Bouwbedrijf Gebr. Apeldoorn viert 100-jarig bestaan tr Demonstratie Nordic walking bij het Vennewater Vervolg van voorpagina: De Beun 'Een eeuw gebouwd restaurant Klein vvrnebroek Veel huizen bekeken tijdens ERA Open Huizen Route UITKIJKPOST - 8 JUNI 2005 - PAGINA 6 INGEZONDEN TT Pauw De invloed van het Geloof op ons leven Vissterfte in sloten Heiloo West Fred Florusse en Pieter van Empelen The Nits Martijn Oosterhuis - Van Huis Uit Het Tinnen Soldaatje Dimitri van Toren - Mijn generatie Tim van der Sluijs - Oudejaarsconference 2005 Nel Kars - Koningin Emma, redster van Oranje Vrouw Holland - In Corset Cirque Magnifique Sol - Familiecircus Anousha Colette - Poppenkoppen Hakim - Kauwgom Eric Koller - Fooi Koller Mishpoge (Jiddisch voor 'familie') m PfiPflPlirm demonstratie Nordic Walking georgani- lllvUVUvlll 1 y seerd. Deze demonstratie vindt plaats op D66 zoekt leden 1 fl Wij willen de heer van Veen bedanken voor zijn clevere optreden. (Uitkijkpost 25 mei jl.) Door de pauw op te sluiten kon hij eindelijk worden gevangen en door de dierenambulance worden afge voerd. Hij is nu echt weg! Zes a zeven weken lang zijn wij als bewoners bezig geweest om instanties te bewegen de pauw, die overal de tuinen afgraasde, mensen aan het schrikken maakte en als een zielig hoopje veren onder de dak rand stond als het regende-, te vangen en op een goed adres onder te brengen. Er was weinig animo bij deze instanties om er iets aan te doen, al verwacht je dat ze er zijn om je te helpen een oplossing te vinden. Onze gedachten om onze aktie dan maar via de Inspectiedienst Dieren te doen was al heel ver want om al die weken van het kastje naar de muur en weer terug gestuurd te worden ging ons vervelen, zo langzamerhand. Ook de gemeente liet het afweten ondanks dat zelfs de verkeersveiligheid in het geding was! Men ging er van uit dat het beest kon vliegen en dat hij wel weer terug zou keren naar waar hij van daan kwam. Niet dus! Was hij wel komen vliegen of is hij door iemand als 'overbodig zijnde pauw' gedropt? Wij vinden het jammer van de spitskool en bloemkool van meneer van Veen. Misschien kunnen wij nog wat nieuwe planten aanleveren of hebt u liever een kant- en klare bloemkool of tafel? Bewoners van De Blomhof (adres en tel. bij de redactie bekend) Paulus ontdekt in de gemeente van Efeze dat de invloed van het evangelie op het leven afneemt, ingezonkenheid en hij grijpt in: je houdt niet automatisch stand tegen die geweldige machtige tegenstander van je. Je leeft niet auto matisch vanuit je geloof. Je moet het bewust inzetten. 1) Hoe kan ik krachtig zijn in de Here? Als ik de strijd aanga tegen de satan c.s. dan merk ik al gauw dat hij toch echt sterker en slimmer is dan ik: ik voel me als een soldaat in vodden. Maar dan zie ik Christus zoals Hij beschreven wordt in Ef.l:21v: boven alle macht verheven, en ik roep Hem te hulp. Hoe helpt Hij dan? Allereerst door mij door Zijn Geest te versterken in mijn innerlijk (Ef.3:16). Maar ook door zelf bewust de wapenrusting aan te trekken: stukjes kracht die voor mij gereed liggen. Zo ben ik als kleine David opgewassen tegen die enorme Goliath. 2) Hoe doe ik dewapenrusting Gods aan? 'Aandoen','nemen','je taak vervul len' (vgl. Het aandoen van de nieuwe mens. Ef.4:23). Dat wat je gelooft in actie brengen. Dat is niet altijd gemak kelijk, het kost soms jaren om dat te leren maar geloof werkt altijd. Wat heeft God klaargelegd in ons geloofslaatje? 1) waarheid, nl. oprechtheid, eerlijkheid, 2) gerechtigheid, nl. Gods geboden, 3) bereidheid, nl. om open te staan voor het evangelie van de vrede tussen God en mij, 4) geloof, nl vertrouwen op God, 5) heil, nl. heel Gods verlossingsplan, 6) het Woord van God zoals het gehan teerd wordt in ons leven door de Geest. Dit kun je bij jezelf doen maar ook bij een ander. 