Atleten lopen zich "kapot" voor het goede doel |f |f|j|jyg ROND Generatiemix presenteert zich in theater de Beun Uitreiking ID kaarten aan bewoners de Loet en Overkerck Donateursavond Stichting Historisch Egmond DEFA op bezoek bij Afies Nobelhuis Boekenfeest in Provadja M Expositie in Schoorl Dirk Breed en Lia Breed in De Kapberg LezingNoordhollands Duinreservaat ook vlinderreservaat Yankee unplugged speelt Sheryl Crow in 4De Zilte Zoen' Team van GGN uit Heiloo doet weer mee aan langste non-stop estafetteloop ter wereld Derde reeks van voorspeelavonden in de Muziek- en Dansschool Heiloo k *VHP UITKIJKPOST - 6 APRIL 2005 - PAGINA 8 Route wijziging Buurtbus Beste bewoners in Plan Oost dal" zoeken we op WWW. Wfet.nl Jubileumconcert Blair Dubbeltentoonstelling in tandartsenpraktijk en hotel Programma voorj aarsconcert de Schulp Kaarten en cadeaus van Unicef zorgen voor blije gezichten I I Bestel via www.unicefshop.nl of bel 070 333 93 00 HEILOO - 530 kilometer van Parijs naar Rotterdam afleggen met acht lopers. Een sprint van bijna een kilo meter, het busje in, uitrusten en snel ben je alweer aan de beurt. Frans Endel uit Heiloo: „Je legt bijna twee marathons af en je gaat steenkapot, maar elke keer dat je denkt dat het afgelopen is, kun je toch weer de moti vatie opbrengen om weer dat stuk te lopen, en daarna nog een keer, en nog een keer." De Roparun start op zater dag 14 mei in Parijs en op maandag, Tweede Pinksterdag, is de finish aan de Coolsingel in Rotterdam. In 1992 werd de RO(tterdam) PA(rijs) RUN geboren. De eerste keer namen er 13 teams deel, de opbrengst was fl 100.000,- en de organisatie van dé run was in handen van een groepje van 20 vrijwilligers. Eigenlijk was het de bedoeling het bij een éénmalig avon tuur te houden, maar het liep anders. Roparun is de afkorting van ROtterdam-PArijs-RUN. Roparun is de langste non-stop estafettéloop ter wereld, het parcours is ongeveer 530 kilometer lang. Sinds 1992 liep de route vanaf de Coolsingel in waterstad Rotterdam naar de omgeving van het vliegveld Le Bourget in lichtstad Parijs, maar in 2004 ging voor de aller eerste keer de route andersom, van Parijs naar Rotterdam. Besloten is inmiddels dat de Roparun in het ver volg van Parijs naar Rotterdam zal lopen. Er wordt dit jaar voor het eerst een scheiding gemaakt tussen wed strijdteams en recreatieteams. Wedstrijdteams finishen zoveel moge lijk als eersten en ongehinderd in Rotterdam. Recreatieteams kunnen met alle lopers en fietsers door Rotterdam finishen, in 2004 werd er ruim 2,6 miljoen euro bijeengelopen. Tot nu toe werd er in dertien jaar al meer dan 15 miljoen euro bijeenge bracht. De teams trachten door spon soring zoveel mogelijk geld bijeen te lopen. Zij maken het mogelijk dat er steeds meer kan worden besteed aan de goede, doelen, die de stichting Roparun steunt in de zorg en behan deling bij mensen met kanker. Alle deelnemende teams hebben de ver plichting 1000 Roparunloten te ver kopen; hiermee komt de minimumop brengst van een team op 2500, -. Ieder team wordt gemotiveerd om zich het gehele jaar in te zetten om geld bij een te brengen voor de doelen. De opbrengst van de loterij en de donaties van de teams komen direct ten goede aan de doelen van de Roparun. Het team uit Heiloo, team 53, gespons ord door GGN (Groep Gerechts deurwaarders Nederland) bestaat uit 21 man. Acht lopers en de rest bege leidt, leest kaart, verzorgt en fietst mee. Rob Kramer en Frans Endel uit Heiloo maken deel uit van het team. Vijf man van het team komen daad werkelijk uit Heiloo en de rest is afkomstig uit de regio. Elke aflevering van de Roparun zijn zij weer onder de indruk van de beleving en sfeer tijdens de estafetteloop. „Dit jaar staan er bijna 180 teams aan de start, dat is ongekend. Dat is een meute van 5 a 6000 man. En overal in Nederland word je warm onthaald. Dat geeft elke keer een enorme kick." De Roparun