Burgemeester ontsteekt bevrijdingsvuur op 5 mei V Winnaars gedichtenwedstrijd lezen voor tijdens Dodenherdenking Pinksterweekend in De Bakkerij met veel live muziek Bevrijdingsoptocht kinderen in Limmen Limmen, een dorp van wereldrecordhouders Dance night in Discovery Workshop 'Reizen en Internet' in bibliotheek Castricum r GEZOCHT: JC Conquista Agenda Plaatselijk nieuws Gevonden en verloren in Castricum adressen heiloo WWW Voorjaarsconcert close harmonykoor Bright Voices Timmerdorp Akerbouw Akersloot Wandeltocht in duingebied voor het goede doel De Oude Knegt open Nationale Molendag Drijfvermogen om Jan (64) te begeleiden tijdens het zwemmen voor gehan dicapten. www.handjehelpen.nl www. hand j ehelpennl HEILOO - Het programma voor woensdag 11, vrijdag 13 en zaterdag 14 mei bij JC Conquista is: Conquista kids: Meivakantie! Helaas is Conquista kids gesloten in verband met de meivakantie. Club X-tra: Woensdag 11 mei: groep acht disco! Club is deze avond speciaal open voor groep acht van de basisscholen. De entree bedaagt E 2,- en hiervoor krijg je vier consumptiebonnen. Op verzoek van velen is Club X-tra tot 23.00 uur geopend! Club X-tra: Luilak, met filmnacht Vrijdagnacht van 13 op 14 mei is het luilak. Heb je even geen zin om bui ten te zijn, kom dan naar Conquista! Club is de hele nacht geopend. Van 01.00 uur tot 06.00 uur zullen er films worden gedraaid. Om 05.30 uur wordt er verzameld voor de luilak optocht. Club gaat met een grote kar met muziek door Limmen heen! Zaterdag 14 mei: Disco Party! De dj is er klaar voor, de lichten gaan weer aan! Wie deze discoavonden vaker bezoekt weet dat je weer lekker uit je dak kan op de juiste beats en de laatste hits! Wil je meehelpen onze club X-tra activiteiten en feesten te organiseren? Mail dan naar: tiener- werk@conquista.nl De avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 tot en met 16 jaar. CONQ Café: Het jongerencafé is op vrijdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Zaterdag zal het café weer voorzien worden van tophits door de huis-dj! Met andere woor den: lekker feesten, een biertje pak ken, een pooltje schieten en af en toe even chatten. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag 11 mei Club op woensdag heeft natuurlijk de spelcomputers klaar staan en de muziek aan! Je kunt natuurlijk ook weer tafeltennissen, darten, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spelen, internetten en knutselen maar ook met de Play Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor ieder een van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's kijk op de websi te www.conquista.nl. w*d tlmmi CASTRICUM - Op woensdag 4 mei vond de algemene dodenherdenking plaats bij het oorlogsmonument in Castricum. Vanuit de kernen Limmen en Castricum werd een stille tocht gehouden naar het Monument voor de Gevallenen '40-'45. Om 19.30 uur begon de plechtigheid bij het Monument voor de Gevallenen. Deze had een speciaal karakter, aangezien het dit jaar 60 jaar geleden is dat de oorlog eindigde. Tijdens de speciale herdenkingsbijeenkomst bij het monu ment droegen drie jongeren, afkomstig uit de dorpskernen Akersloot, Castricum en Limmen, gedichten voor. Na de twee minuten stilte volgde een kranslegging door burgemeester en wethouders. De volgende dag werd ook het bevrijdingsfeest op bijzondere wijze gevierd. In de dorpskernen van de gemeente Castricum vonden er op deze dag diverse activiteiten plaats georganiseerd door de plaatselijke comité's. Zo werden er speciale bevrij dingsdagactiviteiten op de Brink te Castricum gehouden, en in Limmen werd door burgemeester Emmens- Knol een bevrijdingsvuur ontstoken, op de gemeentelijke locatie in Limmen. CASTRICUM - Op donderdagavond 19 mei vanl9.30 tot 21.30 uur is er een workshop met het thema 'Reizen en