1 Ondanks sneeuw veel open huizen bezocht BRIEVEN J Kwekkerij houdt het kleinschalig Cursus Tuinieren in Bergen, Heerhugowaard en Limmen mededeling fvol en milieu I ededelingen erk in uitvoering Paasworkshops De Creatieve Tuinkamer UITKIJKPOST - 9 MAART 2004 - PAGINA 6 r O0 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. vervolg van pagina 4 één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethou ders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. De Krommert 37, reg.nr. 2005/0009 vergroten woning (tuinkamer, hal, berging) verzending: 1 maart 2005 Kerkelaan 50, reg.nr. 2005/0030 vergroten bijgebouw (bijkeuken en kap op best. berging) verzending: 1 maart 2005 Laan van Zeeman 3, reg.nr. 2005/0026 plaatsen dakkapel op rechterdakvlak woning verzending: 1 maart 2005 Schoutslaan 1, reg.nr. 2005/0016 veranderen woning verzending: 1 maart 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het bouw-of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende wer king. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorzie ning (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alk maar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 3 maart 2005 Geboorten Vito, z.v. O. Bloedjes en B. Kooistra; Milan L, z.v. R.A.J.C. Koppes en L.A.C. Nanne; Milan C, z.v. A.M. Alonso Bayón en E.E. Corts; Senna, z.v. H.J. Boll en S. Kooy. Elders geboren Timber, z.v. M.P. Kragtwijk en P. Knippenberg; Tristan R., z.v. R.S. Munk en A. Cirk; Larysia N., d.v. RA. de Ruijter en D.M. de Wit; Puck M.J., d.v. T. Veldt en J. Steenhoek; Annabel E.C., d.v. E.L Barens en A.H.M. Zonneveld; Britt A.C., d.v. R.B.S. Buis en I.W.A.A.M. van Vlerken. Geen huwelijksaangiften en huwelijken Overleden L.T. Rhemrev; H. Dikkema wv de Haan; J.H. Potjer; N.G. Koster; A.j. Vader. Elders overleden J.P.L. Elzenga; C. Gobets; J.I.M. Van de Casteele wv Bieze. Groene rolemmers vorige week niet geleegd In verband met de hevige sneeuwval vorige week dinsdag en woensdag heeft de afdeling Beheer Openbare Ruimte ervoor gekozen woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 maart geen groene rolemmers op te halen. Door de aangereden sneeuw in de woonstraten was het onverantwoord om met de grote, zware huis- vuilwagens door de gladde, smalle straten te rijden. De verwachting is dat deze week de grijze rolemmers normaal geleegd worden. In de week van maandag 14 tot en met vrijdag 18 maart worden de groene rolemmers weer geleegd. Wij vragen uw begrip voor de situatie. Meer informatie Voor informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Open bare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Reumafonds in de periode van 13 tot en met 19 maart a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. het college bij besluit van 22 februari 2005 een van een warenmarkt met maximaal 54 stand plaatsen op woensdagen van 09.00 uur tot 16.00 uur op het gedeelte van de Heerenweg tussen de Van Aostastraat en Raadhuisweg, nabij Win kelhof't Loo te Heiloo. Dit besluit vervangt het instellingsbesluit vari de gemeenteraad uit 1995 en is noodzakelijk omdat de bevoegdheid tot het instellen van markten na wijziging van de Gemeentewet in verband met de dualisering van het gemeentebestuur niet meer bij de gemeenteraad berust maar bij het college van burgemeester en wethouders. Voor de markt zelf verandert er door wijziging van de bevoegdheden verder niets. Ter inzage Het besluit tot instelling van de warenmarkt ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecen trum in de centrale hal van het gemeentehuis. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een afschrift van dit besluit krijgen. TWeewielerdagen op Looplein De burgemeester van Heiloo verleent toestem ming tot het organiseren van tweewielerdagen op vrijdag 11 en zaterdag 12 maart 2005 op het Looplein, waar tussen 11.00 en 17.00 uur proef- ritjes en skelterrijden plaatsvinden. Dit op grond van artikel 2.1.4.1. van de Algemene Plaatselijke Politieverordening 2000. Het Looplein wordt gedurende deze twee dagen van 11.00 tot 17.00 uur afgesloten voor alle autoverkeer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organi- satieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 68. Reconstructie Laan van Zeeman Op maandag 14 maart a.s. begint aannemer Dura Vermeer in opdracht van de gemeente Heiloo met de reconstructie van de Laan van Zeeman. De tekeningen van dit project liggen ter inzage op het gemeentehuis. De reconstructie bestaat hoofdzakelijk uit rioleringswerkzaamheden, aanleg van drainage, afkoppelen van dakoppervlakken, verkeersmaat regelen, asfaltwerkzaamheden en het planten van platanen. Bovengenoemde werkzaamheden kunnen enige overlast veroorzaken. Wij vragen hiervoor uw begrip. Wij verwachten dat de werkzaamheden ongeveer 6 tot 8 weken in beslag nemen en dat uiterlijk 6 mei a.s. alles is afgerond. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T. Zijl van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 69. INGEZONDEN Inloopavond Zevenhuizen Met verbazing heb ik de brief gelezen die twee ingehuurde ambtenaren van de gemeente Heiloo in elkaar hebben geflanst. Wat een onwaarheden. U schrijft dat de reacties over het alge meen positief waren. U moet alleen het woord positief veranderen in negatief. Punt 1) Woningbouw op deze locatie is naar de mening van een aantal mensen minder geschikt. Een aantal moet u vervangen door velen. Punt 2) Er staan 40 woningen gepland waarvan 40% 16 sociaal. Verstoren die 16 sociale woningen het evenwicht tussen duur en sociaal in Zuid-West Heiloo? Punt 3) Als men zich ter plek ke had georiënteerd, had een ieder kunnen constateren hoeveel geluids overlast wordt veroorzaakt door de sportaccommodaties. Punt 4) Wat moe ten we nu met eeri multifunctioneel gebouw, als u niet eens weet wat er in komt en waar het voor gebruikt moet worden. Punt 5) Gaat u zich eens over tuigen van de drukte op het Zevenhuizen en de snelheid waarmee gereden wordt. Misschien dat u dan tot andere gedachte komt voor wat betreft het realiseren van woningen. Een ander punt houdt mij ook nog steeds bezig: Waarom moet de gemeente Heiloo ambtenaren inhuren, er zitten er toch ook ambtenaren op het gemeentehuis die de kennis in huis hebben? En we zitten al zo krap bij kas. Nu maar hopen dat de raadsleden de Uitkijkpost goed lezen, want dan komen ze tot de conclusie dat ze op het verkeerde been gezet worden door twee ingehuurde ambtenaren. C.M. de Boer Heiloo Volkstuinencomplex Het Zevenhuizen: Een vervolg! Onlangs is er door de Gemeente een inloopavond georganiseerd om de eventuele woningbouwplannen op het bovengenoemde volkstuinencomplex toe te lichten. Dit leidde tot vaak hefti ge reacties bij omwonenden en tuin ders. Een aantal raadsleden en wethou der Opdam zullen dit zeker kunnen beamen. Wat wordt er vervolgens in een schrijven aan de direct omwonen den geconcludeerd: Ik citeer: 'De inloopavond over het schetsplan voor eventuele woningbouw op de locatie aan Het Zevenhuizen was druk bezocht'. Tot zover juist. Maar dan: 'De reacties over de opzet van het schets ontwerp waren in het algemeen posi tief' In eerste instantie denk je dat de betreffende ambtenaar getroffen is door een iets te vroege zonnesteek, je vraagt je af of