Nieuws rond ^GMOND Egmoiidse Reddingsbrigade klaar voor zomerseizoen Twee nieuwe Horo projecten Dan-graden voor sporters Dojo 't Loo Anneloes Menger uitgenodigd voor LACO team Lezing over het Zeedorpenlandschap Spectaculaire cd-presentatie RED HSY kids winnen WOEM-finale Castricumse Annemieke Veldt behaalt zilver op NK Turnen Jongens Cl Terriërs kampioen Zeevogels Cl Kampioen Limmerpoldercup I» HSV F1 najaars- en voorjaarskampioen UITKIJKPOST -1 JUNI 2005 - PAGINA 8 Êp3 KOPS B' bij SV Yredeburg LIMMEN - Vrijdag 27 mei was de tra ditionele massakamp tegen buurver- eniging Oppositie uit Heiloo. Dit jaar was Vredeburg gastheer en kwam Oppositie met maar liefst 21 spelers opdagen waaronder de elitespelers uit het ter ziele gegane Toren van Egmond. Het werd een zinderende schaakavond met een zeer goede sfeer waarbij net als vorig jaar Oppositie de sterkere club bleek en met 16-5 de (symbolische) wisselbe ker mee naar huis mocht nemen. De beide voorzitters J. Admiraal en H. Limmen keken terug op een zeer geslaagde avond en keken uit naar de massakamp 2006 in Heiloo. Op woensdag 1 juni om 18.00 uur zijn de schaakexamens van alle stappenop leidingen waarbij zo'n 40 kinderen zullen proberen om het felbegeerde NHSB diploma te behalen. Double stars HEILOO - Honk- en softbalvereni- ging Double Stars heeft afgelopen weekeinde als volgt gespeeld: Blue Hawks - Senl: 4-26, Beagles - Sen2:5- 18, Sen3 - Cromtigers2:11-16, DSS4 - Sen4:14-17, Aspl - Bears: 6-6 en 10-9, Bear's - Aspl: 8-8 en 2-8, Asp2 - Vitesse:16-7, DSC74 - Pupl: 16-1, Flying Petrels4 - Pup2:23-11. Softbal: Damesl - Odiz: 7-1 Koedijk-Dames2: 16-3 Seagulls - Dames3:7-4 DSC 74 - Asp:7-16 Pup-DSS: 26-2 Herenl - OVVO:7-8, Volewijkers - Heren2:11- 9 Flying Petrels3 - Heren3:16-8, Heren4 - Spaarnwoude2:8-22. HSVl - AZ1 Gewapend met zijn allereerste kick- sen, geheel van leer en de bekende leren knikker wijst Hans Ursem nog even op dé oefenwedstrijd: HSV 1 tegen AZ 1 onder leiding van de nieu we AZ-trainer Louis van Gaal. Hans Hoetjes kent de details: de wedstrijd zal gespeeld worden op 9 augustus om 19.00 uur op het HSV-terrein. Voor AZ is dit hun laatste oefenwedstrijd voor de competitie weer van start gaat. En op bekend terrein, de club heeft namelijk 5 jaar getraind op de HSV-velden. De kaartverkoop start tijdens de feestweek. Een kaartje kost u slechts €5, -, dus daarvoor hoeft u het niet te laten. Remi, Edwin en Donald Beukers, samen het componistentrio Red (eigen foto) EGMOND - De Egmondse Reddingsbrigade (ERB) is klaar voor het komende zomerseizoen. Na een vrij druk begin van het jaar staat de strand- post weer op strand en is alles gereed gemaakt voor het reddingsbrigadewerk. De ERB bestaat volledig uit vrijwilli gers en deze staan vanaf begin juni voor weer alle strandbezoekers en water sporters klaar. Druk voorseizoen De ERB heeft een druk eerste kwartaal gehad. Maar liefst twaalf keer werd de alarmploeg opgeroepen om de ambu lancedienst te assisteren. De uitrukken waren in enkele gevallen van dien aard dat er grootscheepsehulp moest worden verleend. Meerdere ambulances, brand weer, andere brigades en ook de trau mahelikopter zijn hierbij ingezet. De ERB heeft een alarmploeg die 24 uur per dag inzetbaar is voor calamiteiten op het strand, duingebied en de Noordzee. De