Limmerpoldercup Limmen viert een week bevrijdingsfeest Open dag Radio Castricum groot succes Gevonden skelet Oerpaard 1 april grap Limmen Ludiek Tentoonstelling expressionisme Bijzonder concert Akersloot Leerlingen Clusius College bouwen boot voor Sail 2005 Jong doet z'n ding in De Bakkerij Jeugdkoor zingt en speelt het verhaal van de verloren zoon Souprun, Inspired en Stranguria in Storey Club JC Conquista Agenda Jazz Session Club Vredeburg: New East-Side Steenhakken Nieuwe website Limmense schatkamer bolgewassen LIMMEN - Zondag 10 april wordt de tweede wedstrijd om de Limmerpoldercup gevist. Ditmaal gaat het om een zogenaamd gecombineerd klassement, waarbij naast het gevangen gewicht ook voor elke vis nog eens 50 gram wordt bijgeteld. Het viswater is het Kanaal Omval-Kolhorn, nabij Heerhugowaard. Op deze stek kan iedere visser veel vis verwachten in de oeverzone, hoewel met name de bra sem vaak verder weg moet worden gezocht. Winnende methode hier is' vaak om eerst een aantal vissen onder de kant te vangen, om daarna met de voerkorf een meter of drie uit de over kant vandaan te gaan vissen. Vanwege wettelijke bepaling is het gebruik van wormen deze wedstrijd niet toegestaan. Opgeven voor deze wedstrijd doet u bij de clubvertegenwoordiger, voor DVW: Jan Walta, tel. 072-5063111, De Sander: Han Duin, tel.0251-311798, Limmen bij Peter van der Heijdt, tel.072-5051056 en voor HVCastricum bij Co Duinmeijer, tel. 0251-658999. Aanmelden voor vrijdagavond 20.00 uur. Inleg is 3,- per wedstrijd, verza melen om 07.15 uur bij de benzine pomp bij het viswater. De wedstrijd duurt van 08.00 tot 10.30 uur. De tus senstand van het verenigingsklasse ment is HVC 8 punten, De Sander 9, Limmen 10, DVW 16. CASTRICUM - In verschillende cur sussen bij Toonbeeld is dit seizoen gewerkt met het expressionisme. Het startschot voor dit thema werd in okto ber 2004 gegeven door Ans Hom. Deze Amsterdamse kunsthistorica hield in oktober 2004 een lezing over deze kunststroming uit de vorige eeuw, waarbij het verbeelden van de directe emotie van de kunstenaar centraal stond. Tijdens het cursusjaar 2004/2005 is in een aantal cursussen bij Toonbeeld met dit thema gewerkt. In de cursussen van Angèle van den Thillart werden lino's gesneden en afgedrukt, land schappen en figuurstudies geschilderd, geïnspireerd op deze kunststroming. In de cursus van Renée Aardewijn heb ben de cursisten na een spoedcursus expressionisme een serie zelfportretten gemaakt, een ook bij de expressionisti sche kunstenaars van de vorige eeuw vaak gebruikt thema, omdat dat bij uit stek een middel is om de innerlijke gevoelens van de kunstenaar in weer te geven. Ook in de beeldhouwcursus van Anja Vosdingh Bessem hebben de cur sisten in de periode van september tot december gewerkt naar het thema 'expressionisme'. Uitgangspunt van deze lessen was de voor deze kunststro ming kenmerkende rauwheid, een hang naar drama en afwijzing van de tot dan geldende opvattingen over schoonheid. Naar aanleiding van diverse modelstu dies en met in achtneming van deze uit gangspunten zijn er diverse plastieken vervaardigd. Dit werk, zowel schilderij en als beelden, zal worden tentoonge steld in het weekend van 9 en 10 april. De opening van deze tentoonstelling zal zijn op zaterdag 9 april om 12.00 uur. Het werk is te zien tot en met 21 mei, de open dag van Toonbeeld. Openingstijden: 9 en 10 april 12.00 tot 16.00 uur. 21 Mei (open dag Toonbeeld) 10.00 tot 14.00 uur. Op werkdagen tot en met 20 mei van 09.00 tot 13.00 uur. Het Shantykoor 'The Lake Singerstijdens een optreden. AKERSLOOT - Zondag 10 april van 14.00 tot 16.00 uur treden drie koren, een orkest, een