Zeevogels blijft in kampioensrace na zege op Con Zelo uit Waarland Sportinstuif AYC druk bezocht Rabo blijft sponsor van hockeyclub De Terriërs Judoka's Dojo 't Loo worden vierde van Noord-Holland Zwemmen voor kleuterbrevet Bridseclub Limmen Nederlaag van tafeltennissers Limmen/Heiloo in Hoorn Bedenkelijk gezicht bij Schaakvereniging Vredeburg Goedgevulde tribunes bij onderlinge wedstrijden TIOS Veel gouden medailles bij gym wedstrijden GTH sfiöhm UITKIJKPOST - 6 APRIL 2005 - PAGINA 10 Bridgeclub Sans Atout Fanatieke vissers aan de Markervaart Schoolvoetbaltoernooi Bridgeclub Fumez pas E.H.K. Klaverjasclub houdt open drive Dimtronic Meervogels wint van Tornado Uitslagen Heilooër Bridge Club. CASTRICUM - De open training die dinsdag 29 maart voor de jeugd werd gehouden bij Atletiek Vereniging Castricum (AVC) was een succes. Een aantal trainers liet leden en belangstel lenden zien en meemaken hoe een trai ning in zijn werk gaat. Alles vond plaats op Sportpark 'de Duinloper'. Zo'n 55 kinderen stonden te trappelen om eens mee te maken hoe dat is: een atleet zijn. Het merendeel jeugdlid van AVC, maar ze hadden veel vriendjes en vriendin netjes meegenomen. De meegekomen ouders sloegen het geheel vanaf de kant gade. Na een spel in vier groepen, kwamen de atletiekonderdelen aan bod. Er kon gesprint worden, balgooien als voorloper op het kogelstoten en natuurlijk ver- en hoogspringen. Al snel kleurden de koppies van de kids rood en was het soms een nek aan nekrace voor de prestaties. 'Ik was twee keer derde bij de sprint' of 'Ik heb 2 meter 70 gesprongen'. De onderdelen werden op een speelse manier gebracht. Website: www.avcastricum.nl. Kinderen kunnen drie tot vier keer gratis mee- trainen en krijgen na aanmelding een kleurig AVC t-shirt. EGMOND AAN DEN HOEF - Zeevogels heeft aan de wedstrijd tegen Con Zelo uit Waarland drie punten overgehouden. De Hoevers doen na deze zege nog volop mee in de strijd om het kampioenschap. Toch was het niet alleen maar hosanna op sportpark Hogedijk. Een objectief toeschouwer zou, desgevraagd, Con Zelo uit het Waarland als de hoogst genoteerde ploeg aanwijzen. Het veldspel van Zeevogels bleef ver onder de gebruike lijke maat. Het positieve was dat de thuisclub deze middag in staat was om ook een slechte wedstrijd winnend af te sluiten. Doelpunten maken. Het belangrijkste onderdeel van het spel dat voetbal heet. Zeevogels heeft er ai wekenlang moeite mpe. Tegendoelpunten voorko men gaat de ploeg momenteel goed af maar ze zelf maken is een heel ander verhaal. Een ploeg die kampioen wil worden zal toch op z'n tijd een goaltje moeten maken. Tegen Con Zelo wisten de withemden het net twee keer te vin den. Voordat de gastheren tot score kwamen moest doelman Lesley Groot, spelend voor de geblesseerde Jacco Walta, een knappe redding verrichten. Een van richting veranderd schot wist hij, aanvankelijk op het verkeerde been gezet, miraculeus uit de verre hoek te tikken. Zeevogels speelde voor rust te onrustig en leed te snel balverlies om de bezoekers te verontrusten. Con Zelo had meer controle over de bal en de wedstrijd. De thuisclub ging echter wel met een voorsprong pauzeren. Michiel de Waard, al snel in de wedstrijd de ver vanger van Niels Eijlander, werd