ploeg wordt net als de brandweer opgeroepen door middel van alarmontvangers. Omdat de ERB beschikt over een 4x4-terreinauto die ingericht is als semi-ambulance wordt de ERB bij calamiteiten automatisch door de meldkamer mee gealarmeerd met de ambulance of brandweer. Zomerwerk De ERB zal zich het komende seizoen weer vooral gaan richten op preventie. Voorkomen is immers beter dan gene zen. De strandwachten zullen veelvou dig langs het strand gaan patrouilleren door te varen, lopen of met de terrein auto. Op het strand zullen de strand wachten als aanspreekpunt voor strand bezoekers fungeren. Alle leden zijn opgeleid tot strandwacht en EHBO-er EGMOND - Op 11 juni presenteert HORO op de Kunstmarkt te Egmond aan den Hoef twee nieuwe kunstpro- jecten:'Binnenwerk' en 'Binnenzee'. De HORO projecten worden voor het eerst samen gepresenteerd op de Kunstmarkt van 16.00 tot 21.00 uur. HORO is een samenwerkingsverband tussen de Zwitser Max Hofer (Basel 1953) en de Nederlander Frans Rol (Egmond 1957). In hun projecten zoe ken Max en Frans naar een balans tus sen ernst en humor. Vooral het laatste missen ze vaak in de hedendaagse kunst. Tevens proberen ze een even wicht te vinden tussen het ambachte lijke handwerk en de moderne digitale technieken. Veertien oude gebruikte tekendozen zijn het uitgangspunt voor dit nieuwe Horo project 'Binnenwerk'. De kunstenaars hebben de volledige vrijheid gekregen om de tekendozen van een nieuw binnenwerk voorzien. De buitenkanten van de houten teken dozen zijn vrijwel identiek. Pas als de deksel door de bezoeker wordt geo pend, openbaart zich 'het inwendige idee'. Telkens als je een andere deksel opent is er weer iets nieuws te zien. De verrassing zit aan de binnenkant. Het is de bedoeling dat de toeschouwer zelf de tekendoos opent (en weer sluit). De beide projecten zijn niet gebaseerd op winst maar op ideeën, samenwerkings verbanden en geven hopelijk stof tot nadenken. Het geld dat met de verkoop van de speciale uitgaven wordt ver dient, wordt geïnvesteerd in nieuwe HORO projecten. sport" expo WWW. lAk&-n\ en zijn in staat om bij bijna elke situatie hulp te bieden. De ERB behandelt ook EHB O-gevallen zoals splinters, kneu zingen, kwallebeten en insectenbeten. Ook zorgt de ERB voor hereniging tus sen ouders en kind(eren). De strandbe- drijven werken goed samen met de ERB en melden wanneer een kind zoek is of wanneer er een kind gevonden is. Wanneer een kind gevonden is zal bij de strandpost een blauwe vlag met een vraagteken gehesen worden. Bij de strandpost zijn polsbandjes voor de kin deren te verkrijgen, deze kan bij het kind omgedaan worden met het mobie le nummer van de ouders. Egmondse Reddingsbrigade De primaire doelstelling van de ERB is het voorkomen van verdrinkingsonge vallen. De doelstelling van de ERB in ogenschouw nemend, wordt getracht door het verzorgen van opleidingen zoals zwemmend- en varend redden, EHBO en reanimatiecursussen, de con tinuïteit van goed getrainde leden te waarborgen, alsmede het openhouden van de strandpost van juni tot septem ber, zeven dagen per week van 9.00 tot 18.00 uur, het in stand houden van een 24-uurs alarmering en het beschikbaar houden van een alarm- en calamiteiten- ploeg, de doelstelling te bereiken. De uitvoering van de hulpverleningsacti viteiten