College Heiloo steunt bouwplan voor 39 betaalbare starterswoningen OPEN HUIZEN ROUTE Falkland Heiloo en De Brug Alkmaar brengen samen het stuk 'Wereldrijst' /lettudeerd Sterke stijging aantal klachten over vliegtuiglawaai in Heiloo I l. l. HOPMAN Een nieuw bedrijf APELLA 5 MAART 2005 Dé Hy^heek winkel BORDEN 4 Gevulde filetlapjes c 50' 1 50 Katenspek Keurslagerij Kees Burger 1 1 25 www.era.nl I Slagroom-of N vruchtensnit g 0( Witte puntjes d Saucijzen- d I 00 broodje nu Bakken] Kees Zoon 23 FEBRUARI 2005 - 70e JAARGANG NO. 08 NIEUWSBLAD VOOR H EN OMSTREK Vernieling personenauto JiËUS PilSSiOIl ill HeÜOO Inbraak in woning Verkeersmetingen Vernieling personenauto Vrouw wordt van tas beroofd Winkeldiefstal Huiselijk geweld Aanrijding met letsel 9 Omdat ieder ERA (072)5351000 MAKELAARS ERA" voor Uw huis? Era's Landelijke Open Huizen Route 5 maart a.s. Bij aankoop van 150 GRAM EEN POT MOSTERD GRATIS nu w enéif en dmu&iett mwi!! Zacht 5 voor of Winkelhort loo •vV Informeer eens naar ons STARTERSPAKKET 50% KORTING op normale bestelling (500 vel briefpapier, 500 vensterenveloppen, 250 visitekaartjes) vanaf 320,- 14.30 uur Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uurvrijdag 8.00 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Dinsdag 15 februari heeft het college van burgemeester en wet houders van Heiloo besloten medewer king te verlenen aan de bouwaanvraag eerste fase van Monumenten beleggingsinstelling Cornelius B.V. Het plan behelst de verbouwing van het Corneliusgebouw op het Willibrord- terrein in 39 koopwoningen voor star ters. Het plan betreft kleine betaalbare tweekamer-appartementen en enkele royale appartementen voor (jonge) startende kopers. Twintig van de 39 woningen vallen in de prijsklasse tot 180.000, de overige 19 woningen gaan tussen de 180.000 en 300.000 kosten. Het plan voldoet aan het volks huisvestingsplan van de gemeente en aan de stedenbouwkundige visie van het Willibrórdterrein. De bouwaan vraag is in strijd met het geldende bestemmingsplan. Daarom moet een artikel 19 WRO pro cedure worden gevoerd. In het bestem mingsplan Zuid-Oost I (vastgesteld bij raadsbesluit van juni 1985, goedge keurd door Gedeputeerde Staten op 1 juli 1986) hebben de gronden de bestemming 'Medische voorzieningen'. Het bouwplan is hiermee niet in over eenstemming, omdat deze gronden alleen bestemd zijn voor een psychia trisch ziekenhuis met de daarbij beho rende gebouwen, dienstwoningen en andere gebouwen. Verder heeft het Willibrórdterrein een complexbescher ming in de zin van de Monumentenwet 1988 en heeft het gebouw Cornelius de status van Beschermd Rijksmonument. Hierdoor is tevens een monumenten vergunning vereist. De monumenten vergunning zal binnen afzienbare tijd door de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg worden verleend. De stukken worden ter kennisname voorgelegd aan de commissie Openbare Ruimte op 16 maart. 'XKJéM Dinsdag 15 februari heeft het college van burgemeester en wethouders van Heiloo besloten medewerking te verlenen aan de-bouwaanvraag eerste fase van Monumentenbeleggingsinstelling Cornelius B. V. Het plan behelst de verbouwing van het Corneliusgebouw op het Willibrórdterrein in 39 koopwoningen voor starters. Het plan betreft kleine betaalbare tweeka mer-appartementen en enkele royale appartementen voor (jonge) startende kopers, (foto: UKP) HEILOO - Tussen zaterdag 12 en maandag 14 februari werd op een par keerplaats voor de flat Het Alternatief aan de De Stuifbergen een personen auto vernield. Een van de portieren van de blauw-paarse Daihatsu Cuore werd bekrast. Op het portier werden twee diepe golvende krassen aangebracht. HEILOO - Op vrijdag 18 februari werd in een woning aan de Ypesteinerlaan ingebroken. De inbraak werd gepleegd tussen 16.00 en 18.55 uur. Bij thuis komst bleek de schuifpui vernield te zijn. Er wordt niets uit de woning ver mist. Vermoedelijk heeft men bij thuis- komst de daders gestoord. HEILOO - Op vrijdag 18 februari wer den twee verkeersmetingen in Heiloo gehouden. De controles werden gehouden mede op verzoek van de wijkpanels. Beide controles werden gehouden in een gebied die een zoge naamde 30 kilometerzone betreft. De eerste meting werd van 15.55 tot 16.15 uur op de Oudburgerlaan gehouden. Tussen deze tijdstippen passeerden 6 personenauto's. