Gemeente Heiloo genomineerd voor de 'Gouden Zwatelaar' HSV effectief in afronding edri krant Spannende taalstrijd bij Groot Trefpunt Dictee HOPMAN ÏSS Nieuws voor :lubs verenigingen Drie treffers Robert-Jan de Waard in doelpuntrijke derby eli APE L LA Dé Hypli&heek winkel BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN iSilil ST0FFENBEURS ALKMAAR ZONDAG 10 APRIL IJSHAL DE MEENT 1(072) 53510 00 Verse Hollandse kipfilet jf 00 c 00] Shoarmapakketc Gem. runder jq Schnitzels 4 voor Gebraden gehakt 4 001 Heerlijke room""^^B botercake 50 Waldkornbollen <j 50 5 stuks 1 Saucijzenbroodjes^ 00 f^rZS) Bakkerij Q m Kees Zoon Keurslagerij i i 1 Kees Burger f KI 30 MAART 2005 - 70e JAARGANG NO. 13 Voordelig kopieëren dat kan bij ons- Informeer naar de VOORDELIGE CONTRACTPRIJZEN Ook op internet:^^^?!'^^ 0- -M t1 m Stinzeplantenexcursie op Nijenburg Nicole Heerland bij Streekradio Excellence Jongen aangehouden na beledigen agent Getuigen gezocht mishandeling Platte Stenenbrug Jongen uit Heiloo mishandeld in Castricum Omdat ieder MAKELAARS ERA cc Gratis woningaanbod via e-mail op www.eravoormij.nl I era: I mm Bli kiloJ 150 gram voori per stuk Z* 2 voor 1 per stuk1 J:t v i Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo GÉBÏWWMOORN BOUWBEDRIJF Égmond- Binnen Telefoon 072-5061351 Veel krachtsverschil was er niet in de derby tussen Foresters en HSV. De ploeg van trainer Mare de Wilde ging echter veel beter om met de mogelijkheden, (fotoMSP) HEILOO - Zaterdagavond werd in het populaire TV-programma Kopspijkers van de VARA de gemeente Heiloo genomineerd voor een Gouden Zwatelaar. In Kopspijkers wordt iedere uitzending gezocht naar 'de Zwatelaar van de week.' Een 'zwatelaar' is vol gens het programma iemand die uit zijn nek kletst, iemand die met twee mon den praat, iemand die irritant is, een persoon die vervelend doet, dom is, of iemand die een grote fout of vergissing maakt. De zwatelaar wordt voorgedra gen door een kijker van het program ma. Incident In dit geval was dat Frank Schouten, eigenaar van de Kringloopwinkel Heiloo. Hij besloot tot zijn ludieke actie naar aanleiding van een incident op het terrein van de afvalbrengplaats aan het Rosendaal, twee weken gele den, waarvoor hij zelfs een uur lang in een politiecel heeft moeten doorbren gen. Schouten wilde op verzoek van een invalide plaatsgenoot een aantal meubelen afleveren bij beheer openba re ruimte. Aangezien Schouten de eige naar is van de Kringloopwinkel, kreeg hij geen toestemming om het afval te deponeren. Alleen particulieren mogen dit doen, bedrijven horen hun grof afval te deponeren bij GP Groot. Schouten toonde een briefje, waarmee hij toestemming kreeg van de invalide bewoner om de spullen weg te brengen, maar daar namen de ambtenaren van de gemeente Heiloo geen genoegen mee. Toen Schouten zich tegen deze beslissing verzette en het afval alsnog in een container dumpte, werd de poli tie gebeld. Later heeft de officier van justitie hem beboet voor het overtre den van vier milieuregels, kosten 78,54. Uitreiking Aan het einde van het seizoen wordt de Gouden Zwatelaar uit alle genomi neerden gekozen, en wordt deze uitge reikt door Jack Spijkerman. De gemeente Heiloo kan niet lachen om het optreden van Frank Schouten in Kopspijkers. Aldus een woordvoer ster van de gemeente: „We hebben als gemeente volgens de regels gehandeld. De heer Schouten mag als eigenaar van Kringloop Heiloo geen afval brengen naar de Afvalbrengplaats. Bedrijven moeten afval naar naar GP Groot in Alkmaar brengen. Bovendien moet iedereen die zich kunnen legitimeren als hij afval brengt naar de Afval brengplaats aan het Rosendaal." HEILOO - Veel krachtsverschil was er niet in de derby tussen Foresters en HSV. De ploeg van trainer Mare de Wilde ging echter veel beter om met de mogelijkheden en dus stond na afloop 2-4 op het scorebord met drie treffers van Robert-Jan de Waard. De oefenmeesters Edwin Veenstra van Foresters en Mare de Wilde van HSV wilden op Paasmaandag allebei dol graag voetballen. Scheidsrechter Oeldrich twijfelde, maar liet zich over halen door de trainers. Het veld bleef redelijk