1 en Dansschool Heiloo Bijzondere producten in Wereldwinkel Heiloo Kapsalon Styles rigoureus verbouwd mm W f/frat en milieu Big Buk Buk Band Battle Ronde 1 Wereldgebedsdag in Ter Coulsterkerk mededeling Shr UITKIJKPOST - 2 MAART 2005 - PAGINA 6 O HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Melding verandering inrichting f ededelingen Verleende collectevergunning eiligheid Ruimactie (brom)fietswrakken NS Station Heiloo INGEZONDEN Informatieavond Benedictusschool Discriminatie Gevaarlijke kruising Vliegtuiglawaai Startersappartementen Nieuwe cursussen Muziek Meubelmakerij Rood&Bakker Moderne mannen in een oud ambacht Schouder-, nek- en/of armklachten? vervolg van pagina 4 Van der Feen de Iifleweg 14, reg.nr. 2004/0380 veranderen bedrijfsgebouw (tandartsenpraktijk en woning) verzending: 22 februari 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het bouw-of sloop- plan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende wer king. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voor ziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alk maar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks- balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66 Vanaf 3 maart 2005 ligt ter inzage de melding van verandering van de inrichting van Geeste lijke Gezondheidszorg Noord-Holland Noord, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. De melding betreft het veranderen van een psychiatrische instelling, het omvat het oprichten van 28 zorg- woningen vallend onder de Wet Ziekenhuisvoorzieningen op het terrein van de GGZ Noord-Holland Noord (Psychiatrisch Cen trum Willibrord). De verandering is niet in overeenstemming met de geldende milieuverguiming, maar leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen dan door de verleende vergunning worden toege staan. Tevens worden de voorschriften die gesteld zijn in de verleende vergunning niet overschreden. Op grond van het bovenstaande wordt de melding geaccepteerd. Ter inzage Het besluit ligt van 3 maart tot en met 8 april a.s. ter inzage in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 te Heiloo van maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Indienen bezwaren Eventuele bezwaren tegen dit besluit kunnen voor 9 april 2005 worden ingediend bij het Dagelijks Bestuur van de Milieudienst Regio Alkmaar, Postbus 53,1800 BC te Alkmaar. Belanghebbenden die tegen dit besluit bezwaar hebben gemaakt kunnen tevens een verzoek om voorlopige voorziening indienen. Hiervoor is griffierecht verschuldigd. Het verzoekschrift moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Bij het verzoekschrift moet een afschrift van het bezwaarschrift worden overgelegd. Het besluit wordt pas van kracht nadat op voornoemd verzoek door de Raad van State is beslist. Meer informatie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. van Hooren van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 46. Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nationaal Jeugd Fonds/Jantje Beton in de periode van 6 tot en met 12 maart a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. In en rondom de stallingen bij het NS Station Heiloo worden regelmatig (brom)fietswrakken aangetroffen. Dit geeft een slordige aanblik en werkt verloedering in de hand. Bovendien nemen deze wrakken onnodig stallingsruimte in beslag. Deze situatie is niet gewenst en daarom heeft de gemeente Heiloo zich voorgenomen wrakken van fietsen en bromfietsen periodiek te verwijderen. Op grond van artikel 5.1.11, lid 1 en 2, van de Algemene Plaatselijke Verordening is de gemeente gerechtigd foutief geplaatste (brom) fietsen en (brom)fietswrakken weg te halen. Er is sprake van een (brom/fietswrak, als het: - in onvoldoende staat van onderhoud verkeert (er is niet meer mee te rijden) - in verwaarloosde toestand verkeert (er is lang niet meer op gereden, de voormalige eigenaar