Castricum adviseert stedenbandpartner bij afvalverwerking Camerata Musica met het Ensemble Ferroforte in Limmen Activiteiten melden in Culturele Agenda Feestelijk Opera in Concert met Mozart Heropeningsavond De Bakkerij bomvol De Wonerij verkoopt appartementen met korting aan jonge starters Mantelzorgcafé Castricum - Vogelwerkgroep Castricum houdt dialezing over oceaanvogels Lezing 'Bossen Duinreservaat: beheren of niet?' CASTRICUM - Op woensdag 2 maart verzorgt boswachter Arend Koet van PWN een lezing over het bosbeheer in het Noordhollands Duinreservaat. Tijdens deze lezing komt van alles aan bod. Van de spontane bosvorming in het vergrassende duingebied tot de oudere eikenbossen rond Castricum. Over ziekten en plagen, storm en droogte maar ook over bloei en jonge uitlopers, herfst en paddestoelen. Maar ook niets doen is een vorm van beheer. Kijk en luister, maar denk en praat ook mee op deze avond. Locatie is het Bonhoeffercollege te Castricum. De lezing start om 19.00 uur en eindigt omstreeks 22.00 uur. Deelnamekosten zijn 5 per persoon. U geeft zich op via www.plusactiviteiten.nl of belt met tel: 0251-659119. Het Noordhollands Duinreservaat heeft een grote opper vlakte aan bos. Natuurbeheerder PWN beheert deze bossen al meer dan 70 jaar. De bossen zijn niet allemaal het zelfde. Ze variëren van natuurlijke berkenbossen tot aangeplante den nenbossen. Poppen- en Berenbeurs in Akersloot AKERSLOOT - Op zondag 13 maart wordt in het Hotel Akersloot een pop pen- en berenbeurs gehouden. Beren en poppen verzamelen of zelf maken is in. Poppen en beren zijn niet alleen speelgoed, ze hebben een eigen bestaansrecht en aantrekkingskracht, als verzamelobject, kunstvorm, crea- tiviteitsuiting en als therapeutisch object die de nodige rust brengt in het gejaagde leven. Je kunt kijken naar baby poppen, fantasiefiguren, antieke poppen, teddyberen, boeken, alle mate rialen om zelf aan de slag te gaan. Poppen- en berenmaaksters uit de regio zijn ook aanwezig en geven cur sussen. Verzamelaars van nieuwe beren worden overigens op hun wenken bediend door onder andere de Steiff specialist, die een enorme selectie beren presenteert van dit wereldbe roemde merk. Automatische incasso gemeentelijke belastingen CASTRICUM - Eind volgende maand ontvangt u de gecombineerde aansla gen van de gemeentelijke belastingen voor het jaar 2005. De dagtekening daarvan is 31 maart. U kunt het totaal bedrag in twee termijnen betalen. U kunt er ook voor kiezen om de beta ling van het bedrag te spreiden over acht maandelijkse termijnen. Dat kan met een 'automatische incas somachtiging'. U kunt zich aanmelden voor een automatische incasso door een speciale, groene machtigingskaart in te vullen en te ondertekenen. Die kunt u zonder postzegel terugsturen naar de gemeente. De kaart moet wel vóór 1 maart binnen zijn. De groene kaart kunt u telefonisch opvragen bij de medewerkers van de sectie belastingen. Zij zijn bereikbaar onder nummer 0251-661388. U ontvangt dan binnen vijf werkdagen per post een set machtigingskaarten. U kunt ook via e- mail de kaarten bestellen. Stuur dan een e-mailbericht aan: gemeentebe- stuur@castricum.nl. Als u uw naam en adresgegevens doorgeeft met als onderwerp automatische incasso, dan sturen wij u een set machtigingskaar ten toe. Maakte u vorig jaar al gebruik van de automatische incassomogelijk heid, en wilt u dat dit jaar ook, dan hoeft u niets te doen. •■'■Ffff; f' t:'\. -.Y.'j.h, 1 23 FEBRUARI 2005 - PAGINA 12 CASTRICUM - Een Castricumse dele gatie bracht afgelopen week een werk bezoek aan de Hongaarse gemeente Balatonfüred. Drie ambtenaren van de gemeente (F. Post, W. Wijnhoven en H. de Reus) en vertegenwoordigers van G.P. Groot Recycling (B. Leeftink) en de Alkmaarse Huisvuilcentrale (M. Blaauboer en S. Vlaar) waren door de Hongaarse gemeente uitgenodigd om hen te adviseren bij de ontstane proble matiek met betrekking tot het verza melen, scheiden en verwerken van afval. De Hongaren hadden een informatief programma