mêm m Ingezon i Lezing over architectuur Bonhoeffercollege OPEN HUIZEN ROUTE Informatieavond Iederwijs OPEN HUIZEN ROUTE Bedrijfsleider Albert Heijn neemt afscheid 117.900 voor War Child Nederland m 'Sun Beauty Bodytrends: hét Beautycentrum van Egmond' Nieuw in Heiloo: Salsa danscursus Open huizenroute ERA op 5 maart 5 MAART 2005 5 MAART 2005 mededeling ]Wm q urgerzaken ededelingen Verleende collectevergunning uitvoering www.era.nl www.era.nl UITKIJKPOST - 23 FEBRUARI 2004 - PAGINA 06 CT HEILOO mmmmSmmM M Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 17 februari 2005 Inwerkingtreding nieuwe Marktverordening Verwijderen van bomen Omleidingsroute tussen Heiloo en Egmond-Binnen ERA INGEZONDEN Behoud Volkstuintjes op huidige locaties Vernielingen Gevonden voorwerpen Heiloo ERA -1 Heiloo contact l||˧|j|f§ |m m K 4 llliSMff vervolg van pagina 4 De Brink 20, reg.m. 2004/0354 vergroten woning (dakopbouw op garage) verzending: 17 februari 2005 De Brink 33, reg.nr. 2004/0360 vergroten woning (dakopbouw op garage) verzending: 17 februari 2005 Het Zevenhuizen 10, reg.nr. 2004/0409 vergroten woning (uitbreiding begane grond en doortrekken kap) verzending: 15 februari 2005 Holleweg 27, reg.nr. 2004/0377 vernieuwen garage en duivenhok verzending: 15 februari 2005 Zevenhuizerlaan 116, reg.nr. 2004/0162 plaatsen reclame (2 vlaggenmasten) verzending: 15 februari 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het bouw-of sloop- plan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende wer king. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorzie ning (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alk maar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks- balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Geboorten Kjelt, z.v. T.A. Groenland en F. Dijs; Mark C, z.v. M.B. de Groot en M. van Elderen; Dijon G., z.v. S.C. Roszbach en M. Reuver; Isa M., d.v. B.D. Snijder en M. Simons Elders geboren Mark, z.v. J. de Boer en J.J. Schouten; Joris A., z.v. R.A. Boogaard en M.J. de Lijster; Marit, d.v. J.M. van der Steen en E.M. Heeringa; Minke, d.v. J. Waasdorp en F.J. de Graaf; Kim A.J., d.v. H.A.J. van der Molen en N.M. de Wit; Jelle WA, z.v. M. de Jong en M. Botterman; Daan, z.v. S. Leguijt en M.G. Perk; Bas, z.v. C.F. van Neer en M. Hendriks; Joey J., z.v. M.A. Hink en N. Stammis Huwelijksaangiften W.H.A. Bruggeman en H.J. Repko Huwelijken D.Roele en CARoet Overleden P. van der Pal; A.H. Godijn; C. de Zeeuw, B.J. van der Wiele; J.G. Wijnhof; W.H.M. van den Berg Elders overleden C.J. Beentjes; A.F. Kemperman; J. de Moor; CA. Huijboom wv Hermans; Brinkman ev Roos; P. Schroder wv Punt; J.G. Wijnhoff wv Bakker Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Hersenstichting Ned. Nat. Fonds Geestelijke Volksgezondheid in de periode van 27 februari tot en met 5 maart a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 7 februari 2005 een nieuwe marktverordening heeft vastgesteld. Deze verordening vervangt de marktverorde ning van 1995. De nieuwe verordening was noodzakelijk in verband met de wijziging van bevoegdheden van de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders tengevolge van de invoering van de dualisering van het gemeentebestuur. Verder is de verorde ning vereenvoudigd door een aantal voorschriften daaruit te schrappen, die in het vervolg als standaardvoorwaarden in de stand plaatsvergunningen voor de markt worden opgenomen. Voor de markt zelf verandert er door wijziging van de verordening niets. Ter inzage De nieuwe marktverordening treedt in werking op 1 maart a.s. en ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Tegen betaling van