijkste outsider is Peter van der Heijdt, die nog geen vol klassement heeft, maar bij winst op zeven punten kan komen. De laatste wedstrijd wordt gevist op zondag 27 februari en dat betekent verzamelen om 8.30 uur op het haventje van het Stet. Na de wed strijd wordt er een.gezamenlijke snert- maaltijd aangeboden aan de aanwezige deelnemers. Tevens is er verloting en de prijsuitrei king van dit seizoen. Opgeven voor de wedstrijd bij Peter van der Heijdt op tel: 072-5051056, tot vrijdag 25 februari, 21.00 uur. Thssenstand: 1. R. Faasse (HVC) 7 punten. 2. H. Duin (de Sander) 8 punten. 3. J. Walta (DVW) 8 punten. 4. C. Bakker (Limmen) 15 pun ten. 5. Jan Kaandorp (Limmen) 19 pun ten. 6. J. Leurs (Limmen) 20 punten. Op 20 maart beginnen we al met de eerste wedstrijd van de Limmerpoldercup. We beginnen de reeks met een stukswed strijd op het Stet. Hierna volgen nog wedstrijden op gewicht, op aantal en op gecombineerd klassement. Totaal komen er 7 wedstrijden die meetellen voor de eindstand. Om in het klasse ment te worden opgenomen moeten er 4 wedstrijden worden meegevist. De deelname is net als de wintercompetitie vrij voor leden van DVW, De Sander, HVCastricum en HSV Limmen. Resultaten Trias atleten Schoorl Run in Groet HEILOO - Zondag 13 februari zijn er diverse goede tijden neergezet door een flinke groep Trias-atleten. Resultaten Groet uit Schoorl Run: 10 kilometer (Nederlands kampioen schap): Matthijs Kunzel 32.55 (47e heren senioren) Louis Dam, 33.07 (derde heren veteranen 40), Fridthjof Koomen, 34.20 (zevende heren vetera nen 40), Marco Prins, 35.56 (95e heren senioren), Remko van Hoven, 35.57 (96e heren senioren), Dennis Bruggecate, 36.23 (120e heren senio ren), Dick ten Bruggecate, 38.09 (7e heren veteranen 50), Bettina Haupt, 45.47 (37e vrouwen senioren), 21 kilo meter: Peter Hopman, 1.11.09 (achtste heren senioren), Joop Koopman, 1.25.40 (tweede herenveteranen 55), Sandra Groen, 1.30.15 (4e vrouwen senioren), 4 kilometer (junioren): Pim Molenaar, 13.26 (zevende), Maarten Gouda, 13.29 (achtste). De totale wedstrijdselectie is voorzien van sweaters met daarop het nieuwe logo van de club. Omdat het logo op de achterkant prijkt hebben de kinderen, speciaal voor de foto, de sweater achterstevoren aangetrokken HEILOO - De wedstrijdselectie ging het afgelopen weekend gesplitst op pad. De 'witte- en gelebanders'gingen met Wesley Groefsema naar het jaar lijkse ontwikkelingstoernooi van Randers de Geus in Broek op Langedijk. De hogere banders reisden met Sander Groefsema af naar IJmuiden waar Oyama voor de 13e keer het 'Open Velsense' had georgani seerd. In Broek op Langedijk brachten de judoka's van Dojo 't Loo hun ontwik keling in de praktijk. In een speelveld van ruim 100 judoka's wist Roel Verlooy knap beslag te leggen op een derde prijs in de categorie -23 kilo. Ook fraaie derde prijzen waren wegge legd voor Thijs Kampstra (-25 kilo), Maaike Stevenson (-27 kilo) en Lotte van Vemden (-35 kilo). In de categorie -28 kilo ging de finale tussen Tim van Buuren en clubgenoot Kai Sindhunata. Tim trok aan het langste eind en won de eerste prijs. Kai ging net zo trots naar huis met zijn zilveren beker. In de klasse -29 kilo was de strijd om het ere podium helemaal een Heiloose aange legenheid. Jim Tervoort, Gaby de By en Sacha Bos deden weinig voor elkaar onder. In de onderlinge wedstrijdjes won Gaby van Sacha, Sacha weer van Jim, terwijl Jim vervolgens weer van Gaby won. Nadat de punten minutieus geteld waren bleek Jim de overall win naar, terwijl Gaby tweede werd en Sacha er met het brons vandoor ging. In de gewichtsklasse -38 kilo legde