e g'\° Honkballers uit Heiloo in Noord-Hollands team Heerlijk visweer met een zonnetje Sportfondsen gaat door in Nieuws rond MOND Judoka Karen Stevenson Noord-Hollands kampioen Galerie De Kapberg: kracht, spanning en kleur y Tafeltennissers Limmen/Heiloo doen goede zaken in Wognum Sportcentrum de Watertoren blijft open Damclub Heiloo Bridgeclub Sans Atout Schaker SV Vredeburg door verenigingsgenote uit lijden verlost Sportcentrum de Watertoren Voldoening na verlies bij Flashing UITKIJKPOST - 2 MAART 2005 - PAGINA 12 Effect houdt Scholenvolleybaltoernooi HSV Limmen vist in vijver Klaverjasdrive in Akersloot Teddybeer- en kikkerdiploma's Darttoernooi Akersloot Bridgeclub Limmen Trias prestaties NK Veldloop Amak wandelt Uitslagen van de Heilooër Bridge Club Driebanden Kampioenschap Akersloot Uitslagen bridgeclub Fumez pas Schaakuitslagen Oppositie - HEILOO - Donderdagavond 3 maart is een belangrijke avond voor het junio renhonkbal in Noord-Holland. Om 19.30 uur wordt trainingscentrum 'The Barrel' van hoofdsponsor Bart v/d Horst zowel het sponsor-, als coachcon- tract ondertekend voor het gloednieu we juniorenteam Noord-Holland Trainingscentrum 'The Barrel' aan de Nijverheidsweg 19a in Heiloo. Dit team bestaat uit een aantal zeer getalenteer de jonge honkballers, afkomstig van zes verenigingen uit Noord-Holland. Als één team komen zij uit in de landelijke Junioren Topklasse. De thuiswedstrij den worden beurtelings gespeeld op de velden van één van de zes oorspronke lijke verenigingen. Dit team is een unieke kans voor de geselecteerde spe lers om op hoog niveau hun talent ver der te ontwikkelen. Zij worden hierin begeleid door coach Jacques Esser en de tijdelijke assistent-coach Dolf Treurniet. De volgende spelers zijn geselecteerd: Alcmaria Victrix: Michael Kramer, Michael Pluijmers, Joran Klarenbeek, Thomas de Groot. Cromtigers Dave Tromp jr. Double Stars Heiloo: Wisse Deijlen, Bart Sabel, Kevin Miner. Koedijk: Joey Treurniet. Flying Petrels: Michael van Haeften, Jorn van Ingen, Jurre Visser. The Herons: Steven te Beek, Rens Oosterling, Etienne Bekker. Vanaf donderdagavond 3 maart vor men deze junioren officieel een team. Om 19.00 uur trainen de jongens eerst op slagvaardigheid in de slagkooien van 'The Barrel'. HEILOO - Op woensdag 6 maart orga niseert volleybalvereniging Effect uit Heiloo het jaarlijkse scholenvolleybal toernooi. Het evenement, dat plaats vindt in sporthal Het Vennewater aan de Laan van Zevenhuizen, begint om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. Inmiddels hebben al 15 teams van vier verschillende basisscholen zich opgegeven. In totaal doen zo'n 80 kin deren mee aan het circulatievolleybal. Het is een spelmethode waarbij het ook is toegestaan ballen te gooien en te vangen. Iets oudere kinderen moeten de eerste bal onderhands spelen en daarna verder vangen en gooien. De volgend scholen doen mee aan het toernooi: Elckerlyc (drie teams), de Zuid Wester (vijf teams), de Duif (drie teams), de Springschans (vier teams). Voorafgaand aan het toernooi wordt er een demonstratiewedstrijd gehouden door de eigen Effect kids. HEILOO - De uitslag van de eerste openingswedstrijd voorjaars-mini-com- petitie HSV Kennemerland. Gevist in het Noord-Hollands kanaal te Oostgraftdijk op zondag 27 februari. De weersverwachtingen voor deze zon dag waren afschrikwekkend met ver wachte gevoelstemparaturen ver onder nul. Maar de voorspellingen kwamen niet uit, een forse sneeuwbui bij het gereedmaken van het materiaal, maar daarna heerlijk visweer met een zonne tje. Over het weer geen klagen, maar de vangst was heel slecht. Het was Toon Colonello