Lezing: Vrouw in de kunst Pak de gouden bal en win! Salsa danscursus in Heiloo Clinics Nordic Walking revalidatie-wandeling m Groei Bloei lezing: Zaadjes, Maatjes en Mailtjes Schoolkampioenschap schaatsen en Wintercompetitie De Duif mededeling Bedrijfsleider Cees Stengs neemt afscheid van 'zijn' Albert Heijn m. Diddl ruilbeurs The Open in het Theatercafé Ypsalon presenteert Psychometrie Samen eten in het Trefpunt Fietstweedaagse in Winkelhof 't Loo Dansen op opanken of op klompen? Kinderkleding en speelgoedbeurs Collecte Hersen Psychische ziekten Workshop Mozaïek Avond over Lourdes in het Trefpunt Gabure Pasen bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Bregman Makelaardij sluit zich aan bij Coldwell Banker Makelaars Nederland Trainings Centrum Heiloo introduceert spinning®-programma Tijd om te trimmen en te reizen Winnaars Teken je droomhuis prijsvraag Kuyper Blom Makelaars UITKIJKPOST - 2 MAART 2005 - PAGINA 10 HEILOO - Dinsdag 15 maart van 10.00 tot 12.15 uur houdt de Culturele Commissie in het Trefpunt te Heiloo een lezing over een thema dat dwars door alle tijden en stromingen heen loopt. Het is een kunsthistorische beschou wing over de vrouw door Jack de Vries. Het uitgangspunt is de vrouw als afbeelding in het kunstwerk, door de eeuwen heen tot vandaag. Daarnaast wordt er ook gekeken naar de vrouw als kunstenaar. Voornamelijk door maatschappelijke omstandigheden was dit voor velen onderbelicht terrein, hoewel er al eeuwen ook door vrou wen kunst is voortgebracht. Beide aspecten komen in deze lezing aan bod met behulp van dia's. Jack de Vries brengt zijn verhaal altijd enthousiast en met verrassende invalhoeken. Zo kleurt hij zijn verhaal speels in met verwijzing naar maatschappelijke achtergronden. Tot en met 9 maart kunt u reserveren bij de receptie van het Trefpunt, tel: 072-5331297 of via website www.oude- renwerkheiloo.nl. 5 E kunt u afrekenen voor het begin van de lezing. De Culturele Commissie organiseert een malige activiteiten met een cultureel karakter voor mensen vanaf 50 jaar, en is een initiatief van de SBO en de Stichting Ouderenwerk Heiloo. HEILOO - De lezing van dinsdag 8 maart wordt verzorgd door mevrouw Ina Marbus en geeft een moderne kijk op soortenrijkdommen, kennis delen en natuurlijk tuinieren. Het initiatief voor deze lezing is genomen door samenwerking tussen De Nationale Proeftuin, het A.V.V.N en Groei Bloei. Planten zijn er in alle soorten en maten. Dat geldt voor bloemen, bomen, heesters, groenten en fruit. De flora is, ook in Nederland, ongelooflijk uitgebreid. Ook bij u in het tuin komen allerlei soorten voor. Die biodiver siteit, oftewel soortenrijkdom, is bui tengewoon belangrijk. Het zorgt bijna het hele jaar voor fleur en kleur en maakt planten sterk en gezond. Deze diapresentatie gaat over de soorten rijkdom en over de mogelijkheden die u als tuinliefhebber heeft om die te vergroten. Het hoe en waarom komt in de lezing uitgebreid aan de orde. Het ruilen van zelfgekweekt zaad bijvoor beeld is een uitstekende manier om rassen niet verloren te laten gaan. Minstens net zo belangrijk zijn de ken nis en de ervaringen van tuinliefheb- bers zoals u, die mogen ook niet verlo ren gaan. Deze presentatie wil mede een aanzet zijn tot kennisuitwisseling tussen 'maatjes', mensen zoals u die houden van wat groeit en bloeit. De lezing vindt plaats op dinsdag 8 maart, in het ontmoetingscentrum GGZ Willibrord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Toegang is gratis. HEILOO - De afgelopen tijd werden er door CBS De Duif een tweetal