Uitzendbureau in V rij willigers werk Historie herleeft in de bibliotheek Schilder- en tekenwedstrijd bij Toonbeeld in Castricum Wit-Russisch talent in Trio Bela-Rus in Castricum Nog 100 dagen voor het Limmer Guinness Wereldrecord 'stapelen' bijzondere erkenning Castricum wil 'Schoonste gemeente van Nederland' worden Rolschaatsen naar Bakkerij bibliotheek castricum Limmense bollentuin haalt Kienavond Dimtronic Vernielers aangehouden in Castricum De stad 'Haarlem' op 10 maart in Limmen Bloid Koike Bloive Limmen Artistiek en Creatief Uitverkoop boeken in Hortus Bulborum wint eerste prijs op Holland Flowers Soosmidddag in café Sam Sam Castricum AJCERSLOOT - Vrijdagavond 4 maart vindt weer de jaarlijkse kienavond plaats bij handbalvereniging Dimtronic Meervogels in Akersloot. Deze avond begint om 20.00 uur en de kantine aan Boschweg 3 gaat om 19.30 uur open. De hoofdprijzen: een tafelgrill/bak plaat, een boormachine en een MP3- speler. Daarnaast is er nog een loterij met een draagbare TV als hoofdprijs. De toegang is 1,50,-. tJlmmb CASTRICUM - Kort na middernacht, op 27 februari, hield de politie drie jongemannen in de leeftijd van 23 en 24 jaar, allen uit Castricum afkomstig, aan. Zij worden ervan verdacht verniel ingen in een trein te hebben gepleegd. Zij vernielden onder meer een lichtbak en trokken aan de noodrem. Tegen het drietal is proces-verbaal opgemaakt. CASTRICUM - De gemeente ■Castricum neemt deel aan de wedstrijd de 'Schoonste gemeente van Neder land'. U kunt op de gemeente stemmen via www.schoonstegemeente.nl. De 'Schoonste gemeente' is een initiatief van de Stichting Nederland Schoon. Nederland schoner maken en schoon houden is een uitdaging voor iedereen. Maar hoe?De publieke ruimte blijft immers niet vanzelf schoon. Daarom ontplooit de Stichting Nederland Schoon diverse initiatieven om het zwerfafval in het hele land onder de aandacht te brengen. Een van de plan nen is de competitie 'Schoonste gemeente van Nederland'. Deze wed strijd nodigt iedereen uitkom actief deel te nemen aan het schoon maken en houden van de publieke ruimte. Ook de gemeente Castricum dingt mee naar de titel 'Schoonste gemeente van Nederland'. Een belangrijk onderdeel van de competitie is de mening van de inwoners over de schoonheid van de gemeente. Op www.schoonstegemeente.nl kan iedereen zijn oordeel geven over het zwerfafval in de gemeente. Aan de hand van foto's kunnen inwoners van Castricum aangeven hoe schoon het bij hen in de omgeving is. De gemeenten met de hoogste score gaan door naar de volgendejonde. Daarin beoordeelt de stichting Nederland Schoon de maatregelen die gemeenten treffen om zwerfafval tegen te gaan en de gemeente schoon te hou den. Op basis hiervan worden negen gemeenten geselecteerd die doorgaan naar de finale. In de finale gaat het er om welke gemeente er het beste in slaagt om een vooraf aangewezen gebied van ongeveer één vierkante kilometer schoon te houden gedurende zes weken. Alle finalisten worden gevolgd door een cameraploeg voor een serie van tien afleveringen. Elke aflevering staat een van de gemeenten centraal. In de laatste aflevering wordt de winnaar bekend gemaakt. CASTRICUM - Voor mensen die wel wat willen doen in het vrijwilligers werk, maar niet te veel, niet te vaak en niet te vast is het uitzendbureau in het vrijwilligerswerk, met de toepasselijke naam Wel-VRIJ-zijn, een oplossing. Ook als u maar een bepaalde periode beschikbaar bent, kan er naar uw mogelijkheden gekeken worden. Bij Wel-VRIJ-zijn zijn leuke, zinvolle, inte