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 40 kilometer per uur. De tweede meting werd van 15.20 tot 15.45 uur op de Kerkelaan gehouden. Tussen deze tijdstippen werd de snel heid van 150 voertuigen gemeten. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 58 kilometer per uur. HEILOO - Op zaterdag 19 maart zal de Matthaus Passion van JS Bach wor den uitgevoerd door kamerkoor Toonkunst Rotterdam. Het aardige is dat de Matthaus Passion in Nederland voor het eerst werd uitgevoerd in 1870 door het toenmalige Toonkunstkoor Rotterdam en dat houdt in dat Toonkunst Rotterdam een lange tradi tie heeft in de uitvoeringen van de Matthaus. Naast Toonkunst Rotterdam zal ook het jongenskoor Waterland haar medewerking verlenen. Als solisten werken mee: Marieke Steenhoek - sopraan (deze nog jonge soliste met zeer fraaie stem is van oor sprong uit Heiloo afkomstig), Hannah Kopra - alt, Pierre Guy Le Gall White - christuspartij, James Doing - evange list, Immo Schroder - tenor aria's, René HEILOO - Vrijdagavond 18 februa ri werd tussen 19.30 en 22.00 uur in Termijen een personenauto vernield. Voor de vernieling werd een zoge naamde verfschraper gebruikt. Een van de punten van de verfschraper werd in de motorkap gestoken. Hierdoor is een gat in de carrosserie van de grijze Renault Clio ontstaan. Tevens werd een deuk aan de voor zijde van de motorkap aangebracht. van Sluis - basaria's, Andries Stam - groot orgel en Gerard Leegwater - continu. De orkestpartij wordt verzorgd door het Bach Collegium Amsterdam. Het geheel staat onder leiding van de bekende dirigent Daan Admiraal. De uitvoering vindt plaats in de Ter Coulsterkerk (Holleweg 111) te Heiloo en begint om 19.30 uur (kerk open 18.30 uur). De toegangsprijs bedraagt 19 en voor 65+, CJP en 13- 18. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij boekhandel Deutekom en Disc 't Loo (winkelcentrum 't Loo in Heiloo) en Muziekhandel Spanjaard, Koorstraat te Alkmaar, maar zijn ook telefonisch te reserveren via 072- 5334804 of 5335852). HEILOO - Op maandagmiddag 14 februari werd omstreeks 16.15 uur een 76-jarige vrouw uit Heiloo van haar tasje beroofd in het Ter Coulsterbos in haar woonplaats. De vrouw liep vanaf het Slimpad het bos in toen haar een jongen tegemoet kwam lopen. De jongen kwam even later echter terug en trok in het voor bijgaan de tas die het slachtoffer bij zich had van haar arm af. De jongen ging er vervolgens vandoor. In de tas zat slechts een geldbedrag van 16 euro. De dader was een jongen van 13 a 14 jaar oud en had een lengte van 1,50 meter. Hij droeg een donker jack met een felle gele en witte streep. Ook droeg hij een donkere baseballpet. HEILOO - Vrijdagavond 18 februari werd een man in een winkel aan de Raadhuisweg in Heiloo door het perso neel betrapt op het stelen van enkele goederen. Het winkelpersoneel zag dat de man de veiligheidsstickers van de producten haalde en die vervolgens in een tas deed. Direct werd de politie gebeld waarop de man werd aange sproken door het winkelpersoneel. Hij liep echter de winkel uit met achterlating van de tas met goederen. Onmiddellijk werd in de omgeving naar de man gezocht. De 40-jarige inwoner van Den Helder kon hierna worden aangehouden op het station van Heiloo. Hij werd voor verhoor overgebracht naar het politie bureau van Heiloo. Nadat proces-ver baal werd opgemaakt werd de man in vrijheid gesteld en heengezonden. HEILOO - Zondag werd een 25-jarige man aangehouden die kort daarvoor zijn moeder en vader had mishandeld. Ook deze verdachte werd na zijn aan houding overgebracht naar het politie en in verzekering gesteld. HEILOO - Op vrijdag 18 februari vond op de Willibrordusweg om circa 09.00 uur een aanrijding plaats waarbij een 14-jarig meisje werd aangereden. Een 81-jarige automobilist reed op dat tijd stip over de Willibrordusweg komende uit de richting van de Kerkelaan en wilde linksaf slaan naar het parkeerter rein van het winkelcentrum 't Loo. Hij zag daarbij echter een 14-jarig meisje over het hoofd die uit tegenovergestel de richting fietste. Het meisje werd aan gereden en kwam op de motorkap van de auto terecht en viel hierna op de grond. Het 14-jarige slachtoffertje