alleen voor de Waarlandse doelman gezet. De Waard was eerder bij de bal dan de goalie en deponeerde het leer fraai over de doelman heen in het doel:l-0. Na de rust bleef het spelbeeld groten deels ongewijzigd. Zeevogels deed er alles aan om de bal te veroveren maar eenmaal in het bezit werd deze te snel weer ingeleverd bij de tegenpartij. Vervolgens moest en werd er weer enorm veel energie gestoken in het heroveren van het leder. De gastheren Veel mensen kwamen een kijkje nemen bij de sportinstuif van AVC HEILOO - Afgelopen maand werd er door leerlingen van zwembad Loos afgezwommen voor diverse diploma's. In eigen bad werd er gezwommen voor het kleuterbrevet. De kinderen lieten zien dat zij al een heel stuk op buik en rug konden zwemmen zonder drijfmid delen en met kleding aan. In de Beeck in Bergen werd gezwommen voor het A, B en C-diploma. Namens de Nationale Raad Zwemdiploma's was bij het A en B afzwemmen de heer Schermer aanwezig en bij het C afzwemmen de heer Mol. Beiden waren zeer tevreden over de kwaliteit van het zwemmen van alle kinderen, Iedereen was dan ook geslaagd. De geslaagden zijn: Kleuterbrevet: Marlou van der Krommer, Casper Lelieveld, Lisanne Stokreef, Jonna Brantjes, Romy van Dijk, Annelies Minis, Bram Boereboom, Nick Filius, Job Blank, Josse Koolén, Barry Linders, Tim van der Zwet, Julia Lind, Mickey Schermer, Bibi Blom, Ivar Blom, Benjamin Conteh, Lisa van Zuylen, Bonnie Deijlen, Mees Vendel, Ouke Spanjer, Alessandro Smit, Meivin van den Berg, Calvin Hoogland, Koen Kippersluis, Minke Hopman, Joeri Warmenhoven, Koen Bijman, Puck Dekker, Rachelle van de Griek. Diploma A: Khalid Alama, BramBoereboom, Stijn Bouwman, Mare Edelenbos, Calvin Hoogland, Matthijs Janssen, Timon Kekanovic, Ben Minis, Mees Nolting, Hannah Onverwagt, Swen Oud, Alessandro Smit Talvera, Sylvester Tijssen, Julia Turner, Elize Wester, Stef de Winter, Emma Zeestraten. Diploma B: Roel Bakker, Beau Barnhorn, Daniël Dumanaw, Martijn den Hartog, Lars Hoole, Matthijs Hulsebos, Margot Huurdeman, Jesper Kamp, Lasse Kareis, Niels Krijnen, Jasper v.d. Kroon, Malou Krpon, Michelle Lampe, Bram v.d. Linden, Danielle Mcnee, Thijs Nanne, Claudia de Nijs, Bonnie Olij, Niels Oud, Manon Petra, Leon Schilder, Lisanne Schut, Jana Spaans, Lysanne Visser, Wies Vos, Finn Volger. Diploma C: Yvonne van Diemen, Lucas Harlaar, Dion de Jager, Esmé Koer\ders, Silvian Muizelaar, Pim Olij, Gijs Onverwagt, Sander Schaap, Remko Schokker, Sanne Sintemaartensdijk, Koen Smits, Camilla Son-A-Hing, Lotta Stam, Ramon Verver, Eline de Vries. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 30 maart als volgt gespeeld: A- Lijn: 1. v.Bellen-v.BergenHenegouw 58.48, 2. Mendes Da Costa:Straathof 57.59, 3. Landstra-Tuinstra 52.68, B- Lijn: 1. Mooij-Boelhouwer 61.07, 2. v.Buytenen-Kuiper 57.50, 3. Kerkvliet- v.Duyn 57.14, C-Lijn: 1. Gelsing-Stolp 56.70, 2. Dingerdis-Kruyswijk 56.25, 3. Fam.Hoogland 53.57, D-Lijn: 1. Brokx- Brinkhorst 61.43, 2. Oosterling- Slemmer 57.14, 3. Fam.v.Wijk 52.14, E- Lijn: 1. Ligthart-Vasbinder 65.63, 2. Zwart-de Graaf 54.91, 3. Fam.Kiebert 51.34. Uitslag damesbridgeclub 30 maart: A-lijn:V an Twuyver- v.d.Bogaerd 57.81, Vecht-Schroor 56.25. B-lijn: Toby-Giliam 69.44, Abbestee-Maaskant. C-lijn: Van Toornburg-de Vries 63.19, Maas- v.d.Hulst 50. D-lijn: Van Gans- Berkhout en Berkhiut-Broekhuizen 57.29. HEILOO - De A-pupillen van Dojo 't Loo (geboren in 1996 en 1997) gingen zondag in alle vroegte op pad richting Sporthal de Walvis in Beverwijk. Hier werden de Noord-Hollandse kampi oenschappen voor teams gehouden. Het A-team bestond Elise Kuipers, Roel Verlooij, Tim Kuipers, Thijs Kampstra, Gaby de By, Jasmijn Lesterhuis, Kai Sindhunata en als laat ste Jiddo van den Berg. De eerste wed strijd werd nipt verloren van het traditi oneel sterke Ben Rietdijk uit Velserbroek. De tweede wedstrijd moest worden aangetreden tegen het tweede team van Kenamju uit Haarlem. De partij ging lange tijd gelijk op, maar Jasmijn en Kai wisten hun partij knap te winnen met een ippon en zo trok Dojo 't Loo de winst alsnog naar zich toe. Ook in de derde partij tegen Judo Yushi uit Nieuw Vennep gaven de team elkaar niets toe. Met beide drie gewonnen par tijen en een partij onbeslist, gaven uit eindelijk de behaalde judopunten de doorslag. Het bleek dat de judoka's uit Heiloo ook deze wedstrijd hadden gewonnen, zodat zij zich konden opma ken voor de kruisfinales. Als eerste tegenstander trof Dojo 't Loo gelijk de latere kampioen Kenamju, waarvan 'met twee tegen vijf wedstrijden werd verloren. In de verliezersronde moest het eerst worden gestreden tegen De Uitkomst uit Anna Palouwna. Deze wedstrijd werd knap gewonnen met vijf tegen twee wedstrijden. Tenslotte mochten de judoka's voor de beslissing om de derde en vierde plaats opnieuw aantreden tegen Ben Rietdijk. In een spannend gevecht moest Dojo 't Loo helaas het onderspit delven zodat de vierde plaats het hoogst bereikbare was. 's Middags mochten de B pupillen van Dojo 't Loo (geboren in 1994 en 1995) aan de slag. Het B-team bestond uit HEILOO - Rabobank West- Kennemerland en hockeyvereniging De Terriërs hebben aan het begin van de tweede competitieronde het spon sorcontract verlengd. Clubvoorzitter Wytze van der Meer is er erg blij mee: „De Rabobank stelt ons in staat het beleid uit te voeren, zoals we dat al enkele jaren doen. Dat beleid is gericht op het presteren op een niveau dat past bij een club van onze omvang, inmiddels al wel ruim 660 leden, waar mee we trouwens een van de grootste clubs in Heiloo zijn. Naar mogelijkhe den presteren, maar wel met behoud" van het sociale - ik zou bijna zeggen het knusse - van een relatie kleine club. In de bank hebben niet alleen een financi ële sponsor, maar ook een die ons met materiaal en advies over het financiële beleid bijstaat. Ons gezamenlijke motto is 'Rabobank West-Kennemerland en De Terriërs werken samen aan de kwa liteit van jeugdhockey. Dat klopt in de praktijk. De opleiding van onze trai ners en daarmee ook de training van onze jeugd over de afgelopen jaren werpen hun vruchten af. Kijk maar naar Heren 1 dat in de eerste klasse speelt, Dames 1 dat in de tweede klasse zit en dit jaar kans maakt op promotie. En niet in de laatste plaats de tweede plek die ons meisjeszaalhockeyteam bij het Nederlands kampioenschap behaald heeft. Zij versloegen beroem de en veel grotere clubs als Bloemendaal, Rotterdam en Amsterdam. Die laatste twee hebben meer dan 2000 leden. Dat zegt toch wel