40 j laar Johannesschool in J.OOt oml9.00 uur. Kaarten a E 3,- (E 2,- voor Limmense kunstenares Inge van der Heijdt in Gemaal 1879 Vijftiende familie- en stratentoernooi succesvol verlopen Cursus Indiaans Medicijnwiel Introductiecursus gitaar voor volwassenen bij Toonbeeld Wederom veel muzikale afwisseling in de Bakkerij .tjutkiiteat. Bewoners bieden petitie aan Digitaal en kleur afdrukken nu ook mogelijk bij Stichting Welzijn Castricum Nieuwe zaterdagmiddagactie in de bibliotheek Eerste steenlegging nieuwbouw Schulpstet Creatieve cursus voor vrouwen Swingtime 105 wordt Hogeweg op Vrijdag! Workshop en improvisatietheater in De Bakkerij De Soosmiddag met Karaoke en Playback eincUzoektochf" WWW Agenda Jongerencentrum Conquista Verloren en Gevonden Wandelen met de AMAK CASTRICUM - De kopieerafdeling van de Stichting Welzijn Castricum staat open voor alle nieuwe ontwikke lingen in de markt en volgt deze op de voet. Dit heeft geresulteerd in de aan schaf van een nieuwe, revolutionaire stencil- en kleurenkopieermachine. Revolutionair Het woord revolutionair gebruikt men niet zo maar. De kopieermachine bezit alle moderne technieken. De kwaliteit is fantastisch en doorstaat moeiteloos de vergelijking met offset drukwerk. Hij kan de meeste papiersoorten, for maten en gewichten verwerken. Kwaliteitsverlies is er nagenoeg niet omdat deze kopieermachine gekoppeld is aan een computer en men het druk werk (in Word) direct kan aanleveren via floppy, cd-rom of USB-stick. De tarieven zijn zeer concurrerend omdat men uitsluitend werkt voor non-profit- instellingen en verenigingen. Stichting Welzijn Castricum heeft met deze apparaten de crème de la crème op het gebied van full colour digitaal drukken in huis. Zo kan men verwezenlijken wat de stichting altijd voor ogen heeft; namelijk haar (toekomstige) relaties nog beter van dienst te kunnen zijn! Voor de eerste vijftig klanten die ken nis komen maken met deze nieuwe apparatuur, ligt een aardig presentje klaar. Vrijwilligers Willem Langereis, Nico Zoon, Sjaak Briefjes of Adrie Verhulst geven graag een demonstratie. Meer informatie bij de kopieerservice van de Stichting Welzijn Castricum, tel. Op vrijdag 20 mei werd de eerste steen gelegd van de uitbreiding van de gemeentelijke locatie aan het Schulpstet in de kern Bakkum. De handeling is verricht door Niek Scheerman, voorman van het wijkteam Groen, die op deze middag afscheid van de gemeente nam. CASTRICUM - In de Boshut op het Scoutingpad in Castricum start in sep tember op 9 dinsdagochtenden of 9 -avonden een cursus Indiaans Medicijnwiel. Docent is Joke Welboren. Wat is een Indiaans Medicijnwiel? Het van oorsprong Indiaanse Medicijnwiel is een oud ritueel en eeuwenoude wijsheid van de indianen. Deze universele leer is de inspiratie bron voor deze creatieve en meditatie ve cursus voor vrouwen. Tijdens de cur sus leert u niet alleen hetv oeroude medicijnwiel kennen maar gaat u ook op verkenning naar, én aan de slag met de eigen bron van inspiratie, uw eigen creativiteit! U leert de esoterische bete kenis van de windrichtingen kennen, mét onder andere de elementen water, aarde, lucht, vuur en ether. Er wordt gewerkt met klanken en hun bovento nen, de numerologische betekenis van een eigen Medicijnwiel, mandala teke nen, en nog veel meer. Als afsluiting van de cursus vindt een Medicijnwielceremonie in de natuur plaats. De cursus is voor vrouwen van alle leeftijden, die op een spirituele en speelse wijze de eigen creatieve kracht (verder) willen ontdekken. Het maxi male aantal deelnemers is twaalf. De cursus kost E150,-. Docente Joke Welboren volgde intensieve trainingen in het Medicijnwiel onder andere bij bekende Medicijnwiel-leraren, zoals Deborah Chömpf, Heyemeyohsts Storm en Swan Storm. Daarnaast geeft zij klankschaleAconcerten en healin- gen en werkgroepen aan nieuwetijds- kinderen in Castricum. Voor informatie belt u met Joke Welboren tel. 0251-657855 of mailt u naar sakagaweea@hotmail.com 0251-673792, Ontmoetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 5, 1902 CB Castricum. De vrijwilligers van de kopieerservice werken op maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Aanleveren of ophalen is ook mogelijk tijdens de openingstijden van de Stichting Welzijn Castricum, maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.00 uur en vrijdag van 09.00 tot 14.00 uur. CASTRICUM - Vanaf vrijdag 3 juni gaat het radioprogramma 'Swingtime 105' van naam veranderen. 