Uw vraag aan het gemeentebestuur v Aanvragen afschrift GBA via het digitaal loket y» i J f? j watersport totaal '/psur&oOBll Jan Jansen Tandprotheticus, Reparaties Volledige tand prothesen, ook op implantaten Aanpassingen m Vergoeding door particuliere verzekeraars en ziekenfonds Kennemerstraatweg 267 Heiloo Tel. (072) 533 71 19 UITKIJKPOST - 30 MAART 2005 - PAGINA 4 mm fz -ém HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd: Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl In 2002 is er een wijziging gekomen in de rol- en taakverdeling tussen de gemeente raad en het college van burgemeester en wethouders, het zogenaamde dualisme. De gemeenteraad houdt zich bezig met de hoofdlijnen van het beleid, het toezicht op de uitvoering ervan en of de doelen die de raad voor ogen had ook daadwerke lijk zijn gehaald. Het college van B&W zorgt voor het uitvoeren van landelijke regelingen en de door de gemeenteraad vastgestelde hoofdlijnen. Voor welke zaken kunt u nu bij wie terecht? U kunt de raad(sleden) aanspreken over alle zaken die het algemeen belang betreffen, zoals de manier waarop aan dacht aan veiligheid wordt gegeven, hoe nieuwbouwplannen er uit zien, wat het subsidiebeleid is, hoe het verkeersbeleid van de gemeente eruit ziet, het afval stoffenbeleid of de controle op de financiën. Dit kan schriftelijk door een brief te richten aan de gemeenteraad, t.a.v. de raadsgriffier mevr. drs. G.C.I. Kager, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, of gebruik te maken van het inspreekrecht tijdens de commissievergaderingen. U kunt voorafgaand aan een commissie- Raad en (raads) com missies Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad van maandag 4 april a.s. komt te vervallen. Bouwen en wonen Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ont vangen. Kerkelaan 64, reg.nr. 2004/0417 vergroten woning (eetkamer en waranda) ontvangstdatum: 21 maart 2005 Schuine Hondsbosschelaan 24, reg.nr. 2005/0044 vergroten woning (keuken) ontvangstdatum: 21 maart 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66 Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Het Vierkant 22, reg.nr. 2005/0065 verwijderen 6 asbestpanelen gezondheids zorggebouw verzending: 22 maart 2005 Laan van Zeeman 27, reg.nr. 2005/0045 slopen woning en bijgebouw verzending: 22 maart 2005 Op de Wieken 8, reg.nr. 2005/0039 plaatsen dakkapel voorzijde verzending: 22 maart 2005 Romplaan 8, reg.nr. 2005/0018 vergroten woning en plaatsen raamkozijn in voorgevel vergadering bij de griffier aangeven waarover u wilt inspreken. De gemeenteraad geeft u geen ant woord op vragen over het onderhoud van de openbare ruimte of een beslis sing over een bouwvergunning en ook niet over zaken die u persoonlijk raken, zoals de afwijzing van een Wvg-vergoe ding, het niet tijdig geleegd zijn van de groene of grijze rolemmer of het weg halen van een boom. Daarvoor dient u bij het het college van B&W te zijn. In voorkomende gevallen zal de gemeente raad u daar ook naar verwijzen. Het college van B&W wordt bijgestaan door tal van medewerkers en u zult dan ook verzending: 22 maart 2005 Vennewatersweg 25, reg.nr. 2005/0021 bouwen woning verzending: 22 maart 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. De datum verzending vindt u achter het bouw-of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedei send belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffie recht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen,, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Leefomgeving Blauwe zone parkeerterrein De Kreek en Holleweg/Zeeweg Op 18 april 2005 geeft de gemeente uitvoe ring aan het eerder genomen besluit een blauwe zone in te stellen voor de parkeer plaatsen bij De Kreek en het parkeerterrein hoek Holleweg/Zeeweg. Binnen de blauwe zone kunt u maximaal 2 uur parkeren met gebruik van een parkeerschijf. De reden voor het invoeren van een blauwe zone is de (bouw)ontwikkeling nabij het sta tion en de recentelijke uitbreiding van het langparkeerterrein aan de westzijde van het station. Op deze manier kunnen langparkeer- ders, zoals treinreizigers, worden geweerd van deze parkeerplaatsen. Voor (direct) aan- vaak via een ambtenaar aan uw infor matie kunnen komen. U kunt zich schriftelijk tot het college van burge meester en wethouders