Inschrijving percelen Oosterbos tot en met vrijdag 15 april a.s. Uw WOZ-informatie op www.heiloo.nl Praat mee: gemeenteraad organiseert bijeenkomsten over de toekomst van Heiloo mmSmft Ife m HEILOO ggy UITKIJKPOST - 2 MAART 2005 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Vanaf 7 maart staan er zes kavels te koop in het 'Oosterbos'. De gemeente Heiloo stelt iedereen tot en met vrijdag 15 april 2005 in de gelegenheid een bod te doen op één of meerdere kavels. Vanaf 7 maart kunt u de verkoopbrochure en het inschrijf formulier verkrijgen bij de publieksbalie Bouwen en wonen in het gemeentehuis. Het Oosterbos ligt in de zuidoosthoek van Heiloo. Daar vormt dit bos een kwalita tieve afronding van Heiloo en een overgang tussen bebouwing en land schap. In het Oosterbos is een 'woonbos' met veertig kavels opgenomen. De kavels zijn voorzien van bosaanplant. Om het begrip wonen in het boszoveel mogelijk inhoud te geven, is in het 'woonbos' een lage woningdichtheid gehanteerd. De kavelgrootte ligt tussen 1119 en 1862 m2. Van elke te verkopen kavel in het 'woonbos' wordt maximaal 400 m2 (20 bij 20 meter) vrijgemaakt van bosaanplant voor de bouw van een woning met de bijbehorende bijge bouwen, terrassen, tuin en parkeerplaats op eigen terrein. De gemeente verwijdert ook bosaanplant voor de aanleg van een ontsluitingsweg. De overige bosaanplant moet worden behouden en de toekom stige eigenaar van de kavel moet de bosaanplant dan ook beheren. Het reste rende bos op de kavel mag niet gekapt worden. Op een kavel kan een woonhuis worden gebouwd. Om het boskarakter zo weinig mogelijk aan te tasten en tegelijkertijd de architectonische kwaliteit te waarborgen dienen woongedeeltes en bijgebouwen in een harmonieus samenhangend bouw volume te worden geïntegreerd. Daarbij moet het ontwerp voor een bouwplan voldoen aan redelijke eisen van welstand. Naast de bouw van het woonhuis zijn er zeer beperkte bouwmogelijkheden. De bebóuwingsvoorschriften zijn op- Raad en (raads)commissies Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad vergadert maandag 7 maart а.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie sprekers over hamer- stukken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. a. Vaststelling notulen raadsvergadering van 7 februari 2005 b. Vaststelling notulen besloten raadsver gadering van 7 februari 2005 Bespreekstukken Vaststellen van de methode, prioriteiten en doelstellingen voor de professionalisering van milieuhandhaving) 7. Instemmen met voorstel herziening woon ruimteverdelingssysteem Noord-Kennemerland en Huisvestingsver ordening Heiloo 2005 genomen in het bestemmingsplan 'Zuid- Oost III, le herziening' Inschrijvingsprocedure De gemeente Heiloo stelt iedereen tot en met vrijdag 15 april 2005 in de gelegen heid een bod te doen op één of meerdere kavels in het plangebied 'Oosterbos'. Een bod kan gedaan worden op de kavels 17, 25, 26, 37, 38 en 39. Voor de verkoop is een verkoopbrochure vervaardigd waarin informatie over het project is opgenomen. In deze brochure kunt u ook lezen waar de kavels precies liggen. De verkoopbrochure kunt u ver krijgen bij de gemeente bij de pubüeksbalie Bouwen en wonen in de hal van het gemeentehuis. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. De brochure en het inschrijfformulier kunt u ook downloaden op de website van de gemeente Heiloo www.heiloo.nl Bij de verkoopbrochure wordt een inschrijvingsformulier meegeleverd. Hierop staan onder meer de bodem prijzen per kavel aangegeven. Deze variëren van 410.000,- tot 450.000,-. Op het inschrijvingsformulier kan onder andere de hoogte van het bod per kavel worden ingevuld en kan worden aange geven naar welke kavels de voorkeur uitgaat. Voor de verkoop van de kavels is een aantal 'spelregels' vastgesteld. Zo is de wens van het gemeentebestuur dat ten minste drie van de zes kavels worden uitgegeven aan inwoners van Heiloo. Als inwoner van Heiloo worden aangemerkt die personen die tenminste één jaar staan ingeschreven in het bevolkingsregister van de gemeente Heiloo. Meer informatie over de 'spelregels' kunt u vinden in de brochure. Inschrijvingsformulieren moeten aangete kend worden verzonden of persoonlijk worden overhandigd worden aan de notaris. Notariskantoor Winter te Heiloo is aangewezen als notaris voor de kavel verkoop in het Oosterbos. Het kantoor aan de Kennemerstraatweg 83 is geopend maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 13.