Internet' in de bibliotheek te Castricum.De reiziger kan zich hele maal voorbereiden op elke reis die hij in gedachten heeft door informatie te zoeken op het internet. U kunt op het web nagaan wat u in moet pakken. Of uw gezondheidsrisico loopt op reis en wat u kunt doen om dat te voorkomen. Het is zelfs mogelijk om online te boe ken. Maar voor u daaraan begint wilt u misschien eerst wat foto's zien van uw reisbestemming, of een reisverslag lezen van iemand die u voor ging. Een enthousiaste, zeer reislustige medewer ker van de bibliotheek is uw reisleider op weg door relevante en interessante websites over reizen. Samen met uw medecursisten komt u dan al aardig in vakantiestemming. In verband met het beperkte aantal deelnemers dat aan deze workshop mee kan doen is het raadzaam om u tij dig aan te melden. Dat kan aan de balies van de bibliotheken Castricum, Akersloot en Limmen, op tel. 0251-653762 of per e-mail via info@bibliotheekcastricum.nl. CASTRICUM - De politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren. Verloren in Castricum: sleutelbosje 4x; gsm Samsung zilverkleurig; gsm Siemens S65 zilverkleurig; zwart mapje met herenleesbril; rode meisjesjas maat 140; donkerblauwe damesportemonnee met onder andere bankpassen en geld; lichtblauw knuffelbeest. Gevonden in Castricum: roze baby schoentje; sleutel met lintje; sleutel met mapje; leesbril bruin metaal; lege damestas bruin; vlaggenstok; goudkleu rige Seiko dameshorloge. Gevonden in Limmen: gsm Nokia zwart met foto kind; gsm Motorola T Mobil zilverkleurig. Verloren in Limmen: zilver schakel armbandje met SOS hanger; portemon nee donkerbruin met onder andere geld en bankpas. CASTRICUM - Dit jaar werden alle kinderen uit de gemeente Castricum gevraagd mee te doen aan de gedicht enwedstrijd 4/5 mei. Hier is groot gehoor aan gegeven, er zijn meer dan 250 gedichten binnengekomen. De win naars van de gedichtenwedstrijd zijn: Renske van der Zande (15) uit Castricum, Jamie Bakker (9) uit Limmen, Rachel Brand (11) uit Castricum en Lonneke Graas (11) uit Akersloot Zij mogen hun gedichten op 4 mei voordragen bij het vredesmo- nument. Alle ingezonden gedichten worden gebundeld en ter inzage gelegd in de gemeentelijke locaties en de bibli- otheken in Akersloot, Limmen en Castricum. De winnende gedichten worden op 4 mei op www.castricum.nl gepubliceerd. Vier winnaars telde de gedichtenwedstrijd voor 4 en 5 mei. Op woensdag hebben drie van de vier kin deren hun gedichtje voorgedragen tij dens de algemene herdenking bij het vredesmonument in Limmen en Castrium. Vanaf vandaag kunt u de gedichten ook hier lezen. Binnenkort worden alle 260 gedichten gebundeld en ter inzage gelegd in de gemeente lijke locatie en de bibliotheken te Limmen en Akersloot. (foto MSP) LIMMEN - Afgelopen bevrijdingsdag was er een bijzondere optocht in Limmen. De klassen 6,7 en 8 van de beide Limmer basisscholen deden hier aan mee, met de meest mooie creaties. De optocht werd bezocht door veel kinderen, met versierde fietsen, skel ters en zelf gemaakte karren. Daarnaast liep de drumband Excelsior mee in de optocht, een boerenkapel en een aantal aantieke cabriolets. Vanuit het timmerdorp deden een tien tal karren mee. De geknutselde ontwer pen waren op aanhagers gemonteerd en door auto's voort getrokken. De kinde ren die de ontwerpen hadden gemaakt zaten eveneens op de karren. De optocht werd voorafgegaan door de politie. De LIMMEN - Grote gebeurtenissen wer pen hun schaduwen vooruit. Dat geldt zeker voor de op handen zijnde wereld recordpoging die op 11 en 12 juni in Limmen zal plaats hebben. Via krant, radio en televisie (zelfs in Duitsland!) is dit evenement uitgebreid wereldkun dig gemaakt. Nog een aantal weken en dan is het zover, dan gaat het in Limmen gebeuren! Voor de enkeling die het nog