3) Hoe kan ik bidden in de Geest? Steeds weer als je doorkrijgt dat je eigen kracht tekort schiet om weerstand te bieden bid en smeek je tot God om hulp, om Zijn kracht. Je trekt je wapenrusting aan in gebed! Als je overlegt met God in gebed gaat de Heilige Geest meedoen: Hij laat mijn bidden overkomen, Hij laat mij dingen ontdekken waar ik op mag bouwen, Hij geeft innerlijke kracht. De heer Bult Heiloo Vorige week maandag ontdekte ik in een aantal sloten in Heiloo West, nabij de Oudburgerlaan, Het Malevoort en later ook De Ronge, dat het water blijk baar erg zuurstofarm was. Duizenden vissen hapten naar lucht. Ik heb onmiddellijk het Hoogheemraadschap gebeld, zij zeiden toe, de sloten te zullen doorspoelen, waarna het weer goed moest komen. De volgende dag echter, bleek nog geen actie te zijn ondernomen en de situatie was toen nog veel slechter geworden. Ik heb het Hoogheemraad schap opnieuw gebeld en ditmaal beloofde men, maar wel na enige discus sie, opnieuw te zullen doorspoelen. Ook beloofde men zuurstofmonsters te zul len nemen, 's Avonds bleek inderdaad vanuit de Egmonder Binnenvaart veel water toe te stromen, nu was er weinig vis meer aan het luchthappen. En ik werd netjes gebeld voor een kort verslag van bevindingen. Helaas bleek vandaag, dat met name voor veel vissen bij De Ronge de redding te laat is gekomen. Tientallen dode baarzen en voorns heb ik gezien. Een trieste zaak. Want deze vissterfte was waarschijnlijk te voorko men geweest. In het algemeen zou zomerse vissterfte door zuurstoftekort in Heiloo te voorkomen zijn wanneer: l)De duikers beter en vaker schoonge- houden zouden worden (een gemeente- taak); 2)De rioleringen beter zouden worden onderhouden en tijdig zouden worden gemoderniseerd; 3)Het Hoog heemraadschap minder terughoudend zou zijn met het inlaten van zogenoemd 'gebiedsvreemd water'; 4)Burgers wat alerter zouden zijn op het massaal ver schijnen van vissen aan het wateropper vlak. Wanneer de dieren echt hun mon den uit het water steken, dan snakken zij naar zuurstof. In zo'n geval moet onmiddellijk met het Hoogheem raadschap worden gebeld, dan moeten zij trachten het probleem op te lossen. Laat u echter niet afschepen met loze beloftes, maar blijf bellen totdat u merkt, dat actie is ondernomen! Eigen lijk is het een schande, dat er in Nederland, een land, dat zo prat gaat op zijn kennis van water en waterbeheer, nog ieder jaar op heel veel plaatsen mas sale vissterfte optreedt door zuurstofte kort. Zuurstoftekort door, meestal, riooloverstorten en/of onvoldoende doorstroming. Nico Bakker Heiloo Zaterdag 8 oktobery aanvang 20.15 uur Als u van cabaret houdt en benieuwd bent hoe het er vroeger in het genre aan toe ging, bent u bij Fred Florusse en Pieter van Empelen aan het juiste adres. De oude rotten in het cabaretvak voeren u in 'Hoezo nieuw' mee langs vijftig jaar cabaret, werpen een blik in de toekomst en staan stil bij de dag van vandaag. Van milde spot tot studenten cabaret, langs scherpe observaties naar de harde grappen, en ongetwijfeld wordt er ook even stil gestaan bij hun eigen Don Quishocking-verleden.' Toegangsprijs a 12,50, CJP/65+ a 11.50 Maandag 31 oktober. aanvang 20.15 uur: Nits Internationaal gewaardeerde Amster damse popgroep, die ondanks het gebruik van de Engelse taal opmerke lijk Hollands klinkt. The Nits worden in '74 opgericht door Rietveld- student Hofstede en bassist Alex Roelofs. Hofstede speelt dan al samen met gita rist Michiel Peters, die Kloet aantrekt. De eerste jaren wordt de tijd gevuld met het eindeloos opnemen van demo tapes. Het debuutoptreden