ressante, uitdagende, korte vrijwilli- gersklussen vergaard, waaruit een keuze kan worden gemaakt. Dit kan heel simpel thuis door een kijkje te nemen op www.welvrijzijn.nl of door langs te komen bij de Vrijwilligers Centrale. Enkele voorbeelden van korte klussen zouden kunnen zijn: Een per jaar helpen met stands opbouwen en afbreken, koffie schenken bij con cert, een archiefklus, foto's maken, hel pen bij sportactiviteiten zoals wieler wedstrijden, hardlopen, kleding naaien of schminken of een uurtje collecteren. Er zijn genoeg taken te bedenken die vrijwilligers met maar weinig tijd wel kunnen/willen doen zonder langdurig bij één organisatie betrokken te hoe ven zijn. Men geeft zelf aan waarvoor men gebeld kan worden. Bij deze worden dan ook vrijwilligers organisaties uitgenodigd hun korte klussen bij het uitzendbureau aan te melden. De vrijwilliger meldt bij het uitzendbureau wat hij/zij te bieden heeft en non-profit instellingen kunnen daar gebruik van maken. Heeft u inte resse in een korte klus of wilt u een korte klus aanmelden bij het Uitzendbureau Wel-VRIJ-zijn, het adres is Geesterduinweg 5 (ontmoe tingscentrum Geesterhage), in Castricum en is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Het telefoonnummer is 0251-656562 of www.welvrijzijn.nl. LIMMEN - De heropende Bakkerij heeft vrijdag haar 100ste lid verwel komd. De gelukkige, Ivor Zwaanswijk, die net als de 99 voor hem voor mini maal 10,- een jaar lang lid is gewor den van De Bakkerij, mocht vrijdag gratis van de twee bands genieten. Inmiddels telt de Vereniging Vrienden van De Bakkerij al ruim 120 leden. Zelf is De Bakkerij als 100e lid verwelkomt bij de Vereniging Nederlandse Poppodia (VNP) en daarmee het 100e officiële poppodium van Nederland. Ook dit weekend maken bezoekers van De Bakkerij kans op een gratis entree kaartje. Tijdens de ladies night, die vrijdag 4 maart plaats zal vinden, mogen vrou wen in ieder geval gratis naar binnen. Mannen die mans genoeg zijn om als vrouw op te komen dagen kunnen hier van meeprofiteren. Voor zowel mannen als vrouwen valt er genoeg te beleven tijdens de ladies night. Niet alleen zal Jorien, bekend op Kofvitok.nl, een bal lade over haar geheime minnaar ten gehore brengen, ook de Jorien- Springer-show staat op het programma. Verder worden alle mannen uitgedaagd deel te nemen aan de bakman-verkie- zing 2005. Jury Een deskundige jury van vrouwen zal de mannen beoordelen die om de eer strijden op de catwalk. Vorig jaar wist Benni Morri deze felbegeerde prijs in de wacht te slepen en hij zal zijn titel zeker komen verdedigen. Mannen die hem denken te kunnen verslaan kun nen zich bij aanvang van de avond, om 21.00 uur, bij Jorien inschrijven. Bezoekers zijn tot 02.00 uur welkom in De Bakkerij. Zaterdag 5 maart is het de beurt aan DJ Jenny om zich te laten gelden in De Bakkerij. Tijdens de Disco-dans-avond zal zij alle 'gouwe ouwe'- en nieuwe discohits door de zaal laten knallen. De zaal wordt voor deze gelegenheid tot een waar jaren '80 Hafid Bouazza reikt de prijzen uit tijdens de schilder- en tekenwedstrijd. disco-paradijs omgetoverd. Iedereen in disco-outfit mag gratis naar binnen om de dansvloer te betreden. Disco-fanaat Bente zal een dance-battle organiseren waarin je vriend en vijand al dansend de les kan leren. Op zondagavond 6 maart starten de theateractiviteiten van het veelzijdige cultuurpodium De Bakkerij, en wel met een voorstelling Theatersport door De Gevonden Voorwerpen. Deze groep, die al sinds maart 2004 traint op improvisatiethea