Dodenherdenking in Heiloo Bewoners spreken zich over toekomst Heiloo uit m ll /■L:iz,;vy ay? m 'mr r tII UITKIJKPOST - 27 APRIL 2005 - PAGINA 4 L - *-& IB ^NTP HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Op woensdag 4 mei 2005 wordt ook in Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden. U kunt meelopen met de Stille Tocht vanaf de hoek Bergeonstraat/Hol- leweg naar het monument 'De Man van Vught\ waar twee minuten stilte in acht wordt genomen. Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecumenische viering die wordt gehouden in de Ter Coulsterkerk, aanvang 19.00 uur. Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De viering is afgelopen om 19.30 uur, zodat bezoekers die wensen deel te nemen aan de Stille Tocht 10 minuten de gelegenheid hebben zich te begeven naar de hoek Bergeonstraat/Holleweg. De dodenherdenking wordt afgesloten met een muzikale afsluiting in de Witte Kerk. Programma van de dodenherdenking mm* Bouwen en wonen Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen Westerweg 279 - wijzigen winkelgebouw en de twee bestaande bovenwoningen veran deren en vergroten in één woning Zevenhuizerlaan 77 - vergroten woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 28 april tot 26 mei 2005 ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ontvangen bouwaanvraag Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvraag om een bouwvergunning is ont vangen. Westerweg 389, reg.nr. 2005/0093 veranderen bedrijfsgebouw, deel huidige bestemming in woonbestemming ontvangstdatum: 18 april 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over het 18.00 uur: vlaggen half stok Vanaf dit tijdstip hangen de vlaggen van alle open bare gebouwen half stok. Ook particulieren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur: start van de Stille Tocht Op dit tijdstip vertrekt de Stille Tocht vanaf de Ber- geonstraat/hoek Holleweg naar het monument 'De Man van Vught'. Iedereen kan aan deze Stille Tocht deelnemen. 19.50 uur: aankomst van de Stille Tocht bij het monument. Harmonie Caecilia zal toe passelijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van 'The last post' door een solist van Fan fare Showband Heiloo wordt om: genoemde plan, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer(072) 535 66 66 Aanvraag monumenten vergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 17 van de Monumentenwet 1988 op april 2005 een monumentenvergunning is afgegeven voor het realiseren van een schildering op de achterwand van de Genadekapel op het ter rein van Onze Lieve Vrouwe ter Nood aan de Kapellaan (rijksmonument). Ter inzage De vergunningsaanvraag ligt met ingang van 27 april tot 8 juni 2005 ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis. Deze is geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur of na afspraak met mevrouw Van Breugel van de afdeling Monumenten zorg, telefoonnummer (072) 535 67 55. Indienen zienswijzen Gedurende de genoemde periode kunnen zienswijzen over de bovengenoemde wijzi ging van het rijksmonument worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA heiloo. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Baetenburg 135, reg.nr. 2004/0387 vergroten berging verzending: 19 april 2005 De Dors 7, reg.nr. 2005/0032 vergroten sportgebouw verzending: 19 april 2005 Heerenweg 203, reg.nr. 2004/0201 plaatsen winkelgebouw (noodwinkel) verzending: 20 april 2005 Holleweg 31, reg.nr. 2004/0251 ged. veranderen woning verzending: 19 april 2005 Westerweg 174, reg.nr. 2004/0399 vergroten woning (aanbouw begane grond) verzending: 19 april 2005 20.00 uur: twee minuten stilte Na de twee minuten stilte wordt door enkele gidsen en/of verkenners namens het college van burgemeester en wet houders een krans gelegd bij het monument. Daarna zijn particulieren in de gelegenheid bloemen bij het monu ment neer te leggen. Er wordt vriendelijk verzocht de plastic verpak king van de bloemen te verwijderen. 20.10 uur: samenzang Na het leggen van de bloemen wordt de plechtigheid bij het monument afge sloten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. 