Mooie meiwandeling in het Heilooër Bos Informatieavond cursus 'De zorg de baas' A 11 Pinkster live-muziekweekend in café de Oud Inn U I Beeldentuin JoSyl opent 28 mei Alzheimercafé bijeenkomst mededeling OpenDeurDag Dierentehuis Alkmaar en Knaagdierencentrum Heiloo Ingetogen dodenherdenking Heiloo it WÊmk I UITKIJKPOST -11 MEI 2005 - PAGINA 6 HEILOO Raadhuisplein 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. fval en milieu Wijziging datum legen rolemmers Wet Milieubeheer erk in uitvoering Afsluiting steeg tussen Werkendel- slaan en Kennemerstraatweg L T 1 E BERICHTEN HEILOO Diefstal ruitenwissers en dakantenne Diefstal hogedrukreiniger Diefstal snorfiets Inbraak in woning Afgestudeerd Collecte Nederlandse Hartstichting Viswedstrijden Appartementen in Kruiskerk Muziekpodium Theatercafé Expositie schilderijen van Ans Lensen Spreekuur PvdA GroenLinks fractievergadering Info-uur CDA-fractie Adviesbureau NCPN INGEZONDEN TT Heiloo staat weer circus met wilde dieren toe Lieve kleine en grote kinderen iiillillf vervolg van pagina 4 Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aan melden in elk stembureau in Nederland. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij het komende referendum over het ver drag tot vaststelling van een Grondwet voor Europa een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepa lingen. Machtiging op schriftelijke aanvraag - Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. - Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veer tiende dag voor de dag van stemming, dus vóór of op 18 mei 2005, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de 43e dag voor de dag van stemming (19 april 2005) als kiezer is geregistreerd. - Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan in een stem bureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. - Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet ook op de 43e dag voor de dag van stemming (19 april 2005) als kiezer zijn geregistreerd. - Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Hij dient de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart - De kiezer kan ook, in plaats van een verzoek schrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepings kaart aan die kiezer over te dragen. - Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de 43e dag voor de dag van de stemming (19 april 2005) in hetzelfde stern- district staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. - De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwij zingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling Burgerzaken van de gemeente. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Openingstijden maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 urn en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. De grijze rolemmers die op Tweede Pinksterdag, maandag 16 mei a.s., zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 19 mei a.s. geleegd. Grof huisafval Op maandag 16 mei en donderdag 19 mei a.s. wordt er géén gróf huisafval opgehaald. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Open bare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Vanaf 12 mei 2005 ligt ter inzage het ontwerp besluit tot een administratieve wijziging en het toevoegen van voorschriften voor G.P. Groot B.V., een milieutechnisch en aannemersbedrijf op het adres Hoogeweg 72 te Heiloo. In de overwegingen van de beschikking van 13 maart 2000 is aangegeven dat deze het karakter heeft van een zogenaamde Vergunning Op Hoofdzaken (VOH). Dit komt echter niet overeen met de voorschriften, die, in tegenstelling tot een VOH, zeer beschrijvend van aard zijn. Daar naast is de vergunning niet gekoppeld aan de kern van een VOH, namelijk een gecertificeerd milieuzorgsysteem, een bedrijfsmilieuplan en een jaarverslag. Daarnaast wordt, voor wat betreft activiteiten met een potentieel bodemverontreinigend