ter onder leiding van docente Anja Boorsma, speelde afgelopen juni al twee succesvolle voorstellingen in het toenmalige Jongerencentrum De Bakkerij. Na sluiting van De Bakkerij volgden optredens in Sneek en Alkmaar. Publiek In een theatersportwedstrijd dagen twee teams elkaar om beurten uit tot het spelen van de beste geïmproviseer de scène. Het publiek wordt gevraagd om suggesties, die vervolgens ter plek ke door de spelers in de scène worden verwerkt. Hierdoor ontstaan de meest hilarische en ontroerende scènes. Een historische scène over ridders en dra ken, een jazzlied over Sinterklaas, een interview met een expert in Zwitserse klokken? Alles kan. Bij improvisatietheater is elke scène een première die nooit meer wordt her haald. Het publiek heeft een actieve rol: het mag naast suggesties ook pun ten geven en natuurlijk gooien met plastic rozen en natte sponzen. Zowel vrijdag als zaterdag is De Bakkerij geo pend van 21.00 uur tot 02.00 uur. De entree op vrijdag bedraagt 1,- (leden 0,75, vrouwen gratis). Zaterdag betaalt iedereen die niet in Disco/outfit komt 1,- (leden 0,75). De theatervoorstel ling is reeds uitverkocht. Meer informatie over De Bakkerij en haar activiteiten is te verkrijgen op www.vriendenvandebakkerij .lil. De Bakkerij is te vinden aan het Bakkersplein 1 te Castricum. CASTRICUM - Het Talens Palet is een landelijke wedstrijd voor amateurschil ders en -tekenaars, die eens in de drie jaar plaatsvindt. Er is steeds een literair thema, in 2002 was het gedicht Souvenir van Gerrit Komrij de inspira tiebron. Nu vraagt de wedstrijd om ver- .beelding van een fragment uit Hafid Bouazza's boek Paravion. Iedereen van 12 jaar of ouder, die schildert of tekent in zijn vrije tijd, wordt uitgenodigd een kunstwerk te maken, gebaseerd op Bouazza's thema. Professionele beel dend kunstenaars zijn van deelname uitgesloten, het Talens Palet is een prijs voor amateurschilders en -tekenaars. Alle schilder- en tekentechnieken zijn toegestaan: olie-, acryl-, aquarel- en plakkaatverf, ecoline, pastel, conté, vet- krijt, potlood, pen en houtskool. Ook gemengde technieken of collages met genoemde materialen zijn toegestaan. Het maximale formaat van het werk is 100 x 100 centimeter, inclusief de lijst. De stijl van werken is geheel vrij. Een vakjury beoordeeld de werken op ori ginaliteit, zeggingskracht, verbeelding van het thema en toegepaste techniek. De wedstrijd kent op 35 plaatsen in Nederland voorronden, georganiseerd door Centra voor de Kunsten. Deelname in Vlaanderen is nieuw en vindt plaats op een achttal lokaties. Winnaars van de voorronden worden van 16 juli tot en met 18 september tentoongesteld in het Apeldoorns Museum, onderdeel van CODA (Cultuur Onder Dak Apeldoorn). Op 17 september worden de winnaars bekendgemaakt, Hafid Bouazza reikt de prijzen uit. Doel van het Talens Palet is amateurschilders en -tekenaars te sti muleren hun talenten te ontwikkelen en een podium te bieden. Ook wil het Talens Palet de beeldende amateur kunst (4 miljoen beoefenaars in Nederland) meer zichtbaar te maken. Toonbeeld, centrum voor de Kunsten te Castricum organiseert de voorronde in de regio Midden Noord-Holland. Deelname staat open voor cursisten en niet-cursisten. Inschrijven kan bij Toonbeeld, tel. 0251-659012 en via de website www.talenspalet.nl. In het kader van deze regionale voor ronde organiseert Toonbeeld ook een aantal speciale activiteiten. Op zater dag 2 april is het voor deelnemers aan het Talens Palet mogelijk om hun werk te laten beoordelen door een ervaren schilderdocent, Angèle van den Thillart. Op donderdagavond 16 juni organiseert Toonbeeld in samenwer king met de literaire commissie een lezing van Hafid Bouazza. Voor inlichT tingen omtrent inschrijvingen kunt u tijdens kantooruren bellen met Toonbeeld over hoe u zich kan opge ven voor deelname aan Talenspalet. Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6 Castricum, tel. 0251-659012, e-mail: tnbeeld@xs4all.nl, www.toonbeeld.tv. Jorien (links) brengt een ballade ten gehore tijdens de ladies night 2005. CASTRICUM - Stichting Iskra gaat op vrijdag- en zaterdagavond 4 en 5 maart van start met de serie Castricum Klassieke Concerten. Op 4 maart is het eerste concert met drie zeer talentvol le Wit-Russische musici met veel virtu oos vuurwerk op piano, viool en dwars fluit. Het concert is in de NH Kerk in Castricum, Kerkpad 1; aanvang 20.15 uur. Trio Bela-Rus bestaat uit drie talentvolle jonge musici uit Belarus ofwel Wit-Rusland. Deze drie jonge musici komen allen uit Minsk: pianiste Ksenia Kouzmenko, fluitiste Dasha Beltiukova en haar 18- jarige zusje Ksenia op viool. Ksenia en Dasha zijn dochters van componist pianist Sergey Beltiukov en pianiste Olga Beltiukova. Ksenia Beltiukova is nog maar kort in Nederland, maar geeft al regelmatig concerten op diver se kleine podia. Vorige zomer maakte ze al een vliegende start met haar deel name aan de International Holland Music Sessions in Bergen waar ze les sen kreeg bij de beroemde violist Herman Krebbers. In verschillende samenstellingen speelt Trio Bela-Rus een afwisselend programma met wer ken van vader Sergei Beltiukov, De Falla, Szymanovski, Schumann, Brahms en Andriessen. Toegangskaarten kosten 8,- en voor CJP, 65+ en donateurs van Stichting Iskra 6,-. Deze zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij Boekhandel Laan aan de Burg. Mooijstraat 19. Voor info, ook over de overige concer- LIMMEN - Op donderdag 10 maart organiseert de Activiteitencommissie van de KB O Limmen weer een thema middag in de Vredeburg, voor alle senioren uit Limmen en omgeving, aan vang 14.00 uur. Bert Roebert uit Haarlem presenteert dan de stad Haarlem in vele facetten met dia illustraties. De voordracht gaat over het ontstaan van de stad langs het Spaarne op de strandwal en gaat in op de belangrijkste gebeurtenissen uit de geschiedenis van de stad. Ook het stadswapen, de kunst, de verschillende hofjes, de gezichtbepalende gebouwen en de kloosters passeren de revue. In aansluiting op de lezing van 10 maart wordt begin april, onder deskundige begeleiding, een stadswandeling in Haarlem georganiseerd. De precieze datum wordt op 10 maart bekendge maakt. REGIO - Het thema van de Boekenweek in 2005 is: 'Spiegel van de lage landen - boeken over onze geschiedenis'. De Boekenweek is van woensdag 9 tot en met zaterdag 19 maart. Jan Wolkers schrijft het boeken weekgeschenk, wat tevens zijn eerste roman zal zijn sinds 1984, toen hij De onverbiddelijke tijd publiceerde. Tijdens deze 70e Boekenweek staan de duizenden boeken centraal waarin de geschiedenis van Nederland wordt beschreven, variërend van biografieën en dagboeken tot historische romans en monografieën over belangrijke tijd vakken. Geert Mak bewees het al: het verleden leeft. De bibliotheken in Castricum, Akersloot en Limmen vieren deze boe kenweek met een gevarieerd en uitge breid programma: een literaire ont moeting met Arjan Visser, een gecom bineerde lezing en taxatie van antiek, een lezing over de historie van Akersloot en tentoonstellingen inge richt door