Oudste lid WWSY is 85 Zeevogels niet langs VZV m 'ournaal Happy Together concert Eensgezindheid Filosofische benaderingen bij schaakpartijen van Oppositie illYHÏ 'rijy/iUigers Vroege lente bij openbare basisschool 'De Springschans' Jurr Leering wint hoofdprijs bij paasactie Kuyper Blom lib Workshops bij Blusactiviteiten Bonhoeffercollege Castricum Keer op Keer geeft bijna 10.000 weg aan 4 goede doelen Familie Dudock wint jaar gratis rijden in nieuwe Renault mededeling m UITKIJKPOST - 30 MAART 2005 - PAGINA 6 IYN wandeling door het Zeedorpenlandschap Mensen bezoeken, blij maken, helpen... Is dat geen mooie besteding van een paar uur vrije tijd? Ledenvergadering GTH Heilooër Bridge Club Training Amak Uitslagen bridgeclub Fumez pas Uitslagen Bridgeclub Limmen DVW Zeevissen INGEZONDEN Jeu de boules Tennisvereniging Het Vennewater opent seizoen adverteren WWW. (jufaêe^. ni Hoge kortingen en nieuwe voorraad Weer verhoging gemeentelijke tarieven Tendentieus artikel Actie van Bakkerij Kaandorp ter introductie nieuwe klantenpas AKERSLOOT -Truus Buur, nog steeds lid van gymnastiekvereniging W.W.S.V in Akersloot wordt op 1 april 85 jaar. Truus gymt, springt en rent nog vrolijk mee met de 50+ groep op donderdagochtend. Het is beslist geen bejaardengym. Menig 50- minder heeft minder sterke buikspieren dan Truus Buur. 'T VELD - Zelden zal een scheidsrech ter met zo'n luid applaus van het veld zijn gestapt als op tweede Paasdag in 't Veld. De heer van Ham uit Assendelft had de fanatieke aanhang Van de thuis club een uur lang lopen irriteren. De leidsman ging zichtbaar, maar vaak ook terecht, in het voordeel van Zeevogels fluiten omdat hij de kritiek van de spe lers, begeleiding en supporters spuug zat was. VZV had vele kleine overtre dingen nodig om Zeevogels af te stop pen. Alles en iedereen uit 't Veld was het op den duur daar niet meer mee eens. De scheidsrechter gaf in de slotfa se een rode kaart en diverse gele kaar ten aan VZV. Het tumult werd nog gro ter toen Zeevogels in blessuretijd een vrije trap mee kreeg wegens aanmer kingen op de leiding. In kansrijke posi tie werd de bal naast geschoten. Heel VZV ontplofte toen de scheidsrechter de trap liet overnemen, omdat er te vroeg werd ingelopen. Rati Habib krul de de bal vervolgens in de verre hoek. Via de vingertoppen van de doelman en de paal ontsnapte VZV en scheids rechter van Ham. Een veel gehoorde kreet uit het VZV kamp was dat de man in het zwart de bal graag hoogst persoonlijk in het doel had geknald. Na het eindsignaal werd een soort erehaag gevormd en werd descheidsrechter onder luid cynisch applaus naar zijn kleedkamer begeleid. Heel VZV haal de opgelucht adem, want een 0-0 was voor de thuisclub het hoogst haalbare deze middag. In de topper tegen VZV moest het gebeuren voor Zeevogels. De thuisclub had op paaszaterdag gelijk gespeeld tegen rivaal Con Zelo en begon met één punt meer aan de wedstrijd. Zeevogels had weer de beschikking over Tibor Zwaan en dit betekende dat Michiel de Waard op de bank begon. Ondanks de regenval was het veld goed bespeelbaar en was van enige wind geen sprake. Na een gelijk- opgaande openingsfase had Zeevogels het beste van het spel. Niels Eijlander kreeg een mogelijkheid om te scoren. Verrast door de plotseling opduikende doelman schoot hij de bal echter in het zijnet. De.jonge VZV doelman redde nog enkele keren knap