Scoutingsdag in 't Loo Geweldige paassfeer in de Amberhof mféMrde BESTE BIJVERDIENSTE? La Strada Keer op Keer ondersteunt goede doel RoParun Team Heiloo Stichting krijgt nieuwe rolstoelbus met cruisecontrol MEMPHIS Limmen PAAS- GEDOE TUMI TOE Winnares Fietstweedaagse Winkelhof 't Loo BRIEVEN www.vanderborden.n OP ZOEK NAAR DE www.vanderborden.nl mededeling O BORDEN met een U2 SPECIAL INGEZONDEN Papiercontainer Yennewater Volkstuinen: een vervolg Open dag Benedictusschool Ypedisco Beat/FM: voorheen Streekradio Excellence Jaarvergadering Oud Heiloo Een kijkje in het kippenhok (foto: MSP vrijdag 25 maart Klaverjasdrive Aanvang 20.00 uur Zondag le paasdag Aanvang 21.00 uur Vrij entree Heerenweg 138B TEL 072-532 19 33 KLAAR MET DAT KOM DAN LEKKER NAAR o uu Wegens interne omstandigheden vervalt vanaf 1 april 2005 het INLOOPSPREEKUUR van gastouderbureau Humanitas regio Heiloo. Voor alle informatie kunt u ons natuurlijk blijven bellen! Uiteraard is het mogelijk dan een afspraak te maken bij u thuis. GOB Humanitas regio Heiloo Belgiëlaan 63f, 2034 AW Haarlem tel 023-5400959 BEGIN EEN KRANTENWIJK I Word OCHTENDBEZORGER van Algemeen Dagblad, Trouw en de Volkskrant of MIDDAGBEZORGER van NRC Handelsblad en Het Parool. DE VERDIENSTEN ZIJN UITSTEKEND! Plus elke dag een gratis krant, een gratis regen pak, en bij goede bezorging: een EXTRA BONUS. Ben je 15 jaar of ouder dan kun je in Heiloo aan de slag! BRlanastellina? Reaaeer dan snel! surf naar www.koplopers.nl of bel gratis 0800 0230 351 I HUMANITAS zaterdag 26 maart, aanvang 21.00 uur HUMANITAS Het GASTOUDERBUREAU van de Stichting HUMANITAS Heiloo is op zoek naar een lieve GASTOUDER voor de opvang van een baby-meisje, eind mei 2005. De opvang is nodig: de ene week drie dagen (ma-di-do) en de andere week vier dagen (ma-di-do-vr). De tijden zijn van 08.00-18.00 uur. De ouders wonen in Bergen, maar bepreek- baar zijn alle mogelijkheden in plaatsen die lig gen tussen Bergen en Haarlem (A9). Heiloo is dus een goede optie. Lijkt het u leuk dit kindje te gaan opvangen, tegen een ruime vergoeding, bel ons voor alle informatie!! Ook als u op andere dagen beschikbaar bent zijn er mogelijkheden. G0B Humanitas regio Heiloo Belgiëlaan 631, 2034 AW Haarlem tel 023-5400959 UITKIJKPOST - 23 MAART 2005 - PAGINA 8 Iedereen kan weer kopen/huren 't Komt in de bus met Koplopers! J /D VAN DER 'Prettig wonen in het groen' mag dan de slogan zijn van Heiloo, aan de gebrui kers van de papier-, glas- en kledingcon- tainers bij het sportcomplex aan het Vennewater is die niet besteed. Het is vaak een schandalige bende, nota bene veroorzaakt door mensen die klaarblij kelijk toch hart voor het milieu hebben, zou je zeggen, anders zouden ze het papier wel in hun grijze bak dumpen. Maar dat veronderstelde 'groene hart' blijkt een ernstige misvatting. Het papier puilt uit de container- die om de twee dagen geleegd wordt- omdat dozen niet kapot gemaakt worden en plastic en piepschuim en ander materi aal dat er niet in thuis hoort, toch in de papiercontainer belandt. Er wordt zon der nadenken papier en dergelijke inge gooid en wat wegwaait wordt vanzelf sprekend niet opgeruimd. Is de contai ner te vol, dan worden losse stapels kranten gewoon maar neergezet, in plaats van een dagje later te brengen. Met als gevolg dat (zeker bij storm) de parkeerplaats bezaaid ligt met papier. En als de poging om een