Medaille voor Vios-turnster Bridgeclub Sans Atout Annemieke Veldt Wedstrijddansers van Griffioen dubbel succesvol Streekradio Excellence Falkland Heiloo en De Brug Alkmaar brengen samen toneelstuk 'Wereldrijst' Arnjan Bakker beste Nederlander tijdens Indoormeerkamp Gent Dojo 't Loo naar Noord-Hollandse kampioenschappen Veilig in zee met gratis GPS cursus bij Bijvoet Boat Pleasure Fietsevenement Winkelhof 't Loo Jongkind krijgt schaakles van Veelen mededeling Kraamcadeaus zelf maken met My-line m UITKIJKPOST - 9 MAART 2005 - PAGINA 8 CASTRICUM - Op zaterdag 5 maart hebben twee VlOS-turnsters deelgeno men aan de Regiokampioenschappen van Noord-Holland in Purmerend. Annemieke Veldt had zich via een voorselectie geplaatst bij de beste 25 senioren niveau 1. Op de balk liet zij een stabiele oefening zien, die beloond werd met een 8.45. Vanwege haar kuit blessure moest Annemieke wat gas terugnemen op de sprong: overslag met 1/1 draai met trampoline. (8.05). De hoogste scores werden op vloer en brug behaald: 8.90 en 9.10. In totaal eindigde Annemieke op een vierde plaats en mocht een medaille in ontvangst nemen. De tweede geplaat ste VIOS-turnster was Nina Derriks bij de jeugd niveau 3. (33 deelnemers.) Voor haar overslag bij sprong kreeg ze een7.60. terwijl zij met de vloeroefe ning een 8.00 behaalde. Helaas had Nina op de brug wat pech, omdat haar hand losschoot met de kiep en zij stil kwam te hangen. Toch kreeg ze nog een 8.05. Op balk scoorde Nina goed (8.25). Uiteindelijk behaalde zij een 24ste plaats. Op 19 maart zullen alle selectie meisjes van VIOS hun derde competi tiewedstrijd van dit seizoen turnen in Beverwijk. Voor de doorstroming naar het rayonkampioenschap tellen de twee beste plaatsingscijfers. Danspaar Settels en Plijnaar van Dansschool Griffioen in de finale CASTRICUM - Zondag 27 februari was een bijzonder spannende dag voor de wedstrijddansers van Dansschool Griffioen uit Castricum, er stonden namelijk twee wedstrijden op het pro gramma om gedanst te worden: een NADB debutanten regio-wedstrijd in Castricum en een landelijke NADB wedstrijd in Kerkdriel. Bij de debutantenwedstrijd in Castricum werd kranig gestreden om het kampioenschap en stonden ook diverse paren aan de start. In de debu tanten zesde klasse Ballroom eindigde het paar Martijn Boots met Sabine Pirovano op een eerste plaats en het paar Lex Mous met Dédé Handgraaf op een mooie tweede plaats het paar Jeffrey Daalhuyzen met Sarah Kok ein digde op een verdiende derde plaats. In de Latin-American in de zelfde klasse eindigde Martijn en Sabine op een tweede plaats, Lex en Dédé op een eer ste plaats en Jeffrey en Sarah wederom op de derde plaats. In de debutanten derde klasse Ballroom stond het paar Dirk-Jan Ansing met Myriel Donkersloot aan de start en dansten zich na een goede voorronde, in de finale naar een derde plaats. In de Latin-American in dezelfde klasse stond ook het paar Dirk-Jan en Myriel aan de start met eveneens het paar Norman Settels en Mariska Plijnaar, Dirk-Jan en Myriel eindigde op een derde plaats en Norman en Mariska op een vierde plaats het paar Richard en Maaike van Tongeren een vijfde plaats. De debutanten tweede klasse was erg spannend en ook daar stonden de paren aan de start in de Ballroom, het paar Eric Minneboo en Jacomien van Son eindigde op een vijfde plaats en het paar Rinaldo Helsdingen en Marloes Gaillard op een geweldige tweede plaats het paar Richard en Maaike van Tongeren op een vierde plaats, maar in de Latin-American werd ook bijzonder goed gedanst en behaalde het paar Rinaldo Helsdingen en Marloes Gaillard de finale en werd uiteindelijk kampioen. In Kerkdriel werd ook enorm gestreden door de dansers van Griffioen zo behaalde