'Wonerij wil meer sociale woningbouw' Limmen Artistiek en Creatief weer geslaagd evenement in Vredeburg Live-muziek in De Bakkerij De vijfde Singers Session in Vredeburg op 13 maart Landelijk bekende cabaretière komt bij Zondagsociëteit §5+ Onderzoek naar vernieuwbouw Juliana van Stolbergschool Boekenweeklezing door Arjan Visser in bibliotheek Castricum Gilde Thuisadministratieproject heeft kundige vrijwilligers voor administratie Portier uit sneeuw KVG Limmen houdt ledenavond LIMMEN - Op woensdag 16 maart houdt het K.V.G. haar ledenavond in de Burgerij in Limmen, aanvang 20.00 uur. De heer Muller van Apotheek Castricum komt een lezing geven over het reilen en zeilen in de Apotheek, en wat er allemaal komt kijken voor dat u uw medicijnen krijgt. 9 MAART 2005 - PAGINA 10 Memphis in Storey Club in Akersloot AKERSLOOT - Zaterdag 19 maart staat Memphis op de bühne in de Storey Club te Akersloot. Deze bekende coverband speelt covers van onder meer de Rolling Stones en U2. De Storey Club, aan het Wilhelminaplein 1 te Akersloot, is open vanaf 21.00 uur en de entree is gratis. CASTRICUM - Woorden van Dick Tromp, directeur van woningbouwcor poratie de Wonerij. De Wonerij beheert in Castricum en Uitgeest onge veer 3600 woningen. Elke week kun je lezen dat er honderden gegadigden voor huurhuizen zijn en dat maar een handjevol mensen daadwerkelijk een huis in Castricum toegewezen krijgen. Kan De Wonerij mensen helpen die buiten de boot vallen op de woning markt „Het is onze kerntaak om voor woningen te zorgen voor mensen die er niet zelfstandig in slagen een woning te verwerven." Huurwoning „Maar we kunnen jammer genoeg te weinig bouwen. Ik weet dat het er op lijkt dat er slechts zo nu en dan iemand in Castricum een huurwoning krijgt. Er komt maar een heel beperkt aantal woningen vrij. Dat heeft ook te maken met het toewijzingsbeleid. Noord Kennemerland is voor wat betreft de woningtoewijzingen één gebied. Iedereen in dat gebied kan reageren. Het voordeel is dat het zoekgebied voor woningzoekenden groter is. Het nadeel is dat je als inwoner van Castricum niet kunt zeggen ik wil perse een huis in Castricum. Ja, ik weet dat uit onderzoek blijkt dat jongeren het liefste in Castricum willen blijven. Met het huidige toewijzingsbeleid kan ik daar weinig aan doen. Maar we zijn er toch wel in geslaagd een project speci aal voor Castricumse jongeren te reali seren. Vlak bij het Bonhoeffer college bouwen we koop appartementen. Tot nu toe is daar heel veel belangstelling voor. Dat kan in dit geval wel omdat het buiten de woonruimteverdelingre geling valt." Goedkoop „De taakstelling van de gemeente om 1600 woningen bij te bouwen tot 2030 moet voldoende zijn om aan de vraag te voldoen. Dat wil zeggen als de prog nose van de gemeente Castricum over de verwachte groei- en verdunning, steeds minder mensen die in één huis wonen uitkomt. De grote vraag is: in welk tempo we in staat zijn voldoende goedkope huurwo ningen neer te zetten. Ook is van belang of we er in slagen goedkopere koopwoningen neer te zetten. De sprong tussen huren en kopen is nu veel te groot. Waar ik aan denk bij goedkopere koopwoningen? Tot onge veer E 200.000. In die prijsklasse is er nu bijna niets. Zelfstandig kan de Wonerij niets doen, want wij hebben geen grond. Het is wat gechargeerd, maar je zou kunnen zeggen wie de grond heeft bepaalt. Ik ben bovendien ook afhankelijk van de gemeente en 'van grondeigenaren." Het verwijt dat woningbouwverenigin gen geld oppotten? „Dat vind ik beslist niet terecht. Wij willen wel bouwen, maar