fles in de glas bak te deponeren mislukt, dan blijven de scherven uiteraard liggen. Het schoonhouden van een en ander wordt gedaan door vrijwilligers van enkele scholen en omliggende sportverenigin gen. Vrijwilligers, die in hun vrije tijd de troep van mensen moeten opruimen die te beroerd zijn de kleine moeite te nemen om dat werk wat eenvoudiger te maken. Sterker nog, die je verdwaasd of geïrriteerd aankijken wanneer hen vriendelijk verzocht wordt wat verstan diger te werk te gaan als zij 'betrapt' worden, of je zelfs toebijten 'zeg, bekijk jij het een beetje'. 'Prettig wonen in het groen'? Laat iedereen die de containers gebruikt zorgen dat ons werk, dat wij ook in hun belang verrichten, 'prettig is om te doen'. S.E. Bijlsma-van der Hilst Heiloo Woensdag, 16 maart zullen de leden van de commissie Openbare Ruimte wel even verbaasd hebben opgekeken toen om acht uur de raadszaal volgestroomd was met tuinders. Zonder dat het punt op de agenda stond, maakte de Volkstuinvereniging Het Zevenhuizen gebruik van het recht om in te spreken over deze voor hun zo belangrijke kwestie. Het was hartverwarmend te zien en te horen hoe de heer Kuyper in een gloedvol betoog duidelijk maakte waarom het volkstuinencomplex ge handhaafd diende te blijven. Namens de vereniging maakten de heer Duyn en de heer Bronkhorst aan de commissie dui delijk dat bij een volkstuinencomplex nimmer gesproken kan worden van een inbreilocatie, maar dat het volkstuinen complex Het Zevenhuizen deel uit maakt van recreatieplan Het Venne water, waar ook toe behoren: de voet balvelden, de hockyvelden, het tennis- complex, de velden van Double Stars, het terrein van de Boscrossers alsmede het aangrenzende bungalowpark. Tevens werd de commissie nogmaals gewezen op het feit dat je voor 16 zoge naamde 'goedkope woningen' geen volkstuinencomplex gaat opofferen. Vervolgens werd duidelijk gemaakt dat een deel van de tuinders van de Hoge Weg onderdak kan krijgen op onze loca tie. Ook werd verwezen naar de motie van Groen Links en de eis van de heer Borst van het CDA te onderzoeken of de tuinders op eigen locatie gehand haafd kunnen worden. Tot slotte werd aan mevrouw Ris verzocht haar fractie genoten nog even te herinneren aan het feit dat het met name de PvdA is geweest die zich na de oorlog sterk heeft gemaakt voor het aanleggen en in stand houden van volkstuinen. Tuindersvrienden, jullie hebben aan de politiek massaal laten zien hoe belang rijk de tuin voor jullie is. Volkstuinvereniging Het Zevenhuizen, C. Vreeker (voorzitter), P. Bronkhorst (secretaris) HEILOO - De Stichting Rolstoelbus Heiloo en omstreken heeft op vrijdag 18 maart Rolstoelbus Heiloo een nieu we rolstoelbus gekregen. De wagen werd opgeleverd door garage Raik, ter vervanging van de zeven jaar oude rol stoelbus. De bus is voorzien van alle nieuwe snufjes, zoals een navigatie systeem, cruisecontrol, natuurlijk tele foon, maar het allerbelangrijkste: het nieuwste en beste systeem voor het vastzetten van de rolstoelen, want vei ligheid voor de cliënten gaat volgens de stichting voor alles. Van de 'Vrienden van het Trefpunt' kreeg het bestuur uit handen van de voorzitter, mevrouw Terrol, een cheque van 500,-. Het gebaar werd met instem ming begroet, want de rolstoelbus krijgt geen subsidie. Vanaf 5,- kan de Stichting nog donateurs gebruiken. Informatie over vervoer, ritprijzen of donatie, tel. 