het paar Bas Oude Reimer en Sylvia Rijsdijk de derde ronde in de nieuwelingen klasse Ballroom (kledingklasse) net zoals het danspaar Maurice Philipoom met Marieke van Londen dat in de B-klasse de derde ronde behaalde. Het danspaar Oscar Kerssens en Marianne Zeeman behaalde na een goede voorronde en halve finale uiteindelijk de finale waar zij een verdiende vijfde plaats kregen toebedeeld. Wederom een succes voor dansschool Griffioen, volgende week is het Nationale regiokampioenschap aan de beurt. HEILOO - In de 21e ronde van de interne competitie ontbraken door de vakantie en de slechte weersomstan digheden enkele beeldbepalende spe lers zoals Hassing en Jonkheer. Toch kon er een zeer aantrekkelijk program ma worden gespeeld met in de hoofdrol van Veelen die Jongkind, toch één van de koplopers, pro deo schaakles gaf. De opening was nog maar nauwelijks ach ter de rug of er gleden al donkere scha duwen door de stelling van Jongkind. Hij moest een stuk inleveren en na iedere zet werd zijn positie er niet beter op. Van Veelen sloop, met de schaduw mee, de stelling van zijn tegenstander binnen en met een niet te stuiten com binatie mocht Jongkind al voor de twin tigste zet de analyseruimte opzoeken. Langereis, die de laatste tijd wat min der speelt, mocht het opnemen tegen Horninge die in goede doen geducht uit de hoek kan komen. In de opening pro beerde Langereis met een te behou dend concept Horninge te verleiden tot het doen van onverantwoorde zetten. Maar Horninge wist wel raad met de tamme opzet van zijn opponent en kwam met listig positiespel tot een tast baar voordeel. Dit was voor de witspe- HEILOO - De uitslagen van de maan dagavond 7 maart gespeelde wedstrij den zijn als volgt: A-lijn: l.Thinstra - Kuyt 57.3, 2. Dolmans - Schouten 56.8; B-lijn: 1. Haafkens - Schipper 58.9,2. de Groot - Laan 58.3; C-lijn: 1. Vriend -v. Ophem 60.9, 2. Lind -v Vliet 53.1; D- lijn: 1. Hansen - de Jong 64.6,2. Bolweg - Pohley 60.4; E-lijn: 1. Bakker - Toby 56.8,2. Fam v Buitenen 55.7. EHK houdt klaverjasdrive HEILOO Op 14 maart houdt E.H.K. weer een Ópen Drive in het Open Huis in 't Loo. Het begint om 20.00 uur en eindigt om ongeveer 23.00 uur. Inlichtingen bij de D. Leurink, tel. 072- 5334366 of bij K. Knegt, tel. 072- 5334056. Uitslagen bridgeclub Fumez pas HEILOO - De uitslagen van 3 maart zijn: Lijn A: 1. F. Haafkens J. Slob 64,17; 2. T. Kunst T. Rosier 58,75; 3. M. G. Jacques 57,08; Lijn B: 1R. J. Tlirk 63,58; 2. E. Haafkens R. Kunst 57,67; 3. M. N. Mons 57,08; Lijn C: 1. M. Vasbinder Dicky Wegenwijs 64,40; 2. G. Manshanden G. Starink 63,80; 3. M. Rozemeijer C. Zwart 57,00; Lijn D: l.R. Ooyevaar T. Koning 60,94; 2. A. R. van der Werf 57,29 en T. Prins M. van der Weijden 57,29. Uitslagen van de Heilooër Bridge Club HEILOO - Dinsdag IMaart: A lijn: l.Bruyckere-Stark. 65,42. 2. Huting- Huting 59,17. B lijn: 1. Deitmers- Dortmont. 65,97. 2. Laan-Klop. 59,72. Donderdag 3 Maart: A lijn:l .Bruyckere- Stark. 61,98. 2. fam. Neefjes. 58,85. B lijn: 1. fam. Roozen. 58.85. 2. fam.de Jong. 56,77. C lijn: 1. fam.van Os. 60,42.2. van Linden-Visser. 54.86. D Lijn: 1. Koenders-van der Wardt. 62,50.2. fam. Piet. 60,83. Wielerronde van Uitgeest UITGEEST - Dit jaar wordt de wieler ronde weer verreden tijdens het laatste weekend van mei. Het bestuur is weer rond de tafel gegaan om van 29 mei een spectaculaire dag te maken. Aan de Middelweg vindt de start plaats waarna de ronde wordt voortgezet door de Burg. van Nienestraat, Irenelaan en Beatrixlaan en vervolgens via de Middelweg weer uitkomt bij de finish. Er wordt door de renners deelgenomen aan de Amateurs B, De Masters, De Recreanten Uitgeesters en De Elite/ Belofte. Ook dit jaar zijn de attracties weer