FLASH-bus in Alkmaar Zandzoom en de aansluiting op de A9 Laatje conditie testen op de Wereldgezondheidsdag S UITKIJKPOST - 6 APRIL 2005 - PAGINA 4 CS HEI Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Op 7 april is de Wereldgezondheidsdag, daarom zet de GGD Noord-Kennemerland de FLASHI-bus in. Op donderdag 7 april a.s. tussen 10.00 en 17.00 uur staat de FLASH!- bus op het Canadaplein bij de Grote Kerk in Alkmaar. Medewerkers van de GGD en Stichting Sportbureau Alkmaar staan bij de bus en geven informatie en beant woorden vragen over bewegen en gezonde voeding. Altijd al benieuwd naar cholesterol waarde of bloeddruk? Hoe is het gesteld met de conditie? FLASH staat voor Fietsen, Lopen, Actiemomenten, Sport en Huishoudelijke activiteiten. De testen in de bus zijn toegankelijk voor iedereen: mannen en vrouwen, jong en oud. In de bus voeren deskundigen de volgende testen uit: cholesterol, bloeddruk, vet percentage, lengte, gewicht, quetelet index, knijpkracht en sprongkracht. Het is een korte, krachtige actie om gezondheid onder de aandacht te brengen. Dit is belangrijk, zeker in de tijd waar het aantal mensen met overge wicht toeneemt. Uit onderzoek van de GGD blijkt dat de afgelopen tien jaar het percentage kinderen in de regio met overgewicht significant is toegenomen. Deze actie in Noord-Kennemerland sluit aan bij het lokaal gezondheidsbeleid van de gemeenten. Het onderwerp overge wicht is één van de prioriteiten van het gezondheidsbeleid. Hierna nemen de gemeenten en de GGD vervolgstappen om het onderwerp overgewicht op een structurele manier aan te pakken. Road en (roads)commissies Welstandscommissie Op maandag 11 april a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeente huis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 29 maart 2005 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - Heerenweg 159, vergroten woning - Het Maalwater 9a, bouwen woning - Het Maalwater 9b, bouwen woning - Nicolaas Beetsweg 50, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de wel stand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn, op vrijdag 8 april a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeen tehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Commissie Maatschappelijke Zaken Maandag 11 april a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Plan van aanpak jeugdbeleid Heiloo 2005 - Afhandeling brief cliëntenraad WWB d.d. 8 februari 2005 - Stukken ter kennisname De Commissie Bestuurlijke Zaken van dinsdag 12 april a.s. vervalt wegens het ont breken van advies- en bespreekstukken. Commissie Openbare Ruimte Woensdag 13 april a.s. vergadert de com missie Openbare Ruimte. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Aanwijzing van Nijenburg tot beschermde buitenplaats - Instemmen met notitie Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing 2005 t/m 2009 inclusief ISV Bodemprogramma Gemeente Heiloo 2005 t/m 2009 - Instemmen met het lidmaatschap Vereni ging Noordwest 8 - Aanpassingen Stationsomgeving-West - Masterplan herinrichting sportpark Maal water - Op verzoek van de commissie opiniërende discussie over het campingbeleid Heiloo algemeen Stukken ter kennisname Bouwen en wonen Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning té verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het adres Westerweg 347. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de bijbehorende stukken vanaf donderdag 7 april tot 21 april 2005 ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings- plan schriftelijk geïnotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor de bouw van een berging op het perceel De Kuilenaar 11 na sloop van de bestaande berging. Een extra aansluiting op de A9 is een stap dichterbij. De gecombineerde stuurgroep Wonen in het Groen Aansluiting A9 heeft zich op 18 maart jl. uitgesproken over een extra aansluiting op de A9. De keuze is gevallen op een aansluiting ter hoogte van de Lagelaan (op de grens van Castricum en Heiloo) met een oostelijke parallelweg langs de A9. Voortraject De deelnemers aan de gecombineerde stuurgroep Wonen in het Groen Aan sluiting A9 zijn: provincie Noord- Holland, gemeente Castricum, gemeente Alkmaar en gemeente Heiloo. Vooraf gaand aan de keuze die de gecombineerde stuurgroep heeft gemaakt, heeft advies- en ingenieurs bureau DHV onderzoek gedaan naar de effecten van de realisatie van het bouw plan Zandzoom en de realisatie van een nieuwe aansluiting op de A9. De resul taten van dit onderzoek zijn tijdens een informatie- bijeenkomst gepresenteerd aan verschillende belangengroepen. Ter inzage Het bouwplan en de bijbehorende stukken liggen vanaf donderdag 7 april tot 5 mei 2005 ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te ver lenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemoti veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. De Dors 7, reg.nr. 2005/0032 vergroten sportgebouw ontvangstdatum: 30 maart 2005 De Kleine Kanne 9, reg.nr. 2004/0002 bouwen garage /berging (na sloop bestaande garage) ontvangstdatum: 29 maart 2005 Mariënstein 180, reg.nr. 2005/0070 vergroten onderwijsgebouw, uitbr. in de patio, interne wijzigingen ontvangstdatum: 22 maart 2005 Middelhof 57, reg.nr. 2005/0075 vergroten woning ontvangstdatum: 31 maart 2005 Ronde Laan 38, reg.nr. 2005/0040 vergroten woning (keuken en kelder) ontvangstdatum: 30 maart 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de Tijdens de bijeenkomst is de voorkeur van de diverse organisaties gepeild. Deze informatie is meegewogen bij de besluitvorming. Vervolgtraject De komende weken wordt de keuzeva riant in detail uitgewerkt. Uitgangspunt hierbij is om de aansluiting A9 te reali seren met een zo beperkt mogelijk ruimtebeslag. Verder wordt komende weken het besluit van de gecombineerde stuur groep behandeld in diverse besturen van gemeenten en de provincie Noord- Holland. Daarnaast wordt een actieve publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66 Inschrijving percelen Oosterbos tot en met vrijdag 15 april a.s. Nog tot en met vrijdag 15 april 2005 stelt de gemeente Heiloo iedereen in de gelegenheid een bod te doen op één of meerdere kavels in het plangebied OosterbosEen bod kan gedaan worden op de kavels 17,25,26,37,38 en 39. De kavelgrootte ligt tussen 1119 en 1862 m2. De bodemprijzen variëren per kavel van 410.000,- tot 450.000,-. De wens van het gemeentebestuur is dat tenminste drie van de zes kavels worden uitgegeven aan inwoners van Heiloo. Als inwoner van Heiloo worden aangemerkt die personen die tenminste één jaar staan ingeschreven in het bevolkingsre gister van de gemeente Heiloo. Van elke te verkopen kavel in hetwoonbos wordt 400 m2 (20 bij 20 meter) vrijgemaakt van bosaanplant voor de bouw van een eigen woning met de bijbehorende bijgebouwen, ter rassen, tuin en parkeerplaats op eigen terrein: Om het boskarakter zo weinig mogelijk aan te tasten en tegelijkertijd de architectonische kwa liteit te waarborgen,dienen woongedeeltes en bijgebouwen in een harmonieus samenhan gend bouwvolume te worden geïntegreerd. Voor de verkoop is een verkoopbrochure ver vaardigd waarin meer informatie over het project is opgenomen. De verkoopbrochure kunt u verkrijgen bij de gemeente bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 urn en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. De brochure en het inschrijfformulier kunt u ook downloaden van de website van de gemeente Heiloo www.heiloo.nl Meer informatie Voor informatie over de kavels in het Oos terbos kunt u terecht bij de heer T. de Rudder van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 80. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door-het college van burgemeester en lobby gestart richting het ministerie van Verkeer en Waterstaat om de aansluiting op de A9 zo spoedig mogelijk gereali seerd te krijgen. Met de keuze voor de aansluiting A9 komt de realisatie van plannen van "Wonen in het Groen" een stap dichterbij. De Provincie heeft opdracht gegeven om het ruimtelijk plan landelijk gebied 'Wonen in het Groen Heiloo Limmen' op te stellen. Dit is een meer gedetail leerde uitwerking van het planconcept 'Wonen in het Groen'. Daarnaast heeft Gemeente Heiloo de opzet van het beeldkwaliteitsplan dat betrekking heeft op de ontwikkelingen van woningbouw, in voorbereiding. Het beeldkwaliteits plan geeft een duidelijker beeld van Zandzoom in de toekomst en wat voor woningen er op bepaalde locaties komen. De verwachting is dat deze plannen in het derde kwartaal van 2005 gereed zijn. Meer informatie Voor meer informatie over Zandzoom kunt u contact opnemen met M.P. Stijkel projectleider van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 5356754 of kunt u kijken op de website van gemeente Heiloo: www.heiloo.nl. wethouders zijn de hieronder vermelde bouw en sloopvergunningen verleend. Fontein Verschuirlaan 9, reg.nr. 2004/0389 vergroten woning verzending: 30 maart 2005 Westerweg 56, reg.nr. 2004/0214 vergroten woning verzending: 29 maart 2005 Zeeweg 28, reg.nr. 2004/0408 veranderen woning verzending: 30 maart 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het bouw-of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende wer king. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaar- schrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzie- ningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66 Burgerzaken Inschrijving zes kavels Oosterbos nog mogelijk tot 15 april a.s. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 31 maart 2005 Geboorten Sean B.A., z.v. B.A. Wittebrood en B.W.M. Admiraal; Emily K., d.v. R.I. Mayer en S.M. Haag; Juul R., d.v. H.J. Rinsema en I. Haver kamp Elders geboren Eleonora A.H., d.v. B.M. Drontmann en P.J. Brantjes; Roos M., d.v. M.F. Niesten en M.S. van Vemde; Noa, d.v. L.C.C.G. Hoebe; Catharina M., d.v. J.T.A. Velzeboer en L.C. Houtenbos Huwelijksaangiften V. Denneman en P.A. Beemster; A. Zwikker en A.G.M. Zoon; K. Visschers en M.A. Blom; M.J. Beemster en C.G. Kokke; M.P. de Boer en D. Wissink Huwelijken W.J. van Rompu en C.G. Westerhof; W.H.A. Bruggeman en H.J. Repko Overleden A.J. Vennik wv de Koekkoek; W. Gilles, P.J-Jong Mededelingen Afsluiting Zeeweg te Castricum in verband met wegwerkzaam heden In verband met reparatiewerkzaamheden aan het asfalt en markeringswerkzaamheden wordt de Zeeweg (N513) te Castricum tussen de Provinciale weg (N203) en de Heereweg (N512) afgesloten voor alle verkeer. Deze afsluiting is noodzakelijk met het oog op de veiligheid van het verkeer en de wegwerkers. De afsluiting vindt plaats in de avonden en nachten van 11 tot en met 13 april 2005 tussen 20:00 en 06:00 uur. Het is niet uitge sloten dat de werkzaamheden langer of korter zullen duren. Omleidingsroute De grote omleidingsroute via Egmond-Binnen en Heiloo wordt door borden aangegeven. Bussen van Connexxion en hulpdiensten worden waar nodig onder begeleiding door het wegvak geleid. Het (brom)fietsverkeer zal geen hinder van bovengenoemde werkzaam heden ondervinden. Meer informatie Voor meer informatie over de werkzaam heden kunt u contact opnemen met de toezichthouder J.F. Blok, telefoonnummer (023) 514 51 53 of met de projectleider J.B. Sta van Utrecht, telefoonnummer (023) 514 51 76. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - ZOA-Vluchtelingenzorg in de periode van 10 tot en met 16 april a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. W erk in uitvoering Controle en doorspoelen van brandkranen in Heiloo De gemeente is bezig met de controle van de brandkranen in Heiloq. Er wordt bekeken of de kranen het nog goed doen en zonodig wordt er onderhoud aan de kranen gepleegd. Ook wordt bekeken of de kranen nog goed Lees verder op pagina 6 J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4