de ver schuldigde leges kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. De gemeente maakt eens per jaar een bomen- plan. Dit is een plan waarin is aangegeven welke bomen verwijderd worden. Het bomenplan is goedgekeurd door het college van burgemeester en wethouders en ter kennisname aangeboden aan de commissie Openbare Ruimte. De straten waar bomen worden verwijderd en de reden waarom: Butterlaan: het verwijderen van 4 populieren. De bomen veroorzaken veel overlast, daarnaast is er sprake van concurrentiegroei met de aan wezige beuken. Kandelaar: het verwijderen van 4 elzen. De bomen veroorzaken veel schaduw en bladover- last, daarnaast is er sprake van haagvorming. Termijen ter hoogte van huisnummers 10-14: het verwijderen van 4 abelen. De bomen veroor zaken veel schaduw en bladoverlast. Er worden nieuwe bomen teruggeplant. Termijen naast nr. 95: het verwijderen van 1 iep. De boom veroorzaakt veel schaduw en bladoverlast, de boom hangt met een deel van de kroon over het dak van de woning. Gymzaal Kerkackers: het verwijderen van 1 es. De boom staat erg dicht op de gevel en veroor zaakt veel bladoverlast. Muziekschool: het verwijderen van 1 wilg. De boom staat erg dicht op de gevel en veroorzaakt schade aan het dak. Bergeongebouw: het verwijderen van 1 eik. De boom staat dicht op de gevel en de kroon hangt voor een deel boven het dak. De Hofdijk: het kandelaberen (snoeien) van 2 platanen. De bomen veroorzaken veel schaduwoverlast. Peuterspeelzaal Holleweg: het verwijderen van 1 abeel. De boom staat erg dicht op de gevel en de kroon hangt voor een groot deel boven het dak. Sportcentrum Het Vennewater: het verwijderen van 1 wilg. De kroon van de boom is uit elkaar gewaaid en er is veel takbreuk. De boom zal worden vervangen door nieuwe beplanting. Kanaalweg: het verwijderen van 1 wilg (nr. 13). De boom is aangetast door een schimmel en is windworpgevoelig. Kennemerstraatweg: het verwijderen van 1 beuk (nr.37). De boom heeft een slechte con ditie en vormt een gevaar voor het verkeer. Westerweg voor nr. 215: het verwijderen van 1 iep. De boom is aangetast door een zwam en is hierdoor windworpgevoelig. Spooriaan voor nr. 2: het verwijderen van 1 populier. De boom is aangetast door de wilgenhoutrups en vormt een gevaar voor de omgeving. v Meer informatie Voor eventuele vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met Kees Hartland van de afdeling BOR, telefoonnummer (072) 535 68 11. Op 28 februari a.s. start de gemeente Bergen met rioleringswerkzaamheden in de Vennewaters- weg te Egmond-Binnen. De werkzaamheden duren tot begin juni. Tijdens de uitvoering van het werk wordt de Vennewatersweg ter hoogte van Egmond- Binnen geheel afgesloten voor het doorgaande verkeer. De omleidingsroute tussen Heiloo en Egmond-Binnen loopt via Het Malevoort, Zeeweg en Heilooër Zeeweg. De route wordt met bebording worden aangegeven. Meer informatie Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met de heer K. Aardenburg, beleidsmedewerker Civiel van de gemeente Bergen, telefoonnummer (072) 888 03 23. CASTRICUM - Op het Bonhoeffercollege wordt een serie van vijf lezingen over architectuur gehou den. Elke lezing duurt twee uur en kost 9,-. In deze serie van vijf lezingen staat iedere lezing op zichzelf en kan daardoor afzonderlijk gevolgd worden. Docente is Thea Overmars. Van ieder onderwerp wordt de geschiedenis, betekenis en stijl belicht. Bij de pleinen worden ook de belang rijkste daaraan liggende gebouwen besproken. Door vergelijking met andere bouwwerken valt een gebouw beter te plaatsen. Ook de stedenbouw kundige ligging kan van betekenis zijn. Centraal Station Gebouwd door architect