accordeonensemble, een bekende sopraan en een duo op in de kerk met de mooie akoestiek, de Jacobus de Meerdere-kerk te Akersloot. Dit concert is georgani seerd door de Rotaryclub Castricum/ Akersloot/Limmen. Speaker is Kees Kroone. Genoemd concert is het derde Rotaryconcert in de rij. Twee jaar geleden werd er opge treden in de Pancratiuskerk te Castricum, verleden jaar in de St. Corneliuskerk te Limmen. Nu is Akersloot aan de beurt. Het doel van de Rotary is publiek van de drie ker nen: Castricum, Akersloot en Limmen kennis te laten maken met eikaars muziek. In de kerk treden op: Harmonie Excelsior Limmen, Accordeon Ensemble Melodion, Vrouwenkoor l'Art du Chant, Sopraan Ivera Musch, Shantykoor 'The Lake Singers', Aquariuskoor, Duo Huub en Jacqueline. De Rotary is een serviceclub, die goede doelen hoog in het vaandel heeft staan. Het batig saldo van het concert is bestemd voor de Rode Kruisverenigingen in Castricum, Akersloot en Limmen. Prijs concert: 5,-. Leerlingen van het Clusisus College bouwen boot voor Sail 2005 CASTRICUM - Provinciale Staten in Noord-Holland hebben een project uit geschreven waarbij VMBO-scholen met hun leerlingen in het kader van Sail 2005 een boot kunnen gaan maken. Doel van dit project is het in contact brengen van het onderwijs met de maritieme sector.De boot die in een bouwpakket aan de scholen wordt geleverd is een stalen Lelievlet van 5,80 meter lang waarmee men kan roeien, zeilen en wrikken. De vlet, met een gewicht van 750 kg biedt plaats aan zes personen en wordt veel gebruikt bij de zeeverkenners van de Scouting. Leerlingen van de VMBO-groenschool in Castricum hebben de uitdaging opgepakt en tijdens de lessen agrari sche techniek wordt onder leiding van de docenten Beers en Wijnberg aan het project gewerkt. Allereerst moest aan de hand van uitgebreide bouwtekenin gen het frame aan elkaar worden gelast en verder bestaan de werkzaamheden uit aflassen, schuren en schilderen. Als de boot klaar is vindt er eerst een keu ring plaats voordat de vlet van een registratienummer wordt voorzien. In de maand mei worden de leerlingen van het Clusius College de fijne kneep jes van het zeilen, roeien en wrikken bijgebracht door jongeren van de scou ting Victory uit Heiloo. In augustus tij dens Sail 2005 zal blijken of dat toerei kend is geweest want dan wordt deel genomen aan roei, zeil en wrikwedstrij- den die op het IJ worden georganiseerd en waaraan alle deelnemende scholen van het project zullen meedoen. CASTRICUM - Bijna alle mogelijke podiumkunsten komen aan bod tijdens dit weekend. Op vrijdag 8 april organi seert gitarist Auke Hofstra een jamses sie. Oudere jongeren kennen Auke van de jamsessies in De Bakkerij waar hij jarenlang aan deelnam. In het kader van het 30-jarig jubileum van De Bakkerij is de enige echte Bakwizzzz samengesteld. Op zaterdag 9 april heeft bestuurslid Mendhi Forrer een kunstmarkt en poëzieavond geor ganiseerd onder de noemer 'Jong doet z'n ding'. Het is dit weekend nationale museum weekend en ook De Bakkerij stelt haar deuren open voor iedereen die de cre ativiteit van jongeren wil bewonderen. Van 12.00 tot 17.00 uur zijn jongeren uitgenodigd om hun kunstwerken ten toon te stellen. Dit kan variëren van foto's, schilderijen en beelden tot eigen gemaakte kleding. Het is voor jongeren nog steeds mogelijk om zich op te geven voor de kunstmarkt via info@vriendenvandebakkerij.nl. Vanaf 21.00 uur opent De Bakkerij op zaterdag wederom haar deuren voor kunst. Het gaat zaterdagavond om poëzie. Zondag 10 april laat theatergroep De Gevonden Voorwerpen weer van zich horen. In het kunstzinnig getinte twee de weekend van de jubileummaand heeft de