Programma Koninginnedag en 4/5 mei 'Je moet een beetje gek zijn voor dit werk!' li Bloemendagen Limmen weer van start Oranjeprogramma Limmen Nieuwe tulp genoemd naar tekenares Marjolein Bastin BRIEVEN Nieuwe festiviteiten op Koninginnedagfeest Akersloot Radio Castricum aanwezig bij de feestelijkheden in de CAL Koninginnedag bij JC Conquista Tineke's atelier open tijdens Bloemendagen INGEZONDEN Sympathieke geldinzameling Prikken, prikken en nog eens prikken voor de Bloemendagen Limmen Mantelzorgcafé Castricum Programma Kerk, cultuur en Bloemendagen LIMMEN - Het programma voor woensdag 27, vrijdag 29 en zaterdag 30 april bij JC Conquista is: Conquista kids Aanstaande zaterdag is het Koninginnedag, omdat dan iedereen heerlijk zijn spulletjes op straat aan het verkopen is, is Conquista kids helaas gesloten. Weet je een leuke activiteit voor kids? mail dan naar kids@con- quista.nl. De entree is 1 euro inclusief limonade! Conquista Kids start om 10.30 uur en eindigt om 12.00 uur. Houd rekening met een eventuele uit loop. Club X-tra: X-tra Oranje Bal! Onze koningin is weer een jaartje ouder geworden en dat gaat Club natuurlijk vieren! Dus heel veel oranje op deze avond en voor ieder die iets oranje draagt, heeft club een super oranje drankje klaar staan. Wil je mee helpen de club X-tra activiteiten en feesten te organiseren? Mail dan naar: tienerwerk@conquista.nl. De avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 tot en met 16 jaar. CONQ Café: Het jongerencafé is op vrijdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Op de zaterdag avond is CONQ café helaas gesloten omdat iedereen de verjaardag van de konin gin ergens anders viert. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internetcomputers en nieu we zithoek. Met andere woorden: lek ker relaxen, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even chat- ten. De medewerkers van het café zijn er weer klaar voor! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 27 april Club op woensdag heeft natuurlijk de spelcomputers klaar staan en de muziek aan. Ook kan je inschrijven voor een voetbaltoernooi: twee tegen twee. Je kunt natuurlijk ook weer tafel tennissen, darten, sjoelen, poolbiljar ten, computerspelletjes spelen, inter netten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. >m& t Jfommeb jbfc LIMMEN - Tijdens de Bloemendagen zet Tineke Kramer- Pijnappel haar ate lier weer wijd open. Tineke's atelier is gevestigd aan de Rijksweg 176 in Limmen, schuin tegenover het Golden Uilip hotel in Heiloo. De openingstij den zijn 30 april tot en met 5 mei van 10.00 tot 20.00 uur en op aanvraag via tel. 072-5051825. Ook rolstoelgebrui kers kunnen van dit alles genieten. CASTRICUM - 2005 is het jaar dat we het 25 jarig regeringsjubileum van Koningin Beatrix vieren. Vanaf eind april tot half december is een reeks van activiteiten gepland. Sommige daarvan dragen een landelijk karakter, maar er zijn ook veel verschillende regionale en plaatselijke evenementen. Ook in de gemeente Castricum worden in de dorpskernen door de diverse Oranjecomité's feestelijke activiteiten gehouden, onder andere: 09.15 uur: Opening Koninginnedag in Bakkum, 09.45 uur: Ontvangst van gedecoreer den in het gemeentehuis van Castricum 12.00 uur: Opening Bloemendagen te Limmen Algemene herdenking 4 mei Op woensdag 4 mei 2005 vindt de alge mene herdenking plaats bij het oor logsmonument in Castricum. Vanuit de kernen Limmen en Castricum wordt om ongeveer 18.50 uur een stille tocht gehouden naar het Monument voor de Gevallenen '40-'45. De stille tocht in Castricum start bij de Hervormde kerk. De stille tocht in Limmen begint bij de Corneliuskerk. Voorafgaande aan de stille tochten worden er door comité's en/of kerken herdenkingen georgani