Lars Onderwater tenslotte beslag op een tweede prijs. In de grote 'Sporthal Oost' in IJmuiden kwamen over de dag verdeeld 575 judoka's in actie. Tim Kuipers beet voor Dojo 't Loo de spits af. Hij veroverde gelijk de eerste prijs. Enthousiast door dit succes deed hij later ook nog mee in de klasse -30 kilo waar hij ook heel knap tweede werd. De meisjes waren voor dit toernooi weer eens ingeschre ven in aparte poules. Jasmijn Lesterhuis won al haar wedstrijden en werd eerste. Ook Nils Bouman stelde zijn coach niet teleur en won 'het goud'. Voor Thijs Lesterhuis was een derde plaats eep mooie beloning voor zijn inzet. Jasper Henselmans liet zijn concurrenten kansloos en dwong zo een mooie eerste plaats af. Kars Zoon en Tiemen de 6y zaten ook in een zware poule. Kars Zoon werd tweede, terwijl Tiemen met een vierde plaats helaas net buiten .de prijzen viel. Voor Martin Brouwer was een derde prijs een fraaie waardering voor zijn enthousiasme bij de wedstrijdèh. Tiissen allemaal ervaren judoka's wist de pas recent gestarte judoka Corina Henselmans zich knap staande te hou- - den. Voor haar vierde prijs hoefde zich zeker niet te schamen. Wel een prijs was weggelegd voor Karen Stevenson. Wederom legde Karen knap beslag op de eerste prijs. Clubgenoten Timo Lesterhuis en Rens de Jong zaten bij elkaar in een zware poule. Ondanks leuk en gevarieerd judo viel Rens net buiten de prijzen. Timo stond prima te judoën en wist ongeslagen de eerste prijs in de wacht te slepen. Jan Erik Guit deed na een blessureperiode weer voor het eerst mee aan een toernooi. Hij wist de tweede prijs mee naar huis te nemen. Joris Molenaar viel met een vierde prijs net buiten het erepodium. Anders was dit voor Rick van Vemden die met een knappe derde prijs wel net in de prijzen viel. Aan het eind van de dag kwamen Ivan Sindhunata en Jasper Corts nog op de mat. Beide judoka's wisten de eer van de vereniging met succes te verdedigen. Allebei wisten zij een le prijs te bemachtigen. Met een totaal score bp de twee toernooien van tien eerste prij- zen, zes tweede prijzen en acht derde prijzen gesproken worden van een waar prijzenfestival voor de judoka's vqq Dojp't Loo. Au Cl passeren. Zijn eindtijd van 2.03.32 viel hemzelf enigszins tegen. Maarten Gouda liep bij de junioren B naar 4.33.77 op de 1500 meter en werd daar mee vijfde. De Trias atleten (vooral de masters) laten de laatste tijd weer van zich spreken: Vorig weekend tijdens het Nederlands Kampioenschap 10 kilome ter in Schoorl wist Louis Dam ook al een derde plaats bij de masters 40+ binnen te halen.Volgende week zondag het derde NK op een rij. Dan gaat het om het Nederlands Kampioenschap veldloop te Heythuizen (Limburg). Louis Dam gaat daar wederom een gooi naar een prominent resultaat bij de masters doen evenals Fridthjof Koomen. Pim Molenaar gaat de strijd aan bij de B-junioren. De bij Trias trai nende Eric Negerman komt alle lande lijke toppers bij de seniorenstrijd tegen. Dimtronic Meervogels wint degradatieduel AKERSLOOT - Afgelopen zondag speelde Dames 1 van handbalvereni ging Dimtronic Meervogels tegen S.V. Baarn. Een voor beide teams zeer belangrijk duel. De eerste helft ging Dimtronic Meervogels goed van start en bouwde een voorsprong op.De rust stand was 13-10. De tweede helft was vrij rommelig. Beide teams boden veel strijd en er werd over en weer gescoord. Toch konden de dames van Dimtronic Meervogels de voorsprong behouden. Uiteindelijk wonnen zij deze belangrijke wedstrijd met 21-19. Volgende week speelt Dames 1 uit tegen Quick. Wijkentoernooi Effect HEILOO - Op zondag 3 april vindt het jaarlijks