kunnen dat niet. We hebben geen grond en geen ruimte en vergeet alle procedures niet. Als wij kunnen bou wen is er vaak al zeven jaar verstreken met de besluitvorming. Kijk maar hoe het nu met de Boogaert gaat. Wij wülen aan de slag maar de besluitvorming blijft hangen." Wie er de regie over de nieuwbouw zou moeten krijgen? Regie Dick Tromp: „In de eerste plaats natuurlijk de gemeente. De gemeente moet de kaders vaststellen. Daarna kunnen wij met de gemeente, en de gemeente op haar beurt met project ontwikkelaars praten. De inbreng van belanghebbenden? Wij hebben daarvoor natuurlijk onze huurdersvereniging en ik denk erover om een jongerenpanel op te zetten. Via een dergelijk panel kunnen we dan de woonwensen van jongeren inventarise ren." Dick Tromp is een van de deelne mers aan het debat: 'bouwen en wonen' dat de PvdA Castricum op 16 maart aanstaande organiseert in Johanna's Hof, aanvang 20.00 uur. Andere deelne mers aan dit debat zijn ondermeer: Ted Biesterbos, projectontwikkelaar en Herman Verhagen,voorzitter van de stuurgroep duurzaam Castricum. Mooi voorbeeld van de creativiteit op Limmen Artistiek en Creatief in Boerderij Vredeburg LIMMEN-Veel toeschouwers en expo santen hebben zich zaterdag en zondag door de sneeuwhopen gewaagd om een bezoek te brengen aan de 31e expositie van Limmen Artistiek en Creatief. Het aantal exposanten was dit jaar enorm hoog. Wethouder Peter Könst opende de expositie, roemde de vele vrijwilli gers en sprak over de positieve publi citeit die Limmen krijgt door dit evene ment. Veel hobbyisten uit Limmen en omgeving lieten hun creatieve gezicht zien. Boerderij Vredeburg aan de Dusseldorperweg was het decor voor vele vormen van creativiteit en handen arbeid. Wenskaarten, sieraden, poppen, bronzen beelden, vlinders, schilderijen en andere creatieve vondsten waren CASTRICUM - Afgelopen weekend was er al veel te doen in De Bakkerij met de ladiesnight, disco en improthea- ter, aankomend weekend staat De Bakkerij te schudden op haar grond vesten. Maar liefst zes bands zullen De Bakkerij binnen twee dagen met een optreden verrassen. Vrijdag 11 maart staat in het teken van jazzyfunk, ofte wel een optreden van het drikusman Quartet en K-oz collective. Drikusman en K-oZ collective zijn vrijdag 11 maart te zien voor slechts 3,- (leden 2,-). De Bakkerij opent om 21.00 uur haar deuren en zal pas vijf uur later, om 02.00 uur, weer sluiten. Zaterdag 12 maart is het weer tijd voor een ouder wetse Bakherrie. Deze avond zal De Bakkerij in het teken staan van rebelse punk met een grote P. Maar liefst vier bands zullen in het thema van bakher rie optreden in De Bakkerij. Keiharde Alkmaarse knallers als HUMUS (trashcrust), Man Made Filth (d-beat- crust), HBG (betonpunk) en de Amsterdamse embryo-punkband gewapend beton zullen de aarde onder je voeten doen beven, en zullen door hun immense zangvolume en scheuren de instrumenten voor een flink beuk- feestje zorgen. De bands zullen worden afgewisseld met de aanstekelijke disco klanken van DJ Narcisco. Of je het wilt of niet, op deze avond zullen je oren, benen en andere ledematen absoluut geen rust krijgen. De Bakherrie-avond zal eveneens om 21.00 uur beginnen, de entree voor deze vier bands én DJ bedraagt slechts 4,- (leden 3). De Bakkerij is te vinden aan het Bakkersplein 1,1901 EM te Castricum. Lid worden van De Bakkerij kan al voor 10,- per jaar. Informatie: www.vriendenvandebakkerij .nl. Drugsvoorlichtingsavond Limmer ijsclub collecteert voor ouders in Storey Club voor Jantje Beton AKERSLOOT - Drugsgebruik