vallen binnen het kader van de openbare orde en veiligheid, alsmede de landelijke en plaatselijke/regionale calamiteitenbestrij ding. Natuurwandeling van het IYN EGMOND - Op 5 juni is er weer een natuurwandeling door de Egmondse duinen. De wandeling wordt verzorgd door het IVN, vereniging voor natuur- en milieu-educatie. In dit jaargetijde staan de duinen in bloei. Het is niet voor niets dat ons duingebied soms wordt vergeleken met de kalkrijke graslanden van Zuid-Limburg, die bekend staan om de bloemen die daar groeien. De duinroosjes staan te geu ren, de silenes (koekoeksbloemfami lie) steken hun kopjes weer op en als het meezit hoort u ook de nachtega len nog zingen. De wandeling gaat door het Zeedorpenlandschap, een gebied waar nog steeds in het duin gewerkt wordt door de mensen uit Egmond. Ook gaat de tocht langs het Starrenvlak, hopelijk verschillende vogels geobserveerd kunnen worden. Vergeet dus uw verrekijker niet mee te nemen. De wandeling begint vanaf de parkeerplaats bij het Sportcentrum te Egmond aan Zee en het vertrek is om 10.00 uur. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van 1,50 voor volwassenen en E 1,- per kind. De tocht gaat door PWN gebied, een duinkaart is verplicht. HEILOO - Afgelopen zondag, 29 mei, was Sporthal De Walvis in Beverwijk onderwerp van een experiment. De zwarte band examens voor Judo en Jiu jitsu werden gelijkertijd afgenomen. Voor beide sporten had Dojo 't Loo afgevaardigden op de mat staan. Groefsema's tweede Danners David Cappel ging op voor zijn zwarte band examen eerste Dan. Tijdens de kata-serie liet hij door de zenuwen een paar kleine fouten zien. Zijn vervol- goptreden was echter dusdanig goed dat de examinatoren niet hoefden të twijfelen om hem zijn zwarte band uit te reiken. Op de judomat traden Sander en Menno Groefsema aan. Sander, wedstrijdtrainer bij Dojo 't Loo, had zijn vader uitgedaagd om met hem examen voor de tweede Dan te gaan doen. Menno had zijn eerste Dan behaald toen hij ruim dertig jaar gele den Nederlands Kampioen werd. Menno bleek zondag nog steeds in een zeer goede (judo-) conditie te verke ren. Beide Groefsema's lieten een zeer goed en volledig examen zien, zodat voortaan als 'tweede Danners' door het leven kunnen gaan. Judo voor de allerkleinsten Zaterdag 28 mei was in Anna Paulowna een teamtoernooi georganiseerd voor de allerkleinsten. Het team van Dojo 't Loo, bestaande uit Elise Kuipers (22 kilo), Roel Verlooij (24 kilo),Tom Diels (26 kilo), Daniel Dumanaw (28 kilo) en Maaike Stevenson (31 kilo) stond prima te judoën. Helaas vielen ze net buiten de prijzen. Terwijl zijn broer en vader examen aflegden, coachte Wesley Groefsema 21 kinderen van Dojo 't Loo die in Heemskerk meededen aan het vijfde Lente judotoernooi. Fraaie derde plaatsen waren er voor Corina Henselmans, Rick van Vemden, Lotte van Vemden, Karen Guit en Tiemen de By. Op de tweede plaats werd beslag gelegd door Elise Kuipers, Thijs HEILOO - Anneloes Menger uit Heiloo is uitgenodigd om het volgende dartseizoen uit te komen voor het LACO team van de DONHN (dartor ganisatie Noord-Holland-Noord). In de Landelijke competitie word gestreden om wie in Nederland het-beste dartte am is. Afgelopen seizoen heeft Anneloes zich meerdere malen laten Kampstra, Sacha Bos en Martin Brouwer, terwijl