terugkerende wij ken volleybal toernooi plaats, georganiseerd door volleybalvereniging Effect. Bij dit toer nooi staat deelnemen voorop en presteren is leuk, maar niet het belang rijkste. Het toernooi wordt gehouden tussen 11.00 en 16.00 uur in Sporthal Het Vennewater. Iedereen die met familie, wijk, bedrijf, vereniging of ander soort team wil meedoen kan meedoen. Het inschrijfgeld bedraagt 20,- en opgave kan via bas.tervoort@freeler.nl. De sluitingsdatum voor het inschrijven is zaterdag 12 maart. Cursus opvoeden zo bij Stichting Kinderopvang EGMOND-BINNEN - Opvoeden van kinderen is leuk, maar soms ook moei lijk. Iedere ouder heeft wel eens behoefte aan steun of advies. Misschien heeft u allerlei vragen, waarvoor u een oplossing zoekt. In de oudercursus 'Opvoeden Zo!' ziet u op video hoe ouders hun kinderen prijzen, verbieden en straffen en wat het effect is. U krijgt tips over belonen en straffen en u krijgt folders mee waarin alles nog eens op een rijtje staat. Opvoeden Zo! Is niet alleen een kijk- en praatcursus. Het is een doe-cursus. De cursus wordt geor ganiseerd door GGD en de Thuiszorg en zal plaatsvinden op 5 ochtenden in Stichting Kinderopvang, Herenweg 72 C in Egmond-Binnen. De data en de tijd van de cursus zijn: 4, 11, 18, 25 april en 18 mei van 9.00 tot 11.00 uur. De kosten zijn 12 euro per deelnemer en 18 euro per paar. Voor informatie en opgave kunt u terecht bij Connie van Dellen, tel. 072-5721222 van dinsdag tot en met vrijdag. CASTRICUM - Zondag 13 febr werd in Hilversum bij Danssportcentrum Alberto gestreden om de Gooiland tro phy 2005. Ook voor dit toernooi schre ven de dansparen van Dansschool Griffioen uit Castricum zich wederom in, in zowel de Ballroom als Latin American discipline. Het danspaar Peter van der Ploeg en Patricia Groenewegen wisten zich in de debutanten derde klasse Ballroom een vijfde plaats toe te eigenen en in de Latin een vierde plaats. In de wedstrijd klasse (kledingklasse) stonden ook diverse paren aan de start, het danspaar Bas Oude Reimer en Sylvia Rijsdijk wisten zich te plaatsen in de tweede ronde in de Nieuwelingen klasse en het danspaar Oscar Kerssens en Marianne Zeeman wisten zich te plaatsen voor de finale, waar zij uiteindelijk een vijfde plaats behaalden, eveneens in de nieuwelingenklasse.Een paar klasses hoger in de B-klasse stond het dan spaar Maurice Philipoom met Marieke van Londen aan de start, na een tijdje weer geen wedstrijden te hebben gedanst, kwam ook dit paar na een goede voorronde in de finale en uitein delijk een vierde prijs behaalden. Danspaar Maurice Philipoom en Marieke van Londen tijdens de finale Ballroom in de B-klasse Renovatie Heemtuin Parnassia van start EGMOND/BERGEN - IVN Noord- Kennemerland is samen met de gemeente Egmond begonnen met de herinrichting van de heemtuin in het Parnassiapark in Bergen aan Zee. De heemtuin werd in 1914 ingericht naaf ideeën van L. Springer en mevrouw M.A.D. van Reenen-Völter. Door andere inzichten en wijziging van beheer trad langzaam maar zeker een verwaarlozing in en zijn de oorspron kelijke vormen overwoekerd met een bonte mengeling van bomen en strui ken. De heemtuin was een verwaar loosd stukje bos met brandnetels en braamstruiken geworden. Al jarenlang een doorn in het oog van het IVN die haar educatiecentrum heeft in het voormalige duinmuseum midden in de heemtuin. Jarenlang is iedereen bezig geweest om het financieel rond te krij gen middels sponsoring en subsidies. Er is studie gemaakt van het oorspronke lijke ontwerp en het plan is gepresen teerd aan de bevolking van Bergen aan Zee. In de heemtuin kan iedereen de komende