spor tieve prestaties geleverd. Allereerst tij dens het Schoolkampioenschap schaat sen op zaterdagmiddag 19 februari op Ijsbaan de Meent. Voor De Duif tra den Karina Lievaart, Ilse Bijvoet, Machteld de Vries, Wietske de Waard en Jeroen van Willigen aan. Jeroen, Ilse en Karina schaatsten goed, maar behaalden geen finaleplek. Wietske en Machteld plaatsten zich voor de finale. Deze werd met glans door Machteld gewonnen voor de gedoodverfde win nares Ilse. Dit was haar revanche op het Nederlands kampioenschap. Wietske eindigde goed in de midden moot. En op maandag 21 februari wer den de prijswinnaars gehuldigd van de jaarlijkse Wintercompetitie op school. Deze competitie bestaat uit schaken, sjoelen, dammen, vier-op-een-rij en tafeltennis. Vijf weken lang streden leerlingen uit de midden- en boven- HEILOO - Op zondag 6 maart is er een Diddl ruilbeurs in de Ypsalon, De Hucht 4 in Heiloo. Van 10.00 tot 12.00 uur kun je hier terecht om je Diddl spullen te ruilen met andere Diddl ver zamelaars. Er wordt alleen maar geruild, verkopen mag niet. De entree is 50 cent. Informatie: tel. 072-5340805 of 072-5336477. ALKMAAR - The Alkmaarse rock band The Open betreden het podium van het Theatercafé op een zeer specta culaire wijze. The Open, een professio nele rockband uit Alkmaar met een bezetting die door de bandleden als uniek wordt ervaren. De band vormte een hecht geheel waarbij alles op zijn plek lijkt te vallen. Door de onderlinge chemie, in zowel persoonlijk als muzi kaal opzicht, is de band in een creatie ve stroomversnelling geraakt. Theatercafé verdronkenoord 12 bij de Accijnstoren. Zaterdag 5 maart. Aanvang 22.30 uur. Toegang gratis. HEILOO - Komende donderdagavond 3 maart is alweer de laatste avond van de maand waarop het inmiddels beken de medium Sjoerd Hidma weer zijn helderziende waarnemingen zal doen. Dit keer zal het in een geheel andere vorm gegoten worden. U hoeft zelf niets mee te nemen. Sjoerd zal aan de hand van, door hem zelf meegenomen bloemen, voor u een waarneming doen. Iedereen krijgt bij binnenkomst een nummertje en is dan vrij om dit neer te leggen. Wilt u eens kennis maken met de spirituele wereld, maar wilt u niets neerleggen, dat kan ook. Op zo'n avon d kunt u natuurlijk ook alleen komen luisteren en ervaren hoe verhelderend sommige waarnemingen voor een ieder kunnen zijn. De aanvang 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur), de entree is 5,50. Informatie tel. 072-5337818. bouw (de groepen 5 t/m 8 tegen elkaar bij de diverse spelen. Hard tegen hard, nek-aan-nek, maar altijd sportief, ontpopte ook deze editie van de spelen zich weer van een rustige spelletjesmiddag tot een zinderend eindspektakel. Aangemoedigd door medeleerlingen en onder begeleiding van 'We are the Champions' werden de nummers 1,2 en 3 gehuldigd. Twee van de winnaars konden er helaas niet bij zijn. Uitslag: Schaken 1. Jort Min, 2. Roderick Treskes 3. Fabienne Mijnsbergen Sjoelen 1. Leroy Niekoop, 2.Youri Huysmans, 3.Frouke Niesert Dammen 1.Wietske de Waard, 2. Femke vd Woude 3. Niels Duijn 4-Op-een-rij 1. Eveline Maan, 2. Machteld de Vries, 3. Joyce van Weering, Tafeltennis 1. Paul Verhaar, 2. David Mintjes, 3. Bob Hoeksema. HEILOO - Op vrijdag 18 maart wordt er voor de laatste keer in dit seizoen in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, in Heiloo weer een maaltijd geser veerd, die als volgt is samengesteld: gebonden kerriesoep, scholfilet (opge rold) met hollandaise saus, worteltjes, puree, rauwkostsalade, rundvleesra gout met rijst en tricolore ijs toe. De