geheel gratis. Uitslagen Bridgeclub LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 2 maart als volgt gespeeld: A- Lijn: l.Keyzer- Keyzer 57.14, 2. Rakké- Strauss 55.36, 3. v.Bellen-v.Bergen Henegouw 51.19, B-Lijn: 1. Fam. Jelsma 63.69.2. Hennalla- Limmen 58.33,3.Fam. Morcus 52.98, C-Lijn: 1. Hulsebosch- Zeeman 67.71, 2. Andriessen- Noom 61.21.3. Wagenaar-Roes 57.86, E-Lijn: 1. Brinkhorst-Tiiinstra 67.86, 2. Vasbinder- Zwertbroek 55.36 3. Starink- Vasbinder 49.40. Clubkampioenschap bij AMAK AKERSLOOT - De Akersloter Mara thon Klub (Amak) houdt zondag 13 maart haar vijfde clubkampioenschap. Deze wordt gehouden tijdens de Beetskoogkadeloop te Oudendijk. De wedstrijd gaat over 10,5 kilometer en is verdeeld over 3 rondes. De start is om 11.00 uur. Vertrek vanaf 't Kruispunt om 10.00 uur. Voor info, tel. 0251-313738. Dimtronic Meervogels wint van nummer twee AKERSLOOT - De handbaldames van Dimtronic Meervogels speelden zater dag tegen HVBS, de nummer twee van de ranglijst. Een zeer belangrijke wed strijd voor Dimtronic Meervogels om uit de degradatiezone te blijven. De onder ste drie teams degraderen namelijk aan het einde van deze zaalcompetitie. Dames 1 verkeert samen met S.V. Baarn op de derde plaats van onder. Dimtronic Meervogels begon goed aan de wedstrijd en bouwde een kleine voorsprong op. Dames 1 ging met een kleine voorsprong van 7-6 de rust in. De tweede helft ver liep voor beide teams zeer rommelig en zenuwachtig. De stand ging tot het einde van de wedstrijd ongeveer gelijk op. Toch wisten de dames van Dimtronic Meervogels de kleine voorsprong te behouden waardoor zij twee zeer belangrijke punten binnen haalden. De eindstand was 13-12. Ier het sein om de zaken energieker aan te pakken om met een slimme dame manoeuvre remise af te dwingen. Woudstra, die inmiddels wist dat van Veelen in no time zijn partij had gewonnen, moest dus ook winnen om zijn puntenachterstand niet te laten oplopen. Maar het zat hem niet mee want vdWerff kreeg langs de h-lijn een sterke aanval die door Woudstra slechts kon worden verijdeld met secuur tegenspel. Dat lukte redelijk, maar had wel als gevolg dat hij in een minder staand lopereindspel terecht kwam. Met een cursus eindspel-techniek had vd Werff er meer kunnen uithalen, omdat alle pionnen van Woudstra op de verkeerde velden stonden. Hij pro beerde het nog wel maar het plan ging mede mank door gebrek aan tijd. Met remise mocht Woudstra zijn handen dichtknijpen. De uitslagen: vVeelen- Jongkind 1-0, Woudstra -vd Werff remi se, v Ham - Bosma 1-0, Kracht - Folkertsma remise, vd Brink -Limmen 0-1, Maas - de Jong remise, Shannon Vlaar - Huffnagel 1-0, Langereis - Horninge remise, Rump - Prins 0-1, Korse - L. Vlaar 1-0, Sauer - Roodbol 1- 0, de Lange - Kraayenbrink remise. HEILOO - Afgelopen weekend heeft Trias atleet Arnjan Bakker in Gent meegedaan aan de indoormeerkamp interland voor masters tussen België en Nederland. Voor beide landen deden vier vrouwen en vier mannen masters mee. Arnjan had voor deelname hier aan een uitnodiging ontvangen. Zijn resultaten op de vijfkamp waren als volgt: 60 meter horden: 9.72 (derde), verspringen: 5.61 meter (derde), kogel stoten: 10.97 meter (tweede), hoog springen: 1.62 meter (derde) 1000 meter: 3.03.26 (tweede). In het eind klassement eindigde hij als beste Nederlander op de tweede plaats. Flashing dames overtuigen HEILOO - De dames van basketball vereniging Flashing Heiloo hebben weer gewonnen. Zij verloren vorige week een wedstrijd tegen Alkmaar, maar het spel was van dusdanig niveau dat er met vertrouwen naar de volgen de wedstrijden kon worden gekeken. Dit vertrouwen bleek afgelopen zater dag heel wat waard toen Heemstede op bezoek kwam in het