072-5333695. Foto: MSP HEILOO - Afgelopen zaterdag was het weer nationale scoutingdag. Op het marktplein bij t' Loo kon iedereen even langsgaan bij de leden van Scouting Rurik om te kijken wat scou ting precies inhoudt. Ondanks het slechte weer werd van deze mogelijk heid flink gebruik gemaakt. Kinderen konden leren knopen, met morsecode leren seinen en er kon een vers brood je gebakken worden boven een kamp vuurtje. De jeugdleden waren zelf ook aanwezig en deden zelf mee met alle activiteiten. Voor de ouders was er informatie te verkrijgen terwijl hun kinderen aan het spelen waren. Al met al was het een geslaagde dag, Scouting Rurik kon enige toekomstige leden bij schrijven en de kinderen hadden het naar hun zin. HEILOO - Op woensdagochtend 30 maart staan de deuren van de Benedictusschool open voor ouders en andere belangstellenden. In alle groe pen kunt u een kijkje nemen en van 10.45 tot 11.45 uur is er voor de peuters gelegenheid om te spelen in de kleuter klas. Adres: J.P. Hasebroekweg 21 in Heiloo. Meer informatie: www.benedictusschool.nl HEILOO - Vrijdag 25 maart is er weer een Ypedisco voor alle kinderen van de basisschool. Van 19.00 tot 20.30 uur in de Ypsalon aan de Hucht. Entree en consumpties 0.50. HEILOO - Ter verduidelijking van de aankondiging in de Uitkijkpost van woensdag 16 maart: er verandert niets aan de programmering. Ook de pro gramma's van Alfred Cahn en Bob van Unnik op de dinsdagavonden blijven bestaan, alleen de naam van de zender is veranderd. HEILOO - Op woensdag 6 april houdt de vereniging Oud Heiloo haar jaarver gadering. Om 19.30 uur wordt eerst het officiële gedeelte van de vergadering behandeld. Om 20.00 uur is er een lezing met dia's door de heer Rozenberg van de Vereniging Hendrick de Keyser.Hierbij zal in het bijonder aandacht worden geschonken aan Huize Nijenburg, dat door de Vereniging Hendrick de Keyser is verworven en zal worden gerestaureerd en beheerd. Leden, maar ook niet-leden worden uitgenodigd deze lezing bij te wonen. De lezing wordt gehouden in de grote zaal van het Ópen Huis in Winkelhof 't Loo. Boven een kampvuurtje kon een vers broodje gebakken worden, (fotoMSP) HEILOO - Zaterdag 26 maart staat bij de familie Onderwater aan de Vennewatersweg 24 in Heiloo de kippenschuur open. Kinderen mogen dan tussen de 300 loslopende kippen hun 'paaseitjes' rapen uit de legnesten. Al jaren worden er schar releieren bij de boerderij verkocht, maar nu met Pasen voor de deur, mag iedereen eens een kijkje nemen in de grote schuur. Ook de lammet jes, kleine geitjes en konijnen zijn een bezoekje waard. De tijden dat er in de schuur geke^ ken en geraapt kan worden zijn van 10.00 tot 12. 00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. HEILOO - De bewoners van de Amberhof in Heiloo hebben een paar gezellig drukke dagen gehad. Op vrijdag kwam een groep van de Benedictusschool palmpasen stok ken brengen. Afgelopen zaterdag zaten de bewo ners aan de koffie met lekkere hap jes toen zij bezoek kregen van ae paashazen van Stichting Ouderen werk Heiloo. De paashazen deelden eitjes en chocoladekuikens uit aan de bewo ners. Activiteitenbegeleidster Marjan speelde lente liedjes op de dwars fluit en de paashazen zongen erbij. Dusseldorperweg 56 - telefoon 072 5051313 7 dagen in de week OPEN vanaf 17.00 uur Café Bar Biljart LIVE JB'S mem tw Kennemerstraatweg 215, 1851 NA Heiloo