Luisteren naar de vogels Ingezon Kunst bekijken en wijn proeven bij van Lubeck Laat u verrassen door Rozing Heiloo! Voorjaarsconcert Eensgezindheid gevarieerd Open dag met rommelmarkt en fancyfair voor Sleepboot Voorjaar weer aangebroken bij perkgoed specialist Schilder Verkoopinformatiebij eenkomst koopappartementen Stationscentrum Heiloo Parking Sale bij Karwei en Van Der Steen Autobedrijf Nordic walking: fitnessen in de buitenlucht mededeling UITKIJKPOST - 20 APRIL 2005 - PAGINA 8 Voor de laatste keer Glenn Miller Beat FM bij Slotconcert muziekschool Europa verhindert afslag A9? Historische rondleiding door Alkmaar Informatieavond borstvoeding Tentoonstelling eeuwfeest insmmmmmm IlllIHffffl Lezing Counselling van der Meer verplaatst Winkelhof 't Loo laat u knippen HEILOO - Op zaterdagavond 16 april werd er een zeer gevarieerd concert verzorgd tijdens het traditionele Voorjaarsconcert van Muziek vereniging Eensgezindheid tezamen met Dat Koor en Die Band uit Heiloo in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord. Onder leiding van Cees Brugman en Lonneke Lute werd er afwisselend opgetreden door het koor, het orkest, de begeleidingsband en de diverse speciaal voor dit concert samengestelde ensembles. Het was even wennen voor de meiden van Dat Koor om voor een volle zaal zittende toehoorders op te treden, maar na enkele nummers wisten zij het publiek meerdere malen te verleiden mee te zingen en te bewegen op het ritme van de muziek. Maar ook de leden van Eensgezindheid konden tij dens het optreden van Dat Koor en onder begeleiding van de jongens van Die Band niet stil bij blijven zitten. Dat Koor vulde het optreden van Eensgezindheid meerdere malen aan met vele bekende en minder bekende popsongs uit de jaren zestig en zeven tig. Maar ook Eensgezindheid heeft zich van haar beste kant laten zien met een zeer gevarieerd en aantrekkelijk repertoire. Na het inspeelwerk 'Menuet' uit de opera Berenice voerde hét orkest voor het eerst het werk Virginia van Jacob de Haan uit. Deze prachtige compositie voor orkesten uit de hogere afdelingen deed een groot beroep op het technisch kunnen van de muzikanten, maar Brugman slaagde erin om het perfect met alle dynami sche facetten uit te voeren. De rust punten in het programma werden ver zorgd door de solisten uit het orkest begeleid door de verschillende ensembles. In het lyrische en rustige arrangement To a Wild Rose van Cees Brugman, gebaseerd op een Engelse volksmelodie, waren vier euphoniums solistisch te beluisteren. Ook het solo stuk voor F-hoorn en orkest werd door het publiek erg gewaardeerd. Heel bij zonder was ook het beroemde lied 'Summertime' van George Gershwin uit de Opera 'Porgy and Bess'. In een speciaal arrangement van Cees Brugman voor twee fagotten en ensemble, werd de luisteraar meege nomen naar het jaar 1935 met de muziek uit de meest geliefde volksop era ter wereld. Maar ook de leerlingen van Eensgezindheid kwamen goed voor de dag met onder andere Meet the Flintstones en enkele korte werken met CD-begeleiding. Het leerlingenor kest wordt gevormd door startende muzikanten van jong tot oud die nog niet mee kunnen spelen met het groot orkest maar nog in het leerlingenen semble les krijgen van de dirigent. Het concert werd afgesloten met een toe gift van Eensgezindheid. Dit was dan ook de opmaat tot een geslaagde aan vullende feestavond tot in de late uur tjes voor alle aanwezigen met sponta ne optredens van zowel de Boerenhofkapel De Kinkeluters als enkele meiden van Dat Koor. Op zaterdag 18 juni is Eensgezindheid te beluisteren tijdens de orkestendag in het centrum