Vennewater. Direct bij het begin van de wedstrijd werd de leiding genomen door met snel spel de eerste punten te scoren. Marlies en Sasja de Dood speelden een verde digend sterke wedstrijd met diverse rebounds waarbij Sadiye Stoops liet zien wat hard werken betekent. De ver dediging vormde in deze wedstrijd de basis. De tegenstander was nog niet terug in de verdediging of de bal lag er al weer in. Frederique Rupert en Jaqueline Schipper, die samen alle twintig punten scoorden in het derde en vierde kwart, waren aanvallend sterk op dreef. Door de inbreng van Anna de Wolff en Rosie de Haas ble ven de dames aandringen op meer pun ten waardoor ook het laatste kwart overtuigend werd gewonnen. Tessa Peperkamp bepaalde met de laatste score van de wedstrijd de einduitslag op 53-33. Op zaterdag 19 maart spelen de dames om 17.30 uur wederom tegen Alkmaar. Ditmaal in de thuishal, sport hal 't Vennewater. Uiteindelijk won Nederland de inter land met een voorsprong van 17 punten op de Belgen (op een totaal van ruim 15000...). Op 8 maart gaat Arnjan ver volgens richting Zweden voor de Europese indoorkampioenschappen voor masters in Eskilstuna. Hij zal daar ook weer deelnemen aan de vijfkamp. Vanmiddag scholenvolleybaltoernooi HEILOO - Vanmiddag (woensdag) houdt volleybalvereniging Effect uit Heiloo het jaarlijkse scholenvolley baltoernooi. Het evenement, dat plaatsvindt in sporthal Het Venne water aan de Laan van Zevenhuizen, begint om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De volgende scholen doen mee aan het toernooi: Eickerlyc (drie teams), de Zuidwester (vijf teams), de Duif (drie teams), en de Springschans (vier teams). Voorafgaand aan het toernooi wordt er een demonstratie wedstrijd gehouden door de eigen Effect kids. VVD Heiloo in Plan Oost om te luisteren HEILOO - De gemeente laat een onderzoek uitvoeren naar de meest gewenste én financieel haalbare huis vesting van de scholen in plan Oost. Alleen al over dit onderzoek is veel ongerustheid ontstaan bij inwoners van Oost, de buren van de scholen en bij de ouders die leerlingen in Oost op school hebben. Om zo goed mogelijk geïnfor meerd beslissingen te kunnen nemen komt VVD Heiloo naar het Oosthonk toe om naar iedereen te luisteren die hierover zijn of haar mening kwijt wilt. WD Heiloo doet geen toezeggingen. En komt ook niet vertellen wat zij wil len. Zij komen luisteren naar wat wilt. Op donderdag 10 maart vanaf 20.00 uur is de WD in het Oosthonk Paasknutselmiddag in plan Oost HEILOO - Zaterdag 12 maart is er weer een knutselmiddag in het Oosthonk in Heiloo. Het thema is deze keer: Pasen voorjaar. Ben je tussen de 4 en 12 jaar kom dan van 14.00 tot 16.00 uur naar het Oosthonk, Oost- kanter 14, Heiloo (kinderen jonger dan 5 jaar onder begeleiding). Voor 2,- heb je een gezellige knutselmiddag en krijg je ook twee drinken en een zakje chips. Bij vragen kun je bellen met Monique: 072-5338011. 'Paddenpakkers' gezocht HEILOO - De verwachting is dat, zodra de sneeuw weg is, de lente snel zal komen. Dat betekent dat de padden weer op pad gaan en de paddenpakkers actief worden. Paddenpakkers zijn de mensen die enkele keren per week de padden over willen zetten. De diertjes lopen langs het gaasrastertje en vallen in een emmer. De vrijwilligers legen die emmers 's ochtends en 's avonds, tellen de padden en zetten de ze aan de over kant in het gras, zodat ze hun weg naar de sloot kunnen vervolgen. Natuurmo numenten Kennemerland zoekt men sen die willen helpen met het overzet ten, paddenpakkers dus. Vooral 's och tends zijn er nog mensen tekort. Wie wil helpen kan zich opgeven bij Els Swart tel. 072-5330324 of Jeannet Zentveld, tel. 072-5337013. Inleveren Paaspakketten voor Polen ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren kan geschieden bij Monika Verhage, Vennewaard 162, te Alkmaar op woensdag 9 maart van 19.00 tot 22.00 uur. Voor informatie tel. 072-5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos met plakband dichtgeplakt en een stevig touw erom heen. Vanaf heden mogen ook meubels, koelkasten en ook geldpakketten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilo, de kosten zijn 3.40 per pakket plus 1.30 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legiti matiebewijs te tonen. Oud plaatsgenote exposeert in Bergen BERGEN - Daphne Louter, geboren in 1975 in Heiloo, studeerde, na een oplei ding aan de Berger Scholengemeen schap, aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Op dit moment werkt Daphne in Edinburgh als freelance illustrator en geeft ze les aan Edinburgh college of Art in illustratie. In maart bestaat de Berger Scholengemeenschap 85 jaar. Naar aanleiding daarvan houdt de school samen met Museum Kranen- burgh een cultureel evenement dat past bij de reputatie van de school. Dat eve nement is 'Bronnen' genoemd. Tijdens de expositie presenteren 35 kunstenaars en voormalige BSG-leerlingen een selectie uit hun werk. De expositie is van 20 februari tot en met 22 mei. Openingstijden dinsdag tot en met zon dag: 13.00 tot 17.00 uur. Een selectie van Daphne's werk is daar te zien, maar ook op haar website: www.puppy- chick.com HEILOO - Afgelopen zondag werden in Haarlem districtskampioenschappen voor B-pupillen (geboren in 1994 en 1995) gehouden. Noord-Holland is ver deeld in drie districten. Per gewichts klasse gaan de eerste vijf van elk van die drie districten door naar de Noord- Hollands kampioenschappen die vol gende week in Beverwijk worden gehouden. Er werd in Haarlem gestre den volgens het systeem van de dubbe le eliminatie. Eén wedstrijd verliezen kan nog, maar met een tweede verlies- partij lig je uit het toernooi. Nils Bouman (-34 kilo) bleek bij de weging net te zwaar en schoof door naar een volgende gewichtsklasse. Daar stond hij prima te judoën. Na twee gewonnen partijen liep hij in de derde wedstrijd wat averij op, won vervolgens weer twee partijen, waarna hij tenslotte zijn tweede verliespartij moest incasseren. Later bleek hij nog een wedstrijd te moeten judoën om de vijfde en zesde. Helaas belandde Nils in een houdgreep en eindigde als zesde. Jorn Besteman (- 30 kilo) kreeg zijn eerste wedstrijd gelijk een ippon tegen toen zijn oppo nent een mooie schouderworp inzette. Ook de tweede partij wist Jorn niet naar zich toe te trekken. Hiermee was het toernooi over voor Jorn. 's Middags kwamen de 'zwaardere' gewichten op de mat. Thijs Lesterhuis (-38 kilo) begon goed met twee fraaie winstpartij en. De derde partij werd helaas verlo ren. Toen Thijs de vierde partij verloor op een scheidsrechtersbeslissing (als er niet gescoord wordt wijst de scheids rechter een winnaar aan) was het toer nooi in principe over. Toch moest Thijs nog opdraven voor een partij om de vijfde en zesde. Jammer genoeg verloor hij deze nipt, zodat hij niet hoger kon reiken dan een zesde plaats. Beter af ging het Jasper Henselmans (-42 kilo) die zijn eerste driepartijen allemaal in zijn voordeel besliste met een vol ippon. De vierde partij kwam geen van beide judoka's tot scoren. De scheids rechter wees Jasper als winnaar aan. In de finale toonde Jasper weer zijn kracht en won overtuigend. Een mooie eerste plaats was het gevolg. Maarten de Haan (-42 kilo) begon ook sterk met twee gewonnen partijen op ippon. Daarna had Maarten geen geluk in zijn derde en vierde wedstrijd. Beiden werden net aan verloren. Toch moest Maarten nog de mat op voor een partij om de vijfde en zesde. Doordat Maarten deze