op schoten van Frank Jong, Gijs de Waal en wederom Niels Eijlander. Zeevogels goalie Jacco Walta had het een stuk rustiger. In de eerste helft was één actie genoeg om EGMOND AAN ZEE - Op 3 april neemt de natuurgids van het IVN u mee op een boeiende tocht door de duinen ten noorden van Egmond aan Zee. Het duin is weer bezig te ontwa ken. Hier en daar staan al wat bloemen te bloeien. In het Zeedorpenlandschap zijn de mensen weer bezig om hun landjes klaar te maken voor het komende groeiseizoen. Ook de vogels laten meer van zich horen. De gids wijst u tijdens de wandeling van ongeveer twee uur op allerhande zaken die met dit alles te maken hebben. De start is bij de sporthal in Egmond aan Zee om 10 uur. We lopen door PWN-gebied, een duinkaart is vereist. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van 1.50 per volwassene en 1.- voor een kind. Unie van Vrijwilligers (UvV): een nadere kennismaking! Iedere maand leest u in dit vrijwil- ligersjournaal over de werkzaam heden van de vrijwilligers van het UvV, afdeling Heiloo. Ter gelegen heid van hun 60-jarig bestaan wil len wij u deze keer wat meer alge mene achtergrondinformatie geven over de landelijke UvV. Over het hele land verspreid zijn er circa 125 plaatselijke afdelingen met een vrijwilligersbestand van plm. 20.000 mannen en vrouwen. De grondslag werd al gelegd in 1938 door het oprichten van het Korps Vrouwelijke Vrijwilligers in Amsterdam en vond spoedig navolging in het hele land. Deze georganiseerde vrouwenhulp kwam voort uit een gevoel van solidariteit met de mannen die 'ter verdediging van volk en vaderland' waren opgeroepen.Tijdens de oorlogs jaren werd men gedwongen de werkzaamheden te beëindigen, maar ondergronds werd al een begin gemaakt met een lande lijke bundeling van de diverse vrouwelijke hulporganisaties. Het resultaat was dat op 7 mei 1945 de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers (UVV) officieel van start kon gaan. Ook de konink lijke familie droeg de UVV altijd een warm hart toe. Sinds 2005 is Prinses Margriet beschermvrou we van de UVV, in navolging van haar moeder en grootmoeder. In 1946 werden door de UVV de eerste bejaardensociëteiten opgericht, spoedig gevolgd door hulpverlening in enkele zieken huizen. In 1954 werd gestart met 'Tafeltje-Dek-Je', een project dat op grote schaal is overgeno men. Vanaf 1965 ging men hulp bieden in psychiatrische ziekenhui zen en ging het brailleren voor de blindenbibliotheken van start. Vanaf de jaren zeventig richtte de UVV zich steeds meer op vereen zaamde ouderen, wat bleek uit de sterke groei van de activiteit 'vriendschappelijk contact'. Dit betreft zowel het bezoek aan oude ren in instellingen als aan zelfstan dig wonenden. In 1977 is de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers (UVV) veranderd in de Unie van Vrijwilligers (UvV). Dit vrijwilligerswerk kan immers gedaan worden door vrouwen én mannen. De oorspronkelijke doel stelling, die ook uitging van de emancipatiegedachte, is in 1977 gewijzigd en luidt sindsdien: 'Het bevorderen en verlenen van maatschappelijke hulp door vrij willigers met menselijk contact en continuïteit als voornaamste ken merken.' De Unie van Vrijwilligers hecht aan gelijkwaardigheid van hulp verleners en hulpontvangers en waarborgt de continuïteit, zowel in de relatie van mens tot mens, als wat betreft de werkzaamheden. Wilt