heeft er kennelijk afstand van gedaan) - een geringe economische waarde heeft (er moeten meer kosten worden gemaakt voor het opknappen dan de waarde van de (brom)fiets is) Actie maart 2005 Van 7 tot en met 11 maart a.s. gaat de gemeente (brom)fietswrakken voorzien van een sticker met de waarschuwing dat het wrak binnen enkele dagen wordt verwijderd. De eigenaren hebben dan nog de gelegenheid hun bezit zelf mee te nemen. Staan de (brom)fietswrakken er na enkele dagen nog, dan haalt de gemeente ze weg. Gedurende een periode van 14 dagen na het verwijderen van het wrak kan de eigenaar deze tegen betaling van een boete van 12,00 ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente aan het Rosendaal 2 in Heiloo. Meer informatie Voor informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördi nator van de gemeente, telefoonnummer (072) 535 66 44. De informatieavond die de Medezeggenschapsraad (MR) van de Benedictusschool afgelopen woensdag avond had belegd werd zeer gewaar deerd door de ongeveer 50 aanwezi gen. De MR wilde met name de ouders informeren over de ontwikkelingen, maar ook de omwonenden van de school waren welkom. Dit omdat de school erg hecht aan een goede relatie met de buurtbewoners. Door de MR werd via een presentatie een beeld geschetst van de ontwikkelingen tot nu toe en vooral ook van wat mogelijk gaat komen. Aangegeven werd dat de gemeente stuurt naar het huisvesten in een gebouw van zowel Benedictus school als Springschans-Oost combi- school). Verder wordt onderzocht of er geen multifunctioneel centrum kan komen op de schoollocatie waarbij dan naast de combischool ook voor- en naschoolse opvang, peuterzaal en mogelijk ook een wijkgebouw, ouderen- steunpunt, het Trefpunt en woningen voor senioren komen. Aan de aanwezigen werd aangegeven dat in opdracht van Wethouder Bos specifiek het draagvlak voor deze laat ste optie wordt onderzocht. De ouders bleken echter tevreden met de bestaan de situatie. Het kleinschalige karakter van de school in een vriendelijk gebouw geeft onder andere veel rust en een gemoedelijke sfeer. Deze omstandighe den dragen sterk bij aan het uitstekende pedagogisch klimaat voor de kinderen. Bij een combischool gaat dit deels ver loren en is er onder andere de vrees dat rivaliteit toeneemt. De verkeersdrukte zal zeker flink toenemen. Bij een multifunctioneel centrum wordt dit alles nog veel erger. De ouders hebben dan ook besloten om de diverse politie ke partijen te gaan uitleggen dat deze kleinschaligheid vanwege zijn grote voordelen gehandhaafd moet blijven. Dus wel een nieuwe of gerenoveerde up-to-date school maar gewoon op dezelfde plek en verder niks. Ook werden de ouders opgeroepen om op 19 mei en 20 juni in de commissie Maatschappelijke Zaken hun belang te gaan bepleiten en ook mee te gaan naar de ultieme raadsvergadering van 11 juli. Vanaf die datum staat het vast of de kinderen van heden en toekomst in hun kleinschalige omgeving naar school kunnen of dat het een grootschalig Multifunctioneel Centrum wordt. Theo van Beek MR Benedictusschool Hoe lang zullen de starters het nog pik ken, dat zij worden gediscrimineerd. Onder andere op basis van hun inko men, bij het toewijzen van betaalbare huurwoningen? Een discriminatie die maar doorgaat en ook na 1 mei 2005 door het college van Burgemeester en Wethouders en bijna de voltallige raad waarschijnlijk dreigt te worden goedge keurd! Verdien je netto meer dan 1500,- per maand dan hebben de plan nenmakers van dit college nu een twee tal betaalbare startersprojecten bedacht van 180.000,- en meer, voor een doodgewoon 2-kamerappartement. Het Cornelius gebouw en het stations centrum (vanaf 188.000,-) .Tekent dit niet het volledige faillissement van het bouwprogramma en de verstandelijke vermogens van de verantwoordelijken in Heiloo voor deze waanzinnige plan nen, waarvan ieder weldenkend mens weet dat ze niet realistisch