richten, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Ook kunt u voor een antwoord op uw vraag telefonisch con tact opnemen met de gemeente, telefoonnummer (072) 535 66 66. Meer informatie Indien u twijfelt of uw verzoek gericht moet zijn aan de gemeenteraad of aan het college, kunt u op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag tussen 09.00 tussen 12.00 uur contact opnemen met mevrouw D. van der Schuur of mevrouw C. Moleman van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoon nummer (072) 535 66 46 of 535 66 47. Voor de inschrijving voor het vervolgonderwijs hebben scholieren een afschrift uit de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) nodig. Hiervoor hoeven zij niet meer naar het gemeentehuis te komen. Een afschrift kan nu heel makkelijk worden aangevraagd via het 'Digitaal loket' op de gemeentelijke website www.heiloo.nl. Betalen kan veilig via de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG). Binnen drie werkdagen is het afschrift in huis. Een afschrift uit de gemeentelijke basis administratie staat ook wel bekend als 'uittreksel uit het bevolkingsregister'. Een afschrift is niet alleen nodig voor de inschrijving voor een school of opleiding, maar bijvoorbeeld ook voor het afleggen van een examen (rijbewijs, vaarbewijs, school of opleiding) en inschrijving bij de woningbouwvereniging. Iedereen die woonachtig is in de gemeente Heiloo kan het uittreksel aanvragen. Ouders kunnen het afschrift aanvragen voor hun inwo nende minderjarige kinderen. Partners kunnen het afschrift namens elkaar aan vragen mits men op hetzelfde adres woonachtig is. Dit afschrift kan bij de Publieksbalie in het gemeentehuis en ook digitaal via de website (digitaal) aange vraagd en betaald worden. In het geval van een aanvraag via de website wordt het afschrift per post thuisbezorgd, zodat de aanvrager hiervoor niet persoonlijk naar het gemeentehuis hoeft te komen. Afschrift aanvragen en betalen Via een on-line formulier geeft u uw per soonsgegevens en bestelling door. Deze gegevens worden beveiligd naar de gemeente toegestuurd, de privacy is dus gewaarborgd. Vervolgens kunt u veilig betalen via de internetkassa van de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG). Het afschrift GBA kost 3,50. Dit is hetzelfde bedrag dat u bij de Publieksbalie in het wonenden is het mogelijk om, onder bepaalde voorwaarden, een ontheffing aan te vragen voor de blauwe zone. De bewoners worden hierover per brief geïnformeerd. Met ingang van 18 april a.s. kunnen langparkeer- ders dus slechts terecht op het parkeerterrein westelijk van het station. Meer informatie Voor informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Gerritsen, projectleider openbare ruimte stationsomgeving, telefoonnummer (072) 535 67 64 of de heer P. Bakker, mede werker verkeer en vervoer, telefoonnummer (072) 535 67 63. Mededelingen Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Simavi in de periode van 3 tot en met 9 april a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Werk in uitvoering Aanbrengen fietsstroken Ewisweg De gemeente Heiloo gaat van 4 tot en met 8 april 2005 (week 14) de rode suggestiestroken aanbrengen op de Ewisweg. In 2006 volgen de Ringweg en De Dors; de witte belijning wordt wel alvast in week 14 van 2005 aange bracht op de Ringweg en De Dors. De Ewisweg, Ringweg en De Dors zijn wegen waar relatief veel fietsers gebruik van maken. Om de veiligheid van deze verkeersdeelne mers te waarborgen is in het Verkeersplan Heiloo opgenomen, dat hier zogenaamde sug gestiestroken moeten worden aangebracht. Dit zijn rode stroken aan beide zijden van de weg die zijn afgebakend met een witte onder broken kantstreep. Als voorbeeldsituatie kan Het Zevenhuizen worden genoemd. De fiet sers krijgen een eigen plek op de weg en door de optische versmalling van de weg vermin dert de snelheid van het autoverkeer. Wat betekenen de werkzaamheden voor de bewoners en weggebruikers: - van 4 tot en met 8 april kan niet op de Ewisweg, de Ringweg en De Dors worden geparkeerd; Collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn om te collecteren. Dit jaar houden we een Grootse Voorjaarsshow Er zijn veel dealers aanwezig, veel techniek, veel boot, veel acties en natuurlijk veel Bijvoet. TOT 17.00 UUR TOT 16.00 UUR ZATERDAG 