seerd. Om ongeveer 19.25 uur begint de plechtigheid bij het Monument voor de Gevallenen. Deze heeft een speciaal karakter, aangezien het dit jaar 60 jaar geleden is dat de oorlog eindigde. Tijdens de speciale herdenkingsbijeen komst bij het monument dragen drie jongeren, afkomstig uit de dorpskernen Akersloot, Castricum en Limmen, gedichten voor. Om 20.00 uur worden twee minuten stilte in acht genomen. De stilte wordt gevolgd door een krans- legging door burgemeester en wethou ders. De herdenking wordt muzikaal begeleid door Muziekvereniging Emergo. Zij speelt, vanwege het bijzon dere karakter van de herdenking, pas sende muziek. De bijeenkomst eindigt om ongeveer 20.25 uur. Naast de algemene gemeentelijke her denking worden er in de dorpskernen diverse herdenkingsactiviteiten georga niseerd. In Akersloot vindt een specia le herdenking plaats. Programma herdenking Limmen 16.30 uur: herdenking op de begraaf plaats bij de Hervormde Kerk, 18.55 uur: stille tocht naar het monument voor de Gevallenen, 19.30 uur: begin gezamenlijke herdenking. Programma herdenking Akersloot 18.45 uur: aanvang in dorpskerk, 19.00 uur: kranslegging vervolgd door stille tocht naar het Vredessymbool. Viering 5 mei Nederland viert dit jaar dat het 60 jaar geleden werd bevrijd. In de dorpsker nen van de gemeente Castricum vinden er op deze dag diverse activiteiten plaats georganiseerd door de plaatse lijke comité's: 10.30 uur: activiteiten op de Brink te Castricum in kader van bevrijdingsdag, 12.00 uur: ontsteking bevrijdingsvuur gemeentelijke locatie Limmen (Zonnedauw 4). Vorige week werd in Limmen tegelijk met de Uitkijkpost het programma boekje van de Stichting Oranjefeest Limmen huis aan huis bezorgd. Behalve de vele activiteiten voor kin deren die op het programma staan, viel mij vooral op de machtigingsbon voor een eenmalige bijdrage. Eindelijk eens wat anders dan die dwingende collecte bus die - meestal als je zit te eten - onder je neus wordt geduwd. Het orga niserend comité neemt daarmee wel een risico. Het is nu namelijk heel een voudig om géén geld te geven. Ik wil daarom met deze brief juist aan de Limmers vragen massaal de mach tigingsbon in één van de oranje dozen bij de Limmer winkeliers te deponeren. Niet alleen omdat veel kinderen en hun ouders een mooie dag krijgen aangebo den, maar ook om de organisatoren te laten blijken dat de Limmer bevolking deze sympathieke manier van geld inzamelen op prijs stelt. En vergeet niet dat het allemaal vrijwilligers zijn die alles organiseren. Een organisatietop met vette salarissen komt er niet aan te pas. Een Limmer (naam en adres bekend bij de redactie) LIMMEN - Vrijdag 22 april werd in de Hortus Bulborum in het Noord- Hollandse Limmen de Marjolein Bastin-tulp ten doop gehouden. De tulp is vernoemd naar de bekende teke nares en illustratrice die al meer dan dertig jaar week-in week-uit een gete kende column maakt voor het populai re damesblad Libelle. De bijna witte tulp met een ragfijn roze randje en her en der een groene baan behoort tot de groep Triumf-tulpen. Winner van de tulp is Jan Ligthart uit het Noord- Hollandse Breezand. Hortus Bulborum De Hortus Bulborum is de schatkamer van het bloembollenvak. Enig in zijn soort, niet alleen in Nederland ook elders in de wereld kent het zijn even knie niet. In deze bijzondere bollentuin staan meer dan 2500 verschillende tul pen, narcissen, hyacinten, Fritillaria, krokussen en irissen. Veel soorten wor den, al decennia of soms nog langer niet meer commercieel gekweekt en zijn alleen nog in bijzondere historische collecties en sommige botanische en kasteeltuinen in binnen- en buitenland te zien. De oudste gekweekte tulp uit de collectie is de 'Due van Tol Red and Yellow' uit 1595, de oudste narcis - 'Enkele Kampernelle' - stamt uit 1601, terwijl de echte nestor nog ouder is; een Fritillaria imperialis (keizerskroon); die werd al in 1577 voor het eerst beschre ven. Dertig jaar Marjolein Bastin, die afgelopen okto ber deftig jaar verbonden was aan Libelle, laat zich bij haar werk inspire ren door de natuur in de breedste zin van het woord. Vooral de flora, de fauna en de landschappen van de staat Missouri (Verenigde Staten), de Grand Cayman eilanden, Zwitserland en ons eigen land weten haar keer op keer in vervoering te brengen. Ze brengt in deze regio's afwisselend een groot deel van het jaar door. In Nederland gaat haar grote voorliefde in het bijzonder uit naar de Veluwe en de Wadden eilanden. Ook de tulp, een van haar favoriete bloemen, vereeuwigde ze meerdere malen in haar fraaie aquarel len. De Marjolein Bastin tulp is de komende week in bloei te zien in de Hortus Bulborum. De bollentuin aan de Zuidkerkenlaan in Limmen is nog tot en met 16 mei open. Zie ook www.hortus-bulborum.nl. Het prikken is begonnen: de komende tijd heeft prikploeg Wup-Inn nergens anders meer tijd voor! (foto: MSP) CASTRICUM - Op 4 mei is er weer mantelzorgcafé in Castricum. Het onderwerp is 'Dodenherdenking en Bevrijding'. Gastspreker is de Heer L. Zonneveld van de werkgroep Oud Castricum. Iedere eerste woensdag van de maand wordt deze avond gehouden aan de van Speykkade 61 te Castricum. Wie deze avond wil bijwonen en daar voor hulp nodig heeft voor een thuis blijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Jan Ligthart en Marjolein Bastin dopen de gelijknamige tulp. LIMMEN - Zaterdag 30 april is een belangrijke dag voor Limmen. Het is dan niet alleen koninginnedag, maar ook de start van de Limmer Bloemendagen. In de nacht van vrijdag op zaterdag zullen zo'n 80 stukken, variërend van beunen tot driedimen sionale mozaïeken met bewegende delen de voortuinen sieren. Aan deze kleur- en geurrijke happening zijn uren, dagen, weken voorbereiding voorafge gaan. Zo zitten in de schuur en garage van de familie van Duin aan de Hogeweg op maandagavond 20 Limmers te prikken, ritsen, opspelden. Een hoop lol, een lekker biertje, maar ook de nodige ijver om het geheel op tijd af te krijgen. Arjan Bult, Patrick de Wit en Ron van Duin doen dit jaar voor de achtste keer mee. Met ouders, familie, vrienden hopen ze ook dit jaar weer een prijs in de wacht te slepen. Het ontwerp liegt er niet om, is natuurlijk actueel, heel inge nieus en met veel humor neergezet! Computer en ruitenwissers Arjan Bult, zoon van Rita en Nelson Bult, staat voor een immense tekening te prikken en legt ondertussen uit waar het allemaal om gaat: „Mijn ouders doen al zo'n twintig jaar mee met de mozaïeken. Vijftien jaar geleden heb ik bedacht dat we wat meer met bewegen de delen moesten doen. Ik heb toen samen met mijn broer Jacco aan Ron gevraagd of hij dat kon maken en sinds dien doen we dat samen. Alex Stuifbergen maakt de tekening, die ver groten we dan en printen hem. Dat is de basis!" Waar men vroeger met een diascherm en met de hand overtekenen, moest werken aan een ontwerp, is nu de com puter een handig hulpmiddel. Het laten bewegen van het mozaïek gebeurt com puter gestuurd en met behulp van twee ruitenwissermotortjes. Aan de muur prijken de binnengehaal de prijzen: brons, zilver en goud, het hangt er allemaal bij. In '98 is de prik ploeg begonnen met het seksschandaal van Bill Clinton, meteen goed voor de eerste prijs brons met 138 punten. Kopspijkers bleek ook een topper, want die scoorde met 157 punten de le prijs goud. En dan te bedenken dat er in totaal 160 punten te behalen zijn: 40 per categorie voor originaliteit, kleu rencombinatie, afwerking en algemene indruk. Feesten en prikken Dit jaar wordt gewerkt met 