Kijk eens om je heen in het Heilooër Bos Clinics Nordic Walking/ Revalidatie-wandeling Egelshoek genomineerd voor 'Stedelijke Interieur Waardering' Bijeenkomst Platform Heiloo Wereldwijd in de Willibrorduskerk Slagerij Brink stopt activiteiten Bij C 1000 weer sparen voor korting op Efteling-kaartjes Gezellig Pasen bij de Kwekkerij mededeling Mi fj ctiviteiten Leerlingen Orkesten Festival in Heiloo Via de gezelschapsbank samen fietsen Fanfare Showband presenteert nieuwe show Activiteiten AYYH Bericht uit Suriname Kinderkleding- en speelgoedbeurs bij peuterspeelzaal Klein Duimpje in Limmen Kunstenaar Hans Goedhart exposeert bij Johwin Slaapcomfort te Limmen UITKIJKPOST - 6 APRIL 2005 - PAGINA 6 O HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Evenementenkalender gemeente Heiloo Koopzondag vervolg van pagina 4 bereikbaar zijn en niet overwoekerd worden door beplanting. Verder worden de kranen door gespoeld. Inmiddels zijn de brandkranen in het Blockhove- park, plan Oost en het gebied ten noorden van de Stationsweg en de Zeeweg aan de beurt geweest. Vanaf donderdag 7 april 2005 wordt gestart met controle en doorspoelen van de brandkranen in het gebied ten zuiden van de Zeeweg tot aan de Vennewatersweg, ten westen van de spoorlijn. Op deze informatiepagina leest u vervolgens de komende tijd welke wijken er voor controle en doorspoelen aan de beurt zijn. Bruin water uit uw kranen en verminderde druk Als uw wijk aan de beurt is voor controle en doorspoelen van de brandkranen kunt u thuis enige overlast ondervinden. Op het moment van doorspoelen kan er namelijk bruin water uit uw kranen komen en ook kan er verminderde druk ontstaan. Wij raden u aan uw kranen na de controlewerk zaamheden enkele minuten met water te laten doorstromen. Dit om de leiding tussen uw per ceel en de hoofdleiding schoon te spoelen. Na 16.00 uur wordt er niet meer doorgespoeld en kunt u zonder problemen water gebruiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Burgemeester en wethouders hebben vergun ning verleend voor de volgende evenementen in april tot en met juni 2005. Datum Elke woensdag April 9 en 10 april 14 t/m 16 april 30 april ochtend 30 april 30 april avond Mei 5 mei Evenement Weekmarkt Locatie Looplein Nij enburghwandeltochten Kinderattracties Looplein Vrijmarkt Looplein Springkussen Muil Mode Oranjebal 14 t/m 16 mei 16 mei 21 mei 28 mei Juni 5 juni 7 t/m 10 juni 10 en 11 juni 11 juni 26 juni 30 juni Circus Holiday Moscow Koopzondag Rommelmarkt Geraniummarkt Noorderneg Nic. Beetsweg Looplein Koopzondag Avondvierdaagse Levende Muziek De Terriërs Rommelmarkt Kapel Lions Park Golf Tournament Neggen Kermis Noorderneg Looplein Ypestein Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. HEILOO - De Egelshoek in Heiloo is genomineerd in het kader van het pro ject 'Stedelijk Interieur Waardering'. Deze prijs is er voor de openbare ruim te die goed blijft. Het is een gezamen lijk initiatief van CROW en het tijd schrift Stedelijk Interieur. Stedelijk Interieur is het vakblad voor inrichting, ontwerp en beheer van openbare ruim te. CROW is een onafhankelijk plat form waar deze drie disciplines samen komen. De twee organisaties hebben een gezamenlijk doel: het bevorderen van samenwerking tussen opdrachtge ver, architect, inrichter, beheerder en uitvoerder. Dat doen ze door middel van de 'Stedelijk Interieur Waardering'. Op 27 april 2005, tijdens de vakbeurs Urban Design in de Amsterdam RAI wordt de 'Stedelijk Interieur Waardering' uitgereikt. In de race om de eerste Stedelijk Interieur Waardering, de prijs voor de openbare ruimte die goed blijft, hebben zich vijf projecten genomineerd voor de tweede ronde. Het gaat om het Hof van