opgesteld met momenten om de situatie ter plaatse te bekijken. Zo werd een bezoek gebracht aan enkele bestaande stortplaatsen nabij Balatonfüred en Veszprèm. Deze stort plaatsen moeten in 2006 worden geslo ten, omdat ze niet meer aan de Europese regelgeving voldoen en omdat de Hongaarse overheid de omgeving van het Balatonmeer tot beschermd gebied heeft bestempeld. Ook werd de Castricumse delegatie ontvangen door de gemeentebesturen van Balatonfüred en Veszprèm en werd een bezoek gebracht aan twee bedrij ven, die afval inzamelen, scheiden en verwerken. Balatonfüred en Veszprèm zitten met samen met 158 andere plaatsen uit de regio in een consortium dat tot doel heeft een nieuwe regionale stortplaats tot stand te brengen. Hiervoor is een Europese ISPA-subsidie aangevraagd. De stortplaats moet in 2006 worden gerealiseerd. Bij het maken van een keuze stuit het consortium op veel bezwaren van burgers, die inmiddels de weg naar de democratie lijken te heb ben gevonden. Door ervaringen uit het verleden, met name in de tijd van het communistische regime, hebben vooral oudere burgers weinig vertrouwen in het publieke gezag. Daarnaast wil nie mand een stortplaats in de nabijheid van zijn/haar woonomgeving. Aangezien de afhandeling van de bezwaren veel tijd in beslag neemt, lijkt het nieuwe plan voor regionale afval verwerking niet tijdig gereed te komen. Hierdoor lopen de Europese subsidie en de realisatie van het project gevaar, met grote problemen voor Balatonfüred en omliggende gemeen ten als gevolg. Vanaf 2007, als de huidi ge stortplaatsen gesloten moeten zijn, moet Balatonfüred een andere oplos sing voor het storten van afval hebben. De gemeenten Balatonfüred en Veszprèm hebben de delegatie tijdens het recente bezoek om advies en hulp gevraagd. Er is onder meer gesproken over een lobby naar Brussel en moge lijke tijdelijke alternatieven voor het verwerken van het afval van Balatonfüred. Het bestuur van deze gemeente was de Castricumse delega tie erkentelijk voor haar analyse van het probleem en de aangereikte, moge lijke oplossingen. Deze zullen betrok ken worden bij de verdere procedure. De burgemeester van Balatonfüred, de heer I. Boka, noemde het werkbezoek een nieuwe, belangrijke dimensie in de stedenband tussen beide gemeente en zei dat deze hiermee op een hoger niveau was gekomen. Een door het gemeentebestuur van Castricum aan geboden sculptuur, die de samenwer king tussen beide gemeenten en haar bedrijfsleven symboliseert, werd dank baar aanvaard. Ook voor de Castricumse vertegenwoordigers was het werkbezoek interessant, leerzaam en waardevol. Het bezoek kreeg volop aandacht van de lokale en regionale dagladen en televisie. De Castricumse delegatie voor het gemeentehuis van Balatonfüred: Vl.n.r.: S. Vlaar (Huisvuilcentrale), W. Wijnhoven M. Blaauboer (Huisvuilcentrale), H. de Reus (gemeente), B. Leeftink (G.R Groot Recycling) en F. Post (gemeente). Agenda JC Conquista LIMMEN - Het programma voor woensdag 23, vrijdag 25 en zaterdag 26 februari 2005 bij JC Conquista is: Conquista kids: Film Om het spannend te houden verklapt Conquista nog niet welke film er te zien is. Als je zelf een leuke film weet mail dan naar kidsfilm@conquista.nl Natuurlijk gaan zij als er nog tijd is ook nog even de disco in. De entree is 1 inclusief limonade. Conquista Kids start om 10.30 uur en eindigt om 12.00 uur. Club X-tra: Disco Dance Club X-tra presenteert zaterdag 20 februari Disco Dance. Alle hits, alle stijlen en natuurlijk weer een super DJ. Gewoon weer een top avond dus. Ben je tussen de 12 en 16 jaar en wil je mee helpen club X-tra feesten te organiseren? Mail dit dan naar: tienerwerk@conquista.nl De zaterdagavond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en voor 11 tot en met 16 jaar. CONQ Café: Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internetcomputers en nieuwe zithoek. Met andere woorden: 'lekker relaxen, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even chatten'. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag 23 februari: Film Club op woensdag heeft de spelcom- puters klaar staan en de muziek aan. Om 14.30 uur start er deze week een film. Je kunt natuurlijk ook weer tafeltennissen, darten, sjoelen, pool biljarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de PlayStation op groot scherm spe len. Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar.Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl LIMMEN - Zondagmiddag 27 februari wordt een voorjaarsconcert gegeven door het Ensemble Ferroforte en Camerata Musica in de NH Kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen. Camerata Musica ontstond in 1994 en wordt momenteel gevormd door de amateurzangers: Harry Maréchal, tenor, Nicoline Sijpheer, sopraan, Sjaak de Groot, bas, Mirjam Scholte, alt. De naam van het vocaal ensemble valt tweeledig te duiden. De zangers houden van muziek, zijn 'vrienden van de muziek' en mede daardoor van elkaar. Het grootste deel van het repertoire bestaat uit klassieke muziek,vanaf de zestiende eeuw, in diverse talen. Zij laten zich regelmatig adviseren door een zangpedagoog. Met oefening en geduld voor elkaar wordt gewerkt aan de juiste klank en harmo- nie.Het kwartet zingt vooral a capella, maar laat zich ook graag begeleiden door kleine ensembles. Ferro Forte is hier een voorbeeld van. Het kwartet staat onder leiding van Harry Maréchal. Ferroforte Het ensemble Ferro Forte bestaat uit een wisselende formatie van musici uif Alkmaar en omstreken. Sinds jaren leg gen de leden zich toe op bestudering en uitvoering van muziek uit de renaissan ce en barok. Veel aandacht wordt besteed aan de verschillende uitvoe ringspraktijken van muziek uit de 16e, 17e en 18e eeuw. Daarnaast streeft Ferro Forte naar zo vitaal mogelijke programmering. Er wordt gemusiceerd op instrumenten gebouwd naar historisch voorbeeld. De aanvang van het concert is 15.00 uur- toegang 8,-. Reserveren: U kunt kaarten voor dit concert reserveren via e-mail limmencultuur@hotmail.com, of via tel: 072-5052235 of via onze website www.limmencultuur.nl. REGIO - Voor Castricum, Bakkum, Akersloot en Limmen wordt sinds enige jaren een Culturele Agenda uitgegeven: een lijst met voorstellingen, concerten, lezingen, ontmoetingsactiviteiten enzo voort van de culturele en welzijnsorga nisaties actief in de verschillende ker nen. De Culturele Agenda hangt op alle druk bezochte plaatsen in de kernen, als onder meer in winkelcentra, en geeft zo extra publiciteit aan alles wat op cultu reel- en welzijnsterrein georganiseerd wordt. De lijst is al goed in gebruik genomen maar kan nog veel langer. Een ander belangrijk aspect van het vermel den van de activiteiten op de Culturele Agenda is dat organisaties zo van elkaar te weten komen wat op welke datum gaat plaatsvinden. De Culturele Agenda geeft namelijk op de website van Toonbeeld een actueel beeld van opga ven (www.toonbeeld.tv). En dat kan een half jaar of een jaar van tevoren zijn. Zo kunnen organisaties bij hun planning nagaan welke weken, weekenden al erg vol met optredens zijn en een goede datum kiezen. Organisaties worden dan ook uitgenodigd hun bijdragen voor de Culturele Agenda op een zo vroeg mogelijk tijdstip door te geven. Extra publiciteit én een goede planning en spreiding zijn de meerwaarden hiervan. Opgaven kunnen doorgegeven worden, telefonisch, per post aan of per mail naar Toonbeeld: tel: 0251-659012, adres: Jan van Nassaustraat 6, Castricum, mail adres: tnbeeld@s4all.nl. CASTRICUM - Een feestelijke avond met Opera in Concert; op zaterdag avond 5 maart komen de operaliefheb bers aan hun trekken met een schitte rend programma met aria's uit verschil lende Mozart opera's. Sopraan Griet de Geyter en bariton Ludovic Provost van de Nieuwe Opera Academie zingen de sterren van de hemel in aria's uit Mozart-opera's als Die Zauberflöte en Don Giovanni, begeleid door de bekende pianiste Mirsa Adami. Het is één van de bijzondere Castricum Klassieke Concerten geor ganiseerd door