bespeelbaar, omdat regen tij dens de wedstrijd uitbleef. Doelpuntrijke wedstrijd Meer dan duizend mensen kwamen kij ken bij de Heilooër derby. De toe schouwers waren de laatste jaren niet verwend, maat kregen nu een doel puntrijke wedstrijd voorgeschoteld. Trainer Mare de Wilde was na afloop een gelukkig man: „We hebben een slechte fase gehad in de competitie, maar vandaag ging het gelukkig weer een stuk beter. Vooral aanvallend kon den we veel meer brengen. Normaal hebben we veel kansen nodig om te scoren en nu was bijna elke mogelijk heid raak. Dit is een mooie opsteker." Vier keer het nakijken Edwin Veenstra was minder te spreken. De coach van Foresters baalde vooral van de vele tegengoals. De normaal zo hechte defensie had vier keer het nakij ken. „Eigenlijk kreeg HSV niet veel kansen, maar bijna elke bal ging er in. In de tweede klasse zijn de meeste ploegen niet zo effectief, maar HSV was dat nu wel. Wij hebben veel kansen gehad, maar scoren niet. Bij een 2 grote mogelijkheden, maar het was zo'n wedstrijd waarbij de bal er gewoon niet in wil. Ons veldspel was best aardig, maar HSV kon na de voor sprong rustig achteruit leunen en ons het spel laten maken. Logisch, ik zou hetzelfde doen." Béide ploegen gelo ven nog in de nacompetitie. Foresters staat er goed voor in de derde periode en kan ook via de ranglijst nog een nacompetitieplek afdwingen. Edwin Veenstra: „We spelen nog vier wedstrij den en daarna moeten we gewoon bij de eerste drie staan, dan ben je verze kerd van nacompetitie." Foresters staat nu op de derde plaats met twee punten voorsprong op num mer vier Hellas Sport uit Zaandam. Mare de Wilde gelooft ook nog in de nacompetitie, maar dan moet alles wel meezitten. De ploeg staat op de zeven de plaats met zes punten minder dan Foresters. „Ik ben na deze wedstrijd positief over het restant van de compe titie en de nacompetitie is nog altijd haalbaar." Foresters - HSV 2-4. 1-0: Stevens. 1-1: Kraakman. 1-2: De Waard. 1-3: De Waard. 1-4: De Waard. 2-4: Kok. B In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. gehad, maar scoren niet. hij een z-4 a achterstand hadden we nog een paar Na een heftige strijd werd de derby verdiend gewonnen door HSV. (foto. MSP) HEILOO - Op 22 maart werd het Groot Trefpunt Dictee gehouden. In een drukbezet Trefpunt hadden twee generaties een interessante taalstrijd. De deelnemers waren 21 leerlingen van de eerste klas HAVO/VWO van het PCC tegen 20 volwassenen. De span ning was om te snijden tijdens het dic tee, en dit werd alleen nog maar erger zodra de dictees werden nagekeken. Zowel de leerlingen als de senioren hadden namelijk iets te bewijzen. De leerlingen dat het helemaal niet zo HEILOO - Op veel oude landgoederen wordt het voorjaar feestelijk begonnen door kleurige bloemen in het nog winterse bos. Zo ook op Nijenburg: het is een bekende plek om van voorjaars bloemen te genieten. Sneeuwklokjes, boerenkrokus, daslook en de arons kelk. Maar ook de aparte vingerhelm- bloem, vogelmelk en boshyacinth. Deze 'Stinzeplanten' zijn eigenlijk geen natuur, maar cultuur. En waar komt die naam eigenlijk vandaan? De gids weet er alles van en vertelt u over dit mode verschijnsel uit vroeger tijden. De wan deling start op zaterdag 9 april om 13.00 uur bij de fietsenstalling bij de Kattenberg. De excursie duurt onge veer twee uur en kost voor leden van Natuurmonumenten 4,- en voor niet- leden 7,-, kinderen 2,-. Verplicht aanmelden via de ledenservice van Natuurmonumenten: tel. 035-6559911. slecht gesteld is met het huidige onder wijs, en de senioren dat zij nog prima op de hoogte zijn van nieuwe woorden en de veranderde spellingregels. Gelukkig kon er in hetzelfde woord maar één fout worden gemaakt, dat gaf nog wat verlichting. Een deel van de 50- plussers was in het voordeel omdat zij de cursus nieuwe Nederlandse spelling had gevolgd bij de heer Buwalda. Daarbij waren veel problemen aan de orde geweest, zoals: streepjes, hoofdlet ters, een k of een c, enzovoorts. HEILOO - Dinsdag 5 april van 20.00 tot 21.00 uur is er weer een live-uitzending van het programma Intermezzo bij radio Excellence. Deze