i Minimabeleid 't Beestenboetjegaat weer open Boomfeestdag in Heiloo v Gewijzigde openingstijden i ■- f r UITKIJKPOST - 23 MAART 2005 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Ook in 2005 is het gemeentelijk minimabeleid van de gemeente Heiloo van kracht. Op grond van dit beleid kan onder bepaalde voorwaarden een bijdrage worden ver strekt voor gemeentelijke heffingen en maatschappelijke participatie. Daarnaast leunt u mogelijk in aanmerking komen voor een langdurigheidstoeslag. Mensen die in 2004 een bijdrage in het kader van het gemeentelijk minimabeleid hebben ont vangen, krijgen ook dit jaar het aanvraagformulier thuis gestuurd. Voor inwoners van Heiloo met een inkomen op of rond het minimumniveau, zelfstandig wonend in een woning, is het mogelijk een aanvraag in te dienen voor een bijdrage in gemeentelijke heffingen. Ook bestaan er vergoedingsregelingen voor maatschappelijke participatie, zoals lidmaatschap van een (sport)vereniging of de bibliotheek. Sinds vorig jaar is er een zogenaamde 'langdurigheidstoeslag'. Mensen tussen 23 en 65 jaar die minstens vijf jaar ononderbroken aangewezen zijn geweest op een uitkering op bijstands niveau, kunnen onder voorwaarden jaarlijks een aanvraag indienen voor een aanvullende toeslag. Wilt u meer informatie over de vergoe dingsmogelijkheden, dan vindt u een uitgebreid artikel in de rubriek Welzijn op pagina 6. Meer informatie Wilt u meer informatie of wilt u een afspraak maken dan kunt u op maandag, dinsdag en donderdag tussen 9.00 en 12.00 uur contact opnemen met mevrouw Leferink van de afdeling Wel zijn, telefoonnummer (072) 535 67 04. U kunt ook terecht bij de balie Werk, Inkomen en Zorg in de hal van het gemeentehuis. Openingstijden maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Dit jaar wordt de boomfeestdag in Heiloo gehouden op woensdag 30 maart a.s. Dit is afwijkend van de nationale boomfeestdag die de Stichting Nationale Boom feestdag in samenwerking met Staatsbosbeheer al op 16 maart 2005 hield. Het is al weer de 49e Boomfeestdag. Het thema is dit jaar 'Bomen en Dieren'. Voor Heiloo organiseert de afdeling Beheer Openbare Ruimte in samenwer king met de Werkgroep Natuur- en Milieueducatie een boomfeestdag op één locatie in Heiloo. Ongeveer 24 leer lingen van groep 3/4 van OBS De Springschans Oost planten op 30 maart tussen 10.30 uur en 11.30 uur 15 bomen in de wijk Oost aan de Laan van Zeeman. De leerlingen planten onder begeleiding van de groenmedewerkers van de afde ling Beheer Openbare Ruimte, de leer kracht en de secretaris van de Werkgroep Natuur- en Milieueducatie platanen met de officiële naam Platanus Orientalis variëteit Cuneata. De leerlingen ontvangen na afloop een kleine attentie van de Werkgroep Natuur- en Milieueducatie. Op vrijdag 25 maart 2005 opent 't Bees- tenboetje in het gemeentebos aan de Tér Coulsterlaan voor het eerst dit seizoen haar deuren. Deze dag staat in het teken van Pasen en de lente. Tussen 11.00 en 16.00 uur zijn alle kinderen van harte welkom om te kleuren, te knutselen en natuurlijk de konijnen en de cavia's te aaien en te knuffelen. Alles wat de kin deren willen weten over hoe je de dieren moet verzorgen, eten moet geven en hoe de dieren leven, kunnen ze aan de vrijwilligers en de beheerder vragen. Komt allen I Elke woensdagmiddag open Vanaf woensdag 6 april 2005 is t Bees- tenboetje elke woensdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur geopend. Ook op deze middagen kunnen de kinderen allerlei dieren aaien en knuffelen. De beheerder en de vrijwilligers zijn dan ook aanwezig om vragen te beant woorden over het verzorgen van de dieren, het eten geven, etc. Ie en de 3e zaterdagochtend van de maand open Met ingang van zaterdag 2 april 2005 is 't Beestenboetje twee keer per maand op zaterdagochtend open, steeds de eerste en de derde zaterdag van de maand