u meer informatie of zich aan melden als vrijwilliger: tel 072- 5330574 of 072-5334252. zijn dóel schoon te houden. De thuis club dacht nog even een strafschop te krijgen. De grote 'kwelgeest' Joost Wijnker ging alleen op het Zeevogels doel af. In een alles of niets verdedi gende actie van Brian Tromp stortte Wijnker ter aarde. Velen dachten aan een penalty, maar een rode kaart moest dit minstens opleveren. Scheidsrechter van Ham vond dat alles volgens de regels van het spel was verlopen en liet doorspelen. Na de pauze werd het spel er niet beter op. De spanning en ver moeidheid speelden bij beide teams als twaalfde en dertiende man mee. Zeevogels bleef het beste van het spel houden, maar kwam minder in de buurt van het vijandelijk doel. De tegenstan der kreeg meer ruimte voor die éne gevreesde tegenstoot, maar ook zij lie ten het afweten als het er op aan kwam. De grootste kans was voor Niels Eijlander. Tibor Zwaan kopte een voorzet door en raakte daarbij zijn tegenstander. Beiden vielen op de gras mat en gaven duidelijk aan dat er ver zorging nodig was. De scheidsrechter beoordeelde dat zij niet in de weg lagen en liet doorspelen. Frank Jong gaf de bal vervolgens op een dienblaadje aan Niels Eijlander. De inzet van Eijlander eindigde op de paal. De slotfase was hectisch, sensationeel en bloedstollend. Na de vrije trap van Rafi Habib nam de scheidsrechter zijn beste beslissing van de middag en blies voor de laatste keer op zijn fluit voor het eindsignaal. De stand na het paasweekeinde: DTS, 19 - 41, VZV, 18 - 38, Zeevogels 18-37. Programma: Zeevogels - Con Zelo. HEILOO - Gymnastiek en Turnvereniging Heiloo GTH houdt op donderdag 14 april haar jaarlijkse ledenvergadering in zaal 2 van het Open Huis. De aanvang is om 20.30 uur. Het afgelopen jaar wordt aan de hand van activiteiten die hebben plaatsgehad besproken en de jaarcijfers en de financiële situatie van de vereni ging komt uitgebreid aan de orde. Tevens wordt er een toelichting gege ven op de begroting van 2005. HEILOO - Uitslagen dinsdag 22 maart: A- Lijn: Huting- Huting 61,7; Klerk- Stark 60,4; B- Lijn: Reuzenaar- Schaaper 60,4; Breeman- Olgers 55,7; Uitslagen don derdag 24 maart: A- Lijn fam Neefjes 66,7; Haan- Hurkmans 60,4; B- Lijn: van Linden- Visser 57,8; fam v.Os 56,3; C- Lijn: Bolweg- Pohley 59,9; Bikker- Cavalini 56,8; D- Lijn: fam Soeters v.d. Noord- Rotteveel 54,7; fam de la Porte/ Beentjes - Nielen 54,2. AKERSLOOT - Nu de dagen weer wat langer worden, worden de trainingen van de AMAK met ingang van dinsdag 5 april weer in het Duin gehouden in Bakkum/Castricum. Er wordt om 18.45 uur vertrokken van 't Kruispunt in Akersloot. Aanvang training 19.00 uur parkeerplaats Koningsbos. Ook nieuwe leden zijn welkom. Informatie: tel. 0251-313738. HEILOO - Zaterdagavond 16 april wordt er een concert verzorgd tijdens het traditionele voorjaarsconcert van Muziekvereniging Eensgezindheid samen met Dat Koor en Die Band uit Heiloo in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord. Onder leiding van Cees Brugman en Lonneke Lute wordt er afwisselend opgetreden door het koor, het orkest, de begeleidings band en de diverse samengestelde ensembles. Kaarten voor dit concert zijn voor 5,- op zaterdag 16 april vanaf 19.30 uur te verkrijgen aan de zaal van het ontmoetingscentrum op het terrein van GGZ Willibrord aan de HEILOO - Bij De