op jonge leeftijd komt steeds vaker voor waardoor een tijdige voorlichting noodzakelijk is. Dit geldt niet alleen voor de jongeren, maar' ook voor de ouders. Voor hen is de belangrijke taak weggelegd om eventueel drugsgebruik vroegtijdig te signaleren. Brij derstichting Dinsdag 15 maart wordt in Jongerencentrum Stichting de Storey Club te Akersloot een voorlichtingsbij eenkomst georganiseerd in samenwer king met de Brij derstichting. Deze voorlichting is bedoeld voor ouders met kinderen in de leeftijd van 12 tot en met 18 jaar. Onder het motto 'Voorkomen is beter dan genezen' geeft Andrea Breebaart van de Brijderstichting op deze avond objec tieve informatie over de verschillende middelen, de ontwikkelingen en de gevolgen. Tevens wordt er aandacht besteed aan hoe ouders het beste om kunnen gaan met drugsgebruik van hun kind. De voorlichting begint om 20.00 uur en is rond 22.00 uur afgelopen. Daarna is er nog gelegenheid om na te praten. LIMMEN - In de week van 7 tot en met 12 maart zal in Limmen de jaarlijkse collecte voor het nationaal Jeugdfonds 'Jantje Beton' worden gehouden. Dit fonds staat voor kinderen en vrije tijd, met als slogan 'samen spelen is leren samen leven'! Als kinderen deelnemen in clubs, aan sport en jeugdwerk doen zij spelenderwijs allerlei kennis en vaardigheden op. Jantje Beton Jantje Beton vindt het belangrijk dat hiervoor ondermeer clubgebouwen, speeltuinen en kinderboerderijen zijn. Er wordt extra aandacht besteed aan kinderen die in de verdrukking dreigen te komen.. Door het fonds worden jaar lijks honderden kinderen in staat gesteld om op vakantie te gaan, omdat er thuis geen geld voor is. Koningin De collecte is vóór en door het jeugd werk. Beschermvrouwe is Hare Majesteit de Koningin. Van de opbrengst is 50 procent voor 'Jantje Beton' en 50 procent voor de collecte rende club; om het jaar de Scouting en de Limmer IJsclub. CASTRICUM - Op zondag 13 maart zal voor de Zondagsociëteit de lande lijk bekende cabaretière Mary Michon optreden met de voordracht: 'Later als ik oud ben'. Mary gaat in deze voor dracht in op de bloeiperiode tussen de 50 en 75 jaar en doet dit op geestige, vitale en amuserende wijze. Oud worden is een thema dat we graag mijden. Mary Michon vertelt als een rebelse puber onder de ouderen op persoonlijke wijze over ouder worden en ouderdom. Een levensverhaal van een jong meisje van even in de zestig. Mary Michon is in staat het thema ouder worden op een indringende, her kenbare maar vooral geestige wijze te benaderen. Ook al lijkt het allemaal zwaar, we moeten de gebreken die met de jaren komen ook kunnen relative ren, soms erover kunnen lachen. De Zondagsociëteit wordt van 14.00 tot 16.00 uur gehouden in ontmoetings centrum Geesterhage in Castricum. De zaal is geopend vanaf 13.30 uur. Toegangsprijs: 2,-. Informatie en opgaven vervoer (tot en met 10 maart): Stichting Welzijn Castricum, Werkgroep Zondagsociëteit, Opbouw werk, tel. 0251-657998. aanwezig. Verschillende vormen van modelbouw waren te zien, waaronder een bouwmodel van het nieuwe bejaardencentrum De Cameren. Verder zag je nog stoommachines, pop pen uit de tijd van Ot en Sien en houten karren. Kunstzinnigheid en hand vaardigheid vormden weer een goede combinatie. Lezing Akersloot door de oorlogsjaren heen' AKERSLOOT - Op woensdagavond 16 maart verzorgen Frans Zonneveld en Jaap Zweeris een lezing verzorgen in de bibliotheek Akersloot met het thema 'Akersloot door de oorlogsjaren heen'. Deze lezing wordt gehouden ter gelegenheid van de Nationale Boekenweek die in het teken