'Voeding als medicijn!' Opening jubileumtentoonstelling in kapel OLV ter Nood zeer geslaagd Opening zwembad Het Baafje in circussfeer Tiende jaarvergadering Ondernemend Heiloo Bodystep bij Sportinstituut het Vennewater Conversatiecursus 'Op vakantie in Frankrijk' mededeling Professionele opzet6Feest der herkenning9 alom geprezen Oplossing in zicht voor het MKB UITKIJKPOST - 27 APRIL 2005 - PAGINA 6 mmmmsmmm HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. eefomgeving Wijziging losloopgebieden voor honden einigingsdienst Wijziging datum legen rolemmers ededelingen Verleende toestemming voor plaatsen luchtkussen Verleende toestemming voor plaatsen van een feesttent Sluiting gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen erk in uitvoering Verplaatsing fietsenstallingen Stationsomgeving Eerste persoonlijke dieetcentrum Alkmaar wÈÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊm Grootouder/kleinkind EHK Klaverjassen Rouwverwerking Ouderenwerk Heiloo vakantieactiviteit in het Trefpunt Contactavond Kleurenpracht Nieuw: inloop-koffieuurtjes bij de Gezelschapsbank! Plusactiviteiten: vogels leren herkennen Moederdagactie Winkelhof t Loo vervolg van pagina 4 afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Openingstijden publieksbalies zijn maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat hun college bij besluit van 19 april 2005 heeft besloten de losloopgebieden voor honden in deze gemeente te wijzigen door: 1. uitbreiding van het losloopgebied voor honden in de wijk Ypestein door aanwijzing van een gedeelte van het Oosterbos, aanslui tend op het bestaande losloopgebied langs de Oostersingel; 2. uitbreiding van het losloopgebied voor honden in de wijk Zuid door aanwijzing van het gedeelte van de Breedelaan gelegen tussen de Sandecamplaan en Zeekamplaan; 3. intrekking van de aanwijzing van het gedeelte van het losloopgebied aan Het Maalwater, gelegen tussen de Dors en de Omloop. De wijziging van de losloopgebieden voor honden treedt in werking op 5 mei a.s. In de praktijk zal overigens het losloopgebied aan de Breedelaan pas kunnen worden gebruikt als de opslag voor de bouwwerkzaamheden ter plaatse is beëindigd. Ter inzage Het besluit tot aanwijzing van de vorenge noemde wegen ligt met kaartmateriaal waarop de wijzigingen in de losloopgebieden zijn aange geven, ter inzage in het Informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Tegen bet aling van de verschuldigde leges kunt u een afschrift van het besluit verkrijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T. van der Jagt van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 48 op dinsdag, woensdag en donderdag ochtend. Koninginnedag Op zaterdag 30 april a.s. is de afvalbrengplaats, Rosendaal 2, gesloten. Hemelvaartsdag/Bevrijdingsdag Op donderdag 5 mei a.s. is de afvalbrengplaats, Rosendaal 2, gesloten. De grijze rolemmers die op donderdag 5 mei a.s. zouden worden geleegd, worden op maandag 2 mei a.s. geleegd. Grof huisafval Op maandag 2 mei en donderdag 5 mei a.s. wordt géén grof huisafval opgehaald. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben op grond van artikel 2.1.5.1. van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000 toestemming ver leend tot plaatsing van een luchtkussen op zaterdag 30 april a.s. tussen 09.00 en 16.00 uur. Het luchtkussen wordt geplaatst op de stoep voor de Fortis Bank op de splitsing van de par keerplaats bij 't Loo en de Heerenweg. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 68. De burgemeester van Heiloo heeft op grond van artikel 2.1.4.1. van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000 toestemming verleend tot plaatsing van een feesttent in het wijkpark aan de Ypesteinerlaan vanaf vrijdag 29 april tot en met zondag 1 mei 2005. In de tent wordt op Koninginnedag 30 april 2005 van 16.00 tot 22.00 uur met levende muziek het traditionele Oranjebal gevierd. Op zondag 1 mei wordt er van 10.00 tot 12.00 uur een miniplay- backshow gehouden. Ter verhoging van de feestvreugde worden snacks, frisdranken en (uit sluitend op zaterdag 30 april tijdens het Oranjebal) licht alcoholische dranken verstrekt. Ook is ingestemd met het organiseren van traditionele Koninginnedagspelletjes op de schoolpleinen van De Meander en de Paulus- school en binnen de parkeervakken voor wijkcentrum De Kring aan De Hucht 4 op zaterdag 30 april tussen 12.00 en 15.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 68. Koninginnedag Op zaterdag 30 april a.s. is de afvalbrengplaats, Rosendaal 2, gesloten. In verband met Hemelvaartsdag/Bevrijdingsdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op donderdag 5 mei a.s. de gehele dag gesloten. Zie voor de wijzigingen in de ophaaldatum van de afvalem mers de rubriek Reinigingsdienst elders op deze pagina. Het gemeentehuis en het gemeentelijk onder komen zijn de dag na Hemelvaartsdag (vrijdag 6 mei) wél geopend. De bezoekers van de fietsenstallingen van het station Heiloo kunnen enige hinder gaan onder vinden van de werkzaamheden in de Stationsomgeving. In de periode van 9 tot en met 13 mei a.s. zijn de huidige stallingen ten oosten van het station in afnemende mate beschikbaar wegens het verplaatsen naar de andere zijde van de Zeeweg. De stallingen op de nieuwe locatie ten noorden van de Zeeweg kunnen in deze periode in toenemende mate gebruikt worden. Tijdens het verplaatsen van de stallingen worden in de directe nabijheid ver vangende fietsenrekken geplaatst. Verwijdering fietsen De fietsen die nog in de te verwijderen stal lingen staan, worden verwijderd onder politietoezicht. Dit wordt ter plaatse duidelijk aangegeven. Voor het terughalen van verwij derde fietsen kunt u contact opnemen met de politie in Heiloo. Bereikbaarheid Op het gemeentehuis kunt u bij de publieksbalie Bouwen en Wonen van maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur tekeningen bezichtigen, waarop de situatie van de oostelijke stationsomgeving voor de komende twee jaar is aangegeven. In de stationsomgeving geeft de gemeente met borden en bewegwijzering de bereikbaarheid van het station aan. Meer informatie Voor vragen over de projecten kunt u terecht bij de heer R. Gerritsen, projectleider openbare ruimte Stationsomgeving, telefoonnummer (072) 535 67 64. HEILOO - Afgelopen zaterdag, 23 april, was het feest bij Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. Onder grote publieke belangstelling werd de jubileumtentoonstelling feestelijk geo pend door mediapastor pater Peter Denneman en Corrie van Sijl, samen stelster van de tentoonstelling. Alle genodigden waren zeer onder de indruk van de professionele opzet en uitvoering van de tentoonstelling, maar genoten uiteraard bovenal van 'het feest der herkenning' zoals Corrie van Sijl het in haar inleiding noemde. De tentoonstelling is samengesteld vanwege het eeuwfeest van de ople ving van devotie. Dit jaar herdenkt het bedevaartsoord OLV ter Nood dat het precies honderd jaar geleden is dat het bedevaartsoord opnieuw werd opge bouwd en ingericht en de bedevaarten weer konden plaatsvinden. Het ver haal van de tentoonstelling volgt in grote lijnen het Jubileumboek dat deze maand verschijnt. Er is historisch inte ressant materiaal te zien, zoals officië le documenten en archiefstukken, maar er is ook ruimschoots aandacht voor het 'Rijke Roomsche leven' met de bedevaarten van decennia geleden en de couleur locale in foto's en voor werpen. De expositie wordt verleven digd met een videopresentatie. Kunst in de Genadekapel Er is op de tentoonstelling aparte aan dacht voor kunst in de Genadekapel. Drs. Jan Besemer reikte vanmiddag daarom ook de eerste