Afspraken over vlaggen Aanvragen vergunningen tot regulier verbijf V, HEILOO UITKIJKPOST -17 MEI 2005 - PAGINA 4 |Or Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Wanneer mag de vlag uit? Raad en (raads)commissies Commissie Maatschappelijk Zaken Rekeningcommissie Welstandscommissie Data voor het vlaggen Het hijsen van de vlag Bouwen en wonen Ontvangen bouwaanvragen Halfstok vlaggen Meer informatie Aanvraag monumentenvergunning Nieuwe gang van zaken - visa Aanvraag en uitreiking verblijfsvergunning Controle en doorspoelen b fttndbranen in plan Z Verlenging verblijfsdocumenten Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Informatietelefoon voor vreemdelingen Publieksbalie Burgerzaken Onherroepelijk bestemmingsplan Zuid-Oost III, le partiële herziening Lees verder op pagina 6 r t Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 Heiloo contact Geregeld komen bij de gemeente vragen binnen over de manier waarop moet worden gevlagd bij speciale gelegenheden. Onderstaand stuk geeft inzicht in de for mele instructies die gelden voor het uitsteken van de Nederlandse vlag. Voor rijks- en gemeentelijke gebouwen bestaat een vlaginstructie die is opgesteld door het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Voor parti culieren en private instellingen bestaat een dergelijke instructie niet, maar hen wordt geadviseerd de vlaginstructie voor rijks- en gemeentegebouwen aan te houden. Voor het uitsteken van de Nederlandse vlag wordt onderscheid gemaakt tussen 'uitgebreid vlaggen' en 'beperkt vlaggen'. Bij 'uitgebreid vlaggen' wordt de vlag uitgestoken van alle rijksge bouwen, zoals gebruikelijk is op Koninginnedag. Bij 'beperkt vlaggen' hoeft de vlag alleen te worden uitge stoken van de hoofdgebouwen van de departementen en van de hoofdge bouwen van de onder de departementen vallende instellingen, bijvoorbeeld die van de Kamers der Staten-Generaal en de Raad van State. Op Koninginnedag en op de verjaar dagen van de leden van het Koninklijk Huis mag bovendien bij de vlag de oranje wimpel worden uitgestoken. Bij bijzondere gebeurtenissen in de Konink lijke familie (zoals geboorte, huwelijk en overlijden) kan er een speciale regeling afgekondigd worden. Dit wordt nader bekend gemaakt. Particulieren mogen de vlag ook uit steken bij persoonlijke feestelijke gebeurtenissen, zoals het behalen van een schooldiploma of de viering een huwelijksjubileum. Maandag 23 mei a.s. komt de commissie Maatschappelijke Zaken bijeen voor een hoor zitting in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De hoorzitting begint om 20.00 uur en is voor iedereen toeganke lijk. Het betreft een bijeenkomst voor het uitwis selen van informatie tussen de raadscommissie en Kaprion, ISOB, de mede zeggenschapsraad Benedictusschool en de medezeggenschapsraad De Springschans- Oost. De commissie wisselt met deze organisaties van gedachten over de onder wijskundige aspecten van het al dan niet samenbrengen in één gebouw van de Ben edictusschool en De Springschans-Oost. Dinsdag 24 mei a.s. vergadert de Rekening commissie. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toe gankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Vaststelling Programmarekening 2004 - Instemmen met wijzigen van verordening regelende de instelling, samenstelling, taak en werkwijze van de rekeningcommissie. Op maandag 23 mei a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeente huis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1.. De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering De data waarop van alle rijksgebouwen in ieder geval gevlagd moet worden, zijn: - 30 april (29 april) - Koninginnedag - 4 mei - Nationale Dodenherdenking, halfstok vlaggen van 18.00 uur tot zonsondergang - 5 mei nationale - Bevrijdingsdag -15 augustus (16 augustus) - formeel einde Tweede Wereldoorlog Beperkt gevlagd wordt er op de ver jaardagen van: - de Koningin op 30 januari (29 april), - de Prins Van Oranje op 27 april (28 april), - Prinses Maxima op 18 mei (19 mei) en - Prinses Catharina-Amalia op 7 december (8 december). Verder wordt er beperkt gevlagd op Koninkrijksdag, 15 december (16 december) en in Den Haag nog op de derde dinsdag van september, de ope ning van de Staten-Generaal. Indien een datum op een zondag of op een algemeen erkende christelijke feestdag valt, wordt op de tussen