PvdA nodigt Woonbond en Woningstichting uit over huurplannen van minister Dekker Rennen voor kanker met maar één doel De RoPa Run 2005 Wê LAS VAN bleeker Namens Team 56 7 Lij heeft aan! johan alleman EEN AFSPRAAK IS snel gemaakt Beintema Equipe Coiffures 'Trachten leven toe te voegen aan de dagen, waar geen dagen meer kunnen worden toegevoegd aan het leven' "WmDsemJP BENNEKOM HARTELIJK BEDANKT! J ■c M GAASTRA IPA BENELUX BV Vochtproblemen? en Zn. êuerömebertj Zageman 072 5051202 TELEFONISCHE VERKOOP LEUKE COLLEGA'S r072-5112112 advocatenkantoor Appelman HeadFirst TUMI plande- £e/x> en JU ItU^JDrukkerij uitkijkpost bv stationsweg 61, heiloo, tel: 072 533 00 68 Lekkende kelders/optrekkend vocht/doorslaande muren Tel. 072-5323187 S c F 4 e r s b e 4 r J f 072 - 5333 007 Slimpad 24 1851 LB Heiloo uitgesproken ambachtelijk STUKADOORS Voor al uw sierhekwerk, rjf toegangspoorten, schoorsteenkappen. Tevens verkoop van hekwerkonderdelen THEMA-AVOND HUURPLANNEN MINISTER DEKKER 27 APRIL 2005 20.00 UUR GOLDEN TULIP HEILOO Gezocht: Tandartsassistente 9,50 UW KERASTASE-KAPPER UITKIJKPOST - 20 APRIL 2005 - PAGINA 9 HEILOO - De huurplannen van minister Dekker hebben grote gevolgen voor de huur ders in Nederland. Op 27 april zijn Maria van Veen van de Woonbond en Ineke Oltmans van de Kennemer Woningstichting uitgeno digd om in Golden Tulip Hotel Heiloo te komen spreken over dit onderwerp. Aan Maria van Veen zijn enkele vragen voorgelegd over de gevolgen voor de huurders ten gevol ge van het beleid van Minister Dekker. Op dit moment is zo'n 5% van alle huurwo ningen in Nederland geliberaliseerd. Dit bete kent dat ongeveer 145.000 huishoudens in de vrije huursector wonen. Wat zullen de gevol gen voor de huurders zijn zodra de plannen van minister Dekker per 1 juli 2006 ingaan Minister Dekker wil per 1 juli 2006 ruim 600.000 huurwoningen in een overgangsge bied plaatsen. Dit zijn huurwoningen met een hogere WOZ-waarde dan 100.000 of 115.000 of 130.000. Per regio wordt de WOZ-waarde bepaald. Huurders in deze huurwoningen krijgen een veel hogere huur dan de andere huurders. In 2006 is de huur verhoging inflatie plus 2% en dat loopt fors op tot inflatie plus 4% in 2009. Dekker wil huur ders in deze woningen alvast laten wennen aan hogere huren, zodat de overgang naar markthuren niet groot meer is. In 2008 wordt bezien of het woningtek'ort is teruggedrongen. Is dat het geval dan worden deze woningen alsnog vrij gegeven aan de markt. Is dit niet het geval dan blijven deze huurders in het overgangsgebied hangen tot 2010. Dan wordt opnieuw bekeken hoe het met het woningte kort staat en een besluit tot liberalisatie geno men. Voor huurders is dit een onverteerbaar beleid. De huren gaan fors boven inflatie omhoog, waardoor huurders straks dertig pro cent van hun netto-inkomen aan huur kwijt zijn. Terwijl geen greintje kwaliteitsverbete ring aan deze woningen is toegevoegd. Huurders worden jarenlang in onzekerheid gelaten over wat er met hun huurwoning gebeurt. Als de huren van een groot aantal huurwo ningen de komende jaren fors omhoog gaan, wat zullen dan de gevolgen zijn voor de door stroming in de huursector? Oplopende huren en forse kortingen op de huursubsidie dragen ertoe bij dat huurders niet meer zullen verhuizen. Huurders zullen ook geen trek meer hebben om mee te wer ken aan wijkvernieuwing. Kortom: het beleid van deze minister zal de woningmarkt nog meer op slot zetten. Het motto onder huur ders zal zijn 'Blijf zitten waar jé zit en verroer je niet Kunt u aangeven wat de gevolgen zullen zijn voor starters op de woningmarkt? Voor starters op de woningmarkt is dit beleid helemaal een ramp. Ten eerste zijn er nu al te weinig goedkope en betaalbare huur- en