is dan wel bedoeld voor het goede doel, er staat ook prestige op het spel. Rob Kramer: „We hebben al een paar keer op het podium gestaan, maar zijn nog nooit eerste geworden. Dit jaar den ken we weer een kans te maken op een hoge klassering." Van de lopers wordt nogal wat gevraagd. Iedere loper loopt bijna twee keer een marathon en het tempo ligt gemiddeld op een kilometer of 16 per uur. „Ervaring speelt een belangrijke rol. Als je nieuw bént en je hebt tien keer ongeveer 800 meter gelopen denk je dat je het nooit vol houdt en ga je ongemerkt rustiger lopen. Ervaren atleten weten dat een echte uitzinking vaak uitblijft en blij ven elk nieuw stuk gemotiveerd om zo hard mogelijk te gaan." De equipe werd vorig jaar negende in de hard- loopstrijd en achtste als het gaat om het bijeenbrengen van sponsorgeld voor het goede doel: 35.000,-. „We proberen overal met acties geld los te peuteren voor het goede doel. We staan bijvoorbeeld op de vrijmarkt in Alkmaar of verkopen gesigneerde wielershirts. Vaak helpen instanties tij dens evenementen ons ook voor dit goede doel. Je weet ook van tevoren waar het geld naar toe gaat, de goede doelen worden van tevoren bekendge maakt." Het team uit Heiloo liep vorig jaar 32 uur en 30 minuten over de afstand. De winnaar finishte in 30 uur en 12 minuten. Voor sponsoring of informatie: Rob Kramer, tel. 072- 5338367 GMOND Het team van GGN bracht vorig jaar veel binnen voor het goede doel HEILOO - Vandaag, woensdag 6 april, start de derde reeks van voorspeel avonden bij de Muziek- en Dansschool Heiloo. Deze voorspeelactiviteiten worden door de school georganiseerd voor haar leerlingen om hen in de gele genheid te stellen om de ingestudeer de muziekstukken ten gehore te bren gen aan familie en geïnteresseerde luisteraars. Woensdag 6 april zijn het leerlingen van pianodocente Doroté Crijns, harpdocente Marjan Deiman, (alt)viooldocente Hilka Jalsma, hobo docent Peter Onnes en dwarsfluitdo cent Martin Rozema die deze derde reeks zullen openen. Donderdag 7 april spelen leerlingen van trompetdo cent Siomon Boerke, dwarsfluitdocen te Anke Buringa, viooldocente Loekie van der Heide, klarinetdocente Madeion Kooij en keyboarddocente Marja Kraakman. Voor beide avonden geldt dat er een grote verscheidenheid aan muziekstijlen te beluisteren zal zijn. Aanvang is om 1-9.30 uur in de Muziek- en Dansschool Heiloo aan Het Veld 1 te Heiloo. Voor meer info kunt u bellen met 072- 5332460 of per e-mail: muziekendans- heiloo@hetnet.nl. HEILOO - Er zijn in de afgelopen maanden al heel wat activiteiten geweest van de Generatiemix. Dit project, opgezet door Stichting Ouderenwerk Heiloo, heeft als doel de contacten tussen ouderen en jonge ren op een wat meer tastbare manier vorm te geven. Jongeren helpen oude ren met eenvoudige klusjes en oude ren helpen jongeren als het wat moei lijk is met huiswerk, om maar eens twee eenvoudige voorbeelden te geven. Maar nu treedt het project echt duide lijk in het daglicht met een gezame- lijke presentatie van jonge kinderen uit de basisschoolgroepen 6 en 7 aan de ene kant en leden van activiteitets- groepen uit het Ouderenwerk aan de andere kant. Vrijdagmorgen 15 april, van 9.00 tot 11.30 uur presenteren groepen uit verschillende generaties zich op een creatieve manier aan elkaar in theater de Beun. Leerlingen van de groepen 6 en 7 van verschillende basisscholen uit Heiloo geven het publiek via bij voorbeeld toneel- en muziekvoorstel- lingen een blik in hun wereld. En ouderen tonen via muziek, video en op andere manieren wat hén bezig houdt. Voor belangstellenden is er nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar, maximaal twee per persoon. Kaarten kosten twee euro, verkrijgbaar bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, in het Trefpunt (Abraham du Bois-hof 2). In de pauze krijgt u een gratis consump tie. Als u wilt zien én horen hoe uw HJETLOO - Om