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Formulieren die na 15 april 2005 binnen komen worden terzijde gelegd. Op dinsdag 19 april om 15.00 uur maakt de notaris de biedingen in een openbare bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis bekend door het openen van de enveloppen. De notaris legt daarbij niet ondertekende of foutief inge vulde formulieren terzijde. Tijdens deze bijeenkomst doet de gemeente nog geen uitspraken over de toewijzing. De gemeente beraadt zich allereerst op de biedingen en hanteert de 'spelregels' om tot toewijzing te komen. De inschrijvings- en toewijzingsprocedure vindt plaats onder verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur. De rol van de notaris beperkt zich tot het in ontvangst nemen van de biedingen en het openen van de enveloppen. Daarnaast verlopen zaken als betaling en de eigendomsover dracht via de notaris. Meer informatie Voor informatie over de kavels in het Oos terbos kunt u terecht bij de heer T. de Rudder van de afdeling VROM, telefoon nummer (072) 535 67 80. Vanaf 1 maart is een speciaal WOZ-portaal geopend op de website van de gemeente (www.heiloo.nl). Op deze site vindt u alle belangrijke WOZ-informatie over onze gemeente. U vindt er informatie over de waardevaststelling van uw eigen woning en/of bedrijfsobject. En daarnaast kunt u algemene informatie vinden over de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) en de uitvoering van deze wet. WOZ Op het WOZ-Portaal kunt u: - de geregistreerde kenmerken op vragen van uw eigen object(en), o.a. inhoud, soort object, bouwjaar en grootte van het perceel waarop het object gelegen is; - de gegevens en waarde opvragen van objecten die als onderbouwing zijn gebruikt voor de waarde van uw eigen object(en); - het taxatieverslag van uw object(en) raadplegen en printen; - bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van uw pand(en). Met het WOZ-portaal breidt de gemeente Heiloo de digitale dienstverle ning uit. De ontwikkeling van een digitaal loket heeft als doel de website op te nemen als integraal onderdeel van de dienstverlening van de gemeente. Inloggen Om de gegevens van uw eigen object(en) te kunnen raadplegen, dient u eerst in te loggen. Bij het inloggen heeft u nodig: sofinummer, geboortedatum, postcode en huisnummer. Het sofinummer moet van de hoofd- belastingplichtige zijn. Dit is de persoon die op de gemeentelijke aanslag ofwel de WOZ-beschikking staat vermeld. De gegevens op deze website zijn afge schermd en vallen onder de Wet bescherming persoonsgegevens (Wbp). Alleen de belanghebbende van een object, de eigenaar en de gebruiker kunnen deze inzien. Belastingaanslag 2005 In de laatste week van februari hebben inwoners en bedrijven in Heiloo een belastingaanslag ontvangen. Op deze aanslag staan de gemeentelijke belas tingen en heffingen die u moet betalen in 2005. Op deze aanslag staat ook de nieuwe WOZ-waarde van uw pand(en) vermeld. U ontvangt dus niet een afzon derlijke WOZ-beschikking. Op de belastingaanslag staat aange geven welke belastingen u moet betalen, zoals onroerend-zaakbelasting, rioolrecht, afvalstoffenheffing en hon denbelasting. Bij de belastingaanslag ontvangt u een brochure over deze gemeentelijke heffingen en de tarieven. Hierin staat of u een bepaalde heffing of belasting moet betalen, waarom u dit moet betalen en welk bedrag u betaalt. Ook kunt u lezen op welke manier u bezwaar kunt maken tegen de aanslag. Meer informatie Voor informatie over de belasting aanslag of het WOZ-portaal op www.heiloo.nl kunt u contact opnemen met mevrouw C. Hogendoorn van de afdeling Belastingen, telefoonnummer (072) 535 66 20. - Meer betaalbare woningen of een groen dorp? - Rust of meer horeca en recreatie in Heiloo? - Milieu en veiligheid voorop of liever beter bereikbaar? De gemeenteraad van Heiloo nodigt u uit om mee te praten over de toekomst van het dorp. De afgelopen maanden heeft de gemeente hard gewerkt aan een actuele visie op de toekomst van Heiloo. Het ontwikkelen van een visie op de toekomst is belangrijk want de omgeving van de gemeente ver andert. Regionale samenwerking, nieuwe wetten, het duale stelsel, betrokken bur gers, dit zijn allemaal ontwikkelingen die het nodig maken om als gemeente te bepalen wat je plaats is en wat je als gemeente voor de inwoners wilt