van Bergen en op zater dag 12 november op het Najaarsconcert van Vocal Choice in de Maranathakerk te Castricum. Het eerstvolgende concert in Heiloo is het Kerstconcert op vrijdagavond 16 december tezamen met het gemengd koor van Vocal Choice. HEILOO - Nadat in de uitzending van 12 april veel aandacht werd geschonken aan een aantal promi nente leden van de Army Airforce Band onder leiding van Glenn Miller en de vriendschappelijke sfeer in die band, wordt de serie op 26 april afge sloten met de vierde aflevering waar in wordt gememoreerd hoe deze fameuze muzikanten vanuit hun basis in de Verenigde Staten overvlo gen naar Engeland, waar ze zowel voor de radio als op locatie vele hon derden malen hebben opgetreden. Later staken zij over naar het conti nent van Europa, en overal waar Amerikaanse troepen waren gele gerd werden zij met razend enthousi asme ontvangen. Helaas verloor de band zijn ziel toen Glenn Miller op een dag niet terugkeerde van een vlucht over het kanaal en uiteinde lijk werd zij, terug in de VS, opgehe ven. Maar tot de dag van vandaag roemen tienduizenden Amerikanen dit als de beste band aller tijden. Deze uitzendingen konden worden geproduceerd dankzij de medewer king van dhr. Bakker uit de Boog. Stem dus dinsdag 26 april, van 20.00 tot 21.00 uur af op Beat FM. HEILOO - Voor vogels is het voorjaar de drukste tijd van het jaar: het broed- seizoen. Elke vogelsoort heeft de taken daarbij op eigen wijze verdeeld (al zijn het altijd de vrouwen die de eieren leggen). Wat de mannen doen verschilt nogal. Bij de zangvogelsoor ten, zoals merel, zanglijster, mezen, roodborst, tjiftjaf, fitis en niet te verge ten de nachtegaal, is zingen hun meest opvallende bezigheid. Wilt u genieten van het vogelkoor en ook nog leren om enkele soorten te onderscheiden aan hun zang, kom dan naar een van de luisterwandelingen, georganiseerd door de natuurgidsengroep Heiloo van het IVN, de vereniging voor natuur- en milieueducatie. De zang is het meest intens in de vroege ochtend, zo rond zonsopgang, maar ook 's avonds wordt HEILOO - Zondag 24 april om 16.00 uur zal in de muziekschool 'muziek en dans' in Heiloo een slotconcertje plaatsvinden van de hoornistendag. Dit onder leiding van de beroemde hoor nist Peter Damm. Er zal een eindpre sentatie zijn van groepen hoornisten die deze dag hebben samengespeeld. HEILOO - Waterscoutinggroep Victorie in Heiloo houdt op zaterdag 23 april van 11.00 uur tot 16.00 uur een open dag met een rommelmarkt en fan cyfair. De opbrengst gaat naar de Sleepboot die de Victorie zelf wil gaan bouwen. Voor de kinderen worden er verschil lende activiteiten georganiseerd, zoals het bakken van broodjes boven hout- In het kader van volwassenen-educatie zal boer Harry de komende week de operaties in het ziekenhuis verzorgen en chirurg Henk-Jan uw piloot zijn bij uw geplande vakantietrip. Tenzij u vrij willig uw paadje wilt inkorten, weet ik bijna zeker dat u de operatie en het reisje een weekje uitstelt. Toch gebeurt het dagelijks in dit land, dat mensen die ergens geen kaas van hebben gegeten, beslissen over de dagelijkse dingen van u en mij. Kent u de bibliothecaresse nog die minister van verkeer werd? Dat noemen ze hou politiek. We zullen er mee moeten leren leven, maar echt wennen zal het wel nooit. Vindt u het ook zo jammer dat de aanleg van de rode rollatorbaan op de Ewisweg plot seling is stilgelegd. Mogelijk vanwege zinloosheid en/of toch geldgebrek? Er wordt overigens in de wandelgangen gefluisterd, dat er tocheen speciale commissie uit het zuiden van het land (Oeteldonk)is ingeschakeld, om te onderzoeken of er