exemplaren uit van het boek dat is samengesteld met de tien genomineerde kunstwerken voor de achterwandschildering in de De opening van de tentoonstelling werd verricht door mediapastor Peter Denneman smm en Corrie van Sijl openden gezamenlijk de tentoonstelling kleine kapel. Zuster Humilia, jarenlan ge steun en toeverlaat op de pastorie nam het namens alle vrijwilligers in ontvangst; oud vicaris-generaal van het bisdom Haarlem, mgr. G.P.M. Geukers ontving het als dank voor zijn inleiding bij het boek. Openingstijden De tentoonstelling is gehuisvest in het -voormalige- Julianaklooster, Hooge- weg 65 in Heiloo. Het ligt naast het bedevaartsterrein. De expositieperio- HEILOO - Zondag 1 mei gaat zwem bad Het Baafje aan De Omloop weer open. Het verwarmde buitenbad ligt er weer fraai bij en het personeel staat klaar om de bezoekers dit jaar weer bij te staan bij veel zwemgenoegen. Vanaf 10.00 uur kunnen jong en oud het water weer in. 's Middags zijn er van 13.00 tot 17.00 uur voor de kinderen circusattracties, circusspelletjes, schminken, suikerspin, jeugdaerobics, ballonwedstrijd, ver kleed zwemmen en nog veel meer. Kleurwedstrijd Er is ook een kleurwedstrijd, de blanco kleurplaten zijn via de scholen uitge deeld. Om 15.30 uur is de prijsuitrei king voor de mooiste kleurplaat en de leukst verklede circusartiest. Als je zondag verkleed naar het Baafje komt heb je gratis toegang, overigens ook op vertoon van je ingekleurde kleurplaat. Wethouder Rob Opdam zal gelijktijdig met deze prijsuitreiking het zwemsei- zoen 2005 officieel openen. Buurtbus Gedurende het zwemseizoen doet de Buurtbus ook Het Baafje weer aan. In de dienstregeling staan de tijden ver meld waarop de buurtbus rijdt. Deze kunt u ophalen op in het gemeente huis, het Trefpunt, de bibliotheek, bij Fysiotherapie Feeling in het Hoekstuk en in de bus. de is van 23 april tot 1 oktober. Openingstijden: zaterdag en zondag van 11.30 uur tot 16.30 uur. Dinsdag en donderdag: van 14.00 uur tot 16.00 uur. Daarnaast is de tentoonstelling geo pend na ieder georganiseerde bede vaart. Voor groepen is bezoek mogelijk in overleg. De toegang is gratis. Voor inlichtingen en afspraken kunt u contact opnemen met de pastorie van Onze Lieve Vrouw ter Nood, Kapellaan 13, Heiloo, tel. 072-5051288. HEILOO - Stichting Ouderenwerk Heiloo wil er 'zijn' voor de ouderen die hun echtgenoot/echtgenote hebben moeten verliezen. Soms komt dat over lijden na een lange tijd van begeleiden bij ziekte totaal onverwachts. Dan sta je alleen, waar heen met die leegte, het verdriet, je verhaal? Dan is het goed te weten dat er mensen zijn die dit alles zelf hebben meegemaakt, bij wie je dat verhaal kwijt kunt, zij herkennen het gevoel en die enorme leegte. Bij Ouderenwerk Heiloo hebben een tien tal mensen met deze ervaring zich (na een scholing) beschikbaar gesteld om u bij te staan, u wat te begeleiden naar verder; eventueel voor een langere periode. Wilt u meer weten dan kunt u contact opnemen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo 072-5331297. Mevrouw Kooter is de coördinator van deze bezoekdienst. HEILOO - Dinsdagochtend 3 mei van 10.00 tot 12.00 uur zijn (groot)ouders en (klein)kinderen, die op de basis school zitten, welkom in het Trefpunt. De Generatiemix organiseert deze dag een spelactiviteit die door Marlise Mantel zal worden begeleid. Het thema van deze ochtend is 'sprookjes'. In het sprookjesbos dwalen allerlei sprookjes figuren rond, zoals Hans en Grietje, Sneeuwwitje of de prins van Doorn roosje, waar een praatje mee kan wor den gemaakt. Is het niet spannend om een keer de heks van Hans en grietje te spelen en zou oma het niet leuk vinden om Roodkapje te zijn? Er kan van alles gebeuren, centraal staat het plezier om samen iets leuks te beleven. Ver- kleedkleren en attributen, die bij het thema