15 kleuren hyacintennagels, 30 personen die dag in, dag uit prikken. Sommigen van 9.30 uur tot 23.00 uur. „We hebben wel eens uitgerekend dat we voor een uurloon AKERSLOOT - De festiviteiten op Koninginnedag zijn dit jaar in een nieuw jasje gestoken. Oranje Vereniging Akersloot (OVA), handbalvereniging Dimtronic Meervogels en sporthal De Lelie organiseren het evenement voor het eerst gezamenlijk. De grootste ver andering is dat alle activiteiten niet meer op het handbalveld plaatsvinden, maar in en rond sporthal De Lëlie. Alle vertrouwde activiteiten worden net als andere jaren gehouden. Zo is er op het parkeerterrein bij de sporthal de mini- kermis, met spelletjes als limonade brandweerman en spiegeldoolhof. Ook kan er spijkerbroek gehangen worden aan een constructie, die door scouting Akersloot is gebouwd. De aubade zal worden afgenomen door wethouder Willem Veldt. Burgemeester Emmens- Knol ontvangt 's ochtends de gedeco reerden op het gemeentehuis. De auba de gaat gepaard met een optreden van de Premier Cadets, het kinderorkest van de muziekvereniging uit Krommenie. Grote toekomstplannen Het is voor het eerst dat de drie betrok ken partijen samen het feest organiseren. In andere jaren lukte het niet om daar afspraken over te maken. Ingrid Knikman: „Tijdens de voorberei-' ding voor dit jaar was iedereen erg enthousiast over een samenwerking. Op Koninginnedag zal echt blijken hoe goed de samenwerking verlopen is, op dit - moment is iedereen tevreden en we zien de dag dan ook met vertrouwen tege moet." De organisatoren hebben grote plannen voor de toekomst. „Ieder jaar willen we het feest groter maken. Door één locatie te kiezen, wordt het al e,en stuk drukker en gezelliger. Ons doel is om een knalfeest neer te zetten, waardoor de jongeren van Akersloot geen behoefte hebben om naar Alkmaar of elders te gaan. Daarom proberen wij ieder jaar een grotere band aan te trekken. Dit jaar ver zorgt Desire een spetterend optreden, ook niet één van de minste. Om dat doel te bewerkstelligen zijn sponsors erg belangrijk", geeft Ingrid Knikman aan. „Wij zijn alle sponsors erg dankbaar, want zonder hen is het evenement niet te reali seren." Een van de sponsors van de festi viteiten op Koninginnedag is de Ondernemings Vereniging Akersloot (OVA). Met de bijdrage van de OVA wor den onder andere de aubade, de prijzen voor de mooiste fietsen en het Samba orkest bekostigd. Het programma is als volgt: vrijdag 29 april, 19.30 uur: Oranje Karaoke Storey Club, tot 22.00 uur, 21.00 uur koningin nenacht in bar 't Voorom. Zaterdag 30 april, 9.30 uur: Vrijmarkt tot 14.00 uur, 10.00 uur: bezoek delega tie Oranje Vereniging aan Strammer- zoom, 10.00 uur: ontvangst gedecoreer den op gemeentehuis, 10.00 uur: Minikermis tot 14.00 uur, 11.15 uur: kin deroptocht, 11.30 uur: optreden samba orkest 'Drop di Samba', 12.00 uur: aubade, 12.30 uur: optreden sambaor kest 'Drop di Samba', 13.00 uur: kinder voorstelling, 13.00 uur: inschrijving en start Koninginnedag fietstocht, 13.30 uur: inschrijving en start penalty schie ten, 14.15 uur"voorstelling dansgroep Micheline, 14.30 uur: ballonnenwed strijd, 14.45 uur: voorstelling dansgroep Micheline, 15.00 uur: muzikale show van trompetterkorps 'De Zwervers', 16.00 uur: live optreden band 'Desire'. Koninginnedag in De Vriendschap De Koninginnedagviering in De Vriendschap begint op vrijdag 29 april wanneer Dj Tiamo achter de draaitafel gaat plaatsnemen. Op Koninginnedag zelf staat er een groot springkussen opgesteld bij De Vriendschap. Bij mooi weer staat het grote terras uitgestald zodat de ouders rustig de springkun- sten van hun kinderen kunnen bewon deren. Om 15.00 uur start de grote kla- verjasdrive in de Vriendschap, met een geweldige prijzentafel. Wie niet zo