van de groep vindt pas in '77 plaats. Haar eer ste single 'Yes Or No' laat een jong en fris popgeluid horen. In de zomer van dat jaar wordt in de Britse Rockfield Studios The Nits, opgenomen, vol glas heldere, drieminuten-pop-songs. De groep, die inmiddels een miljoen platen heeft verkocht, ondernam een grote Europese tournee en speelt in Japan ter gelegenheid van de viering van vier honderd jaar oude betrekkingen van Nederland met Japan. dens op zijn naam staan. Oosterhuis trad onder meer op tijdens het Lowlands festival-, Crossing Border, het Mundial Festival in Tilburg, A BIG Night of Comedy in Den Haag en de Boulevard in Den Bosch. Verder is Martijn al jarenlang een graag geziene gast in het Comedy Café te Amsterdam. In 1997 won Martijn de persoonlijkheidsprijs van Cameretten. Hij besloot eerst naar Londen te gaan alwaar hij optrad in de Comedy Store en was tevens de eerste Nederlandse deelnemer aan 'So you think you're funny' (vierde prijs) in Edinburgh tij dens het grootste internationale stand- up comedy festival van Europa. In 2002 maakte Martijn Oosterhuis zijn thea terdebuut met zijn eerste solo program ma 'Echt'. En nu dus zijn tweede pro gramma Van Huis Uit'. Zaterdag 12 november aanvang 20.15 uur: Na een goed ontvangen eerste, is hier het tweede programma van Martijn Oosterhuis. Het NRC Handelsblad voorspelde het al: 'Zo te zien is Martijn Oosterhuis nog niet uitgepraat.' Dat bewijst Oosterhuis met zijn tweede programma. Zowel persoonlijke als actuele verhalen en anekdotes volgen elkaar in hoog tempo op. Opvoeding, achtergrond, volwassen worden en alles wat daarbij komt kijken, wordt door Oosterhuis beschreven. Tijdens een bezoek aan de Engelenbak in 1994, een fameus open podium in Amsterdam, besloot Oosterhuis zelf het publiek te vermaken. De volgende dag belde zijn eerste opdrachtgever. Vanaf dat moment is Martijn Oosterhuis actief als cabaretier en stand-up comedian en heeft hij inmiddels honderden optre- Woensdag 16 november aanvang 14.30 uur: Het Tinnen Soldaatje is een muzikaal sprookje voor kinderen vanaf 4 jaar. Vrij naar het gelijknamige sprookje van Hans Christian Andersen. Door Theater Van Santen bewerkt tot een- fantasievolle en muzikale voorstelling. Het Tinnen Soldaatje is een vrije bewerking van één van de mooiste sprookjes van Hans Christian Andersen De standvastige tinnen sol- daat.In de uitvoering van Theater Van Santen is Het Tinnen Soldaatje een muzikale voorstelling met dans, liedjes en live muziek. Het verhaal gaat over een éénbenig soldaatje, zijn liefde voor een danseresje, de band met zijn speel goedkameraden, de kleine jongen, zijn reis met een papieren bootje en het verbazingwekkende slot.Het Tinnen Soldaatje is een voorstelling over standvastigheid, verliefdheid, trouw, vijandschap en kameraadschap. Met veel humor en fantasie worden de avonturen van Het Tinnen Soldaatje tot leven gebracht. Zaterdag 10 december aanvang 20.15 uur Na enkele jaren uitsluitend in België te hebben getourd, wordt het tijd dat Dimitri van Toren zijn eigen publiek nog eens laat meegenieten. Hij heeft een nieuwe CD, dus komt er ook een nieuwe tour. Deze start hij deze keer in Nederland. Samen met twee muzikan ten zal Dimitri een programma bren gen met chansons van de nieuwe CD, afgewisseld met vrolijke songs uit de oudere doos. De troubadour met zijn gitaar, bijgestaan door twee topmusici op o.a. gitaar, accordeon, piano. Een prachtig programma voor de liefheb ber van het Nederlandstalige luister lied. 