theatergroep De Gevonden Voorwerpen een bijzondere voorstel ling in petto. Na meerdere theaterspor twedstrijden, in en buiten De Bakkerij, vond de groep dat het tijd werd voor iets nieuws. In de improvisatietheatervoorstelling 'Maïstro' zoeken de spelers het gevaar op. In deze voorstelling krijgen de tien impro-talenten in meerdere rondes opdrachten van de spelleider. Dit kunnen scènes, liedjes of solo's zijn. Alles natuurlijk geïmproviseerd. Het publiek mag de scènes beoordelen en zo komt er uiteindelijk één winnaar uit de bus: de 'Maïstro'. Om aan te sluiten bij het thema '30 jaar Bakkerij' wordt het publiek in deze voorstelling gevraagd naar onder meer herinnerin gen aan, anekdotes over en associaties met De Bakkerij. Deze worden ter plekke in de scènes verwerkt. De Bakkerij is vrijdag geo pend van 21.00 tot 02.00 uur en de entree is gratis. De kunstmarkt begint zaterdag om 12.00 uur en is ook gratis te bezoeken. De poëzieavond begint om 21.00 uur en hier wordt een vrije bijdrage gevraagd. De theatervoorstel ling vangt zondag om 19.30 uur aan en kost 3,- (voor leden 2,-). Reserveren voor de voorstelling kan via info@improvisatietheater.nl of tel. 06-54761742. Voor meer informatie over De Bakkerij en haar activiteiten: www.vriendenvandebakkerij .nl LIMMEN - Ter gelegenheid van de 60e verjaardag van de bevrijding wordt in Limmen een week feest gevierd Het initiatief hiertoe is genomen door de Stichting Limbon, een genootschap dat sinds 1990 al heel wat festiviteiten in Limmen heeft georganiseerd. De 'week' van zaterdag 30 april tot en met zondag 8 mei is een uitgelezen periode. De feestweek start op koninginnedag, die dit jaar extra cachet krijgt doordat de vorstin haar 25- jarig regeringsjubi leum viert. Bovendien beginnen op deze dag de bloemendagen, die èen van de grootste evenementen in Limmen vormen. Het feestprogramma voor deze dag is in handen van de Stichting Oranjefeest en zal zich gro tendeels afspelen in het Stadspark. Het vindt zijn afsluiting in de Burgerij met het Oranjebal dat later op de avond zal overgaan in het traditionele Prikkersbal waarop de prijsuitreiking van de bloemendagen plaats heeft. Op zondag 1 mei, de dag van de arbeid, vangen de activiteiten in het Timmerdorp aan, waar de Limmer jeugd kan timmeren aan echte- of fan tasievoertuigen. Ook wordt dan de expositie 'Limmen in oorlogstijd' geo pend in het nieuwe onderkomen van de Stichting Oud-Limmen. De dag wordt opgeluisterd door een open luchtconcert van Harmonie Excelsior en besloten in de Burgerij waar een DJ. de regie zal voeren. Voor de senioren is AKERSLOOT - Vrijdag 8 april om 21.00 uur staan er drie bands in de Storey Club te Akersloot. Souprun, Inspired en Stranguria treden op. Souprun is een jonge meidengroep uit de Zaanstreek en Waterland die pittige pop maakt. De Castricumse band Inspired speelt melodieuze rock. Stranguria speelt aanstekelijk enthou siaste Nederpop of -rock of -ska. De entree is gratis. Informatie: www.storeyclub.nl. Zaterdag 9 april is de U2 avond in de Storey Club. Dat betekent de hele avond muziek van deze Ierse wereldband. Maar ook dat je kans kunt maken op een veldkaart voor een van de U2 concerten in juli. Die avond worden er loten verkocht a 1,- De Storey Club, aan het Wilhelminaplein 1 te Akersloot, opent haar deuren om 21.00 uur. LIMMEN - Het programma voor woensdag 6, vrijdag 8 en zaterdag 9 april bij JC Conquista is: Octopus maken. Conquista Kids start om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. In Club X-tra kun je op zaterdag 9 april echt iets heel leuks doen. Een grote zeephelling zal in Club komen te staan, De avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gra tis en vanaf 11 tot en met 16 jaar. Club op woensdag: 6 april. Club op woens dag heeft natuurlijk de spelcomputers klaar staan en de muziek aan. Ook kan je inschrijven voor een voetbaltoer nooi. Twee tegen twee. Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's: www.conquista.nl daar dinsdagmiddag een Bingo met nostalgische live-optredens uit het bevrijdingsjaar. 's Avonds is er weder om bingo met after party in Fun-center Kart World. Woensdag 4 mei staat in het teken van de dodenherdenking. Om 18.15 uur is er een herdenkingsbij eenkomst in de Corneliuskerk na afloop waarvan de stille tocht vanaf het kerkplein vertrekt naar het oorlogsmo nument op de grens met Castricum. Na afloop daarvan is er een bloemenleg- ging op de oorlogsgraven bij de Hervormde Kerk. De bevrijdingsdag en tevens Hemelvaartsdag wordt om 9.45 uur ingezet met klokgelui en trompetge schal als vorm van reveille op het kerk plein. Om 10.00 uur volgt er dan een dienst in de kerk, waarna een aubade op het plein voor het voormalige gemeentehuis. Tijdens deze aubade brengt de laatste estafetteloper het vre- desvuur over van Hotel de Wereld in Wageningen naar Limmen. Na de aubade start de bevrijdingsoptocht met versierde fietsen en andere voertuigen waarbij ook die in het timmerdorp gemaakt zijn. Vanaf 17.00 uur is er het bevrijdingsbal in de Burgerij met als afsluiting een bevrijdingsvuur. Vrijdagavond opent Fun-center Kart World zijn poorten voor een groots the- mafeest in Western Style met vele attracties. De Limmer motorclub 'De Zuchtende Man' heeft op zaterdagmid dag zijn sterrit met afsluitend een behendigheidsdemonstratie. Voor de jeugd van elf tot vijftien jaar is er een zeskamp op en om het zwembadter rein. Op zondag 8 mei wordt dé feestweek besloten met een rijtoer van historische legervoertuigen waarmee de bevrijders zich destijds verplaatsten. Deze colon ne start om 11.30 uur in Uimmen en doet de gemeenten Castricum, Heiloo en Bergen aan om daarna om 15.00 uur een 'Static Show' te brengen op het plein bij Kart World. In de Burgerij begint om 15.00 uur het Big Band- en Jazzfestival dat tot in de avond zal duren. Tijdens de bloemendagen zijn alle horeca-gelegenheden geopend, waarbij Vredeburg tot en met vier mei onderdak biedt aan een Woon- en Decoratie Outlet en in de grote zaal van De Lantaarn worden films over vroegere Bloemendagen vertoond. Het volledige programma wordt in de vorm van een persoonsbewijs huis aan huis in Limmen verspreid, zodat de bewoners voor dit document nu niet naar het gemeentehuis in Castricum hoeven. Dit boekje bevat, behalve het volledige programma tal van gegevens en wetenswaardigheden omtrent de bevrijding, de organisatie en de spon sors. Informatie: e-mail: LIMMEN - Op zaterdagavond 9 april om 19.00 uur zingt en speelt het jeugd koor van de Corneliusparochie van Limmen tijdens de viering het bekende bijbelverhaal van de verloren zoon. Twee keer per jaar verzorgt de groep jongeren een viering. De eerste keer, in december 2004, zong en speelde de groep het geloofsverhaal van de Emmaüsgangers. Op eigen wijze geeft de groep jongeren dan invulling aan een geloofsverhaal. Al lezend, ontstaan er boeiende gesprekken en een verras send eindresultaat. Het verhaal is door de jongeren zelf op tekst gezet en ook de muziek is hun keuze. Muziek die hen aanspreekt wordt ook door de groep jongeren zelf gezongen. Op zaterdag 9 april wordt de 'Dienst van het Woord' weer ingevuld door de jongeren. Jeugdkoor zingt en speelt het verhaal van de verloren zoon LIMMEN -'New East-Side Combo' komt naar de Vredeburg in Limmen. Evergreens, ballads, bossa's, latin ame- rican music en