Springschans in Heiloo, startte dit jaar bij beide loca ties de lente enkele dagen eerder dan gebruikelijk. Tijdens de open dag- en avond op donderdag 17 maart, stond de school qua leerstof en aankleding in het teken van de madelief. Dit schatti ge plantje met witte, geelhartige bloem was nog niet in het gras terug te vin den, maar wel op alle ramen van de school. De leerlingen hebben vooraf gaand aan de open dag/avond de hele HEILOO - De uitslagen van 24 maart zijn: Lijn A: 1. M. G. Jacques en P. Hoogland A. de Vries 60,83; 3. T. Kunst T. Rosier 57,50; Lijn B: 1. H. Derksen H. Sonnenschein 60,00; 2.T. Piersma I. van Splunder 55,42; 3. M. Valkering G. Kemmere en E. Haafkens R. Kunst 51,25; Lijn C: 1. A. R. van der Werf 61,25; 2. J. Douma F. van Rosmalen 59,58; 3. J. J. Knegt 53,33; Lijn D: 1. B. Bakkum G. Tromp 69,17; 2. G. Kuiper M. de Jong! 66,25; 3. Fam. Mulder 63,33. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 23 maart als volgt gespeeld: A- Lijn: 1. v.d.Eng-Straathof 60.71, 2/3.Limmen-Zijp en Keyzer-Keyzer 53.57, B-Lijn: 1. Fam.Jelsma 60.00, 2. v.Toornburg-Boelhouwer 58.93, 3. Hennalla-Limmen 56.86, C-Lijn: 1. Wagenaar-Schut 67.50, 2. Fam.Hoogland 59.00, 3. Gelsing-Stolp 56.79, D-Lijn: 1/2. Oosterling-Slemmer en Goedhart-de Wit 57.50 3. Endel- Wulterkens 54.29, E-Lijn: 1. Ligthart- Vasbinder 58.04, 2. Brinkhorst- Eichhorn 57.60, 3. Hagema-Jacobs 55.80. HEILOO - Zaterdag 19 maart hebben 24 mannen van DVW eindelijk weer uit kunnen varen richting wrakken. Dick Oosterling wist iedereen ruim voor te blijven door vijf van de in totaal zeventien vissen te vangen, nummer twee werd Jaap van der Wal, nummer drie Jos Herber nummer vier Marinus Wolf. Elk vingen zij twee vissen en vijf de werd Jaap Klumper met een mooie gul. Dit hield wel in dat een groot aan tal vissers zonder maaltje vis naar huis gingen. Op 23 april is er weer wrakvis- sen. Op 4 juni vist DWV vanaf de kant op de Noordpier in Wijk aan Zee. De Oosterscheldewedstrijd op 23 juli is helaas helemaal volgeboekt, maar er is nog geen reservelijst. Opgave: emil.wijckelsma@hccnet.nl of tel. 072-5337330. HEILOO - In de 23e ronde van de interne competitie ontbraken enkele spelers wegens bondsverplichtingen. Zo moest het derde achttal het, op de drempel van de lente, opnemen tegen HWP uit Zaandam, een altijd lastige tegenstander. Het werd een nipte over- wining waarbij Kracht, Jonkheer, Prins, de Jong (hij scoorde als invaller het beslissende punt) en Vlaar voor de punten zorgden. Hierbij mag worden opgemerkt dat Prins én Kracht in de bondswedstrijden nog steeds ongesla gen zijn. Koploper van Veelen zag Woudstra dichterbij komen. Zelf kwam hij niet verder dan een puntendeling tegen van der Wal terwijl Woudstra met bravoure een succesvolle en overrom pelende aanval tegen de koning van van Etten afrondde. Jonkheer, die de laatste tijd weer aardig op dreef is, speelde tegen van der Brink ongewild het vijfrijen systeem waarbij een filoso fische benadering van de volgorde der zetten en stellingsopzet een belangrijke rol speelde. Aanvankelijk wist van der Brink goed om te gaan met de beperk te bewegingsvrijheid die hem gegund werd, maar gaandeweg wist Jonkheer zijn stukken naar steeds betere posities te dirigeren. Het werd een kwestie van tijd voor de oprukkende pionnen op ae koningsvleugel om, in samenwerking met een venijnig opgestelde loper en