zijn. Wordt het niet hoog tijd dat deze plannenma kers, inclusief het zogenaamde externe adviesbureau,- wat nota bene in het gemeentehuis zetelt-, het veld ruimen en direct van het toneel verdwijnen? Wordt het niet hoog tijd dat de woningstichting die onder een hoedje speelt met het college en klaarblijke lijk geen enkele eigen verantwoorde lijkheid heeft, eveneens wordt aange pakt voor haar misdadig discrimine rend beleid? Is het niet zo dat er in ons land een grondwet is, een wet gelijke behandeling en een huisvestingswet, welke alle drie discriminatie bij toewij zing van een woning op welke grond dan ook, niet toestaat? Op welke wet hebben onze gemeentebestuurders hun eed of belofte eigenlijk afgelegd? Is tien jaar en langer op een woning wach ten normaal? Is het toewijzingscriteri um tussentijds veranderen, na eerst een betaling te hebben geeist voor het plaatsen op een lijst, niet een daad van collectief onbehoorlijk bestuur? Worden er geen rechten beperkt en valse voorlichting gegeven? Op een normale manier is het klaarblijkelijk niet meer mogelijk de verantwoordelij ken in deze gemeente aan te spreken. Wat de burger rest is vanaf nu alle plan nen fysiek te dwarsbomen door geza menlijk ellenlange bezwaarprocedures op te starten. Bovendien wordt het de hoogste tijd dat de ministers van Volkshuisvesting, Justitie, Binnenlandse zaken en Finan ciën wordt gevraagd de handel en wan del van de verantwoordelijken in deze gemeente eens aan een stevig onder zoek te onderwerpen. A.M.F. van Velzen Heiloo Het kruispunt Hoogeweg-Venne- watersweg wordt dagelijks door tiental len, voornamelijk scholieren, genomen. Zij steken dit punt over vanuit Heiloo richting Limmen/Castricum; het uit zicht naar rechts is niet best. Het ver keer dat vanaf de spoorwegovergang komt, ziet de fietsers heel slecht vanuit de bocht die vlak voor het kruispunt ligt. Maar héél gevaarlijk zijn de groe pen fietsers die oversteken en voorrang 'nemen'! Juist in die groepen zijn per sonen die brutaal doorrijden, maar ook figuren die toch wat angstig zijn en dan gaan twijfelen. Ik heb al twee keer volop in de remmen moeten gaan, ondanks de toegestane 50 kilometer, om aanrijdingen te voorkomen. Dit gebeurt regelmatig tussen 7.30 en 8.00 uur wanneer grote groepen naar de scholen voor voortgezet onderwijs in Castricum gaan! Graag aandacht van de politie (is reeds gemeld) en van de politiek! H. Ursem Heiloo Hierbij wil ik graag reageren op uw artikel 'Sterke stijging aantal klachten over vliegtuiglawaai in Heiloo', in de Uitkijkpost van 23 februari. Zoals wel blijkt ontkomt ook Heiloo, toch ruim 30 kilometer hemelsbreed van Schiphol gelegen, niet aan de vliegtuigherrie. Bij wind uit zuidelijke richtingen vliegen met grote regelmaat toestellen extreem laag boven Heiloo, vaak met het lan dingsgestel al uitgeklapt, alsof de lan dingsbaan enkele kilometers verderop is gelegen. Het lawaai begint vaak al vroeg (de eerste toestellen hoor je soms al vanaf 6 uur 's morgens overgaan), en op sommige tijdstippen vliegt er om de paar minuten een toestel over. Op 5 februari j.l. telde ik tussen 8 en 9.30 uur erg laag overvliegende- en daardoor veel herrie makende- toestellen! Omdat ze vanaf het zuiden komen aan vliegen, vervolgens een bocht maken boven Heiloo om de polderbaan van het noorden uit te kunnen benaderen zit je extra lang in het lawaai. Op zulke momenten kan je de slogan 'Heiloo een rustig dorp om te wonen', wel vergeten. Let er maar eens op: op sommige dagen is het nooit echt stil meer in de lucht! Dat Schiphol de zaak bagatelliseert getuigt van arrogantie! Ook ik neem af en toe het vliegtuig; ik rijd ook auto. Maar ik heb er voor gekozen om niet aan een drukke weg te gaan wonen. Schiphol heeft ten behoeve van de pol derbaan ongevraagd een wel erg rumoerige snelweg boven onze hoofd en aangelegd! Gezien de economische belangen van Schiphol (die weer