een eersteplaats werd opgeëist door Gaby de By, Jan Erik Guit en Jim Tervoort. Een knappe prestatie van de judoka's uit Heiloo. V.l.n.r: Sander Groefsema tweede Dan judo, Menno Groefsema tweede Dan judo en David Cappel eerste Dan Jiu Jitsu. horen op de grote darttoernooien, zo eindigde ze als negentiende op de lan delijke ranglijst en werd ze tweede van Noord-Holland. Ook eindigde ze bij de beste 100 dames van de wereld. Haar prestatie's zijn ook te volgen op www.zoekshop.nl. Of op maandag tij dens het vrij darten bij 't Oosthonk in Heiloo. Kampioenschappen Biljartclub 't Treffertje HEILOO - Op maandag 23 mei wer den vanaf 10.00 uur de kampioen schappen gehouden tussen de win naars van de maandag, dinsdag en don derdag van biljartclub 't Treffertje. Het ging tussen de heren W. de Vries, J. Zwart en J. Molenaar. De eerste par tij ging tussen de Vries en Zwart, die door eerstgenoemde werd gewonnen. Vervolgens kreeg Zwart nog een kans tegen Molenaar. Deze partij werd gewonnen door Molenaar, hetgeen dus betekende dat de eindstrijd ontstond tussen de Vries en Molenaar. Uiteindelijk werd J. Molenaar winnaar en ontving uit handen van de voorzit ter de wisselbeker. W. de Vries en J. Zwart werden respectievelijk tweede en derde. Er waren ongeveer elf toe schouwers en het geheel werd geleid door J. Van Willigen. EGMOND - Egmond aan Zee is een 'oud' kustdorp dat midden tussen de duinen ligt. De vroegere vissersbevol king was erg arm en moest van alles doen om het hoofd boven water te kun nen houden. Het duingebied werd voor allerlei doeleinden gebruikt. Door dit gebruik is er een uniek landschap met hoge natuurwaarden ontstaan. Dit noemt men het Zeedorpenlandschap. Niet alleen rond Egmond aan Zee, maar ook bij andere kustdorpen kan dit landschap worden gevonden. Het ken merkt zich door een zeer hoge plan tensoortenrijkdom en allerlei zichtbare invloeden uit het verleden en zelfs het heden. De duinlandjes aan de noordzij de van Egmond aan Zee zijn nog steeds in gebruik. Dit wordt ook wel eens het 'levende' Zeedorpenlandschap ge noemd. Boswachter Patrick Wijker van PWN gaat tijdens deze lezing in op het ontstaan en de instandhouding van dit bijzondere landschap. De lezing wordt gehouden op woensdag 22 juni van 19.00 tot 21.00 uur door Patrick Wijker in het Bonhoeffercollege. Informatie: 0251-659119. Aan deze lezing is een (vrijwillige) excursie Zeedorpen landschap gekoppeld. Op dinsdag 28 juni om 19.00 uur wordt er met maxi maal twintig deelnemers via duinland jes, stuifkuilen en binnendoorpaadjes langs een uniek stukje natuur gelopen. De excursie duurt ongeveer twee uur en kost 3,- per deelnemer. Informatie en inschrijving voor deze excursie op de avond van de lezing bij de boswachter. EGMOND - De tweede cd van het componistentrio RED (Remi, Edwin en Donald) wordt op dezelfde spectaculai re wijze gepresenteerd als de pilotver- sie. Dat gebeurt op zaterdag 11 juni, met videoclips op groot doek, een akoestisch live-optreden van het trio, en - omdat er veel muzikanten zullen zijn waaronder de leden van Memphis en Headline - een open podium. Als visu eel behang worden op enig moment ook de clips van de eerste cd weer op groot doek vertoond. En evenals de eerste is ook deze cd niet bedoeld voor de verkoop maar als opmaat voor de