de oudheidkundige vereni gingen. Op de eerste dag van de Boekenweek ontvangt u - bij het lenen van tenminste één boek en zolang de voorraad strekt - gratis de Boekenweektest 2005. Dit is het boe kenweekgeschenk van de bibliotheken, getekend door tekenaar en ontwerper Joost Swarte. Themalezingen Jan Wolter van den Berg, taxateur bij Sotheby's, verzorgt op donderdag 10 maart vanaf 20.00 uur een lezing over het veilingbedrijf in de Bibliotheek Limmen. Veilinghuis Sotheby's is vaak in het nieuws met veilingen van grote waardevolle voorwerpen. Tijdens de lezing komt aan de orde hoe het huis deze stukken verwerft en hoe de waardebepaling in zijn werk gaat. Bezoekers van de lezing worden uitge nodigd zelf een voorwerp mee te nemen. Na de pauze kiest Jan Wolter van den Berg enkele voorwerpen uit om te bespreken en een schatting van de waarde te doen. Vanwege de ver wachte grote belangstelling voor de lezing verdient het aanbeveling om tij dig een toegangsbewijs te kopen. De kaarten kosten 5,- en zijn verkrijg baar bij de bibliotheken Castricum, Akersloot en Limmen. Akersloot door de oorlogsjaren heen Woensdagavond 16 maart vanaf 20.00 uur kunt u in de Bibliotheek Akersloot de lezing bijwonen van Frans Zonneveld, voorzitter van de Stichting Oud-Akersloot. Hij laat de jaren 1940 - 1945 herleven. Hoe beleefde Akersloot de Tweede Wereldoorlog? Een boeiend verhaal ondersteund met bijzondere beelden. Toegangskaarten 6,-. (op vertoon van bibliotheekpas 5,-). De Stichting Oud-Akersloot richt tijdens de Boekenweek een tentoonstelling in rond het onderwerp, te bezichtigen tij dens openingstijden van de biblio theek. Literaire ontmoeting met Arjan Visser Tijdens de traditionele Boekenweek lezing op zondagmiddag 20 maart in de Bibliotheek Castricum kunt u persoon lijk kennismaken met Arjan Visser (1961) journalist en programmamaker. De lezing begint om 14.00 uur. Sinds 1998 publiceert Arjan Visser in het dag blad Trouw interviews aan de hand van de tien geboden. Van deze interviews werden meerdere bundels uitgegeven. Hij presenteerde voor VPRO-televisie het programma Eer en.geweten, een televisievariant van deze serie. Voor de RVU-radio maakt hij het portret-pro gramma Spiegels. Zijn eerste roman 'De laatste dagen' verscheen in februa ri 2003 en werd lovend ontvangen. De roman werd genomineerd voor de AKO Literatuur Prijs. Op 23 oktober 2004 ontving hij voor 'De laatste dagen' de Anton Wachter-prijs. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek, boek handel Laan en The Readshop en kosten 7,- (65+ CJP 6,-). Castricum, 'Heden en verleden' De werkgroep Oud-Castricum richt tij dens de Boekenweek in de Bibliotheek Castricum een tentoonstelling in over de geschiedenis van Castricum. Foto's, kaarten en plattegronden van Castricum, waarbij een link wordt gelegd tussen heden en verleden. Hoe zag de plek op deze foto er vroeger uit? Herkenning, ontdekking, een bijzonde re kennismaking met de geschiedenis van de eigen omgeving. Daarnaast is er in de vitrine een pre sentatie van archeologische vondsten uit de omgeving. De tentoonstelling is te bezichtigen van 9 tot en met 21 maart tijdens openingstijden van de bibliotheek. Tentoonstelling Net als in Akersloot is er ook in de Bibliotheek Limmen tijdens de Boekenweek een tentoonstelling inge richt rond het dorp Limmen ten tijde van de Tweede Wereldoorlog. Stichting Oud-Limmen presenteert interessant fotomateriaal uit deze periode. ten, en voor reserveringen kan gebeld worden naar tel. 0251-671501, via iskra@tiscali.nl of