i Eerste actieweek van dit jaar in het teken van Glas en Textiel Gratis compost voor inwoners Heiloo Betere schoolgebouwen in Heiloo Koninginnedag: Vrijmarkt 2005 op het plein bij Winkelhoft Loo z- S Ox HEILOO II! UITKIJKPOST - 20 APRIL 2005 - PAGINA 4 mm i&Jw -* n' r MMf 4m 'r M* jg&MMSBË 1 na HU Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Dit jaar zijn er in Heiloo twee actieweken gepland waarin afval centraal staat, één in het voorjaar en één in het najaar. Van 25 tot en met 29 april aanstaande staat de eerste afvalweek van 2005 in het teken van textiel en glas. De tweede actieweek is in september 2005, hierover wordt u te zijner tijd geïnformeerd. Glas Heiloo zit iets boven de op 4 december 2002 vastgestelde door het Landelijk Afvalbeheer Plan (LAP) norm voor glas, oftewel 76% wordt gescheiden ingeza meld. Dit is een goed resultaat. Uit de sorteeranalyses blijkt dat gemiddeld 4% van het restafval glas is. Dat lijkt niet veel, maar is nog altijd zo'n 8 kilo per inwoner per jaar. Verdere verbetering lijkt dus mogelijk. Het streven is om uiterlijk in 2006 85% van het glas gescheiden in te zamelen. De mogelijk heden liggen onder andere in het verbeteren van de inzamelstructuur. Door plaatsing van extra glasbakken (7 proeflocaties zijn inmiddels gerealiseerd) hopen we het scheiden van glas nog meer te stimuleren. Op dinsdag 26 april a.s. is er een spe ciale actie die te maken heeft met het inzamelen van glas. Als u toch van plan bent uw (lege) glas naar de glasbak te brengen is het aan te raden om dit dus op dinsdag te doen. U maakt dan kans aangenaam verrast te worden door een medewerker van de gemeente. Bij wille keurige glasbakken en op verschillende tijdstippen wordt aan inwoners die hun glas komen wegbrengen een aardig heidje uitgereikt. Textiel Wat betreft textiel blijft Heiloo eveneens binnen de LAP-norm, oftewel 38% wordt gescheiden ingezameld. Uit de sorteer analyses blijkt dat 4% van het restafval nog textiel is. Net als bij glas lijkt dat niet veel, maar gaat het ook weer om 8 kilo per inwoner per jaar. Ook hier lijkt ver dere verbetering mogelijk. Het streven is om in 2006 61% van het afgedankte textiel ge scheiden in te zamelen. Dit is een forse verbe tering die mede door een betere inzamelstruc tuur, 7 nieuwe locaties, te realiseren is. Op woensdag 27 april a.s. wordt er via inzamelpartner VAOP textiel huis-aan-huis ingezameld. Onder textiel wordt verstaan: kleding en toebehoren schoeisel, alleen nog goed draagbaar (per paar gebundeld) linnengoed woningtextiel (uitgezonderd tapijten en vloerbedekking) hoofddeksels dekens pluche speelgoed Al uw oude en versleten textiel is welkom, mits niet verontreinigd door bijvoorbeeld verf- of monteurwerkzaam heden. Indien kleding niet meer te dragen is, kan het nog gebruikt worden voor het maken van poetslappen of als materiaal voor isolatie of autobekleding. Door textiel gescheiden aan te leveren wordt voorkomen dat het in de vuilver branding terechtkomt en zo worden kosten bespaard. Vorig voorjaar is er in Heiloo 5.513 kilo oud textiel opgehaald, een prestatie die we graag dit jaar willen verbeteren. De gemeente stelt een leuke attentie in het vooruitzicht voor een aantal inwoners die hun textiel aanbieden op die dag. Verzamel dus zoveel mogelijk oud textiel en bied dit vóór 08.30 uur langs de weg aan. Meer informatie Voor meer informatie over de komende actieweek of afval in het algemeen kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072) 535 68 68. Het voorjaar is weer begonnen. We gaan met zijn allen hard aan het werk om de tuin weer mooi te maken voor het zomerseizoen. Dat bete kent snoeien, blad verwijderen en het eerste onkruid verwijderen. Al dit tuinafval wordt verwerkt tot compost. De inwoners van Heiloo kunnen die compost nu weer terugkrijgen om de tuin in het voorjaar extra voeding te geven voor het nieuwe seizoen. Vanaf maandag 25 april 2005 wordt er op de afvalbrengplaats aan het Rosen- daal 2 een container met compost geplaatst. Inwoners van Heiloo mogen van maandag 25 tot en met vrijdag 29 april 2005 van 08.00 tot 16.00 uur zelf compost in een meegebrachte aan hanger of zak scheppen (zelf schep mee brengen). Legitimatie, waaruit blijkt dat u inwoner bent van Heiloo, is verplicht. Deze actie is een initiatief van de Huis- vuilcentrale (HVC), die zo het product compost en het belang van goede afval scheiding onder de aandacht wil brengen. De gratis compost heeft een hoge kwaliteit en is afkomstig uit bij de HVC behorende composteringsinstalla- ties. Deze installaties hebben baat bij de aanlevering van zuiver, niet verontrei nigd groente-, fruit- en tuinafval (gft), zodat het goed en efficiënt tot compost kan worden verwerkt. Het product com post kan alleen van goede kwaliteit zijn wanneer mensen hun gft goed scheiden van hun restafval. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met medewerkers van de afde ling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072) 535 68 68. Raad en (raads)commissies Welstandscommissie Op dinsdag 26 april a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeente huis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belanghebbenden kan de ver gadering om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstandscommissie bij wonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de ver gadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 11 april 2005 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - Bestevaerslaan 27, vernieuwen voorgevel - De Kuilenaar 28, vergroten woning - De Laghe Weijdt 10, vergroten woning - Het Maalwater 13, vernieuwen en ver groten garage/berging - Holleweg 125, vernieuwen en vergroten berging 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrekking hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn, op vrijdag 22 april a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tele foonnummer (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellingsmo gelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Bestevaerslaan 6. Ter inzage Het bouwplan en de bijbehorende stukken liggen vanaf donderdag 21 april tot 5 mei 2005 Schoor m Het is u wellicht niet ontgaan dat de gemeente Heiloo hard werkt aan kwaliteitsverbetering van de schoolgebouwen, omdat dit een belang rijke voorwaarde is voor goed onderwijs. Dit gebeurt in goed overleg met de schoolbesturen. Verbouw In juli 2004 heeft de gemeenteraad besloten een aantal maatregelen die erg belangrijk is voor een goede huisvesting van de scholen snel door te voeren. Zo zorgt de gemeente voor aanpassingen op scholen die nodig zijn door de nieuwe Arbo-wetgeving en voor het aanbrengen van veiligheidsglas en/of -folie. Tevens zorgt de gemeente voor de renovatie van de toiletjes op de Willibrordschool, De Duif en de Jan van Rijckenborghschool. Daarnaast worden de Jan van Rijcken borghschool, de Radboudschool en de Duif verbouwd voor zogenaamde Onder- wijskundige Vernieuwingen. U kunt daarbij denken aan het realiseren van ruimten voor ICT-onderwijs en voor extra ondersteuning aan leerlingen. Dit gebeurt onder andere door het overkappen van de aula's. Nieuwbouw In Heiloo zijn relatief veel oudere school gebouwen. Dit betekent dat er besluiten genomen moeten worden over renovatie of nieuwbouw. De gemeente heeft de situatie laten onderzoeken bij de Spring- schans in het Centrum en bij de Benedictusschool en de Springschans- Oost in Plan Oost. Daarnaast heeft de gemeente laten onderzoeken hoe de situ atie is in Heiloo-West. Hier is namelijk een lokalenbehoefte bij de Zuidwester en Elckerlyc en zit De Duif wat ruim in zijn lokalen. Naar aanleiding van dit onderzoek heeft de gemeenteraad op 7 februari 2005 besloten dat de gemeente een aantal plannen kan starten. Er komt nieuwbouw voor de Springschans in het Centrum en de naschoolse opvang van Stichting Kin deropvang Humanitas (Bommelstein) verhuist van de Zuidwester en Elckerlyc naar De Duif. De vrijkomende lokalen zijn bestemd voor ICT-onderwijs voor de Zuid wester en uitbreiding van de Elckerlyc. Onderzoek Plan Oost Er is besloten een vervolgonderzoek in te stellen naar de situatie in Plan Oost, omdat er nog teveel onduidelijkheden zijn om tot een goede besluitvorming te kunnen komen. Op dit moment is de gemeente bezig is met het onderzoeken van de mogelijkheden voor één schoolge bouw voor de Benedictusschool en de Springschans-Oost samen, waarin ook ruimte is voor een peuterspeelzaal en voor naschoolse opvang, al dan niet gecombineerd met De Loet. Uiteindelijke besluitvorming