Nieuwe objecten op de gemeentelijke monumentenlijst Strooiploegen in touw tegen sneeuwoverlast Openingstijden HEILOO r UITKIJKPOST - 9 MAART 2005 - PAGINA 4 v s* - - id ^uT£ Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De gemeenteraad heeft op 7 februari jl. besloten om zes objecten aan de gemeente lijke monumentenlijst toe te voegen. Het gaat om het oude deel van de begraafplaats aan de Holleweg, de hekpalen aan het Slimpad, de woonhuizen aan de Kennemerstraatweg 87 en 156, het hekwerk rond de Wilhelminaboom op het perceel Kennemerstraatweg 134 en het woonhuis aan de Curtiuslaan 3. Vanaf 1997 zijn in verschillende fases panden en objecten op de gemeentelijke monumentenlijst geplaatst. De gemeente vindt het belangrijk om panden of objecten met een uitge sproken cultuurhistorische waarde op een verantwoorde wijze door te geven naar de toekomst. Daarmee wil de gemeente die karakteristieke, unieke of bijzondere elementen voor het nage slacht bewaren. Met deze nieuwe toevoegingen staan er in Heiloo inmid dels 59 objecten op de gemeentelijke monumentenlij st Hieronder een overzicht van de zes nieuwe monumenten met een toelich ting waarom deze gebouwen op de monumentenlijst zijn geplaatst. Begraafjplaats Holleweg Het oude deel van de begraafplaats en het oorspronkelijke dienstgebouwde zijn van belang vanwege de historische aanleg uit circa 1916, met een licht gebogen aanleg en veel groen. Daarnaast zijn er nog vele grafmonumenten uit de vroege begintijd van de begraafplaats. De grafmonumenten zijn voorzien van symboliek, die stamt uit een tijd dat de meeste mensen nog niet konden lezen. Ook de vijver met bank/terras uit de jaren dertig van de vorige eeiiw maken deel uit van de harmonieuze eenheid. Hekpalen Slimpad De twee bakstenen hekpalen werden tegelijk met de nabij gelegen school in 1937 gemetseld en ze markeren nog de oorspronkelijke entree van de school. Verder laten de hekpalen een uitge sproken stuk ambachtelijk werk zien, dat tegenwoordig niet meer wordt toe- Het grote in gele baksteen opgetrokken woonhuis (1936) van architect L. Groen en gebouwd door aannemer J. Rus, is bijzonder vanwege de gave architec tuurstijl, die nog helemaal hoort bij de bouwtijd. Die kenmerken zijn de domi nante en overstekende kap, het siermetselwerk onder en langs de goot- lijst en de luiken aan weerszijden van de vensters. Daarnaast is het pand van wege het gave karakter in Heiloo zeldzaam te noemen. verbonden is. Ter gelegenheid van de kroning van Koningin Wilhelmina tot Koningin van Nederland werd er in 1898 een boom geplant. Het hekwerk is door het ambachtelijke siersmeedwerk bij zonder. Woonhuis Kennemerstraatweg 87 Woonhuis Kennemerstraatweg 156 M mmm gepast. Een derde reden om ze te beschermen is dat de palen, ook al zijn ze klein, toch een bijdrage leveren aan het sfeerbeeld van het Slimpad ter plekke. Zeker nu de plek ook verder wordt opgeknapt. Woonhuis Curtiuslaan 3 Dit woonhuis is gebouwd in 1904. Het is bijzonder omdat de stijlelementen nog geheel consequent zijn doorgevoerd. Dat is te zien aan de voorgevel, waar nog op zeer ambachtelijke wijze siermetselwerk (banden en lijsten) aangebracht is. Verder laat het balkon en de versiering in de top mooi timmermanswerk zien. Tenslotte is er sprake van glas-in-lood- werk en bijzondere keramiektegels (portaal). Dit zowel in- als extern gave woonhuis is zeldzaam in de gemeente Heiloo. Herdenkingsmonument bij Kennemerstraatweg 134 Het ijzeren hekwerk met (vernieuwde) eikenboom daarin is van belang van wege de herinneringswaarde, die er aan Dit woonhuis uit 1922 met bijbehorende bakstenen hekwerk aan de straatzijde is een ontwerp van architect K. Veldkamp en J. Rus. Omdat het pand van binnen en buiten een gaaf voorbeeld is van archi tectuur uit de jaren twintig van de vorige eeuw, is het pand zeldzaam en uniek te noemen. Daarnaast levert het pand een grote bijdrage aan de uitstra ling van de fraaie gevelwand van de Kennemerstraatweg die karakteristiek is voor de jaren '20 en '30. Meer informatie Voor informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel, van de afdeling VROM (architectuurhistorica) telefoonnummer (072) 535 67 55. De ruim 40 medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte hebben vorige week hard gewerkt om de sneeuwoverlast zoveel mogelijk te beperken. Omdat de sneeuwval een aantal dagen achter elkaar aanhield, was het een lastige klus om te klaren. Vanaf dinsdag zijn de strooiploegen dan ook voortdurend in touw geweest. Drie vrachtwagens met sneeuwschuiver en een strooibak zijn ingezet. En de gemeente heeft een grote en een kleine tractor met strooibak gebruikt. Met de kleinere machines worden de fietspaden tegen gladheid behandeld. De gemeente heeft ook nog de gladheid op veel plekken met 'de hand' bestreden (o.a. winkelcentra). Waar strooit de gemeente? De gemeente houdt in geval van glad heid en bij sneeuwval vele kilometers wegen voor het verkeer begaanbaar. Ook enkele fietsroutes behoren daartoe, zoals de verbindingsfietspaden naar Alk maar, Egmond en Limmen. Het beleid is erop gericht doorgaande routes begaan baar te houden. Deze wegen hebben prioriteit boven woonstraten. Het is onmogelijk om alle wegen te bewerken. Daarom zijn de strooiroutes zo gekozen dat iedere inwoner van