Struinmarkt in 't Loo Vanaf 7 juni: avond (wandel) vierdaagse Heiloo Ollie B. Bommel viert 15-jarig bestaan NLP speciaal voor leerkrachten Slaapcomfort onder de aandacht in 'De Slaapcomfortweken' van Lute Thuiszorgwinkel introduceert themaweken 'veilig lopen' L mededeling Mooiste plekje van Heiloo wordt bebouwd met luxe appartementen Wie is het vieste kind van Heiloo? UITKIJKPOST - 18 MEI 2005 - PAGINA 6 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 12 mei 2005 Referendum Grondwet Europa ededelingen Verleende collectevergunning Rommelmarkt Nic. Beetsweg Curiosamarkt op Looplein erk in uitvoering Controle en doorspoelen van brandkranen in Heiloo Afsluiting steeg tussen Werkendelslaan en Kennemerstraatweg Informatieavonden op 23 mei en 13 juni Open dag Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Informatieavond Elckerlyc Heiloo contact vervolg van pagina 4 Elders geboren Amber, d.v. H.B.T. Wilbers en C. van Mechelen; Stan, z.v. N.M. de Vries en C.A.A. Berends; Hannah J., d.v. A.C. Schotborgh; Bram, z.v. R. Hoed en E. Abel; Gerard, z.v. C.M. Roozen en E. Zwarts; Imke G.P., d.v. A.A. Zandstra en J.A. Péeters Huwelijksaangiften aangiften partnerschapsregistratie C.P. Wong en W.K. Lau; M. Hollenberg en M.M.K.T. van Duin Huwelijken partnerschapsregistraties H.J. van der Haag en S. Strating; R. van der Zee, en A. Noordzij; D.P. Phan en T.T.C. Mai; A.H. Popper en A.M. Timmer Overleden J.C.D. van den Bos Elders overleden J.J. de Koning; C. Kansen; G. de Jonge ev van Schenk Brill Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij het komende referendum over het ver drag tot vaststelling van een Grondwet voor Europa een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Mondeling verzoek - Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk ver zoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeente huis van de gemeente, waar hij op de 43e dag voor de dag van stemming (19 april 2005) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 27 mei 2005. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aan melden in elk stembureau in Nederland. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij het komende referendum over het ver drag tot vaststelling van een Grondwet voor Europa een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepa lingen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart - De kiezer kan ook, in plaats van een verzoek schrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepings kaart aan die kiezer over te dragen. - Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de 43e dag voor de dag van de stem ming (19 april 2005) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de vol macht geeft. - De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uit brengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwij zingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling Burgerzaken van de gemeente. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bur gerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Openingstijden publieksbalie van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maan dagavond van!8.00 tot 20.00 uur. Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nederlands Astma Fonds in de periode van 22 tot en met 28 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. De burgemeester van Heiloo verleent vergun ning voor het houden van een rommelmarkt op zaterdag 21 mei 2005 aan de Nic. Beetsweg tussen 09.00 en 17.00 uur. Dit op grond van artikel 5.2.4 van de Algemene Plaatselijke Politie verordening 2000. De Nic. Beetsweg wordt gedurende deze dag van 09.00 tot 17.00 uur afgesloten voor alle autoverkeer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T.P.J. van der Meijs van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer (072) 535 67 36. De burgemeester van Heiloo verleent vergun ning voor het houden van een curiosamarkt op zaterdag 21 mei 2005 