maaltijd begint om 18.00 uur. Voor en ook na de maaltijd is er een mogelijk heid om in de ontmoetingsruimte wat te drinken. De maaltijd kost 8,80 te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een geza menlijke activiteit van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de SBO (samenwerkende ouderenbonden ANBO en KBO). De maaltijd wordt bereid door het personeel van de keu ken van 'De Loet' en vrijwilligers nemen de bediening voor hun reke ning. Heeft u geen vervoer? De chauf feurs van het vrijwilligers autovervoer staan voor u klaar, zij halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zijn: 4,- per persoon retour (in Heiloo) aan de chauffeur te voldoen. U kunt zich voor deze maaltijd - en voor vervoer - opge ven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072- 5331297. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhinderd, wilt u dat dan zo spoedig mogelijk doorbellen? HEILOO - Vrijdag 11 en zaterdag 12 maart Fietstweedaagse in Winkelhof 't Loo. In het weekend van 11 en 12 maart organiseert de winkeliervereniging in samenwerking met de drie fietsenhan delaren Bike Totaal - Bosman tweewie- Iers, Vlaar tweewielers en de organisa ties 3VO en de Fietsersbond Heiloo een tweewieler evenement. Op de drie pleinen van het winkelcentrum worden de nieuwste snufjes en modellen op fietsgebied tentoongesteld. Tevens vin den diverse demonstraties plaats waar onder die van skelters en skootmobie- len én kunnen zowel de kinderen als volwassenen een fiets winnen. HEILOO - Op woensdag 9 maart ver zorgt Ivon Despotovic een specialisatie avond 'Dansen uit voormalig Joegoslavië', in het Open Huis, boven winkelcentrum 't Loo, in Heiloo. De avond wordt georganiseerd door de 'Internationale Dansvereniging Pridini' en begint om 20.00 uur. De kosten zijn 7 E voor leden van Pridini en Igram, niet leden betalen 8.50. Velen, die ooit kennismaakten met Joegoslavische dans, hebben dat gedaan via het programma van Ivon Despotovic en haar echtgenoot Ciga. Zij brachten in de jaren zeventig de dansen mee naar Nederland. Na het overlijden van haar echtgenoot, heeft Ivon de draad van het lesgeven weer opgepakt. Een unieke kans voor ieder een die danst, of ooit gedanst heeft om oude toppers aan te leren of op te fris sen. Voor diegenen die nog nooit inter nationaal gedanst hebben, is deze avond heel geschikt om kennis te maken met deze vorm van ontspanning. Luchtige, gemakkelijk zittende kleding is aan te bevelen. Klompen zijn niet nodig, gewone schoenen voldoen. Wie opanken (speciaal Joegoslavisch schoei sel) bezit, kan deze weer uit de kast halen. HEILOO - Zaterdag 5 maart organi seert Stichting Ouderenwerk Heiloo een kinderkleding en speelgoedbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier goedkope kinder kleding in alle maten, puzzels, spelletjes maar ook maxi cosy's, kinderwagens etcetera. U kunt voor al uw koopjes terecht van 10.00 uur tot 12.00 uur. Toegang is gratis. Er zijn geen tafels meer beschikbaar. Voor informatie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo tel. 072-5331297. HEILOO - In 2005 wordt er voor de negende maal gecollecteerd voor de hersenpatiënten en mensen met een psychische ziekte. De Nationale collec teweek vindt plaats tot 6 maart. Het thema dit jaar is 'hersenziekten en psy chische aandoeningen bij kinderen'. De Hersenstichting Nederland en het Nationaal Fonds Geestelijke Volks gezondheid (NFGV) zetten zich in voor al die mensen die door een hersenziek te of psychisch probleem getroffen wor den. Zij doen dit door veel belovende