Persoonsgegevens Gemeentelijke basisadministratie Ontwerpbestemmingsplannen Zandzoom en Zuiderloo ter inzage HEILOO UITKIJKPOST - 16 MAART 2005 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 65 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl In de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens (de officiële benaming voor de Nederlandse bevolldngsadministratie) zijn persoonsgegevens opgenomen van iedereen die binnen de gemeente woonachtig is. Het gaat hierbij niet alleen om uw adresgegevens, maar bijvoorbeeld ook om gegevens over een eventueel huwe lijk of geregistreerd partnerschap, uw nationaliteit, ouders en kinderen. Deze gegevens worden veelal automa tisch verstrekt aan vele overheidsinstellingen en enkele bijzon dere maatschappelijke instellingen, zoals pensioenfondsen, voor zover dat noodzakelijk is voor hun wettelijke taken. Deze instellingen, die automa tisch alle relevante wijzigingen in uw persoonsgegevens krijgen aangeleverd, baseren hun beslissingen vaak direct op de uit de basisadministratie verkregen informatie. Welke informatie aan deze instanties wordt verstrekt, wordt bepaald door het ministerie van Binnen landse Zaken en Koninkrijksrelaties. Verzoek tot geheimhouding De hiervoor bedoelde gegevensverstrek king voor publiekrechtelijke doeleinden kunt u niet voorkomen, omdat deze ver plicht is voorgeschreven. In enkele gevallen kunnen echter ook anderen vragen om de over u beschikbare gege vens in de basisadministratie aan hen te verstrekken. Voor deze verstrekkingen kunt u geheimhouding van uw gegevens verzoeken. Het gaat dan om verstrekkingen aan zogenoemde verplichte derden (zoals een curator of advocaat die een dagvaar ding aan uw adres wil uitbrengen), de stichting interkerkelijke ledenadminis tratie (die in beginsel voor alle kerkgenootschappen in Nederland zorg draagt voor het bijhouden van de ledenadministratie van die kerken) en aan zogenoemde vrije derden (niet-com- - ^iiii Raad en (raads)commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op 21 maart a.s. hoorzittingen voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de vol gende besluiten. 20.00 uur weigeren bouwvergunning appar tementencomplex aan Noordergeeststraat 9 20.30 uur terugvordering bijstand Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raad huisplein 1. De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter Inzage De stukken van de bovengenoemde zaken liggen, voor zover deze openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, mevrouw C.J. Klein Holte, afdeling Organisatie-ondersteuning. Buiten deze bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor meer informatie over het bovenstaande of over de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u contact opnemen met mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoonnummer (072) 535 66 45. flonumentencommissie woensdag 23 maart a.s. vergadert de Hei- ër Monumentencommissie. De vergadering denbaar en begint om 15.30 uur in de ^-kamer van het gemeentehuis. 1- O^ng 2. Me^ejjngen en ingekomen stukken 3. Noftj 2 februari 2005 4. Plan Mijenburg 5. Archer actuele ontwikkelingen 6. Open J^umentendag 7. Voortgang overige voorlichtingsaspecten 8. Rondvraag Meer informatie Voor meer informatie kunt u op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoon nummer (072) 535 67 55. Bouwen en wonen Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als om schreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te ver lenen voor het vergroten van de berging op het adres Baetenburg-135. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 17 maart tot 14 april a.s. voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellingsmo gelijkheid voor het vergroten van de woning op het adres Heerenweg 157. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij beho rende stukken vanaf donderdag 17 maart tot Kent u d,raadsleden van Heiloo? Elke twee wren gee/t een raadslid antwoord op enkele vragen. Elly Beens, iadslid voor het CDA 2. Wat is lastig ahet raadslidmaatschap Het komt wel eens vor dat er een advies gevraagd wordt over e>n onderwerp waar je nietzo goed in zit. Een vergade ring met veel agendapunten wil ook nog wel eens voorkomen. Omdat ik het belangrijk vind om tot een gedegen oordeel te komen, kost de voorbereiding in zo'n geval veel tijd. Onder voorbereiding versta ik het lezen van de stukken, het vragen om verduidelijking aan de ambtelijke organisatie, informeren bij instanties of inwoners die een relatie hebben met het onderwerp en het eigen fractie- merciële instellingen, zoals sport- en muziekverenigingen of particulieren). Bij de gemeente kunt u schriftelijk ver zoeken om aan de voornoemde instellingen geen gegevens over u uit de basis administratie te verstrekken. Nadat de gemeente uw verzoek heeft verwerkt ontvangt u daarvan een beves tiging. Het is van groot belang dat de over u in de basisadministratie opgenomen gege vens juist en actueel zijn. Twijfelt u daaraan, neemt u dan contact op met de afdeling burgerzaken van de gemeente. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. 3 april a.s. ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Het Zevenhuizen 10, reg.nr. 2005/0042 plaatsen van een berging garage/schuur ontvangstdatum: 7 maart 2005 Oosterzijweg 57, reg.nr. 2005/0054 bouwen van een woning ontvangstdatum: 4 maart 2005 Zeeweg 28, reg.nr. 2004/0408 veranderen van een woning ontvangstdatum: 9 maart 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Butterlaan 20, reg.nr. 2004/0420 vergroten van een woning (erker en dakkapel) verzending: 8 maart 2005 Slimpad 24, reg.nr. 2004/0423 vergroten van een woning verzending: 8 maart 2005 overleg. Bij een dergelijke voorbereiding blijft er niet veel tijd over voor andere zaken. Ter wijl het juist zo belangrijk is datje mensen ontmoet en spreekt. 2. Wat doet u om burgers te betrekken bij de lokale politiek? Samen met mijn collega's binnen CDA-Heiloo werk ik mee bij het organiseren en uitvoeren van diverse initiatieven, zoals een jongeren- gespreksgroep, thema-avonden en de tweemaandelijkse fietsronde. Belangstelling Vanaf donderdag 17 maart 2005 liggen gedurende vier weken de ontwerpbestem mingsplannen Zandzoom en Zuiderloo ter inzage. De plannen kunnen worden ingezien bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. 's Middags kunt u terecht na afspraak, telefoonnummer (072) 535 67 54. Ook kunt u gedurende de openings- tijden terecht in de openbare bibliotheek aan de Westerweg 250. Meer informatie Meer informatie over de ontwerp bestemmingsplannen kunt u vinden in de artikelen elders op deze pagina. Verder kunt u contact opnemen met de heer M.P. Stijkel, (072) 535 67 54 of kunt u kijken op de website van de gemeente www.heiloo.nl Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het bouw-of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedei send belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffie recht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Wet voorkeursrecht gemeenten Zandzoom Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken ter voldoening aan het bepaalde in de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat zij op 8 maart 2005 hebben besloten de gemeenteraad voor te stellen om percelen grond aan te wijzen op basis van artikel 2 Wvg als gronden waarop de artikelen 10-24, 26 en 27 van de Wvg van toepassing zijn. Op 8 maart 2005 hebben wij tevens besloten om, gelijktijdig met de publicatie van de ter visie legging van het ontwerpbestemmings- plan 'Zandzoom', ons hiervoor omschreven besluit te publiceren in de Staatscourant ter verkrijging van het rechtsgevolg ex artikel 2 Wvg. De betreffende percelen zijn gelegen in het gebied dat globaal begrensd wordt door de Vennewatersweg, de Oosterzijweg, de zuide lijke gemeentegrens en het open gebied ten westen van Heiloo. Ter inzage Het besluit van burgemeester en wethouders, de bijbehorende kadastrale kaart met daarop van de inwoners voor de totale gemeentelijke politiek is redelijk zeldzaam; meestal toont men pas interesse wanneer een onderwerp hen rechtstreeks aangaat. Met dit gegeven moetje dus aan de slag. Het landelijke CDA heeft de maand april uitgeroepen tot de Maand van de Dialoog. Hierbij willen wij aan haken door de dialoog aan te gaan met inwoners van Heiloo over onderwerpen die hen aan het hart gaan. Welke zaken gaan goed en wat moet er