eens prevaleren boven het milieu) betwijfel ik of klagen helpt. Maar niets laten horen betekent beslist dat de situatie alleen maar zal verslechteren. Niemand zal verlangen naar de frequenties waar mee vliegtuigen al over het maar iets zuidelijker gelegen Castricum vliegen! Klagen kan via telefoonnummer 020- 6015555 van de CROS of via hun klach tenformulier op hun website www. crosinfo.nl. Ik hoop dat ook onze gemeente zich zal inzetten om het rusti ge karakter van ons dorp te behouden! R. Boulonois Heiloo HEILOO - Zaterdag 5 maart is de eer ste voorronde van de Big Buk Buk Band Battle. Zoals de naam al zegt, gaat het hier om een wedstrijd. Een wedstrijd tussen (beginnende) bands, die op een redelijk makkelijke manier de kans krijgen om zich te bewijzen voor de ogen van veel publiek en een deskundige vakjury, voornamelijk afkomstig uit de muziekwereld. In twee voorrondes krijgen pop/rock bandjes de gelegenheid op te treden en zich gedurende twintig minuten van hun beste kant te laten zien. Van elke voorronde zullen de beste twee bands doorgaan naar de finale. Als je die wint, mag je jezelf de winnaar noemen van de Big Buk Buk Band Battle Bokaal. Maar er is meer. De Band Battle is namelijk een voorronde van Noord-Hollands Glorie, tevens een bandwedstrijd, maar nu met bands uit heel Noord-Holland. En die wedstrijd is weer een voorronde van de presti gieuze Grote Prijs van Nederland. Het zou dus zomaar kunnen dat je daar aan meedoet. In de eerste ronde strijden de volgende bands om een plekje in de finale: Distant Smile Opgericht in juli 2002. Peter, Benjamin, Jasper en Maarten, alle4 rond de 20 jaar, spelen ongepolijste blues/bluesrock. Komen uit Heerhu- gowaard, Limmen en Amsterdam. 3rd Wave Sven, Bert,Mark en Bart, uit Heemskerk en Beverwijk, begonnen november 2004 met hun band. Ze spe len rock/funk/metal en maken al plan nen voor een demo. Leeftijd tussen 16 en 19 jaar. NogalPuur Sinds november 2003 spelen Frankie, Rens, Sreklov! Sabastian en Geert nederpop. Ze hebben al aardig wat optredens gehad, komen allemaal uit Hippolytushoef en de leeftijden varië ren van rond de 20 tot achterin de 30. Big Red Letter Day Uit Alkmaar en Heiloo, Lebohang, Erik, Fleur en Dries, (verder geen info, erg jammer) Mantikhoras Begin 2002 begonnen Shanna, Jasper, Bas, Sjoerd, Erwin en Lars. Afkomstig uit Alkmaar, Heemskerk, Beverwijk en Castricum. Leeftijd begin 20,. spelen symfonische rock/metal. Hebben al aardig wat optredens gedaan. Suzenzo Band afkomstig uit Alkmaar. Suzan, Ruud, Geoff en Peter spelen pop/rock en zijn begonnen in november 2003. De deuren gaan open om 20.30 uur en de entreeprijs bedraagt 4,- Vorige week las ik een artikel over de bouwplannen van het oude Corneliuspand op het terrein van de Willibrordstichting. 180.000 tot 300.000 euro voor een appartement voor jonge starters. Toen dacht ik: gemeenteraad van Heiloo hoe krijgen jullie het in je hoofd om dit startersappartementen te noemen? (Weet wel; 396.000 tot 660.000 oude guldens per appartement. Ja ik reken vaak nog even om). Toen ik 15 jaar geleden een modaal inkomen had kon ik me met een subsidie van de overheid net een woning van 150.000 gulden veroorloven. Wat verdienen die starters dan wel niet om zo'n apparte ment te kunnen kopen? En in welke schulden moeten ze zich wel niet ste ken om gewoon te kunnen wonen? Is het modale inkomen soms ook verdub beld sinds de invoer van de euro? Mijn salaris zeker niet. Het kan natuurlijk zijn dat de gemeenteraad een nieuwe definitie heeft bedacht over wat star ters nu precies zijn. Ik ga er vanuit dat starters mensen zijn die hun eerste huis kopen en een modaal inkomen hebben. Dat betekent dat als je een minimum of een modaal inkomen hebt, je een star- tersappartement in Heiloo kunt verge ten. Hoe zit het met de 'realitytesting' van de gemeenteraad? In ieder geval zullen de projectontwikkelaars en de beleggingsfondsen