'Hogeweg op Vrijdag' is de nieuwe naam. Verschillende vaste onderdelen Op 18 januari 2002 begon het program ma Swingtimel05 een show met house, soul, disco en reggae en natuurlijk alles wat swingt. Kortom een muziekmix die nergens anders te horen was. Na een rustige start kwamen er in de loop der tijd verschillende vaste onderdelen in het programma, waaronder het JOC Conquista nieuws, de 105 hitschijf, de Dance agenda, de artiest of groep van de week en elke laatste vrijdag van de maand: Swingtime meets Danceforce. Eén uur lang alleen maar Dance. Dit maakte het programma aangevuld met het lokaal en regionaal nieuws, com pleet. Mixen en plakken Begin 2004 werd er al gedacht aan een naamsverandering, maar het zou nog tot begin dit jaar duren voordat daar daadwerkelijk actie in werd onderno men. In de studio van Radio 80 in Egmond aan Zee werden nieuwe naam jingles en promo's opgenomen. Deze werden ingesproken door: Macy, Gijsbrecht van Amstel en André van Straten. Het mixen en plakken van de muziek en promo's werd bij André van Straten thuis gedaan. Vaste onderdelen Vanaf 3 juni kunt je dus luisterèn naar 'Hogeweg op Vrijdag'. De vaste onder delen zullen blijven, alleen zal 'Swingtime meets Danceforce' worden: 'Hogeweg meets Dance'. Luisteren dus, iedere vrijdag tussen 20.00 en 22.00 uur naar 'Hogeweg op Vrijdag'. Presentatie is in handen van Albert Hogeweg. Castricum 105 is te beluisteren in de ether op 105.0 FM. Op de kabel in Castricum en Bakkum op 104.5 FM en in Limmen, Akersloot en De Woude op 89.0 FM. Of kijk voor meer informatie op het internet: www.castricuml05.nl CASTRICUM - Op 11 juni start bij Toonbeeld een korte introductiecursus 'Gitaar voor volwassenen' van twee les sen. In deze beginnerscursus onder lei ding van Lex van Amsterdam wordt in groepsverband een vooruitblik wordt gegeven op de inhoud van de 'Basiscursus Gitaar' die in september zal starten. Inhoud van deze basiscur sus is: Liedbegeleiding met akkoorden, akkoordaanslag en ritme in popsongs, tokkeltechniek, inzicht krijgen in de toonopbouw van de gitaar en een voor proefje van het notenlezen op de gitaar. Om aan de introductiecursus te kunnen deelnemen is geen muzikale voorkennis nodig en ook zijn er geen vaardigheden vereist. Wel dient iedere deelnemer zelf voor een gitaar te zor gen. De lessen vinden plaats op zater dag 11 en 18 juni a.s. van 10.00 tot 11.00 uur. De kosten bedragen E 20,-. Aanmelden kan door het invullen van een aanmeldingskaartje bij Toonbeeld aan de Jan van Nassaustraat 6 in Castricum of via www.toonbeeld.tv. CASTRICUM - In de maand juni brengt De Bakkerij behalve muziek ook weer theater. Voor de fans van de succesvolle theatergroep 'De Gevonden Voorwerpen' betekent dit altijd goed nieuws. Naast een voorstel ling zal in juni ook een workshop improvisatietheater aangeboden wor den! Nieuwe kans 'De Gevonden Voorwerpen' speelden in de jubileummaand april een bijzon dere voorstelling in De Bakkerij, geti teld 'De Maïstro'. Hierin streden de tien spelers met geïmproviseerde scènes en liedjes om deze felbegêerde titel. Op veler verzoek wordt de laatste voorstel ling voor de zomerstop wederom een 'Maïstro'. Iedereen die in april geen kaartje meer kon bemachtigen, krijgt nu een nieuwe kans! En omdat het improvisatie is, wordt het weer een hele nieuwe voorstelling, zoals altijd geba seerd op suggesties uit het publiek. Docente Anja Boorsma zal als regisseur fungeren en verzint ter plekke opdrach ten voor de tien dappere impro-spelers. '■"I i m A i j voorstelling is °P zondagavond 19 AKERSLOOT - Op zaterdag 28 mei vierde de Johannesschool in Akersloot haar veertigjarig bestaan. Dit feit werd op een ludieke manier gevierd met de 'Johannes Feestmarkt'. De afgelopen tijd heeft CASTRICUM - De vereniging 'Vrienden Van De Bakkerij' biedt ook in juni een interessant en progressief pro gramma. Veel muziek natuurlijk, maar bijvoorbeeld ook de mannen van het Kofvitok-team zijn al druk in de weer met het voorbereiden van hun later deze maand plaats te hebben Kofvifest. In het eerste weekend van deze maand is er een hoofdrol weggelegd voor live muziek, en net als vorige week is er wederom een buitenlandse band te bewonderen in De Bakkerij. The John Frqncis The Imposters Op vrijdag zijn het namelijk The John Francis The Imposters die een optre den verzorgen. De band komt uit de Verenigde Staten en zij beschrijven zich zelf als een country folk math duo. Eerder op de avond is het de beurt aan de Utrechtse band Vladimir. Zij spelen zogeheten postrock, een benaming voor beurtelings dynamische en melancho lisch getinte rockmuziek. Muzikale omlijsting is er verder van een van de vele enthousiaste Bakkerij-DJ s, die altijd weer garant staan voor de brood nodige muzikale afwisseling. Hiphop met een vraagteken De zaterdag is in tegenstelling tot de avond ervoor dan weer een puur Nederlandse aangelegenheid. Het is dan wederom de- beurt aan 'Hiphop in Concert', het geesteskind van organisa toren hiphop-adept Tim Bennink. Welke artiesten er 'acte de présence' geven wilde hij nog niet loslaten, alleen de naam van de DJ wilde hij verklappen. Dat is DJ Midnight. Hij draaide al eerder in De Bakkerij en is daarnaast bekend van zijn radioprogramma op zondag avond op Radio Castricum. 'Hiphop in Concert' staat vaak garant voor een hele aparte en positieve sfeer, en wie eens een ander avondje uit wil zal zich geen buil vallen aan dit avondje Bakkerij. Waar bezoekers zich ook geen buil aan kunnen vallen is de toegangsprijs: die bedraagt op beide avonden slechts E3,-. Voor leden van de 'Vereniging Vrienden Van De Bakkerij' zelfs nog een euro minder. Wie meer wil weten over de pro grammering van de komende tijd of gewoon nieuwsgierig is naar het reilen en zeilen van de inmiddels ruim 200 leden tellende vereniging surft naar www.vriendenvandebakkerij.nl. De Bakkerij is te vinden aan Bakkersplein 1 in Castricum en is op vrijdag- en zater dagavond geopend van 21.00 tot 02.00 uur. CASTRICUM - Op zondag 5 juni wordt er een Soosmiddag georganiseerd in het teken van 'Karaoke en playback' voor mensen met en zonder beperking in Café Sam Sam. Meedoen of luisteren en kijken: het kan allebei. Bij mooi weer zal de Soos grotendeels op het gezellige binnenterras van Sam Sam plaatsvinden. Tijdens de Soos zal binnen of buiten door Dj's muziek van nu en uit de jaren tachtig en negentig gedraaid worden. Ook is er weer gelegenheid een praatje te maken, een spelletje te darten, te poo len of te sjoelen. De Soos is vanaf 14.00 uur. Adres: Café Sam Sam, Dorpsstraat 75 in Castricum. Sam Sam is toeganke lijk voor rolstoelen. Voor meer informa tie: Stichting Welzijn Castricum, Anna Dekker en Irene Zijlstra, tel. 0251- 657998. de school een lesproject afgerond met als onderwerp De Markt. Verschillende thema's werden hier uit gehaald zoals: de Oosterse markt, de bloemenmarkt, het terras, de sok- kenkraam (straat-sokken-poppen theater), de kledingmarkt en de kunst-en-vliegwerkkraam. Het schoolplein werd eheel omgetoverd tot een marktplein met grote tenten en met diverse marktkraampjes waarin de groepen leerlingen zich presenteerden. leden) zijn verkrijgbaar op de avond zelf aan de zaal, maar reserveren wordt aanbevolen! Dit kan via info@improvi- satietheater.nl of via tel. 06-54761742. Workshop Voor jongeren (15 tot 25 jaar) die zelf ook wel eens kennis willen maken met improvisatietheater, organiseert Anja Boorsma op zondagmiddag 12 juni een eenmalige workshop in De Bakkerij. In de workshop worden de deelnemers op speelse wijze door de basisvaardighe den van improviseren