Paul Rosenmöller, Joke de Kruijf en Pia Douwes in De Vest Nieuw café voor 30- plussers ARRO RECLAME rajBONl Unieke kookdemonstratie Opening nieuwe showroom Zomerdijk keukens Tien-jarig bestaan Peuterspeelzaal Pino Arro Reclame steekt fietsgroep in nieuwe outfit Surfcity houdt open dag mededeling Gezelligheid troef in d'Overkant HEILOO 072 - 53 3 63 03 "l i I Geïnteresseerd? LAAT ZIEN WAT JE BOET! PÉLITIE UITKIJKPOST - 1 JUNI 2005 - PAGINA 6 REGIO - Op zaterdag 11 juni zal in Theater De Vest in Alkmaar een dag verzorgd worden omtrent het thema 'De vrouw in haar kracht - authentiek leiderschap'. Het is een dag voor vrou wen om te ervaren hoe krachtig het is om vanuit je vrouw-zijn voluit te leven. En een dag voor mannen om te erva ren welk een positief effect dit kan hebben op het man-zijn. Bekende namen Het NTI-NLP in Limmen is erin geslaagd bekende namen naar Alkmaar te halen. Paul Rosenmöller is vooral gevraagd vanwege zijn grote betrokkenheid bij de commissie Pavem, welke zich bezighoudt met par ticipatie in de Nederlandse samenle ving van vrouwen uit etnische minder heden. Kaouthar Darmoni verzorgt een korte lezing en een workshop. Zij is docente aan de Universiteit van Amsterdam, buikdanseres en heeft dit jaar de Aletta Jacobs-lezing verzorgd. Volgens haar zouden de Nederlandse vrouwen meer hun vrouwelijkheid moeten gebruiken en benadrukken. Vanuit het NTI-NLP zal Marieke Soutberg verhalen over hoe (mooi) mannen en vrouwen anders zijn. Joke de Kruijf en Pia Douwes, die in decem ber 2004 ook de jaarlijkse dag voor het NTI-NLP muzikaal en vocaal omlijst ten, zullen wederom van zich laten horen. De inleiding van deze dag wordt verzorgd door Dorien Groot, die samen met Bouke de Boer eigenaar is van het NTI-NLP. Plek van vrouwen in de maatschappij Het initiatief voor deze dag is genomen door communicatietrainer en mental- coach Bouke de Boer: „Deze dag is bedoeld voor vrouwen én mannen. Mijns inziens wordt de plek van de vrouw in deze maatschappij nog niet genoeg erkend en ingenomen. Ik wil daar graag mijn bijdrage aan leveren door deze dag te organiseren." De revenuen van deze dag zullen gaan naar Iederwijs. Deze innovatieve onderwijsstroming gaat uit van de authenticiteit van het kind en van com municatieve zelfsturing. Bouke en Dorien zijn mede-oprichters van de Iederwijsschool in deze regio. Kaarten voor deze dag zijn te verkrij gen bij het secretariaat van het NTI- NLP, Oosterzijweg 8 in Limmen, tel. 072-5053501. De kosten zijn E 75,- (inclusief koffie, thee en lunch). Aanvang: 10.00 uur, einde 17.00 uur. LIMMEN - Op 4 juni kunt u van 11.00 tot 16.00 uur genieten van een unieke kookdemonstratie bij Zomerdijk keukens aan de Rijksweg. En niet alleen van de kookkunsten van de chefkok van het bekende merk keukenapparatuur NEFF kunt u genieten. Jan Zomerdijk heeft namelijk de showroom grondig aan gepakt en de allernieuwste modellen keukens voor u klaar staan. Ergonomie De nieuwste snufjes op keukengebied kunt u in een veel ruimere opstelling dan u gewend was, bewonderen. Grotere, ruimere keukens waarbij vooral aan het ergonomische aspect aandacht besteed is. Jan weet er veel over te vertellen:„Mensen hebben tegenwoordig nou eenmaal grotere keukens, ze zijn ook langer. Mijn oma had bijvoorbeeld een keukenblad van 85 centimeter hoog. Dat was toen zo. Nu is de werkhoogte 90 centimeter. Dit