passagiers, chauf feurs en de bus te sparen voor de vele drempels op de Kerkakkers, is besloten tot de volgende wijziging in de route van de Buurtbus Heiloo. Met ingang van 4 april komt de halte aan de Kerkakkers te verval len. Deze halte wordt verplaatst naar de Capel-ackers (aan de west zijde op het parkeerterrein). Vanaf de Capel-ackers links af terug naar de Kerkakkers - Westerweg. Rechtsaf de Westerweg op, daarna eerste weg links de Ewislaan in. Einde Ewislaan rechts af naar de Ewisweg. Vervolgens wordt de bestaande route hervat. Vanwege de verkeersintensiteit op de krui sing Breedelaan-Stationsweg en de wachttijd die hierdoor vaak ont staat, wordt ook hier de route iets gewijzigd. Vanaf de halte Butterlaan wordt meteen linksaf de Butterlaan noordzijde ingereden, vervolgens naar de Heerenweg, rechtsaf naar de rotonde waar de bestaande route wordt hervat. De terugrit gaat vanaf 't Loo, via *de rotonde en de Heerenweg naar de Butterlaan. Deze wordt links, aan de noordzij de, aangehouden. Bij de kruising met de Breedelaan rechtsaf tót de halte. Vervolgens de Butterlaan (zuidzijde) in naar de Heerenweg en rechtsaf naar de rotonde. Via de Zeeweg wordt de bestaande route hervat. (klein)kinderen van de Paulus-, De Duif-, de Meander- en de Jan van Rijckenborgschóol in het echt optre den met zang, dans en toneel, maar ook leden van de operettevereniging Caecilia, van het Falklandtoneel en de Fifty Singers, dan is dit uw kans. Daarnaast zullen Frits Sandkuijl (Luit en duidelijk) en Anne Mantel (Teams') een bijdrage leveren, even als de Video 50+ Club, die een van haar korte producties zal vertonen. Weet u wat het 'Scholen-Plan-Oost' inhoudt en voor u kan gaan beteke nen? Of heeft u daar nog geen idee van? Zoals u misschien weet zijn er twee scholen gevestigd in Plan Oost: de Springschans en de Benedictus. De huisvesting van deze beide scholen is toe aan een grondige opknapbeurt. In opdracht van de gemeente Heiloo is uit een onderzoek gebleken dat een renovatie van de Springschans en een nieuw (groter!) gebouw voor de Benedictus de beste keuze is. Tot zover is er nog niet zoveel aan de hand, zult u wellicht denken. Echter, de gemeente Heiloo onderzoekt momenteel een alternatief plan: nieuwbouw van beide scholen op de piek van de huidige Benedictusschool, al dan niet gecombi neerd met een peuterspeelzaal, voor- en naschoolse opvang, een wijkge- bouw/trefpunt, uitbreiding van De Loet en eventueel aangevuld met woningen/appartementen. Het zoge naamde 'Multifunctioneel Centrum'. De drijfveer achter dit alles is het financiële probleem dat de gemeente Heiloo heeft met renoveren én nieuw bouw van beide scholen. Het alterna tieve plan lost dit waarschijnlijk geheel HEILOO - Woensdag 30 maart wer den aan de bewoners van verzorgings huizen de Loet en Overkerck de ID kaarten uitgereikt, door medewerkers van de gemeente. Een aantal weken geleden konden de bewoners van de verzorgingshuizen in Heiloo, die niet zelf in staat zijn een ID kaart aan te vragen op het gemeentehuis, zich opgegeven voor de aanschaf van de verplichte ID kaart. Voordat de ID kaarten uitgereikt kon worden, moest er eerst aan een aantal voorwaarden worden voldaan. Bewoners hadden een recente pasfoto nodig. Peter Bruin van fotozaak Flandria uit het Loo kwam met zijn apparatuur naar de verzorgingshuizen en maakte de pasfoto's. Bewoners die een verlopen reisdocu ment /ID kaart hadden moesten deze inleveren. Aanvraagformulieren wer den door de gemeente ingevuld, maar moesten ondertekend worden door de aanvragers. Daarbij moest de leng te van de aanvrager opgegeven wor den. Vandaag was dan de dag dat twee medewerkers van de gemeente de aangevraagde kaarten kwamen over- Bewoners van de Loet en Overkerck krijgen ID-kaarten uitgereikt CASTRICUM - Plusactiviteiten van het Bonhoeffercollege in Castricum organiseert op woensdag 13 april een lezing getiteld 'Noordhollands