projecten te financieren die gericht zijn op verbetering van zorg en hulp nieuwe behandelmethoden, wetenschappelijk onderzoek, voorlichting en preventie. Het zijn inspanningen die tot genezing leiden of, indien genezing niet mogelijk is, tot verlichting. Wilt u misschien een paar uurtjes meehelpen? U kunt zich aanmelden bij Jacqueline Groot, tel. 072-5333189. HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt een nieuwe activiteit aan: Dienblad ingelegd met mozaïek. Een workshop van 2 lessen op dinsdagmiddag 8 en 22 maart van 13.30 tot 15.30 uur, onder lei ding van docente Trudie Buis. In deze workshop wordt aandacht besteed aan het inleggen van het mozaïek in een dienblad. Het materiaal wordt door de docente verzorgd. De workshop vindt plaats in het Open Huis boven winkel- centrum't Loo. Voor opgave: Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Daisy Groenland tel. 072-5330088. Voor meer informatie kunt u ook de docente bel len: tel. 072-5335284. HEILOO - „Lourdes is meer dan alleen een bedevaartsplaats. Het is een plaats waar mensen samen lijden dragen, het is een plaats waar mensen, tot in het diepst van hun wezen, samen vreugde ondergaan!" Aan het woord is de heer Jaap Langedijk, voormalig (medeorga nisator van de zogenaamde Lourdes- reizen vanuit Heiloo en omstreken. De commissie Voorlichting Senioren heeft de heer Langedijk uitgenodigd om te komen vertellen over zijn ervaringen als organisator, over moeilijke zaken maar ook over leuke dingen die hij ongetwijfeld heeft meegemaakt. Ook zal hij vertellen over de musical over Lourdes genaamd 'De ontmoeting'. Stichting Aquero is druk bezig met het instuderen van deze musical, een eigen tijds verhaal over het Lourdes van nu. De uitvoering van deze musical is op 23 en 24 april in Driebergen en op 15 mei in Lourdes zelf in de Bernadettekerk. U kunt hier meer over horen en zien op donderdagmiddag 10 maart aanstaande in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo van 14.00 tot 16.00 uur, toe gang 1,75. inclusief koffie of thee. Deze middag wordt georganiseerd door de Commissie Voorlichting Senioren. Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren terecht bij het Trefpunt, tel. 072-5331297. U weet niet wat 'gabure' is. Troost u, ik wist het ook niet, maar het is vol gens de inzendster een Spaans/Frans gerecht. Ik hoop dat ik de naam goed gelezen heb, anders beste inzendster, onze excuses voor de verkeerde naamgeving. Goed of niet goed, als je het recept leest dan krijg je al trek. Daarom meteen maar zonder omwe gen het recept. Ingrediënten: 2 ons rundersoepvlees of schenkel, 1 churras Spaans worstje, 2 knoflook tenen, 1 blik witte bonen, 1 ui, 1 stuk prei, peperkorrels, zout, witte of groene kool of spitskool, 1 stuk winterwortel en gehakte peterse lie. Bereiding: trek bouillon van de schen kel of soepvlees. Doe alle gesneden groenten erbij, met de witte bonen en het worstje en dan gaar laten worden. Eventueel kan er nog een bouillon blok bij. Op het laatst peterselie toe voegen. Als toetje: een paar wentel teefjes/oud brood of 'drie in de pan' van bloem en rozijnen. Oude sneetjes brood weken in melk met kaneel en suiker en geklopt ei. Licht bruin bak ken aan beide zijden (in olie of boter). Drie in de pan: van bloem, 1 geklopt ei, melk en rozijnen een beslag maken. Olie in de pan en steeds 3 hoopjes beslag aan weerskanten bak ken. Opdienen met poeder suiker of basterd suiker. Zo, daar kunt u weer mee vooruit. En de inzendster uiteraard hartelijk bedankt voor haar recept. Heeft u ook nog een lekker