idee heet Maxi line en men kan dus een keuken helemaal op maat laten maken.Er wordt dan weer een verlaagd kookgedeelte in geplaatst, anders kun je niet in je pannen kij ken. Het betekent ook nog eens een lade meer, want de plinten zijn tegen woordig ook lager. Op de computer kan ik de keuze van de klant in 3D laten zien." Lades tot twee meter breed Klinkt allemaal heel logisch, maar een en ander is ook nog eens prachtig vormgegeven. Van hightech via kleu rig naar rustiek. Met Sikkens als ver- fleverancier kan men dan ook nog eens kiezen uit nog meer kleuren dan de bestaande RAL collectie. Klanten kunnen bij Zomerdijk rekenen op een behoorlijke garantie op het mate riaal. Waar normaal 5 jaar geldt, geeft Zomerdijk 20 jaar garantie op lades en scharnieren. Om te demonstreren dat Jan Zomerdijk alle vertrouwen heeft in zijn product, trekt hij een la open en gaat met zijn gewicht van 82 kilo in de la staan. De lades hebben ook een gedaantewisseling onder gaan. Een klant bij Zomerdijk kan lades tot 2 meter breed bestellen. Een prachtige, strakke aanblik van uw keuken. Deze lades worden overigens gemaakt door eigen vakkundige monteurs. De keukens zelf zijn van Duits fabrikaat: Sachsen en Beeck. Vaste leverancier voor de inbouwap- paratuur is NEFF met de vertrouwde RVSlijn. Laat u dus overtuigen op 4 juni, u bent van harte uitgenodigd. Let u op de advertentie elders in dit blad! Mühren VjTfode heldere verbeelding Sportinstituut) Alles onder controle De nieuwe Mercury 4-takt buitenboord motoren 8 pk en 9.9 pk (<38 kg). Schone motoren (voldoen aan de Epa emissienormen 2006). Fluisterstil, milieu vriendelijk en brandstof- besparend. Mercury F 8 v.a. 2.297 Mercury F 9.9 v.a. 2.729 Mercury viertaktmotoren; hun tijd ver vooruit. Van 4 pk t/m 275 pk viertakt. FaurStroke U bent welkom bij uw Mercury dealer: AKERSLOOT: Marine Performance Center BROEK OP LANGEDIJK: Bijvoet Boatpleasure Fitness Pilates Nordic Walking Spinning Bedrijfsfitness for wellness Fysiotherapie Bodypump Sportief wandelen Kinderoppas Zonnebank Bel of kom langs voor informatie Het Zevenhuizen 48 1852 JC Heiloo Telefoon: 072 533 03 44 Site: www.sivennewater.nl HEILOO - Zaterdag 28 mei was voor peuterspeelzaal Pino een grote dag. Het tien-jarig bestaan van Peuterspeelzaal Pino werd gevierd met een spetterend feest. De peuters zijn de afgelopen weken druk bezig geweest met de voorbereidingen. Ze hadden zelf hun feestmust gemaakt en en de slingers voor de aankleding. Spelletjeskaart Op het feest kregen alle kinderen en hun meegebrachte broertjes en zusjes een spelletjeskaart waarmee ze kon den deelnemen aan de verschillende onderdelen. Zo konden de kinderen geschminkt worden, cakejes versieren, hengelen, springen op een springkus sen, pitzakjes gooien, kleuren, grabbe len, koekhappen en er was voor iedere peuter een mooie ballon. Er liep ook een echte clown rond. Het feest was georganiseerd door de leidsters en het bestuur van de peuterspeelzaal Pino. Nieuw jasje Pino is tien jaar geleden opgericht door ouders uit plan Oost, vanwege de lange wachtlijsten elders. Het initiatief van toen is uitgegroeid tot een peu terspeelzaal die vier ochtenden open is en waar veertig peuters onder leiding van gediplomeerde peuterleidsters komen spelen. Pino is een onafhanke lijke stichting gevestigd in een lokaal in de Benedictusschool. In dit jubi