die met de feeder op onge veer 16 meter van de kant een zestal vissen ving en daarmee de dagwinnaar werd. Daarnaast wisten nog enkele vis sers enige vissen te vangen. Het meren deel van de deelnemers kon alleen genieten van het heerlijke winterweer, maar zagen de top of de dobber niet bewegen.Uitslag: Vak Al. Teun Kanon 200 gram, 2. Dhr. Raaymakers 150 gram en overige deelnemers in dit vak geen vis. Vak B l.Toon Colonello 900 gram, 2. Nico Schouws 600 gram en 3. Gert Kraay 500 gram. LIMMEN - Op zondagochtend, 27 februari, waren er toch nog vier deelne mers die de finale van de wintercompe titie wilden vissen. Vanwege de slechte vangsten op het Stet werd er uitgewe ken naar een vijver in Heiloo, waar we in de luwte en in de zon de koude gedu rende anderhalf uur konden trotseren. Titelkandidaat Rien Faasse, die al enkele keren op dit water had geoe fend, ging hard van start en ving de ene na de andere rietvoorn. Zijn vangst zette de overige vissers volledig in de schaduw, Rien ving liefst 140 stuks vis. Co Bakker ving er 19, maar moest Peter van der Heijdt voor laten gaan, die ondanks ijsafzetting in de ogen van zijn werphengel het klaarspeelde een zware brasem uit het midden van de vijver omhoog te halen. Jan Walta werd laatste met 17 stuks. De uitslag: 1. R. Faasse (HVCastricum) 140 stuks, 1290 gram (8290 punten), 2. P. v/d Heijdt (Limmen) 7 stuks, 1420 gram (1770 punten), 3. C. Bakker (Limmen) 19 stuks 250 gram (1200 punten) en 4 J. Walta (DVW) 17 stuks 220 gram 1070 punten). Voor de eindklassering betekende het dat Rien Faasse voor de tweede keer in succesie kampioen werd van de winter competitie, hij won drie wedstrijden en ving daarin 541 vissen. Tweede werd Han Duin uit Akersloot, die met acht punten, maar met hoge uitslagen, de nummer drie, Jan Walta en vier, Peter van der Heijdt (beiden ook acht pun ten) voor bleef. Han mocht teven de zwaarste vis van de competitie op zijn naam schrijven, een zeelt van 1400 gram. Peter van der Heijdt ving de langste, zijn brasem was net geen halve meter. Rien Faasse ving de meeste vis in één wedstrijd, 221 stuks in twee uur. Totaal werden er 1763 vissen gevangen en ruim 43 kilo. Ondanks de lage deel nemersaantallen mocht er wel gespro ken worden van een spannende compe titie. AKERSLOOT - Zondag 6 maart wordt in cafe De Vriendschap weder om een klaverjasdrive georganiseerd. Er is uitgeweken naar de zondagmid dag omdat De Vriendschap op zaterdag vol is. Prachtige prijzen zijn er te win nen met als hoofdprijs een DVD speler, draagbare radio-CD speler, koffersets, paling en levensmiddelenpakketten. Wie niet zo gelukkig is met het klaver jassen kan zijn geluk altijd proberen in de grote superloterij waarbij ook prachtige prijzen te winnen zijn. De aanvang van deze drive is 15.00 uur en men kan zich van te voren telefonisch opgeven: 0251-312866 of 's middags in de bar. HEILOO - 13 Februari werd er bij zwembad Loos in Heiloo afgezwom men voor het Teddybeer- en Kikker diploma. Deze diploma's zijn voor de jongste zwemmers, deze hebben nu een gedeelte van de basis voor het zwemmen aangeleerd. Tevens is dit ook voor de ouders heel leuk om te doen want zij dragen ook hun steentje bij aan deze vaardigheden. Het was een groot feest, alle kinderen waren geslaagd. Teddybeer: Feye Haanstra, Menno Schaap, Timo Groen, Dewi van der Steen, Nathan Harlaar, Daphne Kamp, Derk de Jager, Rogier Verhoef, Jarissa Swart, Niklas Verduin. Kikker: Luuk Ligthart, Kelvin Oxfoort. Anne Krijnen. In de Beeck in Bergen werd er 22 februari afgezwommen voor het A en B diplo- ma.Alle kinderen waren geslaagd. Diploma A: Amber Bos, Lara de