Heden in Den Haag (Dienst Stadsbeheer, gemeente Den Haag), 't Zand in Son en Breugel (buro Lubbers), het Waalfront in Zaltbommel (Grontmij), de gerevitaliseerde binnenstad in Zutphen (afdeling REO, sector Ruimte, gemeente Zutphen) en de Egelshoek in Heiloo (bureau Alle Hosper). Bij de 'Stedelijk Interieur Waardering' wordt gekeken naar het doel en het beheer van de openbare ruimte, want dat is van belang voor de daadwerkelijke gebruikers. Wat vanzelfsprekend is, zie je niet Op de overgang van strandwal naar strandvlakte, op de plaats van een voor malig sportveldenterrein, is in Heiloo een karakteristieke woonbuurt gereali seerd van 188 woningen. Karakteristiek voor het groene woonmilieu is het gesloten watersysteem dat de land schappelijke ondergrond als basis heeft. Een centrale vijverpartij die als buffer in het gesloten systeem functio neert, dramatiseert het hoogteverschil en vormt de belangrijkste openbare ruimte. Peter de Ruyter, landschapsar chitect bij Bureau Alle Hosper is erg tevreden over de wijk Egelshoek in Heiloo. „De kracht zit in de samen hang. Ik bedoel dat overal over is nage dacht. De essentie van een goed ont werp is echter dat je' dat niet ziet, dat het juist vanzelfsprekend is. Dat is hier gelukt. Neem het watersysteem. Er is een uitgekiend afwateringssysteem voor het regenwater opgezet die begint bij de woningen. Via speciaal ontwor pen open rubberen regengoten in de gevels en via kettingen wordt het water afgevoerd naar molgoten en zo naar de 'wadi's' en uiteindelijk naar een vijver. Dat is allemaal goed zichtbaar." Wat is de betrokkenheid van de bewoners? „De bewoners zijn via een vereniging van eigenaren nauw betrokken bij het beheer van de openbare ruimte. De hagen worden via een servicecontract bijvoorbeeld uniform beheerd. Daar naast staat de gemeente Heiloo sowie so in goed contact met de bewoners. Als er kleine problemen zijn, worden die vrij snel opgelost. Zo hebben we bijvoorbeeld gewerkt met kunststof honingraatroosters, maar die zakten weg en zijn deels vervangen door betonnen grastegels. Dat gaat allemaal erg snel." Zijn de burgers tevreden„Volgens mij wel. Natuurlijk vindt de een het resul taat van het ecologisch beheer mooi en de ander minder, maar daar is nu een maal gezamenlijk voor gekozen. Feit is dat de huizenprijzen in de wijk bijna zijn verdubbeld sinds de oplevering." Bent u er nog bij betrokken„Vorig jaar is er een evaluatie van het plan geweest tussen ons bureau en de gemeente. In de loop van dit jaar wordt een kunst werk geplaatst in het gebied. Wij zitten nu in de commissie die de kunstenaar samen met de bewoners selecteert. Zo kunnen we er voor zorgen dat het kunstwerk past in de integrale gedach te achter de wijk. We zijn er dus nog zeker bij betrokken. En dat vind ik ook erg prettig." HEILOO - Zaterdag en zondag 2 en 3 april hebben er maar liefst twintig orkesten uit Noord- en Zuid-Holland in Heiloo gemusiceerd. Harmonie orkest Caecilia heeft voor de 21ste keer dit festival (het LOF) georgani seerd. De orkesten maakten er een heel spektakel van, omdat elk orkest -net als vorig jaar - hun muzikale stuk ken met veel creativiteit hebben aan gekleed. Elk orkest had de muziek in een eigen thema uitgewerkt. Een des kundige jury, bestaande uit Theo Jansen en Ati Lust, beoordeelde de muzikale uitvoering en de creativiteit. Het leerlingenorkest van Zeevangs Fanfare, onder leiding van Peter Goosensen, nam de creativiteitsprijs mee naar huis. De jeugd van harmonie orkest Concordia uit Oostzaan, onder leiding van Rieneke Weber, heeft het LOF gewonnen en mocht de felbe geerde wisselbeker meenemen. Bea Kunst roemde -als trotse voorzit ter van Harmonieorkest Caecilia- de