voor rugdekking zorgende torens, de aanval meer kracht bij te zetten. Uiteindelijk bezweek de stelling van van der Brink onder de druk zonder ook maar enige kans op tegenspel te hebben gehad. Shannon Vlaar mocht het opnemen tegen haar vader die het idee had een gemakkelijke avond te krijgen. Hij vergiste zich echter in de jeugdige ambitie van zijn dochter die, naarmate de partij vorderde, steeds manifester werd. In het middénspel zette hij te voorzichtig voort waardoor kindlief met een goed gevoel voor de juiste vel den met haar stukken meer en meer greep op de stelling kreeg. In een steeds minder wordende stand sneuvelde ook nog eens een pion. Dit buitenkansje liet Shannon zich niet meer ontgaan en gaf haar vader met enige welbekeken zetten het nakijken. Roodbol tenslotte had weinig moeite met Kraayenbrink die een kleinigheid over het hoofd zag en een stuk moest inleveren. Roodbol wist hier wel raad mee en had verder weinig moeite dit voordeel te verzilveren. De uitslagen: vd Wal - v Veelen remise; Woudstra - v Etten 1-0; v Roemburg - Jongkind 1-0; Jonkheer - vd Brink 1-0; Prins-de Jong remise; Manni - de Lange 1-0; Shannon Vlaar - L. Vlaar 1-0; Korse-Langereis 0- 1(R); Horninge-Rump 0-1; Roodbol- Kraayenbrink 1-0. Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Kinderen tot en met twaalf jaar krijgen gratis toegang. Reserveringen: tel. 072- 5334851 of via e-mail: info@mv-eensge- zindheid.nl. school aangekleed met zelfgemaakte Madeliefjes. De kinderen schreven zelf gedichtjes en oefenden toneelstukjes. Dit alles was op de open dag/avond weer terug te vinden. De gehele dag liepen geïnteresseerde ouders met hun kinderen in en uit. Opders van leerlin gen konden 's avonds langskomen, voor een rondleiding door hun eigen kind. Als extraatje droegen de leerlin gen 's avonds hun gedichtjes voor of zij voerden toneelstukjes op. EGMOND-BINNEN - Op de banen van Jeu de Binder in Egmond-Binnen, gaat Woensdag 6 April het jeu de bou les seizoen weer van start op het Kerkplein. Elke woensdagavond om 19.00 uur is iedereen die een balletje wil gooien welkom. Het mooie van Jeu de Binder is dat je geen lid hoeft te zijn. Je komt met of zonder partner en je kunt spelen. HEILOO - In de Tie-break, het vereni gingsblad, dat zes keer per jaar ver schijnt onder redactie van Jan Morsch staan de vele namen van alle competi tieteams. Ook de jeugd heeft massaal ingeschreven voor de Woemi ^woens dagmiddag) competitie. Maar liefst 11 teams.Afgelopen maandag, Tweede Paasdag Paasdag was het openingstoer- nooi voor de senioren, voorafgegaan door een Paasbrunch. Maar liefst tachtig senioren hadden zich ingeschreven voor dit toernooi. Voor de jeugd is dit ope ningsfeest op zondag 3 april. Vanaf 8 april begint het Vennetjestoernooi. Zes vrijdagavonden zal dit dubbeltoernooi worden gespeeld, waarbij niet alleen gestreden wordt om het kampioen schap, maar ook om de titel: 'Sportiefste man/vrouw'. Vanaf maandag 4 april zijn er weer de racketochtend en racket avonden. En natuurlijk andere activitei ten, zoals het beroemde Tannestoernooi. Wilt u lid worden van de vereniging: tel. 072-5333543 of 072-5331932. HEILOO - Het is lente en Wereldwinkel Heiloo staat te pope len om een nieuwe collectie artike len aan te bieden onder de naam 'Special Touch', zoals het prachtige Vietnamese aardewerk. Met intense aandacht en precisie brengen de