gelukkig is met het kaarten kan z'n geluk altijd met de grote loterij beproe ven. Men kan zich van te voren inschrij ven om verzekerd te zijn van een plaatsje, in het café of via tel. 0251- 312866. Na afloop is er een optreden van The Magic Strings, met muziek uit de jaren zeventig en tachtig. LIMMEN - Op zaterdag 30 april begin nen weer de Bloemendagen in Limmen. Dit bloemenfestijn duurt tot en met donderdag 5 mei. Als u in deze periode Limmen bezoekt zullen u de geuren van hyacinten tegemoet komen. In vele tuinen van de bewoners staan mozaïeken die gemaakt zijn van hya cintenbloemetjes. Vele actuele onder werpen worden uitgebeeld, van serieus tot hilarisch. Van kindermozaïeken tot heuse werkstukken van enkele meters hoog of breed. Miljoenen bloemetjes Tijdens het produceren van de mozaïe ken worden er in totaal tussen de 9 en 12 miljoen hyacintenbloemen gebruikt. In een gemiddeld werkstuk worden tienduizenden hyacinten bloemetjes verwerkt. Deze worden per twee of per stuk op een speld gedaan en daarna in het tempex geprikt. Er wordt een week voor de Bloemendagen begonnen met het prikken, vaak werkt men de laatste avond (en) door om het op tijd in de tuin te kunnen zetten voordat de jury langskomt. Dankzij de gezellige sfeer onderling, ook met de andere deelne mers, blijft men doorgaan. Het is niet voor niets dat dit al voor de 53ste keer georganiseerd wordt. Route Door het dorp zijn twee routes uitge straatversiering, de bewoners hebben hun tuintjes weer allemaal mooi op orde gemaakt, er zal bloemsierkunst zijn, kortom rijden door Limmen zal in deze periode een genot zijn. Om u vooraf al te laten genieten kunt u de website bezoeken, hier treft u nog meer nuttige informatie aan: www.bloe- mendagenlimmen.nl. De prijsuitreiking van de jeugd vindt plaats om 16.00 uur in de tent in het dorpspark (Vuurbaak) en het Prikkersbal om 20.30 uur in de Burgerij. Uitslag tuinkeuringen Op 21 april werden de jaarlijkse tuin keuringen uitgevoerd. De uitslag is als volgt: Grote tuinen -l.A. Koot, Dusseldorperweg 121-123, (48,5 met lof van de jury), C.G. Groot, Vaartkant 6 (48), A.J. Huijsmans, Kapelweg 1 (48), Th. C. Laan, Dusseldorpeïweg 125-127 (47). Tweede prijs: bewoners van de Vaartkant 42 (46), T. Zijlstra, Uitgeesterweg 17 (46), J.G.A. Klamer, Dusseldorperweg 119 (45,5), A. Goeman, Rijksweg 136 (45), J. Valkering, Hogeweg 88 (45), L.C.P.Meyland, Hogeweg 144 (45). Derde prijs: Haaster/Schefferlie, Koningsdam 53-55 (44,5), N.C.J. Mooij, Dusseldorperweg 29 (44,5), Y.C. Dirkson, Uitgeesterweg 4A (44,5), J.G. Driessen, Rijksweg 168 (44), M.T. Boef, Oosterzijweg 13 (42), J.H. Hageman, Hogeweg 44 (42), C.M. Levering, Hogeweg 120 (42). Kleine tuinen, eer ste prijs: N.J. Beentjes, Visweg 21 (47). Tweede prijs: J.S.J. Koot, Vogelmelk 5 (45), W.J. van Schie, Zwanebloem 9 (45), J. Castricum, Ratelaar 1 (45), Bruschke-Koot, Theebos 5-7 (45), W.C.A. Dekker, Meidoornlaan 7 (45). Derde prijs: PJ. Kaandorp, Plantraam 2 (44.5), L.C.M. Koot, Schoolweg 12 (44), B.W. Meijer, Bogerdlaan 38 (44). Eervolle vermeldingen: J.C. Kabel, Vuurbaak 12 (43), P. van Stralen, De Hofstee 2 (43), A.N.J. Pater, Hogeweg 36 (43), C.M.T. Dorrestijn, Vislaantje 3 (42,5), P. Duin, Zuidkerkenlaan 3 (42,5), R.C.B. de Groot, Dussel dorperweg 169 (42,5), T. Dirkson, Rietorchis 39 (42,5), J.N. Kroon, Hyacintenlaan 8 (42). een mooie auto zouden kunnen kopen", zo vertelt Nelson Bult, „Het zijn allemaal vrienden die hier zitten en het soms al jaren doen. Je moet een beetje gek zijn voor dit werk. En ze krijgen niet betaald, welnee, ze moeten er nog voor betalen ook! Voor vijf euro per avond hebben ze gratis drinken: een lekker biertje en een hoop gezellig heid." Zijn vrouw valt hem bij en wil graag nog vermeld hebben dat „de vrij