staat van de geschiedenis van de Lage Landen. Frans Zonneveld is voorzitter van Oud Akersloot en Jaap Zweeris is auteur van het boek 'Terug in Akersloot'. Samen nemen zij u, begeleid met vele foto's uit Akersloter archieven, mee naar deze donkere periode in onze vaderlandse geschiedenis. De Bibliotheek Akersloot is gevestigd aan de Rembrandtsingel 1. Aanvang van de lezing is 20.00 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar in de bibliotheken Akersloot, Castricum en Limmen. De toegang bedraagt 6,-. Op vertoon van uw bibliotheekpas 5,-. Reserveren van een kaartje kan op tel. 0251-312 948 of per e-mail via akersloot@bibliotheek- castricum.nl. Tevens zal gedurende de Boekenweek in de bibliotheek een ten toonstelling over de Tweede Wereldoorlog, samengesteld door Oud Akersloot, te zien zijn. Voorlopige datum Bloemendagen Limmen LIMMEN - De voorlopige datum waarop de Bloemendagen dit jaar wor den gehouden is van zaterdag 30 april tot en met donderdag 5 mei. De infor matie-avond waarbij iedereen informa tie kan krijgen over het meedoen, inschrijfformulieren kan inleveren en natuurlijk de films kan zien van vorig jaar en die van twintig jaar terug vindt plaats op donderdagavond 17 maart in café de Lantaarn om 19.45 uur. Informatie Meer informatie vindt u terug in het info-bulletin dat deze week bij iedere inwoner van Limmen in de brievenbus valt. Heeft u er geen ontvangen dan kunt u een exemplaar ophalen tijdens de informatie avond. De website van de Bloemendagen is verhuisd, het nieuwe adres is makkelij ker te onthouden: www.bloemendagenlimmen.nl. LIMMEN - Jazz Session Club Vredeburg presenteert op zondag 13 maart in de Vredeburg in Limmen de vijfde Singers Session. Alweer voor de vijfde keer wordt de Singers Session georganiseerd, hetgeen ieder jaar weer één van de hoogtepunten van het sei zoen is. De zangers en zangeressen, die een gastoptreden verzorgen bij de ses sie, brengen meestal hun eigen combo of begeleiders mee. Maar het is ook mogelijk dat een gast(e) begeleid wordt door de aanwezige sessiemuzi kanten, hetgeen ook weer tot nieuwe muzikale hoogstandjes leidt. Wat namen: Francina van Batum, die al vele jaren optredens verzorgt in de Vredeburg en Ellen Gosselink met de groep Jazzes. En uiteraard zal Elly JC Conquista Agenda: Origami en hardcore LIMMEN - Conquista kids: Origami vouwen. Deze ochtend gaat Conquista super vouwen met Origami papier. Dit komt uit Japan en is speciaal vouwpa- pier waarmee je van alles kunt maken. Springende kikkertjes, bloemen en nog veel meer. Als je zelf leuke ideeën hebt mail dan naar kids@conquista.nl Natuurlijk gaan ze als er nog tijd is ook nog even de disco in. De entree is E l,- inclusief limonade. Conquista Kids start om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. Club X-tra: Hardcore Party Club X-tra presenteert zaterdag 12 maart weer een beukend feest. DJ Steve zal samen met Mark de vetste bass en de hardste cords langs laten komen. Gewoon weer een topavond dus. Ben je tussen de 12 en 16 jaar en wil je mee helpen club X-tra feesten te orga niseren? Mail dit dan naar: tiener- werk@conquista.nl De zaterdagavond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 tot en met 16 jaar. CONQ Café: Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, pool biljart, i nternetcomputers en nieuwe zithoek. Met andere woorden: 'lekker relaxen, een biertje pakken, een pooltje schie ten en af en toe even chatten'. De medewerkers van het café zijn er weer klaar voor. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 9 maart Club op woensdag heeft natuurlijk de spel computers klaar staan en de muziek aan. Om 14.30 uur start er deze week een film. Je kunt natuurlijk ook weer tafeltennissen, darten, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spe len, internetten, knutselen maar oojc met de Play- Station op groot scherm spelen. Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's: www.conquista.nl. Molenaar weer acte de présence geven. Als speciale gast komt de groep 'Bounce' onder leiding van Mark v.d. Kloet, die met hun close-harmony-sin- ging in heel Nederland al vele harten in vervoering heeft gebracht. Befaamd zijn ook hun kasteelconcer ten. Ook hebben ze in vele jazzcafés in den lande opgetreden. Het wordt weer een zeer verrassende en afwisselende sessie daar in de Vredeburg in Limmen. Tijd: 16.00 tot 20.00 uur. Locatie: Cultureel Centrum De Vredeburg te Limmen. De toegang blijft gratis, maar U kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehe le jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414. e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl CASTRICUM - Het schoolbestuur Intergemeentelijk Stichting voor Openbaar Basisschoolonderwijs (ISOB) heeft het college van burge meester en wethouders van de gemeen te Castricum gevraagd of zij de mening deelt dat de Juliana van Stolbergschool aan vervangende nieuwbouw toe is. Op basis van een technische en onderwijs kundige verkenning heeft de gemeente besloten: Geen onderzoek te doen naar de moge lijkheden van nieuwbouw voor d,e Juliana van Stolberg. Een onderzoek instellen naar wat er nodig is om het huidige gebouw onderwijskundig acceptabel te krijgen en om het gebouw technisch op orde te brengen. Tijdens de verkenning zijn de volgende aspecten van belang geweest om tot het bovenstaande besluit te komen: In een recent verleden is er nog behoorlijk in het schoolgebouw geïnvesteerd. Afbraak van het gebouw brengt een behoorlijke kapitaalsvernietiging met zich mee. Technisch gezien verkeert het gebouw in een redelijke staat. Het schoolgebouw is onderwijskundig aan verbetering toe. Het gebouw is de moeite waard om het bouwkundig aan te passen en te ren overen, met de bedoeling de levens duur van het gebouw te verlengen. Het gaat dan om investeringen die verder gaan dan wat de gemeente tot op heden al aan het schoolbestuur heeft toege zegd en aansluiten bij de onderwijskun dige vernieuwingen. De extra investeringen kunnen ook betrekking hebben om het gebouw onderwijskundig meer geschikt te maken. De toekomstige huisvestings behoefte van deze school in relatie tot de toekomstige huisvestingsbehoefte van de Sokkerwei biedt geen mogelijk heden tot fusie van beide scholen op de locatie van de Sokkerwei binnen een tijdvak van 15 jaar. CASTRICUM - Toonbeeld Literair en de Bibliotheek Castricum hebben schrijver, journalist en programmama ker Arjan Visser uitgenodigd. Hij ver zorgt op zondagmiddag 20 maart vanaf 14.00 uur de traditionele Boekenweeklezing in de Bibliotheek Castricum, Geesterduinweg 1. Sinds 1998 publiceert Arjan Visser in het Dagblad Trouw interviews aan de hand van de tien geboden. Hij voert lange gesprekken met de geïnterviewden waarbij zij over de oudtestamentische gedrags-regels aan de tand worden gevoeld. Het gaat hem daarbij niet om een verkapte biecht of om het voeren van een religieus gesprek, maar om het schetsen van een portret van de geïn terviewde dat vanuit de gedachtewisse ling over god en gebod ontstaat. Zeg mij wat uw zonden zijn en ik zeg u wie u bent. Van de interviews werden meer dere