op het Looplein tussen 06.00 en 17.00 uur. Dit op grond van artikel 5.2.3 en artikel 5.2.4 van de Algemene Plaatselijke Politieverordening 2000. Het Looplein wordt gedurende deze dag van 06.00 tot 18.00 uur afgesloten voor alle autoverkeer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T.P.J. van der Meijs van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer (072) 535 67 36. De gemeente is enige tijd geleden gestart met de controle van de brandkranen in Heiloo. Er wordt bekeken of de kranen het nog goed doen en zonodig wordt er onderhoud aan de kranen gepleegd. Ook wordt bekeken of de kranen nog goed bereikbaar zijn en niet overwoekerd worden door beplanting. Verder worden de kranen doorgespoeld. Inmiddels zijn de brand kranen in het Blockhovepark, plan Oost, het gebied ten noorden van de Stationsweg en de Zeeweg aan de beurt geweest. Vanaf donderdag 19 mei 2005 wordt gestart met controle en doorspoelen van de brandkranen in het gebied plan Zuid, gelegen ten zuiden van de Stationsweg, begrensd door de Kennemer- straatweg en de spoorlijn. Bruin water uit uw kranen en verminderde druk Als uw wijk aan de beurt is voor controle en doorspoelen van de brandkranen kunt u thuis enige overlast ondervinden. Op het moment van doorspoelen kan er namelijk bruin water uit uw kranen komen en ook kan er verminderde druk ontstaan. Wij raden u aan uw kranen na de controlewerk zaamheden enkele minuten met water te laten doorstromen. Dit om de leiding tussen uw per ceel en de hoofdleiding schoon te spoelen. Na 16.00 uur wordt er niet meer doorgespoeld en kunt u zonder problemen water gebruiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. In opdracht van de gemeente start de V.O.F. De Kroften dinsdag 17 mei a.s. met de aanleg van de riolering in de steeg tussen de Werkendel slaan en de Kennemerstraatweg ter hoogte van Radio Bakker. De werkzaamheden nemen onge veer twee weken in beslag, een en ander onder voorbehoud van de weersomstandigheden. De steeg is tijdens de werkzaamheden afge sloten voor al het verkeer. De werkzaamheden kunnen enige overlast veroorzaken. Wij vragen hiervoor uw begrip. Ter inzage De plannen liggen ter inzage in het Informatie centrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de toezichthouder van dit werk, de heer J. Kok van het ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. HEILOO - 'Waar mensen ten tonele verschijnen wordt handel gedreven'. Ooit begonnen met ruilhandel werd later het aanbieden van diensten en goederen gehonoreerd. De markt is zo oud als de mensheid zelve en mani festeert zich in vrijwel alle culturen. Bleef het basisprincipe hetzelfde, de markt diende zich aan te passen door de eeuwen heen aan de veranderende economische omstandigheden. Er kwamen meer richtlijnen, nog meer wetten en bepalingen. Winkelformules schoven steeds meer naar het markt principe. Een markt dient meer en meer een ontmoetingsplaats te wor den voor het bedrijven van handel in de openlucht overgoten met een fun- sausje. Zo'n ontmoetingsplaats wordt op zaterdag 21 mei op het plein voor het winkelcentrum 't Loo gecreeerd. De markt is er voor de particulieren die hun zolder of schuur opruimen, de kunstenaars die hun kunstwerk aan de man willen brengen of willen tonen aan het grote publiek, verzamelaars kunnen hun verzamelingen uitbrei den, tentoonstellen of verkopen: het kan allemaal. Deze markt moet aan spreken bij de verzamelaar, de strui- ner, de handelaar. De boekenman, maar ook voor de liefhebbers van kunst, antiek, curiosk, kitsch, meubels, inboedels, gereedschap, platen en cd's, poppen, oud speelgoed, speeldozen en muziekinstrumenten van tuin- en woondecoraties tot wenskaarten. De organisatie hoopt zoveel mogelijk kraamhouders mee te laten doen aan deze markt. Het zijn echte marktkra men met een bovenzeil van vier meter breed: als u niet genoeg spullen heeft kunt u ook gezamenlijk een kraam huren met