'Jan' van Toren (Breda, 16-12-1940) leert zichzelf tijdens een verblijf in een ziekenhuis gitaar spelen. Op de Bredase Akademie voor Vrije Kunst houdt hij zich bezig met liedjes schrij ven en na een tweede plaats op een talentenjacht krijgt hij een platencon tract. Na België breekt hij in 1973 ook in Nederland door met 'Hé kom aan'. Ook met 'Een Lied Voor Kinderen', een romantische protestsong, haalt hij in hetzelfde jaar de top 10. Dinsdag 27 december aanvang 20.15 uur 2005 zal de geschiedenis ingaan als het jaar van de record inzamelingsactie voor de tsunami-slachtoffers, 183 mil joen euro. Een maand later ging onze hand weer op de knip en wilden we er geen woord meer over horen. Een ramp als hype! Tim zou Tim van der Sluijs niet zijn als hij hier niets mee zou doen. Hij heeft zijn Oudejaarsconference 2005 omgedoopt tot benefiet: de Oudejaars-conference 2005(55)! Houdt u van inhoudelijke grappen over actualiteit en politiek? En van taalvaardig cabaret met mooie lied jes? Houdt u van cabaret waar u uw aandacht bij moet houden? Dan is deze voorstelling iets voor u. Houdt u van onderbroekenlol, absurdisme, ver nieuwend cabaret of grove humor? Kies dan een andere voorstelling! Met deze benefietvoorstelling steunt u maar liefst drie goede doelen: 50% van de recette gaat naar Tim's vrouw en kinderen, 40% naar de fiscus en 10% naar giro 555! Vrijdag 13 januari aanvang 20.15 uur Koninging Emma wordt veelal gezien als de redster van het aan het eind 19e eeuw op een haar na uitgestorven Oranjehuis. Niet alleen zette ze konin gin Wilhelmina op de wereld, maar ook stelde zij de troonopvolging veilig in de vrouwelijke lijn. Na de dood van koning Willem III gaf ze met haar regentschap, tot Wilhelmina op haar achttiende kon worden ingehuldigd, het startschot voor een eeuw regeren de Oranje-vorstinnen. Wat school er achter het Duitse prinsesje dat deze niet geringe taak op zich nam? Waar haalde Emma het vermogen vandaan de schijn op te houden onder alle omstandigheden? Hoe zat het met de glimlach die ze 'als een kledingstuk' kon aantrekken en weer afleggen? Opnieuw brengt het duo Kars- Vorstenbosch, na het succes van Koningin Sophie, Anna Paulowna en Prinses Marianne een genuanceerd en intrigerend beeld van een vrouwelijke Oranje. 'Koningin Emma, redster van Oranje' is een boeiend solostuk over een vrouw die haar roeping vond in het handhaven van ons koningshuis, met als uitgesproken karaktereigen schappen lef en doorzettingsvermo gen. Vrijdag 20 januariy aanvang 20.15 uur De meeste diva's sterven jong. Vrouw Holland begint pas. Ongedwongen en spontaan doen zij Nederland weer aan samen met het Corsetgebouworkest o.l.v. pianist Reinout Douma. Na jaren in de schaduw van hun eigen anoni miteit geleefd te hebben, worden nu Neerlands grootste namen aangetrok ken om Vrouw Holland te lanceren. Met de vraag: 'Leer mij diva zijn', laten zij zich inspireren door wereldvrouwen als Dolly Parton, Shirley Temple en Ankie van Grunsven. Zo verkrijgen zij de status 'La'. Op hoge hakken benen ze de wervelende show van hun leven nauwelijks bij. Groots en meeslepend is het concert dat de eigen voorstelling te boven gaat. Zij doorstaan een Nipplegate, make overs en hangovers met als doel internationale explosie. Vrouw Holland dijt uit! Wereldwijven willen ze worden, die vier van Vrouw Holland, maar eigenlijk zijn ze het al. De mannen in de zaal lachen vaak net iets te hard. Hadden zij maar zo'n vrouw. De vele vrouwen in de zaal lachen vol overgave. Waren zij maar zo'n vrouw. Een Theater De Beun vol verlangen, wat 'wil een theaterminnaar nog meer? Zaterdag 4 maart, aanvang 19.45 uur Cirque Magnifique is een nieuw thea ter-circus gezelschap, dat in korte tijd een succesvolle weg heeft afgelegd naar de Neder-landse theaters. De geheel eigen stijl, een combinatie van moderne clowns, hedendaagse circusacts en wereldmuziek blijkt een schot in de