werd ter plaatse door het personeel van de ambulance onderzocht. Zij kon ter plaatse behandeld worden en hoefde niet mee naar het ziekenhuis. Als gevolg van de aanrijding raakte de voorruit van de auto verbrijzeld. Het voorwiel en het stuur van de fiets raak ten beschadigd. I B HEILOO - Hanraads gaat over in andere handen. De schoenenzaak aan de Stationsweg in Heiloo wordt per 1 maart overgenomen door Barbara van der Zwan (35). Wij zijn inmiddels aan het verbou wen en gaan zo snel mogelijk weer open. Wij houden iedereen op de hoogte van de opening via De Uitkijkpost. De vertrouwde indeling van de zaak blijft hetzelfde, maar we gaan onder andere de buitenkant aanpakken. De winkel krijgt een nieuwe uitstraling. De vloer wordt aangepakt, er komt airconditioning, een nieuw plafond, licht, het inte rieur wordt aangepakt. De zaak wordt eigentijdser, maar blijft sjiek en modieus." Vertrouwd blijft ook de aanwezigheid van Jaap en Joke Hanraads. Zij blijven voorlopig bij de zaak betrokken en ook Nel Bakkum en Pauline Kosters blijven in de zaak. Eigentijdse elementen Joke en Jaap Hanraads begonnen 34 jaar geleden met hun zaak en staan bekend om hun exclusieve merken in het topsegment. Barbara van der Zwan wil dezelfde lijn voortzetten, maar wat eigentijdse elementen toe voegen. „Hanraads blijft exclusieve schoenen verkopen, maar we breiden het aantal merken uit. Meer keuze, ook voor de jeugd, in trendy schoe nen. Merken als Tommy Hilfiger en Bikkemberg komen in het assorti ment." Toegevoegde waarde Barbara van der Zwan heeft er veel In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5,1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. zin en is blij met de hulp van Jaap en Joke Hanraads. „Gelukkig blijven zij nog een tijd bij de winkel betrokken. Het is voor mij ook nieuw, hier in Heiloo, en hun hulp geeft me een goed gevoel. Joke en Jaap hebben al 34 jaar ervaring en die ervaring kan ik goed gebruiken; Barbara had een kinderschoenen winkel in de Rippingstraat in Alkmaar 'Kleine voetjes', die zij alleen runde. „Daarom is dit weer zo'n uitdaging, ik ga hier met een team werken en dat heb ik een tijd gemist. We hopen met een nieuwe uitstraling een toegevoegde waarde te zijn voor het stationsplein." Exclusieve merken Hanraads blijft ook na de overname door Barbara van der Zwan de exclusieye merken voeren. „Mephisto, Van Bommel, AvanG (Anton van Gils), Paul Green, Sioux en Alexandria. Bikkemberg heb ik al genoemd, maar dat merk is ontzet tend in op dit moment en wij gaan die schoenen exclusief voor Heiloo verkopen." De officiële opening is op 11 maart. „Wij willen alle klanten bedanken voor het jarenlange vertrouwen en hopen met u het glas te heffen, tij dens de opening op 11 maart, van 19.00 tot 21.00 uur, op de toekomst van Hanraads Schoenen." Hanraads Schoenen, Stationsweg 81, tel. 072-5330789. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.30 uur, dinsdag tot en met donderdag 09.30 tot 17.30 uur, vrijdag 09.30 tot 17.30 en 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 09.00 tot 17.00 uur. Hanraads wordt per 1 maart van Joke en Jaap Hanraads overgenomen door Barbara van der Zwan. (foto:UKP) VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... "Als leven herinnering wordt, gaat herinnering leven..." 8 Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Hypotheek nodig? Stationsweg 100 Heiloo (072) 532 03 22 www. dehypotheekwinkel. nl m VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - Onze oud-plaatsgenoot Miriam Gerrits is op 11 februari afge studeerd als ingenieur Civiele Techniek aan de Technische Universiteit in Delft. Zij is oud-leerling van de CBS de Duif en het Jac.P. Thysse-college. Miriam is afgestudeerd in het onderdeel hydrolo gie. Haar afstudeerstudie luidt: 'Hydrological modelling of the Zambezi catchment for gravity measu rements'. HEILOO - Stichting De Brug uit Alkmaar en Falkland Toneel uit Heiloo hebben de handen ineengeslagen en gaan samen het stuk Wereldrijst op de planken brengen. Het stuk is geschre ven door Elles Pleijter. De regie is in handen gegeven van Karim Traidia die zijn sporen al in de TV wereld heeft verdiend. Het verhaal Ditz, Merel en Jelte zijn Nederlandse kinderen met Nederlandse ouders