leumjaar is Pino ook weer eens in een nieuw jasje gestoken. Eerst is de peu terspeelzaal ergonomisch aangepast, zodat deze aan de meest recente wet telijke eisen voldoet. Daarna hebben de leidsters en het bestuur in de mei vakantie geklust en geverfd om de boel weer fris en leuk te maken. Pino mag trots zijn op het resultaat. Peuterspeelzaal Pino ontvangt geen subsidie en bekostigt alles uit de ouderbijdragen. Daarom wordt er binnen de organisatie veel op vrijwilli ge basis gedaan. Tot slot zijn er vele enthousiaste ouders die hand- en spandiensten verlenen. Hiep hiep hoera voor Pino en dat de peuter speelzaal nog vele jaren blijft voortbe staan. HEILOO - ARRO Reclame uit Heiloo heeft de fietsgroep van de ijs- club Egmond-Heiloo weer een in een nieuwe outfit gestoken. De fiets groep bestaat uit zo'n vijfentwintig leden van de club die iedere zondag op de racefiets stappen om wat uur tjes aan hun conditie te werken. Het gezelschap bestaat uit dames, heren, jongens en meisjes die allemaal een doel gemeen hebben, namelijk gezel lig en gericht te trainen. Het niveau is heel gevarieerd en in de groep is plaats voor wedstrijdschaatsers, recreatieve schaatsers en ook niet schaatsers. Iedere zondag wordt er om half tien vanaf Boekenstein in Heiloo vertrokken. Belang stellenden kunnen voor meer infor matie bellen naar 072-5332539 of 06- 26326427. (Foto MSP) REGIO - Surfcity internetcafé in het centrum van Alkmaar houdt op 9 juni aanstaande een open dag. De medewerkers van Surfcity zijn alle maal mannen en vrouwen met een psychiatrische achtergrond. Zij ver richten werkzaamheden achter de balie en in de broodjeshoek, onder houden het computersysteem en HEILOO - Vanaf 7 juni belooft het een gezellige boel te worden aan de Heerenweg op nummer 201. Op die dag gaat namelijk d' Overkant open, zoals de eigenaren zeggen: een 30+ café. Waar zich voorheen restaurant Puccini bevond gaan nu de deuren open van 10.00 tot 00.00 uur en op vrij dag, zaterdag en zondag zelfs tot 2.00 uur. Eigenaren Anja Kesseler en Stef Haazelager zijn razend enthousiast en zitten bovendien vol plannen om er voor de 'ouderen' in Heiloo weer een leuk trefpunt van te maken. We gaan gewoon knallen „We dachten zo: er is in Heiloo wel het een en ander voor 18 jaar en ouder, maar de ouderen missen iets. Ik zit zelf in de muziek, speel in een duo als toet senist, dus ik ken de horeca. Daardoor weet ik dat het op die leeftijd lekker is als je ergens een borrel kan halen en er ook nog eens lekker bij kan praten. Zoals het vroeger bij Aris de Wit was. Dat je bijvoorbeeld uit je werk nog even een borrel gaat halen. En dan niet gestoord door harde muziek. Wij zul len dan ook geen house gaan draaien, maar lekkere achtergrondmuziek", zo vertelt Stef. De partners van Stef en Anja zijn druk bezig achter de tap om te ontdekken hoe het koffieapparaat werkt, want ook zij zullen bij drukte meehelpen in d'Overkant. Anja was voorheen werkzaam bij AH in 't Loo en actief als vrijwilliger bij Foresters, een bekend gezicht dus. Ook zij zou liever gisteren als vandaag beginnen met hun café. „Het is natuurlijk wel spannend, hoor. Toen ik hier van de week binnenkwam stond er met grote letters op het schoolbord geschreven: 'Succes Anja en Stef! Namens alle medewerkers van Puccini'. Lief, hè? Toen had ik het wel even te kwaad. Het is toch een hele stap. Maar