roos. Cirque Magnifique is een visueel theater (dus geen dierenacts) en cre ëert een unieke theaterervaring door de combinatie van een visueel verhaal, poëtische beelden en prachtige belich ting. Cirque Magnifique is geschikt voor alle leeftijden. Dit jaar brengt Cirque Magnifique de voorstelling SOL waarin drie clowns verdwalen in de wereld van het theater... het is koud, het is winter... dan verschijnt er een energieke jongleur met zijn weergeloze act. Na zijn act vertrekt hij vol wee moed en verlangen richting het zinde rende, zonnige zuiden... dat is wat clowns ook willen! Dit alles onder steund door live orkest Patzjanka met hun wervelende wereldmuziek. De voorstelling is mede mogelijk gemaakt dankzij subsidie van de gemeente Heiloo. Woensdag 8 maarty aanvang 20.15 uur Anousha en Colette presenteren elke dag samen een vrolijk kinderprogram ma. Tegen wil en dank moeten zij zich jonger voor doen dan ze zijn. Jong en hip genoeg voor de kinderen, leuk genoeg voor de mamma's en vooral ook sexy genoeg voor de pappa's. Natuurlijk krijgen ze ruzie, natuurlijk doet de een het met de regisseur die de ex is van de ander, natuurlijk wil die ene altijd zingen en die ander natuur lijk niet altijd de tweede stem zijn...Wat gebeurt er in de kleedkamer en hoe zijn die twee kindervrienden echt? Een voorstelling van Anousha Nzume en Colette Notenboom. Beiden speelden twee seizoenen succesvolle solovoorstellingen en hebben elkaar gevonden in de wens niet meer alleen op het podium te staan. En dat zal u weten ook! Twee ijzersterke perfor mers in een voorstelling vol zang, dans en grap! Dinsdag 28 maarty aanvang 20.15 uur Tweede cabaretshow voor volwassenen van een unieke verteller: Hakim. Niet langer is Hakim alleen in kinderland een fenomeen, ook volwassenen staan in de rij om hem aan het werk te zien. Want als cabaretier neemt hij een unie ke plaats in. Geen grappenmaker kan op tegen zijn originele blik op de samenleving, zijn talent tot improvisa tie en zijn ontwapenende openheid. Gelukkig komt hij dit seizoen met een nieuw soloprogramma, en u zult weer versteld staan! Bovendien kan hij iets wat maar weinig mensen kunnen: ver halen vertellen. Hij kreeg het in zijn geboorteland Algerije met de paplepel ingegoten. Hij weet ons er avond na avond mee te vermaken. Hiertoe gebruikt hij niet alleen zijn stem, maar gooit hij ook zijn sterke mimiek in de strijd. Zijn bestaan als Algerijn in Nederland levert grappige voorvallen en mooie visies op. 'Traïdia maakt in zijn verhalen op sublieme wijze de ver schillen tussen allochtoon en autoch toon tastbaar', zo schreef de Volkskrant over zijn eerste cabaretprogramma 'Mohamlet'. In het spiksplinternieuwe 'Kauwgom' stort hij zich op het feno meen herhaling. Zoals je op kauwgom kunt blijven kauwen, lijkt ook alles en iedereen zich te herhalen. Hakim zelf zegt hierover: 'Geschiedenis valt in her haling, televisieseries worden herhaald. Mode, muziek, politie, boeddhisten, toeristen, politici, alles komt terug. Behalve 'Gümüs'. Vrijdag 12 meiy aanvang 20.15 uur Koller heeft een theatervorm ontwik keld die niet in het woordenboek voor komt. Simpelweg omdat er geen juiste benaming voor is. Hij wordt vergeleken met Mr. Bean en zijn voorstellingen zouden geïnspireerd zijn door Waardenberg en De Jong. Geen van deze vergelijkingen doen Koller recht. Koller is vooral Koller. Een eigen stijl, een eigen vorm, een eigen merk. Om dat te onderstrepen geeft Koller u in 'Fooi Koller' nog eens de kans om hem in optima forma te leren kennen. 