inzet van de vele vrijwilligers van Caecilia, die het al 21 jaar mogelijk maken dat dit grootse muziekspekta kel kan plaatsvinden in Heiloo. Meer dan 550 muzikale deelnemers hebben hierdoor weer een weekend lang kun nen genieten. HEILOO - De Gezelschapsbank (een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo) biedt geïnteresseerden vanaf 55 jaar de mogelijkheid (kosteloos, via een anonieme advertentie) nieuwe mensen te leren kennen met het doel samen leuke activiteiten te ondernemen of bij voorbeeld eens met iemand koffie te drinken. De Gezelschapsbank is voor meerdere personen op zoek naar fiets en/of wandelpartner. Ook zijn er dames en heren op zoek naar vriendschappe lijke contacten om samen leuke uitstap jes mee te maken. Informeer eens vrij blijvend bij Monique van Ling, coördi nator Gezelschapsbank, hoe u in con tact komt met een mogelijk geschikte kandidaat. Indien u één of meerdere personen zoekt om andere activiteiten mee te ondernemen kunt u ook bij haar terecht. Iedere donderdagmorgen is er tussen 10.30 en 11.30 uur een inloopuur in het Trefpunt op de Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Meer informatie: tel. 072-5331297 of www.ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - Op zaterdag 9 april zal Fanfare Showband Heiloo zich weer aan de donateurs, sponsors en alle andere belangstellenden presenteren met haar nieuwe show. Maandenlang is er gerepeteerd om de show, gearran geerd door dirigent en muzikaal leider Marcel Klok, te kunnen neerzetten. Evenals vorige jaren is de showband weer te gast bij GGZ Willibrord aan de Kennemerstraatweg. Enkele weken geleden werd al een 'try out' gehouden in Egmond aan Zee. Hier kregen de bewoners van de Prins Hendrik Stichting al een voorproefje van het geen de majorettes en bandleden de toeschouwers en toehoorders op het donateurconcert gaan bieden. Het optreden om 19.00 uur begint met de compleet nieuwe show op het grasveld vóór de kapel van GGZ, aangevuld met enkele straatmarsen. Om 20.00 uur zal het concert worden voortgezet in de grote ontvangstruim te. De toegangsprijs is 5,-per per soon. HEILOO - Het is deze maand 100 jaar geleden dat het initiatief werd geno men tot de oprichting van de Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten in Nederland, met de bedoeling bedreigde natuurterreinen te verwerven en zo te beschermen tegen verdere aantasting. Op initiatief van de gemeente Heiloo heeft Natuurmonumenten op 28 febru ari 1928 ook 'Het Heilooër Bosch' in eigendom verworven. In latere jaren is dit bezit nog aanzienlijk uitgebreid, zodat het nu het hele Landgoed Nijenburg omvat. Ter gelegenheid van het jubileum van Natuurmonumenten heeft de maandelijkse natuurwandeling in het Heilooër Bos deze maand een bijzonder karakter. Kijk eens om je heen De huidige slogan van Natuur monumenten, 'Kijk eens om je heen!', wordt immers door het IVN, dat die wandelingen organiseert, steeds weer in praktijk gepropageerd. De gids zal daarom bij deze bijzondere wandeling enerzijds aandacht schenken aan het jubileum, vooral toegespitst op geschie denis, heden en toekomst van het land goed. Maar anderzijds ook ingaan op wat er nu zoal te zien en te horen is: de nog kale bomen door spechten beklopt, de voorjaarskruiden op de bodem, de bosvogels en hun voorjaarszang. De wandeling begint zondag 17 april om 10.00 uur 's morgens bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duurt ongeveer twee uur. Het IVN adviseert u om aan het weer aangepaste kleding te dragen en een kijker mee te nemen als u die heeft. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van 1,50 ver wacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072-5325110. HEILOO - Op maandag 11 april heeft de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo en omstreken om 14.00 uur in de grote zaal van het Open Huis haar laatste bijeenkomst van seizoen 2004/2005 met voor haar leden en belangstellenden de dialezing 'Een Oekraïense familie uit Lvov' die gege ven zal worden door de heer D. Dubbeling uit Amsterdam. De stad Lvov (Duits: Lemberg) in Oekraïne heeft vele oorlogen en machtswisselin gen moeten doorstaan. Het heeft binnen de Habsburgse, Poolse, Duitse en Sovjet-Russische grenzen gelegen maar is sinds 1991 zelfstandig. De film volgt het moeizame dagelijkse leven van een Oekraïense familie. Hebben ze werk? Is er goed openbaar vervoer? Hoeveel huur betalen ze? De kijkers volgen hen bij het doen van bood schappen en reizen met ze mee door het land. Er zijn prachtige landschap pen te zien en diverse kleurrijke ortho doxe kerken van buiten en van binnen. Toegang leden A.V.V.H. gratis; niet- leden betalen 3,-. Hierbij is een con sumptie inbegrepen. HEILOO - Dinsdag 12 april houdt het Platform Heiloo Wereldwijd een bij eenkomst voor genodigden, en voor alle geïnteresseerden. Thema's die aan bod komen zijn: Wat doet het Platform Heiloo Wereldwijd? Hoe is het Platform ontstaan? Welke acties heeft het Platform ondernomen? Welke organisaties zijn betrokken bij het Platform? De bijeenkomst wordt gehouden in de Ontmoetingsruimte van de Willibrorduskerk aan de Westerweg 267. Het doel is bekend heid geven aan het werk van het Platform Heiloo Wereldwijd. De avond start om 19.30 uur, tot circa 21.30 uur. De ontstaansgeschiedenis van het Platform wordt besproken, er wordt informatie gegeven over de acties van het Platform, er zal een interview plaatsvinden met twee leden van het Platform. Platform Heiloo Wereldwijd slaat handen ineen voor Ghana Vorig jaar zamelde het Platform geld in voor de Actie Calcutta, met als inzet de bouw van een school. Mede door de inspanningen van het Platform- en natuurlijk door uw bijdrage- is de school er gekomen, en hebben 600 kin deren de kans gekregen zich te ontwik kelen en dagelijks te werken aan een betere toekomst. Dit jaar heeft men gekozen voor een project van de Stichting Sarana. Deze stichting importeert artikelen uit India, Sri Lanka, Indonesië, Ghana, Mali, Burkina Faso en Zimbabwe en ver koopt deze voornamelijk via Wereldwinkels. Van de opbrengst wor den ontwikkelingsprojecten in deze landen gefinancierd. Centraal staat het komende jaar de financiering van een opleidingscentrum, waar jongens en meisjes een vakopleiding kunnen genieten. Na deze opleiding kunnen ze een goede baan krijgen, waardoor er een veel beter toekomstperspectief is. Woordvoerder van Sarana, John Duphey uit Alkmaar, is zelf Ghanees en ken het land en de situatie daardoor heel goed. John richt de Stichting Educare op, die de visie heeft dat de ontwikkeling van een land het beste tot stand komt door het onderwijs in de breedste zin van het woord te facili- teren. John Duphey is graag bereid om langs te komen en de details uit te leg gen over het project in Ghana. Maar ook verenigingen en clubs mogen John bellen voor een lezing of les over Ghana, Afrika of de Derdewereld- problematiek. Het Platform Heiloo Wereldwijd hoopt door verschillende activiteiten de financiering van de school een flinke impuls te geven. Platform Heiloo Wereldwijd kiest altijd voor een kleinschalig lokaal pro ject, waar ook ter wereld (Polen, Nepal, India, Ghana, Nicaraqua), waar bij vooral wordt getoetst of het geld goed besteed wordt. Dit kan door goede contacten met de lokale bevol king, dan wel door periodieke controle of toetsing door een intermediair. De bewustwording- over de situatie van onze medemens