keer is Nicole Heerland te gast, voormalig redactrice van de Uitkijkpost. Nicöle emigreert binnenkort naar Zweden en zal presentator Bob van Unnik alles vertellen over de vorde ringen, haar verwachtingen en de motivatie om te emigreren. Natuurlijk zal het radio interview ook gaan over Nicóles carriere bij de Uitkijkpost, waar ze vier jaar lang redactrice is geweest. De uitzending is te ontvangen op 96.5 of via de ether op 106.3. Ook de spelling van d of dt was voor hen meestal geen probleem, voor de jeugd bleek dit iets anders te liggen. En is het nou leidraad of leiddraad? En hoe schrijf je woorden als minister-pre sident, Koninginnedag, Middeleeuwen, middeleeuwse, tv-debatten en profes sor De Vries? Nadat de jury de dictees had nagekeken en het werk vervolgens weer door een andere jury was gecon troleerd, bleken de leerlingen wat slechter te heben gepresteerd. Gelukkig hebben zij nog jaren de tijd om zich de Nederlandse taal eigen te maken... De absolute winnaar was de heer 'K.V' met slechts 4 fouten, terwijl J.R. van het PCC als beste leerling uit de bus kwam. In het kader van commu nicatie tussen de generaties was dit dic tee een erg leuke activiteit. HEILOO - Zaterdagmiddag 26 maart is een 17-jarige jongen uit Heiloo is op zaterdagmiddag aangehouden omdat hij een agent beledigde door zijn middelvinger naar hem op te steken. De jongen maakte deel uit van een groep jongeren die overlast veroor zaakte bij een winkelcentrum aan het Rosendaal. Toen de politie ter plaatse kwam, reden ze snel weg op brommers. De agent kwam later terug op een motor en kon de jongeren alsnog aan spreken op hun gedrag. De 17-jarige jongen krijgt een proces-verbaal. HEILOO - Een reis naar Australië, Nieuw-Zeeland, de Pacific of Zuidelijk Afrika maak je niet ieder jaar en daarom is een gedegen advies onontbeerlijk. Bij QAS holi days krijgt u dit advies. Mede-eige naar Pieter Sengers uit Heiloo en zijn compagnon Sven Dijkstra berei zen de verschillende landen een aan tal malen per jaar en zijn dus goed bekend met deze schitterende bestemmingen. QAS holidays is in 1991 begonnen als agent voor de Australische lucht vaartmaatschappij Qantas Airways. Zowel Pieter als Sven was destijds werkzaam voor deze maatschappij en zagen het als de ideale kans hun kennis van 'down under' om te zetten in een specialistische touroperator Pieter Sengers, ooit begonnen bij de Raobank in Heiloo, is van jongs af aan geïnfecteerd met het reisvirus. Toen hij dan ook, na een korte perio de werkzaam te zijn geweest bij de luchtvaartmaatschappij SriLankan, tijdens zijn werk voor de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas zowel Australië als Nieuw- Zeeland bezocht, was hij direct ver knocht aan deze landen. Inmiddels is QAS holidays uitgegroeid tot één van de grootste touroperators in Nederland. Regelmatig verzorgt QAS holidays landenpresentaties voor klanten van reisbureaus waarbij recentelijk presentaties in Heiloo, Limmen, Castricum en Alkmaar zijn gegeven. Het kantoor van QAS holidays is gevestigd in het centrum van Amsterdam aan de Vijzelgracht. Bij binnenkomst is direct duidelijk in welke bestemmingen deze tourope rator gespecialiseerd is. Zowel de kleuren (aardetinten) alsmede de inrichting (bureaustoelen met zebra print en aboriginal schilderijen) geven meteen het juiste vakantiege voel. Pieter Sengers: „Hoewel het merendeel van de reizen via reisbu reaus door het gehele land geboekt worden, bestaat er ook de mogelijk heid direct bij QAS holidays te boe ken, iedereen wordt deskundig te woord gestaan door een van de medewerkers die allen minimaal twee keer de bestemmingen bezocht hebben." Nadat Pieter meerdere vakanties in zuidelijk Afrika door bracht en genoot van dit veelzijdige land is het product met ingang van januari 2004 uitgebreid met Zuidelijk Afrika. Voor beide bestemmingen brengt QAS holidays een brochure uit die verkrijgbaar is bij elk reisbu reau. Afgelopen jaar is Pieter ook lid geworden van de Golf& Countryclub Heiloo en als gevolg daarvan is het product uitgebreid met schitterende golfreizen en resorts in zowel Zuid- Af rika als