gla- zuurschilders van Bat Trang bloe men, decotatieve randen en libelles aan op dit serviesgoed. Deze motie ven stammen af van verre voorou ders die er indertijd al wereldbe roemd mee zijn geworden. Ook komen er kleurige sieraden en aller lei soorten bijzondere tassen. Al deze nieuwe artikelen kunt u vanaf 9 april vinden in Wereldwinkel Heiloo aan de Stationsweg 105. Zie ook de advertentie elders in de Uitkijkpost. Maar er is meer te doen. Om plaats te maken voor de nieuwe voorraad krijgt u tot en met 9 april hoge kor tingen op tal van producten. Het is dus de moeite waard om nu al te gaan kijken. Want de Wereldwinkel is dé plek om op zoek te gaan naar cadeaus met een extra betekenis. Met uw aankoop bevordert u een moderne manier van zaken doen, waarbij handel en ontwikkeling hand in hand gaan. U koopt een bij zonder handgemaakt product en de producent krijgt de kans te werken aan een betere toekomst. Zo snijdt het mes aan twee kanten. Voor de zoveelste maal werden we ver blijd met een verhoging van al de gemeentelijke tarieven. Je vraagt je zo langzamerhand af of de dames en heren bestuurders wel weten, dat gemeentelijke tarieven geen onderdeel uitmaken van het prijsindexcijfer voor de gezinsconsumptie van het CBS. In gewoon Nederlands: de stijging van de gemeentelijke tarieven krijgt niemand in zijn loonzakje gecompenseerd. Bovendien drukken deze tarieven op je netto loon, dus het loon waar al belasting over is ingehouden. Het wordt de hoogste tijd dat de verant woordelijke bestuurders en de politiek zich gaan bedenken, dat er zelfs in Heiloo steeds meer mensen zijn die door leeftijd of ziekte of gezinssamen stelling niet meer in staat zijn op de één of andere manier inkomens compensa tie te verkrijgen voor deze zoveelste tariefsverhoging. Neem nou oma. Oma heeft het moeilijk. Ze is alleen en leeft van haar AOWtje en een klein pensioentje. Waardeloos geworden door de invoering van de euro. Ze heeft huursubsidie, dit jaar weer wat minder want ze mocht minder ziektekosten aftrekken. Ze heeft de fysio en tandarts nu maar niet meer verzekerd. Heeft ze het koud, duikt ze vroeg te bed. Het geld is domweg op. En van huis uit weet zij, dat ze niet meer kan uitgeven dan ze binnenkrijgt. Oeps en dan de gemeen te. 12% maar liefst. 12% meer dan vorig jaar! Zonder excuses. Zonder blikken of blozen. Oma is bijna 80, ze klaagt niet, ze heeft nog wel erger mee gemaakt. Dan maar wat minder naar de kinderen en de kleinkinderen. O nee, die wonen hier niet meer. De politiek wilde geen woningen voor ze bouwen. Ze hoopt nu maar dat zev wordt opge haald, want het openbaar vervoer brengt haar niet bij haar kinderen. Je schaamt je toch als je dit hoort. En hoe- velen verkeren er niet in een dergelijke positie? Ik heb er dan ook geen enkele moeite mee, vooral namens hen, de gemeentelijke bestuurders en alle andere verantwoordelijken duidelijk te maken, dat de maat zo langzamerhand meer dan vol is. U zet als bestuurders maar de tering naar de nering, punt uit. U zorgt maar dat u bijtijds en vooraf goed geinformeerd wordt over kosten welke in deze gemeente worden gemaakt. Overschrijding van het gemeente budget is vanaf nu wat mij betreft volstrekt uit den boze. Volgend jaar eist uw kiezer dus de absolute nul lijn en als het kan mag het ook wat min der zijn. U hebt van uw kiezers het mandaat gekregen de gemeente te run