dagavond, de laatste avond zo gezellig is, want dan halen we voor iedereen Chinees en zitten dan met zo'n man of 50 of 60 aan tafel! Die laatste avond is zo gezellig! Maar het mozaïek moet af, we hebben het wel eens meegemaakt dat ze hiernaast in de schuur al druk aan het feesten waren en dat wij nog zaten te prikken met twee vrouwen." Sponsors Natuurlijk kost het maken van zo'n mozaïek geld. Denk alleen al aan het tempex en de spelden, nog los van de versnaperingen op de avonden zelf. Naast de euro's die de prikkers zelf betalen, zijn er een aantal sponsors die een en ander bekostigen. Autoschade Piet Zonneveld en TNR Software steu nen financieel en Chris Schilder zorgt dat de mozaïeken mooi vers blijven door zijn koelcel ter beschikking te stellen. Verslavend werkje In de tweede schuur, geurend naar hya cinten, is de prikploeg bezig de hyacin tennagels op de spelden te prikken. Een secuur werkje, maar als je het een maal doorhebt verslavend volgens de prikkers. Zo is ook Nico Dekker al jaren present in de schuur. „Ik zit hier elke avond en op donderdag en vrijdag ook overdag. Het mooiste is de saam horigheid onder mekaar, je ziet mekaar een paar avonden," vertelt Nico terwijl hij voordoet hoe je de nagels aan een speld rijgt, „Dit zijn groters, dus dan doe je er twee aan een speld, met klei nere moet je er drie doen." Dit veel belovende mozaïek van de prikploeg Wup-Inn kunt u vinden aan de Hogeweg in Limmen in de tuin van verzekeringskantoor Rotteveel. Voor de andere werkstukken en overige informatie over deze prikploeg kunt u kijken op www.wup-inn.nl. stippeld die u per fiets of per auto kunt Zuidkerkenlaan 18 (43,5), W.E Groot .rr m A (Al Sï ACM rijden.Tevens is er een route voor voet gangers uitgestippeld. De route staat goed aangegeven door middel van pij len en er zal u aan het begin van de route een routeboekje overhandigd worden. De toegang is gratis en tijdens de Bloemendagen zullen er nog tal van andere activiteiten georganiseerd wor- CASTRICUM - Tijdens Koninginne dag op 30 april is er een speciale uit zending tussen 9.00 en 15.00 uur die geheel in het teken staat van alle feestelijke activiteiten in de gemeen te. Er is die dag live verslag vanuit Bakkum (voornamelijk in de och tend) maar ook vanuit Akersloot, Limmen en Castricum. Jan Uiterwijk Ellen Eerhart doen die dag verslag vanuit de woonkernen. De presenta tie en muzieksamenstelling is in han den van Sander Verschoor. Op 4 mei is er een speciale uitzending tussen 19.00 en 21.00 uur in verband met de nationale dodenherdenking. Radio Castricum is dan live aanwezig bij het oorlogsmonument. Op lokatie doet dan Jan Uiterwijk verslag. De presen tatie en muzieksamenstelling wordt verzorgt door Jan Castricum. Het programma Class XL van Charles Willems wordt hierdoor verschoven naar 21.00 en 23.00 uur. En ook op 5 mei is Radio Castricum in alle woon kernen aanwezig. Vanaf 9.00 tot ver in de middag doen zij verslag van alle bevrijdingsactiviteiten. Castricum 105 is in de gehele CAL gemeente te ont vangen op 105.0 FM in de Ether en op "de Kabel voor Castricum en Bakkum op 104.5 FM en voor Limmen, Akersloot en De Woude op 89.0 FM. Voor meer informatie kunt u ook terecht op onze vernieuwde website: www.castricuml05.nl. 105 Op bezoek bij prikploegen in Limmen Ook dit jaar zal Radio Castricuml05 weer verslag doen vanaf de Bloemen dagen in Limmen. Voorafgaande aan de bloemendagen gaan de komende week een aantal razende reporters van Castricum 105 eens een kijkje nemen bij de bloemenprikkers. Wilt u ook weten hoe een mozaïek tot stand komt, of hoeveel tijd het eigenlijk kost om het te maken? Of wilt u gewoon eens de sfeer proeven van deze gezellige prikploegen? Luister dan vanaf maandag 25 april tot en met vrijdag 29 