geloodst. Na een aantal oefeningen kun je zelf geïmpro viseerde scènes spelen zoals je ze misschien wel kent van het televisiepro gramma 'De Lama's'. De workshop duurt van 15.00 totl7.30 uur en kost E5,- per persoon. Om je op te geven of voor meer informatie kun je mailen of bellen mêt Anja: info@improvisatiethe- ater.nl of 06-54761742. Afgelopen maandag heeft een aantal bewoners van de Albert Schweizerlaan en omgeving een petitie aan Burgemeester Emmens aangeboden. De bewoners maken bezwaar tegen het plan om een 'knip' aan te leggen in de Albert Schweizerlaan. LIMMEN - Jongerencentrum Conquista heeft weer een knallend programma voor woensdag 1 juni, vrijdag 3 en zaterdag 4 juni. Woensdag 1 juni: Club op woensdag Club op woensdag heeft natuurlijk de spel computers klaar staan en de muziek aan! Je kunt natuurlijk ook weer tafeltennissen, darten, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spe len, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar.Voor extra info en foto's kijk óp de website: www.conquista.nl Zaterdag 4 juni: Conquista kids: beestenboel! Bij Kids is het een beestenboel op deze zaterdag. Heb jij al eens een echt kidsbeest gemaakt? Kom dan naar kids en knutsel je helemaal maf! Weet je een leuke activiteit voor kids? Mail dan naar kids@conquis- ta.nl De entree is El,- inclusief limo nade! Conquista Kids start om 10.30 uur en eindigt om 12.00 uur. Zaterdag 4 juni: Club X-tra: DanceTrance Party! Er staat weer een top party op het programma! Dance en Trance zijn de muzieksoorten die uit de speakers zullen knallen! Natuurlijk is ook de lichtshow van topkwaliteit en hebben we meerdere DJ's die zullen draaien. Wil je mee helpen om onze Club X- tra activiteiten en feesten te organise ren? Mail dan naar: tienerwerk@con- quista.nl De avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 12 tot en met 16 jaar. Vrijdag 3 en zaterdag 4 juni: CONQ Café Het jongerencafé is op vrijdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Zaterdag zal het café. weer voorzien worden van top hits door de huis-DJ! Met andere woor den: „lekker feesten, een biertje pak ken, een pooltje schieten en af en toe even chatten". De medewerkers van ons café zijn er weer klaar voor! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. LIMMEN - Drie dagen lang heeft Limmen zich weer uitgeleefd op de voetbalvelden van sportpark Dampegheest in Limmen. Donderdagavond gaf pastor Johan Oiling het startsein voor het driedaag se evenement, wat dit jaar voor de vijf tiende maal georganiseerd werd. Ruim 700 ballonnen gingen de lucht in. Daarna begonnen ruim tachtig teams, bestaande uit families, straten, bedrij ven en vriendengroepen aan het toer nooi. Het weer, altijd een onzekere fac tor, zat aan alle kanten mee. Op vrijdag werd zelfs de tropische grens van dertig graden bereikt! Vele teams hadden zich weer ontzettend uitgesloofd qua kle ding. De eerste prijs voor het origineel ste tenue ging naar het 'Monster van Lochstet', een damesteam dat zich als een heus monster over de velden kron kelde. Zaterdagavond werden om 22.00 uur de prijzen verdeeld en barstte er vervolgens een groot slotfeest los. De organisatie kan weer terug kijken op een geslaagd en sportief toernooi. (Foto MSP) AKERSLOOT - Op 5 juni opent de tweede expositie van dit seizoen in Gemaal 1879 met als motto 'Over water en de regenboog'. Het zijn schil derijen die de komende twee maanden de wanden sieren van het Gemaal. De kunstenares, Inge van der Heijdt- Oberjörg, is Oostenrijkse van geboorte Sinds de zestiger jaren woont zij in Nederland en al vele jaren in Limmen. In 1987 werd zij lid van schildersclub 'Perspectief' in Castricum. Om zich verder te bekwamen besloot zij lessen te gaan volgen aan de Vrije Akademie Leeuwenburgh in Amsterdam, voorna melijk in de olieverftechniek. Op dit moment is zij lid van schildersclub IBIS in Alkmaar. Waar Inge ook zeker naam mee heeft gemaakt is haar samenwerkingsverband met een 3-tal andere schilders. De groep heet 'K=me', wat