de Iskra website www.iskra.nl. LIMMEN - Bloid Koike Bloive is een hoogwaardig programma met eigen tijdse verhalen, rijmen en liedjes in het Westfriese dialect. De overbekende droge Westfriese humor wordt afge wisseld met serieuze onderwerpen uit het dagelijkse leven. Samen is dit ver pakt in het cabaretprogramma bloid koike bloive en wordt in een avondvul lend programma opgevoerd door Marius de Haas en Wim Baas. Dit programma kunt u bijwonen op zaterdag 19 maart in café De Lantaarn, Dusseldorperweg 56 in Limmen. Aanvang 20.00 uur. Entree 9,-. Entreekaarten zijn in de voorverkoop of op de avond zelf af te halen bij café De Lantaarn. Telefonisch reserveren via tel. 0229-201465. Meer informatie: www.bloidkoikebloive.nl. LIMMEN - Lmmen Artistiek en Creatief wordt op 5 en 6 maart voor de 31e keer gehouden. Ook dit jaar is het aantal exposanten buiten ver wachting hoog. Zo'n 45 exposartten zullen hun artistieke creaties tonen op zaterdag 5 maart en zondag 6 maart van 11.00 tot 17.00 uur in boer derij 'Vredeburg' aan de Dusseldorperweg 64 te Limmen. Naast de gebruikelijke artikelen die op een creatieve markt thuishoren zoals wenskaarten, 3D-schilderijen, sieraden, poppen en allerlei siervoor werpen voor in huis en tuin, zijn er ook enkele exposanten die een heel aparte hobby laten zien. Bijvoorbeeld verschillende vormen van modelbouw, waaronder een bouwmodel van het nieuwe bejaardencentrum De Cameren. Maar ook stoommachines, houten karren en zeer compleet uitgevoerde poppentaferelen uit de tijd van Ot en Sien. Ook dit jaar is de Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Limmen weer aanwezig met handge maakte siervoorwerpen en kunst uit Burkina Faso. De beeldende kunst is goed vertegenwoordigd met schilde rijen. in verschillende technieken, kunstzinnige foto's en prachtig beeldhouwwerk. De toegang is gratis. Aftellen is begonnen voor het Limmer Guiness Wereldrecord 'stapelen LIMMEN - Het aftellen is begonnen in Limmen door de Stichting Limmen Ludiek. Nog 100 dagen en dan moet het Guinness wereldrecord, een pira mide van 75.000 kratten, op naam staan van Limmen. Dan zal Limmen voor altijd in het Guinness Book of Worldrecords staan. 11 en 12 juni moet het gaan gebeuren. Zoals iedereen allemaal weet moet het hele spektakel een fantastisch familiefeest worden voor jong en oud. Er zullen verschillen de optredens en verrassingen zijn, over het recordweekend uitgesmeerd. Het weekend van 11 en 12 juni is omge doopt door Limmen Ludiek tot een wereldrecord familieweekend. De organisatie draait op volle toeren, want er moet nog veel, gebeuren. Zo worden nu de verschillende teams samengesteld die tijdens het record weekend ervoor moeten gaan zorgen dat alles op rolletjes gaat lopen. Denk hierbij aan transport, logistiek, horeca, piramidebouw, park op- en afbouw, ste- warding enzovoort. Ongeveer 200 vrij willigers zullen verantwoordelijk zijn voor het wereldrecord. Heel eenvoudig kan dit al door een uniek wereldrecord aandeel te kopen.Vanaf 8,- kan dit al, dat is dus 1,- per goed doel. Ook bedrijven kunnen hun vkratjev bijdra gen aan dit unieke evenement. Voor het bedrijfsleven zijn een beperkt aan tal bedrijfsaandelen in het leven geroe pen. De opbrengst gaat dus in zijn geheel naar een aantal plaatselijke goede doe len: Stichting Bloemendagen Limmen, Carnavalsvereniging De Uylenspieg- hels, Volleybalvereniging Oranje Wit, Gymvereniging TIOS, Scouting Limmen, JOC Conquista. Ook goede doelen buiten Limmen worden niet vergeten door Stichting Limmen Ludiek want de