hun winsten wel halen. En dat is weer goed voor de rij kere mensen die hun spaargeld willen zien groeien. De prijs wordt momenteel betaald door de jonge mensen, die op geen enkele manier meer een betaal baar eigen huis kunnen kopen. Ik hoop dat het pand voor deze vorm van com mercie niet vrijgegeven wordt en dus voor GGZ of aanverwante doeleinden beschikbaar blijft. Er zijn genoeg sc hizofrene mensen die graag een appar tement zouden willen hebben zoals deze nu voorgesteld worden. Zij wonen vaak hun hele leven met andere men sen in een eengezinswoning en hun privé is niet meer dan een eenper soonskamer. Jan Adrichem Heiloo HEILOO - Na de krokusvakantie start de Muziek- en Dansschool Heiloo de nieuwe cursussen Show Musicaldans, Kleutermuziek en Kleuterviool. Deze cursussen zijn een aanvulling op het aanbod dat de school heeft. Dinsdag 8 maart start de nieuwe cursus 'Show Musicaldans'. Deze cursus is speciaal bedoeld voor jonge ren vanaf 12 jaar. Tijdens deze lessen komen dansen die horen bij shows, musical en videoclips aan bod. Met andere woorden: 'Glitter en Glamour'. Uiteraard wordt er net als bij de klas sieke balletlessen gelet op een goede techniek en wordt geleerd om met overtuiging te bewegen over de vloer. Er wordt onder leiding van dansdocen- te Miranda Molhoek gewerkt aan danstechniek, choreografie en podium presentatie. Deze wekelijkse cursus start op dinsdag 8 maart om 18.00 uur in de dansstudio aan Mariënstein 178a te Heiloo. Woensdag 9 maart start de cursus 'Kleutermuziek'. Deze korte cursus van zeven keer is bestemd voor kinderen van vier en vijf jaar (groep 1 en 2 van de basisschool). Aan de hand van één thema per les worden onder andere liedjes gezongen, muziekspel letjes gedaan met eenvoudige muziek instrumenten in verband met maat, ritme en toonhoogte. Zodoende wor den hiermee de eerste stappen gezet om creativiteit te ontwikkelen en te beleven. De cursus omvat zeven lessen van ieder 45 minuten en worden ver zorgd door de docente Aswintha Weidema. De cursus Kleutermuziek start op woensdag 9 maart om 15.10 uur in de muziekschool aan Het Veld 1 te Heiloo. Dinsdag 8 maart start de korte cursus 'Kleuterviool' voor kinde ren van vier en vijf jaar. Op een speel se manier wordt met behulp van bewe gingsspelletjes en oefeningen op de viool, in groepsverband de basisbegin selen van het vioolspelen aangeleerd. Om het vioolspel goed onder de knie te krijgen, is thuis oefenen belangrijk. Hiervoor is de hulp van een ouder/ verzorger nodig, daarom is het aan te bevelen dat één ouder of verzorger aanwezig is tijdens de lessen. De methodiek die gehanteerd wordt is auditief, dat wil zeggen, spelen op het gehóor. Daarnaast wordt gebruik gemaakt van zelf ontwikkeld materiaal door docente Jiska ter Bals. Deze korte cursus van zeven keer start op dinsdag 8 maart om 15.45 uur in de muziek school aan Het Veld 1 te Heiloo. Informatie: tel. 072-5340218 of e-mail: muziekendansheiloo@hetnet.nl. HEILOO - Het Wereldwijd vieren van dezelfde liturgie op dezelfde dag, dat is het wat in deze viering gebeurt. In 1887 riepen Amerikaanse vrouwen op tot een gebedsdag in hun land. Deze oproep, om aan mensen en in hun omstandigheden aandacht en zorg te besteden, is uitgegroeid tot een gebeds dag in 180 landen. Sinds 1929 wordt ook in Nederland hieraan deelgeno men. De wereldgebedsdag heeft elk jaar een ander thema. Dat thema wordt bedacht in het Internationaal comité en uitgewerkt in een liturgie door christe nen uit telkens een ander land. Door deze viering bevestigen christenen, dat gebed en actie onafscheidelijk zijn en dat beide invloed kunnen hebben in de wereld. Dit jaar is de liturgie samenge steld door christenen uit Polen. Als thema hebben ze gekozen: 'Laat je licht schijnen'. Al 75 keer wordt deze gebedsdag in Nederland gevierd. In Heiloo wordt de viering gehouden op 4 maart in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg. De