haakjes vermelde datum gevlagd. De vlag wordt gehesen aan een stok, waarvan de lengte zodanig is, dat de vlag (als zij halfstok is bevestigd) nooit de grond raakt of het verkeer kan hin deren. Nationale (Nederlandse) vlaggen mogen niet gehesen zijn tussen zons ondergang en zonsopgang. Elke ylag moet bij zonsondergang worden neer gehaald en eventueel bij zonsopgang weer worden gehesen. van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 9 mei 2005 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - Burenweg 29, vergroten woning - Het Maalwater 9b, bouwen woning - Matthijs Zonderhuisweg 1( locatie postkan toor), bouwen 24 appartementen - Westerweg 156a, het gewijzigd uitvoeren verleende vergunning 5. Algemene zaken met betrekking tot de wel stand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn, op vrijdag 20 mei a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeen tehuis ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ont vangen. De Brink 32, reg.nr. 2005/0114 vergroten woning (dakopbouw garage) ontvangstdatum: 6 mei 2005 De Kuilenaar 28, reg.nr. 2005/0087 vergroten woning ontvangstdatum: 9 mei 2005 Ewislaan 8, reg.nr. 2005/0079 vergroten woning (uitbreiding le verdieping) In de vooravond van 4 mei wordt in Nederland uitgebreid halfstok gevlagd, als bewijs van eerbied en respect voor de doden. Omdat de Herdenking zich beperkt tot de vooravond, is het halfstok vlaggen officieel ook beperkt tot de tijdsperiode van 18:00 uur tot zonson dergang. Ten teken van rouw wordt de vlag halfstok gehesen. Hierbij wordt eerst de vlag tot de top gehesen, waarna ze langzaam wordt neergehaald totdat het midden van de vlag op de helft van de normale hoogte is gekomen, waarna de vlaggenlijn wordt vastgebonden. De vlag mag nooit de grond raken of ergens tegenaan slaan. Dreigt dit te gebeuren, dan moet de vlag met de uiterste blauwe punt aan de vlaggenlijn te worden vastgebonden. Bij het neerhalen van een halfstok gehesen vlag wordt deze eerst langzaam in top gehesen en vervolgens op dezelfde manier neerge haald. In tegenstelling tot de oude procedure, blijft de vlag halfstok, om recht te doen aan het ingetogen karakter van de avond waarbij respect voor de doden centraal staat. Voor meer informatie kunt u kijken op de website van het ministerie van Bin nenlandse zaken en Koninkrijksrelaties www.minbzk.nl/grondwet_en/grondwet /publicaties of contact opnemen met mevrouw J. van der Stok van de afdeling* Bestuursondersteuning, telefoon nummer (072) 535 66 41. ontvangstdatum: 2 mei 2005 Heerenweg 46, reg.nr. 2005/0119 ged. veranderen ING-kantoorgebouw (wijzi ging noordgevel) ontvangstdatum: 11 mei 2005 Het Zevenhuizen 58, reg.nr. 2005/0033 plaatsen 8 bouwwerken (lichtmasten) ontvangstdatum: 3 mei 2005 Oosterzijweg 16, reg.nr. 2005/0099 ged. veranderen woning ontvangstdatum: 9 mei 2005 Slimpad 14, reg.nr. 2005/0118 vergroten woning (legaliseren serre en bijkeuken) ontvangstdatum: 9 mei 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie over één van de genoemde plannen kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 17 Algemeen Vreemdelingen die langer dan drie maanden in Nederland willen verblijven, vragen met ingang van 13 april 2004 hun verblijfsdocument aan via de gemeente Heiloo. De gemeente identificeert de vreemdelingen, neemt de aanvraagvergunning tot ver blijf in ontvangst, verstrekt verblijfsaantekeningen in het reisdocument en reikt het verblijfsdocument uit. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) van het Ministerie van Justitie ver zorgt de administratieve verwerking van de aanvraag en voert alle correspon dentie met aanvragers. Voor drie administratieve processen is de werkwijze ingrijpend veranderd. Dit zijn: - aanvraag en uitreiking verblijfsvergun ning - verlenging verblijfsdocumenten Door de verschuiving van de toelatings- taken vragen vreemdelingen voortaan hun verblijfsdocument aan bij de gemeente. U kunt hiervoor terecht bij de publieksbalie Burgerzaken. De IND heeft landelijk geldende aanvraagformulieren en nieuwe voorlichtingsmiddelen ont wikkeld. De gemeente Heiloo reikt de aanvraagformulieren uit en helpt de aanvrager bij het indienen van de aan vraag. Vervolgens neemt de gemeente de ingevulde aanvragen in ontvangst, int de legeskosten en maakt een ver- blijfsaantekening in het paspoort van de aanvrager. De IND beoordeelt vervol gens de aanvragen en verzorgt de verblijfsdocumenten. Bij een positieve beschikking reikt de gemeente het ver blijfsdocument uit aan de vreemdeling. van de Monumentenwet 1988 op 10 mei 2005 een aanvraag voor een vergunning is inge diend voor het realiseren van appartementen in het Paulusgebouw op het terrein van de Stichting Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ), het voormalige Willibrordterrein. Ter inzage De vergunning ligt gedurende zes weken van 18 mei tot en met 30 juni a.s. ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis. Deze is geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Zienswijzen Gedurende de genoemde periode kunnen zienswijzen over de bovengenoemde wijzi ging van het rijksmonument worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevr. A. van Breugel van de f Sinds 1 december 2003 ontvangen ver gunninghouders met een reguliere vergunning automatisch bericht van de IND als de geldigheid van de vergunning verloopt en kan worden verlengd. Iedere rappelbrief gaat vergezeld van een gepersonifieerd aanvraagformulier, dat door de vergunninghouder naar de IND moet worden gezonden. De gemeente verzorgt de uitreiking van het nieuwe, vervangende verblijfsdocument. Per 13 april 2004 ontvangen ook de vreemde lingen met een asielgerelateerde vergunning voor onbepaalde tijd auto matisch bericht voor verlenging. Visa Sinds 1 december 2003 draagt de IND zorg voor de afhandeling van visum verlengingen, de aan vragen van spoedvisa en terugkeervisa, als mede de verzoeken om stickers bij verlenging en vervolgproce- dures. De IND beschikt hiervoor over een loket in Rijswijk (Zuid-Hol land) en een loket in Zwolle, waar men slechts op afspraak terecht kan via het telefoonnummer 0900- 1234561 0,10 p.m.). I afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55, bereikbaar op donderdag en vrijdag. Door het college van burgemeester en wet houders zijn cfe hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Bestevaerslaan 6, reg.nr. 2005/0041 Vergroten woning verzending: 10 mei 2005 De Hoefsmid 33, reg.nr. 2004/0012 bouwen 2 industrieelgebouwen (casco bedrijfsruimten t.b.v. opslag), incl. inrit verzending: 11 mei 2005 De Kuilenaar 11, reg.nr. 2005/0034 vernieuwen berging (en vergroten) verzending: 10 mei 2005 Het Zevenhuizen 56, reg.nr. 2005/0008 plaatsen 2 bergingen (materiaalcontainers) verzending: 11 mei 2005 Laan van Zeeman 27, reg.nr. 2004/0416 bouwen woning (na sloop bestaande woning) verzending: 10 mei 2005 Laan van Zeeman 27, reg.nr. 2005/0076 bouwen garage verzending: 10 mei 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoed eisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffie recht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie over één van de genoemde plannen kunt u een Voor alle vragen, ook tijdens de behan deling van de aanvraag, kunnen vreemdelingen bij de IND terecht, ook als zij hun aanvraag bij de gemeente hebben ingediend. Via het telefoon nummer 0900-1234561 kunnen alle vragen aan de IND gesteld worden. Tele fonisch kunnen ook zonodig voorlichtingsmiddelen en aanvraag formulieren worden besteld. De informatielijn van de IND is bereik baar op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur. Vanuit het buitenland is de IND bereikbaar via +31 20 88 93 045. De publieksbalie Burgerzaken is dage lijks geopend van 08.00 uur tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur voor het maken van afspraken. Telefonisch is dit mogelijk via nummer (072) 535 67 22. afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, bekend dat tegen het besluit van Gedeputeerde Staten tot goedkeuring van het bestemmingsplan Zuid-Oost III, le partiële herziening d.d. 5 januari 2005 (nr. 04-48210), geen beroep is aangetekend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Dit betekent, dat dit bestemmingsplan onher roepelijk is geworden. Met het bestemmingsplan wordt beoogd een planolo gische regeling te treffen om te kunnen overgaan tot uitgifte van 15 woningbouwka- vels in het Oosterbos. Ter inzage Het bestemmingsplan ligt voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie over het bestemmings plan kunt u contact opnemen met de heer L. Bas van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 46. (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4