Koninklijke onderscheidingen Geen verlof buiten de schoolvakantieperiodes Sluiting gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen Tweede Pinksterdag Ere wie ere toekomt r_ UITKIJKPOST -11 MEI 2005 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Kent u iemand die een lintje verdient? Veel mensen zullen deze vraag met 'ja' beantwoorden, want overal in Nederland zetten mensen zich jarenlang voor vele doelen in. Vaak zonder eigenbelang, in alle bescheidenheid. Deze mensen komen in aanmerking voor een Koninklijke Onderscheiding, net als ieder ander met bijzon dere verdiensten voor de samenleving. Maar dan moeten ze daarvoor wel eerst worden voorgedragen. U kunt daarvoor zorgen, want iedereen kan iemand voor dragen voor een Koninklijke Onderscheiding. Wilt u iemand voor een Koninklijke Onderscheiding in aanmerking laten komen? Dan is het verstandig om eerst even contact op te nemen met het gemeentehuis in de woonplaats van de kandidaat. Voor Heiloo is dit mevrouw M.C. Cost, secretaresse van het college van burgemeester en wethouders, tele foonnummer (072) 535 66 09. Dan kan in grote lijnen worden aangegeven of de verdiensten inderdaad bijzonder genoeg zijn voor een Koninklijke Onderschei ding. Ook kan dan precies uitgelegd worden hoe u verder te werk moet gaan. Na het verzamelen van de benodigde gegevens wordt het voorstel ingediend bij de burgemeester. Hoe gaat de aanvraag in z'n werk? De behandeling van een voorstel kost behoorlijk wat tijd. Daarom is het belangrijk om tijdig in actie te komen. Is het de bedoeling dat de onderscheiding tijdens de 'lintjesregen' voor Koningin nedag wordt uitgereikt? Dien het voorstel dan vóór 1 augustus 2005 bij de burgemeester in. Gaat het om een uitrei king tijdens een andere gelegenheid, dan moet u het voorstel minimaal zes maanden van tevoren naar de burge meester sturen. De burgemeester brengt advies uit over die voorstellen. Als dit advies positief is, kan er ook een suggestie worden gedaan voor de hoogte van de onderscheiding. Vervolgens geeft de Commissaris van de Koningin een oordeel en stuurt het voor stel door naar het Kapittel voor de Civiele Orden. Dit onafhankelijke college geeft een zwaarwegend advies aan de betrokken minister. Wanneer de minister positief beslist, wordt de onder scheiding bij Koninklijk Besluit verleend. De burgemeester informeert u over de uitkomst van het voorstel. Raad en (raads)commissies Monumentencommissie Op woensdag 18 mei a.s. vergadert de Heilooër Monumentencommissie. De verga dering is openbaar en begint om 15.30 uur in de B&W-kamer van het gemeentehuis. Agenda 1. Opening, introductie Tim de Rudder 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Notulen 23 maart 2005 4. Plan Blok Nijenburg 5. Bouwplan Cornelius Willibrordterrein 6. Aanmeldingsnotitie MER Zandzoom- gebied. 7. Archeologie, actuele ontwikkelingen 8. Open Monumentendag 9. Voortgang overige voorlichtingsaspecten 10. Rondvraag Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55, aanwezig op donderdag en vrijdag. Rouwen en wonen Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Ewislaan 10, reg.nr. 2005/0110 vergroten woning (uitbreiding le verdieping) ontvangstdatum: 2 mei 2005 Haesackerlaan 41, reg.nr. 2005/0112 vergroten woning (praktijkruimte verloskundige) ontvangstdatum: 2 mei 2005 Heerenweg 127, reg.nr. 2005/0022 vergroten woning ontvangstdatum: 3 mei 2005 Kanaalweg 23, reg.nr. 2004/0410 bouwen bouwwerk (vergistingsinstallatie) ontvangstdatum: 29 april 2005 Kanaalweg 23, reg.nr. 2005/0109 vergroten stallingsruimte (54-ligboxen en afkalfhokken) ontvangstdatum: 29 april 2005 Rechte Hondsbosschelaan 9, reg.nr. 2005/0108 plaatsen berging ontvangstdatum: 2 mei 2005 Spoorlaan 21, reg.nr. 2005/0038 bouwen berging/atelier (na sloop carport) ontvangstdatum: 4 mei 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie over één van de genoemde plannen kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning (keuken) op het adres Schuine Honds bosschelaan 24. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de bijbehorende stukken ter inzage van donderdag 12 mei tot 26 mei 2005 in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepas sing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Boekenstein 48 - plaatsen carport vóór bestaande garage De Waard 1 - vergroten woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de bijbe horende stukken ter inzage vanaf donderdag 12 mei tot 9 juni 2005 in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag Lintjesregen Bij de lintjesregen gaat het vaak om onderscheidingen in de Orde van Oranje Nassau of de Orde van de Nederlandse Leeuw. Om in aanmerking te komen voor één van deze Orden moet er steeds sprake zijn van bijzondere prestaties of inspanningen. Bij de Orde van Oranje Nassau ligt het zwaartepunt van de beoordeling bij de bijzondere verdien sten voor de samenleving. De verdiensten in een betaalde functie of beroep worden als aanvullend element meegenomen. Bij de orde van de Neder landse Leeuw zijn de bijzondere verdiensten die in het arbeidsproces tot stand zijn gekomen wel van groot belang. De bijzondere verdiensten moeten voor de verlening van de onder scheiding in de Orde van de Nederlandse Leeuw voor de maatschappij buitenge woon zijn. Daarbij gaat het met name om verdiensten op het terrein van kunst, wetenschap of sport. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M.C. Cost, telefoonnummer (072) 535 66 09. Zij kan u ook een formulier toezenden waarop precies staat beschreven waar een aan vraag voor een Koninklijke Onderscheiding aan moet voldoen. Met ingang van het schooljaar 2004-2005 is in het kader van de uitvoeringstaken van de Leerplichtwet nadrukkelijk meer aandacht besteed aan het bestrijden van ongeoorloofd schoolverzuim, met name het luxeverzuim (vakantieverlof/vrije dagen). We kunnen nu vaststellen, dat we met dit beleid op de goede weg zijn. De scholen hebben tot hun tevredenheid kunnen constateren, dat het aantal verlof- aanvragen is afgenomen. In het schooljaar 2005-2006 wordt deze strakkere aanpak ten aanzien van het schoolverzuim voortgezet. Dit houdt in dat verlof voor vakanties buiten de vast gestelde schoolvakantieperiodes niet mogelijk is. Leerplichtwet De leerplichtwet bepaalt dat de direc teur beslist over een verzoek om verlof korter dan tien dagen. Dit moet min stens drie maanden van tevoren schriftelijk worden aangevraagd bij de directeur van de school. Het formulier voor deze verlofaanvraag is bij de direc teur te verkrijgen. Bij dit verzoek moet een werkgeversverklaring zitten, waarin de werkgever verklaart dat de werk nemer op geen ander moment in het schooljaar vrij kan krijgen. Zonder deze werkgeversverklaring kan de school géén verlof geven. Als ouders toch met hun kinderen op vakantie gaan, is de schooldirecteur verplicht om dit door te geven aan de leerplichtambtenaar van de gemeente Heiloo. Wanneer directeur en/of ouders zich niet houden aan de Leerplichtwet is dit strafbaar. Uitzondering Er is één uitzondering aangegeven in de wet, namelijk de situatie waarin één of beide ouders een beroep of bedrijf heeft/hebben waarin het redelijkerwijs niet mogelijk is vakantie op te nemen tijdens de vastgestelde schoolvakanties. Voor alle duidelijkheid, de ouders moeten kunnen aantonen dat het hier de enige vakantie van het schooljaar betreft. Meer informatie Voor informatie kunt u contact opnemen met mevr. A. Dekker, leerplichtambte naar van de gemeente Heiloo, telefoonnummer (072) 535 66 86, bereik baar op woensdag. In verband met Tweede Pinkersdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op maandag 16 mei a.s. de gehele dag gesloten. Geen avondopenstelling Op maandag 16 mei is er ook geen avondopenstelling. De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 23 mei a.s. van 18.00 en 20.00 uur. van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Afgegeven bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Kerkelaan 64, reg.nr. 2004/0417 vergroten woning (eetkamer en waranda) verzending: 4 mei 2005 Ronde Laan 34, reg.nr. 2005/0037 bouwen aanbouw (toegang kelder) en kelder verzending: 4 mei 2005 Vennewatersweg 25, reg.nr. 2005/0090 bouwen bedrijfswoning verzending: 4 mei 2005 Westerweg 347, reg.nr. 2004/0328 vergroten woning (uitbouw keuken) verzending: 4 mei 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het bouw-of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie over één van de genoemde plannen kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Aanvraag monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 17 van de Monumentenwet 1988, een gedeelte lijke monumentenvergunning is afgegeven voor het wijzigen van het gebouw Cornelius op het Willibrordterrein aan de Kennemer- straatweg 464 (rijksmonument) ten behoeve van het maken van appartementen. Ter inzage De vergunning ligt gedurende zes weken van 12 mei tot en met 23 juni a.s. ter inzage bij dè publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis. Deze is geopend op maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Zienswijzen Gedurende de genoemde periode kunnen zienswijzen over de bovengenoemde wijziging van het rijksmonument worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevr. A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55, bereikbaar op donderdag en vrijdag. Provinciaal Restauratie Uitvoe- rings Programma 2005-2010 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken hierbij bekend dat het door de Pro vincie opgestelde Provinciaal Restauratie Uitvoerings Programma (PRUP) ter inzage ligt. In dit PRUP staan de rijksmonumenten ver meld die zijn geselecteerd voor een subsidie uit het rijksbudget. Ter inzage Het Provinciaal Restauratie Uitvoerings Pro gramma ligt ter inzage van 12 tot 26 mei a.s. bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Zienswijzen Belangstellenden kunnen tot genoemde datum hun zienswijze omtrent dit PRUP ken baar maken aan de Provincie Noord-Holland, Afdeling ZWC, Bureau Monumenten en Archeologie, Postbus 3007, 2001 DA Haarlem, ter attentie van de heer G. Dammers. Meer informatie Voor meer informatie op gemeentelijk niveau kunt u contact opnemen met mevr. A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoon nummer (072) 535 67 55, bereikbaar op donderdag en vrijdag. Burgerzaken Referendum Grondwet Europa Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij het komende referendum over het verdrag tot vaststelling van een Grondwet voor Europa een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepa lingen. Schriftelijk verzoek - Bij het gemeentehuis zijn kosteloos for mulieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. - Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van stem ming, dus uiterlijk op 18 mei 2005, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij op de 43e dag voor de dag van stemming (19 april 2005) als kiezer is geregistreerd. - Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij vol macht te stemmen. - Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas Mondeling verzoek - Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schrif telijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart ver voegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de 43e dag voor de dag van stemming (19 april 2005) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 27 mei 2005. Lees verder op pagina 6 Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 0900 8844 (locale tarief) -Jhj Politie: .1 Heiloo contact n

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4