jaren weer kennis maken met de rijke en unieke flora en fauna van Noord-Kennemerland. Bloedinzameling te Egmond aan Zee EGMOND - Op woensdag 2 maart houdt Sanquin Bloedbank Regio Noordwest in samenwerking met het Rode Kruis een bloedinzameling „in Egmond aan Zee. De afname zal plaatsvinden bij de Prins Hendrikstichting op de Voorstraat 41 in Egmond aan Zee. Op 28 april zal Sanquin Bloedbank Egmond nog een keer bezoeken, maar dan in dorpshal de Schulp in Egmond binnen. Voorheen nam het CLB in samenwer king met het Nederlandse Rode Kruis ook al bloed af in Egmond, maar is hier in 2001 mee gestopt. Alle donors die nu ergens.anders bloed geven en alle oudj CLB donors zijn gevraagd of zij weer~ bloed willen doneren. De donors die hier positief op hebben gereageerd, zijp allemaal uitgenodigd voor deze eer§.te afnameavond. Sanquin is voortdurend op zoek naar nieuwe donors, vooral ook in Egmond. Zij nodigen dan ook iedereen uit die geïnteresseerd is in het bloeddonor schap uit om contact op te nemen met de donoradministratie via het gratis telefoonnummer 0800-3666736 of via de website www.sanquin.nl. U krijgt dan een informatiepakket en een a^n- meldingskaart thuisgestuurd. Wanneer u die invult, wordt u vanzelf opgeroe»- pen voor een eerste keuring. Einde wintercompetitie HSV Limmen in zicht HEILOO - De kleinste voetbaljeugd len van de sporthal mochten worden van HSV sluit vandaag (woensdag) de gebruikt, dus kwam het ook voor dat er zaaltraining af met een groot puntenga- werd gekorfbald of op de trampoline la. Twee maanden hebben de E-F jeugd werd gesprongen. Verder was er een en de Minipupillen op woensdag in 'conditievak' met touwtje springen, Sporthal Het Vennewater getraind, hoepelen, buikspieroefeningen en Volgende week gaan de pupillen weer sprinten. buiten trainen. Vandaag is de laatste binnentraining, Om zo goed mogelijk de ruimte te die wordt afgesloten met het tweede benutten in de sporthal werd elke week gedeelte van een groot puntengala. Bij een circuit uitgezet. De zaal werd in het gala konden alle spelers individueel diverse vakken verdeeld en in ieder vak punten scoren. De winnaars worden werd een balspel gedaan. Alle materia- later in het clubblad bekendgemaakt. EGMOND AAN DEN HOEF - Zeevogels heeft de eerste overwinning in 2005 te pakken. Na een gelijkspel en een verliespartij wisten de Hoevers ein delijk weer eens te scoren en te winnen. Op het moment dat Petten al knock out geslagen leek krabbelden zij alsnog overeind. De bezoekers wisten door twee treffers in de slotfase een uitslag op het scorebord te krijgen die daar niet had mogen staan: 3 - 2. Na twee wedstrijden niet gescoord te hebben leek de wedstrijd tegen subtopper Petten weer een kopie van de vooraf gaande ontmoetingen te worden. Zeevogels kreeg in het eerste half uur diverse kansen en mogelijkheden maar wisf ëeze niet te benutten. Omdat doel man Lesley Groot, hij verving de zieke Jacco Walta, enkele keren goed rea geerde bleef de schade voor de wit- hemden beperkt. Na een half uur spe len viel het lang verwachte doelpunt. Gijs de Waal was de doelpuntenmaker. Zijn schot van zo'n elf meter, bijna uit stand, verdween in de kruising en was zelfs voor de Petten doelman niet te stoppen: 1-0. Scheidsrechter niet verder In de rust gaf scheidsrechter Langelaan aan dat hij, wegens een blessure, niet verder kon. Zeevogels bestuurslid Peter de Waard had de mazzel dat er veel wedstrijden waren afgelast en vond Hans Hes uit Bakkum bereid om naar het complex aan de Hogedijk af te reizen om de tweede helft in goede banen te leiden. Na een half uur rust kwamen de 22 acteurs