won met tweemaal een waza ari kan hij vol gende week, samen met Jasper Henselmans, Dojo 't Loo vertegen woordigen bij de Noord-Hollandse kampioenschappen voor B-pupillen. HEILOO - In zijn radioprogramma Intermezzo had presentator Bob van Unnik als gast plaatsgenoot André Nieuwenhuis, een kenner en verzame laar van veel muziek, zoals platen, band jes en cd's. Op dinsdagavond 1 maart was Nieuwenhuis uitgenodigd voor een live uitzending. Deze avond stond in het teken van de onlangs op 94-jarige leeftijd overleden Amerikaans jazzmuzicus en bandleider Artie Shaw. Hij liet veel num mers van de door hem meegenomen cd's met de nodige toelichting de revue pas seren. Artie Shaw stond bekend als een perfectionist met de klarinet. Nieuwen huis schetste het leven van deze bijzon dere man. Dit was goed te horen in num mers als 'Begin the Beguin' (waar Shaw mee doorbrak). Maar ook het lyrische nummer 'Stardust' werd zo zuiver in de hogere regionen uitgevoerd. Shaw had een weergaloze techniek als klarinettist. Ook andere nummers waren voor de liefhebber om van te smullen. Net als Glen Miller was ook Artie Shaw tijdens de Wereldoorlog in militaire dienst als orkestleider en trad op voor de geleger de troepen in het gebied van de Stille Oceaan. Zijn privé-leven schetste Nieuwenhuis als zeer turbulent met de nodige huwelijken, één van deze was met de bekende filmster Ava Gardner. Daar Artie Shaw een perfectionist was en alles uitprobeerde werd het allemaal te veel voor hem en besloot hij op het toppunt van zijn kunnen er in de vijftiger jaren mee te stoppen. Nieuwenhuis zal zeker voor Streekradio Excellence nog een uitzending verzorgen en wel over de bekende Bennie Goodman en zijn orkest. Bijzondere opnames van Glenn Miller De uitzending met een compilatie van muziek door het orkest van Glenn Miller was voor de heer Bakker uit De Boog in Heiloo aanleiding contact op te nemen met de redactie van het programma 65+. Hij is namelijk, dankzij een oom in Canada, in het bezit van een album van vijf langspeelplaten uit 1955 met bijzon dere opnamen van de door Glenn Miller geleide Airforce Army Band. De num mers zijn oorspronkelijk op band opge nomen tijdens radioconcerten van NBC. In 1955 zijn ze via een speciale techniek overgebracht op langspeelplaten. Excellence 65+ producer Alfred Cahn heeft op basis van dit album een viertal uitzendingen gepland, waarvan de eerste plaats vindt op dinsdagavond 15 maart tussen 20.00 en 21.00 uur en de volgende twee weken later op 29 maart. Het laat zich bij 50 jaar oude platen niet vermij den, dat er af en toe een tikje of ander bijgeluid te horen is, terwijl tijdens de opnamen ook wel eens een kuchje of het geluid van een omvallende stoel is mee genomen. Voor liefhebbers is het echter smullen. REGIO - Kindje geboren? Een kraamcadeautje moet tegenwoordig aan veel eisen voldoen. Trendy, origi neel, persoonlijk én natuurlijk niet te duur. Lastig? Nee hoor, het leukste kraamcadeau maak je vanaf nu zelf. Bijna zelf dan. My-line speelt vanaf nu nog beter in op deze trends door de bezoekers van www.my-line.nl in vier eenvoudige stappen een schilde rijtje te laten samenstellen, mét naam. En stuk voor stuk handgeschilderd. Een blijvende blikvanger boven de commode, het bedje of als naambord je op de kamerdeur. Van cadeau tot onderneming Een schilderijtje voor het kindje van een vriendin van de eigenaresse van My-line (Mylène Oudejans, 26 jaar, geboren in Alkmaar) is snel uitge groeid tot een eigen bedrijf waar full time gewerkt wordt aan de ontwikke- ling en productie van schilderijtjes, nieuwe afbeeldingen, afzetkanalen én nu dus een geb°H vernieuwde en unieke website. De combinatie tussen aansprekende tekeningen, vrolijke