we gaan gewoon knallen en we hebben er heel veel zin in." Thema-avonden, podium, internet en vergaderen Voor beiden is het hebben van een eigen café altijd al een droom geweest. Stef is nu nog visboer, maar heeft besloten dat leven vaarwel te zeggen en zich helemaal te storten op de hore ca. Het is duidelijk dat het bloed wel kruipt waar het niet gaan kan, want zo zegt hij:,,We gaan wel thema-avonden organiseren. Amsterdamse avond met Nederlandstalige muziek, jazz, karao ke, tapasavond, mosselen en nieuwe haringavond. En dan hebben we ook nog supersaté en een lekker balletje gehakt in petto voor onze gasten!" Wie zich zelf wil uitleven in de muziek, kan dit wagen op het podium. „En daar zetten we dan doordeweeks de stamta fel weer op. Lekker met kranten en tijdschriften. Dan kan het winkelende publiek zo binnenlopen voor een kran tje en bakkie koffie. Op de bovenver dieping komt een internetgebeuren. Handig voor de Duitse gasten. En zo'n 20 man kan daar vergaderen." Het is duidelijk: d'Overkant, u kunt er niet omheen. Van koffie met appeltaart tot een borreltje en lekkere muziek 's avonds. Wilt u kennismaken, dan kunt u op dinsdag 7 juni van 17.00 tot 22.00 uur binnenlopen. Bovendien wacht u rond de klok van 18.00 uur een zeer ludieke actie van deze twee enthousia stelingen. 30+ Café d' Overkant, Heerenweg 201 in Heiloo, tel. 072-5320222. doen de administratie en de schoon maak. Voor de een is dit een prettige invulling van de dag en de ander werkt aan een herintreding op de arbeidsmarkt. Voor alle GGZ-cliën- ten biedt Surfcity gratis toegang tot het internet en allerlei cursussen op de computer. Natuurlijk is Surfcity er ook voor toeristen, zakenmensen en inwoners van Alkmaar. Deze kunnen er hun mail bekijken, iets opzoeken op het internet of tekstverwerken. Op de open dag is iedereen van harte welkom: mensen die met de GGZ te maken hebben maar nóg onbekend zijn met Surfcity en iedereen die gewoon eens een kijkje wil komen nemen. Wij verwelkomen u met een hapje en een drankje op donderdag 9 juni van 13.00 tot 17.00'uur. Surfcity is gevestigd aan de Koorstraat 33-35, tel. 072-5143035. Welkom in de wereldwinkel HEILOO - U kent de Wereldwinkel al lang. En u bent er nog nooit geweest? Kom dan eens vrijblijvend in de Wereldwinkel winkelen. Nu het mooie weer er aan komt, geven wij u tijdens de gehele maand juni een kor ting van 10% op de zogenaamde sfeerartikelen. Denkt u daarbij aan tuinlichtjes en kaarsjes, place-mats en tafelkleedjes. Bovendien bieden wij aan: drie pakken Max Havelaar-kof- fie/aroma, voor de prijs van 4,50, alleen deze maand. Zoekt u voor Vaderdag een leuk cadeau? De Wereldwinkel heeft goede wijnen uit Zuid-Afrika en mooi glaswerk uit onder andere Mexico, lekkere kruiden voor pa, marmelades en nog veel meer. Kijkt u eens naar kleine kraam- en educatieve cadeautjes voor de kin deren, zoals puzzels, lees- en reken- spelletjes. En voor zo'n zwoele zomer avond hebben we, zojuist ontvangen, groene thee met Marokkaanse munt, voor 1,90. Nieuw zijn ook de party chips uit Zuid-Afrika in twee smaken, namelijk chutney en piripiri. Heeft u onze sieraden al gezien? En al die leuke kaarten, voor verjaardagen en geboortes? Allerlei tassen, te veel om op te noemen. Kom daarom eens vrij blijvend kijken. De wereldwinkel is geopend op dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op