karakter, in de voorschriften van de vergunning niet verwezen naar het gestelde in de Neder landse Richtlijn Bodembescherming (NRB). Bedenkingen Schriftelijke bedenkingen kunnen gedurende twee weken worden ingediend bij het Dagelijks Bestuur van de Milieudienst Regio Alkmaar, Postbus 53,1800 BC Alkmaar. In uw beden kingen kunt u vermelden of al dan niet uw persoonlijke gegevens bekend mogen worden gemaakt. Een gedachtewisseling over het ont werp van het besluit kan voor het einde van de inzagetermijn telefonisch worden aangevraagd. Wij verzoeken u dit voor 19 mei 2005 te doen bij de Milieudienst Regio Alkmaar, mevrouw M. Tromp, telefoonnummer (072) 548 85 19. De aan vrager wordt in de gelegenheid gesteld bij de gedachtewisseling aanwezig te zijn. Ter inzage De stukken behorende bij het ontwerpbesluit liggen ter inzage van 12 tot en met 26 mei 2005 bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. van Hooren van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 46. In opdracht van de gemeente start de V.O.F. De Kroften dinsdag 17 mei a.s. met de aanleg van de riolering in de steeg tussen de Werkendel- slaan en de Kennemerstraatweg ter hoogte van Radio Bakker. De werkzaamheden nemen onge veer twee weken in beslag, een en ander onder voorbehoud van de weersomstandigheden. De steeg is tijdens de werkzaamheden afge sloten voor al het verkeer. De werkzaamheden kunnen enige overlast veroorzaken. Wij vragen hiervoor uw begrip. Ter inzage De plannen liggen ter inzage in het Informatie centrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de toezichthouder van dit werk, de heer]. Kok van het ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. -1)12 0900-1 L 8844| •Noord-Holland Noord HEILOO - Tussen zaterdagavond 30 april en zondagochtend 1 mei zijn van een personenauto van het merk Ford type Focus de beide ruitenwis sers en de dakantenne van de auto gestolen. De diefstal werd gepleegd terwijl de auto stond geparkeerd op de oprit van een woning in Vredenoord. Aangifte van deze dief stal werd maandag 2 mei gedaan. HEILOO - Op maandag 2 mei werd aangifte gedaan van de diefstal van een hogedrukreiniger. De diefstal werd woensdag 27 april gepleegd. De hogedrukreiniger stond die dag verpakt op het erf van een woning aan de Laarmanstraat. HEILOO - Op donderdag 5 mei werd tussen 18.00 en 19.00 uur een snorfiets gestolen uit de garage van een woning aan de Hoogeweg. Vermoedelijk hebben de dader(s) beschikt over een afstandsbediening waarmee deafgesloten garage kon worden geopend. Het betrof een snorfiets van het merk Vespa type Ciao voorzien van het verzekerings plaatje FXB188. HEILOO - Tussen zondag 1 mei en zaterdag 7 mei werd in een woning aan de Westerweg ingebroken. Men wist zich toegang tot de woning te verschaffen door het inslaan van een slaapkamerraam nadat eerst gepro beerd werd de achterdeur van de woning te forceren. Laden van kasten in de woonkamer werden doorzocht. Ontvreemd werden enke le goederen waaronder een digitale fotocamera. Gevonden voorwerpen van 2 tot en met 8 mei: Enkele sleutels - kinderfietsje groen zwart - drie gebruikte kozijnen - memory stick (van digitale camera) HEILOO - Oud-plaatsgenoot Ruben P. Maarsen (26), studeert op woensdag 11 mei af als geofysicus aan de faculteit Technische Aardwetenschappen van de Technische Universiteit Delft. HEILOO - Afgelopen week hebben ruim honderd vrijwilligers zich ingezet voor de Nederlandse Hartstichting. Met de jaarlijkse huis aan huis collecte haalden zij bij elkaar 7.090,75 euro op. HEILOO - Op tweede pinksterdag, maandag 16 mei, houden zeven Noord- Hollandse dierenasielen een speciale OpenDeurDag, waaronder het Dierentehuis Alkmaar en het Knaagdierencentrum in Heiloo. 