veranderd en verbeterd worden? de aangewezen percelen en de perceelslij st liggen kosteloos ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie 'Bouwen en wonen', Raadhuisplein 1 te Heiloo, geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Desgewenst kunt u voor het raad plegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken (072) 535 67 50. De stukken kunnen ook worden geraadpleegd bij de dienst voor het Kadaster en de Openbare Registers (Rogier van de Weydestraat 6 te Alkmaar). De eigenaren en zakelijk gerechtigden met betrekking tot de aangewezen percelen ontvangen afzonderlijk bericht. Inwerkingtreding Het voorstel van burgemeester en wethou ders treedt in werking één dag na de datum van publicatie in de Staatscourant. Het voorstel houdt in dat de eigenaren en zakelijk gerechtigden van de aangewezen percelen, wanneer deze de percelen respectie velijk erop gevestigde beperkte zakelijke rechten wensen te vervreemden, deze eerst aan de gemeente Heiloo te koop dienen aan te bieden. De aanwijzing loopt vooruit op de vaststel ling van het bestemmingsplan 'Zandzoom' en geldt voor de duur van vijf maanden, tenzij dit besluit binnen deze termijn wordt ver vangen door een besluit van de gemeenteraad ex artikel 2 van de Wvg op grond van de vaststelling van een bestem mingsplan. Als de gemeenteraad een dergelijk besluit niet binnen deze termijn heeft genomen dient het besluit vervallen te worden verklaard. Het voorstel van burgemeester en wethou ders wordt op grond van artikel 9 Wvg aangemerkt als een besluit, zodat daartegen ingevolge de Algemene wet bestuursrecht (Awb) bezwaar en beroep open staat. Bezwaar Ingevolge de Awb kunnen belanghebbenden binnen een termijn van zes weken, ingaande op 17 maart 2005, tegen het besluit van bur gemeester en wethouders gemotiveerd bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet worden onderte kend en moet tenminste bevatten: de naam en het adres van de indiener de dagtekening een omschrijving van het besluit waar- 3. Wat is uw favoriete plek in Heiloo? Er zijn meer favoriete plekken wat mij betreft; elk horend bij een jaargetijde. Vooral wanneer het gesneeuwd heeft (en dat was gelukkig weer eens het geval) is de slede heuvel aan het Maalwater een prachtige plek om te bezoeken. Het uitzicht vanaf deze heuvel, met of zonder sneeuw, op de wipwa- termolen en het weidse landschap is altijd prachtig. Op dinsdag 8 maart stemden inwoners van Heiloo over de toekomst van het dorp. De volgende en laatste bijeenkomst is op donderdagmiddag 17 maart. Aanmelden kan nog Telefoonnummer 072-535 6646. tegen het bezwaar is gericht de gronden van bezwaar Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien belangheb benden een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen zij in spoedeisende gevallen een ver zoek om een voorlopige voorziening indienen bij de President van de arrondissementsrecht bank te Alkmaar, Kruseman van Eltenweg 2, 1817 BV Alkmaar. Binnen vijf maanden dient de gemeenteraad het voorkeursrecht definitief te vestigen op grond van artikel 2 Wvg in verband met de vaststelling van het bestemmingsplan. In het kader van een zorgvuldige voorbereiding van het door de raad te nemen besluit tot aanwij zing van gronden, worden belanghebbenden, gelet op artikel 4:8 van de Awb, in de gelegen heid gesteld om vóór 14 april 2005 hun zienswijzen schriftelijk of mondeling naar voren te brengen ten aanzien van het raads voorstel. Voor het mondeling naar voren brengen van zienswijzen kunnen belanghebbenden telefo nisch een afspraak maken onder telefoonnummer (072) 535 67 34. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de gemeenteraad onder bovenge noemd adres. Vervallen verklaring Bij hun besluit van 8 maart 2005 hebben bur gemeester en wethouders tevens besloten het besluit van 2 september 2002, waarvan de werkingsduur is verlengd bij besluit van 5 juli 2004 in te trekken met ingang van de dag na de dag, waarop hun besluit van 8 maart 2005 rechtskracht verkrijgt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw E. Zaadnoordijk van Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 Zienswijzen (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4