niet wist: in het Dorpspark zal in het weekend van 11 en 12 juni een pyramide van maar liefst 75.000 bierkratten verrijzen De stichting Limmen Ludiek heeft daartoe wat organisatie betreft al een stevige basis gelegd. Wat begon als een wild idee is uitgegroeid tot een door timmerd scenario waarin iedere Limmer wordt uitgenodigd een promi nente rol te vertolken. Vanaf het begin heeft de organisatie een tweeledig doel voor ogen gehad: een ludiek evene ment dóór en vóór de bewoners van Limmen en omstreken. Dit laatste houdt in dat de bevolking een feestelijk weekend te wachten staat met tal van attracties en optredens voor jong en oud met als letterlijk hoogtepunt de plaatsing van het laatste kratje op zon dag 12 juni door een bekende Nederlander. Voor de schooljeugd is er een speciale kleurwedstrijd met mooie prijzen. Dat geldt ook voor de Kruiswoordpuzzel die voor deze gele genheid is ontworpen. Hiermee is de profijtelijke kant van de doelstelling nog maar ten dele inge vuld. Het andere deel betreft het feit dat alle baten van dit festijn gaan naar goede doelen in Limmen en omgeving waardoor die revenuen direct of indi rect weer terugvloeien naar de gemeenschap. De goede doelen zijn: de Nederlandse Brandwonden Stichting te Beverwijk, de Castricumse Reddingsbrigade te strand Bakkum, Gymnastiekvereniging TIOS Limmen, JOC Conquista Limmen, Carnavalsvereniging De Uylenspieghels Limmen, de Stichting Bloemendagen Limmen en Scouting Limmen. Het slagen van deze grootse onderne ming is voor een groot gedeelte afhan kelijk van de collectieve inzet van zoveel mogelijk mensen. Het bedrijfsle ven van Limmen en omstreken ging daarin al voor door het royaal beschik baar stellen van diensten, goederen en giften. Ook de horeca maakte een genereus gebaar door de volledige horeca opbrengst in de BGL tent en van het LOV terras (in het weekend 11-12 juni) beschikbaar te stellen,voor de goede doelen. Naast deze financiële steun is de organisatie ook nog op zoek naar sportieve lieden boven de 18 jaar die op 10,11,12 en 13 juni beschikbaar zijn om te helpen op verschillende gebieden. Interesse om mee te werken aan een heus wereldrecord Meld je dan aan op info@limmenludiek.nl of bel 072-5053842. De rest hoeft niet ach ter te blijven. Iedereen wordt in de gelegenheid gesteld mee te werken aan dit unieke wereldrecord door het kopen van Krataandelen waarmee 100% de goede doelen worden gesteund. Bovendien is zo'n Wereldrecord Krataandeel het entree bewijs voor de aandeelhouders/spon sorfeestavond op zaterdag 11 juni.. Slaagt de recordpoging -en wie twijfelt daar nog aan- dan kan iedere koper zich aantoonbaar wereldrecordhouder noemen! Bestellen van de Krataandelen kan via info@limmenlu- diek.nl of per telefoon op 072-5053842. Bekijk ook de website eens voor de laatste nieuwtjes: www.limmenludiek.nl optocht eindigde bij het gemeentehuis, waar de prijzen werden uitgereikt. Winnaars waren Dylan de vries en Sander Schouws met hun vliegtuig. CASTRICUM - In de Dorpskerk aan de Dorpsstraat in Castricum wordt op 21 mei een bijzonder concert gegeven door close harmonykoor Bright. Het koor brengt een boeiend programma van close harmonymuziek in fraaie muzikale arrangementen, van prachtige jazzmuziek tot popsongs en ballades en enkele klassieke werken in een nieuw jasje. Uit het koor zullen kleine koren muziek uitvoeren en zullen zowel de vrouwen als de mannen afzonderlijk optreden. Zo wordt een zeer gevari eerd programma gebracht. Het meren deel van de muziek wordt a capèlla uit gevoerd, daarnaast worden enkele stukken gezongen met pianobegelei ding. Bright Voices is een gemengd close harmonykoor waarvan deelne mers uit geheel Noord-Holland afkom stig zijn. Het koor voert enkele keren per jaar met veel succes een program ma uit. In het voorjaar is dat een