koopwoningen beschikbaar. Als niemand meer wil verhuizen, komen er ook geen goed kope en betaalbare huurwoningen vrij. Starters zijn dus afhankelijk van met name de nieuwbouw. De afspraken die Dekker met verhuurders wil maken over nieuw te bouwen woningen zijn boterzacht. Deze afspraken zeggen ook niets over de prijsklassen van deze woningen, terwijl de vraag naar goedkoop en betaalbaar groot is. In 2008 gaat minister Dekker bekijken of bepaalde criteria gehaald zijn met nieuw bouw in de huursector. Wat zijn die criteria en, indien ze gehaald zijn, wat zijn de gevol gen? De minister heeft tot nu toe maar één criteri um genoemd, namelijk dat het woningtekort in 2008 naar 2,2% moet zijn teruggebracht. De Kamer heeft hiermee geen genoegen geno men en wil dat dit landelijk cijfer in een regio naal cijfer wordt vertaald. In de huurbrief heeft Dekker aangegeven dat tussen 2005 tot 2008 woningcorporaties 35.000 huurwoningen en 16.000 koopwoningen moeten bouwen. De Woonbond is totaal niet onder de indruk van deze aantallen. Kijkend naar de vraag moeten per jaar tenminste 40.000 betaalbare huurwo ningen worden gebouwd. Dus in drie jaar zou den 120.000 huurwoningen en niet 35.000 huurwoningen erbij moeten komen. Huurders die huursubsidie ontvangen, zijn door het kabinet al fors aangepakt. In 2004 ontvingen ze al 12 euro per maand minder en per 1 juli zou de korting oplopen tot ruim 14 euro. Dit vindt minister Dekker blijkbaar nog niet genoeg. In het ontwerpbesluit voor aan passing van de huursubsidiewet worden nieu we kortingen aangekondigd. Wat zullen de gevolgen zijn voor de mensen die huursubsi die ontvangen? Per 1 juli aanstaande worden één miljoen huursubsidieontvangers 14,28 per maand op de huursubsidie gekort. De minister bepaalt jaarlijks wat de normhuur is. Dat wil zeggen welke huur moeten huursubsidieont vangers zelf betalen en boven welk huurbe drag wordt huursubsidie gegeven. Er zijn twee manieren om de verhoging van de normhuur te bepalen. De minister verhoogt de norm huur met de gemiddelde huurverhoging of met de ontwikkeling van het bijstandsinko men. Tot nu toe is het gebruikelijk dat voor huursubsidieontvangers de meest gunstige variant wordt gehanteerd. Dekker kiest dit keer hier niet voor, waardoor huursubsidie ontvangers -als de Tweede Kamer niet ingrijpt- 4,38 tot 8,77 per maand er extra op achteruit gaan. Welk advies wilt u meegeven aan de huurders en woningzoekenden in de regio? In de eerste plaats roepen wij huurders op om bezwaar te maken tegen de WOZ-beschikking 2005 van de woning, ten minste als de bezwaartermijn nog niet is verstreken. Want die WOZ-waarde is straks bepalend of je wel niet in het overgangsgebied komt, met hogere huren et cetera. Ga met je Verhuurder aan de slag en zorg er gezamenlijk voor dat de verhuurder de huren betaalbaar houdt. Een huurverhoging met maximaal het inflatiecijfer is genoeg! Laat je stem horen bij de politiek. Dat kan zowel op gemeentelijk als landelijk niveau. Op de website van de Woonbond, www.woon- bond.nl, zijn alle actiemogelijkheden te bekij ken. Tot slot maakt de Woonbond zich sterk voor een gelijke behandeling van kopers en huur ders. Er loopt op dit moment een ludieke actie waarbij huurders worden opgeroepen huuraf- trek bij de Belastingdienst te vragen. De Woonbond heeft daar een speciaal H-formu- lier voor ontwikkeld. Dit H-formulier is ook op de website te vinden. HEILOO - In het Pinksterweekend (15 en 16 mei) vindt de Roparun plaats. Roparun is de afkorting van ROtterdam-PArijs-RUN en is de langste non-stop estafetteloop ter wereld. Het parcours is ongeveer 530 kilometer lang. Sinds 2004 gaat de route andersom, van Parijs naar Rotterdam. Enige weken geleden heeft u meer