wat over onze kwaliteit." De eerste wedstrijden van het tweede deel van de competitie zijn inmiddels gespeeld. Heren 1 speelt voor het eerst in de eerste klasse en heeft het, zoals te verwachten was, zwaar. De ploeg kan nog wel wat punten gebruiken om de doelstelling van dit eerste jaar te berei ken, namelijk handhaven in die klasse. Dames 1, door de sponsor in nieuwe kleding gestoken, staat op de tweede plek, die recht geeft op rechtstreekse promotie naar de eerste klasse. LIMMEN/HEILOO - Na een lange rij overwinningen heeft tafeltennisvereni ging Limmen/Heiloo een eerste neder laag moeten incasseren. Dat was de eerste in dit jaar en in de huidige com petitie. Na vorige week nog een mooie 7-3 overwinning op De Victors 2 te heb ben geboekt was het nu het Hoornse Disnierats 3 dat met dezelfde cijfers Limmen/Heiloo huiswaarts stuurde. De voorsprong op titelconcurrent Disnierats was met vijf punten een riant uitgangspunt, maar is nu tot nog slechts een punt terug gebracht. Nog is er voor de titel nog alle kans indien de twee laatste wedstrijden volgens plan en verwachting positief worden afge sloten. De spanning is echter helemaal terug. Laat het eerste seniorenteam het dus even afweten dat is geenszins het geval met het eerste jeugdteam. In de race voor promotie naar de eerste en hoogste klasse van de afdeling heeft dit team nu reeds een voorsprong van tien punten op de nummer twee: De Victors. Met niet minder dan 8-2 werd nu weer gewonnen van Duintreffers. Peter Seignette won al zijn partijen en Arjan Barendse en Remco Schoorl boekten twee overwinningen. Deze week is het treffen met De Victors en in deze wedstrijd zal bij het behalen van zes punten de kampioensvlag reeds gehesen kunnen worden. Het tweede seniorenteam kwam tegen Puinhoop United 1, dat in deze klasse ongetwij feld kampioen gaat worden, al rap met 8-0 achter te staan. Good old Cor Schaap haalde echter bij die stand nog even wat oude reserves uit de kast en dat was toch weer ruim voldoende om het enige tegenpunt en de eer te red den. Voor team drie is degradatie een feit. In het vierde team beginnen de verrichtingen van Sebastiaan Peek op te vallen. Evenals vorige week stond hij ook deze week tegen De Roemer geen punt af. Met de drie punten daarbij van Sander Metz werd het een 6-4 overwin ning op de Medemblikkers. De klapper van de week was voor het vijfde team dat uitkwam tegen DOV. Freek Ris won er hier twee, Peter Seignette en Stefan Schut bleven ongeslagen: 9-1. HEILOO - De uitslagen van de maan dagavond 4 april gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn L fam Mak 65.6,2. v Toornburg - de Vries 61.5; B-lijn 1. v Duyn - Uijl 60.9,2. vd Klis - vd Linden 56.3; C-lijn 1. Kemmere - Maas 60.8,%. v Baar - Haan 60.0; D-lijn 1. v Toornburg - de Vries 56.9,2. v Dam - v Charldorp 55.6; E-lijn Nijman - Theune 68.3,2. fam Keesen 55.2. Rabobank West-Kennemerland heeft het sponsorschap verlengd LIMMEN - Vrijdag 1 april speelde SV Vredeburg ronde 21 van de interne competitie. R. vd Storm verliest zijn aansluiting met de top door een zwaar bevochten verlies tegen H. Ebels. Vd Storm volgde zijn succesvolle nieuwe speelstijl en offerde een stuk tegen twee pionnen. Ebels taxeerde de stel ling tevreden en