staat voor "Kunst is mate rie en emotie". Dit is het uitgangspunt voor al haar schilderijen. Haar werk is regelmatig te zien in de regio. De getoonde werken in het Gemaal 1879 hebben allen te maken met water en (de kleuren van) de regenboog, soms dichtbij huis, maar ook in verdere streken zoals Ierland en het beschadig de Bagdad. Gemaal 1879 is te vinden 100 meter voorbij Hotel Akersloot en is elke zon dagmiddag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Tevens is het gebouw en de techni sche installatie te bezichtigen en op elke eerste zondag van de maand wor den er maaldemonstraties gegeven. Voor de instandhouding van dit 'Tempeltje in de polder'wordt een entree gevraagd van El,00 per per soon. Kinderen tot 12 jaar zijn gratis. Voor bezoeken buiten de openingstij den door groepen en/of scholen kunt u kontakt opnemen via tel. 0251-313286 of 313253. Voor vragen over de ten toonstelling belt u naar tel. 0251- 313594. U kunt ook kijken op www.gemaall879.n CASTRICUM - De politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren: Verloren in Castricum: 4x sleutels; brui ne rib handtas met gsm portemonnee en rijbewijs; gouden zegelring met steentje; kentekenplaat 39-HS-RT; zwarte jas G-Star; brillekoker met lees bril aan touwtje; VW wieldop. Gevonden in Castricum: paspoort Meister; autosleutel met koord; losse huissleutel; drie fietssleutels met een foto; een losse fietssleutel; blauwe kin derschoen; bruine fietstassen; gsm Siemens M35 blauw; jongensfiets Hurrycane Rider. Verloren in Limmen: blauwe spijker- stof portemonnne met div. pasjes; witte kentekenplaat ZH-24-SR; Suzuki auto sleutel. Verloren in Akersloot: Rabopasje; sleu tels met afstand bediening en hanger Foro. AKERSLOOT - Op zondag 5 juni neemt de wandelafdeling van de Akersloter Marathon Klub deel aan de 6e Ringdijkwandeltocht in Zuid Oost Beemster. De afstand is 20 kilometer. Vertrek vanaf het 'Kruispunt' in Akersloot om 9.00 uur. Reisgeld bedraagt E 2,-. Op woensdag 15 juni is er eigen wande ling, georganiseerd door één van de leden. Hier is de te lopen afstand 15 kilometer. Voor beide wandelingen zijn belangstellenden van harte wel kom. Voor info: 0251-313886 of 310272. CASTRICUM - Juni is de maand van het spannende boek in de bibliotheek. Thrillers worden extra onder de aan dacht van lezers gebracht. De nieuwe zaterdagmiddagactie staat dan ook in het teken van spanning. Elke zaterdag middag in de maand juni staat er vanaf 13.30 uur gratis een kopje koffie of thee voor u klaar meteen spannende verrassing. Kom op zaterdagmiddag naar de biblio theek voor een lekker spannend boek. De bibliotheek heeft een ruime keuze in detectives en thrillers. Toppers van dit moment zijn onder andere Henning Mankell, Dan Brown, Elizabeth George, Dennis Lehane, Patricia Cornwell en Tess Gerritsen. Van eigen bodem zijn René Appel, Jacob Vis en natuurlijk Baantjer schrijvers die een spannend verhaal weten te vertellen. Geniet tij dens uw speurtocht naar een spannend boek tegelijk van een heerlijk kopje kof fie of thee. Deze spannende actie geldt op zaterdag 4,11,18 en 25 juni. Incidenteel lenen bibliotheek Castricum CASTRICUM - Vanaf 1 juni is het mogelijk om éénmalig iets te lenen in de bibliotheek zonder lidmaatschap. Deze nieuwe service van de biblio theek Castricum is handig voor men sen die één keer of heel af en toe iets willen lenen in de bibliotheek. Om gebruik te kunnen maken van deze service vraagt de bibliotheek een for mulier in te vullen met naam. en adres gegevens. Een geldig legitimatiebewijs is hierbij verplicht. De kosten voor het lenen van een item bedragen E 5,-. Voor materialen als dvd's, cd's, cd- rom's, video's en sprinters is naast dit bedrag nog leengeld verschuldigd. Incidenteel lenen is mogelijk in alle drie de vestigingen (Castricum, Akersloot en Limmen). Voor het bezit van de bibliotheken kunt u de catalo gus raadplegen op www.bibliotheek- castricum.nl onder de knop 'zoeken in'.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12