tegen rollators met sterwielen geen snelheidsbeperkende maatregelen genomen moeten worden. Dus Arie er is nog kans op werk? Oma heeft trouwens een prima oplossing voor het alsmaar duurder wordende grafrecht. Het scheelt 4/5 van de prijs zegt ze, en ja, als je geen geld hebt, word je vindingrijk nietwaar? Oma wil nu rechtop begraven worden, neemt minder plaats in, zegt ze. Oma is zo gek nog niet. Wel laat ze in haar testament opnemen dat ze halfjaarlijks gekeerd wil worden. Ze heeft namelijk een hekel aan natte en koude voeten. Wist u trouwens dat de RK begraafplaats bijna vol is. De gemeente is gevraagd te helpen zoeken naar een andere locatie. Die zaL zoals te vermoeden valt wel niets doen of als uiterste alternatief haar vrienden van de woningstichting inschakelen. Dat wordt dus niets of heel misschien... sociale grafstapelbouw voor uitsluitend diegenen die voor de tweede keer voor dezelfde lijst inschrijfgeld hebben betaald. Hebt u het ook gelezen? Europa verhindert waarschijnlijk dat er een afslag naar de A9 komt (weg plan Zandzoom) en Europa verhindert ook dat de OZ Belasting wordt afgeschaft. Jammer dat Europa geen nutteloze golfbaan heeft tegengehouden. Op naar 1 juni zou ik zeggen. Kan de totale verkoop van ons land dan nog gestopt worden? A.M.F. van Velzen Heiloo skoolvuur, een speurtocht, en de kinde ren kunnen zich laten schminken. Voor volwassenen is er een rommelmarkt, waar natuurlijk ook de kinderen wel kom zijn. Verder is er een stand waar informatie te vinden is over de Waterscoutinggroep en zal er elk uur een presentatie worden gehouden waarin wordt verteld wat zij doen. Waterscoutinggroep Victorie is ook op zoek naar leidinggevenden bij verschil lende speltakken. Ook is er nog plaats bij de Bevers, waar kinderen van vijf tot zeven jaar zich iedere zaterdagochtend kunnen vermaken. De opbrengst van de Rommelmarkt en de Fancy Fair gaat naar de Sleepboot. Vorig jaar heeft Scoutinggroep Victorie een Botenloods feestelijk geopend. In deze botenloods gaat de Victorie nu zelf een Sleepboot bouwen. De plan nen zijn al vergevorderd, en wanneer er geld genoeg binnen is, wordt begonnen met de bouw. Het doel is om in 2006 met de eigen Sleepboot naar Nawaka (Nationale Waterscoutingkamp) te gaan. De Victoriegroep kent de volgende speltakken: Bevers (5-7), Welpen (7- 11), Verkenners (11-15), Wilde vaart (15-18) en de Stam (18-23). Elke spel- tak beschikt over leidinggevenden die hun sporen hebben verdiend binnen de organisatie van de scouting. De acti viteiten van de Victorie groep zijn zeer gevarieerd. Het spel voor de Bevers vindt meestal plaats in of rond clubhuis fcDe Bolder'. Dit geldt ook voor de Welpen. Als de Welpen kunnen zwem men, kunnen zij een aantal keren in het seizoen zeilen op het Alkmaardermeer. De Verkenners en leden van de Wilde Vaart zeilen vanaf april tot ongeveer oktober elk weekend op het Alkmaardermeer. Het troepenhuis 'De Bolder' van de Victorie is gelegen in het Heilooërbos, op de hoek van de Westerweg en de Kerkelaan. Informatie: Thea Bruin, tel. 072- 5053651. HEILOO - De Culturele Commissie van het Trefpunt in Heiloo organiseert op 26 april een rondleiding in het Stedelijk Museum van Alkmaar met daarna een korte stadswandeling.U herkent personen, gebeurtenissen, bouwwerken, straten en stegen in Alkmaar. Wat doet Truitje op het Varnebroek? De St Laurens, waarom op die plek? De Nieuwe Tijd van Noord-Hollands kanaal tot Charley Toorop. Plaats van samenkomst is de koffiekamer van het museum, Canadaplein 1, om 13.00 uur. Om 13.30 start de rondleiding in het museum door Joke Hoogland. Vervoer op eigen