Jager, Malou Kroon, Michelle Lampe, Dorus Lute, Angela Mastenbroek, Laura Opdam, Müo Slijper, Anthony Vahl, Myrthe v.d. Velde, Wies Vos, Suzanne de Vries.Diploma B: Loïs Bosschaart, Wouter Groot, Maartje van Haneghem, Lisa Ligthart, Roy Pietersz, Micelle Schouten, Daniël Smit, Lisa Vaandrager, Thijs Valk, Caroline Verhoef, Roos de Zeeuw, Rob Zomerdijk. AKERSLOOT - Zaterdag 12 maart wordt in café De Vriendschap in Akersloot een darttoernooi gehouden. Dit toernooi is toegankelijk voor spelers uit de tweede, derde en vierde en begin ners. Maximaal 32 spelers kunnen mee doen aan dit toernooi, dus wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Het toernooi wordt op vier wedstrijdbanen gespeeld in acht poules van vier spelers zodat ieder een minimaal drie partijen speelt in de voorronden en eventueel meerdere wed strijden in de verliezerronde of de win naarsronde. De eerste prijs is een DVD speler en als tweede prijs staat er een mooie draagbare radion-CD speler te wachten. Inschrijving: tel. 0251-312866, het inschrijfgeld bedraagt 3,50, aanvang 19.30 uur. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 23 februari als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. v.Bellen-v.BergenHenegouw 61.61, 2. Keyzer-Keyzer 57.14, 3. Dolmans-Slob 54.91, B-Lijn: 1. v.Roest-Strauss 59.64,2/3. Fam.v.d.Molen en Fam.v.d.Klis 58.93, C- Lijn: 1. Valkering-v.Charldorp 63.57, 2. Buit-Kaandorp 55.71,3. Hennalla-Limmen en Blommert-Kruyswijk 53.93, D-Lijn: 1/2. Fam.Vendel en v. Veen-Valkering 63.93, 3. v.d.Horn-Kops 53.57, E-Lijn: 1. Beentjes- Duindam 63.54, 2. Endel-Wulterkens 57.81,3. Oosterling-Slemmer 53.57. HEILOO/LIMMEN - De gedwongen rustperiode waardoor de tafeltennis- competitie een paar weken werd onderbroken heeft voor de eerste teams van Limmen/Heiloo geen nadeli ge gevolgen gehad. De kansen voor het eerste senioren en het eerste jeugdteam blijven volledig gehandhaafd. Limmen 1 ging op pad naar Wognum om aldaar Esopus 1 met 7-3 te verslaan. Die eindstand was overigens wel een beetje moeizaam tot stand gekomen, want na vier partijen was de stand nog 2-2. Hierna bleek Limmen/Heiloo zich wat beter aan de plaatselijke omstan digheden aan te passen waardoor nog slechts één maal een punt moest wor den ingeleverd. Henk-Jan den Ouden won evenals maatje Giovanni Bakker al zijn partijen. De 7-3 is een goed resultaat in de race naar de titel. Het tweede team speelde thuis tegen DOV, dat sterker bleek dan werd verwacht. Cor Schaap won er toch weer twee, Jaap Vasbinder één en nadat het dubbel bij deze mannen pas in de derde game als vanouds draaide was ook dit punt in de tas, daar bleef het echter bij zodat de 6-4 overwinning toph naar Heerhugowaard ging. In team 3 kon alleen Mariska het tot het redden van de eer brengen. Typhoon 2 bleek te sterk en het werd 1-9. Ook het vierde team kreeg klop en dat ondanks twee keer winst van Roderick Wayers en één van Sandra v.d.Wal.Het team kwam niet verder, dus werd het 3-7. Dat was voor het vijfde team wel eyen anders, want Koos Metselaar, Peter Seignette en Stefan Schut lieten er tegen De Victors geen twijfel over bestaan wie in dit duel de sterkste waren, zij beleefden de ongekende weelde van een 10-0 overwinning. Ook het eerste ABTTB team deed het prima. Onder'aanvoering van Joris Keuning die ongeslagen bleef werd Reflex 2 met 6-4 naar huis gestuurd. Het eerste jeugdteam doet het even eens meer dan voortreffelijk. Tegen concurrent De Victors werd royaal met 7-3 gewonnen en dat brengt de toe komst van de club bijna in de luie stoel richting kampioenschap. Voor het twee de team is dat een heel ander verhaal. Tegen Alkmaar 