20.30 uur: aanvang herdenkings concert in de Witte Kerk Zoals gebruikelijk zal de dodenherden king worden afgesloten met een kort herdenkings-concert in de Witte Kerk (aanvang ca. 20.25 uur) Dit keer wordt het programma verzorgd door Giselle Boeters, harp en Barbera Boeters, viool. Het programma ziet er als volgt uit: D. Scarlatti, Sonate in A K208; J.S. Bach, Andante (uit 2e Sonate voor vioolsolo); C.Ph.E. Bach, Adagio un poco (uit Sonate in G voor harp); G. Fauré, Une Chatelaine en sa tour op. 110; M. Tournier, Calme et espressief (uit Sonatine voor harp); C. Saint-Saëns, Fantasie op. 124 voor viool en harp; J. Massenet, Méditation de Thaïs. Gezien de aard van dit concert wordt u vriendelijk verzocht na afloop niet te applaudisseren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J. van der Stok van de afdeling Organisatieondersteu ning, telefoonnummer (072) 535 66 41. Westerweg 279, reg.nr. 2004/0422 ged. slopen winkelgebouw met bovenwoningen verzending: 19 april 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedei send belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffie recht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Op 8 en 17 maart 2005 heeft de gemeenteraad van Heiloo bijeenkomsten georgani seerd waarbij de inwoners van Heiloo hun mening konden geven over de toekomst van het dorp. Deze bijeenkomsten hebben geresulteerd in een objectieve meting van de meningen van de inwoners van Heiloo, waarbij iedere mening even zwaar woog, terwijl tegelijkertijd kleur kon worden gegeven aan de meningen door middel van persoonlijke toelichtingen. Onderstaand volgt een samenvatting van de uitkomsten. De volledige terugkoppeling van de bijeenkomsten kunt u vinden op onze website: www.heiloo.nl. Het totaal aantal deelnemers aan de bij eenkomsten was 105; 51% van de deelnemers was vrouw en 49% was man. De leeftijd van de deelnemers vormde een goede afspiegeling van de totale bevolking van Heiloo. Horecavoorzieningen Als het gaat om horecavoorzieningen geven de inwoners in meerderheid aan dat de huidige situatie in Heiloo prima is of wellicht een beetje kan worden uitge breid (bij elkaar 83,4%). Tegelijkertijd vond ruim 63 procent van de aanwe zigen dat Heiloo zich moet profileren als een rustig dorp dat levendiger wordt. Woningbouw Volgens 52% van de aanwezigen moet nieuwbouw gericht zijn op jongeren, 33,3% wil dat er vooral gebouwd wordt voor gezinnen met kinderen en 14,7% vindt dat woningbouw zich vooral moet richten op ouderen. De meerderheid van de aanwezigen (61,2%) vindt dat woningbouw vooral huidige bewoners moet behouden. Voor een focus op het aantrekken van bewo ners uit andere gemeenten waren geen voorstanders te vinden. Opvallend is dat 47,1% van de aanwe zigen openstaat voor een combinatie Burgerzaken Referendum Grondwet Europa Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij het komende referendum over het verdrag tot vaststelling van een Grondwet voor Europa een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepa lingen. Schriftelijk verzoek - Bij het gemeentehuis zijn kosteloos formu lieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. - Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veer tiende dag voor de dag van stemming, dus uiterlijk op 18 mei 2005, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de 43e dag voor de dag van stemming (19 april 2005) als kiezer is geregistreerd. - Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. - Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kie zerspas Verwijderen fietsenstallingen Stationsomgeving! Zie artikel elders op deze pagina. van laag- en hoogbouw. Hiermee wordt enerzijds gekozen voor het bewaren van het dorpse karakter met laagbouw, ter wijl door het mondjesmaat kiezen voor hoogbouw tegelijkertijd het groen zo veel mogelijk wordt gespaard. In lijn hiermee is de stemming over groen, waaruit bleek dat het merendeel van de aanwezigen een beetje groen wil op offeren voor beperkte uitbreiding van de woningbouw. Daarnaast stemden de aanwezigen voor het loslaten van de verdeelsleutel 40-30-30 (40% goedkoop - 30% middelduur - 30% duur) als het gaat om de marktsegmenten waarin gebouwd wordt. Economische bedrijvigheid Economische bedrijvigheid is geen onderwerp waar de aanwezigen extra in willen investeren. Eventuele uitbreiding zou zich volgens de aanwezigen moeten richten op de Boekelermeer. Verkeer Met de komst va de A9 moet een oplos sing gezocht worden voor nieuwe verkeersstromen. De aanwezigen gaven aan dat ze het kustverkeer nauwelijks als probleem ervaren; slechts 12,1 wil kustverkeer ontmoedigen. Maatregelen zouden zich volgens hen vooral moeten Mondeling verzoek - Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de 43e dag voor de dag van stemming (19 april 2005) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 27 mei 2005. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezers- pas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in elk stembureau in Nederland. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij het komende referendum over het verdrag tot vaststelling van een Grondwet voor Europa een kiezer toegestaan is bij vol macht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging op schriftelijke aanvraag - Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. - Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veer tiende dag voor de dag van stemming, dus vóór of op 18 mei 2005, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de 43e dag voor de dag van stemming (19 april 2005) als kiezer is geregistreerd. - Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan in een stem bureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. - Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde óp te treden, moet ook op de 43e dag voor de dag van stemming (19 april 2005) als kiezer zijn geregistreerd. - Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Hij dient de volmachtstem tegelijk met zijn eigeil stem uit te brengen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart - De kiezer kan ook, in plaats van een ver zoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer mach- richten op het leiden van bestemmings verkeer over vaste routes en het nemen van verkeersmaatregelen in de woonom geving. Over het algemeen beschouwen de aan wezigen Heiloo als een verkeersveilige gemeente. Met name rotondes zouden Heiloo nog veiliger kunnen maken. Dienstverlening 79% van de aanwezigen vindt de hui dige dienstverlening van de gemeente goed en wil de huidige situatie hand haven. Verder vindt ruim 85% dat Heiloo zelfstandig moet blijven. Ook de voor zieningen in de gemeente (sport, recreatie, cultuur) worden positief gewaardeerd; ruim 86% vindt het voor zieningenniveau in orde. Voor de bijeenkomsten werden in totaal 800 inwoners van Heiloo uitgenodigd. De totale opkomst was 105. Hoewel het aantal deelnemers enigszins teleur stelde, was de kwaliteit van de bijeenkomsten uitstekend. Door de evenwichtige samenstelling van de deel- nemersgroep en de heldere uitkomsten is een waardevol beeld verkregen van de mening van de inwoners over de thema's van de toekomst. Meer informatie Voor meer informatie kunt u kijken op de "website van Heiloo of u kunt contact opnemen met mevrouw D. van der Schuur van de afdeling Bestuurs- ondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 46. tigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. - Een op deze wijze aangewezen gemach tigde moet op de 43e dag voor de dag van de stemming (19 april 2005) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. - De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat inge schreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwij zingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere informatie wordt vers trekt door de afdeling Burgerzaken van de gemeente. Stemmen in het buitenland De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het stemmen per brief toegestaan is aan de kiesgerechtigde Nederlander, die op de dag van stemming (1 juni 2005) wegens beroep of werkzaamheden (of wegens beroep of werkzaamheden van zijn/haar echtgeno(o)tfe), geregistreerde partner, levensgezel of ouder) buiten Nederland verblijft. Voor het stemmen per brief wegens beroep of werkzaamheden in het buitenland dient de kiezer uiterlijk 4 mei 2005 een verzoekschrift in bij de burgemeester van de gemeente waar de kiezer is geregistreerd. Voor het verzoek schrift is het aanvraagformulier kosteloos bij de afdeling Burgerzaken van de gemeente verkrijgbaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de Lees verder op pagina 6 Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Belangrijke nummers Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact V - W;.v - J&. 'V -- -W-'^v V- 'Jv '4' ^5'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4