zag dat de aanval niet zou doorslaan. Met technisch bekwame zetten pareer de hij de aanvallende zetten van vd Storm en wikkelde af naar een gewon nen eindspel. B. Stolp had een lastige tegenstander aan runner-up C. Dinkla, maar trok na stukwinst de partij vak kundig naar zich toe. J. Admiraal straf te de onzorgvuldige Siciliaan van G. Hafkamp hardhandig af en kon na 21 zetten de stukken in de doos doen. T. Al kon op vele manieren zijn moordende aanval op M. Voorwalt afronden maar gaf zomaar een volle toren weg. Geschrokken kon evenwel hij met loper en dame alsnog de executie vol trekken. D. Aafjes leek verloren na dameverlies tegen G. de Graaf, maar kreeg onverwachts na enkele zetten een dame terug en won vervolgens. M. Sturk keek bedenkelijk naar haar gevreesde tegenstander M. Weigraven, die de pionnenstorm vakkundig opving en de aanval beslissend overnam. Uitslagen: Groep A: J. Admiraal-G. Hafkamp 1-0, H. Levering-R. Termes 0- 1, B. Stolp-C. Dinkla 1-0, R. vd Storm- H. Ebels 0-1, T. Al-M. Voorwalt 1-0, B. van Diermen-R. Rommel 0-1, D. Aafjes-G. de Graaf 1-0, K. Aafjes-S. Sofan 1-0, G. Pouw-B. Blekemolen 1-0, M. Kos-D. Keijzer 0-1, J. Limmen-T. Witkamp 1-0, M. van Buuren-T. Castelein remise, M. Hendriks-W. Mijnsbergen remise, T. Beentjes-N. Pepping remise, M. Koot-E. van Duin 1-0, J. Levering-P. vd Heijdt remise, M. Sturk-M. Weigraven 0-1 Groep B. Bert Hollander-Hidde Ebels 0-1, Thomas Voorwalt-Dylan de Vries remise, Floris-jan van Zanten-Alex Termes 0-1, Remi Aafjes-Karel Voorwalt 1-0, Laura Aafjes-Jort Min 0-1, Bart Pepping- Fabienne Mijnsbergen 1-0, Loek Admiraal-Ozair Dahi 1-0, Steven Boon-Joep van Zanten remise. Levi Nieuweveen, Jim Tervoort, Nils Bouwman, Jorus Bart, Thijs Lesterhuis, Lars Onderwater en Jasper Henselman. De judoka's uit Heiloo hadden hun eer ste partij gewonnen. De tweede partij stonden ze tegen Kenamju 2 op de mat. Ook deze partij werd net aan gewonnen op judopunten door Dojo 't Loo. Voor de derde wedstrijd moest Oyama uit IJmuiden partij worden gegeven. Met een vier tegen twee winstpartijen werd ook deze tegenstander overmeesterd en was een plaats in de kruisfinales veilig gesteld. Dit ondanks het verlies tegen Cees Veen in de laatste poulewedstrijd. Net als bij de A-pupillen 's ochtends kon Dojo 't Loo in de kruisfinales gelijk aantreden tegen de latere kampioen Tom van der Kolk. Dit team was nog duidelijk een maatje te groot. Alleen Jasper Henselmans wist de eer te red den. In de verliezersronde stond vervol gens tegenstander Kai Sun uit Amsterdam op het programma. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel, zowel qua matchpunten als judopunten. Dit betekende dat een partij die gelijk was geëindigd moest worden overge daan. Thijs Lesterhuis wist de partij knap te winnen en sleepte het team daarmee een ronde verder. Voor de wedstrijd om de derde en vierde plaats moest het opnieuw worden opgenomen tegen Randers de Geus. Werd daar de eerste keer nog van gewonnen, nu kwamen de judoka's uit Heiloo net iets tekort voor het bereiken van het erepodium. HEILOO - De eerste wedstrijd van de Zomercompetitie werd gevist in de Markervaart bij de Woude. Voor aan vang van de wedstrijd 25 fanatieke vis sers die er allemaal het beste van wilde