er niet elders in het gemeentehuis nog een inloopavond is geweest, of dat er behoefte is aan een script voor de nieuwe serie: een ambte naar in Fantasieland. Maar niets van dit alles. Dan volgt een samenvatting van genoemde bezwaren. Een aantal wordt absoluut onjuist weergegeven: duurde re koopwoningen vormen een betere tegenhanger voor de wijk onzin. Er is gesteld dat er van de veertig woningen slechts 16 gebouwd worden in de cate gorie Sociale Woningbouw vanaf Wie gaat er nu een nieuw multifunctio neel gebouw neerzetten terwijl de betreffende ambtenaar en de mede werkers van stedenbouwkundig bureau Vollmer Partners op geen enkele manier weten aan te geven wat de invulling is van zo'n duur gebouw. Tot slot: Ambtenaren dienen aan de raads commissies de juiste informatie te geven over zaken die er bij de burger leven. Het kan niet zo zijn dat een ver keerd op gang gebracht ambtelijke wals niet gekeerd kan worden door steekt houdende argumenten van burgers. P. Bronkhorst Volkstuinvereniging Het Zevenhuizen Heiloo Sneeuw(pret)problemen Prachtig was het, die sneeuw. Het lever de niet alleen sprookjesachtige plaatjes op, maar het was voor jong en oud heel veel plezier, en dat in de vakantie. Dat het verkeer hinder ondervond, was te verwachten. Maar waarom heeft de gemeente Heiloo 7p weinig sneeuw geruimd? Is er in veel straten niets aan gedaan? Zelfs straten waar veel bejaarden wonen bijvoorbeeld? Die waren gedwongen thuis te blijven, en moesten hulptroepen aan laten rukken, voor de noodzakelijke boodschappen. Men wil ze toch zo lang mogelijk zelf standig laten blijven? De bushaltes waren totaal niet geruimd, en je moest maar door de dikke laag zien te banje ren, terwijl de bus de inrit niet kon inrijden. Vreemd, dat in Castricum bij de bushaltes wel was geruimd, en in Limmen veel meer straten. Merkwaar dig is ook dat maar weinig mensen hun stoepjes voor de deur schoonmaken. Toen ik nog jong was en thuis woonde, moesten we zo snel mogelijk de stoep jes ruimen, omdat je anders een bekeu ring kreeg. Van onze ouders moesten we ook de stoepjes van bejaarde buren even meenemen. Èn dat vonden we heel gewoon. Zo gewoon, dat ik het vanzelfsprekend vond, om een paar jaar geleden het looppad en trottoir voor mijn alleenstaande bejaarde buur man even mee te nemen. Het was nog geen tien minuten werk. In sommige straten was dat nu ook gebeurd, een keurig looppad in de hele straat. Maar wat gebeurde nu? In plaats van een looppaadje te maken, schepte men doodgemoedereerd, de sneeuw van en om de auto op het trottoir, waar heu vels sneeuw ontstonden, waar je met geen mogelijkheid overheen kwam, en dat niet alleen, men schepte het gewoon ook nog op het zojuist schoon gemaakt oplooppad van de bewoner. Niemand komt op het idee, om voor een bejaarde even haar pad te doen, zelfs niet als ze dat zelf gebruiken. Is het raar, dat ook kinderen er geen been in zagen om te sneeuwballen op schoongemaakte voetpaadjes en sneeuwhutten bouwden midden op het trottoir, als de ouders hen daar niet opwijzen? Zij denken daar niet aan, en sneeuw is leuk, natuurlijk mogen ze daarvan genieten. Maar bij sommigen lijkt het wel of men met oogkleppen op loopt. En wat de gemeente betreft? Extreme omstandigheden? En in Oostenrijk en Rusland dan? Daar is het eerste werk 's morgens bij de hele bevolking... Sneeuwruimen!! J. Koole Heiloo Schijnheiligheid In de laatste uitkijkpost prijst de VVD zich gelukkig dat zij niet heeft inge stemd met de verhoging van de WOZ in de gemeente. Wat een grove en grote schijnheiligheid. Denkt men nou echt dat de inwoner van Heiloo de diftar escapades van een