Gilde Castricum zoekt kennis van zaken Toekomst van De Bakkerij blijft een groot vraagteken Vocal Choice in Geesterhage Volksmuziek met Charivari Trio in NH Kerk Limmen Oerpaard De Krocht tentoongesteld in Limmen Babs Bannenberg-Wilms Floet in Gemaal 1879 Bewoners Santmark genieten van kinderen Springschans Symfonieorkest en straatorkest geven dubbelconcert in Castricum Open dag Radio Castricum 105 Veel activiteiten in de jubileummaand april Verrassende combinaties met bloembollen Toonbeeld Concerten sluit seizoen af Zonnebloem Limmen Modeshow Ouderen Zaterdagmiddagactie in bibliotheek Castricum Mantelzorgcafé Castricum Lokaal Comité Vrijwilligerswerk zoekt uitbreiding Vruchten van je leven LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt al haar leden-donateurs uit voor een theatermiddag in de 'Burgerij'. Op Zondag 3 April treedt het Theatergezelschap VAT '71 op. Zij pre senteren een programma van muziek, zang en dans. De zaal gaat open om 13.15 uur en het programma begint 14.00 uur. De toegang is gratis. Slecht ter been? Tel. 072-5051404. De Zonnebloem zorgt dan voor vervoer. LIMMEN- De stichting Welzijn Ouderen in Limmen organiseert op Donderdag 7 April een modeshow in de Vredeburg in Limmen. Het bekende Modehuis Peters verzorgt voor het vijf de jaar deze show, die om 14.00 uur begint. De geshowde kleding zowel voor dames als voor heren, kan na de show gekocht.worden. De entree is gra tis. Informatie: T.Adrichem. Tel. 072- 5051404. CASTRICUM - In de bibliotheek leent u boeken in alle soorten en maten, cd's, dvd's en ook tijdschriften. Vooral nu het voorjaar er weer aan komt, lezen tijdschriften lekker snel en ontspannen. De bibliotheek Castricum sluit hier bij aan met een nieuwe zaterdagmiddagactie. In de maand april kunt u, op zaterdagmid dag tussen 13.30 en 15.00 uur, maxi maal drie tijdschriften extra lenen bovenop uw toegestane aantal te lenen materialen. Van glossy tot opi nieblad, van reismagazine tot gezond heidsinformatie. Ook voor de jeugd zijn leuke tijdschriften te vinden. De actie geldt op zaterdag 2, 9,16 en 23 april. CASTRICUM - Wie kan iets uit het Roemeens vertalen, Zonnekindpoppen maken of handleidingen lezen van moderne apparaten? Heel veel mensen hebben in hun leven een schat aan erva ring, kennis en inzicht opgedaan. Door Gilde Castricum wordt deze kennis en ervaring belangeloos en vooral informeel doorgegeven aan belangstellenden, zowel aan particulieren als aan organisaties, verenigingen, scholen enzovoort. Op dit moment heeft zij enkele aanvragen gekregen waarvoor nieuwe aanbieders worden gezocht. Een heer uit Castricum heeft in de nalatenschap van zijn vader vier doktersattesten gevonden die hij graag vertaald wil hebben. Een aanvraag ster zou op weg geholpen willen worden bij het maken van een Zonnekindpop. Het Gilde-Knoppenproject wil haar knoppenteam versterken en zoekt men sen die met behulp van handleidingen aan ouderen uit kunnen leggen hoe de moderne huishoudelijke apparaten, als DVD-speler, video, tv, magnetron, tele foon enzovoort werken. Belangstellen den kunnen contact opnemen met Gilde Castricum, tel. 0251-656562 of langsko men bij de Stichting Welzijn Castricum in Geesterhage, Geesterduinweg 5 (achter de bibliotheek) in Castricum tussen 9.00 en 12.00 uur. Van links naar rechts: bestuurslid Sander Zwikker, voorzitter Meindert Dierdorp en bestuurslid Eefje Borst. CASTRICUM- Het pand wordt gesloopt, maar wanneer? Het blijft de grote vraag voor het bestuur van de ver