's Middags tussen 13.00 en 16.00 uur zet ten deze asielen hun poorten open voor belangstellend publiek. Mensen kunnen dan kennismaken met de vier voetige asielbewoners en een kijkje nemen achter de schermen van het die- renopvangwerk. Veel mensen denken nog steeds bij een dierenasiel aan een donker gebouw waar allerlei zielige dieren zitten. Dit beeld staat echter ver van de waarheid. Asielen zijn de laatste jaren uitge groeid tot kleine non-profit organisa ties, waar zeven dagen per week op een professionele en deskundige wijze gewerkt wordt aan de opvang, verzor ging en herplaatsing van gezelschaps dieren. Doorgaans zitten er heel bij zondere en leuke dieren in het asiel. De asielen stellen alles in het werk om deze dieren opnieuw te plaatsen bij goede bazen, waar de dieren echt wel kom zijn als huisgenoot. Het is met de huidige economie erg moeilijk om het hoofd boven water te houden voor het asiel als klein profes sioneel bedrijf in de non-profit sector. De kosten van personeel, veterinaire zorg, huisvesting, voeding en verzor ging van dieren zijn namelijk niet gering. De hulp van giften en donaties vanuit het publiek is dan ook onmis baar. Door de gezamenlijke OpenDeurDag op 16 mei hopen bestuur en beheer van de asielen in Noord-Holland belangstelling te wekken voor het asielwerk. Het streven is een flink aan tal dieren voor de zomer aan een nieu we baas te helpen. Op de dag zelf wor den er geen dieren geplaatst. Dit om de impulsieve aanschaf van een dier ,te voorkomen. Wel is het mogelijk om een dier te bespreken en deze dan later in de week op te halen! Ook kunnen er vanwege de drukte rondom deze dag geen dieren gebracht worden. Naast de mogelijkheid om een kijkje achter de schermen te nemen worden er ook verschillende activiteiten geor ganiseerd. Zo hebben beide asielen een leuke rommelmarkt en zijn er ver schillende stands aanwezig van de Dierenbescherming en de Dierenam bulance. Bij het Knaagdierencentrum vinden er ook nog allerlei activiteiten plaats voor kinderen. Zo kunnen zij zich laten schminken, deelnemen aan een prijsvraag, en is er een fotograaf aanwezig. HEILOO - Nu de eiken en beuken op het landgoed Nijenburg in blad staan is het echt helemaal voorjaar in het Heilooër Bos. Op de grond sterft het speenkruid al weer af, maar waar licht tot de bodem doordringt en langs de bermen is er een weelderige onder groei van struiken en kruiden. Meidoorn, dagkoekoeksbloem, fluiten- kruid, daslook en lelietjes-der-dalen staan in bloei. Al dat jonge groen is voedsel voor insecten, en die vormen het ideale babyvoer voor jonge vogel tjes. Hun (aanstaande) vaders zingen alvast uitbundig. Het lijkt weer een goed vogeljaar te zijn in het bos: fitis- sen, tjiftjafs, zwartkoppen, nachtegalen; het is volop mei in het bos. Kom kijken, luisteren en genieten tijdens een instructieve wandeling met een natuur- gids van het IVN, de Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie. De wande lingen vinden elke derde zondag van de maand plaats, beginnën om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemer straatweg en duren ongeveer twee uur. De eerstvolgende wandeling is op zon dag 15 mei. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van 1,50 ver wacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072-5325110. HEILOO - In de ruime beeldentuin JoSyl zijn de beelden van Jos en Sylvia van Onna permanent tentoongesteld. Beiden maken figuratieve bronzen beelden. Klein werk wordt in het ate lier geëxposeerd. Naast hun eigen werk staan nog zes andere hedendaagse beeldhouwers met hun werk. Het aan bod is veelzijdig en varieert van rea listisch tot abstract. De beeldentuin nodigt uit tot een wandeling langs de vele kunstwerken. Het is zonder meer een aangename onderbreking in een fiets-/wandelroute. De Beeldentuin is geopend op zaterdag en zondag van 12.00 tot en met 17.00 uur en op afspraak. Toegang is gratis. De Beeldentuin is gevestigd Rector Frederiklaan 25. Rustend naaktdoor Jos van Onna HEILOO - Woensdag werd ook in Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden, beginnend