van 10.00 tot 12.30 uur. WÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊlÊÊÊIIIlÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊKIÊlÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊKÊÊÊÊÊÊlÊIÊiÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊlÊÊÊÊÊÊÊIKÊÊ Raad en (raads) commissies Welstandscommissie Op dinsdag 29 maart a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeente huis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 14 maart 2005 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - Butterlaan 20, vergroten woning - De Laghe Weijdt 10, vergroten woning - Heerenweg 183, vergroten woning - Holleweg 19, vergroten bedrijfsruimte met kantoorruimte - Slimpad 14, vergroten woning - Stationsweg 41, vergroten woning 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn, op donderdag 24 maart a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer(072) 535 66 66. Bouwen en wonen Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Westerweg 174. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de bijbehorende stukken ter inzage vanaf donderdag 24 maart tot 7 april 2005 ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ontvangen bouwaanvraag Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvraag om een bouwvergunning is ont vangen. Op de Wieken 8, reg.nr. 2005/0039 plaatsen dakkapel voorzijde ontvangstdatüm: 15 maart 2005 Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Het Zevenhuizen 10, reg.nr. 2005/0042 plaatsen berging garage/schuur verzending: 15 maart 2005 Westerweg 261, reg.nr. 2005/0012 plaatsen bedrijfsgebouw (tijdelijke verkoopruimte) verzending: 15 maart 2005 Westerweg 83 A, reg.nr. 2004/0250 ged. vergroten berging (opslagruimte) verzending: 15 maart 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen zes weken na Voor het afvoeren van grof huis- en tuinafval zie artikel in de rubriek Afval en milieu Kent u de raadsleden van Heiloo? Elke twee weken geeft een raadslid antwoord op enkele vragen. Anne Brouwer, raadslid voor Heiloo-2000 Wat heeft u bewogen om raadslid te worden Ik heb altijd interesse gehad voor de politiek. Ik werd echter 50 jaar geleden mid denstander. (Voor de oudere lezers nog wel bekend ging ik door het leven als DROKA UW DROGIST I met collega's als de gezusters de Wolff, Ruud Bakhuizen, Ranzijn en de nog steeds actieve Jef Letschert). Toentertijd bleef je als midden stander meestal neutraal. Toen drie jaar geleden mijn badmintonvriend (van Het Ven- newater natuurlijk) Tijmen Valkering mij vroeg om Heiloo-2000 te komen ondersteunen en op de verkiezingslijst mijn naam te laten plaatsen, heb ik even bedenktijd gevraagd. Welaan, ik heb toegehapt om op oudere leeftijd een nieuwe uitdaging aan te gaan en heb er tot op heden gelukkig geen spijt van gehad. Ik kwam als nummer 13 op de lijst te staan op een niet verkiesbare plaats. Door allerlei omstandig heden kwam ik juli vorig jaar alsnog in aanmerking om plaats te nemen in de raad. verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het bouw-of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedei send belang kunt u, nadat u een bezwaar schrift heeft ingediend, tevens om een voorlo pige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschul digd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Verbouwplan paviljoen Cornelius Willibrordterrein (art. 19, lid 2 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmoge lijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, mede werking te verlenen aan het voorgenomen plan voor het oprichten (intern verbouwen) van 39 relatief kleine koopappartementen in het Rijksmonument Corneliuspaviljoen op het Willibrordterrein aan de Kennemerstraatweg 464. Het plan betreft kleine tweekamer appartementen voor startende kopers en een aantal royalere appartementen. Aan dit soort woningen is voor