wethouder van die partij zijn vergeten? Heeft diezelfde WD niet vorig jaar ingestemd met de bouw van de appartementen aan de Driestal waarin voor 100.000,- aan gemeenschapsgeld is gestoken? Waar wij dus allemaal voor moeten opdraai en! Heeft diezelfde WD niet inge stemd met deze financiële injectie, om zeggenschap over de verdeling van deze appartementen te behouden voor de inwoners van Heiloo, zoals afgespro ken tussen de wethouders van de omliggende gemeentes. Zijn de wonin gen aan de Driestal uiteindelijk aan de starters in Heiloo aangeboden? Neen dus. De woningstichting heeft ze onder haar eigen leden stiekem verdeeld. Kijk, men kan nou wel doorgaan met onjuistheden vertellen, maar men wordt er steeds ongeloofwaardiger op. Als diezelfde partij de grondwet, de wet gelijke behandeling en de huis- vestingswet aan zijn laars lapt onder het valse voorwendsel van steun aan de zwakkeren op de woningmarkt, dan is dat domweg gewoon misleiding van haar kiezers en een grote leugen. Een verkeerde en pertinent onjuiste voor stelling van zaken. Diezelfde WD vindt dat mensen die een netto inko men hebben van meer dan 1500,- per maand zelf wel voor een woning kun nen zorgen. Maar welke dan? Er is toch sedert 1970 voor starters helemaal niets veranderd... Neen, de WD bouwt in samenspraak met de rijke woningstich ting uitsluitend voor mensen die in deeltijd werken, of bijvoorbeeld dag dienst draaien want de nachtploeg ver dient teveel. Anderen komen er in Heiloo, Egmond, Bergen, Limmen, Castricum niet meer in. De starterswo- ningen van 180.000,- en meer aan het stationsplein of bij de Willibrordus- stichting vereisen wel een iets hoger inkomen dan 1500,- netto per maand. De WD heeft klaarblijkelijk geen enkele kennis van deze materie. Zelfs een ex bankdirecteur weet niet dat je met een inkomen van 1500,- geen hypotheek van 180.000,- en meer kunt krijgen. Nee, de WD is behept met een groot gebrek aan kennis van zaken. Zowel de WD en met haar de gehele politiek in Heiloo, inclusief de woningstichting en het zo genaamde adviesbureau, misbruiken het woord 'starter' om andere duistere doeleinden te verbergen. Het zou me niks verbazen als de woningstichting via een achter deurtje andere plannen bij Willibrord uitbroedt, plannen waar wij nu nog niets van mogen weten. Dat sociale woningbouw geld kost is grote onzin. In 1950 gebouwd voor f. 10.000,-, 50 jaar verhuurd en in 2005 verkocht voor 215.000,- kosten koper. En de politiek, zij slapen rustig verder. Nadenken is pertinent verboden. 1500 woningen maakt ongeveer 300 miljoen euro aan gemeenschaps bezittingen, opgebouwd in 50 jaar tijd. Een leuk rendement waar ieder pensioenfonds graag in zou willen participeren. Het wordt tijd dat de actie groepen in Heiloo de koppen bij mekaar gaan steken. Net zoals vroe ger: 'Heiloo houden zo'. Het maakt niet uit, waar uw bezwaar zich op richt. In deze gemeente wordt gewoonweg nooit naar de burger geluisterd. Daar begint het mee. Er wordt alleen de schijn opgehouden. De jongeren heb ben gelijk, ook zij worden echt niet serieus genomen en gewoon voor de gek gehouden. Een jongere wordt immers ook eens starter enzovoort en dat hebben ze toevallig wel door. Tien jaar sta je tegenwoordig op de lijst en dan serveren ze je af omdat je even teveel verdient. En dan zit je voor je lol in een zomerhuis, gewoon omdat er in de herberg van politiek Heiloo geen plaats voor je is. Je bestaat gewoon niet. En zelfs dat zomerhuis, dat dak boven je hoofd willen ze je in hun politieke correctheid staalhard van je afnemen. Misselijkmakend. A.M.F. van Velzen Heiloo Gevaarlijke kruising Eerlijk gezegd