2 kwam het niet tot scoren zodat ieder zeker in staat is de einduitslag uit te rekenen: 10-0. HEILOO - Dames 1 van basketballver eniging Flashing Heiloo speelde afge lopen zaterdag de derby in en tegen Alkmaar. Er staat bij Heiloo een grote groep dames die trainen en grotendeels wedstrijden spelen. Voor deze wed strijd waren echter slechts zeven dames aanwezig waarvan Rosie de Haas ook nog geblesseerd was. Dit komt door zwangerschappen, vakanties en derge lijke. Alkmaar werd in de eerste fase van de wedstrijd overrompeld door het felle spel van Heiloo. Met Sasja de Dood als aangever op de guardpositie en Jaqueline Schipper en Marlies de Dood als afmakers stond Heiloo in de rust (dankzij een foutje van de scheids) met een punt achter. Gezien de vorige edities een goed resultaat. Na de rust begon de foutenlast mee te spelen (totaal 11 fouten van Alkmaar tegen 26 fouten van Heiloo) omdat drie speel sters met 4 fouten speelden, waarbij 5 fouten uitsluiting betekent. In de ver dediging moest dan ook voorzichtig worden gespeeld. In deze periode hiel pen Frederique Rupert en Anna de Wolff, Heiloo aan punten. De laatste periode moesten echter vier personen naar de kant en zodoende werd de wedstrijd met drie personen in het veld afgesloten. Voor Alkmaar werd het toen een duidelijke zaak en wonnen zij de wedstrijd met 47-40. Er volgt nog een thuisconfrontatie tegen Alkmaar en de dames zijn dan ook vastbesloten om die editie te winnen. Deze editie gaf in ieder geval voldoende vertrouwen en daarom werd er ondanks het verlies met voldoening terug gekeken. HEILOO - De uitslagen van de onder linge competitie van 17 februari: M. Hoütenbos. - F. Schouten 0-2; F. Heyne - C.v. Lieshout 0-2; R. v. Gelder - R. Koch 0-2; J. Kraakman - W. Solleveld 2- 0; S. Klerk - A. Valkering 0-2. Van 24 februari: A. Valkering M. Hoütenbos 1-1; R. v. Gelder - C. V. Lieshout 2-0; S. Klerk - F. Schouten 1-1; R. Koch - W. Solleveld 2-0; P. Heyne - M. Out 0-2. Damwedstrijd Akersloot - Heiloo 22-4. HEILOO - De uitslagen van de maan dagavond 28 februari gespeelde wedstijden zijn als volgt: A-lijn 1. Fam. v Diepen 67.8, 2. Kuiper - Valkering 53.1; B-lijn 1. Stark - Uijl 59.9, 2/3. de Groot - Kuyt v Toornburg - de Vries 55.2; C-lijn 1. Daudey - Beerepoot 59.9, 2. Nap - v Steeg 56.3; D-lijn 1. Bolweg - Pohley 66.1,2. Magermans - Feyen 57.8; B-lijn 1. Gilliam - Toby 69.4,2. Jakobs - v Seumeren 52.8. HEILOO - Een kleine delegatie van Dojo 't Loo reisde afgelopen zóndag- morgen over de besneeuwde wegen richting sporthal De Walvis in Beverwijk. Deze sporthal was het decor van de Noord-Hollandse kampioen schappen voor judoka's tot 17 jaar. Er werd gejudoot volgens het systeem van de dubbele eliminatie. Na één verlies- partij kom je in de verliezersronde. Een tweede verliespartij is dan fataal. Directe uitschakeling is het gevolg. Als eerste kwamen Timo Lesterhuis (12 jaar) en Rens de Jong (13 jaar) op de mat in de categorie -46 kilo. Timo en Rens kwamen uit in een grote en zware poule met maar liefst 19 tegenstanders. Alhoewel Timo prima stond te judoën verloor hij de eerste wedstrijd nipt met een yuko tegen een koka van een veel oudere tegenstander. De tweede wed strijd ging gelijk op, zodat de wedstrijd na vier minuten verlengd werd met opnieuw 4 minuten. In de verlenging geldt een 'golden score'. Na een totale speeltijd van ruim zeven minuten ver raste de tegenstander Timo en verloor hij alsnog. Vervolgens kwam Rens de Jong in actie. In zijn eerste wedstrijd kwam Rens ongelukkig ten val en wist de tegenstander direct te profiteren met een houdgreep. Rens verloor met een ippon. De tweede