vrienden, familie, buren of kennissen. Voor meer informatie: W. Verbeek, tel. 0182-527752. HEILOO - Het contrast zal groot zijn op één van de mooiste plekjes van Heiloo. Aan het Frederica's Hof, waar nu door bouwhekken omzoomd het oude kerkje staat, komt straks een fraai, kleinschalig appartemen tencomplex. De toekomstige bewo ners zullen heerlijk leven in hun rian te appartementen en kijken mooi weg op Ter Coulster. Schots en scheef staan de bouwhekken om het kerkje. Auto's lijken er wel willekeurig geparkeerd te zijn. Het kerkje maakt met de dag een meer troosteloze indruk. Je zou bijna vergeten dat dit misschien wel het mooiste plekje van Heiloo is. De verwaarloosde indruk die dit stukje Frederica's Hof maakt, is het gevolg van slepende procedures over de bouw van een bescheiden appar tementengebouw op deze plek. Maar nu, komt daar verandering in. De sloopvergunning is definitief en de bouwvergunning wordt binnenkort voor de derde keer afgegeven, zodat er eindelijk gestart kan worden. Enthousiast Volgens Luuk Hulscher en Marco Reurink van respectievelijk Kuijs Reinder Kakes Castricum en Alkmaar kan de verkoop nu eindelijk van start gaan. „Wij waren al voor zichtig gestart met de verkoop, maar omdat de procedures nog liepen moesten wij een slag om de arm hou den. Toch waren er al twee geïnteres seerden zo enthousiast dat wij eigen lijk kunnen stellen dat er al twee van de vier fraaie woningen verkocht zijn", stelt Luuk Hulscher. Hij is van mening dat dit het gevolg is van het uitzonderlijk niveau van het project. Marco Reurink vult aan: „Dit is echt een uniek project. Voor slechts vier appartementen wordt er een gebouw gerealiseerd. Elke woning heeft zijn eigen sfeer. Voor alle appartementen geldt dat zij royaal van afmeting zijn, een grote berging en twee parkeer plaatsen in de kelder hebben: Elke eigenaar krijgt de begeleiding van een binnenhuisarchitect om het appartement helemaal naar de eigen wensen in te delen en in te richten." HEILOO - Wederom houdt de Plaatselijke Wandelcommissie het jaar lijks terugkerende wandelevenement: de avondvierdaagse in Heiloo. Dit eve nement is bijzonder geschikt voor deelname in gezins- of groepsverband. Iedereen vanaf vier jaar kan deelne men. De Plaatselijke Wandelcommissie Heiloo heeff er voor gezorgd dat er weer verschillende mooie parcoursen zijn gemaakt, waarin een aantal verras sende Heiloose plekjes zijn opgeno men. Deze routes zijn, zoals men gewend is, geschikt voor zowel jong als oud. Dinsdag 7 tot en met vrijdag 10 juni wordt men in de gelegenheid gesteld om hiervan mee te genieten. Zoals het de afgelopen jaren gebruike lijk was, wordt er ook dit jaar gestart vanaf het plein van de Basisschool St. Radboud, ingang Breedelaan. De start tijden zijn hetzelfde gebleven: vanaf 18.00 uur 15 kilometer, vanaf 18.15 uur tien kilometer en vanaf 18.30 uur mogen de vijf kilometer-wandelaars beginnen. Het geheel zal op het school plein en ook op de laatste avond langs de route, muzikaal worden onder steund door de Fanfare Showband Heiloo, de harmonie Caecilia en de muziekvereniging Eensgezindheid. Bij het volbrengen van de avondvierdaag se ontvangt iedereen de welbekende avondvierdaagse medaille. Flet inschrijven voor de avondvierdaag se kan vanaf dinsdag 17 mei tot en met vrijdag 20 mei tussen 19.00 en 20.00 uur. Iedereen, zowel individuele deelneme- res als groepen/scholen, kunnen dan HEILOO - Zaterdag 21 mei zet de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo de deuren wijd open bij haar drie locaties. Alle kinderen in de leeftijd van 0-3 jaar kunnen samen met hun ouders, broer tjes/ zusjes, opa's/oma's een kijkje komen nemen in een van de speelzalen. Tbssen 10.00 en 12.00 uur is er volop gelegenheid om gezellig te spelen met alle materiaal, te verven, te plakken of te knutselen. Ook zijn er per speelzaal twee peuterleidsters en een bestuurslid van de stichting aanwezig voor infor matie