Telefoon 072 533 08 60 HEILOO EGELENBURG 20 In het NHD van 19 maart wordt mel ding gemaakt van de nieuwe huis vestingsverordening per 1--5-2005 en warempel, alle discriminatie is ineens verdwenen. Er zijn nog wel wat spelre gels maar toch... iedereen kan weer een woning huren/kopen. Rest de vraag wat er nu gebeurt met de inschrijvingen van diegenen die zich in de jaren negentig al ingeschreven hadden en die nog steeds geen woning hebben? Begint de lijst voor hen weer opnieuw en moeten ze nu voor de tweede keer betalen om op de nieuwe lijst te komen? Men geeft er vooralsnog geen duidelijk antwoord op. Mijn ingezonden brief in deze krant van een aantal weken geleden heeft echter veel meer los gemaakt. Mijn hemel Heiloo, wat zijn er veel mensen die graag eens hun hart willen luchten in de hoop dat er iemand is die naar ze wil luisteren. Mensen die de politiek en de andere beleidsmakers op de een of andere manier spuugzat zijn. Beleidsmakers die heel veel tijd hebben besteed aan voor veel burgers onbelang rijke dingen zoals golfbaan, diftar en de overal opduikende onnodige verkeers drempels. Die een ouderencentrum bouwen waar ouderen uiteindelijk niet mogen dansen of zingen. Die al jaren achtereen niet voor de nodige woningen voor onze jeugd kunnen zorgen, maar er wel in no time in slagen een apparte mentencomplex voor een paar welge stelde ouderen uit de grond te stampen. Die zeggen sociaal te zijn maar dat uit sluitend doen over de rug van anderen. Die ten onrechte zeggen dat sociale woningbouw geld kost, maar die mijn simpele rekensommetje eerder in deze krant niet kunnen weerleggen. Er zit veel geld bij de inmens rijke 'sociale' woningstichting; 9 miljoen is slechts een heel klein percentage van hun maat schappelijk vermogen. Het niet bouwen in eigen gemeente legt bovendien extra druk op de woningprijzen; het gevolg is dat iedere burger meer betaalt aan WOZ belasting en minder aftrek geniet door een hogere huurwaarde. A.M.F. van Yelzen Heiloo HEILOO - Het RoParun Team Heiloo, GGN Richting Parijs, werd zaterdag 19 maart aangenaam verrast door Keer op Keer. Margriet Liefting overhandigde namens het bestuur van Keer op Keer een cheque van 3000,- aan Frans Endel die het RoParun Team vertegen woordigde. Beide organisaties zetten zich met behulp van velen vrijwilligers volledig in voor het goede doel. Keer op Keer doet dit door ingebrachte arti kelen te verkopen die als een kringloop via het pand aan de Oosterzij weer veel aftrek vinden bij heel veel mensen. De opbrengst hiervan wordt na een zorg vuldige afweging en controle aan meer dere organisaties geschonken die ver schillende goede doelen nastreven. RoParunTeam Heiloo, GGN Richting Parijs is hier er een van. Dit Team bestaat uit 22 vrijwilligers, waaronder acht topatleten die naast het inzamelen van zoveel mogelijk euro's voor de ter minale kankerpatiëntjes, in het pink sterweekend, zo snel mogelijk in esta fettevorm van Parijs naar Rotterdam gaan lopen.Vorig jaar werd 35.000,- voor dit doel door dit team ingezameld. Team Heiloo doet al voor het zevende jaar mee en strijdt ieder jaar weer mee voor een podiumplaats. Hoogtepunt tot op heden was een tweede plaats in 2003 met een eindtijd van 31.25 uur. HEILOO - Vrijdag 18 maart kreeg Madeion ten Hoope een splinternieu we fiets overhandigd door de net zo nieuwe voorzitter van de winkeliers vereniging van