Australië en inmiddels zijn de eerste contacten gelegd met een aantal lederl om een golfreis naar Zuid-Afrika te organiseren. Buiten de twee brochures, beschikt QAS holidays ook over een website waar op een groot deel van de arrange menten in de verschillende landen is terug te vinden. Hier vindt u ook een handige tarievenzoeker met daarop de laatste scherpgeprijsde tarieven naar de verschillende bestemmingen. „De kracht van QAS holidays ligt in het individueel samenstellen van een droomreis. Of u nu super-de-luxe wilt gaan 'Islandhoppen' in de Pacific, een avontuurlijke safari maken in Zuidelijk Afrika of gewoon per auto of camper Australië en Nieuw- Zeeland wilt gaan verkennen, alle reizen worden zorgvuldig naar uw wensen en budget samengesteld. QAS holidays maakt graag een kostenloze, vrijblijvende offerte." Als u van plan bent één van de bestemmingen te bezoeken maak dan een keer een afspraak met QAS holi days, Vijzelgracht 13 in Amsterdam, tel. 020-6838081 en laat u informe ren door één van de medewerkers. Het kantoor is eenvoudig per open baar vervoer bereikbaar, trams 16, 24 en 25 hebben een halte op de nabijgelegen Keizersgracht. QAS holidays is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 uur tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur tot 15.00 uur. Het adres van de website: www.qasholidays.nl. ALKMAAR - In de nacht van donder dag 10 op vrijdag 11 maart (de avond dat AZ uit speelde tegen Shakthar Donetsk) zijn tussen 00.00 en 00.30 uur op de Platte Stenenbrug twee mannen mishandeld. De slachtoffers, een 25- jarige man uit Heerhugowaard en eeb 23-jarige man uit Alkmaar, zijn hierbij onderuit geschopt en geslagen door een groep van ongeveer vier mannen. Ze hebben diverse verwondingen opgelopen aan het lichaam en gezicht. Het slachtoffer liep bij deze mishande ling een gebroken kaak en vele andere wonden aan zijn gezicht op. Hij heeft nadat hij weer bijkwam nog gepro beerd zelf met de auto naar huis te rij den, maar door het grote bloedverlies en zijn slechte toestand is dat niet gelukt. Hij kon nog net voordat hij weer buiten bewustzijn raakte de hulp diensten waarschuwen. Het slachtoffer is vervolgens per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Opvallend is dat het slachtoffer deze avond een witte of lichtgekleurde Opel Kadett stationwagen heeft zien staan tegenover zijn bedrijf aan de Galileistraat. De politie vraagt of er deze avond getuigen zijn geweest van de mishande ling of dat mensen deze witte of licht gekleurde Opel Kadett stationwagen hebben zien staan op de avond zelf of de dagen ervoor en erna. Zij worden verzocht contact op te nemen met de recherche in Alkmaar, tel: 0900 - 8844 (lokaal tarief). CASTRICUM - Woensdagmorgen 23 maart omstreeks 11.00 uur werd een 15-jarige jongen uit Heiloo mishandeld door een tot nu toe onbekende per soon. Het slachtoffer stond, samen met een groep vrienden te praten op de Bloemen in Castricum toen een hem onbekende jongen op hem toe kwam lopen. Deze vroeg het slachtoffer naar zijn naam. Toen hij deze gaf kreeg hij een harde slag in zijn nek van de dader. Het slachtoffer viel op de grond en raakte enige minuten buiten bewust zijn. Volgens getuigen schopte de dader het slachtoffer vervolgens nog een keer in zijn rug en verdween vervolgens. Het slachtoffer heeft zich onder doktersbe handeling moeten stellen. Hij heeft een hersenschudding en mogelijk inwendig letsel. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de dader. Zie advertentie elders in deze krant VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... 'Als leven herinnering wordt, gaat herinnering leven..." Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO ULI O CC LU CO QC O O O UJ I— CO QC Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072 - 533 40 95 NVIVI Internet www.hopman.nu Hypotheek nodig? Stationsweg 100 Heiloo (072) 532 03 22 www.dehypotheekwinkel.nl VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Pieter Sengers op Benguerra Island voor de kust van Mozambique (Zuidelijk A frika) v.- 4 1 SikiT

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 1