met een Stille Tocht naar het monument 'De Man van Vught', waar twee minuten stilte in acht werd genomen. Voorafgaand aan de Stille Tocht werd een oecumenische viering gehouden in de Ter Coulster- kerk. Harmonie Caecilia bracht toepas selijke muziek ten gehore. Na het spe len van 'The last post' door een solist HEILOO - De Stichting Belangen behartiging Uitkeringsgerechtigden houdt haar jaarlijkse viswedstrijden. De wedstrijden zijn eenmaal per 14 dagen, te beginnen op donderdag 19 mei en de laatste wedstrijd is op donderdag 28 juli. Om 9.00 uur wordt verzameld bij De Bergeon, Bergeonstraat 30 te Heiloo, waar het viswater bekend gemaakt wordt en het reglement wordt uitge reikt. De kosten zijn 1,50 per keer inclusief koffie en koek. Aanmelden bij T. Dijkman, tel. 072-5333215 of bij J. Bakker, tel. 072-5334003. Computercursussen In oktober en november worden weer computercursussen gegeven aan de Bergeonstraat 30. De cursus duurt 8 lessen. Voor de echte minima bedragen de kosten 22,- inclusief lesmateriaal en voor anderen 42,-. Aanmelden bij J. de Boer, tel. 072-5332311 na 15 mei. HEILOO - De bouw van een apparte mentencomplex aan het Frederica's Hof, waar nu nog door bouwhekken omzoomd de voormalige Kruiskerk staat, wordt binnenkort gestart. Ondanks langdurige bezwaarprocedu res door omwonenden en andere belanghebbenden, hoopt projectont wikkelaar Kuijs Reinder Kakes zeer binnenkort te kunnen starten met de voorbereidenden sloopwerkzaamhe den. Het complex zal vier appartemen ten gaan bevatten, waarvan er al twee zo goed als verkocht zijn. HEILOO - Zaterdag 14 mei speelt Censuur in café de Oud Inn als voor proefje op de kermis. Censuur maakt van ieder live optreden een muzikale belevenis. Van de echte klassiekers tot de nieuwste powerhits en Pink Floyd tot Robbie Williams en van Live tot Skunk Anansie. De reacties zijn overal overweldigend te noemen ook dankzij hun uitstekende geluid. Maar eigenlijk moet je ze gezien en gehoord hebben! Aanvang 21.00 uur. Zondag 15 mei akoestische avond Twee jaar geleden speelden zij nog samen in de Heilooër band Bocht. Inmiddels heeft Frank de Haan na zijn opleiding tot gitaarbouwer zijn eigen gitaarlijn ontworpen welke in de Nederlandse muziekwinkels te koop is. De band van Theo Leering (Schreuder) heeft een contract afge dwongen bij een Nederlanse platen maatschappij en Michel Nieuwen- huis heeft onlangs als drummer ser- riewerk verricht voor onder andere Anouk en Frank Boeijen. Zondag komen de heren samen om een zeer gevarieerd repertoire aan covers te spelen! Aanvang 20.00 uur. REGIO - Het Steunpunt Mantelzorg houdt op 26 mei een informatiea vond voor de cursus 'De zorg de baas'. Deze avond vindt plaats in het Trefpunt, Louise de Colignystraat 20 te Alkmaar. Het begint om 20.00 uur, is om 22.00 uur afgelopen en wordt geleid door Susan van dér Wel. Wanneer u voor iemand zorgt die langdurig en intensieve zorg nodig heeft is deze avond voor u bedoeld. Tijdens deze avond krijgt u informa tie over de cursus 'De zorg de baas', zodat u kunt kiezen of deze cursus iets voor u is. Deze cursus gaat in het najaar van start. Iedereen die voor iemand anders zorgt, of het nou zijn kind, zijn part ner of één van zijn ouders is, doet dit graag zo goed mogelijk. Vaak gaat alle energie in de zorg zelf zitten, en dat kan behoorlijk veel van u vragen. Wat blijkt is dat het heel goed werkt als de mantelzorger een pas op de plaats maakt. En dat gebeurt tijdens de cursus. Onder meer de volgende onderwerpen komën aan bod: 'Hoe lang houd je de zorg vol zoals het nu georganiseerd is', 'Welke hulp heb je eigenlijk nodig', 'Hoe verhoudt de zorg zich tot je eigen behoeftes', 'Hoe ga je om met professionele hulpver- leners- stel je je op als medehulpver lener, of als hulpvrager'. Wanneer je bij deze zaken stil staat en er met andere mantelzorgers over praat, wordt het gemakkelijker