gelegenheid. U betaalt ter plekke alleen de toegangsprijs voor het museum: bij voldoende deelname 1,70. Aanmelden tot 25 april bij de receptie van het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo, tel. 072-5331297, website: www.ouderenwerkheiloo.nl. er nog flink gezongen. Daarom zijn twee wandelingen gepland. De eerste op woensdagavond 27 april om 07.00 uur en de tweede op donderdag 5 mei, hemelvaartsdag, om 06.00 uur in de ochtend, steeds vanaf de parkeerplaats van het zwembad Het Baafje, De Omloop 11 in Heiloo. De wandelingen duren anderhalf a twee uur. Als u een verrekijker heeft is het goed om die mee te nemen. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van 1,50 ver wacht; voor kinderen is dat 1,- .Info: www.paultenhave.nl of tel. 072- 5325110. ALKMAAR - De Vereniging Borstvoeding natuurlijk (VBN) houdt donderdag 28 april van 20.00 tot 22.00 uur in Alkmaar een informatieavond over het geven van borstvoeding. Geef je borstvoeding? Heb je behoefte aan contact met andere voedende moe ders? Dan ben je welkom op onze begeleidingsavonden. Deze avonden zijn speciaal bedoeld voor voedende moeders en hun partners. Je kunt daar (praktische) tips en ervaringen uit wisselen of zomaar kletsen over het hebben van een kind aan de borst en natuurlijk worden je vragen beant woord. Je hoort er actuele informatie over het voeden aan de borst. Verder zijn er brochures te koop en boeken te leen. Je mag je baby meenemen. Deze begeleidingsavonden worden in princi pe elke laatste donderdagavond van de maand gegeven. De eerstvolgende is op donderdag 26 mei. Kosten: 1,50 per persoon. Voor opgave of informatie kun je bellen naar Annemarie Weerman, tel. 072-5125810 of Esther Driest, tel. 072-5627794. HEILOO - Bij gelegenheid van het eeuwfeest van Onze Lieve Vrouw ter Nood is een tentoonstelling samenge steld die het ontstaan en de ontwikke ling van de bedevaartsplaats weergeeft. Ook is er aandacht voor het Rijke Roomse leven met de bedevaarten van decennia geleden en de couleur locale in foto's en voorwerpen. Speciale aan dacht is er voor de kunst in de Genadekapel. De genomineerde ont werpen uit de prijsvraag voor het nieu we kunstwerk in de kapel worden ten toongesteld, aangevuld met archiefma teriaal over de reeds aanwezige kunst werken. Op zaterdag 23 april wordt de tentoonstelling geopend in het (voor malig) Julianaklooster, Hoogeweg 65, Heiloo. Informatie: Piet Kuijper, tel.072-5339736. Werk van Leo Wijnhoven HEILOO - Zoals langzamerhand een halfjaarlijkse gewoonte is geworden, kunt u op zondag 24 april weer een bezoek brengen aan een mooie en prettige combinatie van kunst en wijn. Dit keer presenteert Galerie Van Lubeck de fraaie olieverfschilderijen van Leo Wijnhoven en het mooie brons van Margreet Bosker, Leo Wijnhoven verstaat de kunst om de verf op zo'n manier op het doek aan te brengen dat de voorstellingen er op een afstandje bijzonder realistisch en natuurgetrouw uitzien. Ga je echter met je neus bovenop het schilderij staan dan zie je dat die perfect uitge beelde elleboog of die rubberen laars slechts uit een paar rake verfstreken bestaan. Margreet Bosker gebruikt brons voor haar objecten. De beelden zijn geënt op Noorse of Keltische sagen en legenden en ook de Griekse en Romeinse mythologie is een geliefd onderwerp. Dit alles aangevuld met een grote dosis fantasie.' In de beelden wordt gestreefd ze zo weer te geven alsof ze in beweging zijn. Ieder object vertelt zijn eigen geschiedenis als ware het verhalende kunst. In de galerie presenteren op zondag 24 april de wijnkopers van Wijndijck de nieuwe oogsten van hun wijnboeren