maken. Een heerlijk voorjaarszonnetje en al snel vis, niet de verwachte brasems, maar mooie wintervoorns. De eerste twee uur werd er vooral met de vaste stok goed vis gevangen. Na twee en een half uur vissen passeerde een grote zandboot, voor de meeste stokvissers was het toen over. Enkele feedervissers die hadden gekozen voor het vissen vrij dicht aan de overzijde van het kanaal, begonnen nu vis te vangen, af en toe een brasem, maar ook forse voorns. In de zomercompetitie zitten de A-Klasse vis sers in het midden van het parcours met links en rechts daarvan de B-Klasse. In de A-Klasse waren het Dirk Alders en Hendrik Delbrugge die goed vis wisten te vangen. Hendrik Delbrugge wist met name in de eerste twee uur zeer goed te scoren met de vaste stok. Op stek num mer vijf was het Martijn Berkenbosch die zeer goed zat te vissen, met ruim 21 kilo wist hij de wedstrijd te winnen. Bij weging bleek dat er heel veel voorns waren gevangen. Vak A: 1. Martijn Berkenbosch 21.650 gram, 2. Dirk Alders 16.400 gram, 3. Hendrik Delbrugge 15.700 gram. Vak B: 1. Hendrik Moolevliet 10.950 gram, 2. Nico Schouws 10.000 gram, 3. Cor Martens 9.025 gram. Volgende wedstrijd van de reeks van 12 op zondag 17 april. Info, Gert Lute: tel. 06-10705422. HEILOO - Op vrijdag 8 april begint de eerste ronde van het jaarlijkse KNVB schoolvoetbaltoernooi. Alle basisscho len in Heiloo zijn vertegenwoordigd met zowel een jongensteam als een meisjesteam. Inzet is het kampioenschap van Heiloo. Bij de meisjes wordt de titel verdedigd door de Willibrordschool en bij de jon gens door de Springschans. Dit jaar wordt gespeeld. De eerste wedstrijden beginnen om 16.15 uur en om 19.15 uur eindigen de laatste wedstrijden. Vrijdag 15 april zijn de finaleronden. HEILOO - De uitslagen van 31 maart zjjn: Lijn A: 1. R. J. Turk en R Hoogland A. de Vries 58,75; 3. M. G. Jacques 55,42; Lijn B: 1. J. Slob G. Starink 63,75; 2. T. Piersma I. van Splunder 59,17; 3. F. Beerse G. van Poelwijk 52,50; Lijn C: 1. A. Nijman J. Staphorsius 59,58; 2. R. Kops D. Wegenwijs 57,08; 3. J. Douma F. van Rosmalen 55,42; Lijn D: 1. T. Berkhout A. van Velzen 61,25; 2. T. de Haas M. Nanne 60,00; 3. R. B. van der Meer 57,92. HEILOO - Op 11 april houdt E.H.K. weer een open drive in het Open Huis in 't Loo. Start: 20.00 uur en het eindigt ongeveer 23.00 uur. Inlichtingen. D. Leurink, tel. 072-5334366 of tel. 072- 5334056. kwamen heel goed weg toen Con Zelo, onbereikbaar voor doelman Groot, vol op de lat schoot. Aan de andere kant was Rafi Habib bijna succesvol. Zijn uithaal ging maar net over het doel. Tibor Zwaan gaf Zeevogels wat meer lucht. Met moeite wist Zwaan een voorzet met het hoofd te raken om ver volgens de bal weer voor zijn eigen voeten terug te vinden. Zijn volley zocht en vond de verre hoek: 2-0. Doelman Groot reageerde even later goed op een kopbal uit een hoekschop. Met een uiterste krachtinspanning wist Groot de bal over de lat te tikken. Zo behoedde hij zijn ploeg voor een bloed stollende slotfase en mogen de Hoevers blijven hopen op een mooie afsluiting van het seizoen. De stand: VZV:19-41, DTS:19-41, Zeevogels: 19-40. Programma: Zeevogels - Meervogels. De Akersloters staan stijf onderaan en spelen volgend seizoen in de Zesde klasse. VZV