zelfs een enkel popnum mer staan op het programma. Tijd: 16.00 tot 20.00 uur. Cultureel Centrum De Vredeburg te Limmen. De toegang is vrij. Inlichtingen: Fred Timmer. Tel: 072-5053414. e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl Belangstellenden konden een kijkje nemen achter de schermen bij Radio Castricum (Fóto: MSP) CASTRICUM - Radio luisteren werd radio kijken, want afgelopen zaterdag 2 april was het dan zo ver: de opening van de vernieuwde studio met aanslui tend een open dag voor alle luisteraars. Om twaalf uur opende wethouder Könst officieel de studio. Voorafgaand hield Könst een korte toespraak. Daarin feliciteerde hij Radio Castricum met haar 10 jarig bestaan en de vernieuwde studio. Na zijn toespraak liep hij door een papieren deur heen om daarmee de studio officieel te openen. Na de ope ning konden de luisteraars eens een kijkje achter de schermen van Radio Castricuml05 komen nemen. De open dag is door vele belangstellenden bezocht. De kleine studio stond dan ook de hele dag vol met geïnteresseer den. Voor de bezoekers was het ook nog mogelijk om hun tweedehands spullen te verkopen, doormiddel van het inspreken van een reclamespotje. Ook hier was veel belangstelling voor. Er werden vele artikelen te koop aan geboden waaronder een elektronisch drumstel. Degene die het leukste spotje had inge sproken won een uur zendtijd. De win naar is uiteindelijk geworden: Roland Boorsrrta uit Castricum, die zijn auto te koop heeft aangeboden. Hij krijgt zaterdag 9 april een uur zendtijd aange boden. TUssen 14.00 en 15.00 uur zal hij een programma komen maken. Tijdens de open dag was er een aangepaste pro grammering, waarin tal van oud pro grammamakers achter de microfoon plaats namen. Voor hen was het vooral één grote reünie. Tijdens hun program ma's werden dan ook veel herinnerin gen opgehaald uit de tijd dat Castricum 105 nog Continue FM heette. De middag kreeg een extra feestelijk tintje door Stichting Limmen Ludiek. Limmen Ludiek heeft speciaal voor het wereldrecordweekend van 11 en 12 juni een stapellied laten maken. In de studio werd het eerste exemplaar officieel overhandigd. Zaterdag 9 April zal het Limmen Ludiek Stapellied, gezongen door het zangduo Rob en Dree uit Schagen, voor het eerst op Radio Castricum 105 te horen zijn. Limmen Ludiek gaat op 11 en 12 juni een piramide bouwen van 75.000 lege Bavaria bierkratten. Als het lukt is het een vermelding waard in het prestigieuze Guinness Book of Worldrecords. Met alle opbrengsten zullen een aantal goede doelen worden gesteund. Voor meer info kunt u terecht op de website www.limmenludiek.nl of tel. 072-505 3842. LIMMEN - Met de start van het nieu we seizoen van de Hortus Bulborum, op 6 april, gaat ook de compleet nieuwe website van de Limmense bollenschat- kamer én parel van het bollenvak, on line. 'Een nieuwe lente, een nieuw geluid', zoals Herman Gorter, ooit schreef in zijn gedicht over de komst van het prille voorjaar. En in dit geval ook een nieuw gezicht. Met veel aan dacht voor kleuren, vormen en histori sche beelden. Hoewel de website tal van nieuwe ele menten bevat, vooral ook in visuele zin, zullen eveneens verschillende oude onderdelen, deels in een nieuw jasje, terugkeren. Zo is het, vooral ook bij buitenlandse bezoekers zeer populaire fotoalbum, weer teruggekeerd. Dit kleurrijke album wisselt elke twee weken en toont telkens weer andere schitterende oude tulpen die vaak niet meer commercieel worden gekweekt. Immers, tulpen blijven de belangrijkste groep van de unieke bollencollectie aan de voet van het Limmense kerkje aan de Zuidkerkenlaan. Vanaf de voor avond van het seizoen volgt het fotoal bum zo