Heiloo op rede lijk korte afstand een begaanbare weg kan bereiken. Wanneer strooit de gemeente? De gemeente Heiloo past de 'droog- strooimethode' toe. Dat wil zeggen dat droog zout gestrooid wordt op het moment dat gladheid optreedt. Dit is milieuvriendelijker, omdat zo alleen gestrooid wordt als het echt nodig is. Soms blijft het toch glad Ondanks dat de gemeente strooit, kan het op sommige plaatsen toch glad blijven. Dat komt onder andere doordat het strooizout alleen werkt als er op gereden wordt. Vandaar dat 's nachts minder gestrooid wordt. Als een be strooid wegdek urenlang niet bereden wordt, doet het zout zn werk niet meer en is het in mum van tijd weer spekglad. Ook een dik pak aangereden sneeuw is moeilijk te bestrijden, strooien en schuiven hebben beiden geen nut, dit werkt pas weer bij intredende dooi. Wat kunt u zelf doen? Er is vorige week veel gebeld naar de gemeente over de sneeuw en gladheid. Sommige inwoners hebben helaas weinig begrip voor de uitzonderlijke situatie. De gemeente kan de gladheid in de wintermaanden niet alléén bestrijden. Uw hulp kunnen we goed gebruiken. Als u zelf uw eigen stoep, het stukje trottoir voor uw huis en even tueel een parkeerplaats sneeuwvrij houdt en zonodig met zout bestrooit, zorgen we er met zn allen voor dat ons dorp goed begaanbaar blijft. Weet u dat uw buurman of buurvrouw zelf niet in staat is om te strooien? Neem dan als goede buur ook dit stukje stoep en trot toir mee! Zo helpen we elkaar. Meer informatie Voor informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072) 535 68 68. Gemeentehuis: maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. 's Middags op afspraak, telefoon nummer (072) 535 66 66. Afvalbrengplaats: maandag tot en met vrijdag van 8.00 en 16.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur, tele foonnummer (072) 535 68 68. Raad en (raads) commissies Welstandscommissie Op maandag 14 maart a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeente huis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune, maar hebben geen spreekrecht, met uitzonde ring van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaan- vragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 28 februari 2005 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - De Dors 7, uitbreiding tenniscentrum De Dors - Heerenweg 203-205, realiseren horeca en appartementen -Jan Schuijtlaan 3, vergroten woning met een opbouw op de 2e verdieping - Kennemerstraatweg 17, vergroten woning - Laan van Zeeman 20, geheel oprichten 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn, ter inzage op vrijdag 11 maart a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.00 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Commissie Bestuurlijke Zaken Dinsdag 15 maart a.s. vergadert de commissie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Ziekteverzuim Gemeente Heiloo 2005 - Op verzoek van de commissie discussie ten aanzien van de mogelijkheden om het tijdpad communicatiebeleidsplan in te korten - Op verzoek van Heiloo 2000 open discussie gekozen burgemeester Stukken ter kennisname Commissie Openbare Ruimte Woensdag 16 maart a.s. vergadert de com missie Openbare Ruimte. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de.agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Presentatie voorkeursvariant aansluiting A9 - Tussentijdse evaluatie Gescheiden Inzame ling Huishoudelijk Afval - Eindrapportage evaluatieonderzoek ver keersdrempels Heiloo - Stukken ter kennisname Commissie Maatschappelijke Zaken Omdat er geen advies- en bespreekstukken zijn ingediend, is er deze maand geen commissie Maatschappelijke Zaken. Bouwen en wonen Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het hieronder vermelde bouwplan. Middelhof 13 - vergroten woning (erker en luifel) Ter inzage Het bouwplan en de bijbehorende stukken liggen vanaf donderdag 10 maart 2005 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren te brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het adres Holleweg 31. Ter inzage Het bouwplan en de bijbehorende stukken liggen vanaf donderdag 10 maart 2005 gedu rende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Fietspad van Egelshoek naar Westerweg Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het door het gemeentebestuur voorgenomen plan voor de voltooiing van het fietspad van de Wethouder Tomsonbos (Plan Egelshoek) naar de Westerweg. Het plan tot aanleg van het pad is niet in overeenstemming met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Ter inzage Het plan ligt met bijbehorende stukken vanaf donderdag 10 maart 2005 gedurende vier weken voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Inloopavond Op maandag 14 maart a.s. is er van 19.00 tot 20.00 uur een inloopavond in het gemeente huis. Eventuele vragen over het plan en de procedure kunnen dan worden beantwoord. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ont vangen. Boekenstein 48, reg.nr. 2005/0049 plaatsen overkapping ontvangstdatum: 28 februari 2005 Hoogeweg 72, reg.nr. 2005/0052 vernieuwen bouwwerk (overkapping) ontvangstdatum: 28 februari 2005 Westerweg 174, reg.nr. 2004/0399 Vergroten woning (aanbouw begane grond) ontvangstdatum: 3 maart 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4