Stichting Iskra die plaatsvinden in de NH Kerk, Kerkpad 1 in Castricum. Het concert begint om 20.15 uur. Op dit bijzondere en feestelijke muziekgebeuren op 5 maart is een groot aantal veelal bekende aria's te beluisteren uit opera's van de grote componist Wolfgang Amadeaus Mozart: Le Nozze di Figaro, Don Giovanni, Idomeneo en tot slot twee aria's uit Die Zauberflöte met natuur lijk het beroemde duet Pa-pa-pa- Papagena! W.A. Mozart, wonderkind, één der grootste componisten en muziekvernieuwer tussen hofcultuur en volkscultuur, tussen Italiaans en Duits als operataai. Het wordt een feest van herkenning, gloedvol vertolkt door twee jonge toptalenten van de opera wereld: de Belgische sopraan Griet de Geyter en de Franse bariton Ludovic Provost, solo of in duet. Daarbij wor den ze begeleid door de bekende pia niste Mirsa Adami. Beiden studeren aan de prestigieuze Nieuwe Opera Academie waar topta lent klaargestoomd wordt voor de grote operagezelschappen. De Franse bariton Ludovic Provost (1975) begon op zijn zesde met klarinetstudie en was al snel eerste prijswinnaar voor klarinet en kamermuziek. Overgestapt op zang, ontving hij een Eerste Prijs voor zang aan het Conservatorium van Saint- Maur waar hij ook toneellessen volgde. Hij werd toegelaten tot de Nieuwe Opera Academie (NOA), de operaklas van het Amsterdamse Conservatorium en het Koninklijk Conservatorium Den Haag, onder leiding van Alexander Oliver. Daar krijgt hij les van Margreet Honig en van de zangcoaches Jan Slothouwer en Han-Louis Meyer. Hij volgde diverse masterclasses op opera- gebied. In 2004 stond hij op het podium in de rol van Don Giovanni uit de gelijknamige opera van Mozart en was onlangs te zien zijn in de rol van Melisso in Alcina van Handel. De Belgische sopraan Griet de Geyter studeerde aan het Lemmensinstituut in Leuven waar zij het diploma zang bij Grossberger en Van Haverbeke en blokfluit behaalde. Aan de NOA stu deert ze bij Pearson en Nilsson. Ze volgde masterclasses bij de beroemde Jard Van Nes, Alexander Oliver en anderen. Ze was reeds te zien in opera producties als Die Zauberflöte van Mozart en als 'Lucy' in de opera The Telephone van Menotti. Verder concer teerde zij als soliste in de Liebeslieder van Brahms, Die Schöpfung van Haydn en het Stabat Mater van Pergolesi. Onlangs speelde zij de rol Oberto in de opera Alcina van Handel waarbij zij één der absolute toptalenten van de toekomst genoemd werd. De begelei ding is in vakkundige handen van de pianiste Mirsa Adami (Albanië 1975). Zij studeerde aan het Amsterdams Conservatorium af bij Jan Wijn. Zowel als soliste en als begeleidster heeft ze naam gemaakt. Met violiste Cecilia Bernardini won ze diverse prijzen zoals de Vriendenkransprijs van het Koninklijk Concertgebouw. Als bege leidster is ze actief bij de International Holland Music Sessions in Bergen. Toegangskaarten kosten 9,- en voor CJP, 65+ en donateurs van Stichting Iskra 7,-. Deze zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij Boekhandel Laan aan de Burg. Mooijstraat 19. Voor info over de overige concerten en reserveringen kan gebeld worden naar tel. 0251-671501, via iskra@tiscali.nl of de Iskra website www.iskra.nl. Theatersport in De Bakkerij CASTRICUM - Op zondagavond 6 maart starten de theater activiteiten van het cultuurpodium De Bakkerij en wel met een voorstelling Theatersport door De Gevonden Voorwerpen. Deze groep, die al sinds maart 2004 traint op improvisatie theater onder leiding van docente Anja Boorsma, speelde afgelopen juni al twee succesvolle voorstellin gen in het toenmalige Jongeren centrum De Bakkerij. Na sluiting van De Bakkerij volgden optredens in Sneek en Alkmaar. In een theatersportwedstrijd dagen twee teams elkaar om beurten uit tot het spelen van de beste geïmprovi seerde scène. Het publiek wordt gevraagd om suggesties, die vervol gens ter plekke door de spelers in de scène worden verwerkt. Hierdoor ontstaan de meest hilarische en ont roerende scènes. Een historische scène over