veel mogelijk de bloeiperiode van de verschillende tulpengroepen. Na het bloeiseizoen wordt een willekeuri ge greep uit de rijkgeschakeerde collec tie van de Hortus Bulborum gedaan. Dan komen ook andere voorjaarsbol gewassen uit de omvangrijke botani sche verzameling aan bod, zoals histori sche narcissen, hyacinten en Fritillaria. Met de nieuwe opzet van de website is er nog meer aandacht voor de fotoge nieke en historische bloemboljuwelen en wordt het nog meer een genoegen een bezoekje te brengen aan de virtue le Hortus Bulborum. Voor wie niet kan, te ver weg woont of gewoon even virtu eel wil wandelen door de tuin. Deze Hortus is namelijk 24 uur per dag, 7 dagen per week open, 365 dagen per jaar geopend. Net als de vorige site is ook deze grotendeels tweetalig (Nederlands en Engels). De digitale Hortus Bulborum zal op termijn wor den uitgebreid met allerhande achter grondverhalen die liefhebbers van de bloem die de mens ooit gek maakte - de tulp - kunnen interesseren. Het adres van de website is onveranderd: www.hortus-bulborum.nl CASTRICUM - Bij Toonbeeld wordt op dit moment een kennismakingscur sus ruimtelijk vormen gegeven, die ook in afzonderlijke blokken kan worden gevolgd. Mensen kunnen zich nu opge ven voor een blok steenhakken. In vier lessen wordt uit een brokje serpentijn of speksteen gewerkt. De eerste les is op donderdag 7 april, vanaf 19.30 uur. Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6, Castricum. Tel. 0251-659012, www.toon- beeld.tv LIMMEN - Tientallen telefoontjes en reserveringen kwamen binnen op een speciaal telefoonnummer naar aanlei ding van het artikel over het gevonden skelet van het Oerpaard op De Krocht. Zeker vijftig geïnteresseerde bezoe kers kwamen vrijdag 1 april af op het Oerpaard. Ze wilden graag het skelet van het Oerpaard zien en uitleg krijgen van een echte archeoloog. Het bleek allemaal een 1 april grap te zijn van Limmen Ludiek. Zelfs met een enorm opblaasbaar blauw paard met de afme tingen negen meter hoog en tien meter lang (ooit gebruikt in een commercial van Bavaria) hadden deze vijftig bezoekers nog steeds geen argwaan. Heel serieus vroegen ze waar zij zich konden melden voor de rondleiding. De blikken op de gezichten van de 50 bezoekers waren goud waard toen zij hoorden dat ze in een 1 april grap waren gestonken.Het verhaal werd ver zonnen en twee kranten (waaronder De Uitkijkpost) en Radio Castricum 105 werden in het complot betrokken om het onzinnieuws van het Oerpaard te melden in de regio. Vrijdagochtend 1 april om 05.00 uur begonnen een aantal leden van Limmen Ludiek, waaronder Jack Burgering en Rene Levering, met de bouw van het enorme opblaasbare blauwe paard. Een uur later stond het paard fier op de hoek van de Zeeweg en Rijksstraatweg te Limmen. Het in aller vroegte passerende beroepsver- keer reageerde zeer enthousiast door te toeteren en te zwaailichten. Grote groepen fietsende scholieren reden met een big smile naar hun eerste uur op school. Het bedrijfsleven uit de regio heeft mogelijk gemaakt dat Limmen Ludiek voor het wereldrecord kan gaan op 11 en 12 juni. Ook de bewoners van Limmen en omstreken hebben nu de gelegenheid om hun steentje bij te dragen aan dit wereldrecord. Door een uniek wereld record aandeel te kopen (dit kan al vanaf 8,-) steunt u de goede doelen van Limmen Ludiek. De organisatie is nog steeds opzoek naar een aantal bouwteams die willen meewerken aan het wereldrecord (11,12,13 juni). Info: www.limmenludiek.nl of tel. 072- 5053842. E-mail: info@limmenludiek.nl Het skelet van het Oerpaard bleek 1 april grap te zijn van Limmen Ludiek (Foto: MSP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12