deze doelgroep binnen de gemeente Heiloo een enorm tekort. Het plan voldoet aan het vastgestelde Beleidsplan Wonen 2001. In het bestemmingsplan 'Zuid- Oost I' hebben de gronden op het Willibrordcomplex de bestemming 'Medische voorzieningen'. Het voorgenomen verbou wingsplan is hiermee niet in overeenstemming, omdat deze gronden bestemd zijn voor een psychiatrisch zieken huis met dé daarbij behorende gebouwen, dienstwoningen en andere gebouwen. Mede- Wat is leuk aan raadslid zijn Het is zeker een uitdaging geworden om als een 'goed' raadslid te functioneren. Het vraagt bijzonder veel tijd. Ik heb nog nooit zoveel gelezen als dit jaar. Helaas zit er nooit een leuke detective tussen, maar wie weet? Intussen voel ik me als 'junior' raadslid hele maal thuis in het gemeentehuis. Ik ben door mijn collega raadsleden en ook het college van B8iW prettig ontvangen. Ondanks de soms ver schillende inzichten in bepaalde zaken, voel ik Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op vrijdag 25 maart en maandag 28 maart a.s. gesloten. Zie voor de wijzigingen in de ophaaldata van de afvalemmers de rubriek Reinigingsdienst elders op deze pagina. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is op zaterdag 26 maart a.s. wel geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling van de Publieksbalie is op maandag 4 april a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur. werking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingspro cedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de bijbe horende stukken vanaf donderdag 24 maart tot 21 april 2005 ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 17 maart 2005 Geboorten Zoë, d.v. S.Janssen en J. Bruijne; Sierra M., d.v. E.T.M. Keil en L.H. Verbeek Elders geboren Sanne, d.v. J. van Twuijver en K.M. van der Werf; Cas, z.v. R.C.J. Schigt en S. Kolthof; Jesse, z.v. R.C.J. Schigt en S. Kolthof; Lilly, d.v. F.C.B. Wissink en I.L.A. Cortie; Matthijs A., z.v. J. Roest en A.C.F. van Holten; Esmée A., d.v. R.C.J. Mul en N.M. Pepping; Jasmijn M., d.v. R.C.J. Mul en N.M. Pepping; Maurits C., z.v. J.M.C. Stoop en M. Bronsgeest; Annabel M., d.v. J.A.M. Buiter en E. Kok Huwelijksaangiften R. van der Zee en A. Noordzij Huwelijken C.D. Zegwaard en S.C. de Jonge Overleden J. Brandsma; A.R. de Krijger wv Schaap Elders overleden J. Stil; A. Sepp wv Keijzer; G.A.B. Engeln; D.A. Donker; H.C.J.L. Croon; C.M. van der Meij ev Zuiderduin Reinigingsdienst Wijziging legen rolemmers De grijze rolemmers die op Goede Vrijdag vrijdag 25 maart a.s. zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 24 maart a.s. geleegd. De groene rolemmers die op Tweede Paasdag maandag 28 maart a.s. zouden worden geleegd, worden op donderdag 31 maart a.s. geleegd. Grof huisafval Op donderdag 24 maart, maandag 28 maart en donderdag 31 maart a.s. wordt géén grof huisafval opgehaald. Belangrijk U wordt verzocht üw rolemmer vóór 07.30 uur buiten te zetten en op de inhaaldagen tot na 16.00 uur te laten staan. De rolemmers kunnen op deze dagen namelijk later dan 16.00 uur geleegd worden. I x Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Lees verder op pagina 6 L -T Belanarijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) toch dat ik werk in een team dat het beste voor heeft met de belangen van de gemeente en haar inwoners. Wat is uw favoriete plek in Heiloo en waarom? Gelukkig hebben we heel veel mooie plekjes in ons dorp. Velen zijn er reeds vermeld, ik houd het o'p de Groenelaan. Sinds de gedeeltelijke afslui ting een belangrijke verkeersader geworden voor het fietsverkeer. Kinderen spelen weer in de straat, mooier kan toch niet? contact fcfjK» rir.M.uo OPENINGSTIJDEN AFVALBRENGPLAATS ma t/m vrij zaterdag 08.00-16.00 u 09.00-12.00 u legitimatie verplicht betreden op eigen risico

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4