uitgebreide mogelijkheden die het muziekschrijvende trio andere muzi kanten te bieden heeft. RED, een zeer actief schrijverstrio, heeft inmiddels honderden nummers op haar naam staan. De muziek wordt grotendeels door henzelf en met mede werking van gastmuzikanten ingespeeld waarna een wereldwijd testpanel de muziek beoordeelt. Daaruit volgt een selectie van tracks die het verdienen op een zilveren schijfje te worden vastge legd. Wat opvalt is, dat op deze tweede RED-cd vooral de meer commerciële up-temponummers het hebben gehaald en de cd zelfs nog beter is dan z'n voor ganger. „Het gaat ons vooral om het schrijven van muziek voor anderen maar er zijn plannen voor een koerswij ziging", verklapt Remi. „Op korte ter mijn lanceren we onder de naam Red Light een derde cd met de beste tracks van de eerste twee waarmee we wel de bühne op willen gaan, en dat heeft weer te maken met onze plannen om in de toekomst aanstormend en bestaand talent een podium te bieden." De cd-presentatie vindt plaats op zater dag 11 juni in de zaal van Het Rode Hert, aanvang 21.00 uur. Speciaal voor de liefhebbers heeft Red een aantal cd's laten persen die uitsluitend tijdens de presentatie verkrijgbaar zijn. HEILOO - Afgelopen zaterdag slaag de het jongens Cl team van de Terriërs er in het kampioenschap van de eerste klasse A binnen te halen. In een zwaarbevochten en uiterst span nende wedstrijd tegen Qui Vive werd met 2-2 gelijk gespeeld. Qui Vive dat voor de wedstrijd op de tweede plaats in de rangschikking stond met slechts één punt achterstand, bood fel tegen stand en zette de Terriërs vanaf het beginsignaal flink onder druk. Dat resulteerde al na een minuut of tien in een doelpunt. Terriërs kwam echter in de laatste minuut voor rust gelijk uit een strafcorner. Eerste wedstrijd jeugdvisclub LIMMEN - De eerste wedstrijd van jeugdvisclub 'Samen Beet' uit Limmen staat op het programma en wel op zaterdag 5 juni. Om de hengelkunst weer een beetje in de vingers te krijgen is de club anderhalve week geleden al naar de waterkant gegaan voor een oefensessie. Door allerlei tips over het materiaal, de visdiepte, lokvoer en aas lukte het steeds meer hengelaars om de nodige vissen te vangen. Wel was dui delijk dat in het Stet nabij de haven niets'te vangen viel door de melklozing als gevolg van het 'silo-incident' bij de melkfabriek. Door te verkassen naar het achtereind werd dit probleem gelukkig opgelost. Hoe de vangsten zaterdag uitpakken is nog maar de vraag en het bestuur zal even voorvis- sen om te zien of de vispopulatie zich heeft hersteld. De hengelaars worden om 18.30 uur verwacht op de parkeer plaats bij het voetbalveld. Hier vertrek ken de vissers per fiets naar een nabij gelegen water. De wedstrijd duurt anderhalf uur. Voor vragen over het lid maatschap kunt u zich wenden tot Joost Zwertbroek, tel. 072-5053134 of www.hsvlimmen.nl. Na rust ging het spel op en neer, maar weer was het Qiu Vive dat de leiding nam. Acht minuten voor tijd viel de gelijkmaker, wederom uit een straf corner, waarna nog een zenuwslopen de slotfase volgde. Na het bevrijdende eindsignaal was er tijd voor ontlading en uiteraard voor een feestje op het veld met medailles, foto's en cham pagne. Het verdiende kampioenschap is een mooie bekroning voor de jon gens en uiteraard