'Fooi Koller' is een jubileum en toch ook weer niet. In een twee uur durende show neemt Koller een greep uit bestaand repertoire opnieuw onder de loep. Jan Klaasen, het waterballet, de bejaarde met het looprek, de golfer, de bingo... Het zijn de typische weergalo ze Koller-scènes. Onder begeleiding van Peter de Jong (Maxi van Mini) ver diept Koller zich in zijn eigen unieke vorm en zullen deze scènes als het ware opnieuw gemasterd en gedigitaliseerd worden. Koller blijft echter ook vooruit kijken en daarom is 'Fooi Koller' geen best-off programma, maar het beste programma van... De legendarische scènes van voorheen zullen aangevuld worden met nieuwe stukken, want dat kan Koller toch niet laten. Geen vrijblijvende scènes, geen losse flarden. Koller pakt uit in decor en beeld en gebruikt zijn cartooneske ervaringen om de scheidslijn tussen tra giek en hilariteit te vervagen. Vrijdag 3 maart aanvang 20.15 uur Theaterprogramma van Mazzeltov en Rolinka Kross. In dit bijzondere concert worden zowel muzikale grenzen als de barrières van tijd en plaats overschreden. Want hoe oud en van ver deze liederen soms ook mogen zijn, de familiethema's zijn uni verseel herkenbaar. Mazzeltov laat bovendien horen dat Oost-europese klezmer veelkleurig en eigentijds kan klinken. Kaartverkoop Intekenlijst ingevuld vóór 1 augustus deponeren in de brieven bus van Theater de Beun of opstu ren naar Postbus 221, 1850 AE Heiloo. Kaarten besteld op de inte kenlijst kunnen vanaf maandag 5 september aan de kassa worden afgehaald. Meent u recht op korting te hebben? Dan het CJP of 65+ identiteitsnummer invullen. Deze korting geldt niet voor het cabareta bonnement. Verkoop voor alle voor stellingen vanaf maandag 5 septem ber aan de kassa. U kunt ook bij ons pinnen. Kassa open: maandag t/m vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en vanaf één uur vóór de voorstelling. Theater de Beun, Willibrordusweg 2, 1851 HB Heiloo, postbus 221, 1850 AE Heiloo, tel: 072-5333156/Fax: 072-5323611 (b.g.g. antwoordappa raat inspreken), e-mail: theaterdebeun@hetnet.nl, info: www.theaterdebeun.nl HEILOO - Om de zomer in te luiden wordt er °P de °Pen da£ van - Sportinstituut het Vennewater een zondag 3 juli om 11.00 op de parkeer- plaats tegenover Sportinstituut Vennewater. De demonstratie is bedoelt voor mensen die kennis willen maken met deze nieuwe sport. De zomer staat voor de deur en Nordic Walking is de ideale manier om er sportief doch ont spannen op uit te trekken. Lekker wan delen met de stokken door de bossen, duinen of over het strand. U bent ze waarschijnlijk al tegengekomen. Het is EGMOND - Het Bouwbedrijf van de gebroeders Apeldoorn bestaat 100 jaar. De We tellen 1905 als Jan de Timmerman samen met zijn broer Han het bouwbedrijf opricht. Een eeuw later vieren de huidige Apeldoorns Jos, Nic en Gert-Jan Apeldoorn dit gedenkwaardige jubi leum op 10 juni in Dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen. Twee jaar spitten in de archieven en zoeken naar oude verhalen heeft een prachtig jubi leumboek opgeleverd. Het eerste exemplaar van dit boek zal de 10de overhandigd worden aan Theo Apeldoorn en de twee dochters van Jan de Timmerman. In het boek veel verhalen over de eerste werken, Jan en Han, verandering van directie, hoe het vervoer geregeld was en markante werknemers. Natuurlijk is het geheel geïllustreerd met de nodige foto's. Jan en Han Apeldoorn, brandspuit huisjes en spoorlijn Nic, Jos en Gert Jan zijn de nuchter heid zelf als ze vertellen over hoe het allemaal gekomen en gegaan is. Voor hen op tafel de tekst van het jubileum boek waar ze meerdere malen naar verwijzen in hun verhaal. „We hebben twee jaar gespit in de archieven en hebben zelfs een advertentie-oproep geplaatst. Er zijn allerlei dingen boven water gekomen wat we niet wisten" zo vertellen de broers en hun neef. Nic, Jos en Theo Apeldoorn