eniging Vrienden van De Bakkerij in Castricum. Hoe langer het duurt voor dat de gemeente overgaat tot sloop, hoe meer tijd er is om op zoek te gaan naar een ander pand waar de activiteiten van De Bakkerij kunnen doorgaan. Voorlopig doet de vereniging er alles aan om te laten zien dat De Bakkerij als cultureel podium hoe dan ook levens vatbaar is. De heropening bleek al een succes en in april wordt uitgebreid stil gestaan bij het 30-jarig jubileum van De Bakkerij. Een half jaar geleden sloot het voorma lige jongerencentrum De Bakkerij noodgedwongen haar deuren. De gemeente wilde het pand terug, om het te slopen vanwege de nieuwbouw op het Bakkerspleintje. Daarbij wilde de gemeente het jongerenwerk op een andere manier, en voor een andere leef tijdscategorie gaan uitvoeren. Dat heeft geleid tot jongerencentrum Discovery, in de vroegere discotheek Enjoy. De Bakkerijjongeren hadden hier echter geen boodschap aan, bleven weg uit Enjoy en openden de onderhandelingen met de gemeente. Om dan in elk geval, zolang het gebouw aan het Bakkerspleintje niet is gesloopt, toch weer muziek te kunnen gaan maken. Bestuur en vrijwilligers van de vereni ging Vrienden van de Bakkerij hebben het voor elkaar gekregen: De Bakkerij is als zelfstandig podium twee avonden per week, vrijdag en zaterdag, weer open voor live-muziek. Intussen blijft de vereniging op zoek naar een defini tieve locatie, want ook aan deze con structie komt een eind, zoveel is zeker. Wanneer dat zal zijn, is echter nog een groot vraagteken, dat hangt allemaal af van de verdere ontwikkelingen op en rond het Bakkerspleintje. Bestuurslid Sander Zwikker: „We gaan er van uit dat we hier nog minstens een of ander half jaar kunnen blijven. Maar in de overeenkomst staat een opzegtermijn van een maand en dan is het echt over." Verhuizen Het liefst zou de vereniging verhuizen naar een locatie in het centrum. „Maar dat wordt moeilijk," zegt Sander Zwikker. „De gemeente wil best met ons meedenken, maar we moeten voor al zelf op zoek naar een nieuwe geschik te locatie. En dat moet ook, want de afgelopen weken hebben weer aange toond dat De Bakkerij levensvatbaar is. Discovery richt zich meer op de jonge ren tussen 12 en 20 jaar en De Bakkerij wordt vooral bezocht door bezoekers tussen de 15 en 25 jaar." Het bestuur is blij met de grote opkomst. „De afge lopen hebben we op zowel vrijdag als zaterdag meer dan 100 mensen binnen gehad." De Bakkerij grijpt de jubileum maand aan om nog veel meer van zich te laten horen. „Zodat iedereen overtuigd raakt van het bestaansrecht van De Bakkerij, op welke locatie dan ook." Tijdens de jubileummaand zijn er diver se activiteiten gepland. Zo is er een kunstmarkt op 9 april (tijdens het Nationale Museumweekeinde), theater, jamsessies, een 'geschiedenis van De Bakkerij' kwis en natuurlijk veel muziek. „Er zit een kleine rode draad in het programma. We grijpen in het begin van de maand terug naar het begin van De Bakkerij en langzaam werken we naar de toekomst. Zo proberen we een overzicht te schetsen van de geschiede nis van De Bakkerij." Programma De Bakkerij in april: - vrijdag 1 april: Het Rotterdamse roek- trio Mono (www.monotheband.com) en indierock van Jimmy Barock (www.jim- mybarock.nl). DJ WTR en DXTR. - Zaterdag 2 april: E.T. Explore me (garagerock uit Haarlem), Melomanics (party-electro uit Heerhugowaard Amsterdam) en Iedereen Zóöö Jotje (pretskapunk uit Alkmaar). DJ Joris - vrijdag 8 april: Jamsessie onder leiding van gitaardocent en zeer