over de situatie in Plan Oost wordt verwacht in de gemeente raadsvergadering van 8 november 2005. Onderwijs in Heiloo Al met al is er al heel wat gebeurd het afgelopen jaar en staan er nog heel wat grootschalige projecten op stapel. Wij blijven u op de hoogte houden. Alle projecten worden uitgevoerd op basis van Integraal Huisvestingsplan Onderwijs (IHP), dat in samenwerking met de schoolbesturen is vastgesteld. Het uit gangspunt van dat IHP luidt: 'Het onderwijs in Heiloo moet leerlingen opti male kansen bieden ten aanzien van hun algehele ontwikkeling.' Dit is vertaald in de volgende visie: 'De gemeente stelt zich ten doel om onderwijsgebouwen te realiseren waarbij het pedagogisch didactisch klimaat cen traal staat en die recht doen aan de veranderende samenleving en maat schappelijke ontwikkelingen.' Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevr. G. Warmenhoven, beleidsmedewerker Onderwijs, op maandag, dinsdag en donderdag, telefoonnummer (072) 535 66 86. De Vrijmarkt wordt gehouden op zaterdag 30 april 2005 van 09.00 uur tot 12.00 uur op het plein bij Winkelhof't Loo. De organisatie van de Vrijmarkt is in handen van het Organisatiecomité Vrijmarkt R.K. Basis school St. Radboud in samenwerking met de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Astrid Busso-Besseling van de afdeling Welzijn, op dinsdag, woensdag en donderdag, telefoon nummer (072) 535 66 82. De vrijmarkt is alleen voor kinderen tot en met 12 jaar uit Heiloo. Zij kunnen vanaf 08.00 uur een mooi plaatsje uit zoeken om hun spulletjes van zolder of uit hun kamer uit te stallen. Ze kunnen ook gewoon muziek komen maken of hun zelfgemaakte etenswaren verkopen en zo een leuk zakcentje voor de vakantie verdienen. De organisatie zorgt voor koffie, thee en koeken tegen een kleine bijdrage. De kinderen krijgen gratis limonade met een verrassing. Er mogen géén commerciële activiteiten plaatsvinden! In de muziektent zal Harmonieorkest Caecilia muziek ten gehore brengen op het podium. Opruimen Wij willen iedereen erop attent maken dat er geen rommel achtergelaten mag worden, graag zélf opruimen in de aan wezige containers óf mee naar huis nemen. Graag de inhoud van de overgebleven dozen in de containers deponeren en de doos zelf uitgevouwen in de papiercon tainer. Er staan maar liefst 8 'losse' containers en 1 hele grote container over het plein verdeeld. Het belooft weer een gezellig feest te worden. Jong of oud: iedereen is van harte welkom rondom Winkelhof 't Loo. Tot zaterdag 30 april 2005 van 09.00 uur tot 12.00 uur! ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Tijdelijk plaatsen twee materiaal- containers (art. 17 Wet R.O.) Het bestuur van de Base- en softballdub Double Stars Heiloo heeft een aanvraag inge diend voor het plaatsen van twee materiaalcontainers op het sportcomplex Het Vennewater aan Het Zevenhuizen 56. Deze twee containers worden vlak bij het clubhuis geplaatst en worden met elkaar gekoppeld door middel van een afdak tussen de twee con tainers. De nieuw te plaatsen containers zijn vanaf de openbare weg niet zichtbaar en worden aan de voorzijde afgeschermd door een gaasscherm voorzien van klimopbeplan ting. Het college van burgemeester en wethouders is voornemens om op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning voor een instandhoudingstermijn van maximaal 5 jaar vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Sportpark Het Vennewater'. Ter inzage Het verzoek van het bestuur van de Base- en softballdub ligt met de bijbehorende stukken vanaf donderdag 21 april tot 5 mei a.s. ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om aan bovenvermeld verzoek vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Bestevaerslaan 6, reg.nr. 2005/0041 vergroten woning ontvangstdatum: 18 februari 2005 De Waard 1, reg.nr. 2005/0027 vergroten woning ontvangstdatum: 11 april 2005 Groot Barlaken 19, reg.nr. 2005/0069 plaatsen dakopbouw ontvangstdatum: 11 april 2005 Ronde Laan 34, reg.nr. 2005/0037 bouwen aanbouw (toegang kelder) en kelder ontvangstdatum: 11 april 2005 Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers r i L J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 Hei oo contact v' 4' 11 (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4