voor trainer/coach Sander Schoe die in twee seizoenen een enthousiast en hecht team heeft weten te formeren. Uitslagen TV Het Vennewater HEILOO - De tennisvereniging Het Vennewater heeft afgelopen weekeinde als volgt gespeeld: Week 21 - Dinsdag district: Dijkzicht 1-Dames 1, 5-1, Dames 50+ 1-Heiloo 1,4-0. Kring: Tulp 1-Vennewater 1, 2-2, Heerhugowaard 1-Vennewater 2, 0-4, Vennewater 3- Hogedijk 4, 1-3, Langedijk 5-Vennewater 4, 0-4, Vennewater 5- Limmen 3, 2-2, Koedijk 2 -Vennewater 6, 0-4, Egmond 4-Vennewater 7, 0-4. Zaterdag district: Heren 2- Bakkum 1, 3-3, Heren 3- Eendragt 3,4-2, Heren 4- Akersloot 5, 4-2, Westzijderv. 1-Heren 45+2, 3-3, Bergen 1-Heren 45+ 3, 2-4, Heren 50+1-Middenmeer 1, 4-0, Swaegh 1-Gem.l, 0-5, Gem.3- Krommenie 2, 2-3, Gem.5-st.Pancras 3, 3-2, Gem.6-Westerh. 3, 1-4, Gem.7- Marquette 6, 2-3, Gem.35+2-Elckerlyc 6,1-3. Jeugd: Neckslag 3-Jongens 1,0-6, Meisjes 2-Crommebal 1, 6-0. Zondag district: Dames 1-Daalmeer 1, 3-2. Landelijk: Heren 2-Overhout 3, 5-1, Heren 3-Heerenduin 4,6-0, Gem. Jun.l- HHW 2, 2-6. TV Het Vennewater: Dames 45+ 1 spelende in eerste klasse landelijke zondag competitie is met een maximale score kampioen geworden. v.l.n.r: (liggend) Diederik Waal en Karei Wijker, (midden) Dave de Ridder, Menno Weyling, Roy Groot, Cas Kleverlaan, Hidde van der Pol en Mike Peetoom, (boven) Gerrit Waal (leider), Aleks Andelic, Steef Pepping, Maarten Jan Zomerdijk, Thom Groenendaal, Clemens Klijbroek (leider), Raoul Zwaga en Rick Klijbroek. EGMOND- Na een sterk gespeelde competitie speelde Zeevogels Cl op 24 mei zijn laatste en tevens kampioens wedstrijd uit tegen Jong Holland C4. De talrijke meegereisde fans kwamen niet voor niets,want vooral in de eerste helft werd er zeer goed gespeeld door Zeevogels,wat resulteerde in een 0-2 ruststand. In de tweede helft werd de score uitgebouwd naar een 0-3 einduit slag. Hierna werden de helden toege sproken door jeugdvoorzitter Engel Hopman, en natuurlijk ontbraken de bloemen, (kinder)champagne en een leuke persoonlijke herinnering niet. Bij terugkomst in Egmond aan den Hoef volgde een zegetocht door een deel van het dorp,waar de spelers luid keels de bewoners toezongen en hier voor leuke reacties terug ontvingen. Het hele team heeft zaterdag het suc cesvolle seizoen afgesloten met een zeer geslaagde bowlingavond. HEILOO - Woensdag 25 mei speelden de kinderen van HSV-tennis de finale van de woensdagmiddag competitie (WOEM), tegen TC Egmond aan Zee. Het was erg spannend maar uiteindelijk wonnen de HSV-kids met 7-5. V.l.n.r: Fleur Bakker, Fenna Melgers, Fleur Elsman, Joris Zwart, Tom van Leeuwen en Bas de Vries. LIMMEN - Zondag 22 mei werd er door de vissers van Limmen, Castricum, Heiloo en Akersloot gestreden om de Limmerpoldercup. De derde wedstrijd in de serie was er een op gewicht. Aan de Nauernasche vaart vonden 16 man hun stek en gingen er eens goed voor zitten. Het weer was zonnig met veel wind. Het ging er om de juiste keuzes te maken: zat de vis in het midden, tegen de taluds of tegen het riet. Het laatste bleek het meest van toepassing en dege nen die hun voerkorf nauwkeurig tegen de overkant plaatsten vingen over het algemeen het meest. Castricummer Gerrit Lute maakte die keus noodge dwongen, omdat er op zijn stek geen plaats was om een vaste hengel