wedstrijd was Rens zeker gelijkwaardig aan zijn tegenstander. Helaas wist Rens dit niet om te zetten in een score, zodat met een verlies met twee koka's ook Rens' rol was uitgespeeld. Hierna kwam Karen Stevenson (11 jaar) in actie in de klasse tot 44 kilo. Karen is in het verleden al twee maal eerder Noord-Hollands kampioen geweest. Vandaag moest zij 'vol aan de bak'. In een kleine poule, maar met twee goede opponenten. De eerste wedstrijd wist Karen met een houd greep te winnen van haar eeuwige rivaal Katinka Becker van Kenamju. De tweede en laatste wedstrijd ging gelijk op, tot de tegenstander vlak voor het eind een waza ari scóorde. .Karen vocht zich op karakter terug en scoor de, met het eind van de partij in zicht, eveneens een waza ari. Een verlenging en 'golden score'moest uitkomst bie den. Na enkele spannende momenten voor beide judoka's trok Karen aan het langste eind en wierp haar tegenstan der met een mooie heupworp. Als verse Noord-Hollandskampioen mocht Karen een grote beker in ontvangst nemen. Tot slot maakte Ivan Sindhunata (16 jaar) zijn opwachting in de klasse tot 81 kilo. Ook hier was spra ke van een kleine maar sterke poule. De eerste wedstrijd verloor Ivan jam mer genoeg met een houdgreep van een fysiek sterkere tegenstander. De tweede wedstrijd was Ivan goed op dreef. Met een razendsnelle lage schou derworp wierp hij zijn opponent zo dat het gelijk een ippon opleverde. Een mooie tweede prijs was het gevolg. Timo Lesterhuis en Rens de Jong kun nen terugkijken op een leerzaam toer nooi waar zij qua niveau zeker thuis hoorden. Karen Stevenson en Ivan Sindhunata mogen, samen met wed- strijdcoach Sander Groefsema, Dojo 't Loo gaan vertegenwoordigen op de Nederlandse kampioenschappen die over twee weken worden gehouden in Drachten. HEILOO - Vrijdag 25 februari speelde SV Vredeburg ronde 19 van de interne competitie. Ter nagedachtenis van de deze week overleden B. Kerkhof werd een minuut stilte in acht genomen. B. Kerkhof was jarenlang een gerespec teerd schaker, die zolang zijn gezond heid dit toeliet zijn partijen bleef spe len. K. Aafjes keek veelbelovend uit naar zijn partij tegen J. Limmen en dacht hem gemakkelijk te kunnen overspe len. J. Limmen dacht daar anders over en mepte Aafjes met fris aanvalsspel van het bord. M. Sturk snoerde D. Aafjes langzaam in en zag de zwijgende Aafjes steeds somberder worden. Met een mooie matcombinatie verloste zij hem genadevol uit zijn lijden. M. Kos solliciteert naar de kelderbokaal en HEILOO - Tijdens de zondag 27 februari gehouden NK veldloop (ook wel cross) in Limburg waren er ook 4 Trias atleten actief. Het was een ijskou de aangelegenheid op en rond het rede lijk vlakke Limburgse parcours. De temperatuur schommelde rond het vriespunt en er stond een snerpende noordoostenwind rond start en finish. Het redelijk snelle en niet al te zware parcours voerde gelukkig ook groten deels door het bos. Fridthjof Koomen presteerde bij de Veteranen 40+ boven verwachting goed en liep in de begin- kilometers zelfs in de kopgroep. Dit kon hij niet helemaal volhouden maar een zevende plaats is een prachtig resultaat. Louis Dam had in dezelfde categorie zijn dag juist niet en kwam uit op een 15e plek. Bij de Jongens junio ren A kwam Pim Molenaar beter dan verwacht uit op een 15e plaats. Door wat lichte blessures was zijn voorberei ding niet optimaal. Tom Wiggers van AV Castricum greep net naast het kam pioenschap en wist in de eindsprint nog net beslag te leggen op de zilveren plak. Bij de jongens junioren B kwam Maarten Gouda tot een elfde plaats. De bij Trias trainende Eric Negerman werd in een zeer sterk veld knap zesde. De nog jonge Michel Butter (Lycurgus) liep sterk naar een elfde plek. HEILOO - Zondag 6 maart gaat de wandelafdeling van de loopclub AMAK meedoen aan de NHWB-pro- paganda. Vertrek om 09.00 uur bij Het Kruispunt. Inlichtingen: Cees Bakker 072-5310272 of Theo Wullings 072- 5313768 HEILOO - Dinsdag 22 februari: A lijn: 1. Brinkhuis-Meuleman. 