pro gramma met lichte muzjek en in het najaar een programma met kerstmu- ziek. De concerten worden op diverse plaatsen in Noord-Holland uitgevoerd en deze keer dus ook in Castricum.Het repertoire kenmerkt zich door bijzon dere arrangementen van bekende en minder bekende muziek. Er wordt gestreefd naar een zo goed mogelijke balans tussen de diverse stemgroepen waardoor met succes een goede koor klank gerealiseerd kan worden. Bright Voices staat onder leiding van dirigent Karei Kok uit Schagen, de pianobege leiding wordt verzorgd door Ronald van der Veen. De presentatie tijdens de concerten is in handen van Willy Ramler. Toegangskaarten kunnen in de voorverkoop telefonisch gereserveerd, worden via tel. 0224-296861.Tevens zijn er kaarten op de dag van het concert aan de ingang verkrijgbaar vanaf 19.45 uur. De toegang bedraagt E 8.-. De aan vang is 20.15 uur, de zaal gaat een half uur voor aanvang open. AKERSLOOT - Voor de negende keer wordt er aan de Roemersdijk weer een Timmerdorp georganiseerd, van 31 augustus tot en met 3 septem ber, met de naam Timmerdorp Akerbouw Akersloot. De organisatie hoopt natuurlijk op een succesvol Timmerdorp met een grote deelname. De gemeente Castricum en de vele sponsors leveren hierbij weer een grote bijdrage. Ook dit jaar wordt het Timmerdorp weer met een speciaal thema opgezet. Dit zal bij de inschrij ving bekend gemaakt worden. Je kunt dan de kleding en materialen voor dit thema alvast verzamelen. Ook zal er weer een playbackshow plaats vin den, dus zoek je favoriete liedje maar uit en zorg dat je de Idol van Akersloot wordt. Inschrijven is alleen mogelijk op 18 mei van 15.00 uur tot 16.30 uur in sporthal de Lelie. De kosten zijn E18,- per kind. De voorwaarde is wel dat je nu in groep 4,5,6,7 of 8 zit. Je ouders moeten WA verzekerd zijn en er moet een geldige handtekening op het inschrijfformulier staan in ver band met de verzekering van het Timmerdorp. Het inschrijfformulier vind je in 'het witte blaadje' van 9 mei. De site is nog steeds www.timmerdor- pakersloot.nl CASTRICUM - Na het succes van vorig jaar houdt de Stichting Raja op zondag 22 mei wederom een individu ele wandeling door het prachtige duingebied bij Castricum. U kunt kiezen tussen een route van 10 of 18 kilometer. Deelnemers kunnen star ten tussen 10.00 en 13.00 uur aan de achterkant van het station te Castricum. De kosten zijn E 2,- en de opbrengst gaat naar Stichting Raja, die zich inzet voor twee projecten voor straatkinderen in Calcutta en Bangalore. Wilt u meer informatie over de wandeltocht dan kunt u bel len met 0251-655856 of kijken op www.stichtingr aj anl CASTRICUM - De Vereniging Vrienden van De Bakkerij pakt het komende weekeinde weer flink uit op het gebied van livemuziek: wanneer op zaterdag het drie daagse Pinkpopfesti val losbarst in het Zuid-Limburgse Landgraaf, heeft De Bakkerij haar eer ste avond met tegendraads muzikaal geweld er al weer opzitten. Vrijdag de dertiende is het traditiege trouw Bakherrie-avond. Bijgelovige mensen die op deze dag normaliter het liefst onder de wol kruipen, zouden toch minstens de moeite moeten nemen om in ieder geval 's avonds De Bakkerij met een bezoekje te vereren, al is het maar om de sfeer te proeven op deze populaire avond. Een Bakherrie-avond biedt ruimte aan bands en dj's die de ruigere muziekgen res omarmd hebben. Optredende bands zijn in ieder geval Malle Pietje en de Bimbo's en Blood Money. De band- naam Malle Pietje en de Bimbo's klinkt niet al te serieus, en veel mensen den ken dan ook aan een soort grap, tot ze de band horen spelen. Snoeiharde Nederlands- en Engelstalige shock rock, en live ook zeker leuk om naar te kijken. De band Blood Money bestaat uit drie jonge mannen die hun muzikale sporen verdiend hebben in de bands Travoltas, House Of Destructo