in de Derde Wereld onder de Heilooer bevolking, probeert het platform te bewerkstelligen door diverse acties. Zo staan zij ieder jaar in een bepaald weekend in het winkel centrum 't Loo, in de kerken, Willibrordus en ter Coulster, is mini maal één keer per jaar aandacht voor het project en wordt er een collecte gehouden, en kunnen zij rekenen op de samenwerking met de basisscholen in Heiloo. Daarnaast wordt jaarlijks in de bibliotheek een expositie over het uit verkoren project gehouden. Deze keer is Ghana dus het onderwerp van de expositie. Tot en met maandag 18 april is deze expositie, waarin Ghanese kunst en literatuur is opgenomen, te zien in de Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg 250. Ook in winkelcentrum 't Loo is Ghanese kunt te zien; diverse winkeliers hebben daar hun etalage beschikbaar gesteld voor de kunstwer ken. Elke woensdagmiddag houden John Duffy en Ans Moolhuizen van de Stichting Sarana een speciale bijeen komst voor kinderen over Ghana. Op Koninginnedag staat het Platform met een marktkraam op de markt in Alkmaar. Daar zijn diverse producten van Sarana en de Wereldwinkel te koop, uiteraard komt de opbrengst ten goede aan de school in Ghana. Als u niet in de gelegenheid bent om de bijeenkomst op 12 april te bezoe ken, of aan andere acties deel kan nemen, kunt u natuurlijk ook een financiële bijdrage storten op de bank rekening van het Platform: 120513455 te Heiloo. Voor meer informatie kunt u bellen naar Jaap de Vries, tel. 072- 5338185 of Jan Rood, tel. 072-5335297. HEILOO - Een aantal maanden gele den had de Uitkijkpost een gesprek met Teun Rigter en Anneke Dattijn. Daarin vertelden zij op reis te gaan naar Suriname. Deels om zelf vakantie te vieren, maar ook om het kinderte huis Nos Kasita te bezoeken. Natuur lijk niet lege handen, maar met speel goed en geld dat zij hebben opgehaald in Heiloo. Inmiddels zit het echtpaar in Suriname en vertellen Ze in onder staand verslag over hun belevenissen daar: Suriname is een land van tegenstellin gen in vele opzichten. Arm en rijk is daar een voorbeeld van. De dozen met ingezamelde spullen hebben we zonder problemen uit de haven opgehaald. Ze zijn met blijschap ontvangenDe .v schoolspullen zijn naar de armste school in de buurt van 'Nos Kasita gebracht. Onze vraag aan tante Lottie, de directrice, was waar de grootste behoefte op dit moment lag. 'Meubels antwoordde zij direct. De oudste kinde ren kunnen hun huiswerk niet goed maken, omdat het meubilair aan de school is uitgeleend. We zijn met tante Lottie naar een meubelfabriek gereden en hebben schoolbanken en stoelen uit gezocht. We konden twintig setjes bestellen. Er bleek nog een gebrek te zijn; persoonlijke aandacht aan de kin deren. Elk moment dat we in Nos Kasita waren hebben we geknuffeld, spelletjes gedaan en kleintjes vertroe teld. Soms kregen we een lach op de veelal ernstige gezichtjes. Op de laat ste dag in Nos Kasita brachten we een feestmaal voor ze mee. Nasi, witte rijst, kip, groenten en zuur. Als toetje voor iedereen een stuk watermeloen. We kunnen zeggen dat de inzameling van goederen en geld heel goed terecht gekomen is. Het zal hier niet bij blij ven, er is nog veel te doen voor tante Lottie en haar 72 kinderen." Suriname heeft weinig bergen. Ze zijn ook niet zo hoog. Wij hebben een tijdje op de Bronwsberg gezeten (505 meter hoog). Er zijn prachtige uitzichtspun- ten over het Brokopndomeer. Het is een heel macaber gezicht, al die dode boomtoppen van de woudreuzen die ooit in de jungle stonden. We maakten flink wat wandelingen met een gids naar een paar watervallen en uitzicht punten. Onderweg is er heel veel te beleven want er zijn wel 1450 ver schillende soorten