zijn klein zoons van oprichter Jan (de timmer man) Apeldoorn. In 1904 is Jan met zijn broer Han, beiden timmerlieden, gestart. Daarvoor was hun vader ook al bezig, hij was wagenmaker. Op de plek waar nu nog steeds het bouwbe drijf gevestigd is, 'aan de Herenweg, is toen ook het woonhuis met werk plaats gebouwd. Het vervoer van materiaal gebeurde toen nog met paard en wagen en de huidige gebroe ders Apeldoorn herinneren zich dan ook nog een paarderiboet op die plek. De eerste klus bestond uit het bouwen van twee brandspuithuisjes in Wijk aan Zee en in Wijk aan Duin. In 1910 werd door de gebroeders Apeldoorn de spoorlijn Koedijk - Schoorldam gebouwd, compleet met spoor- en wachthuisjes. In het jubileumboek staat dan ook geschreven:'Van de tien inschrijvers waren de gebroeders het laagste en viel op 26 juli 1910 het vol gende bericht bij de Gebroeders op de deurmat: "Wij hebben de eer u te berichten dat bij de 18 juli jl. gehouden aanbesteding is gebleken dat het minst is ingeschreven door de Gebr. Apeldoorn te Egmond-Binnen", aldus de voorzitter van de Hollandsche IJzeren Spoorwegen Maatschappij. Daarmee haalden de Gebroeders dit werk definitief binnen'. Adelbertusakker In 1912 stopte Han en begon in Alkmaar voor zichzelf. Jan de Timmerman zette de zaak voort in zijn eentje. Uiteindelijk is het bedrijf uit gegroeid tot de Gebroeders Apeldoorn. Kleinzoons Nic en Jos en de enige zoon van kleinzoon Theo staan op dit moment aan het roer. Jos als hoofduitvoerder, Nic als financieel en Gert Jan als algemeen directeur. Dat het bouwen vroeger veelzijdiger was wordt geïllustreerd door de aan bestedingslij sten weg- en waterbouw, die ook in het boek terug te vinden zijn. „Vroeger deden aannemers alles: grond-, weg- en waterbouw. Nu heb je veel meer specialisaties. Wij doen eigenlijk geen weg- en waterbouw meer", zo vertelt Jos. Op tafel ligt een foto van de Adelbertuskapel. Die ligt er niet voor niets. De gebroeders Apeldoorn hebben wat met de kapel. In het jaar 1934 ontwierp architect Van Driel een te bouwen kapel op de St. Adelbertusakker in Egmond- Binnen. Het begrote bedrag van fl. 17.000,- was te hoog, zodat er gekozen werd voor een simpele altaaroverkap ping die Jan de Timmerman voor fl. 1.500,- realiseerde. De overkapping is nu aan renovatie toe en uiteraard wil het bouwbedrijf dit graag weer zelf ter hand nemen. Vandaar dat de gebroe ders Apeldoorn hebben bedacht de giften ter ere van het 100-jarig jubi leum te doneren aan het 'Fonds Renovatie kapel Adelbertusakker Egmond-Binnen'. „De Adelbertusakker neemt een bijzonde re plaats in binnen de Egmond-Binner gemeenschap en daar willen we dus graag in deze vorm een bijdrage aan leveren", aldus de gebroeders Apeldoorn. Op 10 juni is het dus feest in het Dorpshuis De Schulp in Egmond- Binnen. Het officiële gedeelte duurt van 16.00 tot 18.00 uur. Hierin vindt de opening van het feest plaats en de officiële overhandiging van het eerste exemplaar van het jubileumboek. Van 18.00 tot 20.00 uur is de informele receptie. Diegene die een kaart heb ben ontvangen worden om 16.00 uur verwacht. Wilt u meer weten, neemt u dan contact op met het bouwbedrijf. Wilt u ook een donatie doen voor de renovatie van de Adelbertusakker? Die kunt u storten op rekeningnum mer: 1469.27.311, ten name van 'Fonds Renovatie kapel Adelbertus-akker Egmond-Binnen' echter wel verstandig om een aantal les sen te volgen om zodoende een goede techniek aan te leren. Sportinstituut het Vennewater biedt gedurende het gehele jaar cursussen aan van 6 lessen voor 75 euro, incl. gebruik van stokken en een cursusboekje. Als u de cursus heeft afge rond kunt u ook deelnemen aan de trai ningen die gegeven worden. Zowel de