en de Tonies. Het vorig jaar opgerichte trio speelt strakke en harde rockmuziek, die ze zelf new wave rock 'n roll noemen. De avond opent met een surprise-act. Tussendoor en na de optredende bands laat dj Sepuku het publiek kennismaken met zijn verzameling aan heftige rock- en metalmuziek. Zaterdagavond 14 mei is er een waar veel mensen al heel lang ongeduldig naar uitzien: dan speelt de Canadese band Plaid Tongue Devils weer in De Bakkerij. Deze band speelde vorig jaar op bevrijdingsdag in De Bakkerij en bleek een ware revelatie: de band speelt een muzikale mix waarin onder andere ska, polka en Oosterse muziek op naar het lijkt volkomen natuurlijke wijze samenvloeien tot een zeer dans baar en opzwepend geheel. In dit kader mag De Bakkerij dankbaar zijn voor de inspanningen die de Canadese ambas sade zich getroost heeft om met onder andere deze band de 60-jarige bevrij ding van Nederland op culturele wijze luister bij te zetten. Eerder op de avond is het de eer aan de band Korstkjok om het publiek op te warmen: Korstkjok komt uit Krommenie en. speelt een muzikale fusie tussen ska, punk en hardcore. Een surprise-dj maakt het muzikale feest compleet. In het kader van de vrije tweede pink sterdag is De Bakkerij ook op zondagavond geopend. Met het oog op de muzikale lawine van de voorgaande twee avonden wordt het een zogeheten open zaal avond, waarop rustig kan wor den nagepraat over een weekend dat waarschijnlijk de Bakkerij-geschiedenis in zal gaan als een heel bijzondere. De Bakkerij is te vinden aan Bakkersplein 1 te Castricum, en is op vrijdag- en zaterdagavond geopend van 21.00 tot 02.00 uur, en dit weekeinde ook op zondagavond tot middernacht. Op vrijdagavond bedraagt de entree 4 euro (3 voor leden) en op zaterdag 3 euro (2 voor leden). Op zondagavond is de entree vrij. Voor meer informatie over de Vereniging Vrienden Van De Bakkerij of over de programmering van de komende tijd: www.vrienden- vandebakkerij.nl of info@vriendenvan- debakkerij.nl. CASTRICUM - Na alle drukte van de afgelopen feestdagen, waaraan ook tie ner- en jongerencentrum Discovery een mooie invulling wist te geven, is het weer tijd voor een weekje vertrouwde activiteiten in het centrum. Zoals iedere week is er op woensdagmiddag gamezo- ne in Discovery. Tijdens de gamezone kunnen de bezoekers zich altijd prima vermaken met alle games die het cen trum heeft. Niet alleen staat de tafel voetbal weer op z'n plek, ook de darts en tafeltennis nodigen de bezoekers uit voor een vriendschappelijk spelletje na schooltijd. Discovery is op dinsdag, woensdag én donderdagmiddag geo pend vanaf 13.30 uur. Woensdagavond is het als vanouds Wino-avond. Vorige week opende Wino zijn deuren nog om 20.30 uur in verband met de dodenher denking, deze week kan iedereen weer gewoon vanaf 20.00 uur tot midder nacht langskomen en genieten van Wino's punk-ska-reggae-rock muziek collectie. Op donderdagavond, vanaf 20.00 uur, draait Ante weer een film naar de keuze van de bezoekers. Uit welke films er deze week gekozen kan worden blijft nog even een verrassing, maar zeker is dat de keuze aan zal slaan bij bezoekers vanaf 12 jaar. Op vrijdag is het weer dance night voor alle Castricumse tieners. Iedereen tussen de 12 en 16 jaar is vanaf 20.00 uur welkom op deze alcoholvrije avond. De huis-dj laat niet alleen hedendaagse muziek door de boxen schallen, ook de nieuw ste clips zijn op groot scherm te bewon deren. Zaterdag is het weer tijd voor 'Alternative music' voor de oudere jeugd van Castricum. Dj Pekel laat de bezoekers kiezen uit zijn muziekcollec tie met, voornamelijk, alternatieve muziek. Speciaal op deze zaterdag avond is een drumact, verzorgd door workshopleider en jongerenwerker Gert-Jan. Ook op zaterdagavond is de Discovery al geopend vanaf 20.00 uur en blijft tot