passen, zoals een kroontje of toverstaf zijn welkom. Als u deze onge twijfeld gezellige ochtend wilt meema ken, geeft u zich dan snel op bij het Trefpunt, want het aantal deelnemers is beperkt. Het adres: het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, tel. 072-5331297. Kosten n 3,50 per volwas sene en kind /a 1,- per extra kind. HEILOO - Op dinsdag 3 mei is weer de contactavond van vogelvereniging Kleurenpracht. Het bestuur heeft de heer Ton uit Gorichem uitgenodigd om een Lezing over 'Algemeen kweken van Tropen' te verzorgen. Dit is een uit gebreide lezing over huisvesting, ver zorging en voeding. Ook niet leden zijn uitgenodigd. Aanvang is 20.00 uur in ons verenigingsgebouw gelegen aan het Zevenhuizen 50 (achter de sporthal 't Vennewater) te Heiloo. HEILOO - Komt u eens langs, drink een lekker kopje koffie of thee, maak een praatje en leer nieuwe mensen ken nen. Op donderdag 12 mei zal dit gezel lige inloop-koffieuurtje in het Trefpunt voor de eerste keer plaatsvinden van 10.00 tot 11.00 uur. Daarna volgen inloop-koffieuurtjes op 2 juni, 7 en 28 juli. De Gezelschapsbank (een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo) biedt geïnteresseerden vanaf 55 jaar de mogelijkheid (kosteloos, via een ano nieme advertentie) nieuwe mensen te leren kennen met het doel samen leuke activiteiten te ondernemen. Wilt u dit ook graag? Informeer dan eens vrijblij vend bij Monique van Ling, coördina tor Gezelschapsbank. Alle andere don derdagen kunt u tussen 10.30 en 11.30 uur binnenlopen voor meer informatie over de Gezelschapsbank in het Trefpunt'. Tel. 072-5331297 of kijk eens op www.ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - Op 2 mei houdt E.H.K. weer (de laatste van dit seizoen) een open drive. Een ieder is, met of zonder partner, welkom in het Open Huis boven 't Loo. Aanvang is 20.00 uur, tot 23.00 uur. Inlichtingen bij de heer D. Leurink, tel. 5334366 of de heer Knegt, tel. 072-5334056. CASTRICUM - Op woensdag 11 mei houdt Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege de les Vogels Leren Herkennen van 19.00 tot 21.30 uur en aansluitend een excursie in de duinen op zaterdag 14 mei van 09.00 tot 12.00 uur. Vogels Leren Herkennen: Vogels in het voorjaar en de zomer. Als tijdens het voorjaar het eerste groen begint te ontluiken, komt ook de vogelwe reld in beweging. Veel vogels die in Nederland de winter doorbrengen trekken weer weg. Daarvoor in de plaats komen de zomervogels. Bovendien trekken veel vogelsoor ten uit het oosten en hoge noorden door het land. De beginnende vogel liefhebber duizelt het in deze tijd van de veelsoortige zang die overal klinkt en het herkennen van deze vogels blijkt in de praktijk lastig te zijn. In deze cursus wordt de onerva ren vogelkijker op weg geholpen om meerdere soorten vogels in de wijde re omgeving te herkennen. In de cur sus komt op woensdag het theoriege deelte aan de orde en op zaterdag worden de vogels opgezocht in de duinen. Fiets en verrekijker meene men. De cursusprijs is inclusief sylla bus. Kosten s 27,- Docent Peter Mol. Voor informatie en inschrijving 0251-659119 of www.plusactivitei- ten.nl. De school is ivm de mei vakantie gesloten van 30 april tot en met 8 mei. HEILOO - Zaterdag 7 mei is het weer zover. Kinderen van 4 tot en met 10 jaar uit Heiloo en omgeving kunnen een taart komen maken voor moeder in Winkelhof 't Loo. De taarten worden aangeboden door de winkeliers van Winkelhof 't Loo. Voor dit evenement heb je wel een deelnpmerskaart nodig. Het taarten maken start op het middenplein om 11.00 uur en zal tot ongeveer 14.00 uur duren. Op de kaart staat het tijd stip waarop je je taart mag komen' maken. Je kunt vanaf donderdag 28 april deelnamekaarten afhalen bij Bakkerij Kees Zoon, Albert Heijn of Didi, twee kaarten per persoon. Wees er wel snel bij, want