recept voor uw medelezers? Stuur dat dan op naar: redactie Uitkijkpost, postbus 68,1850 AB Heiloo of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. HEILOO - Tot en met 31 april kunt u fantastische prijzen winnen tijdens de 'gouden ballen actie' van de golf- en countryclub Heiloo. In de ballenma- chine op de driving range van golfbaan Oosterzij, heeft golfinstructeur Ivar van der Moolen enkele gouden bal len gestopt. Wie een van deze gouden ballen ontvangt, kan deze in restau rant Oosterzij ver zilveren voor een lot, waarmee gewel dige prijzen te win nen zijn. Aan het einde van de actie wordt de trekking van de winnende loten gehouden, waarna bekend wordt wie de win naar is van onder andere een lunch- of dinerbon, een dames- en herenset van Graphite, bal- lenkaarten of golfballen! De actie loopt tot 31 april, dus pak de gouden bal en win! HEILOO - Salsa dansen is de laatste jaren in Nederland waanzinnig popu lair geworden, en nog steeds is de interesse groeiende. Salsa is een dans voor jong en oud. De uitgebalanceer de en beproefde manier van lesgeven, de individuele aandacht, de duidelijke uitleg (stap voor stap) en dat alles op een gezellige manier zorgt ervoor dat de cursisten de dans snel onder de knie krijgen. Ook voor de gevorder den is er de mogelijkheid zich verder te bekwamen onder begeleiding van dansinstructeur Marlon Tai. Het idee om de salsa dichter bij de mensen te brengen door ook in kleinere gemeenten cursussen te starten büjkt aan te slaan. In Bergen is inmiddels een tweede cursus gestart en ook in Alkmaar worden er lessen verzorgd, het enthousiasme van de cursisten is veelzeggend. Kennismaking met gratis proefles voor jong en oud Op maandag 7 maart om 20.30 kan men meedoen met de gratis proefles voor beginners in wijkgebouw Ypsalon (de hucht 4 Ypestein) te Heiloo. De les duurt 1,5 uur en daar na is er de mogelijkheid zich in te schrijven voor de cursus. Paren heb ben voorkeur, maar ook zonder part ner is men welkom. Heeft u meer vra gen over de cursus, bel e-mail dan gerust voor meer informatie met Marlon Tai tel.06-54332240, e-mail: marlontai@hetnet.nl. HEILOO - Nordic Walking wordt steeds populairder. Steeds meer men sen kom je tegen met wandelpoles.Ter kennismaking met het 'Noors Wandelen' kunt u zich aanmelden voor de nieuwe reeks introductie-trai ningen. Ook binnen de revalidatie- trainingen wordt er gebruik gemaakt van deze wandelpoles. Clinics Nordic Walking Een clinic duurt een uur en geeft u een realistisch beeld over de inhoud van de cursus. De kosten zijn 10 euro per clinic. U dient zich op te geven om deel te kunnen nemen. Het aantal deelnemers per clinic is beperkt. RevaKdatieloop (sportief wandelen) In Heiloo op vrijdag 4 en 11 maart om 13.00 uur kunt u meedoen aan de cli nic Nordic Walking of zich laten infor meren over de revalidatie-wandeling. (Sportief Wandelen voor mensen met een beperking). U meldt zich bij de Sportsfactory aan de Westerweg 291 in Heiloo. De Cursussen De cursussen duren 6 lessen en zijn er op gericht om de juiste techniek aan te leren. Bij Nordic Walking oefent u al uw grote spiergroepen op een manier, zoals dat óók bij langlaufen gebeurt. Meer informatie kunt u vinden op de website: www.nordicwalkingschool .nl Om deel te nemen aan clinics en cur sussen dient u zich aan te melden via telefoon 0229-239447 of per e- mail:info@sportwandelschoöl.nl. CASTRICUM - Met Pasen in het vooruitzicht kunt u bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege weer cursussen vol gen rondom het thema Pasen. Voor informatie en