59,50.2. Klerk- Stark. 58,42. B lijn: 1. Laan-Klop. 58,75. 2. Lodder-Schaaper. 57,92. Donderdag 24 februari: A lijn:l. Brugman- Velsenboer. 66,25. 2. Haan-Hurkmans. 52,50. B lijn: 1. Wulp- Boukens. 56,25.2. familie Roozen. 55,83. C lijn: 1. Giliam- Toby. 68,23. 2. familie Van Os. 64,06. D Lijn: 1. Koenders-van der Wardt. 61,25. 2. Jonker-Vogel. 59,38. verloor na zwak tegenspel van de altijd op kansjes loerende T. Al. J. Levering manoeuvreerde al zijn geschut naar de koningsvleugel van D. Keijzer, die zich volkomen klemgezet voelde en gelaten capituleerde. J. de Graaf had weer eens last van schaakblindheid na een inten sieve werkweek, is een schim van zijn bravoure van enkele maanden geleden en verloor snel van M. Krom. B. Stolp en R. Rommel besloten na de nodige obligate afruilacties tot een strijdloze salonremise. Komende vrijdag is er geen schaken in verband met Creatief Limmen, dit geldt ook voor de lessen op zaterdag. Uitslagen: Groep A. R. Rommel-B. Stolp remise, H. Ebels-J. Admiraal remise, J. Levering-D. Keijzer 1-0, M. AKERSLOOT - De finale voor de senioren werd vorige week gehouden Zij speelden s middags in aparte pou les. In poule 1 werd Piet Leijen win naar zonder ook maar één partij te verliezen. In poule 2 kwam Cees Schoon als winnaar uit de bus. Deze twee winnaars kwamen afgelopen dinsdag tegenover elkaar om uiteinde lijk te kijken wie de sterkste was. In een onderlinge confrontatie versloeg Piet Leijen^ zijn opponent Cees Schoon op het nippertje en mag Piet zich een jaar lang senioren kampioen van Akersloot noemen. Bij de avond poules is de strijd nog lang niet gestre den, in poule A gaan drie man aan de leiding, Jan Westerhoven, Gerrit Riesebosch en Peter Krom met acht punten uit vijf partijen. In poule B gaat gastheer Henk Levering aan de lei ding met zes punten uit drie partijen, gevolgd door Ab Roemeling met vier punten uit drie partijen. Ongekend spannend is het in poule C, daar gaan maar liefst vijf spelers aan de leiding met allen zes punten, hier is dus van alles nog mogelijk. In poule D gaat Rob Levering aan de leiding met acht punten uit vijf partijen met op de tweede plaats Rick de Rooij met een punt minder. In poule E doet Henri Verduin goede zaken, zes punten uit drie partijen, gevolgd door Herman Schouten met vier punten uit twee partijen. In poule F gaan Hans Verduin en Gerard Oud samen aan de leiding, ook hier is nog van alles moge lijk. Tenslotte in poule G, ook volop spanning met als koploper Han Duin, acht punten uit vijf partijen, maar Jan Pepping staat met zes punten uit vier partijen er zeker niet slechter voor. HEILOO - De uitslagen van 24 februa ri zijn: Lijn A: 1. N. C. Castricum en L. Hoeksema G. Rosier 56,67; 3. I. Smakman Mw. Vijn 56,25; Lijn B: 1 J. K. Schouten 77,08; 2.1. H. Krieger 57,92; 3. M. N. Mons 55,83; Lijn C: 1. M. Rozemeijer C. Zwart 64,58; 2. A. H. Settels 56,67; 3. R. B. van der Meer 54,58; Lijn D: 1. T. Berkhout A. van Velzen 62,92; 2. C. M. de Jong 60,00; 3. L. de Bree R. Ooievaar 58,33. Voorwalt- R. Termes 0-1, B. Blekemolen-G. de Graaf 0-1, M. Krom- J. de Graaf 1-0,T. Al-M. Kos 1-0, M. van Buuren-T. Witkamp 0-1, M. Hendriks- N. Pepping 0-1, S. Sofan-M. Koot 1-0, M. Hendriks-N. Pepping 0-1, T. Castelein-W. Mijnsbergen 0-1, B. van