planten en bomen met elk hun vruchten en zaden en hun verhaal. De slangen waren het angst aanjagends t. Een bijzondere afdaling was die naar Wittie kreek. Dwars door de jungle en als beloning zwemmen in het glasheldere water van de stroom, met wel 10 soorten vlinders om je heen. We slapen met een Surinaams- Nederlandse moeder en haar zoon op een kamer en 's nachts is het echt koud, dus in de lakenzak en fleecetrui erover Op de weg naar Albina zien we wat er na de coup in 1982 allemaal verwoest is. Welvarende plaatsen zijn in spook steden veranderd en herdenkingsmonu menten geven de gruwelmoorden aan. Veel armoede langs deze beschoten weg. Albina is echt vreselijk. Hier rea liseer je je maar al te goed dat je in een Derde Wereldland bent. Per korjaal varen we over de breedste rivier van Suriname, de Marowijnerivier, richting de Atlantische oceaan. We slapen in een lodge aan het strand van Cristiaankondre, een indianendorp. Deze mensen leven van de cocos en de visvangst. Het is allemaal heel primi tief maar er is geen echte armoede. Langamankondre; het dorp ernaast, heeft een kleine schone polikliniek en een school. Deze brachten we pennen, potloden en een voetbal. We hebben een leuk gesprek met de directrice gehad, en heel toevallig: haar moeder woont in Alkmaar! Teun en Anneke HEILOO - Na 65 jaar slagerij Brink in Heiloo, waarvan bijna 45 jaar zijn ingevuld door de huidige eigenaren Hans en Gemma Brink, wordt met ingang van half april de slagerij in het Verscentrum aan de Heerenweg 44a in Heiloo gesloten. 'Mede door diver se ontwikkelingen, betreffende het pand Heerenweg, hebben wij met gemengde gevoelens dit besluit geno men', zo laten Hans en Gemma Brink weten. De groothandelsacti viteiten, alsmede leveringen aan horeca en productie van diverse vleeswaren, zullen door Arnold Zwart en Dennis Burgering, onder de bestaande naam Slagerij Brink wor den voortgezet. Tevens gaan zij een bezorgwijk opzetten.Vanaf 1 mei is het telefoonnummer 072-5330012. HEILOO - NordicWalking wordt steeds populairder. Steeds meer mensen kom je tegen met wandelpo- les. Ter kennismaking met het 'Noords Wandelen' kunt u zich aan melden voor de nieuwe reeks intro ductie-trainingen. Ook binnen de revalidatie-trainingen wordt er gebruik gemaakt van deze wandelpo- les. Clinics Nordic Walking Een clinic duurt een uur en geeft u een realistisch beeld over de inhoud van de cursus. De kosten zijn 10 euro per clinic. U dient zich op te geven om deel te kunnen nemen. Het aan tal deelnemers per clinic is beperkt. Revalidatieloop (sportief wandelen) in Bergen en de Schoorl. De Sportwandelschool is afgelopen peri ode op woensdagmiddag gestart met een revalidatiewandeling in de Schoorlse duinen. Ook in Bergen gaat deze revalidatiewandeling van start. De wekelijkse wandeling staat onder leiding van een opgeleid instructeur door Nebas en Hart stichting. De Sportwandelschool roept deelnemers op die uitgerevali- deerd zijn en een vervolg willen door middel van wandelen. Waar nodig wordt gebruik gemaakt van Nordic wandelpoles. De Cursussen De cursussen duren 6 lessen en zijn er op gericht om de juiste techniek aan te leren. Bij Nordic Walking oefent u al uw grote spiergroepen op een manier, zoals dat ook bij langlau fen gebeurt. Informatie en opgave Meer informatie kunt u vinden op de website: www.nordicwalkingschool.nl Om deel te nemen aan clinics en cur sussen dient u zich aan te melden via telefoon 0229-239447 of per e- mail:info@sportwandelschool.nl. LIMMEN - Bij peuterspeelzaal Klein Duimpje aan de Vredeburglaan la in Limmen wordt op zondag 24 april, tussen 11.00 en 12.30 uur, een twee dehands, kinderkleding- en speel goedbeurs gehouden. De entree is