op is op!! ALKMAAR - Als je altijd honger hebt, terwijl je toch genoeg eet en als je worstelt om gewicht te verliezen en het zo te houden, bestaat de kans dat je lijdt aan zwaarlijvigheid of overge wicht. Volgens dr. Cohen, gespeciali seerd in gynaecologie en verloskun de (met name onvruchtbaarheid) is zwaarlijvigheid een ziekte en heeft weinig of niets te maken met een gebrek aan zelfdiscipline. Na drie jaar intensieve studie, waarin gebruik werd gemaakt van testen, uitgevoerd aan het Harvard en Mount Sinaï Ziekenhuis in de Verenigde Staten, concludeerde hij dat overgewicht of zwaarlijvigheid een stofwisselingspro bleem is, onstaan uit hormonale onbalans. Drie hormonen zijn hierbij betrokken; het groeihormoon- welke spierweefsel onderhoudt en vet afbreekt; insuline- dat de bloedsui- kerspiegel regelt en serotonine- dat in de hersenen wordt aangemaakt en de behoefte naar voedsel regelt (vooral zetmeel). Bij mensen, die last hebben van overgewicht/zwaarlijvigheid, daalt het niveau van het groeihor moon, met een onnatuurlijk hoge productie van insuline als gevolg en serotonine wordt niet in voldoende mate aangemaakt. Vandaar dat deze mensen een constant verlangen heb ben naar eten. En of zij nu veel of weinig eten: ze komen altijd aan. Wat is de oplossing? Dr. Cohen stelt een persoonlijk eetprogramma voor u samen, aan de hand van een analyse van uw bloed, dat wordt afgenomen door een gecertificeerd onderzoeks laboratorium. U mag vele soorten voedsel eten tijdens dit programma. Verschillende soorten rood/wit vlees, vis, groente, fruit en zuivelproducten zoals kaas en yoghurt. Uw voedsel wordt uw medicijn. Wanneer u uw streefgewicht heeft bereikt, ontvangt u een zo genoemd 'Hervoedings Programma' om er voor te zorgen dat u voor altijd uw streefgewicht behoudt. Dit wereldberoemde dieet van dr. Cohen bestaat al 16 jaar in andere landen. Nu dus ook in Nederland. Bij het persoonlijke dieet centrum Alkmaar worden voorlich tingsdagen of -avonden in kleine groepjes of individueel gegeven, waarin de richtlijnen en de filosofie van dit eetprogramma verduidelijkt wordt. Dit alles geheel vrijblijvend. Bel voor het maken van een afspraak 072-5158528 06-42508695. Kijk op de website voor meer informatie: www.lstpersonaldief.com. HEILOO - Donderdag vond de tien de jaarvergadering van Onder nemend Heiloo plaats. Daarbij werd een rondrit gemaakt langs industrie- terrrein Oosterzij, er werd een bezoek gebracht aan de Nidrac, toen naar de Oude Werf voor een bezoek aan firma Laan en daarna een bezoek aan Boekelermeer Zuid 3, waar wat te drinken klaarstond. Op de foto staan alle ondernemers die mee waren onder het bord dat daar staat. Boekelermeer zuid HEILOO - Sportinstituut het Vennewater is het afgelopen jaar goed begonnen met een prachtige nieuwe vloer in de groepslessenzaal. Door deze vloer ziet de ruimte er zonniger, frisser en meer uitnodigend uit om te gaan trainen. Voor de Bodystep lessen is deze vloer een grote vooruitgang betreffende het comfort. Bodystep is een programma waar gewerkt wordt aan het uithoudingsvermogen en aan spierkracht. Door het op- en afstap pen van de step worden de billen, benen en buikspieren getraind. Door de opzwepende muziek en de eenvou dige bewegingen wordt u gestimu leerd en gemotiveerd om te werken aan uw uithoudingsvermogen. Bodystep is voor iedereen Toeganke lijk. Ook als u onbekend bent met de step. De bewegingen zijn eenvoudig en het programma duurt, zoals RPM en Bodypump drie maanden. Tijd genoeg om geheel bekend te raken met het programma. Mocht uw inte resse gewekt zijn of heeft u vragen naar aanleiding van dit stukje neem dan contact op met Sportinstituut het Vennewater. Tel. 072-5330344 of E- mail: info@sivennewater.nl. HEILOO - Nederlanders gaan graag op vakantie naar Frankrijk. Zij vinden de landschappen