langdurige Bakkerij-bezoeker Auke Hofstra (vrij williger in de begintijden van de Bakkerij) en de grote Bakkerij-kwizzzzz o.l.v. Benni Morri. DJ Tubby. - zaterdag 9 april (nationaal museum weekend): Van 12.00 tot 17.00 uur Kunstmarkt waarbij jonge regionale kunstenaars de kans krijgen hun crea ties tentoon te stellen. Van 21.00 tot 02.00 uur poëzieavond met jonge dich ters uit de regio. DJ Tune. - zondag 10 april: Impro-theater door de theatersportgroep van De Bakkerij 'Gevonden Voorwerpen' met als thema 30 jaar Bakkerij. - vrijdag 15 april: Nooit vergeten bands uit de geschiedenis van De Bakkerij. Oude Bakkerij-bands zoals Trojska tre den nog één keer op ter gelegenheid van het 30 jarige bestaan van De Bakkerij. DJ Wino. - zaterdag 16 april: Kofvifest! Met bands uit het door Bakkerij-vrijwilligers opge richte Kofvitok-label (www.kofvitok.tk) en Bente's grote dierenkwizzz. - vrijdag 22 april: Jaren '90 dansfestijn met DJ Jenny en DXTR met louter Oj a-dat-was-toen'-muziek. - Zaterdag 23 april: El Ray, onder voor behoud Surf uit Denemarken. DJ Tune en Tubby. - Vrijdag 29 april: Bassquake the future. Dance-muziek door DJ Ivory met een vooruitblik op de toekomst van de Bakkerij. - zaterdag 30 april (koninginnedag): LIMMEN - Op 4 april wordt in Limmen aan de Kerkweg 24 een lezing gegeven waarin u prachtige opnamen ziet van bloembollen met vroegbloei- ende of vroeg in blad komende vaste planten. Ook komen verrassende effec- koninginnedag-festival met op het bui tenpodium in elk geval: Profusion; Inspired; kofvitijd; De Skatjes; Forced Evolution en Varkens aan 't Spit en in de late uurtjes op het binnenpodium: JFK en de Black Bricks! Tijdens deze dag worden de bezoekers op de hoogte gebracht van de toekomstplannen van De Bakkerij. AKERSLOOT - Het expo-seizoen in het Gemaal 1879 in Akersloot wordt op zondag 3 april geopend door Babs Banneberg uit Uitgeest. Na een geslaagde studie edelsmeden aan de Rietveld-academie in Amsterdam ont wikkelde zij een dusdanige eigen ont werpstijl met een toegevoegde creatie ve benadering die snel werd opgemerkt in de rest van de wereld. Meteen ont ving zij een start-stipendium voor veel belovende aanstaande kunstenaars. Babs voorziet kunstwerken vaak van een flinterdun laagje emaille en voegt daaraan haar eigen niet alledaagse vin ding aan toe. Door veel instituten werd zij uitgenodigd haar inventiviteiten te tonen. Zij publiceert verder, is jurylid en won kunstprijzen. Haar kunstwer ken staan of stonden op de hele wereld en gelijktijdig met het Gemaal 1879 exposeert zij ook in het glasmuseum Ravenstein en in Salou in Spanje. 'Van veelheid tot eenheid' wordt de exposi tie genoemd in het Gemaal 1879. Gemaal 1879, 100 meter voor(bij) Hotel Akersloot en is elke zondag geo pend van 13:30 tot 16.30 uur. Tevens is het gebouw en de technische installatie enzovoort te bezichtigen en op velke eerste zondag van de maand is er maal- demonstratie met de installatie. Toegang 1,-. kinderen tot 12 jaar gra tis. Tel: 0251-313286 of 0251-313253 voor groepen en/of scholen buiten de openingsuren. HEILOO/CASTR1CUM - Naar aanleiding van het optreden op basisschool de Springsschans Oost in Heiloo, kregen de kinderen een uitnodiging om te komen zingen in woon- zorgcentrum de Santmark te Castricum. Woensdag 23 maart heeft groep 7/8 onder leiding van Ellen Popma de koffie muzikaal opgeluisterd met hun repertoire van kinderen voor kinderen. De bewoners hebben hier erg van genoten. ten van bollen tegen een achtergrond