nen als een goede huisvader en diezelf de kiezers vinden nu, dat er geen enke le legitime reden is, om volgend jaar weer met uw handen in onze porte- monnaie te zitten. Dan maar minder uitgaven, onderzoeksburo's, minder verkeersdrempels etc. A.M.F. van Velzen Heiloo Graag wil ik even reageren op het genoemde artikel aangezien het rede lijk tendentieus is geschreven hetgeen al door de subtitel duidelijk wordt; 'inwoners hebben weinig op met de toekomst van Heiloo'. Ik stel dit zo omdat ik zelf graag bij de tweede bij eenkomst van 17 maart aanwezig had willen zijn. Echter deze was ?s middags hetgeen in de zijlijn ook in uw artikel naar voren komt maar door de titel met daarin discussieavonden ernstig onder gesneeuwd raakt. Ik kan me namelijk voorstellen dat velen net als ik een gezins- en werksituatie hebben die niet toelaat om op een willekeurige donder dagmiddag een gemeentebijeenkomst bij te wonen. Deze bijeenkomsten zou den dus wat meer afgestemd moeten worden op de mogelijkheden van de inwoners van Heiloo bijvoorbeeld door eerst voorkeurstijdstippen te peilen en vervolgens het bijeenkomsttijdstip hierop af te stemmen. Kortom: uw con clusie over het gebrek aan belangstel ling van de inwoners van Heiloo voor het wel en wee van hun eigen gemeen te is mijn inziens gebaseerd op drijf zand en derhalve onterecht. Tjeerd Hunnekens, Een betrokken inwoner van Heilo HEILOO - Opvallend grote choco lade paaseieren met inhoud waren deze week op achttien plaatsen in Heiloo verstopt. De vinders konden zich op 26 maart melden bij Kuyper Blom Makelaars aan de Stationsweg 102 in Heiloo. De eieren waren goed voor vijftien slagroom taarten en reischeques van 50,-, 100,- en 150,-. Jurr Leerling vond de hoofdprijs van 150,- bij de een denvijver in plan oost. Tien winnaars kwamen hun prijs ophalen bij het nieuwe kanto'or. Makelaar/taxateur Bas Kuyper, makelaar Ronald Blom en Lucie Uvenhoven waren niet ontevreden. ,Het is de eerste keer dat we zo'n actie houden en het is altijd maar afwachten wat de respons is. Verschillende mensen hebben ook nog gebeld om te zeggen dat zij wel een ei hadden gevonden, maar niet aanwezig konden zijn. Uiteindelijk vermoed ik dat alle achttien eieren ingeleverd worden." Niet alle loca ties waren prijsgegeven. Zes van de achttien plaatsen konden alleen via de website van Kuyper Blom wor den achterhaald, maar dat ging niet zomaar.. „Om twaalf uur stonden de laatste zes plaatsen op de site en een kwartier later lag de website al plat. Gelukkig konden we weer vrij snel de ontbrekende plekken op de site bekendmaken." De winnaars op de foto voor het nieuwe kantoor van Kuyper Blom aan de Stationsweg 102 in Heiloo. (foto: MSP) CASTRICUM - Op zaterdag 9 april kunt u bij Plusactiviteiten Bon hoeffercollege de workshop 'twee emmertjes water halen' volgen van 09.00 tot 12.00 uur, kosten 28,- (Docenten: Carola Wilshaus in samenwerking met Linda de Wit). Een decoratie voor zowel binnen als buiten. Zelf meenemen: een alles- knipper en een lijmpistool met patro- nen.De cursusprijs is 14,-, inclusief materialen. Combi-workshop digitale fotografie Bent u in het bezit van een digitale camera en wilt u daar eens iets extra 's mee doen? Op zaterdag 9 april van 09.00 tot 12.00 uur kunt u bij Plusctiviteiten in deze Combiwork shop Digitale Fotografie met diverse richtingen van de fotografie kennis maken. Kosten 