P.H.J. Cuypers samen met A.L. van Gendt. De vele decoraties in de vorm van schilder- en beeldhouwwerk en gedich ten maken dit gebouw tot een boeiend monument. De stijl vormt de overgang naar een nieuwe wijze van bouwen. De samenwerking van architecten, schil ders, beeldhouwers en dichters verwijst naar de bouwwijze van kerken in de middeleeuwen: Gesamtbaukunst. Cursusnummer 216A: op vrijdag 11 maart van 15.15 tot 17.15 uur. Beurs van Berlage De architect Berlage werd de vader van de nieuwe architectuur. Zowel de architecten van Amsterdamse school als die van het Nieuwe Bouwen zijn schatplichtig aan hem. Ook de beurs is een voorbeeld van Gesamtbaukunst. Cursusnummer 216B: vrijdag 18 maart van 15.15 tot 17.15 uur. Amsterdamse School Scheepvaarthuis, Spaarndammerbuurt en Berlage's zuid. Het Scheepvaarthuis is het eerste grote gebouw in de stijl van de Amsterdamse School. De architect J. v.d. Mey ontwierp het bedrijfsverzamelgebouw voor 6 scheepvaartmaatschappijen. Hij vroeg de architecten P. Kramer, en M. de Klerk hem te assisteren. De Klerk bouwde daarna in de Spaarndammerbuurt enige spraakma kende woonblokken. Die hebben ver volgens met hun uitbundige vormge ving de toon gezet voor de bouwwijze in het uitbreidingsplan zuid van Berlage waar een grote groep architec ten De Klerk als hun leider zagen. Cursusnummer 216C: vrijdag 1 april van 15.15 tot 17.15 uur. Olympisch Stadion Amsterdam gaf Jan Wils de opdracht om een stadion te bouwen voor de Spelen van 1928. Hij begon op het bureau van Berlage waar hij het werk van de Amerikaan Frank Lloyd Wright leerde kennen. En hij was één van de oprichters van De Stijl. De invloeden die hij onderging zien we in het stadion terug. De bakstenen buitenzijde refe reert aan de woonhuizen van Berlages zuid maar binnen doet de in het zicht gelaten betonconstructie heel modern aan. Het stadion is onlangs geheel gerenoveerd en doet nu dienst als atle- tiekstadion. Cursusnummer 216D: vrijdag 8 april van 15.15 tot 17.15 uur. Rietveld-Schröderhuis in Utrecht Gerrit Rietveld bouwde in samenwer king met zijn opdrachtgeefster Truus Schroder in 1924 dit woonhuis volgens de regels van De Stijl. Het kreeg een strakke vormgeving met rechte hoeken en de basiskleuren rood, blauw en geel en verder zwart grijs en wit. Het bouw werk staat op de lijst van werelderf goed. Ook enkele andere bouwwerken van deze architect komen in de lezing aan de orde evenals zijn meubels. Aanvankelijk was Rietveld opgeleid tot meubelmaker. En ook met zijn meubels verwierf hij grote ver maardheid, zoals met zijn Rood- Blauwestoel en zijn zigzagstoel. Cursusnummer 216: vrijdag 15 april van 15.15 tot 17.15 uur. Voor informatie en inschrijving, tel: 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl MAKELAAR De recente artikelen betreffende bovenstaand onderwerp heeft bij ons Werkgroep Hoogeweg Noord de zaak ook weer aangescherpt. Namens deze werkgroep zijn wij sinds 22-4-2002 hier over schriftelijk in contact met B&W en daarnaast zijn er ook persoonlijke contacten geweest. In het kort komt het er op neer dat onze werkgroep namens de tuinders het standpunt innamen dat zowel uit sociaal als wel praktische gronden het zeer wenselijk was om de tuintjes, gelegen aan de Hoogeweg, niet naar elders te verplaatsen en deze stel- lingname stemt dus overeen met de gevoelens die leven bij de Volkstuin vereniging Het Zevenhuizen. Wij menen dan ook dat het hoog tijd is om de krachten te bundelen om het onheil van verplaatsing te voorkomen. Namens de Werkgroep Hoogeweg Noord J. Ie Loux N. Roos Wij kwamen vanmorgen bij ons op de zaak en ja hoor: het is weer zover. De jeugd heeft het vannacht (zondag