en DTS spelen tegen elkaar in 't Veld. AKERSLOOT - Zondag startte het veldhandbalseizoen voor dames 1 van Dimtronic Meervogels. De tegenstan der was Tornado uit Heerhugowaard. Dimtronic Meervogels ging goed van start en bouwde door goed verdëdigen en een hoog speltempo een voor sprong op van 8-6. De tweede helft werd het nog even 11-11, maar daarna zetten de dames van Dimtronic Meervogels het goede spel uit de eer ste helft voort. Hierdoor boekten zij een goede overwinning. Eindstand 16- 12. HEILOO - Dinsdag 29 maart: A lijn: 1. Brinkhuis-Meuleman. 61,46. 2. Klerk- Stark. 59,90. B lijn: 1. Lodder-Schaaper. 60,83. 2. Manshanden-Cavalini.57,58. Donderdag 30 Maart: A lijn:T.Huting- Huting. 66,67. 2. Haan-Hurkmans. 63,75. B lijn: 1. Sprenkeling-van Veen. 62,92. 2. Bennink-Theune.59,08. C lijn: 1. Pohley-Post.68,33. 2. Leek-van der Steen.56,25. D Lijn: 1. Dool-Neijens. 60,42.2. Beentjes-Nielen. 58,85. ptaa Uw ree staan Qïlfl wam Ruim 300 kinderen kwamen in actie bij de onderlinge wedstrijden van TIOS LIMMEN - Gymnastiekvereniging TIOS uit Limmen heeft zaterdag zijn jaarlijkse onderlinge wedstrijden gehouden in sporthal d' Enterij. Ruim 300 kinderen kwamen in actie bij vijf verschillende wedstrijden en demon straties. Ondanks het mooie weer waren de tribunes de gehele dag goed gevuld door ouders, grootouders en andere familieleden. Om 09.00 uur stonden de kleuters al te trappelen van ongeduld om hun kunsten te vertonen. Ze begonnen mei een dans, daarna werkten ze een parcours af met ver schillende toestellen. Door deze open les konden de ouders eens zien wat ze tijdens de lessen van Lea Dam en Susanne Huissen geleerd hebben. Alle deelnemers verlieten de zaal met een medaille en een diploma. Bij de volgen de wedstrijd kwamen de kinderen van de basisschoolgroepen 3 en 4 in actie. Door de grote groep moesten er 6 onderdelen worden afgewerkt. Bij de sprong behaalde Nooriya Valkering een uitstekende score van 8.2. Op de brug was Amy de Leeuw met afstand de beste, zij behaalde een 8.9. Caro Nieuwland bleek de beste turnster van de kinderen uit groep 3 en mocht de beker mee naar huis nemen. Door winst op de balk en vloeroefening ver zekerde Nicole de Goede zich van de eerste plaats en mocht ook zij met de beker naar huis. Tijdens het tellen van de punten werden er demonstraties gegeven door de keurploeg. De volgen de wedstrijd kwamen de groepen 5 en 6 op de vloer. Sietske Risseeuw was heel sterk op de brug, balk en vloer. Alleen Shari de Graaf op de vloer en Moreen Crandel op de brug konden haar even aren. Bij de sprong was Karen Hageman de beste. De bekers gingen naar Sietske Risseeuw (groep 5) en Savanna Gaarthuis (groep 6). Daarna liet het TIOS jazzdance onder leiding van Willy Könst zien dat er niet alleen geturnd word bij TIOS. 140 kinderen zijn er wekelijks actief en wilden graag iets laten zien tussen de wedstrijden door. Ook de jazzdance meisjes gingen allemaal met een gouden medaille naar huis. Na dit optreden marcheerden de recreanten van groep 7 en 8 en de heren turners de zaal in. Annemiek Welboren was superieur, zij was de sterkste op alle onderdelen. De beker voor de beste van groep 7 was voor Laura den Broeder. Bij de heren, die training krijgen van Chantal