en de nieuwe aanwinsten van het zich steeds uitbreidende assortiment authentieke wijnen. Gratis toeganke lijk en u hoeft zich niet van te voren op te geven. Van 14.00 tot 17.00 uur kunt u binnenlopen en u wegwijs laten maken in de wondere wereld van de goede wijnen. Wat ooit begonnen is als lief hebberij is uitgegroeid tot een ware passie. De heren van Wijndijck bezoe ken zelf de tal van grote en kleinere wijngaarden in Frankrijk en Italië en maken ter plekke de selectie voor de in te kopen wijnen. U mag zich eigenlijk de kans niet laten ontnemen om kennis te maken met al die fraaie en verschil lende smaken. Want zeg nu zelf; thuis trekt u niet zo snel 20 verschillende flessen open om te proeven wat u het lekkerste vindt. Dat is de charme van een proeverij. Het is de manier om (gratis) kennis te maken met al die rode, roze en witte variëteiten. Galerie van Lubeck, Kanaalweg 6 (20 meter vanaf de Kennemerstraatweg), Heiloo, tel. 072-5039905. REGIO - Jaarlijks opent perkgoed spe cialist Schilder haar deuren rond Koninginnedag. Dit jaar is dat woens dag 27 april om alle klanten in Limmen, Heiloo, Akersloot en de Egmonden de kans te geven de tuin op zijn mooist te maken voor de Bloemendagen. Vanaf 27 april kunt u voor al uw éénjarige planten terecht. Ook dit jaar is er weer veel keuze waaronder zelfgekweekte geraniums, petunia's, fuchias's, vlijtige Hesjes en lobelia's. Het assortiment wordt gecompleteerd door vaste plan ten en prachtige hanging baskets. Doordat het grootste gedeelte van de planten zelf wordt gekweekt zijn de prijzen scherp en bent u gegarandeerd van zeer goede kwaliteit. De kas is van maandag tot en met zaterdag geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Perkgoed specialist Schilder is gevestigd aan de Rijksweg in Limmen achter Gerton en Johwin. Al vele jaren wordt in de kas de zelfgekweekte éénja rige planten verkocht. Daarnaast kunt u er terecht voor deskundig advies. Zo rond eind april is het tijd om de tuin een zonnige uitstraling te geven. Voor men sen met groene vingers is de kas een prima mogelijkheid om rustig rond te kijken en een keuze te maken uit het grote assortiment. Heeft u iets minder groene vingers maar wel graag een fleu rige tuin? U kunt bij perkgoed specialist Schilder uw bakken op laten maken of een afspraak maken om het perkgoed in uw tuin te laten plaatsen. Al met al genoeg reden om eens langs te komen en u te laten verrassen door de kleurenpracht in de kas. Perkgoed specialist Schilder, Rijksweg 127. Geopend maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur. Vragen? U kunt Christian Schilder bellen op 06- 54716765. HEILOO/ Alkmaar - In de Bedrijf belicht van week 14 stond vermeld dat Mary van der Meer van counselling van der Meer op 24 mei een presentatie zou houden in bibliotheek De Mare van 20.00 tot 21.30 uur. Deze lezing is uitge steld tot 13 september. Kaarten van 2,50 zijn bij de biblio theek De Mare of bij Counselling van der Meer te bestellen. Tel. 072-5338195. HEILOO - Bij deze Uitkijkpost is de traditionele folder voor de Koopjesdriedaagse ingesloten. Een fol der vol met prachtige aanbiedingen gel dig op donderdag 21 april, vrijdag 22 april en zaterdag 23 april. De bonnen zijn in verband met een technisch pro bleem niet geperforeerd, u moet ze nog even uitknippen.Wij verzekeren u ech ter dat het deze kleine inspanning meer dan waard is. HEILOO - Meijer Projectontwikkel ing en Rotteveel M4 Vastgoed ontwikkeling hebben de bouwvergun ningen voor drie projecten in het Stationscentrum Heiloo binnen. Voor de complexen De Blinken, Stationsplein en Stationsweg gaat de