inschrijving: 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl. (De school is in verband met de krocusvakantie weer telefonisch bereikbaar vanaf maandag 7 maart) Paasstuk maken Op zaterdag 12 maart van 09.00 tot 12.00 uur en op maandag 14 maart van 19.00 tot. 22.00 uur organiseert Plusactiviteiten een workshop Paas stuk maken. Kosten 31,- Een 'anders-dan-anders' stuk. Een steen of een stuk ijzer met daarop een puntig nest van onder andere galaxy blad, eit jes, veertjes en mossen. Dit alles samen wordt een hoog tafelstuk met een bij zondere uitstraling. Lastig te beschrij ven, maar zeker de moeite waard. De cursusprijs is inclusief 17,50 materi aalkosten. Paasmand workshop Op vrijdag 18 maart organiseert Plusactiviteiten de workshop Paasmand van 14.30 tot 17.30 uur, kosten 34,- Voor Pasen maken wij een platte mand voor op de voordeur, met vers groen zoals klimop, buxus, hooi en vooral eieren. De basis is van hout, gaas en mos. Dus langblijvend en makkelijk zelf te veranderen in een ander thema. Zelf meenemen: een allesknipper en snoeischaar. De cur susprijs is inclusief 20,- materialen. Paasfeest Jaarfeesten met het accent op het paasfeest Op donderdag 17 maart organiseert de Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de lezing Paasfeest van 20.00 tot 22.00 uur in het Bonhoeffercollege. Kosten 9,- Ieder seizoen heeft/had zijn eigen feest. Zolang er mensen leven, zijn er feesten gevierd die verbonden zijn met de cycli van de natuur. Feesten die tot doel hadden vreugdevol uiting te geven aan de krachten in de natuur die altijd voor nieuw leven zorgen. De natuur laat prachtig zien hoe ieder jaar vernieuwing tot stand komt. De oude wijze mens gebruikte symbolen uit de natuur en schreef bepaalde gebruiken voor waardoor de mens zelf ook weer tot kracht komt. HEILOO - Bregman Makelaardij o.g. heeft zich aangesloten bij de interna tionale makelaarsorganisatie Coldwell Banker Makelaars. Door deze «aansluiting krijgt Bregman de mogelijkheid om beter om te gaan met de snelle veranderingen binnen de woningmarkt en om de dienstver lening op een hoger niveau te bren gen. Coldwell Banker Makelaars heeft wereldwijd meer dan 3600 kan toren en is één van de grootste orga nisaties binnen de makelaardij. Bregman blijft natuurlijk gewoon lid van de NVM. De Nederlandse Vereniging van Makelaars staat garant voor betrouwbaarheid, service, zekerheid en vakkennis. Het is boven dien dé brancheorganisatie in de makelaardij. Coldwell Banker Makelaars heeft zich gespecialiseerd in het structure ren en inzichtelijk maken van dienst verlening. Coldwell Banker make laars maken voor u een Plan van Aanpak op maat, zodat u precies weet wanneer uw makelaar een bepaalde actie inzet om uw woning voor u te verkopen. Een tweede belangrijke pijler van Coldwell Banker Make laars is de specialisatie in verschillen de doelgroepen. Zo beschikt Bregman Makelaardij o.g. nu over een gespecialiseerde dienstverlening voor: het courante segment; het exclu sieve segment; nieuwbouwwoningen. Coldwell Banker Makelaars Nederland zoekt uitsluitend samen werking met NVM-makelaarskanto- ren die een hoog niveau van dienst verlening leveren en een uitstekende reputatie hebben binnen hun markt gebied. "Wij zijn er dan ook trots op dat Bregman Makelaardij o.g. zich aangesloten heeft bij Coldwell Banker Makelaars", aldus O. Monincx, directeur van Coldwell Banker Makelaars Nederland. "Als makelaars stemmen wij onze diensten af op de wensen van onze klanten en niet andersom. Dit betekent dat onze dienstverlening er voor iedere