aanvang is om 16.00 uur. ALKMAAR - Halverwege de jaren zeventig begonnen de broers Harry en Cees Rood een meubelmakerij aan de Laat. Daar werden de meu belstukken gemaakt en verkocht. Het ambachtelijke stond voorop voor de broers, waar zich wat later ook Wil Bakker bijvoegde. Een bedrijf waar je als klant graag binnenstapt om de geur van hout op te snuiven, om te praten over hout soorten, meubelstijlen, ontwerpen, werkmethoden enzovoort. Er werd uitgebreid naar de Koedijkerstraat, een ruimere werkplaats en een oude leerlooierij, maar de sfeer moest zoals de oude timmerlokalen van de ambachtsschool blijven. Toch ook meubelmakers gaan met de tijd mee, wat dat betekent weet de ambachts man. Het zijn uiteindelijk de machi nerieën in de machinale die de aan dacht opeisen. Het werk van een meubelmaker mag weliswaar uiterst arbeidsintensief zijn, het wordt heden ten dage verricht in een decor van een modern machinepark. Wat doet de meubelmaker tegenwoordig niet machinaal wat men vroeger met de hand deed? Het vele handwerk (zagen, schuren, beitelen, gutsen) is goeddeels naar de achtergrond gedrongen door de komst van de freesmachine, de vandiktebank, de hypermoderne schuurband, een cir kelzaag met digitale aflezing, een moderne lijmpers ter vervanging van de zware sergeants en vacuümzakken voor het belijmen van fineer. Op elk apparaat zijn afzuiginginstallaties aangesloten conform de vaak lastige en strenge ARB O en milieu-eisen De professionele spuiterij aan het einde van de productielijn is daar een sprekend voorbeeld van. Meubelmakerij Rood&Bakker weer spiegelt met zijn zes personeelsleden de traditioneel kleinschalige bedrijfs structuur van de stad. Massaproductie en uniformiteit zijn hier onbekende verschijnselen. Van elk stuk interieur wordt slechts één uniek exemplaar geleverd. Er gaat uitsluitend maatwerk de deur uit en een keur aan exclusieve theekasten, ouderwetse èn moderne boeken kasten, buffet- en kuifkasten, kle dingkasten, strak uitgevoerde eetka mertafels alsmede in de werkplaats gemaakte keukenelementen die op locatie worden geplaatst. Hout blijkt als de meest gebruikte grondstof ter wereld nog immens populair ondanks het veelvuldig gebruik van duurzaam materiaal als staal, alumi nium en kunststof. Het aantrekke lijke van hout schuilt in zijn tekening en kleur. De eigenschappen van hout zijn bovendien door conservering en veredeling sterk verbeterd en daar mee de toepassingsmogelijkheden. Afhankelijk van het te maken artikel wordt naast het gebruik van de klas sieke houtsoorten als grenen, eiken, beuken, berken, mahonie, kersen, teak en wengé, ook plaatmateriaal als multiplex, geplastificeerd spaan plaat en meubelplaat verwerkt. Wat de oudere meubelmakers vol doening geeft is, dat zij hun kennis kunnen doorgeven aan de jongere generatie, want toen Wil, Harry en. Cees begonnen was het ambachtelijk meubel maken op sterven na dood. Heden ten dage is er gelukkig een groeiend publiek, dat graag een origi neel en exclusief voor hen speciaal op maat gemaakt meubel wil hebben. HEILOO - Elk product in de Wereldwinkel heeft iets bijzonders. Vaak is het met de hand gemaakt van speciale materialen, met ambachte lijke precisie en met een eigen sym boliek. En ook de makers in Afrika, Azië en Latijns-Amerika zijn uniek: zij zijn het die elk product iets eigens meegeven. Van de opbrengst kunnen zij dan veranderingen in gang zetten die hen een betere toekomst geven. Een leuk voorbeeld van zo'n bijzon der product zijn de oosterse eetstok jes met een symbolische boodschap: Twee stokjes evenwijdig naast elkaar betekenen een lang en gelukkig leven samen. Thaise bruidsparen geven deze stokjes daarom vaak mee aan hun gasten. En zo zijn er nog veel meer interessante producten met motieven, symbolen en technieken van ver, die van het product een cadeau maken met bijzondere extra betekenis. Moderne