bouw van start. Daarom organiseren de verkopende makelaars Vos Makelaardij en Ouwejan Vastgoed Advies een verkoopinformatiebijeen komst in café de Wit aan de Heerenweg 146 in Heiloo op zaterdag 23 april. Tussen 1L00 uur en 14.00 uur kunt u inlopen. Het plein krijgt een sfeervolle uitstra ling met bomen, passend straatmeubi- lair, gezellige terrassen en een mooie bestrating. Winkels, horeca en voor zieningen als de nieuwe bibliotheek en het NS-station liggen op loopaf stand. Strand, zee, duinen en bos lig gen op fietsafstand. Onder de Blinken komen op de begane grond een supermarkt en een aantal kleinere winkels. Onder de complexen Stationsweg en Stationsplein komen ook winkelruimten en een grand café. Aan de Heerenweg en de Stationsweg zijn nog meer winkels, zoals modeza ken, een juwelier, een kapper en een boekhandel. En als u graag buiten de deur eet, hoeft u ook niet ver te lopen. Las van Bennekom, Brasserie Wildschut, Puccini en Tumi liggen op niet meer dan 100 meter afstand van het ruime en luxe appartement. Onder het Stationsplein en de Blinken komt een parkeergarage met plaats voor zo'n 190 auto's. Het com plex Stationsplein bestaat uit 17 luxe appartementen met op de begane grond winkelruimten. Er is een cen trale entree met lift en in de kelder onder het gebouw bevinden zich de parkeerplaatsen van' de appartemen ten. Het in donker roodbruine bak steen opgetrokken en met koper beklede gebouw heeft vier bouwla gen. De hoofdentree, die naar een gemeenschappelijke hal leidt, is bereikbaar vanaf het Stationsplein. Aan de Stationsweg wordt een ander complex met nog 13 luxe apparte menten en een winkel gerealiseerd, voorzien van een centrale entree met lift. In de kelder onder het gebouw bevinden zich de bergingen van de appartementen. Er zijn parkeerplaat sen onder het Stationsplein gereser veerd welke direct bereikbaar zijn via een trappenhuis aan de straatzijde. Het complex wordt in donkere bak steen gebouwd en met leien bekleed. De hoofdentree, die naar een gemeenschappelijke hal leidt, is bereikbaar vanaf de Stationsweg via een pleintje dat gecreëerd is vanwege de aanwezigheid van vier monumen tale rode eiken. Alle appartementen hebben een ruime woonkamer met uitzicht op de straat en een terras met privacy. De indeling van de apparte menten bestaat uit een woonkamer met open keuken en één tot drie slaapkamers. Verder bevinden zich in alle appartementen een toilet en een moderne luxe badkamer met douche en/of ligbad en tweede toilet. In over leg is de indeling van de appartemen ten naar eigen wens aan te passen. Het complex De Blinken speelt in op een nieuwe trend: comfortabel wonen. De 29 appartementen, ver deeld over drie woonlagen, zijn van alle gemakken voorzien. De kamers zijn zeer ruim; de woonoppervlakten zijn groter dan in deze klasse gebrui kelijk is. Op de begane grond komen een supermarkt en een aantal kleine re winkels én onder het complex komt éen tweelaagse parkeergarage voor bewoners en winkelend publiek. Vanuit de parkeergarage zijn via één van de twee (alleen voor bewoners toegankelijke) liften de appartemen ten snel en veilig te bereiken. De Blinken heeft twee grote entrees en een gezamenlijke sociale ruimte. De meeste appartémenten hebben zowel aan de voor- als aan de achterzijde grote terrassen met een, uitstekende zonligging. Aan de pleinzijde is de reuring van het Stationsplein en de Heerenweg. Aan de achterzijde is de rust van het besloten terras op het zui den of westen. Daar is uitzicht op de aantrekkelijk aangelegde daktuin die ligt op de eerste verdieping. Een speels en afwisselend uitzicht is gega randeerd, want alle 29 appartementen bevinden zich rondom de daktuin. Buro Anninga uit Emmen is verant woordelijk voor het architectonische ontwerp. De Blinken heeft een klein schalige structuur en op het plein afgestemde gevels. Deze worden opgezet in een afwisselende structuur, waardoor De Blinken voor het oog bestaat uit verschillende kleine gebouwen. Bij de materiaalkeuze is gekozen voor gemetselde gevels in een donkere kleur. De Blinken is ont worpen in opdracht van Rotteveel M4 Vastgoedontwikkeling. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ouwejan Vastgoed Advies via tel. 072-5338717. Meer info: www.deblinken.nl. HEILOO - U heeft het waarschijn lijk al gemerkt: er is nogal wat aan de hand bij Rozing Heiloo. In plaats van de vertrouwde vier etages woonple- zier, kunt u de collectie tapijt, gordij nen, zonwering, slaapcomfort en meubelen momenteel vinden aan beide kanten van de Westerweg. Het pand van Rozing aan de Westerweg nummer 261 wordt de komende maanden ingrijpend verbouwd. Om de klanten niet al te veel last te laten ondervinden van de werkzaamheden, heeft Rozing besloten de showroom tijdelijk te verhuizen naar de over kant van de straat. Zodra u hier binnenloopt, is de sfeer echter meteen weer vertrouwd. Gerard Rozing vertelt: „Toen we besloten deze verbouwing door te voeren, wisten we ook meteen zeker dat dit allemaal zo soepel mogelijk moest verlopen. Natuurlijk was het voor ons het meest praktisch geweest om de zaak tijdelijk te sluiten. Maar aange zien het een behoorlijke ingrijpende verbouwing betreft, vonden we dit geen optie. Daarom hebben we voor deze oplossing gekozen, waarbij de kelderetage van ons pand geopend blijft voor onze klanten, en de rest van de collectie gewoon wordt gevoerd aan de overkant van de straat. Gelukkig hebben we tot nu toe alleen maar positieve reacties mogen ontvangen." Op de kelderetage vindt u de collec tie slaapcomfort. Via een zijingang (dit wordt middels borden aangege ven) is deze afdeling uitstekend bereikbaar. Aan de overkant van de Westerweg vindt u de rest van het vertrouwde ruime assortiment tapijt, gordijnen, zonwering en meubelen, overzichtelijk en sfeervol gepresen teerd. De verbouwing zal zo'n zes maanden in beslag gaan nemen, met een ware restyling als resultaat. „Om te begin nen met de buitenzijde van het pand: deze krijgt een geheel nieuwe moder ne uitstraling." Bijvoorbeeld door een nieuwe glazen pui, langs de gehele voorkant, en een gedeelte van de zij kanten, van het pand. „Als je bedenkt dat Rozing al 108 jaar bestaat, werd dat ook wel eens tijd", lacht hij. Maar ook binnen verandert er het een en ander. „Zo wordt er straks veel effi ciënter gebruik gemaakt van de ruim te, met brede looppaden en een aan tal zogeheten eilanden. Op die eilan den wordt de collectie gepresenteerd, in verschillende zithoeken, compleet met vloer, gordijnen en accessoires. Op die manier kunnen we allerlei stij len, kleuren en materialen op een optimale manier presenteren en de klant krijgt wellicht leuke ideeën voor de eigen inrichting." Ook wordt er een lift ingebouwd, waardoor de verschillende etages, ook voor de minder invalide klant, makkelijk te bereiken zijn. Verder wordt de collec tie uitgebreid met parketvloeren, die smaakvol zullen worden gepresen teerd. In de folder van Rozing, en via deze krant, wordt u op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen van de verbouwing. Maar dat het resultaat prachtig wordt, durft Gerard Rozing u alvast te garanderen. HEILOO - Karwei Heiloo organi seert samen met Van Der Steen Autobedrijf Heiloo het komend weekend weer