weer binnen de lijnen. De gastheren probeerden de wedstrijd zo snel mogelijk te beslissen. In de zestigste minuut leek dat ook het geval. Gijs de Waal vond het hoofd van Richard van Gelderen. Via de binnen kant van de paal ging de bal, aarzelend en tergend langzaam, over de doellijn: 2 - 0. Petten kroop vervolgens uit de schulp en gaf zeeën van ruimte achter in weg. Na goed doorzetten van Niels Eijlander mocht Frank Jong inschieten: 3-0. De bezoekers waren rijp voor de sloop. Niels Eijlander en Frank Jong hadden beiden het vierde doelpunt op de schoen, maar wisten in kansrijke positie het net niet te vinden. Even later moch ten de bezoekers de eer redden. Zeevogels invaller René Hopman gaf iets te veel ruimte weg en een Petten aanvaller profiteerde dankbaar: 3-1. De gasten wisten vlak voor tijd nog een keer te scoren. Na zeer slecht uitverde digen kwam de bal voor het Zeevogels doel waar een aanvaller koppend het tweede doelpunt voor zijn club mocht aantekenen: 3-2. Trainer Johan van Heel ontplofte haast van woede, maar gelukkig voor de thuisclub blies scheidsrechter Hes eveq later voor de laatste keer deze middag op zijn fluit. Zondag komt hekkensluiter Meer vogels '31 uit Akersloot naar Egmond aan den Hoef. De jeugd van HSV in de sporthal ALKMAAR - De Alkmaarse Schermvereniging Ludus et Gladius' start op vrijdag 11 maart acht begin nerslessen schermen met de degen voor jeugd van 11 tot en met 25 jaar. De lessen worden gegeven op vrijdagavon den van 18.00 tot 19.30 uur. De lessen worden gegeven door Alina Bedeleanu. Deze Roemeense oud-top- schermster heeft al diverse mooie prij zen gewonnen met de degen. Zo werd zij op het laatste NK-degen derde. Iedere les start met een warming-up van ongeveer een half uur waarin aan de coördinatie en de conditie gewerkt wordt. Dan volgt er een groeples waar in de cursisten de basistechnieken bij gebracht krijgen van deze klassieke sport. In het laatste gedeelte worden wed strijdjes gedaan en er wordt afgesloten met een cooling-down. Schermen is overigens een absoluut veilige sport en de trainer is gediplomeerd. Zelfverdediging De schermsport staat van oudsher bekend als een zelfverdedigingsport. Nu niemand meer degens draagt is het duidelijk dat het moderne schermen niet langer onderwijst hoe men een eventuele agressor fysiek zou kunnen weerstaan. Het schermen bouwt echter wel een betere weerstand en intelligen tie op in conflictsituaties die niet in een handgemeen eindigen en dat is in het leven een bruikbaar iets. Een schermer leert de druk door manipulaties van zijn medemens te doorzien en adequaat op te treden. Bovendien is schermen een goede manier om te leren omgaan met bijvoorbeeld faalangst en andere blokkerende emoties die iedereen wel kent. Schermen ontwikkelt onder ande re de fijne motoriek, spelintelligentie en het atletisch vermogen om de tacti sche keuzes tijdens het steekspel uit te kunnen voeren. De acht lessen worden gehouden op vrijdagavonden van 18.00 tot 19.30 uur. De eerste les is op 11 maart en de laatste les op 29 april. De cursus kost 45,- per persoon. De eerste les is een proefles. De scherm- zaal bevindt zich op het sportcomplex 'De Meent'. Voor de cursus kunt u zich het beste kleden in een T-shirt, een lange sportbroek en met zaalsport schoenen. Als u meer wilt weten, stuurt u een e-mail naar: m.jongl5@chello.nl of tel: 06-20746682 of 072-5643039. Voor andere info over schermen kijkt u op www.schermvereniging-alkmaar.nl Schermen voor beginners bij sportcomplex De Meent in Alkmaar MAKELAAR Nieuws rond ii»GM0ND

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10