Winkelhof 't Loo. Madeion raadde tot op het laatste schroefje het juiste aantal onderdelen waaruit de fiets bestaat: 7302! Zij com bineerde de geboortedata van familie leden met elkaar en kwam zo aan het exacte getal. Honderden inzendingen werden in de bus gedeponeerd met uitslagen varië rend van 30 tot ruim 6000 onderdelen, met daartussen de onvoorstelbare uit slag van Madeion die het exacte aantal wist te raden. De promotiecommissie van Winkelhof 't Loo adviseert Madeion om met zo'n gelukkige hand van gokken vaak het Casino te bezoeken! Foto: MSP Kennemerstraatweg 386, 1851 BK Heiloo Telefoon (072) 535 10 00, Fax (072) 532 05 33 In ruim opgezette groene woonwijk gelegen royaal uitge bouwde tussenwoning met voor- en zonnige circa 13 meter diepe achtertuin op het zuiden. Ind.: entree, hal, modern toilet met fonteintje, royale uitgebouwde woonka mer met eikenhouten vloer, open haard, lichtkoepel en openslaande deuren naar de tuin, moderne open keuken v.v. div. inbouwapparatuur, bijkeuken met pantry en deur naar tuin. Verd.: overloop, 2 slaapkamers, waskamer, moderne badkamer v.v. ligbad, douche, dubbele wastafel met ombouw, designradiator en toilet. 2e Verd.: middels vaste trap bereikbare voorzolder met wastafel, cv-/berg- ruimte, 2 ruime slaapkamers beide voorzien van grote dakkapel. De woning is nagenoeg volledig geisoleerd en verkeert in zeer goede staat van onderhoud. Bijz.: bouw jaar: ca. 1966. Inhoud: ca. 400 m3. Woonopp.: ca. 145 m2. Opp.: 157 m2. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 319.000,= Kantoor Heiloo, tel.: 072-5351000 Md5l!lllUd:JVJML<F'L Op leuke locatie nabij NS-sation en dorpscentrum gelegen helft van dubbel woonhuis met royale vrijstaande stenen schuur (tevens geschikt als praktijk-, kantoor- of hobby ruimte), voor- en circa 20 meter diepe achtertuin met achterom. Ind.: entree, gang met trapkast, toilet, lichte doorzonwoonkamer (ca. 25 m2), dichte eenvoudige keu ken, badkamer (6,5 m2) voorzien van douche en wastafel. 1e Verd.: trapopgang met dakkapel, overloop, ruime voor slaapkamer (ca. 16 m2), 2 achterslaapkamers (resp. ca. 9 m2 en 6 m2) waarvan 1 met deur naar balkon. 2e Verd.: middels vaste trap bereikbare zolderverdieping met cv-opstelling, Velux dakvenster en bergruimte. De woning dient gemoderniseerd te worden. Bijz.: bouwjaar: 1935. Inhoud: ca. 340 m3. Woonopp.: ca. 105 m2. Opp.: 268 m2. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: 269.000 k.k. Kantoor Heiloo, tel.: 072-5351000 Deze op uitstekende locatie gelegen helft van een dubbel woonhuis met aangebouwde stenen garage beschikt over een fraai aangelegde besloten tuin met vijver gesitueerd op het zuidoosten. De ruime garage is inpandig bereik baar. Ind.: entree, hal, garderobe, toilet met fonteintje, ruime Z-vormige woonkamer (ca. 55m2) v.v. open haard, semi-open keuken met plavuizen vloer. Verd.: overloop, 3 slaapkamers (resp. ca. 19m2, 14m2 en 9m2), ruime bad kamer v.v. ligbad, douche, 2e toilet, dubbele wastafel en designradiator. Zolder: Via vaste trap bereikbare voorzol der met bergruimte, ruime 4e slaapkamer v.v. dakkapel (ca. 15m2), bergruimte metcv-unit. Bijz.: bouwjaar: 1973. Inhoud: ca. 500m3. Woonopp.: ca. 140m2. Opp.: 268m2. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 379.000,= k.k. Kantoor Heiloo, tel.: 072-5351000 sinds 1933

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8