Duinreservaat: vlinderreservaat'. De lezing wordt verzorgd door boswachter Luc Knijnsberg, van 19.00 tot 21.00 uur. Deelname kost 5,-. Zijn verhaal geeft u inzicht in het wel en wee van deze vliegende juweeltjes.Voor infor matie en inschrijving. Tel. 0251-659119 of kijk op www.plusactiviteiten.nl onder het kopje Duinleven. Cursusnummer 217 E. Een aantal vlindersoorten wordt lan delijk gezien ernstig in hun voorkomen bedreigt. Maar op warme dagen vlie gen er in het duingebied gelukkig heel wat verschillende vlinders. Sommige komen van meer dan 1000 kilometer ver weg naar ons land. In het duinge bied komen vlindersoorten als Duinparelmoer, Kleine parelmoer, Kommavlinder, Bruine Eikepage en Eikepage nog in redelijke aantallen voor. Maar vergrassing en achteruit gang van voedselplanten en biotoop baren zorgen. Als natuurbeheerder heeft PWN een grote verantwoording voor deze soorten. Inline-skating op Bonhoeffercollege Op woensdag 20 april van 19.30 tot 21:00 uur (cursus 86A) start er op de ruime parkeerplaats van het Bonhoeffercollege de cursus inline skaten georganiseerd door de Plusactiviteiten. Naast veiligheid staan de basisvaardigheden van het skaten centraal in deze cursus. U leert ver schillende technieken om zo veilig mogelijk aan het verkeer te kunnen deelnemen. Er wordt vooral veel aan dacht besteed aan het remmen en tot stilstand komen. Indien het wegdek nat is kan er geen les worden gegeven en wordt de les ingehaald. Kosten 35,- voor 5 lessen. Plaats: Parkeerplaats Bonhoeffercollege, Pieter Kieftstraat 20 te Castricum. Informatie en inschrij ving. Tel. 0251-659119 of kijk op www.plusactiviteiten.nl. REGIO - Blair is een koor van ruim twintig mannen die er allemaal dui delijk plezier aan beleven om te zin gen. Daar kunt u op 23 april in het Witte Kerkje van Heiloo getuige van zijn. Blair bestaat 10 jaar. Voor deze gelegenheid doorkruisen de zangers hun hele repertoire: van Schotse reels tot Georgische feestlie deren, van weemoedig Russisch tot een vrolijke Italiaanse ode aan de lente, van een treurige Ierse ballade tot opzwepend Afrikaans en van eigentijdse blues tot middeleeuws madrigaal. In totaal worden op dit jubileumconcert meer dan twintig gevarieerde liederen gezongen. Een deel daarvan a capella en een deel met begeleiding van accordeon (Martijn Komen), viool, gitaar en panfluit (Geert Hoes) en percussie (Inge Siezenga). Het geheel staat onder leiding van dirigente Saskia Diel. Het concert begint om 20.15 uur en duurt ongeveer twee uur, inclusief een pauze van twintig minu ten. Kaarten bij: Toine Curvers. tel. 072-5200538 of Piet Veen in Heiloo, tel. 072-5330359. De kaarten kosten 8,- of 4,- voor kinderen. op, aangezien de locatie van de Spring schans vrijkomt voor woningbouw (dit levert de gemeente geld op!). Boven dien heeft een Multifunctioneel Centrum hetzelfde effect: hoe multi- functioneler het centrum wordt, hoe rooskleuriger de begroting zal worden! De gemeente praat al een tijdje met 'belanghebbende organisaties': de scholen, De Loet, de woningbouwvere niging. Maar de bewoners van Plan Oost worden vooral niet betrokken in deze plannen. Terwijl (of is het juist Omdat?) iedereen kan bedenken dat zij geconfronteerd gaan worden met de gevolgen. Je kunt niet zomaar twee moderne schoolgebouwen, al dan niet met een multifunctioneel centrum, op de plek van één (te klein) schoolge bouw realiseren. Met het alternatieve plan wordt onvermijdelijk: het opoffe ren van de groenstrook vóór de Benedictusschool, woning(hoog)bouw/ appartementen op de plaats van de Springschans, een groot gebouwen complex in plaats van de Benedictus school, een toename van (auto)verkeer en parkeerproblemen, meer verkeer verspreid over een groter gedeelte van de dag/avond, het verdwijnen van het rustige, gemoedelijke, groene en ruime karakter van de wijk. Een aantal omwonenden heeft hier inmiddels lucht van gekregen