klant anders uit kan zien. Deze werkwijze wordt ons mogelijk gemaakt door de ondersteuning die wij ontvangen van uit Coldwell Banker Makelaars. Daarnaast boren wij nieuwe bronnen aan om woningen te presenteren en te verkopen. Tevens kunnen wij door aansluiting bij Coldwell Banker Makelaars gebruik maken van een netwerk van professionele kantoren. Hier hebben onze klanten baat bij, doordat zij in ieder Coldwell Banker Makelaarskantoor op dezelfde wijze geholpen worden", aldus Ed Bregman, directeur van Bregman Makelaardij o.g. Informatie over Bregman Makelaardij o.g. op www.bregman.nl Voor meer informa tie over Coldwell Banker Makelaars: www.coldwellbanker.nl. HEILOO - Het spinning®-program- ma is het meest uitgebreide indoor- cycling programma dat op dit moment beschikbaar is. Het spin- ning®-programma is gebaseerd op kennis uit de wielersport, sportge neeskunde, inspanningsfysiologie, vechtsporten en sportpsychologie. Bij TCH, Trainings Centrum Heiloo, wordt dit programma aangeboden door gediplomeerde instructeurs. Het intensiviteitniveau wordt bepaald door de sporter zelf en is daarom voor iedereen toegankelijk: voor jong en oud, voor atleet of ongetrainde. De spinning®-les is dus een manier om op eigen niveau toch samen met anderen te sporten. Positieve effecten van de trainingsvorm zijn vetverbran- ding, een verhoogd prestatievermo! gen, een sterker afweersysteem, ver minderde blessuregevoeligheid en meer energie. Bij het spinning®-pro- gramma voor beginners ligt de nadruk op gevoel, ritme, muziek, ple zier en het leren kennen van de fiets. In de lessen voor gevorderden wordt geleerd hoe beschikbare energie opti maal gebruikt kan worden. Vanzelf sprekend is de beschikbare energie individueel zeer verschillend en afhankelijk van de leeftijd en condi tie. Tijdens de lessen voor gevorder den wordt gebruik gemaakt van hart slagmeting en het zogenaamde Energy Zones™ Trainings-program- ma. Een fundament van dit spin- ning®-concept is dat de intensiteit van de activiteit gebaseerd is op fysi ologische parameters zoals de hart- frequentie. De bedoeling hiervan is het voorkomen van onverantwoorde overbelasting. Kortom, het spin- ning®-programma op de speciale spinning®-bike is gericht op verbete ring van fitheid en de gezondheid! TCH, heet u van harte welkom en verzorgt op donderdagavond 3 maart vanaf 19.00 drie lesuren waaraan u ter kennismaking eenmalig gratis kunt deelnemen. Voor meer informatie: 072-5337788. Bedrijfsleider Cees Stengs en opvolger Robert Eikelenboom HEILOO - „Trouw Albert Heijn publiek." Zo omschrijft Cees Stengs de mensen uit Heiloo. „Heiloo is een prachtig dorp en in elf jaar is mij vooral de loyaliteit van de mensen bijgebleven." Gisteren was het de laatste werkdag van de bedrijfsleider. Hij wordt opgevolgd door Robert Eikelenboom, die nu bedrijfsleider is van de AH-vestiging in De Mare. Binnen het Albert Heijn concern neemt Heiloo een opvallende plaats in. Bijna iedere bedrijfsleider wil graag naar de winkel in 't Loo. „Heiloo wordt gezien als een zaak met een goed publiek, stabiele omzet en trouwe klanten." Albert Heijn had graag gezien dat Cees Stengs er nog twee jaar aan vast zon plakken. „Een mooie bevestiging van mijn kwalitei ten. En daarom een juist moment om te stoppen. Nu is iedereen blij en tevreden en ga ik met een goed gevoel in de VUT." De Uitgeester weet al precies wat hij gaat doen in zijn vrije tijd. „Eerst een tijdje niks tot de zomer en dan wil ik gaan trim men, de hond verwennen, gaan reizen met mijn vrouw Sybrense en me ver diepen in