van bloeiende heesters aan bod. Kosten 12,50. Aanmelden bij Tuincursussen Jeanine Jonker, tel. 072-5053646 of bij Marja Apeldoorn. Tel. 072-5338328 of via website: www.tuincursussen.nl. CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorgcafé Castricum zal plaatsvinden op woens dag 6 april van 19.30 tot 21.00 uur. Rustig in beweging zal het onderwerp zijn van deze avond. Een trainster van het TAO Centrum Castricum zal een en ander vertellen over Tai Chi-Qigong. Tai Chi is een oude bewegingsleer, die helpt geestelijk en lichamelijk in balans te blijven of de balans terug te vinden. Iedere eerste woensdag van de maand organiseren de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantel- zorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Er zijn geen kosten aan deze bijeen komsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. CASTRICUM - Het Lokaal Comité Vrijwilligerswerk werkzaam voor Castricum, Bakkum, Akersloot en Limmen nodigt vrijwilligersorganisa ties uit deel te gaan nemen aan het overleg van het comité met als doel een bijdrage te leveren aan de belangenbe hartiging, de promotie en de werving van vrijwilligers. Naast deze zaken bestaat in het Lokaal Comité Vrijwilligerswerk de mogelijkheid tot uitwisseling met collega-vrijwilligersor ganisaties over het vrijwilligerswerk in uw eigen organisatie. Bijvoorbeeld: wat zijn succesvolle methodes als het gaat om werving of wat zijn de positieve kanten van begeleiding en deskundig heidsbevordering en hoe geef je deze vorm in de eigen organisatie. Aan het comité nemen reeds 10 organi saties deel afkomstig uit de verschillen de kernen van Castricum. Ook een ver tegenwoordiger van de gemeente neemt deel aan de comitévergaderin gen. Medewerkers van de Stichting Welzijn Castricum, van het Opbouwwerk en de Vrijwilligers Centrale, ondersteunen het comité. Het comité zou zich graag uit willen breiden en vraagt daarom vrijwilligersorganisa ties uit alle kernen zich aan te sluiten. Op jaarbasis komt het comité vijf maal bijeen. Momenteel richt het comité zich op zaken als: knelpunten in het vrijwil ligerswerk, veiligheid in het werk middels de ARBOchecklist etc. De eerstvolgende vergadering is op dins dagmiddag 12 april. Op het programma staat onder meer een presentatie over het 'Trendrapport Vrijwilligerswerk 2004/2005'. Cijfers, inhoud, mogelijkhe den en grenzen van het vrijwilligers werk zullen belicht worden. Voor opga ve of informatie kunt u contact opne men met de Stichting Welzijn Castricum, Irene Zijlstra, tel. 0251- 657998. Charivari Trio treedt op in de NH Kerk in Limmen LIMMEN - Op zondagmiddag 3 april zal in de NH Kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen een bijzon der concert plaatsvinden. Zig-Zag is het nieuwe programma van het Charivari Trio: een bonte mengeling van wilde dansen uit Roemenië en Azarbaidzjan, melancholieke Argentijnse zamba's, hartstochtelijke Bosnische zigeunerliederen en eigen zinnige nieuwe composities, gespeeld door een onweerstaanbare mengeling van strijkkwartet, jazztrio en wereldor kest. Als een goed gesmeerde naaima chine Zig-Zagt het Charivari Trio door CASTRICUM - Zondag 10 april aan staande zal in de grote zaal van Ontmoetingscentrum Geesterhage in Castricum tijdens de Zondagsociëteit het Castricums koor 'Vocal Choice' optre den. Vocal Choice is een gemengd vier stemmig koor bestaande uit 55 leden. Het koor is opgericht in januari 2003 door een aantal enthousiaste en ervaren koorzan gers. Het