april iedere avond van 19.00 tot 20.00 uur naar 'Bloemenradio' Castricum 105. U hoort dan niet alleen interviews met de prikploegen, maar ook de favorie te muziek van deze noeste arbeiders. den. Vele straten zullen versierd zijn met Oosterzijweg 6A (43,5), A.C.M. Briefjes, Hogeweg 95 (43,5), J.B.M. Dirkson, Westerweg 148 (43,5), J.J.M Berkhout, Westerweg 150 (43,5), C.A. Stüttenheim, Rijksweg 33 (43,5). Eervolle vermeldingen waren er voor: RJ. Baltus, Westerweg 160 (43), R. Min, Vaartkant 24 (42,5), J.H. Baltus, Hogeweg 49 (42,5). F.A. Glorie, Westerweg 156 (42,5), P.J. Mors, LIMMEN - 2004 Was een zeer bewo gen jaar voor de Koninklijke familie, vol met gebeurtenissen die gemengde gevoelens opwekken. Koninginnedag 2005 staat natuurlijk vooral in het teken van het 25-jarig jubileum van de Koningin als staatshoofd van Nederland. Koninginnedag valt dit jaar gelijk met de opening van de Bloemendagen. Na dagen en vaak zelfs weken van hard werken zijn de werk stukken gereed en is het tijd voor ont spanning. Programma: Van 9.00 tot 12.00 uur: de traditionele vrijmarkt voor kinderen begint om 9.00 uur op het noordelijke gedeelte van het park en zal tot 12.00 uur duren. De ervaring heeft geleerd dat er voldoende ruimte is voor al de jeugdige handela ren om hun waar uit te stallen zodat er niet gereserveerd hoeft te worden. Van 12.00 tot 17.00 uur: voor kleine en grote kinderen worden er speelattribu- ten geplaatst, waaronder een spectacu laire vier meter hoge zeephelling. Tevens kan groot en klein de krachten meten bij het paalhangen. Van 12.00 tot 12.30 uur: de eerste van de twee optredens die de Harmonie zal gaan verzorgen zal om 12.00 uur aan vangen. De tweede sessie zal tussen 14.30 en 15.00 uur plaats gaan vinden. Van 12.00 tot 14.00 uur: omstreeks het middaguur zullen de eerste poffertjes worden omgedraaid. Alle kinderen kunnen een gratis portie poffertjes komen eten. Van 12.30 tot 14.30 uur: om 12.30 uur zal het dringen worden geblazen bij het podium. Dan zal namelijk het eerste optreden in het kader van het Open Podium voor de jeugd plaats gaan vin den. Twee uur lang kunt u genieten van allerlei optredens verzorgd door jong Limmen. Playback optredens, spette rende dansacts en misschien wel het Wilhelmus op de blokfluit of een vin gervlugge goocheltruc. Van 15.00 tot 16.00 uur: de popcornma- chine zal op volle toeren draaien om alle kinderen te voorzien van een gratis popcorn. Van 15.00 tot 18.00 uur: de populaire band Poker zal vanaf 15.00 tot 18.00 uur spetterende optredens in het Dorpspark verzorgen. Om 16.00 uur: het bestuur van de Bloemendagen heeft besloten om de uitreiking van de prijzen voor de mooiste kindermozaïeken in het park te laten plaatsvinden. Van 16.00 tot 17.00 uur: tussen de genoemde tijdstippen zal het duidelijk worden of er tussen de Limmer jeugd van Goghs of Rembrandts in de dop zitten, want dan zal er een straattekem wedstrijd worden gehouden. Om 17.00 uur: trekking van de win-' naars van de dinerbonnen voor een verzorgd diner voor twee personen in restaurant Gastronome. De activiteiten in het park zullen worden beëindigd om 18.00 uur. Omstreeks die tijd zal het Oranjebal losbarsten in De Burgerij, muzikaal omlijst door de topband Liever Live. LIMMEN - De R.K. Kerk aan de Dusseldorperweg gaat ook weer open tijdens de Bloemendagen. Niet alleen tijdens de reguliere diensten op zater dag 30 april om 19.00 en op'zondag 1 mei om 10.00 uur, maar is ook open voor bezichtiging, of om te luisteren naar het Blazers ensemble van Fanfare Emergo uit Castricum. Het Blazersen semble speelt op zondagmiddag 1 mei. De openingstijden van de kerk zijn zondag 1 mei van 12.00 tot 17.00 en op maandag 2 mei van 13.30 tot 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12