Diermen-P. vd Heijdt 1-0, J. Limmen- K. Aafjes 1-0 Groep B. Dylan de Vries-Allard de Vries remise, Alex Termes-Bert Hollander remise, Hidde Ebels-Karel Voorwalt 0-1, Bart Pepping-Ozair Dahi remise, Fabienne Mijnsbergen- Laura Aafjes 0-1, Irene Klaver-Tom Beentjes 0-1, Remi Aafjes-Alex Zwart 1-0, Thomas Voorwalt-Jeffrey vd Wagen 1-0. LIMMEN - In de 20e ronde van de interne competitie ontbraken de spe lers van het derde team die het moesten opnemen tegen- 'De Wijker Toren', de koploper in de groep. Bij winst van Oppositie kon er nog een gooi naar het kampioenschap worden gedaan. Eén winstpartij van Prins en drie remises waren onvoldoende om dit voornemen kracht bij te zetten waardoor de bezoekende club er met de buit vandoor ging. Van Veelen beleefde een zware avond en had eigenlijk tegen van Etten zijn Waterloo moeten vinden. Al in de opening kreeg van Etten een mooie kans om met sub tiel pionnenspel een stuk te winnen, maar hij durfde de relatief lastige com binatie niet aan. In het begin van het middenspel kwam er een nog mooiere mogelijkheid om van Veelen te trakte ren op zijn eerste nederlaag. Met een loperoffer op h7 in combinatie met een dame en wat torenzetten ontstond er een sluitende matcombinatie. Maar onder de druk van de omstandigheden, waaronder een nijpend tijdgebrek en onwennig aan het idee dat van Veelen hem ongewild een kans bood, ontbeer de het van Etten aan fantasie en durf om de combinatie op het bord te tove ren. In het eindspel pakte van Veelen, dankzij een ijzersterk loperpaar en een ziekenhuiszet van van Etten alsnog de winst. Ook in de partij tussen vd Wal en Manni speelde de tijdduivel een rol. Na wisselende kansen wist vd Wal op de b- lijn een ijzersterke vrijpion te creëren die door voldoende zwaar geschut werd ondersteund. Door een handvol erbarmelijke zetten, vd Wal zat in sner pende tijdnood, onthield hij de vrijpion een beter (schaak)leven. Er bleef een eindspel over dat Manni met zijn ogen dicht kon winnen. Hij verzonk in diep gepeins, zocht naar de winnende zet- tenreeks, vergat totaal de klok enging door zijn vlag, waardoor vd Wal, die nog maar vier seconden op de klok had, alsnog de winst kon claimen. Hassing tenslotte ontfutselde met een Potterachtige toverformule Rump zijn dame, ruimde met een loperoffer wat lastige pionnen op om met een fanta sierijke aanval Rump elke illusie te ontnemen. De uitslagen: v Etten - v Veelen 0-1; Folkertsma - Woudstra 0-1; Jongkind - v Haml-0; Limmen - vd Werff remise; Bosma-Maas remise; vd Wal - Manni 1-0; de Jong - de Jager remise; Rump-Hassing 0-1; Roodbol- Korse 1-0; Horninge-Kraayenbrink 1-0. EGMOND - Een dreigend faillisse ment van Sportcentrum de Watertoren is vooralsnog afgewend. Na goed over leg tussen Sportfondsen-Egmond en de gemeente Bergen is besloten tot het nemen van een aantal maatregelen die enerzijds kunnen zorgen voor meer inkomsten en anderzijds de kosten omlaag brengen. De tarieven voor recreatief zwemmen zijn per 1 januari jongstleden verhoogd. Voor de plaatselijke bevolking geldt dat zij goedkoper recreatief kunnen zwemmen bij aankoop van een meer- badenkaart. Daarnaast zullen kosten besparende maatregelen getroffen worden die met name geënt zullen zijn op het reduceren van openingstijden met behoud van de kwaliteit van het sportcentrum qua gebruiksmogelijkhe den. Het management beraad zich momen teel over de invulling van deze maatre gelen. „Sportfondsen is ambitieus en wil een uiterste inspanning leveren het sportcentrum open te houden teneinde optimale waarde te behouden voor de bevolking, het personeel en de gemeen te Bergen." „We hebben de vrijheid van de