over de Roparun kunnen lezen in de Uitkijkpost. Deze week krijgt het Roparun-nieuws een vervolg door het verhaal van Ellen Las van Bennekom. Ellen Las van Bennekom, een niet onbekende naam in Heiloo is zeer betrokken bij de run. Zij is namelijk 1 van de 25 teamleden van team nummer 56 van het bedrijf Capgemini die meedoen. Naast de 8 lopers, begeleiders in de vorm van artsen, fysiotherapeuten, begelei dende fietsers en de bestuurders van de bus is het de taak van Ellen om de PR te verzorgen voor de Roparun. De deelnemers aan de Roparun willen name lijk zoveel mogelijk geld inzamelen voor kan kerpatiënten. Het geld zal rechtstreeks gaan naar onder andere de Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam en de Stichting Roparun zelf. De Stichting Roparun beheert een aantal bun galows waar terminale patiënten nog een laat ste vakantie met familie kunnen doorbrengen. Ellen en 'haar' Capgeminiteam hebben tot nu toe 24.000 weten te verzamelen. Maar dat moet natuurlijk nog veel meer worden! Drijfveer „Ik doe dit zeker niet voor mezelf. Ik heb een heel belangrijke drijfveer en dat is dat ik van heel dichtbij meegemaakt heb en meemaak wat kanker is. Mijn vader en grootvader zijn overleden aan kanker en mijn moeder en schoonvader hebben het. Het heeft zo Ontzettend veel impact op je leven als je het van dichtbij meemaakt!", ver telt Ellen. Ellen besteedt naast haar baan en drie kleine kinderen veel tijd aan het binnenhalen van sponsors. De stand is op dit moment 34 bedrij ven die sponsoren. De bedrijven die via Ellen meedoen aan de sponsoring worden in deze Uitkijkpost namens haar hele team hartelijk bedankt. In ruil krijgen ze in ieder geval een vermelding op de website van Capgemini. Daarnaast kunnen de vermeldingen afhanke lijk van het te sponsoren bedrag variëren van naam en logo op de bus, op het^shirt van de deelnemers en voor 2500,= kunnen bedrij ven zelfs zelf bepalen hoe ze in overleg de reclame willen regelen. „Maar er zijn ook bedrijven die helemaal niet vermeld willen worden.", voegt Ellen toe. Alle persoonlijke bedragen zijn welkom op ons rekeningnum mer 4409806 ten name van Capgemini te Santpoort-Zuid, o.v.v. de Roparun. Maar je kunt ook loten kopen. Je maakt dan kans op een Mitsubishi Outlander. Die kosten 2.50 per stuk, men kan mij dan bellen op 072-5338682 om ze te bestellen. En ik kom ze desnoods nog brengen ook!" wordt mede mogelijk gemaakt rood: rxv RESTAURANT Stationsweg 82 jleifoo Telefoon 072 5321392 Stationsweg 84 Heiloo telefoon: 072 533 83 43 Heerenwég 138B 072-532 19 33 HEERENWE6146 HEILOO TEL. 072 533 11 67 WINKELHOF 'T L00 33 - 1851 HT HEILOO TELEFOON 072 533 51 52 RENAULT castricum heiloo ■M Geld voor onderzoek en medicijnen en een arm om een schouder Een vraag die altijd gesteld wordt is: waar blijft dat geld dan? Elke eurocent gaat naar de goede doelen. Alles wat nodig is voor het lopen van de Roparun wordt in natura bekostigd door onder andere de sponsoren. Zo is er gezorgd voor kleding, eten, verblijf, de bus en fiet sen voor de begeleiders. „Mijn man, Mark de Groot en werkzaam bij Capgemini, fietst mee met de renners. Er zijn vier fietsers die per twee 1 renner begeleiden wat dus inhoudt dat hij in ongeveer 34 uur 280 kilometer moet fietsen. Het geld gaat dus echt naar bijvoorbeeld de Daniël den Hoedkliniek die heel veel onderzoek doen naar medicijnen tegen kanker. Op dit moment zijn bijvoor beeld de Angioneseremmers in ontwikkeling. Dit zijn medicijnen die het zuurstofrijke bloed naar de tumoren remmen. Zodoende sterven die tumoren af. Ik heb zelf met één van mijn kinderen een tijdje doorgebracht in het LUMC omdat bij hem een gelukkig goedaardige tumor in zijn middenoor werd ontdekt en verwijderd moest