middernacht jongeren ont vangen. Voor meer informatie over Discovery en haar activiteiten kan men contact opnemen via tel. 0251-675302 of even langskomen. TJC Discovery is te vinden aan de Dorpsstraat 2a, de ingang bevindt zich aan de Stationsweg tegen over NS-station Castricum. AKERSLOOT - Zaterdag 14 mei is het Nationale Molendag en de korenmolen Dé Oude Knegt in Akersloot doet ook weer mee. De molen kan worden bezichtigd en bij voldoende wind zal er ook worden gedraaid. In het nieuwe molenaarshuisje gaat de verkoop van meelproducten gewoon door. Om 12.00 uur, 15.00 uur en 17.00 uur wordt een twintig minuten durende dvd vertoond over de herbouw na de fatale brand, al weer 4,5 jaar geleden. In het huisje staan bovendien panelen met informa tie over de geschiedenis van De Oude Knegt, het verleden van Akersloot en het ontstaan van het landschap in de buurt. In een vitrine worden vondsten, die bij de herbouw in het terrein zijn aangetroffen, tentoongesteld. HOREN, ZIEN EN HELPEN Koran Om 10 uur Las ze de Koran Om 11 uur Bracht ze thee bij haar man Om 12 uur Ging ze naar de super Voor eieren en brood Om 1 uur Lag ze onder een wit doek Vermoord Hartstikke dood Werelden geschopt vernederd bedrogen geslagen uitgehongerd gebogen genept genaaid gejat BMW Villa Zwembad (beide gedichten) Renkse van der Zande, 15 jaar, Castricum De oorlog is voorbij Daarom zijn wij blij Maar nu zit ik te denken Wat kan ik ons nu schenken Iets te eten en te drinken Wat zullen de andere mensen wel den ken? Jamie Bakker, 9 jaar, Limmen Vrijheid De vrijheid om te leven, de vrijheid om te geven. De vrijheid om gelukkig te zijn. De vrij heid om te leven zonder pijn. Vrijheid is belangrijk en nodig voor een mens, maar waarom is er altijd die ver domde grens, jij wel zij niet. Dat geeft een boel ver driet. De Westerse jongen achter zijn pc, De Afrikaanse jongen kan niet eens naar de wc. Nederland kan bijna alles beslissen, Irak kan daar maar naar gissen, Geef vrijheid!! Ook aan hun en alle anderen. Kom op zeg!! Wij hebben alle macht om het te veranderen. Rachel Brand, 11 jaar, Castricum (kon wegens vakantie haar gedicht niet voor dragen) Wat als ik haar was geweest Ik was joods in die vreselijke tijd Over de oorlog? Een gesprek dat ik liever mijd Maar misschienmisschien is het goed Om erover te praten Misschien..kan ik het dan wel een beetje loslaten Ik woonde in Rotterdam Ik had een zus, vader moeder en een leuke fam De oorlog begon Ik wou dat ik het ontlopen kon Toen we allemaal een oproep kregen Zijn we ondergedoken Allemaal enge gedachten begonnen door Mijn hoofd te spoken Voor de laatste avond in ons Huis werd de kachel aangestoken Je kon onze hersens horen kraken Want, waar konden we schuilen Zonder dat de Duitsers ons kwamen kapotmaken? Uiteindelijk werd het een kelder Van een oud huis, maar zonder al Dat rare gespuis Hier wist niemand van Ik wou dat dat waar was, dat dat echt kan Ze kwamen ons halen al op de vijfde dag Ik weet het nog helemaal Alsof ik het vandaag zag De deur werd ingetrapt, we waren Alle vier verrast We probeerden ons nog te verstoppen in de kast Ze stopten ons in een grote kar De omstandigheden waren bar we werden op gezondheid gesorteerd en gelukkig kwamen we bij elkaar terecht toen werden we gewenkt door een knecht hij duwde ons een schuurtje in waar al wat andere mensen zaten op een bed we waren gered de oorlog ging voorbij en we waren allen nog in leven ik ben die man nog altijd dankbaar gebleven hoe hij mij aankeek met zijn ogen van: 'Je bent nu vrij en ik ben ook blij." ik realiseer me nog elke dag dat ik mijn leven aan hem te danken heb en dat er ondanks het verdriet altijd wel mensen zijn waarop je kunt leunen en die je steunen Lonneke Graas, 11 jaar, Akersloot

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10