gemeente Bergen gekregen om de maatregelen naar besten weten in te vullen. Die uitdaging willen wij aan. Sportfondsen neemt en heeft die maat schappelijke verantwoordelijkheid", aldus Titus Mennen namens de directie van Sportfondsen-Egmond. Mennen: „De sleutel voor succes ligt bij de plaatselijke bevolking. Ik zou alle bewoners van de gemeente Bergen wil len motiveren om regelmatig een bezoek te brengen aan de Watertoren. Deze prachtige accommodatie verdient veel bezoek. Niet alleen van toeristen maar vooral van de plaatselijke bevol king. Dat is de stabiele factor. Als iedereen die bijdrage wil leveren is suc ces wensen niet meer nodig, succes voor de toekomst is dan verzekerd." EGMOND - Op de eerste tentoonstel ling van dit jaar in Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef exposeren drie kunstenaars. Henk van Dijl toont schilderijen, Jack Prins beelden en etsen en Beatrijs Schweitzer beelden. De expositie is nog te zien tot en met zondag 3 april. De olieverfschilderijen van Henk van Dijl zijn opgebouwd uit krachtige vlakken en vormen. Van Dijl, traditioneel en vakkundig opgeleid tot tekenleraar, heeft in zijn loopbaan lang lesgegeven in het natuurgetrouw en controleerbaar weergeven van de bestaande werkelijkheid. Zijn eigen, autonome werk is abstract en laat een proces zien van ordenen en afwegen, het omgaan met zuiver picturale middelen. Kleuren, vormen, contrasten en ritme dagen steeds weer uit tot cor rigeren, weghalen en toevoegen. Van Dijl zou zoals hij zelf zegt graag beweren dat zijn werken geheel van binnenuit tot stand komen, maar puur abstract zijn ze in wezen niet. Eén invloed van buitenaf die hij noemt laat zich niet ontkennen: het dagelijkse con tact met het landschap en het prachtige licht van Noord-Holland. De beelden van Beatrijs Schweitzer doen denken aan werktuigen uit een ver verleden zoals de handboog en andere wapens, voertuigen en instru menten, vormgegeven met 'ouderwets' vernuft. De bijna middeleeuwse een voud van de beelden waarin steen, metaal en hout veelal zijn gecombi neerd, wordt benadrukt door smeedij zeren onderdelen en grof aangehakte steen. Spanning en zwaartekracht zijn belangrijke elementen in de objecten, die verwondering oproepen over de werking en het praktisch nut ervan. Het is een mentaal proces dat Schweitzer heel bewust teweegbrengt: „Ik zoek naar onbekende beelden^ waarvan steeds maar niet helemaal duidelijk is wat het is en waarvoor het dient, terwijl hun aanwezigheid toch vanzelfspre kend lijkt. Zo wil ik letterlijk ruimte voor verbeelding en verwondering scheppen." Een groter contrast met het werk van Jack Prins is bijna niet denkbaar. Zijn tere bouwsels, fragiele staketsels in metaal zijn als het ware in de ruimte getekend. Daarnaast robuuste hekwer ken, in weerbarstig staal uitgevoerd. In zijn etsen is hetzelfde contrast zicht baar, de etslijnen zijn de ene keer zo kwetsbaar als dun garen, de andere keer zo zwaar en diep als karrensporen. Als een karakteristiek handschrift is zijn vormentaal, een spanningsveld tus sen vrijheid en begrenzing, zichtbaar in al zijn werk. Een bundeling lijnen die losjes uit elkaar is gevallen; ooit stevig bij elkaar gebonden, maar door de zwaartekracht of de wind losgetrokken. Repen, spiralen, geplooide linten vor men een ogenschijnlijk achteloos in elkaar gezet geheel, nauwelijks afgeba kend, maar toch in bedwang. Het is deze spannende dualiteit, deze geor dende chaos die zijn werk zo bijzonder maakt. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak. Telefoon tijdens openingsuren 072- 5062645.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12