over de speelochtenden of de hele organisatie. Peuterspeelzaal de Teddybeer; Holleweg 149a, Peuter speelzalen Brammetje en Olleke; Mariënstein 179 of Peuterspeelzaal Pippeloentje; De Hucht 2a te Heiloo Zie ook de advertentie elders in deze krant. terecht in de St. Radboudschool, ingang via het schoolplein aan de Breedelaan. Algemene informatie kan men inwin nen bij de familie Bos, Werkendelslaan 9, tel. 072-5337426. Het inschrijfgeld bedraagt voor alle deelnemers 3,50. Leden van erkende wandelsportbonden genieten een reductie van 1,- op ver toon van een lidmaatschapsbewijs. Inschrijving aan de start is mogelijk tegen verhoogd tarief, maar helaas kan er dan geen garantie worden gegeven dat de verdiende medaille direct na afloop van de Avondvierdaagse uitge reikt kan worden. Plaatselijke Wandelcominissie Heiloo zoekt hulp Tientallen vrijwilligers zetten zich ieder jaar in om ervoor te zorgen dat de avondvierdaagse goed en vooral veilig verloopt op drukke en onveilige oversteekpunten in Heiloo. Zonder vrijwilligers (mannen en vrouwen) is het niet mogelijk dit wandelfestijn te organiseren. Daarom vraagt de Plaatselijke Wandelcommissie Heiloo uw hulp als vrijwilliger. Zelfs als u een avond kunt helpen, bent u van harte welkom. Wat wordt er van u gevraagd? Het gaat er vooral om dat de wande laars bijgestaan worden tijdens het oversteken op drukke en onveilige punten in de route. Hiervoor is wel de minimum leeftijd van 16 jaar vereist en tevens dat u de jaarlijkse instructiea vond bijwoont. U kunt zich als vrijwilliger bij de Avondvierdaagse opgeven via e-mail: a4daagseheiloo@hotmail.com of telefonisch via tel. 072-5337426. Uw aanmelding graag voor 20 mei. HEILOO - Elckerlyc, basisschool wer kend vólgens het Freinetonderwijs, houdt op 7 juni een informatieavond, aanvang om 20.00 uur. De avond wordt begeleid door leerkrachten en wordt gehouden op de school zelf. Het pro gramma luidt: ontvangst om 20.00 uur, inleidinggesprek omstreeks 20.15 uur, rondleiding omstreeks 21.00 uur, en afsluiting omstreeks 22.00 uur. Voor meer informatie kunt u zich richten tot een van de schoolmedewerkers op tel. 072-5321585. Algemene informatie over de school is ook te raadplegen op www.elckerlyc- heiloo.nl U vindt de Elckerlyc basis school voor het Freinetonderwijs aan de Boekenstein 44, te Heiloo. HEILOO - Kindercentrum Ollie B. Bommel aan de Kanaalweg 1 in Heiloo bestaat dit jaar 15 jaar. Dit wordt 21 mei gevierd met een heel bijzonder en actief sprookjesfeest voor alle kinderen en hun ouders. Tegelijkertijd is er een open dag voor belangstellenden. Het feest vindt plaats op zaterdag 21 mei aanstaande van 15.00 tot 17.00 uur. 15 jaar gele den kwamen de eerste kinderen; het kinderdagverblijf groeide al snel uit tot een kinderdagverblijf met twee baby/dreumesgroepen en twee peu- tergroepen. Boven in het pand bevin den zich de baby/dreumesgroepen en beneden de peutergroepen. 'Bommel' heeft een grote buitentuin met heel veel speelruimte en materialen en als klap op de vuurpijl een groente- en bloementuin! In 1998 werd het kin dercentrum uitgebreid met buiten schoolse opvang Bommelstein (nu nog gevestigd in Boekenstein, en vanaf september in Mariënstein), waar elke schooldag zo'n veertig kin deren zich na schooltijd prima verma ken. In de schoolvakanties kan dit zelfs hele dagen. Kindercentrum Ollie B. Bommel is een vestiging van de landelijke stich ting voor kinderopvang Stichting Kinderopvang Humanitas. Bommel biedt goede en verantwoorde kinder opvang door een team van goed opgeleide en zeer ervaren leidsters. Een aantal van de leidsters is zelfs al vanaf de beginjaren betrokken bij Bommel. Om het 15-jarig bestaan van Bommel te vieren heeft de enthousi aste en betrokken oudercommissie, samen met de leden van het team, een sprookjesachtig feestprogramma samengesteld. Natuurlijk kunt u ook bellen op werkdagen: 072- 5333838. U kunt dan een informatiepakket aan