en het weer prachtig. De meesten vinden de Franse taal mooi. Helaas vinden zij het ook vaak moeilijk om in het Frans een gesprek te beginnen. In dit verband heeft Valérie Fiténi, Fran$aise en afgestu deerd docente Frans in Nederland, een serie lessen en workshops ontwik keld die beantwoorden aan de behoeften van de Nederlandse vakan tiegangers. De lessen en workshops zijn gericht op de spreektaal in de meest praktische situaties. Het is bij voorbeeld handig als je op een Franse camping verblijft, om jezelf en de kin deren te kunnen voorstellen. Iets in een bar of een restaurant bestellen, makkelijk uit je woorden komen als je boodschappen aan het doen bent bij de bakker of op de markt, met een voudige zinnen vertellen wat je van daag of morgen gaat doen, eenvoudi ge vragen kunnen stellen en beant woorden. Om dit te bereiken kan men een conversatiecursus Op vakantie in Frankrijk volgen. Degenen die al een beetje Frans spre ken omdat zij Frans op school hebben geleerd of die regelmatig met vakan tie naar Frankrijk zijn gegaan, kunnen een keuze maken uit twee mogelijk heden. Een spoedcursus van vijf workshops op maandagochtend van 10.00 tot 12.00 uur of een cursus van zeven lessen op woensdagavond van 20.15 tot 21.45 uur. Beginners kunnen een conversatiecursus van zeven les sen volgen op woensdagavond van 18.30 tot 20.00 uur. De spoedcursus start op maandagochtend 23 mei en de woensdagavondcursussen op 18 mei. Alle lessen en workshops worden in kleine groepen gegeven. De locatie is Vennewatersweg 21, huis 6. Informatie over deze cursussen en andere producten zoals taaltrainingen op maat voor bedrijven, kunt u inwin nen via valerie.f@planet.nl of tel. 06- 21863094. Zo kunt u zich ook inschrij ven voor een van deze cursussen. REGIO - Klanten vinden hoeft niet duur te zijn. Dat is de mening van het Heemskerksev Oplossing in zichfdat eind 2004 van start is gegaan. Oprichtster Suzanne Goeman richt zich met haar marketingbureau op kleinere bedrijven. „Kleine bedrijven hebben geen torenhoge reclamebud getten en moeten hun promotie anders aanpakken dan grote bedrij ven. Door mijn creativiteit kan ik bedrijven in hun zoektocht naar nieu we klanten en meer omzet veel geld besparen." Voor de promotie van haar eigen bedrijf gebruikte ze onder ande re lege wijnflessen, die voorzien wer den van een eigen etiket, een per soonlijke brief en een visitekaartje. Goeman: „Als je als klein bedrijf grote bedrijven als klant wilt hebben, moet je er rekening mee houden dat dit soort bedrijven dagelijks stapels reclamedrukwerk ontvangt. Je moet dus opvallen. Dat hoeft niet altijd veel te kosten; die fles kostte niets en zag eruit als een cadeautje. Ik weet zeker dat mijn brief gelezen is en daar begint een contact mee. En je moet niet bang zijn om dit soort grote bedrijven te benaderen. Gewoon doen! Je hoeft je als klein bedrijf echt niet groter voor te doen dan je bent. Grote bedrijven doen juist graag zaken met kleine bedrijven en eenpit- ters, omdat ze vaak flexibel zijn. Maar de grootste kracht van kleine bedrij ven ligt in persoonlijkheid van de ondernemer." Voor elke klant van Oplossing in zicht wordt een op maat gemaakte marke- tingmix bepaald. Hierbij komen alle onderdelen ter sprake, maar vaak zijn dit adverteren, netwerken, free-publi city en de website. „Ik heb jaren voor diverse banken in Kennemerland en Amsterdam gewerkt, dus1 ik ken de netwerken, de beurzen en evenemen ten, de bladen en de kanalen om free- publicity te genereren. Bij veel bladen kun je persberichten en gastcolumns aanbieden. Zo kun je ook met een klein budget je bedrijf onder de aan dacht brengen! Haar ervaring deed ze op als Accountmanager en Marketingadviseur bij diverse banken in de regio. Informatie: www.oplos- singinzicht.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6