dacht ik intussen te oud te zijn om mij nog op te winden over ingezonden stukken, maar na het lezen van de brief van de heer H. Ursem krie belt het toch wel weer. De gevaarlijke kruising Hoogeweg-Vennewatersweg wordt dagelijks door vele tientallen scholieren overgestoken. Toegegeven, ze zijn niet erg voorzichtig. Op dat uur over de Hoogeweg rijden is ook niet direct een plezierige bezigheid, maar dat weet je als volwassen verkeersdeel nemer, dus pas je je een beetje aan, veel meer dan enkele minuten scheelt dat niet. „Ik heb al twee keer volop in de remmen moeten gaan, ondanks de toe gestane 50 kilometer, om aanrijdingen te voorkomen", schrijft de heer Ursem. Onvolwassen gedrag wordt hier de schoolgaande jeugd verweten. Zou het niet mogelijk zijn dat u zich wat vol- wassener ging gedragen en over dat hele kleine stukje dat de kruising breed is wat minder op uw 'snelheidsstrepen' ging staan? Even wat snelheid mindert 'om aanrijdingen te voorkomen'?Dat is stukken effectiever dan de politie waar schuwen zoals u deed. Het scheelt nau welijks tijd, maar wel een hoop erger nis. J.J. Kempers Heiloo POLITIE HEILOO BERICHTEN Lange file door ongeluk HEILOO - Een eenzijdig ongeval op de A9 heeft maandagavond voor een lange file gezorgd op de A9 tussen Heiloo en Limmen. Een 43-jarige Alkmaarse reed door onbekende oorzaak tegen de vangrail, sloeg met haar wagen over de kop en belandde in de sloot langs de snelweg. Aanhouding na bedreiging HEILOO - Een 39-jarige man uit Heiloo is zondag omstreeks 20.30 uur aangehouden omdat hij zijn 73- jarige huisgenoot heeft bedreigd met een mes. Ook heeft hij spullen in het huis vernield. De man krijgt een pro ces-verbaal. Vernieling personenauto's HEILOO - Op maandag 28 februari werd aangifte gedaan van het vernie len van een personenauto. De ver nieling aan de Renault Clio werd zaterdagavond 26 februari gepleegd toen de auto in Termij en stond geparkeerd. Van de auto werd een wieldop getrapt. - Op dezelfde avond werd op een terrein van een bedrijf aan de Kennemerstraatweg een personen auto van het merk BMW type 3181 vernield. De vernieling is aanzien lijk. In de rechterzijde van de auto werden op enkele plaatsen deuken geschopt. De schade wordt geraamd op 1700,- - Op de Kerkakkers werd een perso nenauto van het merk Daihaitsu Cuore vernield. De vernieling werd tussen vrijdag 25 en maandag 28 februari gepleegd. Van de auto werd een buitenspiegel vernield. Brandstichting HEILOO - Tussen maandag 28 februari en dinsdag 1 maart werd in de fietsenstalling van het station Heiloo brand gesticht. Als gevolg van die brandstichting raakte een damesfiets geheel beschadigd. Mogelijke getuigen van deze vernie ling worden verzocht met de politie van Heiloo via 0900-8844 contact op te nemen. Gevonden voorwerpen van 28 februari tot en met 6 maart: enkele sleutels, ring met steentjes open zet ting, groene rugtas met als inhoud sportkleding en schoenen, zwart jack soort fietsjack, opvouwbare bril in koker. voor in huis en natuurlijk veel ande re hebbedingetjes te verkrijgen. De open dag begint om 17.00 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. Lukt het niet om op de open dag te komen, maar wil je wel het program ma ontvangen, dan kun je contact opnemen met Diana Sprenkeling, Anna van Burenlaan 102 (achter), in Egmond aan den Hoef, tel. 072- 5064637, of langskomen op een vrij dagavond, hét is geopend van 18.30 tot 21.00 uur. EGMOND AAN DEN HOEF - Op donderdag 10 maart heeft Diana Sprenkeling van de Creatieve Tliinkamer een open dag. Tijdens deze open dag staan er veel work shopthema's tentoongesteld uit het programma 