worden. Het zien van de kinderen met kanker op de afde ling heeft me toen heel erg aangegrepen! Een meisje van acht jaar bijvoorbeeld met nog maar 1 been en een jongen van 12 met long kanker. Er moet dus gewoon veel geld komen voor onderzoek en ontwikkeling van medicij nen. Mijn moeder kan ik daarmee misschien toch nog helpen, ik doe dit voor haar. Je kunt namelijk zo weinig doen, je ziet iemand van wie je zoveel houdt en je kunt alleen maar praten, een arm om haar schouder leggen. Je staat zo machteloos. Dit is het enige wat ik kan terugdoen voor haar.Onze familieband is gelukkig heel sterk en zo hebben we wel heel veel steun aan elkaar." Het is dus duidelijk en eigenlijk eenvoudig: Rennen voor kanker met maar 1 doel en dat is geld! Sponsoring is nog mogelijk tot het moment dat de eerste loper van start gaat, dus dat is nog ruimschoots. U kunt voor meer informatie de website van de Roparun bekij- ken:www.roparun.nl of die van Capgemini: www.nl.capgemini.com/actueel/ roparun/index.htm. Natuurlijk kunt u ook meteen storten op reke ningnummer 4409806 t.n.v. Capgemini te Santpoort Zuid en nogmaals: elk bedrag is welkom! Tot slot kunt u voor de loten of verder infor matie bellen met Ellen Las van Bennekom: 072-5338682 of 06-29234400. Voor uw advertentie(s) betaalt u maximaal 46,50 per maand. Eerste plaatsing 27,50. Tweede plaatsing 19,00 ex. BTW. Plaatsing op deze pagina is op contractbasis. Tussentijds veranderen/opzeggen van advertentie is niet mogelijk. De plaatsingsdata worden door ons bepaald. Eventuele volgende plaatsingen zijn gratis. De advertentie wordt minimaal eenmaal per maand geplaatst. Voor inlichtingen en opgave: De Hoefsmid 5, Postbus 68, 1850 AB Heiloo Telefoon 072 5330175, Telefax 072 5335644 IPA BENELUX De Hoefsmid 14a 1851 PZ Heiloo Tel: 072 533 86 23 www.beintema.nl bromfietsreparaties onderdelen De Wagenmaker 10 1851 PX Heiloo tel: 072-5334350 klapperparts@hotmail.com Openingstijden: ma: 13.00-17.30 uur, di-vr: 09.30-17.30 uur, za: 10.00-14.00 uur Sandecamplaan 15 Heiloo - tel./fax 072 - 5340842 VOORAL UW Molenlei 1i, 1921 CX Akersloot Ellen Las van Bennekom is zeer betrokken bij de Roparun. (foto: MSP) De PvdA organiseert op 27 april een thema-avond over de huurplannen van minister Dekker in Golden Tulip Hotel Heiloo, Kennemerstraat- weg 425. Aanvang is 20.00 uur. Deze plannen zullen leiden tot hoge re huurprijzen en een afname van de huursubsidie. Door deze plan nen kan de doorstroming in de huursector bemoeilijkt worden en zal het er voor starters, vooral in de kleine gemeenten, niet makkelijker op worden in de eigen gemeente betaalbare woonruimte te vinden. Op deze avond zullen spreken: Maria van Veen van de Woonbond en Ineke Oltmans van de Stichting Kennemer Wonen Beiden zullen hun visie geven op de plannen van minister Dekker, ledereen is van harte uitgenodigd om deze avond bij te wonen. Er zal gelegenheid gegeven worden om met de sprekers en met elkaar van gedachten te wisselen. Wij hopen van harte u te mogen begroeten op 27 april. Cees Rootjes, voorzitter van de afdeling Heiloo,tel. 533 34 33 Rob Luijten, secretaris, tel. 533 52 74 e-mail: luijten.heemskerk@wanadoo.nl Website PvdA Heiloo: www.heiloo.pvda.nl Website PvdA landelijk: www.ovda.nl Wl] ZOEKEN VOOR DE Ben je dol op bellen en ben je een echte doorzetter? Spreek je accentloos Nederlands? Doortastend? Vraag meer informatie of maak snel een afspraak met ons voor een sollicitatiegesprek in of iemand die daartoe wil worden opgeleid. Schriftelijke reacties: Tandartspraktijk Zegwaard Maria's Hof l 1851 ZZ Heiloo elke woensdagmiddag KIDS t/m 12 jaar KNIPPEN voor maar Rijksweg 47 - Tel. 072 505 29 53 - Limmen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 9