30,- De workshop bevat Portretfotografie met studio- licht, het maken van een korte repor tage en het werken met Photoshop Elements. Kennis van Photoshop Elements is niet nódig. De beelden worden in de groep getoond en besproken met de docenten Walter Blazer, Gerard de Groot en Ronald Snijders. Voor informatie en inschrij ving: tel. 0251-659119. HEILOO - Keer op Keer gaf vorige week bijna 10.000,- weg aan vier goede doelen. De stichting Dom za Decra, opgericht door Wil Vissers uit Krommenie, heeft 3000,- gekregen. Wil Vissers steunt al 15 jaar een tehuis voor gehandicapte kinderen in Bulgarije. De kinderen zijn door haar toedoen uit een vreselijk isolement gehaald. 3000,- is naar de stichting Pim gegaan, deze is opgericht door Carola van Staaveren. De stichting Pim houdt zich bezig met kinderen in Burkino Fasso in de provincie Oudalan. Zij zetten zich ervoor in dat de kinderen in deze provincie naar school kunnen. De stichting Opbouwen voor een ander - Roemenië uit Assen met connecties in Heiloo heeft 3000,- gekregen Last but not least heeft Ellen Dekker uit Bergen 800,- gekregen voor het maken van 800 traumapoppen voor (dove) kinderen met trauma in Afrika. Zij kunnen door deze poppen hun trauma verwerken. Na een turbulente start op het industrieterrein Oosterzij draait Keer op Keer nu op volle toeren. Een van de vrijwilligers: „We hebben defi nitief afscheid genomen van de win ter. De ski's, schaatsen en winterkle- ding zijn nu vervangen door onder andere campingspullen en een zeer uitgebreide collectie voorjaars en zomer-kleding." Het adres van Keer op Keer is: Industrieterrein Oosterzij 17/hoek Nijverheidsweg, tel.072- 5325962. Openingstijden: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. voor structurele hulp aan Roemenië en voornamélijk aan de jeugd aldaar. HEILOO - De familie Dudock uit Heiloo heeft een jaar lang gratis rij den gewonnen in een nieuwe Renault Modus. Bakkerij Kaandorp is eind vorig jaar gestopt met de kas sabonnenactie en overgestapt op een klantenpas. Elke klant die zich in december en januari had aangemeld voor die nieuwe pas, kwam in aan merking voor deze prijs. De Renault werd op vrijdag overhan digd door Mare Kraakman van Bakkerij Kaandorp en Michaël Pater van Renault Bleeker. In december en januari hadden zich al 500 klanten aangemeld voor de pas, inmiddels is Bakkerij Kaandorp de 100Ö gepas seerd. Saskia Kraakman: „De pas werkt een stuk makkelijker. Voorheen kreeg de klant bij besteding van 200 euro een taartje, maar het tellen met kassa bonnen was wat omslachtig. Nu wordt alles via de computer gere gistreerd. Voor elke tien eurocent die men besteedt krijgt men nu een spaarpunt. Met bijbetaling van een klein bedrag kunt u bij 400,700,1000 of 2000 gespaarde punten romia's, amaretti's, een caramelslof of een slagroomtaart halen. Elk kwartaal kunt u sparen voor vier nieuwe arti kelen. Bovendien kunt u als klanten pashouder elke dag profiteren van aanbiedingen." Aanmelden voor een gratis klanten pas kan nog steeds bij beide filialen van Kaandorp. Kennemerstraatweg 506 en 't Hoekstuk 12-13. Bleek.? r- Vrijdag werd de nieuwe auto door door Mare Kraakman van Bakkerij Kaandorp en Michaël Pater van Renault Bleeker, overhandigd aan mevrouw Dudock. De zoon des huizes maakt van blijdschap een handstand! (foto: MSP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6