repertoire is veelzijdig en vari eert van klassieke composities en volks muziek tot muziek uit het lichte genre. Vocal Choice wordt gedirigeerd door Cees Brugman, tevens musicus, arrangeur en muziekrecensent. Vaste begeleider van het koor is Jan Boogers. Tijdens de Zondagsociëteit bestaat Ook de mogelijk heid om deel te nemen aan kaartspelen of sjoelen. De Zondagsociëteit wordt gehóuden van 14.00 uur tot 16.00 uur. De zaal is open vanaf 13.30 uur. Informatie: tel. 0251-673793. LIMMEN - Komend weekend wordt de archeologische opgraving van het Oerpaard in Limmen op De Krocht voor publiek en scholen opengesteld. Vrijdag, zaterdag en zondag is een ieder van harte welkom tussen 10.00 en 17.00 uur. In Limmen hebben archeolo gen van de Universiteit van Amsterdam op De Krocht, het weiland op de hóek van de Zeeweg en de Rijksweg, weer belangrijke vondsten gedaan. Vlak bij de boerderij van Welboren is een nieuw vak blootgelegd en de archeologen, bijgestaan door vrij willigers uit Limmen, vonden een com pleet skelet van een enorm Oerpaard. Rondleidingen Elk heel uur wordt er door archeologen uitleg gegeven over het leven van het Oerpaard op de Krocht. Zeer opval lend zijn vooral de afmetingen van het Oerpaard. Deskundigen gaan er vanuit dat het zeker 2,5 maal groter geweest moet zijn dan het grootste moderne paard zoals we dat nu kennen. Er zijn er zelfs die nog groter niet uitsluiten. Door de huidige DNA-techniek is zelfs te achterhalen welke kleur het Oerpaard gehad moet hebben. Komend weekend weet men meer omdat dan alle gevonden botten gere construeerd zullen worden tot één ske let, geheel in de authentieke eigen kleur. Zuid-Amerika en Oost Europa, op zoek naar schoonheid in de rafels van een oude jas. De drie spelers: Anneke Frankenberg viool, zang, Bart Lelivelt- accordeon, zang en Gerard Schoren-zang, bas, lap pen met hun betoverend samenspel en halsbrekende improvisaties alle gren zen aan hun laars. De aanvang is 15.00 uur en de toegang 10,-. Reserveren: U kunt kaarten voor de evenementen reserveren via e-mail: limmencultuur@hotmail.com, via tel. 072- 5052235 of via website www.limmencultuur.nl. Scholen Ook zal er gelegenheid zijn voor een aantal klassen van middelbare en basis scholen (denk hierbij aan geschiedenis of aardrijkskundelessen) om een speci ale rondleiding te krijgen van een archeoloog en een historicus in ver band met de beperkte ruimte en tijd is reserveren noodzakelijk. De eerste vijf tig bezoekers zullen een uniek Oerpaard aandenken ontvangen. Reserveringen kunnen telefonisch wor den doorgegeven tot donderdag 17.00 uur op tel. 072-5053842 Stichting Oerpaard De Krocht. CASTRICUM - Dit thema staat cen traal op de Algemene Leden vergadering van de KBO-afdeling in de gemeente Castricum. Het is de titel van de lezing die gehouden zal worden door Monique Rooijmans, sociaal gerontologe in Haarlem. De Algemene Ledenvergadering vindt plaats op don derdag 7 april en wordt gehouden in een zaal van Hotel-Restaurant-Café Borst in Bakkum. De lezing van Mevrouw Rooijmans begint om onge veer 11.00 uur. Voorafgaand aan de lezing zullen eerst enkele huishoude lijke onderwerpen behandeld worden. Daarvoor zijn alle KBO-leden in de gemeente Castricum uitgenodigd. Dit huishoudelijk gedeelte begint om 9.45 uur. De zaal is open vanaf 21.30 uur. CASTRICUM - Een symfonieorkest dat het podium deelt met een straator kest, dat is al een ongebruikelijk tafe reel. En als ze ook nog samen een spe ciaal gearrangeerde versie van