nacht) weer erg druk gehad met het voor de zoveelste keer vernielen van een stukje groen waar wij ondernemers zo blij mee zijn. En dan nog even als toetje de ramen even bekliederd met mayonaise. Jongens hartelijk bedankt. En de jeugd heeft het waarschijnlijk nog steeds niet door, dat hun ouders en misschien ook zijzelf wel voor de kosten op gaan draaien, want de gemeentearbeiders werken niet pro deo. Gelukkig konden wij dit keer de schade zelf herstellen, wat een mazzel. En daarom ben ik het eens met de beslissing van de gemeente om de ker mistent (en liever nog de hele kroegen kermis) niet door te laten gaan. Dit bespaart ons een heleboel vernielingen. En de inwoners van Heiloo een hoop geld. Ruud Blom Heiloo Kinderfietsje rood-zwart merk, goud armbandje, 2 poncho's in zak, 3 boekjes met als onderwerp hout en bomen, hon- denriem grof bruin gestreept, 2 fietskin- derzitjes, zwarte fietstas, windscherm LIMMEN - Op donderdag 24 februari houdt Iederwijs Limmen een informa tieavond voor belangstellenden. Ieder wijs Limmen is een school voor kinde ren tussen de 4 en 18 jaar. Op Iederwijs en Voortgezet Iederwijs kunnen kinde ren de lesstof van het reguliere onder wijs leren, met daarnaast alle ruimte voor andere interessante vakgebieden en onderwerpen, afhankelijk van de belangstelling van de leerlingen. Dat betekent dat leerlingen hun eigen leer weg kunnen gaan vanuit hun eigen interesse en nieuwsgierigheid. Meer informatie over de school en het concept is te lezen op: www.iederwijslimmen.nl. De informa tieavond bestaat uit een introductie in het Iederwijs-concept en daarnaast is er de mogelijkheid om vragen te stel len en te spreken met de leerkrachten van Iederwijs Limmen en ook met ouders van kinderen van de school. Het programma begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.45 uur. Opgave vooraf is niet nodig. De informatieavond vindt plaats in het trainingsinstituut van het NTI-NLP aan de Oosterzijweg 8 in Limmen. Tel: 072-5053501. EGMOND AAN DEN HOEF - Sun Beauty Bodytrends aan de Lamoraal- weg in Egmond aan den Hoef bestaat alweer ruim anderhalf jaar. Vol trots kijkt eigenaar Tineke Sonnenberg naar wat er nu is neergezet. Het aantal klan ten is snel gegroeid. Het aanbod in behandelingen is geleidelijk uitgebreid, evenals het aantal medewerkers. Inmiddels is een tweede professionele nagelstyliste het team komen verster ken. Patricia van Leijen heeft al veel ervaring opgedaan bij andere beautysa lons. Zij kan net als Esther de Ruiter, die al vanaf het begin in het bedrijf werkt, een prachtige set nagels zetten, met zowel luchtdrogend acryl of gel. Deze nagels zijn ook perfect voor nagelbijters. Ook geven Esther en Patricia manicurebehandelingen, lak ken ze vele nagels en doen ze nailart. Dit is een handgemaakte versiering op de nagels. Vorig jaar is ook allround kapster Natasja Schellevis erbij geko men. Natasja werkt volgens de allerlaat ste trends in haarmode en kleuren. Maar natuurlijk kan zij ook helpen met wassen en watergolven. Zowel dames als heren kunnen bij Sun Beauty terecht. Ook bij de kinderen valt Natasja's knipkunst helemaal in de smaak. Paula Lentink neemt de voeten voor haar rekening. Ze verzorgt een stan daardpedicure behandeling, maar ook een luxe voetbehandeüng. Liefhebbers gaan eerst in een voetenbruisbad en krijgen na een scrub en masker een heerlijke onderbeen- en voetmassage. Alle vermoeidheid is na één behande ling verleden tijd. Voor permanente make-up heeft Sun Beauty de specia liste Tineke in huis. Bij permanente make-up wordt er een pigment onder de huid aangebracht. Het wordt gebruikt voor wenkbrauwen, ooglijnen (onder en boven), en voor de