2005. Onder andere wor den ook de Paasthema's gepresen teerd, dit jaar worden het smeedijze ren staand ei, het eiernest en decora tieve paastafelschikking gemaakt. Tijdens de open dag zijn er ook leuke cadeau's, cadeaubonnen, sfeermakers REGIO - 'Als dat maar goed gaat', dachten veel ERA-makelaars en deelnemers aan de Open Huizen Route vorige week woensdag. Sneeuw en gladheid, ongelukken op de weg, strenge vorst en een tekort aan strooizout leken de mensen meer bezig te houden dan de aanstaande landelijke Open Huizen Route. Afgelopen zaterdag bleek dat de werkelijkheid anders was. Makelaar Rick Hoogervorst vertelt: „Hoewel de sneeuw voor een obsta kel zorgde, hielden we onszelf en de verkopers ook voor dat echt serieus geïnteresseerden toch wel zouden komen. Zoals altijd merkten we ook al in de aanloop naar de Open Hui zen Route toe dat er meer belang stelling voor de woningen was. Er waren meer telefoontjes over deelne mende panden, meer e-mails en de panden werden meer bekeken op internet. Veel mensen stelden dus thuis hun persoonlijke Open Huizen Route van tevoren samen." De resul taten zijn zoals altijd zeer bevredi gend te noemen. Rick Hoogervorst: „We verkopen altijd panden in de week voor de Open Huizen Route aan mensen die toch benauwd zijn dat er op de actiedag nog een kaper op de kust komt. De Open Huizen Route wordt dan zelfs ingezet in de onderhandelingen. De koop komt rond, op voorwaarde dat de woning uit de Route wordt gehaald." Kwamen de bezoekers alleen uit de directe omgeving of ook van verder weg/ ,Ze kwamen overal vandaan. Ook daar waren onze verwachtingen dus weer anders dan de realiteit. Van oudsher weten we dat onze lande lijke Open Huizen Route veel bezoe kers van buiten de regio trekt. We hadden verwacht dat die nu niet zou den komen, maar zelfs met alle sneeuw hadden we toch nog aardig wat mensen op kantoor die uit ande re plaatsen en regio's kwamen." Zijn dit unieke omstandigheden? „In 2001 was er ook een landelijke Open Huizen Route van de ERA-make laars in februari en ook toen was er plotseling een laag sneeuw gevallen. Die dag werd toen de drukst bezoch te Open Huizen Route ooit, dus wie weet kunnen we deze keer het record breken", aldus Rick Hoogervorst. „De landelijke resultaten zijn over een week of twee- bekend, omdat op dat moment gemeten wordt hoeveel panden er zijn verkocht en hoeveel bezoekers er zijn geweest. Maar het gaat natuurlijk gewoon door na die twee weken, want het hele jaar door houden we contact met bezoekers en niet alle panden die meededen wor den ook binnen twee weken ver kocht." Meer informatie over ERA- makelaars vindt u op hun website www.era.nl. HEILOO -Gelegen aan de rand van het Heilooërbos aan een doodlopend straatje achter de Westerweg ligt alweer ruim een jaar kinderdagver blijf de Kwekkerij. De Kwekkerij (gelegen op de plek van de voormali ge gemeentekwekerij) is optimaal afgestemd op kinderopvang. Los van de gezellige centrale speelkamer, twee aparte slaapkamers en knusse keuken zijn er tal van veiligheids voorzieningen. De ramen zijn van gehard glas, het meubilair heeft afgeronde hoeken en de deuren zijn beveiligd tegen kleine kindervingertjes. Maar al zijn de voorzieningen zo perfect uitgevoerd er gaat niets boven een professionele en liefdevolle aandacht voor de kin deren. Het gaat erom dat de kinde ren met plezier naar het kinderdag verblijf komen. Daarom wordt door de gediplomeerde leidsters, die beide zelf jonge moeders zijn, elk kind indi vidueel benaderd. Zo wil het ene kind juist knutselen en kleuren ter wijl de ander liever met de leidsters knuffelt en boekjes leest. Zo zijn