af te ste ken. Hij zat al snel in de brasems en bovendien van een behoorlijk slag. Met ruim tien kilo wist hij de wedstrijd te winnen. Naast de elf brasems die hij ving, verspeelde en miste hij er ook de nodige. De kopstukken van het par cours brachten de nummers twee en drie voort, op één zat DVW-er Jan Walta, die ook met de korf viste en nu acht kilo ving. Op 16 zat Limmer Gerrit Tuijn, recent nog federatief kampioen, die bewees nog prima in vorm te zijn met ruim zeven kilo vis. Alle deelne mers vingen vis, brasem vormde de hoofdmoot van de vangsten. Door de goede prestatie van de Limmers werd deze club eerste (negen punten), voor De Sander (11), Castricum (12) en DVW met 14 punten. De Limmers heb ben nu Castricum bijgehaald in het clubklassement. Uitslag, vak 1:1. Jan Walta, DVW, 8050 gram, 2. Marcel Acquoy, De Sander, 6610,3. Co Duinmeijer, HVC, 2350. Vak 2: 1. Ger Lute, HVC, 10230, 2. Gerrit Tuijn, Limmen, 7390, 3. Ron Droog, Limmen, 6640. De volgende wedstrijd wordt gevist op 5 juni aan de Oostertocht in Heerhugowaard, een water met zware brasem en veel kleine vis. Een perfect water dus voor een combinatieklasse ment (gewicht 50 gram per vis extra). Opgeven bij de contactpersoon van uw vereniging: Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056, Co Duinmeijer, tel. 0251- 658999, Han Duin, tel. 0251-311798, Jan Walta, tel. 072-5063111, tot vrijdag 20.00 uur. De plaatsloting vindt plaats om 7.15 uur aan het water. Vanaf 28 mei zijn wormen weer toegestaan als aas, dus die mogen deze wedstrijd wor den ingezet. CASTRICUM - Tijdens de Nederlandse Kampioenschappen tur nen Landelijke Oefenstof A op 28 mei in Goes heeft Annemieke Veldt een unieke prestatie geleverd: een zilveren medaille bij de categorie Senioren niveau 1. De 27-jarige VlOS-turnster had na diverse voorrondes en de halve finale uiteindelijk de finale bereikt. Annemieke startte helemaal blessure- vrij en was goed voorbereid. Op het onderdeel brug is ze altijd al erg sterk en scoorde nu ook 8.80 punten. De evenwichtsbalk - voor de meeste turn sters een struikelblok - ging fantastisch: goede sprongen en onderdelen werden heel zeker uitgevoerd. (8.70 punten). Na twee toestellen voelde Annemieke zich steeds sterker en zij turnde dan ook een formidabele vloeroefening, die beloond werd met 8.967 punten. Op het laatste onderdeel Sprong werd haar overslag-hele schroef beoordeeld met 8.65 punten, terwijl heel veel turnsters juist op dit onderdeel zwak scoorden. Met een totaal van 35,117 pnt was uit eindelijk duidelijk, dat dit resultaat een tweede plaats op het erepodium ople verde. Vol trots nam Annemieke de zil veren medaille en de felicitaties in ont vangst. Annemieke en haar coach Jeanet Welboren kunnen terugkijken op een geslaagd seizoen. Ook haar meegereisde ouders (Jan en Gonnie Veldt uit Akersloot) waren apëtrots op hun dochter. HEILOO - Het F1-team van HSV is najaars- en voorjaarskampioen geworden. De kampioenen zijn dolblij met hun gewonnen bekers! V.l.n.r: Cor Kaandorp (lei der), Tino Dekker (leider), Peter Kraakman (trainer), Tijn Kooien, Mart Langenberg, Teun Kops, Cas Kaandorp, Zeb de Haas, Max Dekker, Dave Griessler, Mark Veld. Einde schaakseizoen lEWOftéi GEEFT PURE KRACi HIER EEN \A QQ0PSO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8