ridders en draken, een jazzlied over Sinterklaas, een inter view met een expert in Zwitserse klokken? Bij improvisatietheater is elke scène een première die nooit meer wordt herhaald. Het publiek heeft een actieve rol: het mag naast suggesties ook punten geven en natuurlijk gooien met plastic rozen en natte sponzen. Entree: 3,-, leden: 2,-, zaal open: 19:00 uur, aanvang: 19.30 uur. De Bakkerij, Bakkersplein 1, Castricum. Reser veren: 06-54761742 of info@improvi- satietheater.nl (Anja Boorsma) Verloren en gevonden in de gemeente Castricum CASTRICUM - De Politie Noord- Holland-Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren: Verloren in Castricum: sleutelbossen lx; vierkante Hema portemonnee met pasjes en geld; gsm Samsung zil ver; donkerblauwe portemonnee geld en pasjes; gekleurde oranje lange sjaal; kinderbril lichtbruin metaal; zilverkleurig horloge rode letters D&G; zwarte leren portefeu ille met bankpasjes; lichtblauwe Snoopy portemonnee; zwarte hoe- denplank. Gevonden in Castricum: NRC fietstassen zilvergrijs met sporttas met inhoud; sleutelbossen lx. Verloren in Limmen: fietscomputer IKU. CASTRICUM - Zaterdag 19 februari was een spannende dag voor de Vereniging Vrienden Van De Bakkerij. Het afgelopen najaar gesloten pand aan het Castricumse bakkerspleintje heropende die dag haar deuren. Het jongerenwerk is er verdwenen, de podi umfunctie is gebleven. In een bomvolle Bakkerij was het niet alleen een weer zien met oude bekenden, er waren ook opvallend veel nieuwe gezichten te zien. De toeloop nam zulke vormen aan dat al om elf uur s' avonds de zaal zo vol stond dat mensen die nog naar binnen wilden teleurgesteld moesten worden, omdat meer mensen toelaten niet meer verantwoord was, en dat is in de geschiedenis van De Bakkerij al jaren niet meer voorgekomen. De avond verliep zonder een wan klank. Er staat nog veel meer op het programma. Het is de komende wee kenden de bedoeling dat er op min stens één van de twee avonden live muziek geprogrammeerd gaat worden. Dit weekend is dat op vrijdag. Dan staan de bands Pantherland en Dainty Defiance op het podium, waarvan Dainty Defiance al eerder op het Castricumse plankier stond. Dat was tijdens een vorig jaar gehouden bene fietfestival ter behoud van De Bakkerij. De andere band, Pantherland, komt uit Krommenie en bestaat uit vijf jongens die uit onvrede met de muziek die door veel bandjes uit hun regio werd gemaakt besloten om dan zelf maar de muziek te gaan maken die ze leuk von den. Beide bands maken muziek die invloeden laat horen van hardcore en rock, soms met een vleugje metal- muziekstijlen. Tussen, voor en na de optredende bands is het de beurt aan DJ Thne, zelf ook muzikant met onder andere voorkeuren voor surf- en wave- muziek. Op zaterdag is er een reggae-avond met DJs en broers Stijn en Wino. Cultureel podium De Bakkerij is te vin den aan het Bakkersplein 1 te Castricum. Op vrijdag bedraagt de entree 3, leden van de vereniging betalen de helft. Op zaterdag is de toe gang gratis. Wie lid wil worden van de Vereniging Vrienden Van De Bakkerij, en dat kan al vanaf 10 per kalender jaar, kan op vrijdag bij de entreekassa lid worden en anders informeren bij het barpersoneel. Vanaf 21.00 uur is De Bakkerij open. Voor meer informatie over de vereni ging: www.vriendenvandebakkerij.nl of info@vriendenvandebakkerij .nl CASTRICUM - Woningstichting de Wonerij gaat 16 appartementen onder het label Koopgarant verkopen. Hierbij krijgen kopers een fikse korting bij aankoop, waardoor zij een lagere finan cieringslast hebben. Men verwacht een flinke belangstelling, daarom kiest de Wonerij bewust voor loting bij de toe wijzing. In de eerste lotingsgroep komen jongeren tot 30 jaar uit de gemeente Castricum met een inkomen tot 30.000,-. Op 7 en 8 maart zijn er informatieavonden over het initiatief. Het appartementencomplex gaat 'Primo' heten, omdat het de eerste keer is dat er zo specifiek voor jongeren koopappartementen gebouwd worden. En omdat Koopgarant voor