het Internet. Daarna wil ik me ook gaan wijden aan vrijwilligers werk." Drie jaar geleden is de vestiging ver bouwd, maar Cees Stengs vindt het nog altijd jammer dat niet alle moge lijkheden van 't Loo en en Albert Heijn zijn benut. „Je zit hier altijd met het parkeerprobleem. Parkeren is omzetgevoelig. Vol is vol. Ik ben van mening dat 't Loo nog veel beter zou kunnen draaien als er meer parkeerr gelëgenheid is. Maar de gemeente, en dat is hun goed recht, vindt het mooi zo. Het hoeft voor hen niet grootscha-f liger. En daar valt natuurlijk ook wat voor te zeggen." 44 Jaar heeft Cees Stengs bij Albert Heijn gewerkt en daarbij is hij bedrijfsleider geweest bij negen vestigingen. „Ik heb dit altijd een leuk vak gevonden, omgaan met mensen en personeel sprak mij altijd enorm aan. Ik vond het vooral leuk om mensen op te leiden voor kader functies. Daar stopte ik veel energie in en het is dan mooi om te zien hoe mensen op een hoger plan komen. En vergis je niet in de vestiging in Heiloo, er staan hier 150 mensen op de loon lijst en dat vereist veel planning en mensenkennis." Cees Stengs blikt tevreden terug op zijn tijd in Heiloo en bij Albert Heijn. „Ik heb het over al prima naar mijn zin gehad, ik kijk met veel genoegen terug op mijn loopbaan."Vanavond is er een afscheidsreceptie, aangeboden door het bedrijf, in de Golden Tulip aan de Kennemerstraatweg van 19.30 tot 22.00 uur. HEILOO - Inmiddels is het nieuwe makelaarskantoor Kuyper Blonl Makelaars een bekende naam gewor den in Heiloo. In november werd er gestart met een opvallende reclame campagne, vele leuke reacties waren het gevolg. Maar Kuyper en Blom let ook graag op 'de kleintjes'. Daarom kregen alle kinderen van Heiloo via de Uitkijkpost een kleurplaat huis- aan-huis bezorgd. Zodra de kinderen klaar waren met de tekening, en het inleverden bij het makelaarskantoor, kregen ze een presentje in de vorm van een kleurpotlodensetje. Daarna begon het afwachten welke kinderen er in de prijzen zouden vallen. Afgelopen zaterdag was het dan zo ver. Voor twee leeftijdscategorieën waren er vijf cadeaubonnen van Bart Smit te verdelen, zodat de kinderen zelf een cadeautje uit kunnen kiezen. Alvorens de uitreiking plaatsvond moest er natuurlijk 'vakkundig' naar de droomhuizen worden gekeken. Architect Sander Douma uit Stompetoren heeft met veel genoe gen meer dan 300 prachtige tekenin gen beoordeeld. En dan is het ontzet tend moeilijk om er maar 10 uit te mogen zoeken! De winnaars werden afgelopen zaterdag om 10.00 uur op het makelaarskantoor uitgenodigd. Ze hadden amper een oog dicht gedaan en stonden al om 9.45 uur te trappelen van ongeduld. Helaas was de architect Sander Douma geveld door de griep en kon hij zijn zeer goed voorbereide speech helaas niet overbrengen. Bas, Ronald en Lucie van Kuper Blom Makelaars reikten de mooie prijzen uit en bedankten de winnaars voor hun prachtige tekenin gen. Maar ook de kinderen die niet hebben gewonnen, willen zij langs deze weg bedanken voor hun inzet! De winnaars waren: in de leeftijdsca tegorie 0 tot en met 7 jaar: 1. Willem Grapendaal uit Heiloo (5 jaar), 2. Ruby de Nijs uit Limmen (7 jaar), 3. Jasmijn Visscher uit Heiloo (3 jaar), 4. Sanne Dekker uit Heiloo (6 jaar), 5. Cato Vonk uit Heiloo (4 jaar). In de leeftijdscategorie 8 tot en met 12 jaar: 1. Sven Kerst uit Heiloo (12 jaar), 2. Hucky de Haas uit Heiloo (10 jaar), 3. Elisabeth Bertels uit Heiloo (8 jaar), 4. Fleur Elsman uit Heiloo (9 jaar), 5. Barry Tames uit Heiloo (11 jaar). i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10