bundels uitgegeven. Arjan Visser presenteerde voor VPRO- televisie het programma Eer en gewe ten, een televisievariant van de inter viewserie. Voor de RVU-radio maakt hij het portretprogramma Spiegels. De gedachte die ten grondslag ligt aan de reeks interviews is ook terug te vin den in het literaire debuut van Arjan Visser, de roman 'De laatste dagen'. Een historische roman spelend op het Nederlandse platteland aan het eind van de negentiende eeuw. Prachtig aansluitend bij het thema van de huidige Boekenweek die zich richt op de geschiedenis van ons land. Het lot van een doktersechtpaar raakt hier verweven met dat van een ongelukkige boerenfamilie die ten prooi lijkt te val len aan godsdienstwaanzin. De roman verscheen in februari 2003 en werd lovend ontvangen. Arjan Visser kreeg voor 'De laatste dagen' een nominatie voor de AKO Literatuur Prijs. Op 23 oktober 2004 ontving hij de Anton Wachter-prijs voor zijn roman. Kaarten voor de lezing zijn verkrijg baar bij de bibliotheek, boekhandel Laan en The Readshop en kosten 7,- (65+ CJP 6,-). CASTRICUM - Een aantal vrijwilli gers van De Bakkerij besloot donder dag om Castricums grootste portier te bouwen: Arnold. Hier is Arnold te zien met zijn collega-portier die geholpen heeft om Arnold te bouwen, Meindert. Meindert had zelf een rustig avondje als portier dankzij Arnold, waar de bezoekers respect voor bleken te heb ben. Op één persoon na dan, die zaterdag tegen sluitingstijd het hoofd van Arnold heeft laten sneuvelen... Gelukkig is reeds een nieuw hoofd gemaakt, dus hopelijk kan Arnold nog even mee. Plattelandsvrouwen naar theater Het Park LIMMEN - NBvP, Vrouwen van Nu, Limmen bezoeken op vrijdag 11 maart het nieuwe theater 'Het Park' te Hoorn. Deze keer hebben zij gekozen voor het toneelstuk 'Max Havelaar' van Multatuli, pseudoniem van Edward Douwers Dekker (1820-1887). Met in de hoofdrollen onder andere Thom Hoffman en Mare Klein Essink. Kosten 32,- 65+ 30,- inclusief buskosten. Vertrek bus vanaf Zonnedauw in Limmen. Verzamelen om 18.45 uur. CASTRICUM - Daarom kan zij in alle drie de kernen hulp bieden aan mensen die moeite hebben de thuisadministra- tie goed op orde te krijgen en te hou den. Het kan gaan om éénmalige hulp, bijvoorbeeld ondersteuning bij de administratieve rompslomp rond een verhuizing, maar ook om een regelma tige ondersteuning. Het wordt er alle maal niet eenvoudiger op. Er moet steeds vaker een formulier worden ingevuld of een briefje worden geschre ven naar de gemeente, de verzekering, het ziekenfonds, de woningbouwvere niging, het ziekenhuis, enzovoort. Daar komen dan ook nog eens bank en girozaken bij. Het betalingsverkeer wordt ingewikkelder, er komen steeds meer mogelijkheden. Geen wonder dat het soms niet meer lukt, zeker als de partner die zich hiermee bezig hield, komt te overlijden. Om ervoor te zor- Openbare verkoop voetbaljeugd Limmen LIMMEN - Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, maar ook de zorg. Op dit moment heeft de Voetbal Vereniging Limmen 36 jeugdteams. Er dribbelen dus op een weekend op de voetbalvel den van v.v. Limmen zq'n 260 jeugd- voetballertjes rond. Opvang De opvang van deze voetballertjes dient goed georganiseerd te worden, vraagt veel tijd, moeite en inzet, die door zo'n 110 vrijwilligers gratis wordt uitgevoerd. Door hun inzet is het moge lijk een groot deel van de Limmer jeugd hun wekelijks partijtje voetbal te laten spelen. Kersttoernooi Daarnaast worden er veel andere acti viteiten georganiseerd, zoals spelletjes- dagen, kersttoernooien, sinterklaas