kleuren en een aantrekkelijke prijs 19,50) voor een handgemaakt schilderijtje met naam dat precies door de brievenbus past zijn de succesfactoren. Maar welke kleuren passen nou het leukste bij het kamertje? Ook dat is vanaf nu kinderspel. Met een uniek systeem waarmee zowel particuliere als zake lijke klanten in vier eenvoudige stap pen online hun persoonlijke schilde rijtje kunnen samenstellen. Kijk voor alle informatie op www.my-line.nl. BROEK OP LANGEDIJK - Omdat een vaarbewijs net zo belangrijk is als een rijbewijs, gaat Bijvoet Boat Pleasure dit voorjaar diverse cursus sen geven. GPS, Klein Vaarbewijs 1 en 2, Marifonie en Theorie Kust Navigatie zijn de belangrijkste cursus sen om veilig te kunnen varen. Als aanbieding krijgt u bij aankoop van een GPS-handheld kaartplotter van Lowrance een introductiecursus GPS cadeau van Bijvoet Boat Pleasure. Bijvoet Boat Pleasure is al 30 jaar een zeer actief orgaan in de watersport branche waarbij innovativiteit en diversiteit hoog in het vaandel staan. Omdat veiligheid voor alles gaat en dus ook geldt voor op het water, gaat Bijvoet Boat Pleasure in samenwer king met Hoevers Maritiem cursussen ge ven.Bijna uitzonderlijk is dat de cursussen (behalve de introductiecur sus GPS) over meerdere dagen ver spreid worden, waar andere instanties versnelde cursussen geven die een dag duren. Onder het mom 'Een rij bewijs haal je ook niet in één dag', duren de cursussen meerdere dagen, zodat er uitgebreid op de materie kan worden ingegaan. De cursussen wor den in klein groepsverband bij Bijvoet Boat Pleasure aan huis gege ven, zodat er meer kan worden inge gaan op vragen, opmerkingen en dis cussies. Ook kunnen alle vragen dan direct in de praktijk uitgelegd en toe gelicht worden. Hoevers Maritiem heeft ruime ervaringen in het lesge ven van vaarcursussen in Nederland. Noord-Holland heeft echter bijna geen mogelijkheid tot meerdaagse vaarcursussen en daar wilden Hoevers Maritiem in samenwerking met Bijvoet Boat Pleasure graag ver andering in brengen. Naast de gratis GPS cursus komt er binnenkort ook een grote Marifonie-actie. Dit om heel duidelijk te maken dat veiligheid op het water minstens zo belangrijk is als op de weg. De cursussen gaan dit voorjaar nog van start. Voor meer informatie kunt u bellen naar 0226- 340660, of raadpleeg de website www.bijvoetboatpleasure.nl. Van skelter tot skootmobiel en alles wat daartussen zit HEILOO - Op vrijdag 11 en zaterdag 12 maart verhuizen de drie rijwiel handelaren uit Heiloo met de aller mooiste fietsen naar Winkelhof 't Loo. Op drie pleinen kunt u kennis maken met Vlaar Tweewielers (met Batavus fietsen en skelters), Bosman Tweewielers (met Gazelle fietsen en electrische fietsen) en Fietsenhandel Boersen (met scootmobielen, Koga Myata en Gazelle). Ook is het mogelijk een proef rondje te fietsen rondom Winkelhof 't Loo. Ook aan de kinderen is ruimschoots gedacht. Op het plein (buiten) aan de Herenweg wordt een skelterparcours uitgezet waarop de kinderen naar hartelust de Berg skelter kunnen uit proberen. Kinderen kunnen hun kleurplaten voor de tekenwedstrijd in 't Loo inleveren. Hoofdprijs van deze wedstrijd is een kinderfiets. Aan een andere prijsvraag met als hoofdprijs een Batavus fiets, kan ter plaatse in 't Loo worden meegedaan. Antwoord moet worden gegeven op de volgende vraag: uit hoeveel onderdelen bestaat een Batavus? André Boersen over het evenement: „Het is de eerste keer dat er zoiets wordt gehouden. Wij zijn hier erg enthousiast over en als het aanslaat willen we zeker één keer per jaar dit evenement terug laten komen." Sparta Ion elektrische fiets Sparta Ion is de best verkochte elek trische fiets van Nederland. Echt ont spannen begint met een Sparta