vragen of een afspraak maken voor een rondleiding. Ook op onze website vindt u de nodi ge informatie over kinderopvang bij Stichting Kinderopvang Humanitas: www.olliebbommelheiloo.nl. REGIO - Neem je het vak van leer kracht serieus, dan kun je er niet omheen: onderwijs is communicatie. De roep uit onderwijsland om meer aandacht aan communicatie te schen ken wordt steeds luider. Het NTI-NLP neemt déze signalen serieus. Speciaal voor onderwijsgevenden, studiebege leiders en anderen die direct betrok ken zijn bij lesgeven, is er nu een op het onderwijs afgestemde 'NLP Practitioner opleiding': 16 dagen ver deeld in modules van twee dagen ver spreid over negen maanden, gegeven door NLP trainers met ervaring. Aaltsje Wester, Bert Beider, Hilde De Voghel en Rolf Roemers starten in september met deze nieuwe opleiding. Aaltsje Wester: „Door mijn eigen erva ring van zo'n 27 jaar in verschillende takken van het onderwijs, weet ik hoe belangrijk goede communicatie is. Door de jaren heen heeft het onder wijs er een nieuwe, opvoedende taak bij gekregen. Het is niet meer alleen maar bepaalde lesstof overdragen, van de leerkracht van nu wordt veel meer gevraagd. Kinderen worden mondiger, ouders worden kritischer. Het lesprogramma wordt omvangrij ker, de eisen aan het onderwijs worden hoger. Waardoor veel leerkrachten de behoefte hebben om bepaalde hand vatten aangereikt te krijgen, zodat ze hun taak optimaal uit kunnen voeren, zonder daar zelf aan onderdoor te gaan." „Want helaas is dat een steeds vaker gehoord probleem onder men sen in het onderwijs", vult Bert Beider haar aan. „Het wordt een vicieuze cir kel: de leerkracht wil het goed doen en met plezier zijn vak uitoefenen, maar voelt een steeds grotere druk vanuit opvoeders, maatschappij, en vanuit de leerlingen. Daardoor zal hij iets anders voor de klas gaan uitstralen dan hij wil. Zoals vermoeidheid/ergernis of zelfs moedeloosheid. Waardoor er weer onrust in de klas ontstaat, waarop kri tiek van de opvoeders volgt, enzo voorts. In de NLP Practitioner oplei ding wordt dan ook aandacht besteed aan de persoonlijke groei en ontwik keling van de leerkracht. Als de manier waarop je communiceert goed is, duidelijk en open, dan zit je lekker in je vel. Oftewel: www: wat werkt wel. In plaats van stil te staan bij wat ver keerd gaat, wordt in de opleiding juist gefocust op wat wel werkt. Dat mer ken de leerlingeften die reageren daar weer op dezelfde positieve manier op. Het klinkt simpel, maar onze ervaring leert dat het echt zo werkt!" Aaltsje: „Naast het persoonlijke gedeelte richt de opleiding zich ook volop op de praktische toepasbaarheid in de lessen. Hoe kun je met soms hele kleine veranderingen -in houding, in stemvolume, in gezichtsuitdrukking en in persoonlijke benadering van de leerlingen- grote resultaten boeken. Zonder daarbij jezelf te verliezen, want NLP gaat juist uit van je eigen kwaliteiten. Daarnaast is het uiteraard prettig om vakgenoten te treffen, die tegen dezelfde problemen aanlopen, die begrijpen wat je bedoelt en net zo gemotiveerd zullen zijn om het anders te doen als jij." Op de maandagen 23 mei, en 13 juni worden er informatieavonden gehou den, waarin de opleiding wordt geïn troduceerd. De toegang is gratis. Voor aanmelding voor de NLP Practitioner opleiding kan een aanmeldingsformu lier worden aangevraagd bij het NTI- NLP: Oosterzijweg 8 in Limmen, 072- 5053501 of e-mail: info@ntinlp.nl. Voor meer informatie: www.ntinlp.nl. LIMMEN - Een algemeen geaccep teerde stelling is dat naarmate je ouder wordt, je minder slaap nodig hebt. Maar niets is minder waar. De slaapbe- hoefte blijft namelijk hetzelfde. Alleen is het soms wat lastiger de slaap te krij gen die je nodig hebt. Zo blijkt uit onderzoek dat het in slaap vallen vaak moeilijker gaat en dat een nacht door slapen niet altijd lukt. De oorzaak? Als we ouder worden verandert ons lichaam en dat stelt andere eisen aan het