liplijn. Ideaal voor mensen die nauwelijks wenkbrauwen hebben, of zich door omstandigheden niet zelf cosmetisch kunnen verzorgen. Verder heeft de onderneming twee geweldige turbo snelbruiners staan. Je begint met vier minuten, en dan bouw je het langzaam op. Heerlijk in het voorjaar om alvast een lekker kleurtje te krijgen, óp ver antwoorde wijze. Ook heeft Sun Beauty sinds kort - in samenwerking met 'het sieraadje' - een sieradenlijn met merken als Otazu, Bibi en Pedroli. De onderneming heeft nu alles onder één dak en mag zich nu echt 'het Beautycentrum van Egmond' noe men. Kom eens langs en kijk vrijblij vend rond. En onthoudt: Sun Beauty biedt kwaliteit voor een aantrekkelijke prijs in een gezelüge en ongedwongen sfeer. Neem een prijslijst mee of maak direct een afspraak, tel: 072-5063624. MAKELAAR HEILOO - Bedrijfsleider Cees Steftgs van Albert Heijn gaat in de VUT. Op zaterdag en maandag kan' er afscheid van hem worden genomen in de winkel in 't Loo. Zaterdag staat de bedrijfsleider van 09.00 tot 18.00 in de koffiehoek om koffie en koeken uit te delen. Maandag doet hij hetzelfde van 11.00 tot 16.00 uur. Cees Stengs is tien jaar bedrijfsleider geweest in de vestiging in Heiloo. In totaal heeft hij 44 jaar voor het con cern gewerkt. HEILOO - In wijkgebouw Ypsalon (De Hucht 4 wijk Ypestein) begint op maandag 7 maart om 20.30 uur een danscursus Salsa, voor zowel begin ners als gevorderden. Salsa dansen is dé laatste jaren in Nederland waan zinnig populair geworden en nog steeds is de interesse groeiende. In elke grote en minder grote stad is er tegenwoordig de mogelijkheid om je op de warme en vrolijke klanken van deze muzieksoort lekker te laten gaan. Het woord Salsa betekent letterlijk 'saus', de muziek is een verzameling van invloeden en ritmes uit Cuba, Afrika, en de Zuid Amerikaanse lan den. Salsa is een dans voor iedereen, jong en oud. Al na de eerste paar les sen kan men zich aardig bewegen op de ritme van de muziek. Dit komt mede door de uitgebalanceerde en beproefde manier van lesgeven, de individuele aandacht, de duidelijke uitleg (stap voor stap) en dat alles op een gezellige manier. Ook voor de gevorderden is er de mogelijkheid zich verder te bekwamen in combinaties van mooie turns en tricks. Dansinstructeur is Marlon Tai, in Alkmaar en omstreken al bekend om zijn stijl en enthousiaste manier van lesgeven. Hij heeft al enkele jaren de lessen voor een Amsterdamse dansschool verzorgd op locaties in Alkmaar, Heerhugowaard, Hoorn en Zaandam. Het idee om de salsa dichter bij de mensen te brengen door ook in klei nere gemeenten cursussen te starten blijkt aan te slaan. In Bergen is inmiddels een tweede cursus gestart en ook in Alkmaar worden er lessen verzorgd. Het enthousiasme van de cursisten is veelzeggend. Kennismaking met gratis proefles voor jong en oud Op maandag 7 maart om 20.30 uur kun je meedoen met de gratis proefles voor beginners in wijkgebouw Ypsalon te Heiloo. De les duurt ander half uur en daarna is er de mogelijk heid zich in te schrijven voor de cursus. Paren hebben voorkeur, maar ook zonder partner is iedereen welkom. Heeft u meer vragen over de cursus, bel/ e-mail dan voor meer informatie met Marlon Tai tel: 06-54332240, e- mail: marlontai@hetnet.nl. REGIO - Marco Borsato heeft, als ambassadeur van War Child Nederland, een cheque ter waarde van 117.900 van Alpha Hypo theken in ontvangst genomen. De cheque is het eindresultaat van de jubileumactie waarmee Alpha Hypotheken in 2004 haar vijfentwin tigjarig bestaan vierde. War Child Nederland bestemt de donatie voor opvang van kinderen in Darfur (Oorlogsgebied in Soedan). Gezien de ontwikkelingen in Azië