een Parking Sale. Een spectaculaire autoshow en de leukste tuinmarkt van Nederland. Zij zijn op zaterdag en zondag geopend. Wederom wordt dit weekend door Karwei weer de beroemde Parking Sale georganiseerd, de leukste tuin markt van Nederland op het parkeer terrein van de Karwei bouwmarkt. Een festijn waar Karwei Heiloo vorig jaar de eerste prijs van Nederland mee binnen haalde. Een prestatie van formaat als je bedenkt dat er hon derd Karwei bouwmarkten in Nederland zijn. Bij Van Der Steen Autobedrijf wordt in opvolging op het succes van de fantastische autos how tijdens het aflopen najaar, wederom weer gigantisch uitgepakt. Er wordt een autoshow georgani seerd met extra 'voorjaarsvoordeel' van 750,- tot 2000,- bij aanschaf van een nieuwe auto. Keuze uit meer dan 200 gebruikte auto's van diverse merken. En uiteraard bieden zij hoge inruilprijzen of hoge kortingen zon der inruil. Ook hebben zij keuze uit meer dan 25 gebruikte bedrijfsauto's. Bij Karwei staat de leukste tuinmarkt uiteraard in het teken van de voor jaarsplantjes, zoals geranium's, pet unia's, hortensia's enz. Uiteraard zijn er ook diverse andere leuke aanbie dingen die in het teken staan van het voorjaar. Tevens staan er 'twee trai lers vol met zakken tuingrond en pot grond' te wachten voor zeer specta culaire prijzen (vijf voor 5,-) Alle aanbiedingen staan in de specia le Parking Sale krant van Karwei. Als muzikale omlijsting treed zaterdag de 'Bill Sousa's Happy Dixie Band' op, een brassband die in zesmansfor- matie optreedt op het hele feestter rein. Zondag zijn er diverse optredens van De Heilooër Fanfare Showband. (vanaf 12.00 uur). Voor de kinderen is er een springkussen en een trakta tie. Bij Van Der Steen Autobedrijf en Karwei is de hele dag gratis koffie en thee te verkrijgen. Bij Karwei is er op zaterdag zelfs voor iedereen een punt appelkruimelvlaai. Tevens geeft Karwei op zaterdag 500 exemplaren van de zaterdag Telegraaf weg. Ook is er voor iedere klant een gratis zakje zonnebloemzaad. BAKKUM - Het is bijna een hype aan het worden. Wie heeft er nog niet van gehoord? Nordic Walking is een groeiende tak van sport overgewaaid uit Finland. Daar is het al 40 jaar een alternatieve trainingswijze voor lang laufers en crosscountry-skiers in de zomer. Het is een actieve manier van wandelen met speciaal op maat gemaakte wandelstokken (poles), waarbij je je hele bewegingsappa raat in werking zet. Een totale work-out dus. Alle spiergroepen van het bovenlijf breng je in actie waardoor ook een betere loophou ding ontstaat. Het is voor iedereen geschikt, ongeacht welke leeftijd. Je kunt het recreatief doen, maar ook actief, zelfs revaliderend kun nen de poles werken. Ze halen twee tot zes kilo gewicht van je weg en ontlasten je gewrichten. Je moet echter wel de techniek goed beheersen, zodat je in de toekomst verantwoord kan Nordic Walken. Lea Dam, Nordic Walking- instructrice gecertificeerd door VDNOWAS (Verband Der Nordic Walking Schulen) start de volgen de data met demonstratielessen: zaterdag 23 april 10.00 uur, dinsdag 26 april 19.00 uur, donderdag 28 april 19.00 uur en dinsdag 10 mei 19.00 uur. Kosten voor de demoles zijn 6,- inclusief gebruik van poles. Bij voldoende belangstelling volgt een clinic van zes lessen, kosten 58,- incl. poles. Er wordt gestart bij de duiningang naast het med. Kindertehuis Antonius aan de Herenweg in Bakkum. De poles voor Nordic Walking zijn te krijgen bij Sporthuis Johan Jansen. Aanmelding voor een demonstratieles en/of clinic bij Lea Dam:Tel. 072- 5052768, email: leadam@quicknet.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8