cur sussen als de trainingen vinden plaats in de bossen en duinen van Bakkum. Interesse? Neem snel contact op via de telefoon of mail! Sportinstituut het Vennewater, tel.: 072-5330344, info@siven- newater.nl, www.sivennewater.nl. HEILOO - Nu de voorbereidingen voor de gemeenteraadsverkiezingen 2006 in volle gang zijn, zoekt D66 enthousiaste mensen, die achter de ideeën staan van een partij die volop in ontwikkeling is. Wilt u meedenken en mee beslissen over de koers die D66 zowel landelijk als in Heiloo gaat varen, meld u dan nu aan als lid. Of maak een afspraak met het afdelingsbestuur van de D66 afde ling Heiloo. Meer informatie over D66 in het algemeen kunt u vinden op de website van D66: www.d66.nl. De afde ling Heiloo kunt u bereiken op tele foonnummer 072-5334590 of per mail h.vanhalem@quicknet.nl. REGIO - De economie begint tekenen van herstel te vertonen. Dat bleek ook uit de belangstelling voor de landelijke Open Huizen Route, die door de ERA- makelaars in Nederland jaarlijks enke le malen wordt gehouden. Dat er ook veel woningen verkocht zullen worden, al dan niet aan kijkers, is inmiddels al wel zeker. Sinds 2001 houden de ERA- makelaars een landelijke Open Huizen Route. Duizenden mensen maken gebruik van de mogelijkheid om op een zaterdag vrijblijvend woningen te gaan bekijken. Al vanaf de eerste keer is de Open Huizen Route een enorm succes. ERA-makelaar Leny Sommeijer legt uit: „Na de hectische jaren negentig van de vorige eeuw, waarin je heel snel moest beslissen over het kopen van een huis, kwam de omslag begin deze eeuw. De economie vertraagde, de verkoop- tijd steeg en dat gaf wat rust op de overspannen markt. De consument kon weer gewoon kijken en keuren en op zijn gemak afwegen welk huis het beste bij zijn woonwensen paste. De make laar kon zijn expertise weer tonen door het zo goed mogelijk en zorgvuldig pre senteren van de woningen. Op onze website www.era.nl kun je dat ook zien. Onze digitale brochures en woningvi deo's zijn bedoeld om een zo goed mogelijke impressie van een woning te geven. Inmiddels is bekend dat de meeste woningzoekers zich eerst via het Internet oriënteren. Daarna gaan mensen daadwerkelijk kijken. Een huis ziet er 'in het echt' altijd anders uit, dus vandaar dat we met de Open Huizen Route zoveel mogelijk huizen willen laten zien. We raden dan ook iedereen aan zoveel mogelijk woningen te gaan bekijken, om je een goed beeld te kun nen vormen van wat je nu echt zoekt. De Open Huizen Route op zaterdag is ook een uitkomst voor veel mensen. Het is vrijblijvend, je hoeft er geen afspraak voor te maken en het ver plicht je tot niets. Voor de mensen die uit een andere plaats komen en zich hier in de buurt willen vestigen, is de Open Huizen Route helemaal ideaal. Normaliter is het voor hun nog tijdro vender om gedurende de week naar een woning te komen kijken. Op deze zaterdag kunnen ze er diverse bekij ken. Vaak belt men ons van tevoren en inventariseren wij hun woonwensen. Op die manier kunnen wij hen het beste adviseren over welke woningen in aanmerking komen voor een bezoek tijdens de Open Huizen Route." Over enkele weken wordt duidelijk hoeveel woningen er zullen zijn ver kocht door de actie. Leny Sommeijer: "Ervaring leert dat zeker een kwart van de deelnemende woningen door de actie wordt verkocht. Ook zijn er al woningen verkocht vóór de Open Huizen Route, omdat de aspirant koper wilde voorkomen dat er nog een 'belangstellende zou komen. Landelijk gezien werden er vorig jaar meer dan 1000 woningen in het hele land ver kocht tijdens of omstreeks de Open Huizen Route. Dat aantal gaan we dit jaar zeker weer evenaren!" r

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6