is, in over leg met Alpha, tevens beslaten 10 procent van het bedrag 11.790) te besteden aan de nazorg voor jeugdige Tsunami-slachtoffers. Cliënten laten prognose overtreffen Bij de start van de Alpha Jubileum actie in januari 2004 werd een streef bedrag van honderdduizend euro genoemd. De ruime overschrijding van dit streefgetal is mede het gevolg van participatie door Alpha cliënten. De Jubileumactie was eenvoudig en duidelijk. Elk kantoor droeg 100,- af voor elke afgesloten hypotheek boven de 100.000. Bovendien wer den de klanten gevraagd mee te doen aan de actie. Ze konden kiezen tussen een cadeaubon van 100 voor een tuincentrum of om eveneens 100 aan War Child te geven. Velen deel de# hei Alpha-initiatiéf waardóór de aanvankelijke prognose ruimschoots is overschreden.War Child Nederland was direct geïnteresseerd in het aan bod van Alpha Hypotheken. Opmerkelijk genoeg waren andere goede-doelën-organisaties minder snel met reageren. De keuze voor War Child Nederland is enerzijds het gevolg van affiniteit met het goede doel: de oorlog uit een kind halen. Anderzijds heeft War Child de dona-< tie ook aan haar eigen mentaliteit te danken. Alpha-directeur Dick Schrieken: „De handelswijze van War Child Neder-, land spreekt ons aan, er is geen ande re organisatie die zó weinig overhe adkosten maakt. Dat geeft ons een goed gevoel, de donatie van ons en onze cliënten blijft niet aan de strijk stok hangen, maar komt op de juiste plaats terecht." Marco Borsato neemt een cheque ter waarde van 117.900 van Alpha Hypotheken in ontvangst. De cheque is het eindresultaat van de jubileu- mactie waarmee Alpha Hypotheken in 2004 haar 25-jarig bestaan vierde. REGIO - Op zoek naar een ander huis? Grote kans dat u die vindt tij dens de landelijke Open Huizen Route van ERA, op zaterdag 5 maart tussen 11.00 en 15.00 uur. Overal even binnen kijken, zonder afspraak en zonder makelaar. Woningen die aan deze actie meededen bij ERA- makelaars mochten zich in 2004 in een warme belangstelling verheugen. Meer dan 21.000 huishoudens brach ten een bezoekje aan een woning die open was gesteld. Er werden er door deze actie meer dan 1000 verkocht. Uit deze cijfers blijkt dat de belang stelling voor huizen onverminderd groot is. De verkoopkansen van een woning nemen drastisch toe, als de verkoper aan dit soort acties mee doet, leert de ervaring. Leny Sommeijer van Hopman ERA Makelaars legt uit hoe dat werkt. „De tijden dat een te koop staande woning de krant niet eens haalde, lig gen echt achter ons. Aan de andere kant, sommige woningen zijn altijd in trek en verkopen altijd wel. De meeste woningen staan echter langer te koop dan pakweg vijf jaar geleden. De kunst is om een te koop staande woning aan zoveel mogelijk mensen aan te bieden. De Open Huizen Route is daarvoor een uitstekend hulpmiddel. Mensen hebben vaak wel een idee van hun woonwensen, maar woonwensen gaan verder dan een opsomming van een aantal kenmer ken van een woning. Het zit hem vaak in details, die je alleen kunt beoorde len als je gaat kijken. En hoe meer woningen je ziet, des te beter en con creter je voor je ziet wat je wilt en wat je niet wilt. Op de website www.era.nl krijg je de mogelijkheid om een ERA voor Mij account aan te maken. Daarmee krijg je automatisch de woningen van je keuze naar je toege stuurd via e-mail. Bij de woningen kun je een plattegrondje opvragen, zodat je ook weet waar het huis staat en hoeveel er nog meer te koop staat in de buurt. Ook kun je een gratis waardebepaling aanvragen van je huidige woning. Dan weet je ook enigszins wat je kunt uitgeven aan een volgend huis."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6