en wonen in een Nederlands huis in een Nederlandse stad, namelijk Alkmaar. Hun ouders hebben het maar druk met werken en er is niet veel tijd om iets leuks te doen met de kinderen. Ditz, Merel en Jelte vinden hun vader en moeder zelfs een beetje gestresst. Een speciale steen, die alleen in China te vinden is, kan ervoor zorgen dat ze weer wat relaxed worden. Daarom besluiten de kinderen naar China te gaan om deze jade-toversteen te zoe ken. Bovendien is het wel eens leuk om heel ver op vakantie te gaan, en andere mensen te ontmoeten. Alleen, hoe kom je daar? Na geheim overleg, bedenken ze een geweldig plan. Op een heel bij zondere manier komen ze in China terecht, tenminste... Inderdaad, ze ont moeten mensen die anders eten en pra ten, maar zijn ze wel in China aangeko men? En vinden ze uiteindelijk de jade toversteen? Kaartverkoop De voorstellingen vinden plaats op vrij dag 11, zaterdag 12 en zondag 13 maart. Vrijdag aanvang 19.15 uur, zaterdag en zondag om 13.30 en 16.00 uur. Entree: 3,-, donateurs 1,50. Kaartverkoop start 25 februari bij de volgende voor verkoopadressen: Reisbureau World of TUI (Raadhuisweg), Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum), Sigaren magazijn 't Hoekje (winkelcentrum 't Hoekstuk), C1000 (Ypestein) en Theater De Beun, maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur.Voor reserveringen: Edith Otto tel:072- 5334355. Meer informatie: www.falklandtoneel.nl. HEILOO HEILOO - Het aantal klachten over geluidshinder van vliegtuigen is in Heiloo in een jaar sterk gestegen. Dat blijkt uit het jaarverslag 2004 van het Informatie- en klachtenbureau (1KB) van de Commissie Regionaal Overleg Luchthaven Schiphol (CROS). Ook in andere plaatsen in de regio is het aantal klachten sterk toegenomen. In Akersloot klaagden meer dan twee keer zoveel mensen als het jaar daar voor. De meeste klachten kwamen uit Castricum. In 2003 trokken 147 mensen uit Heiloo aan de bel bij het 1KB om te klagen oyer het geluid van vliegtuigen. Deze 147 personen waren samen goed voor 9850 klachten. Het afgelopen jaar waren Heilooënaren nog minder te spreken over het vliegtuiglawaai. Het 1KB kreeg vorig jaar 16844 klachten te verwerken, dit keer van 166 personen. Een stijging van meer dan 70 procent. Ook in Limmen nam het aantal klach ten sterk toe, van 7333 in 2003 naar 13276 in 2004. Opvallend daarbij is wel dat het aantal personen, dat zich erger de aan de vliegtuigen, afnam van 115 naar 106 personen. Akersloot kent een gelijk beeld. Minder klagers, 91 in 2003 en vorig jaar 79, maar wel een explosie ve groei van het aantal klachten: 2192 in 2003 en vorig jaar steeg dit getal naar 5505. In Egmond aan Zee werd in 2004 minder geklaagd (Nu 17, vorig jaar 34 klachten) Verschillende inwoners van Egmond-Binnen en Egmond aan den Hoef irriteerden zich in 2004 weer meer aan het geraas. (Egmond-Binnen: 272 in 2003 en nu 453, Egmond aan den Hoef nu 61 klachten en een jaar eerder 52). Totaal In 2004 dienden bij het Informatie- en Klachtenbureau (1KB) van de Commissie Regionaal Overleg luchtha ven Schiphol (CROS) 10.756 personen uit 267 woonplaatsen 714.009 klachten in over geluidhinder. Ten opzichte van 2003 betekent dit een daling van het aantal klagers met 10,41% en een aan zienlijke toename met 155,47% van het aantal klachten. Ook in 2003 steeg het aantal klachten per persoon sterk. In 2004 hebben zich 4.092 nieuwe klagers gemeld. Het aantal nachtklachten is ook in 2004 weer toegenomen. In deze categorie steeg het aantal klachten met 70,61% van 45.105 in 2003 naar 76.956 in 2004. De meeste klachten komen uit Castricum: 151.545 klachten van 748 personen. Uitgeest staat op de vierde plaats met 38.261 klachten van 247 per sonen. De toename van het aantal klachten blijkt vooral het gevolg te zijn van gebruik van de Polderbaan en van de combinatie van Polderbaan en Zwanenburgbaan voor startend ver keer. IEUWSBLAD VOOR H BI LOO BIX OMSTRtKÜN MKennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon072 - 533 40 95 Internet www.hopman.nu Drie kinderen in de koelkast? Als je naar het stuk 'Wereldrijst' van De Brug uit KEURSLAGER Alkmaar en Falkland Toneel gaat, zul je het begrijpen! (foto: A. de Graaf)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 1