en een actiecomité opgericht. Zij zullen binnenkort een enquête in de wijk verspreiden om ver volgens ook uw stem te laten horen. Namens het Actiecomité Plan Oost; Piet Harlaar EGMOND - Op vrijdag 22 april om 20.00 uur houdt de Stichting Historisch Egmond haar jaarlijkse donateurs avond. Plaats van handeling deze avond zal zijn het dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Vanaf de 16e eeuw kwamen jaarlijks duizenden vreemdelingen, voornamelijk Duitsers, naar onze streken om in de handel of op het land wat bij te verdienen. Het waren gastarbeiders, de voorlopers van de huidige 'asperge-Polen'. Zonder hen zou onze 'Gouden Eeuw' niet mogelijk zijn geweest. Zo kwamen er VOC-bemanningen, walvis- en rob- benjagers, artiesten, koperslagers, ketellappers en turfstekers naar hier. Bekende handelsnamen als Blokker, Brüggemann, Dreesmann, Hunke- möller en Rosenmöller refereren aan deze tijd. Daarnaast blijken ook zeer bekend in de oren klinkende namen als Beentjes, Belleman, Kramer, Mulder en Tervoort uit Duitsland te stammen. Stichting Historisch Egmond heeft een vertegenwoordiger van de Nederlandse Genealogische Vereniging, Jos Kaldenbach uit Alkmaar, bereid gevonden over bovenstaand onderwerp een lezing, ondersteund met lichtbeelden, te hou den. Het is mogelijk vooraf vragen te stellen via robleijen@hotmail.com. Deze vragen zullen dan zo mogelijk op de donateursavond worden beant woord. De avond is gratis toegankelijk voor zowel donateurs als niet dona teurs. De zaal is open om 19.00 uur. EGMOND AAN ZEE -Bij de tand- artsenpraktijk in de Marinestraat zijn werken uit de voorbije tien jaar van Hilde Belleman-De Coene te zien. Aquarellen, acryl en potloodteke ningen. Bijna alle werken zijn op locatie geschilderd, van Egmond tot Bretagne. Bij Holland Hotel Golfzang, Boulevard Ir de Vassy 19, zijn acrylschilderijen van de kunste nares te zien. Het strandleven, dans en muziek zijn gekozen om het hotel in te richten. De werken zijn recent en zijn vanuit de eigen beleving en met als houvast van onder andere schetsen of foto's samengesteld. EGMOND - Het jaarlijkse club-uitje van de vereniging De Egmondse Foto Amateur stond dit jaar in het teken van een bezoek aan het Afies Nobel huis. Alhoewel Afie voor geen enkele Egmonder een onbekende is bleken toch de meeste DEFA leden haar tij dens deze clubdag voor het eerst te bezoeken. Haar manier van leven en werken met steen, cement, hout en kaarsvet kreeg veel bijval van de kunstgevoelige fotoamateurs. Ook haar hommage aan ZKH Prins Claus en Koningin Beatrix kreeg bijzondere aandacht.Afie vertelde honderduit en voor de foto vereniging was het uitje daarom veel sneller ten einde dan men tevoren had gedacht. Overigens trekt de onlangs geopende foto-expositie van DEFA in Hotel Zuiderduin zeer veel bezoekers en zijn al heel veel bladzijdes met positieve reacties in het gastenboek volgeschreven. Deze expo sitie duurt nog tot en met de tweede De expositie van DEFA trekt zeer veel bezoekers EGMOND AAN ZEE - Wegens dave rend succes speelt Yankee op donder dag 14 april nogmaals in de Zilte Zoen aan de Noordboulevard in Egmond aan Zee. Op 27 januari presenteerde de band haar nieuwe unplugged band geluid. De band verraste toen alles en iedereen door op een aangenaam geluidsniveau tophits unplugged te vertolken. Op 14 april zal Yankee een aantal nummers van de Amerikaanse zangeres Sheryl Crow unplugged ver tolken. Sheryl Crow is bij het grote publiek vooral bekend van haar wereldhit 'All I wanna do', maar de echte fans weten dat deze Amerikaanse zangeres veel meer dan één nummer in haar mars heeft." Daarna volgen de vertolkingen van onder andere Madonna, Kylie Minogue, Alanis Morisette, Natalie Imbruglia, Shakira en the Corrs. Het optreden van Yankee begint om 20.00 uur. De zangeres van Yankee handigen, nadat de bewoner een handtekening voor ontvangst had gezet. EGMOND - Het programma