het eerst in deze regio wordt toegepast. De 16 appartementen komen op een terrein nabij het Bonhoeffer-college en de spoorlijn naar Uitgeest. De bouw is reeds gestart. Het appartementencom plex bestaat uit twee vleugels. De op het zuiden gesitueerde vleugel is bestemd voor koopwoningen. Elk appartement heeft een zonnige woon kamer met half-open keuken, 2 slaap kamers, een badkamer en een apart toi let. De balkons en terrastuinen op de begane grond zijn alle op het zuid westen of zuidoosten gericht. In het entreedeel van het complex komt bovenin nog één afwijkende woning. Dit tweekamerappartement heeft een aparte vormgeving en een fors dakter ras. Lage woonlasten De prijzen van de woningen zullen allen liggen tussen 175.000,- en 180.000,- vrij op naam. Kopers krijgen op deze koopsommen een korting van 30%, zodat er slechts maximaal 126.000,- betaald hoeft te worden. Hierdoor komen jongeren in aanmer king voor een koopwoning die normaal gesproken dit niet zouden kunnen betalen. Het Koopgarantsysteem zorgt voor lage woonlasten en een terugkoop garantie. Als men na verloop van tijd weer wil verhuizen, koopt de Wonerij namelijk het appartement terug, waarbij de winst of het verlies door marktont wikkelingen wordt gedeeld. Informatie-avonden De woningen zullen worden verkocht door Kuijs Reinder Kakes. Deze Noord-Hollandse makelaarsgroep is ervaren met verkoop onder Koopgarant. De Wonerij organiseert samen met hen informatieavonden om degenen die in aanmerking komen voor de appartementen goed te infor meren. Deze avonden worden gehou den op 7 en 8 maart. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij Kuijs Reinder Kakes op tel. 0251-651546. Zij zullen daarbij onder andere moeten opgeven leeftijd, adres en inkomen, zodat er voor gezorgd kan worden dat de juiste mensen voor de informatie bijeenkomsten worden uitgenodigd. CASTRICUM - De Vogelwerkgroep Castricum houdt op 1 maart een diale zing en videoverslag met de titel: 'Vogels van de Zuidelijke Atlantische Oceaan'. De spreker is Wim van der Schot. Na een korte kennismaking met de uitgestrekte wouden van Vuurland, begint de zeereis aan boord van het expeditieschip 'Professor Molchanow'. Vanaf dit schip kon een lange reeks van spectaculaire zeevogels worden gefilmd, waaronder veel soorten alba trossen, stormvogels en pinguïns. Na een bezoek aan Antarctica en de ant arctische eilanden South Orkney en South Georgia, worden de koude gebieden verlaten en wordt de zelden bezochte Tristan da Cunha eilanden groep bezocht, midden in de zuidelijke Atlantische Oceaan. Dankzij unieke landingen op Nightingale-, Inaccessable-, en Gough- eiland (bijna-landing) worden enkele zelden waargenomen vogels gezien, waaronder de niet-vliegende Inaccessable-ral en het legendarische Waterhoentje van Gough. De zeereis eindigt met de tropische eilanden Sint Helena (Sint Helena Plevier) en Ascencion, waar soorten als Bonte Sterns en Ascencion Fregatvogels in grote kolonies broeden. Aanvang 19.30 uur in het bezoekerscentrum de Hoep. Entree, ook voor leden 1. CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorgcafé Castricum is op woensdag 2 maart van 19.30 tot 21.00 uur. Karin Kamp van Heliomare is deze avond gastspreker. Er zal aandacht worden besteed aan: 'Hoe kunnen mantelzorgers assistentie krijgen in de zorg van hun partner, ouder of kind?' Iedere eerste woensdag van de maand houden de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de man telzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Als Uw partner, ouder of kind langdu rig ziek blijft gaat uw leven veranderen. Het is prettig met lotgenoten en des kundigen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een consulent van het Steunpunt Mantelzorg IJmond aanwe zig. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, enzovoort. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten ver bonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tele foon 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12