om zelf invloed uit te oefenen op de situatie. Het doel is dat u de zorg gemakkelij ker zult kunnen combineren met uw eigen leven. Dit komt niet alleen uzelf, maar ook de zieke of gehandi capte ten goede. Wanneer u voor een naaste zorgt, bent u van harte welkom! Meldt u zich even aan? Steunpunt Mantel zorg 072-5407099 of via e-mail mag ook info@mantelzorg-nk.nl. van Fanfare Showband Heiloo werden twee minuten stilte in acht genomen. Daarna legden de scouts van Scouting Rurik Heiloo, namens het college van burgemeester en wethouders een krans bij het monument. Na het leggen van de bloemen werd gezamenlijk twee coupletten van het Wilhelmus gezon gen. De dodenherdenking werd afge sloten met een muzikale afsluiting in de Witte Kerk, verzorgd door Giselle Boeters op harp en Barbera Boeters op viool. ALKMAAR - Zaterdag 14 mei wordt een onvergetelijke avond in het Theatercafé. Niet alleen dat er twee bands spelen, dat gebeurt iedere week, maar deze beide bands zijn wel toegan kelijk voor een heel breed publiek. The Acnees spelen veel eigen werk en wat covers. Ze zijn al vrij bekend in Alkmaar en meerdere malen heeft u ze op de lokale radio kunnen horen. 'Van Go' speelt ook eigen werk voorname lijk blues/bluesrock op een manier zoals alleen jongens van rond de twin tig dat kunnen. Hun enthousisasme kent geen grenzen. Zaterdag 14 mei, Verdronkenoord 12 (Bij de Accijns toren), aanvang 23.30 uur HEILOO - Wat zijn de beweegredenen van iemand om op latere leeftijd te gaan schilderen? Je gaat op reis en je ziet allerlei dingen die je raken, je komt in aanraking met kunst uit de derde wereld en met mensen die veel met die kunst te maken hebben. En... dan opeens is er die vonk die overslaat en je inspireert. Zo is Ans Lensen begonnen met schilderen. Zij schildert wat haar ziel op dat moment ingeeft. Een samen spel van kleuren en vormen die velen aanspreken en wat je op het eerste gezicht naïef zou kunnen noemen. Vooral haar gevoel van de vormen in juiste vlakverdeling plaatsen, heeft haar speciale aandacht. Ans schildert voor haar plezier maar wil haar kunst een extra dimensie meegeven. Om plezier en hulp met elkaar te combineren zal een gedeelte van het verkoopbedrag besteed worden aan kankeronderzoek. Maar het is vooral het schilderen wat voor haar die binding legt met de medemens, daar put zij zoveel inspiratie uit, dat elk onderwerp haar weer op een vorm brengt die door velen gewaardeerd wor den. De expositie loopt tot en met 31 mei bij Schaap de Jong Dierenartsen, Commandeurs-laan 1. HEILOO - De PvdA Heiloo houdt op donderdag 12 mei om 19.30 uur spreek uur. Als u een onderwerp wilt bespre ken met de raadsleden dan bent u op dat tijdstip welkom. Het spreekuur wordt gehouden in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf contact opnemen met de fractiesecretaris Jacob Ouderkerken tel. 072-5335757. HEILOO - De GroenLinks leden nodi gen u uit op de fractievergadering op 12 mei om 20.00 uur in het gemeente huis. U kunt zelf onderwerpen inbren gen die u ter harte gaan. GroenLinks Heiloo is ook op andere tijdstippen bereiken per telefoon 072-5320018 of e- mail heiloo@groenlinks.nl. HEILOO - Op donderdag 11 mei om 19.30 uur houdt de CDA-fractie spreekuur in het gemeentehuis. Wanneer u een onderwerp met hen wilt bespreken, bent u welkom. Graag een berichtje naar: Elly Beens, tel.5338208 of: e-mail ellybeens@quicknet.nl HEILOO - Voor advies over sociale en maatschappelijke problemen kan iedereen terecht bij het adviesbureau van de NCPN. Het bureau is dagelijks telefonisch te bereiken tussen 19.00 en 20.00 uur onder nummer 072-5334588. ALKMAAR - Op woensdag 18 mei houdt de Alzheimerafdeling Noord- Kennemerland, in samenwerking met het DOC-team (Dementie-Onderzoek en Case-management een bijeen komst waar het thema 'Dement en Bewegen' aan de orde komt. Bewegen is belangrijk voor iedereen, óók voor ouderen en zeker ook