van het voorjaarsconcert 9 april in dorps huis de Schulp ziet er als volgt uit: Opleidingsorkest: A. Three Little pop tunes: 1. Sunny Day, 2. Tragic story, 3. Dalton Ska. B. Aladdin: 1. Arabian Nights, 2. Friend Like Me, 3.. One Jump Ahead, 2. A Whole New World, 5. Prince Ali. C. Brazilian Bombshell. D. Yo, Bro! Fanfare orkest: Down by the Salley gardens. Call of the sea (ouverture). The Innocent Heather Ridge Sketches, Cassiopeia, New Waves, Pirates of the Caribbean (symphonic suite) The Mask of Zorro. ALKMAAR - Op zondagmiddag 17 april houdt Bibliotheek Alkmaar met Provadja Film en Podium een groots boekenfeest voor jongeren van twaalf jaar en ouder. Het feest vindt plaats in Provadja, Verdronkenoord 12 in Alkmaar. Tijd: van 14.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis. Bekende jeugdboeken schrijvers komen vertellen over hun boeken, je mag vragen aan ze stellen en boeken door hen laten signeren. Rapper Typhoon, die in december de Grote Prijs van Nederland won, komt het feest opluisteren met een optreden. Er worden doorlopend films vertoond, boekhandel Het Keerpunt is aanwezig, zodat je de nieuwste boeken van de schrijvers kunt kopen. De presentatie van de hele middag wordt gedaan door het damesduo 'In de Gloria!' Rapper Typhoon won in december 2004 de Grote Prijs van Nederland in de categorie R'n'B/Hiphop. Hij rapt in het Nederlands, presenteert bij clipka naal The Box, geeft rapclasses voor basisscholen en middelbaar onderwijs, maakte zijn eerste eigen clip Familiar en presenteerde in januari samen met Vluchtelingenwerk zijn nieuwe single Vluchtgedrag. Zijn optreden begint om 14.30 uur. Middelpunt van het Boek En Feest 12 'In de Gloria' zijn de jeugdboekenschrijvers Bobje Goudsmit, Francine Oomen, Theo Hoogstraaten en Simone van der Vlugt en illustrator Martijn van der Linden. Zij zijn er allemaal vanaf 15.00 uur. Zij vertellen hoe zij boeken schrijven, beantwoorden alle vragen en zetten hun handtekening in jouw boek. Dat kan heel makkelijk omdat boekhandel Het Keerpunt op deze middag aanwe zig is, zodat je bijvoorbeeld het nieuw ste boek van Simone van der Vlugt kan kopen. Als je even iets anders wilt doen, dan kun je in de filmzaal, draaien gratis korte films bekijken. Om 16.30 uur draait de Japanse horrorfilm 'One missed call'. Die kost wél geld: 2,50. Provadja, Verdronkenoord 12, 1811 BE Alkmaar, tel. 072-5110136. Informatie: www.provadja.nl www.bibliotheekalkmaar.nl en kinderen eerst (tijdens kantooruren) SCHOORL - De Alkmaarse kunstena res Liesbeth Fiévez-Eijkel, exposeert met 50 van haar olieverfschilderijen in restaurant 't Strooie Huys, aan de Burg. Peecklaan 11A in Schoorl. Tel. 072-5091260). Er zijn naast landschap pen uit de omgeving van Heiloo, Alkmaar en Schoorl (de Kerf), ook stillevens en portretten te zien. De expositie is nog tot 1 mei toegankelijk. Het Strooie Huys is elke dag geopend van 11.00 tot 20.00 uur, dinsdag en woensdag gesloten. EGMOND AAN DEN HOEF - Schilderijen en tekeningen van Dirk Breed en keramische objecten van Lia Breed zijn vanaf zaterdag 9 april tot en met zondag 15 mei te zien in Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef. Zondag 10 april om 15.00 uur wordt de tentoonstelling geopend. Het werk van Dirk Breed is zo bekend dat het bijna geen toelichting behoeft. Naast enkele werken die ook te zien waren op de tentoonstelling in Kranenburgh in 2003, zijn er een groot aantal minder bekende schilderijen uit verschillende perioden te zien en een interessante serie tekeningen. De keramische wereld van Lia Breed wordt bevolkt door dieren, engelen en mensfiguren. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef is geopend op zaterdag ea zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak. Tel.072-5062645. Werk van Dirk en Lia Breed is te zien in De Kapberg in Egmond aan den Hoeft

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8