elek trische fiets. U fietst gewoon zoals altijd, terwijl het elektrische motortje uw trapbeweging versterkt. Zodat fietsen gemakkelijker, ontspannender en leuker wordt. Zeker heuvelop waarts, bij tegenwind of met bepak king. Óf u nu in de stad fietst of een fietstocht maakt in de natuur. De Sparta Ion is zeer mooi van vormge ving, dit komt ook omdat de accu in het frame van de fiets is verwerkt, al met al een zeer fraai, lichtlopende fiets. Tijdens de expositie in 't Loo is het mogelijk om de Sparta Ion te pro beren. Fietsdief-expert De bekende nationale 'Fietsdief van de Fietsersbond zal komende zater dagmiddag 12 maart tussen 13.00 en 16.00 uur aanwezig zijn op het Fietsweekend in winkelcentrum 't Loo. De Fietsdief-expert is een initia tief van de Fietsersbond, en hij zal duidelijk uitleggen welke fietsen makkelijker en welke moeilijker te stelen zijn. Doel is dat iedereen zijn fiets beter leert beveiligen, zodat het totaal aantal fietsen dat per jaar wordt gestolen in Nederland (800.000) drastisch wordt vermin derd. In Heiloo worden per jaar gemiddeld 300 fietsen gestolen, voor namelijk bij het station en de winkel centra. Dit aantal is in Heiloo aan het afnemen, onder andere door de goede, nieuwe fietsstallingen bij het station. Deze fietsstallingen zijn voornamelijk mogelijk geworden door acties van de Fietsersbond op nationaal, politiek niveau, zodat de overheid geld vrijmaakte om deze stallingen te realiseren. De 'Fietsdief zal aanwezig zijn bij de Fietsersbond- kraam op 't Loo. Hier zal tevens andere nuttige fietsinformatie te ver krijgen zijn, zoals evaluatie van fiets- milieu Heiloo en testuitslagen van onder andere fietssloten, fietspom- pjes, kinderkarren enzovoort. De bemanningsstijden van de fietsers- bondkraam zijn vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot en met 16.00 uur. Verkeersorganisatie 3VO Verkeersorganisatie 3VO bemant ook een stand in het Winkelcentrum. Iedereen kan daar op een grote plat tegrond aangeven waar gevaarlijke situaties ontstaan. 3VO geeft deze bevindingen door aan de gemeente Heiloo. 3VO deelt verder folders uit over het verkeer en probeert nieuwe leden te werven voor de organisatie. Wereldrijst, te zien op vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 maart. HEILOO - Stichting De Brug uit Alkmaar en Falkland Toneel uit Heiloo hebben de handen ineengeslagen en gaan samen het stuk Wereldrijst op de planken brengen. Het stuk is op vrijdag 11, zaterdag 12, en zondag 13 maart te zien in theater de Beun, en is geschre ven door Elles Pleijter. De regie is in handen gegeven van Karim Traidia die zijn sporen al in de TV wereld heeft verdiend. Het verhaal: Ditz, Merel en Jelte zijn Nederlandse kinderen met Nederlandse ouders en wonen in een Nederlands huis in een Nederlandse stad, namelijk Alkmaar. Hun ouders hebben het maar druk met werken en er is niet veel tijd om iets leuks te doen met de kinderen. Ditz, Merel en Jelte vinden hun vader en moeder zelfs een beetje gestresst. Een speciale steen, die alleen in China te vinden is, kan ervoor zorgen dat ze weer wat relaxed worden. Daarom besluiten de kinderen naar China te gaan om deze jade-toversteen te zoeken. Na geheim overleg, beden ken ze een geweldig plan. Entree: 3,- donateurs 1,50. Kaartverkoop start 25 februari bij de volgende voorverkoopadressen: Reis bureau World of TUI (Raadhuisweg), Boekhandel De Schrijverij (Stations centrum), Sigarenmagazijn 't Hoekje (winkelcentrum 't Hoekstuk), Cl000 (Ypestein) en Theater De Beun, maan dag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Voor reserveringen: Edith Otto tel: 072-5334355. Meer informatie: www.falklandtoneel.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8