voor ouderen met een handicap, zelfs voor mensen die geconfronteerd zijn met dementie. Bij dementerenden zijn de contacten anders dan wij normaal gesproken gewend zijn. Met bewegen worden twee doelen bereikt: door samen bewe gen ontstaat er contact en door bewe 1 fl gen wordt verdere teruggang of snelle re achteruitgang in het bewegingsap paraat (ons lichaam) voorkomen. Op een deskundige en soms ludieke wijze wordt deze avond voor thuiswonende dementerenden en hun mantelzorgers, maar ook voor zorgverleners en belangstellenden, gehouden. De bij eenkomst vindt plaats in Wijkcentrum Overdie aan de Ruusbroechof 97 te Alkmaar. Inloop is vanaf 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. De bijeenkomst duurt tot 21.30 uur. De toegang is, inclusief koffie/thee, gratis. Voor meer informatie: M. Blijleven, tel. 072- 5334893 of J. Rood, tel. 072-5335297. De Dierenbescherming betreurt het zeer dat er in het programma van het Staatscircus van Moskou nog steeds wilde dieren worden gebruikt. Weer moeten Bengaalse tijgers hun kunstjes vertonen om het publiek te vermaken. Dit zou gebaseerd zijn op wederzijds respect en vertrouwen. Respect voor dieren toont men volgens de Dierenbescherming echter niet door dieren te gebruiken voor onnatuurlijke kunstjes in een totaal ongepaste omge ving voor het dier. De Dierenbescherming afdeling Alkmaar en omstreken heeft dan ook diverse malen aan de gemeente Heiloo gevraagd om wilde dieren in het circus te verbieden -en zo het dierenwelzijn te waarborgen. De gemeente geeft hier echter geen gehoor aan en verschuilt zich achter de landelijke overheid. De regering zou een verbod op het gebruik van wilde dieren in circussen kunnen bewerkstelligen door de Gezondheids- en welzijnswet voor dieren van 1992 daadwerkelijk in te vullen. De regering heeft echter aangegeven dat zij niet voornemens is om deze wet nader vorm te geven. Dat is ook bij de gemeente Heiloo bekend. Helaas blijft de gemeente Heiloo, tegen beter weten in, zogenaamd op regelge ving vanuit het land wachten. Zo ver andert er dus niets voor de dieren, die jaar in jaar uit gebruikt mogen worden voor het circus. De Dierenbescherming roept het publiek op om niet naar het circus te gaan, want daarmee worden de acts met wilde dieren in stand gehouden. Bent u ook tegen circussen met wilde dieren? Surf dan direct naar de website van de Dierenbescherming afdeling Alkmaar en omstreken om uw handtekening te plaatsen: www.dieren- beschermingalkmaar.nl of 072- 5150071. Dierenbescherming afdeling Alkmaar en omstreken Heiloo Het Luilak-Feest van komende zater dag is eigenlijk een kerkelijk feest. De kerk denkt er dan aan, hoe heel, heel lang geleden de mensen van mensapen - mens werden, en dat ging zo: God schiep de mens, man en vrouw schiep hen in zijn eigen schaduw, die op de grond viel en Hij, de Eeuwige, blies de mens zijn eigen levensadem in zijn neus! Zo leerde de mens te praten in de taal van de levende liefde. Opdat Gods wind, op Pinksteren ook over ons dorp zal kunnen waaien, besloot de kerk, ook al weer lang geleden aan de kinde ren de taak toe te vertrouwen, om door veel lawaai, op de vroege zaterdagmor gen vóór Pinksteren alle boze en slech te geesten uit ons dorp te verjagen! Gesmeer met boter, slasaus en eieren hoort daar dus helemaal niet bij van ouds. Het gaat om het lawaai! Alle vaders en moeders, alle ooms en tantes, alle opa's en oma's moeten vroeg wak ker gemaakt worden, omdat de luilak onder de dekens in zijn bed, de winden Gods niet meebeleeft. Hij verslaapt het goede moment! De kerk sluit met het Pinksterfeest het kerkelijk jaar af. Maar er is ook sprake van een nieuw begin: 'Ik hoor de win den Gods vandaag, vandaag hijs ik het zeil', zong Kees Boeke, de school meester van onze koningin. Echt 'Hollands' vinden jullie niet? Elly Verplanke (oud schooljuffrouw) Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6