feest, quizochtenden, dagjes uit, sleep- in enzovoort. Traditiegetrouw vindt er elk jaar een goederenveiling plaats in de voetbalkantine van v.v. Limmen. De opbrengst komt geheel ten goede aan deze voetballertjes, tijdens dit evene ment komen de meest uiteenlopen de zaken onder de hamer. Herman van Veen Van kunst tot het besturen van een vliegtuig, kaarten van Herman van Veen, en een culinaire casino avond, karten voor een jeugdteam tot het besturen van een antieke auto, ook diensten zoals het schoonmaken van uw dakgoot, het lappen van uw ramen, het palingroken/aspergemaal klaarma ken bij uw thuis, of het uit laten van uw hond worden aangeboden. Veiling De veiling zal plaats vinden onder lei ding van erkende veilingmeesters. De inbreng van circa 300 kavels (aanbie dingen) wordt voornamelijk verzorgd door de Limmenaren. Een deel wordt door het Limmerse bedrijfsleven ter beschikking gesteld. De veiling is op vrijdag 18 maart om 20.30 uur. gen dat mensen, met name ouderen, toch zelf de touwtjes in handen kunnen blijven houden, is het Gilde gestart met een administratieproject. De vrijwilligers van deze werkgroep gaan naar de mensen thuis om hen te ondersteunen bij het ordenen van hun administratie. Mensen die behoefte hebben aan admi nistratieve ondersteuning (uit Akersloot, Castricum en Limmen) kunnen zich melden bij de sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum. De Centrale is iede re werkdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur en 's middags op afspraak. Telefonisch is zij bereikbaar onder nummer 0251-656562 en het e-mail- adres is vcc@welzijncastricum.nl Ook kun je hier de uitgebreide folder van het Gilde Thuisadministratieproject verkrijgen. Treble Wind Trio geeft concert bij Toonbeeld CASTRICUM - Op zondag 13 maart geeft het Treble Wind Trio een concert bij Toonbeeld. Een bijzonder concert dat zeker de liefhebbers van blaasin strumenten zal aanspreken. Aanvang 11.30 uur en de toegang bedraagt 8,50 cjp/65+ 7,- en kinderen betalen 3,-. Het Treble Wind Trio bestaat uit Lisette van den Broek - fluit/piccolo, Sandra Zoer - hobo/althobo en Julia Stoppa - klarinet/basklarinet. De leden van dit nieuwe blazerstrio hebben elkaar ontmoet tijdens hun studie aan het Rotterdams Conservatorium. Zij delen de liefde voor kamermuziek en vormen een hechte eenheid omdat zij elkaar herkennen in een warm klank ideaal. Deze triobezetting komt niet vaak voor vanwege het ontbreken van een echt basinstrument. Treble Wind Trio ervaart dit gegeven als uitdaging. Door de beheersing van een uitgebreid instrumentarium is het ensemble in staat aan de specifieke vereisten van diverse composities te voldoen. Zo blijkt deze bijzondere samenstelling geschikt voor het ver-tolken van wer ken uit verschillende stijlperiodes, maar vooral muziek vanaf het eind van de negentiende eeuw tot heden komt goed tot haar recht. Kettingen maken in Bonhoeffercollege CASTRICUM - Op zaterdag 12 maart start bij Plusactiviteiten Bonhoeffer college de cursus kettingen maken, vier lessen van 09.30 tot 11.30 uur, kosten: 43,-. In iedere les maak je, door je eigen creativiteit, een nieuwe ketting, die steeds weer anders is dan de vorige. De cursusprijs is 5,- inclusief materialen voor de eerste les. De materialen voor de volgende lessen schaf je zelf of via de docente aan. De eerste les duurt twee uur. Zelf meenemen een punttan- getje, een schaar en een theedoek.Voor informatie en inschrijving 0251 659119 of kijk op www.plusactiviteiten.nl. iJlmmb

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10