gratis. Deze beurs is speciaal voor mensen die van de stapels kinderkleding (maat 68 tot en met 164), speelgoed en andere grote babyartikelen (zoals box, kinderwagen enzovoort) afwil len en voor mensen die op zoek zijn naar betaalbare kleding en speel goed. Iedereen die kleding en speel goed over heeft en deze niet meer gebruikt kan deze hier te koop aan bieden voor een prijs die je zelf kunt bepalen. Van de opbrengst gaat een derde naar de peuterspeelzaal. Inschrijven is gratis en de kleding wordt voor u verkocht. Een verkoop pakketje kan afgehaald worden tus sen 11 en 22 april op de peuterspeel zaal tijdens de openingstijden of kan aangevraagd worden bij Ancella Rotteveel: tel. 072-5054856 of Saskia de Groot, tel. 072-5054030. LIMMEN - Hans Goedhart is op en top een Bourgondiër. Dat is beslist ook in zijn schilderstijl te zien. Ferme penseelvoering, gedurfde kleuren en ronde vormen. Hans houdt van vrou welijk schoon. En wat past beter in een slaapkamer dan schilderijen van vrouwelijk naakt, te zien door een kunstenaarsoog. Elke slaapkamer- hoek bij Johwin heeft een eigen sfeer. Zo werden er in een avontuurlijke set schilderijen van duizend-en-een- nacht-achtige taferelen geplaatst en in een rustige hoek hangt een portret van een monnik. Hans Goedhart is lid van Toonbeeld, Castricum en vormt met vier andere schilders het collectief K-me. De expositie is te bezichtigen vanaf april tot en met september, tijdens openingstijden. HEILOO - Vanaf dinsdag 29 maart kunnen C -1000 consumenten weer sparen voor korting op Efteling- entreekaartjes. De actie duurt tot en met zaterdag 7 mei. Het sparen is dit jaar nog gemakke lijker gemaakt. Al bij besteding van elke 10,- aan boodschappen krijgt de klant een zegel. Deze zegels wor den geplakt op een speciaal voor de actie ontwikkelde spaarfolder. Bovendien zijn er wekelijks een aan tal aanbiedingen waarbij de klant extra waardezegels ontvangt. Een volle spaarkaart geeft recht op een toegangskaart voor de Efteling voor 18,- (normale prijs laagsei- zoeri 24,-/hoogseizoen 26,-). De toegangskaart is het hele seizoen, zowel in het laag- als hoogseizoen geldig. Om een spaarkaart vol te krijgen moeten er 25 zegels geplakt worden. Een volle spaarkaart vier spaar kaarten) geeft tevens recht op een gratis parkeerkaart terwaarde van 6,- en een speciaal boekje met kort ingscoupon die tijdens het bezoek aan de Efteling gebruikt kan worden. De klant mag net zo vaak meedoen als hij wil. Volle spaarkaarten inleve ren kan tot en met 31 mei. HEILOO - Dinsdag 29 maart, 'derde paasdag' heeft kinderdagverblijf de Kwekkerij met de kinderen en ouders een gezellig paasfeest gevierd. Dit festijn werd voor het eerst georganiseerd maar is voor her haling vatbaar. De dag ging van start met veel knutselen en kleuren, eieren werden beschilderd en mandjes wer den beplakt. Ook werden de kinde ren geschminkt tot paashaas. Rond 13.30 uur werd er gezamenlijk op pad gegaan naar het bos waar zich een paashaas schuil hield. Natuurlijk had de paashaas in het bos eieren verstopt die door alle kinderen fana tiek werden gezocht. Het was een lief gezicht om alle dreumesjes en peu ters te zien zoeken. In een mum van tijd waren alle eieren gevonden en werden er met elkaar nog verschil lende liedjes gezongen. Daar kregen de kinderen, leidsters, ouders en grootouders natuurlijk erg veel dorst van en zijn ze naar de Kwekkerij gelopen waar de kinderen konden smikkelen van de gevonden eieren en er voor iedereen wat te drinken klaar stond. Aan het einde van de dag kreeg ieder kind zijn geplakte mandje mee naar huis gevuld met wat eieren. Kortom: een geslaagde derde paas- dag!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6