Castricumsë Reddingbrigade en het Brandwonden centrum in Beverwijk staan bovenaan hun lijstje van goede doelen. Om vast al een beetje in de juiste sta pelsfeer te komen kunt u een kijkje nemen op de website van de Stichting Limmen Ludiek www.limmenludiek.nl. Wilt u meer info betreffende de record poging of wilt u een uniek krataandeel kopen dan kunt mailen naar info@lim- menludiek.nl of bellen met 06- 51797160. CASTRICUM- In de maand maart is er op iedere zaterdag een speciale actie in de bibliotheek Castricum. Tussen 13.30 en 15.00 uur worden er afgeschre ven romans verkocht worden voor de prijs van 0,50 per stuk (de normale prijs is 1,50 per stuk). Het gaat alleen om romans, dus de actie geldt niet voor informatief materiaal of jeugdboeken. Deze actieprijs wordt alleen gehan teerd op de zaterdagen in maart en op het hierboven genoemde tijdstip. CASTRICUM - Op zondag 6 maart wordt er een Soosmiddag georgani seerd voor mensen met en zonder beperking in café Sam Sam.Tijdens De Soos zullen Dj's muziek van nu en uit de jaren tachtig en negentig draaien. Ook is er weer gelegenheid een praatje te maken, een spelletje te darten, te poolen of te sjoelen. De Soos is vanaf 14.00 uur geopend. Adres café Sam Sam: Dorpsstraat 75 in Castricum. Sam Sam is toegankelijk voor rolstoelen. Informatie: Stichting Welzijn Castricum, Irene Zijlstra, tel. 0251-657998. LIMMEN - Ook al duurt het nog even voordat de tuinhekken van de Hortus Bulborum in Limmen weer voor het publiek open gaan, het bestuur van de unieke bollentuin zit in de winter niet stil. Naast de voorbereiding voor het nieuwe seizoen, is men druk in de weer met de verschillende inzendingen naar de bloemenshows. Net als in de jaren vijftig van de vorige eeuw stuurt de stichting, die de tuin beheert, al weer een aantal jaren een inzending naar de bekende winterbloe menshows in ons land zoals die van Egmond, de Midwinterflora in Lisse en het Holland Flowers Festival (de vroe gere Westfriese Flora) in Zwaagdijk- Oost. De bollen worden speciaal voor deze shows gebroeid door Van den Hoek's Bloeiproevenbedrijf uit het Noord-Hollandse 't Veld. Dit bedrijf verzorgt sinds 2000 even eens het grote onderhoud op deze tuin, die uniek in de wereld is. De inzending van de Hortus Bulborum gooide hoge ogen. Ze won de eerste prijs in groep vijf met een ongekend hoog aantal pun ten van 8.50. Groep vijf is de categorie inzenders die 15 tot en met 20 kisten tulpen insturen. De aanwezigen wisten dat met een luid applaus te waarderen. Hoewel de Hortus wel vaker, onder meer op Floriades, bijzondere erken ningen wist binnen te slepen voor haar bijzondere historische bloemboljuwe- len, waaronder ook gouden medailles, was het de eerste keer in de bijna tachtigjarige geschiedenis van deze bij zondere botanische bollenschatkamer dat zij een eerste prijs met dit cijfer toe gekend kreeg. Markant De inzending bestond onder meer uit de bijna complete collectie - ruim tien stuks - van de markante ultra kortsteli- ge Due van Tol-tulp. De oudste, 'Due van Tol Red and Yellow', stamt uit 1595, het overgrote deel van deze groep, dat ook in Zwaagdijk te zien was, stamt uit 1700. Daarnaast behoor den andere legendarische tulpen, die al vele decennia niet meer commercieel worden geteeld, zoals 'Wapen van Leiden' (1729), Keizerskroon (1750) en La Reine uit 1860 tot de inzending. De Hortus Bulborum aan de Limmense Zuidkerkenlaan 23a, opent op 6 april weer haar poorten. Website: www.hortus-bulborum.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 14