9 APRIL VAN 9.00 V wW W ZONDAG 10 APRIL VAN 10.00 1 Dijk 10 - 1721 AE Broek op Langedijk Tel.: 0226 340 660 - Fax: 0226 340 201 e-mail: info@bijvoetwatersport.nl - de parkeervakken op de Ewisweg nabij Het Zevenhuizen zullen enige uren niet bereik baar zijn; - doorgaand verkeer op de Ewisweg, de Ringweg en De Dors blijft gewoon mogelijk; - zijwegen van de Ewisweg, de Ringweg en De Dors blijven gewoon toegankelijk; - door de aannemer worden bebording en gedeeltelijke afzettingen geplaatst. Meer informatie Voor informatie kunt u contact opnemen met de heer T. Mulder, van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 65. Ontwikkelingen oostelijke stationsomgeving De gemeente begint op 4 april a.s. met het bouwrijp maken van het gebied ten oosten van het station. Na het bouwrijp maken door de gemeente starten de ontwikkelaars Rotte- veelM4 en Meijer met hun bouwwerk zaamheden. Naar verwachting zijn over onge veer twee jaar de bouwwerkzaamheden afgerond en gaat de gemeente de openbare ruimte inrichten volgens het eerder vast gestelde beeldkwaliteitsplan voor de stationsomgeving. Via deze publicatie brengen wij u op de hoogte van de werk zaamheden in het kader van het bouwrijp maken en de gevolgen daarvan. Werkzaamheden - Het maken van een bouwuitrit aan de Zeeweg - Het verplaatsen van de oostelijke fietsen stallingen naar het parkeerterrein tussen de Holleweg, de Zeeweg en het spoor, (tijdens de werkzaamheden worden tijdelijke stal lingen geplaatst) - Het maken van een oversteekvoorziening tussen de tijdelijke fietsenstallingen en het station -' Het verwijderen van de parkeerterreinen op en rondom het stationsplein Bereikbaarheid tijdens de bouwwerkzaamheden: - Tussen 4 en 11 april a.s. kunnen bezoekers van het station enige hinder ondervinden van de werkzaamheden. - In de periode tussen 11 en 28 april a.s. zijn de huidige stallingen ten oosten van het sta tion in afnemende mate beschikbaar, gemeentehuis betaalt voor een afschrift GBA. Het is mogelijk om op diverse manieren te betalen: met een eenmalige incasso, een credit-card of via teleban kieren. Nadat de bestelling en betaling zijn afgerond, wordt uw aanvraag door gestuurd naar de gemeente. Op het gemeentehuis wordt de aanvraag door een medewerk(st)er van de afdeling Publiekszaken afgehandeld, waarna u het afschrift GBA binnen drie werkdagen in huis heeft. Meer informatie Voor meer informatie kunt u uiteraard de website van de gemeente www.heiloo.nl bezoeken of u kunt contact opnemen met de medewerkers van de afdeling Publieks zaken, telefoonnummer (072) 535 66 66. r- wegens het verplaatsen naar de andere zijde van de Zeeweg. De stallingen op de nieuwe locatie ten noorden van de Zeeweg kunnen in deze periode in toenemende mate gebruikt worden. Tijdens het ver plaatsen van de stallingen worden tijdelijk extra stallingen geplaatst. - Met ingang van 28 april a.s. is het station aan de oostzijde alleen voor voetgangers bereikbaar. - Fietsers dienen gebruik te maken van de stallingen aan de westzijde van het spoor of de tijdelijke stallingen op het parkeerterrein tussen de Holleweg, de Zeeweg en het spoor. Het is niet toegestaan fietsen buiten de rekken te plaatsen. - Voor auto's is het station na 18 april a.s. via de oostzijde niet meer bereikbaar. Aan de westzijde kunt u nog wel treinreizigers op en afhalen met de auto. - Op het parkeerterrein bij Overkerck ten westen van het spoor kunt u uw auto lang- parkeren. Meer informatie: Op het gemeentehuis kunt u van maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 12.30 tekeningen inzien, waarop de situatie van de oostelijke stationsomgeving voor de komende twee jaar is aangegeven. In de stationsomgeving geeft de gemeente met borden en bewegwijzing de bereikbaarheid van het station aan. Voor informatie over de projecten kunt u terecht bij de heer R. Gerritsen, projectleider openbare ruimte stationsomgeving, telefoon nummer (072) 535 67 64. Voor informatie over uitvoeringsgerelateerde zaken kunt u terecht bij de heer T. Mulder, toezichthouder openbare ruimte stationsomgeving, telefoon nummer (072) 535 67 65. Belangrijke nummers 0900 8844 (locale tarief) Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: Heiloo contact - --V-: - - MMfa. 1 VOORJAARSSHOW 2005 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4