ze niet verplicht om aan de activiteiten mee te doen, maar worden ze op een positieve manier gestimuleerd. Buiten spelen staat bijna altijd op het programma en als het zomers mooi weer gaan ze lekker picknicken in het vlakbij gelegen Heilooërbos. De Kwekkerij houdt zoveel mogelijk een vast dagritme aan wat het kind erg plezierig vindt en hun zelfvertrouwen vergroot. Uiteraard wordt er ook heel veel aandacht aan de baby's besteed. Voor baby's is het belangrijk dat ze geknuffeld worden en liefde krijgen. Daarom wordt er elke dag veel gekroeld en geknuffeld. Kinderdagverblijf de Kwekkerij is kleinschalig, dit houdt in dat er één groep is waar kinderen van 0 tot 4 jaar worden opgevangen. Dit heeft als voordeel dat de Kwekkerij zich flexibel kan opstellen. Dagen mogen altijd geruild worden, zolang de groepsgrootte niet overschreden wordt. Ook zijn ze niet zo streng in de breng- en haaltijden zolang het maar tussen 7.45 en 18.15 uur is. Dus later brengen is geen probleem. Kinderdagverblijf De Kwekkerij is relatief laag met zijn kosten en ligt onder het landelijke gemiddelde. Voor de maandag, woensdag en vrij dag zijn er nog geen wachtlijsten. Voor meer informatie en/of inschrij ving: tel. 072-5110487 of kijk op www.de-kwekkerij.nl. REGIO - Nu de sneeuw aan het weg smelten is ziet u misschien tegen het tuinwerk op, dat op u ligt te wachten. De ervaring leert dat de mensen veelal niet weten wat en hoe ze het moeten aanpakken. Bij velen is de tuin een last, andere tuinen zijn daar entegen prachtig en wordt er vaak veel tijd door de tuinliefhebber inge stoken. Het kan allemaal veel aange namer. Ook hier geldt: een goede basis is het halve wer-k. Zou u ook graag met minder inspanning tot een fraaier resultaat willen komen of beter willen weten wat u wanneer "zou moeten doen zoals bijvoorbeeld het snoeien. Het is nu tijd voor een korte tuincursus om gericht de voor jaarsschoonmaak in uw tuin aan te pakken. U leert op een andere manier te kijken naar uw tuin. Door naar de uiterlijke kenmerken van een plant te kijken kunt u straks bepalen hoe de toekomst er uit zal zien. Op welke plaats zal de plant zich het meeste thuis voelen. Ook leert u hoe u thuis die mooie tuin krijgt waar de tuinbladen vol van staan. Kleine ver anderingen in uw denkwijze over de tuin en meer kennis over de verzor ging van planten kunnen leiden tot een echte metamorfose van uw tuin. In de cursus tuinieren leert u alles over uw grond en krijgt u inzicht in de beplanting. Het onderhoud dat de planten vragen wordt met levende planten verduidelijkt. Snoeien en de verzorging van het gazon komen op praktische wijze aan bod. Het tuinie ren wordt een stuk overzichtelijker gemaakt. Een leerzame cursus die vijf lessen duurt. Bergen: woensdag ochtend 23 maart om 9.15 uur in 'Het oude Raethuys'. Heerhugowaard: woensdagavond 23 maart om 20.00 uur in buurthuis 'De Hoeksteen'. Limmen: donderdagochtend- en avond Kerkweg 24. Tevens start voor de mensen die een eigen fraaie border willen samenstellen op 24 maart de cursus borders waarbij door middel van stap voor stap opdrach ten op papier 25 meter van de eigen tuin uitgewerkt tot een beplantings plan met een jaar rond interessante tuinbeplanting. Een uitdaging voor iedereen die graag een makkelijker en interessantere tuin wil. Bel voor info of opgave naar tuincursussen Jeanine Jonker 072-5053646 voor de locaties Bergen en Heerhugowaard kunt u bellen naar Marja Apeldoorn 072-5338328 of kijk op www.tuincur- sussen.nl. Heiloo contact «Noord-Holland Noord e 0900-1 8844 .Mi rttfr-v .«Bn WC*! B 2 jttMt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6