zijn. Om een goed beeld te krijgen van de verschillende richtingen en mogelijk heden hebben organisatie, college en gemeenteraad samen met maatschappe- lijke organisaties, ondernemers en inwoners gekeken naar de interne en externe factoren die een rol kunnen spelen bij de (in)richting van het dorp. Deze analyses hebben geleid tot zes thema's waarover de gemeente een stand punt moet innemen. Het gaat dan om: 1. Zelfstandigheid en het voorzieningenniveau 2. Dienstverlening 3. Wonen en woonomgeving 4. Bereikbaarheid versus milieu 5.Ruimte voor bedrijven versus groen 6. Horeca en recreatie versus rust Bijeenkomsten Voordat de gemeenteraad zijn stand punt bepaalt, wordt de mening van de inwoners van Heiloo gevraagd. Om een beeld te krijgen van de visie van de inwoners op de toekomst van het dorp, organiseert de raad twee bijeenkomsten. Tijdens deze bijeenkomsten worden de zes thema's voorgelegd aan de aan wezigen en wordt hen gevraagd naar welke toekomstvisie hun voorkeur uit gaat. De bijeenkomsten zijn praktisch en inspirerend opgezet; na een korte intro ductie van het thema volgt een debat over de voor- en nadelen van een speci fieke optie. Na het debat krijgen alle aanwezigen de gelegenheid hun voor keur aan te geven met behulp van een stemkastje. Op een groot scherm wordt vervolgens zichtbaar wat 'de zaal' vindt. De resultaten van de beide bijeenkom sten wegen nadrukkelijk mee in de besluitvorming van de raad. De ver wachting is dat de nieuwe strategische visie, tijdens een speciale raadsvergade ring nog voor de zomer zal worden vastgesteld. Natuurlijk vragen wij het liefst alle inwoners van Heiloo om hun mening. Dit is helaas onmogelijk. Daarom hebben wij besloten een selectie te maken van inwoners, waarbij is gelet op een goede en representatieve spreiding. De geselecteerde inwoners (800 in totaal) zijn uitgenodigd voor één van de twee bijeenkomsten. De eerste bijeen komst vindt plaats op dinsdagavond 8 maart en de tweede bijeenkomst op donderdagmiddag 17 maart a.s. Nu kunnen wij ons voorstellen dat u niet tot de groep inwoners behoort die is uitgenodigd voor één van de twee bij eenkomsten, maar dat u toch graag wilt meepraten over de toekomst van het dorp. In dat geval nodigen wij u graag uit om contact met ons op te nemen. U kunt dan alsnog één van de bijeenkom sten bijwonen en zo uw stem laten horen. Meer informatie Voor meer informatie en deelname aan de bijeenkomsten kunt u contact opnemen met mevrouw D. van der Schuur, telefoonnummer (072) 535 66 46. Openingstijden Gemeentehuis: maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. 's Middags op afspraak, telefoonnummer (072) 535 66 66. Afvalbrengplaats: maandag tot en met vrijdag van 8.00 en 16.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur, telefoonnummer (072) 535 68 68. 8. Verslag van de commissie verantwoording financiële fractiebij drage 2004 en vaststel ling gewijzigde verordening ambtelijke ondersteuning en bijstand Bouwen en wonen Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Stationsweg 13 - veranderen voorgevel en maken kapverhoging op bedrijfspand Westerweg 197 - vergroten woning en aan bouwen garage na sloop bestaande garage Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen vanaf 3 tot en met 31 maart a.s. ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. RiiPPSlflliS Ruimactie (brom)fietswrakken bij het NS Station van 7 t/m 11 maart a.s. Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Bestevaerslaan 6, reg.nr. 2005/0041 vergroten woning ontvangstdatum: 18 februari 2005 Heerenweg 157, reg.nr. 2004/0421 vergroten woning ontvangstdatum: 17 februari 2005 Kerkelaan 50, reg.nr. 2005/0030 vergroten bijgebouw (bijkeuken en kap op best. berging) ontvangstdatum: 21 februari 2005 Vredenoord 160, reg.nr. 2005/0043 plaatsen dakkapel op voordakvlak woning ontvangstdatum: 21 februari 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Kennemerstraatweg 464 (aan de Ypesteiner- laan: locatie gelegen tussen de polikliniek en het Paulusgebouw), reg.nr. 2004/0203 oprichten gezondheidszorggebouw (huisves ting voor 28 zelfstandig wonende cliënten) verzending: 25 februari 2005 Laan van Muijs 34, reg.nr. 2004/0317 vergroten woning (verhogen kap) verzending: 22 februari 2005 Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) He NlnHHHHHnHH '-V..

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4