manier van zakendoen. De makers van de producten in de Wereldwinkel zijn medewerkers van kleine familiebedrijven, ambachte lijke werkplaatsen of fabrieken met goede sociale- en arbeidsomstandig heden. Mensen met ideeën over een betere toekomst en het doorzettings vermogen om die ideeën uit te voe ren. Wie deze producten koopt bij de Wereldwinkel draagt bij. aan deze unieke vorm van ontwikkelingshan- del. Een moderne manier van zaken doen, waarbij handel en ontwikke ling hand in hand gaan. Ook in de door de Tsunami getroffen gebieden heeft Fair Trade, één van de organisa ties die voor de Wereldwinkels de producten inkoopt, tal van projecten. En zo helpen wij de mensen in die gebieden om weer hun leven op te bouwen. Ook de projecten van Heiloo Wereldwijd, met name een project in Sri Lanka en één voor een technische school in Ghana worden door de Wereldwinkel gesteund. De hele maand maart zijn trouwens alle soorten éénkopstheezakjes van Max Havelaar in de aanbieding en is er ook korting op het speelgoed. Een goede reden om (weer) eens te komen kijken in Wereldwinkel Heiloo aan de Stationsweg 105, Zie ook onze advertentie elders in dit blad. HEILOO - „De uitstraling van onze kapsalon paste niet meer bij het hoge niveau van Styles. Dit komt veel meer overeen met onze stijl." Rob Offerman, eigenaar van kapsalon Styles aan de Kennemerstraatweg is enthousiast over het uiteindelijke resultaat van de verbouwing. „Het is gedurfd, designachtig, maar toch uit nodigend." Styles is al elf jaar in han den van Rob Offerman. Verbouwing was hoog noodzakelijk. „Wat we nu doen komt niet meer overeen met elf jaar geleden. Het niveau van de zaak is omhoog gegaan en dat zag je niet aan de zaak. Het is nu zelfs nog mooi er geworden dan ik had gedacht." Ook de klanten zijn volgens Rob goed te spreken over de zaak. „Veel klanten vinden de zaak een frisse stijl hebben en hij lijkt ook veel groter." Rob heeft zelf een grote hand gehad in de vorm van de inrichting. „Ik heb goed gekeken naar de inrichting van andere salons en ideeën opgedaan. Daarna is alles op maat gemaakt. Dus geen standaardinrichting bij Styles, alles is uniek." Het gaat niet alleen de zaak voor de wind. Rob Offerman is mastertrainer voor het product Davines en is uit vele kap pers uitverkoren om in Madrid aan andere kappers uit Europa te laten zien wat je met Davines allemaal kunt doen. „Dan moet je bijvoor beeld denken aan kleurtechnieken, knippen, noem alles maar op. Ik zie dit voorlopig als bekroning op mijn werk." Het team van Styles bestaat, naast Rob, uit Jolanda, Marieke, Rody en Els. Styles is geopend op maandag van 13.00 tot 18.00 uur. Dinsdag tot en met donderdag van 09.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 08.30 tot 16.30 uur. Styles, Kennemerstraatweg 388 in Heiloo. Tel: 072-5331078. HEILOO - CANS - complaints of arm, neck and/or shoulder - is de nieuwe verzamelnaam voor klachten aan armen, nek en/of schouders, waaronder bijvoorbeeld een tennis arm en arbeidsgerelateerde klachten (voorheen RSI) vallen. Meestal ver oorzaakt door een te gespannen hou ding of een in elkaar gezakte houding met bolle rug. Verder spelen een slechte conditie, stress en een ongun stige ergonomische werksituatie een belangrijke rol in het ontstaan van CANS. Naast het bewust worden en het positief beïnvloeden van ongun stige bewegingspatronen, is het belangrijk om aandacht te besteden aan stressmanagementtechnieken en het aanpassen van de werkplek. Bij tijdige aanpak worden goede resulta ten bereikt. Bedrijfstrainingen vor men een belangrijk onderdeel in het voorkomen van cansklachten. Deze trainingen worden individueel in het bedrijf gegeven onder leiding van een pedrijfsoefentherapeut. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Mensendieck-heiloo: 072- 5338114 of kijken op onze website www.mensendieck-heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6