Groot, was het heel spannend. Jesper Koot was heel sterk met zijn sprong en op de vloer. Maar met 0.10 punten verschil ging toch de beker naar Wessel Pirovano. Als laatste die dag kwam de keurploeg in actie, welke getraind wordt door Caroline Welboren. Op de brug was Maud Burgering de sterkste, zij behaalde een 9.10. Marlu v/d Linden en Aileen Boersen eindigde op de balk met een 8.80 als beste. Maar door winst op de vloer en met haar sprong vero verde Michèle de Ruyter de beker bij de keurploeg. Bij de selectie onder lei ding van Samantha Droog, ging de beker verdiend naar Marlu v/d Linden. HEILOO - Afgelopen zaterdag vond er voor een deel van de gymvereniging GTH de onderlinge wedstrijden plaats. Om 09.30 uur begonnen de jongste meisjes van juf Jeannette en juf Mariska. De deelnemers waren opge deeld in vier groepjes en werkten de navolgende toestellen af: brug, balk, sprong en vloer. Eerste prijzen waren er voor Lisa Otterbeek, Nina Matricon, Joyce Nanne en Sara Kostense. Het zil ver in deze groep was voor Maaike Anderson, Lina de Nijs, Inge Oudejans, Jolijn Bollen en Roosmarijn Haneghem. Verder werd er een bron zen medaille uitgereikt aan Jossy Bakker, Eveyne Smit, Bonnie Olij en Romy Bosman. Vervolgens was het de beurt aan de iets oudere meisjes van juf Mariska die gymmen op donderdag van 17.00 tot 18.00 uur. Hier waren drie groepjes gemaakt. De gouden medail les zijn voor deze groep uitgereikt aan Elham Habibi, Fleur Valk en Samantha Robertson, zilver was er voor Jasmijn Lesterhuis, Lisan Kok en Anne op de Weegh en het brons werd verdiend door Romy Schouten, Chantalle Roetink en Daimy de Vries. De meisjes in de groep van juf Leontien die gymles hebben op de donderdag van 18.00 tot 19.00 uur lieten nog voor de pauze hun oefeningen zien. Hier werden gouden medailles uitgereikt aan Roos Vendel en Hélene Blok, zilver aan Fleur Bakker en Daphne Hoedjes en brons was er voor Roby Wij denes. Na de korte onderbreking stroomde de zaal vol met toeschouwers voor de hele selectiegroep. Nii konden ook de Jong Talenten en de Pré-Instap hun kunsten vertonen aan het publiek. De jongste groep van de selectie, Jong Talent, was opgedeeld in twee groepjes. Bij de eer ste groep werd Annick Melgers eerste en Floortje Verboom tweede. Bij de tweede groep was er met een hoge score een gouden medaille voor Minke Hopman, zilver voor Julia vd Haagen en een bronzen plak voor Lisa van 't Boveneind. Bij Pré-Instap B werd Elise Kuipers eerste en Julie Hopman twee de. De Instap en de Pré-Instapgroep A waren samengevoegd. Hier stond na afloop Manon Oudejans op het hoog ste podium, gevolgd door Gaby de By en Renée van Veen. Bij de Pupillen werd Olga Leegwater eerste en behaal de Roza Apeldoorn een tweede plaats. Na ruim 1,5 uur selectieturnen te heb ben gezien was het de beurt aan de oudste meisjes van Melanie en Jeannette. Hier deden vier groepen mee. Eerste prijzen zijn hier verdiend door Laura van Leijen, Jolien Klamer, Anke Koenders en Myrthe ten Bosch. Tweede zijn geworden: Dominique van de Burgh, Marloes van Leijen, Marije Bakker en Kelly Pieters terwijl Marlies Visser, Hanneke Kuiper en Samantha Roetink met een bronzen plak naar huis gingen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10