bed waarin we slapen. De behoefte aan comfort stijgt naarmate we ouder worden. Slaapcomfort wil hierbij niets anders zeggen dan dat het bed waarin je ligt op je lijf is afgestemd. Van medio april tot en met 18 juni besteed de Slaapkenner Lute aandacht aan slaap comfort in 'De Slaapcomfortweken'. In een folder die huis-aan-huis wordt ver spreid valt te lezen hoe het slaapcom fort van een bed met bijbehorend bed dengoed verhoogd kan worden. Maar er is ook aandacht voor comfort buiten de uren dat er in bed geslapen wordt. Verstelbare hoogte van het bed, ver stelbare bedbodems en oplossingen voor het opmaken van een tweeper soons bed komen daarbij aan de orde. In de Slaapkennerwinkel van Lute wordt de actie ondersteund met uitge breide informatie en actieaanbiedin gen. Om de Slaapcomfortweken wat extra's mee te geven is er een 'Comfort cadeau-actie' in samenwerking met LG bedacht. Bij aankopen vanaf 495,- krijgt men gratis LG-artikelen als een DVD-speler, een draagbare audioset, een plasma-tv cadeau. Cadeaus die het verblijf in de slaapkamer nog aangena mer maken. Bovendien krijgt elke klant die de Slaapkenner bezoekt tij dens de comfortweken een gratis Plus Magazine (zolang de voorraad strekt). Slaapkenner Lute vindt u aan de Kerkweg 1 in Limmen. HEILOO - Ben jij zo'n kind dat ont zettend vuil wordt en er echt niets aan kan doen? Doe dan mee met de Floddertje wedstrijd bij Boekhandel Deutekom. Van 14 tot 22 mei is het Annie M.G. Schmidt week. Daarom is Deutekom op zoek naar het aller- vieste kind van Heiloo! Kom op zaterdag 21 mei naar Boekhandel Deutekom om tussen 14.00 en 16.00 uur en laat je fotograferen als Floddertje. Na het maken van de foto's, wordt het allervieste kindje uitgekozen, die als prijs het boek van Floddertje krijgt. Verder krijgen alle kindjes die meedoen aan de verkiezing een ori ginele Floddertje tatoo en mooie vingerpoppetjes. Ben jij net zo 'n vies kindje als Floddertje? Kom zaterdag dan langs bij Boekhandel Deutekom. HEILOO - De Thuiszorgwinkel aan de Bullerlaan 10 in Beverwijk organi seert dit jaar vier keer een thema- week voor het publiek in de regio IJmond. In de week van 23 tot en met 27 mei is het thema 'Veilig lopen'. Een belangrijk thema omdat veilig lopen niet voor iedereen vanzelfspre kend is. Dat merken de medewerkers van de winkel elke dag in de praktijk. Omdat er zoveel vragen zijn over dit onderwerp is de eerste themaweek geheel hieraan gewijd. Iedereen die afhankelijk is van een rollator kan deze week langskomen voor onder andere een rollatortraining, een APK-keuring of een advies. Ook andere hulpmiddelen die het lopen of bewegen ondersteunen of verge makkelijken en een bijdrage leveren aan veiligheid op het gebied van lopen passeren de revue. Een rollator kan onveilig in het gebruik zijn. Jaarlijks komen er mensen in het zie kenhuis terecht na een valpartij met een dergelijk looprek. Dat kan zijn door een oneffen ondergrond, maar ook door te weinig uitleg of onder houd. De afgelopen jaren zijn wel verschillende initiatieven genomen om het gebruik veiliger te maken. Van een rollatorrijbewijs tot het afleggen een proefparcours. Ook bij de Thuiszorgwinkel kunt u terecht voor dergelijk advies en ondersteu ning. Maar niet alleen de rollator staat deze week in de belangstelling. Ook andere aspecten die het lopen en bewegen ondersteunen krijgen aandacht. Zo zijn een goed gehoor, het goed kunnen zien en het trainen van been- en voetspieren ook van belang. Naast de thuiszorgwinkel zijn er ook verschillende leveranciers en organisaties aanwezig die hun hulp middelen presenteren en demonstre ren. Voor alle trainingen is het van belang dat deelnemers zich vooraf aanmelden. Voor meer informatie en aanmeldingen: de thuiszorgwinkel, geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Het adres: Büllerlaan 10 in Beverwijk, tel. 0251-287720 of 0251-287736.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6