maandagmor gen en zondag zijn wij gesloten. Ons adres is Stationsweg 105 in Heiloo. gevelbelettering bewegwijzering reclameborden lichtreclame autoreclame full color stickers 1 HEILOO Auto tegen boom HEILOO - Zondag kreeg de politie omstreeks 03.30 uur de melding dat er een auto tegen een boom was aan gereden op de Zeeweg. De bestuur der was uit de richting van Egmond gekomen en had tussen het Malevoort en de Ringweg de macht over het stuur verloren. De auto had eerste twee lichtmasten geraakt en kwam vervolgens tot stilstand tegen een boom. De 23-jarige eigenaar van de auto stond naast zijn voertuig maar claimde dat een gevluchte inzittende had gereden. De eigenaar werd overgebracht naar het zieken huis in Alkmaar en werd voor nader onderzoek opgenomen. Van hem is in verband met alcoholgebruik bloed afgenomen. De politie stelt een nader onderzoek in naar de toe dracht van het ongeval. Vernielingen kinderdagverblijf HEILOO - In het weekeinde van 21 mei zijn er enige vernielingen gepleegd aan het kinderdagverblijf aan de Omloop te Heiloo. Eventuele getuigen worden verzocht zich te melden. In verband met de vernielin gen neemt de politie het pand regel matig mee in de surveillance, maar als u verdachte situaties ziet bij het pand, wordt u verzocht om de politie direct te informeren via het nummer 0900-8844 (lokaal tarief). Kleine verkeerscontroles HEILOO - De afgelopen week zijn er weer diverse kleine verkeerscon troles geweest in Heiloo. Deze con troles waren met name op foutief parkeergedrag bij scholen, gordelge- bruik, bromfietsen, snelheid en het gebruik van de blauwe parkeerschijf rondom het Loo en het stationsge bied (De Kreek). Deze kleine con troles zullen de komende tijd wor den blijven uitgevoerd waarbij de nadruk zal liggen op de snelheid en het geproduceerde geluid van brom fietsen. Schennispleger HEILOO - Op donderdag 26 mei zijn diverse meldingen binnengeko men van een schennispleger aan de Zanderslootweg te Heiloo. De schennispleger was een blanke man, hij droeg een zwarte jas, een blauwe spijkerbroek en hij verplaatste zich op een blauwe scooter. Eventuele getuigen of benadeelden worden verzocht zich te melden bij de politie via het nummer 090Q-8844 (lokaal tarief). Goederen uit hotelkamer HEILOO - Tussen zaterdag 28 mei en zondag 29 mei zijn vanuit een hotelkamer diverse goederen wegge nomen. De bewoners hadden in ver band met de warmte de deur open laten staan. Aanrijding zonder letsel HEILOO - Op 29 mei heeft op de Omloop de Heiloo een aanrijding zonder letsel plaatsgevonden in de bocht nabij het zwembad. Daar er met enige regelmaat aanrijdingen in deze bocht plaatsvinden is het raad zaam om hier u snelheid aan te pas sen. Meisje gewond Ina schop van pony HEILOO - Zondagmiddag raakte een 14-jarige meisje uit Den Helder gewond aan haar gezicht nadat zij werd geschopt door een pony. Het slachtoffer liep met de pony in de bak toen het dier plotseling begon te bokken en het meisje in het gezicht schopte. Zij is overgebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar waar bleek dat haar kaak op verschillende plaat sen was gebroken. A r c hitectenbureau Bergeonstraat 36 1851 KB Heiloo telefoon (072) 533 53 80 telefax (072) 532 21 16 i het ven new ater <3> <3> «Noord-Holland Noord no nann. I 1 1 c. 88 44 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6