Moussorgsky's Schilderijententoon stelling brengen, dan is er sprake van een bijzonder dubbelconcert. Op zater dag 2 april spelen straatorkest Toos en het Bergens Symfonie Orkest samen in Bergen en op zondag 3 april in Castricum. De concertdata: zaterdag 2 Lezing over verrassende combinaties met bloembollen in Limmen CASTRICUM - Op zondag 3 april besluit Toonbeeld het concertseizoen met een concert van Fuego Latino. Het concert begint om 11.30 uur en de toegang bedraagt 8,50 cjp/65+ 7,- en kinderen betalen 3,-. Temperamentvol Vier temperamentvolle, jonge musi ciennes maken een bonte, muzikale reis door zuidelijke landen. Van Bolero tot Habanera, van Bernstein tot Piazzolla; Na een succesvol seizoen blijven de vier dames van Fuego Latino ook in het tweede seizoen het pad bewandelen van gepassioneerde muziek. Passie Deze passie wordt in vurige, maar ook in intieme klanken gezocht. Zij selec teerden uit Zuid-Amerikaanse en Zuid-Europese muziek een eigen zinnig repertoire. april om 20.00 uur in het Europees College, Molenweidtje 5, Bergen. Op zondagmiddag 3 april om 15 uur in de Maranathakerk, Prins Hendrikstraat 1, Castricum. Kaarten a 8,- (CJP en 65+ 6,-) zijn verkrijgbaar aan de zaal. Het concert begint met een kort eigen pro gramma van elk van de twee orkesten. Het Bergens Symfonieorkest, onder leiding van Arno van Raaphorst, opent met vier delen uit Balletmuziek Rosamunde van Franz Schubert. Daarna speelt straatorkest Toos zeven stukken, te beginnen met de klassieke Hongaarse Dans nr. 5 van Brahms en eindigend met de bigband-sound van Hawaii 5-0. Na de pauze spelen de twee ensembles gezamenlijk de Schilderij ententoonstelling van Moussorgsky. Dit bekende muziekstuk vormt de soundtrack van tien schilderijen op een expositie. Dat resulteert in een zeer afwisselend muzikaal beeld, met uit eenlopende klankkleuren en stemmin gen. zaterdag 2 april, 20.00 uur in het Europees College, Molenweidtje 5 in Bergen (NH). zondag 3 april om 15.00 uur in de Maranathakerk, Prins Hendrikstraat 1 in Castricum. CASTRICUM - Radio luisteren wordt radio kijken, want Castricum 105 open zaterdag 2 april haar deuren voor de luisteraars en belangstellenden. Tussen 13:00 en 16.00 is iedereen welkom om een kijkje te komen nemen in de, studio aan de Jan van Nassaustraat 6 in Castricum (in het gebouw van Toonbeeld). De open dag staat in het teken van hpt tienjarig bestaan van de zender en de opening van de vernieuw de studio. In een aangepaste program mering wordt die dag teruggekeken naar tien jaar radio in Castricum. Hierbij zullen een aantal oud medewer kers, waaronder dj van Radio 538 Tim Klijn, voor een keer weer een program ma komen maken. Er worden die dag rondleidingen gegeven door de studio, zodat u alles te weet kan komen over radio maken. Tijdens de open dag kunt u niet alleen komen kijken, maar ook actief meedoen. Zo kunt u bijvoorbeeld uw eigen tweedehands spullen, via een zelf ingesproken commercial verkopen. Het spotje wordt dan een week lang uitgezonden. Degene die het origineel ste, grappigste of beste spotje heeft ingesproken wint één uur zendtijd, die naar eigen keuze kan worden ingericht. Radio Castricum 105 is in de gehele CAL gemeente te ontvangen: in de Ether op 105.0 FM, op de Kabel voor Castricum en Bakkum op 104.5 FM en voor Limmen, Akersloot en De Woude op 89.0 FM. Voor meer informatie kunt u ook terecht op onze website: www.castricuml05.nl Open dag bij Radio Castricum

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8